Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diyetisyen
İsim

Hande SEVEN AVUK

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Diyetisyen

[Diğer Diyetisyenler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

2

[Uzm.Dyt.Hande SEVEN AVUK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hande SEVEN AVUK Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

9
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Beste ALİMERT FotoğrafDyt.Beste ALİMERT
Beste ile üniversitede diyetisyenliğe ilk adımımı attığım aylarda tanıştım. Üniversite hayatım boyunca yakın arkadaşlığının yanı sıra öğrencilik hayat...
Yasemin YILMAZ FotoğrafDyt.Yasemin YILMAZ
Yasemin ile üniversite hayatımda pek çok güzel şey paylaştım. Cıvıl cıvıl neşesi, içten samimiyeti, yüzünden hiç bir zaman düşürmediği gülümsemesi, sü...
Refiye Yağmur ELMASTAŞ FotoğrafDyt.Refiye Yağmur ELMASTAŞ
Yağmur benim üniversite hayatımda 5 yılımı geceli gündüzlü birarada geçirdiğim dostumdur. Son derece güleryüzlü, sıcak, samimi, içten bir insan olması...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Keyifli Diyet, Sağlıklı Hayat'a Hoşgeldiniz

Hande SEVEN AVUK Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kilo Kontrolü
o Zayıflama
o Kilo alma
o Kilo koruma

Metabolizma Hastalıkları
o İnsülin direnci
o Diyabet
o Reaktif hipoglisemi
o Polikistik over sendromu
o Hipotroidi

Kalp Hastalıkları
o Yüksek kolesterol
o Hiperlipidemi
o Hipertansiyon


Bağırsak Hastalıkları
o Crohn
o Ülseratif kolit
o İrritable (hassas) bağırsak sendromu
o Çölyak
o Kabızlık
o İshal

Besin İntolerans ve Allerjileri
o Gluten intoleransı
o Laktoz intoleransı
o Besin allerjileri

Kadın Sağlığı
o Gebelikte sağlıklı gelişim
o Gebelik şekeri (gestasyonel diyabet) tedavisi
o Emzirme döneminde beslenme
o Polikistik over sendromu
o Tüp bebek tedavisinde beslenme
o Menapoz döneminde beslenme

Çocuk ve Adol...

Hande SEVEN AVUK'in Makaleleri Hande SEVEN AVUK Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
3 Makale

Hande SEVEN AVUK Tavsiye Yazıları Hande SEVEN AVUK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

Beste ALİMERT Fotoğraf  Dyt.Beste ALİMERT
İstanbul - Diyetisyen
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

21-02-2011
 TavsiyeNo: 39664
Diyet yaparken sadece kilonuzu değil sağlığınızı ve hayat kalitenizi iyileştirmeyi hedeflemeniz gerekir. Bu durumda sağlığınızı teslim edersiniz karşınızdaki uzmana. Diyetisyen Hande Seven gerek eğitimi, mesleki bilgisi ve bilimi sürekli takip eden eğitim anlayışıyla, gerekse sizi motive eden güler yüzü ve yaklaşımıyla güvenle başvuracağınız değerli bir uzmandır. Beraber geçireceğiniz zamanın değerli ve keyifli geçeceğinden, sonuç alacağınızdan emin olun. Hem meslekdaşım hem üniversiteden takım arkadaşım Hande Seven'i herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    

Refiye Yağmur ELMASTAŞ Fotoğraf  Dyt.Refiye Yağmur ELMASTAŞ
İstanbul - Diyetisyen
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

04-10-2010
 TavsiyeNo: 36273
Hande üniversite yaşamım boyunca yakından tanıdığım ve her anımda yanımda olan biricik dostumdur. Kendisini hem okul hayatı hem de özel yaşamında yakından tanıdığım için gönül rahatlıyla tavsiye ederim. Okul yaşamı boyunca gerek katıldığı projelerde gösterdiği azim ve titizlik gerekse stajlarda hastalarıyla yakından ilgilenmesi ve sorunlara çözüm bulması tam olarak mesleğine bağlandığının ve elinden geleni yapacağının kanıtıdır. Handeyle tanışıp maviş gözlerindeki sıcaklığı ve yüzündeki tatlı gülümsemeyi gördüğünüzde sizi de kendine bağlayacaktır. Gerek zayıflama diyetleri gerek hastalıklarla ilişkili diyetler olsun doğru, size özel uygulanabilir diyeti, aradığınız yakın takibi ve ilgiyi Hande bulacaksınız:)
     7 Beğeni    

Hande SEVEN AVUK Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Hande Seven Avuk, 1987 yılında Yalova'da doğdu. Yaşamı boyunca ailesiyle birlikte Türkiye'nin birçok ilinde yaşama, kültürleri tanıma ve farklı illerde eğitim görme şansına sahip olmuştur. Lise eğitimini Amasya Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü kazanarak, 2010 yılında mezun olup “Diyetisyen/Beslenme ve Diyet Uzmanı” ünvanı almaya hak kazanmıştır.

Üniversite eğitimi süresince kamu ve özel kurumlarda staj yapmıştır. Lisans eğitiminin son yılında, “Pankreas Kanseri ve Diyetteki Karbonhidrat Türü, Glisemik İndeks, Glisemik Yük, Besine ve Diyete Eklenen Şeker Arasındaki Olası İlişkiler” konulu seminer ve “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar Hakkında Tüketici Bilgisinin Saptanması” konulu tez çalışmalarını tamamlamıştır.

Beslenme Bilimleri'nde eğitimin, yenilenmenin, güncelliğin çok önemli olduğunu düşünmekte olduğundan Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı'nda başladığı yüksek lisans eğitim programından 2013 yılında başarıyla mezun olarak “Uzman Diyetisyen” ünvanını almıştır. Çalışma hayatında edindiği tecrübeyle psikolojik davranışların sağlıklı beslenme davranışlarının geliştirilmesinde oldukça önemli olduğu için uzmanlık tezini “Duygusal Yeme Davranışının Beslenme Durumuna Etkisi” konusunda tamamlamıştır.

2007-2008 yılları arasında öğrenciyken arkadaşları ile Devlet Planlama Teşkilatı'na bağlı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından proje desteği alarak “Yöresel Beslenme Alışkanlıkları” projesini gerçekleştirmiş olup, ülkemizin 7 faklı coğrafi bölgesindeki yöresel beslenme alışkanlıklarını incelemiş, yöre mutfağını usta aşçılardan öğrenmiş ve halka yönelik eğitim seminerleri gerçekleştirmiştir.

Çalışma hayatına Haziran 2010'da ülkemizin ve dünyanın önder sağlık gruplarından biri olan Acıbadem Sağlık Grubu'nda başlamıştır. Özellikle obezite, kilo alma, diyabette (şeker hastalığı) beslenme tedavisi, gestasyonel diyabette (gebelik şekeri) beslenme tedavisi, çocuklarda obezite ve sağlıklı beslenme eğitimleri, sporcu beslenmesi, inflamatuar barsak hastalıkları (Chron ve Kolit hastalıkları) gibi konulara özel ilgisi bulunmaktadır. Danışanlarının tedavi süresince psikolojik durumlarının önemini benimsemesi nedeniyle obezite-zayıflama tedavisinde psikolojik yaklaşımlar gibi eğitim programlarına gönüllü olarak katılmıştır.

Hande Seven Avuk, FIFA tarafından "Mükemmeliyet Merkezi" ödülü alan Acıbadem Fulya Hastanesi'nde Spor Diyetisyeni olarak pek çok elit/profesyonel, altyapı ve amatör sporcuya spor branşına, müsabaka/antreman/sezon dönemlerine özel beslenme danışmanlığı yapmıştır. Kendisinin de daha önce profesyonel basketbolcu olması nedeniyle spora ayrı bir ilgisi olmaktadır. Spor beslenmesi konusundaki güncel bilgileri takip eden Hande Seven, Amerika'da spor beslenmesi konusunda otoritelerden olan International Sports Sciences Association (ISSA) Spor Diyetisyenliği Sertifika Programı'nı başarıyla tamamlayarak ISSA tarafından "Spor Diyetisyeni" sertifkasını almaya hak kazanmıştır. 2014 yılı itibariyle Uzman Diyetisyen Hande Seven, Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak öğrencilere "Sporcu Beslenmesi" dersini vermektedir. Buna ilave olarak, voleybolda yurtiçi ve yurtdışı birçok başarıya imza atmış Eczacıbaşı Spor Klübü'nde 2013 yılından beri spor diyetisyeni olarak görev yapmaktadır.

Bireysel danışmanlık ile beraber bugüne kadar TOYOTA A.Ş. Sakarya Fabrikası çalışanlarına kurumsal danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca, çocukların sağlıklı beslenmesinin sağlıklı nesillerin yetişmesinde kilit nokta olduğunu düşünmesi nedeniyle Neşe Erberk Anaokulları'na menü danışmanlığı vermiştir.

Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk'un bugüne kadar televizyonda çeşitli konularda röportajları, konuk olduğu programlar, yazılı basında makaleleri bulunmaktadır. Okul öncesi, okul dönemi, iş yerinde beslenme, gebelikte beslenme, diyabette beslenme, sporcu beslenmesi gibi konularda seminerler vermektedir.

2016 yılı itibariyle Vital Fulya Plaza'da "Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk Beslenme Danışmanlık Merkezi" kurucusu olarak danışanlarına hizmet vermekte ve Acıbadem Üniversitesi'nde Doktora Programı'nda eğitimine devam etmektedir.

Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Sporcu Beslenmesi


Hande SEVEN AVUK Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
Seven H., Karbonhidrat Türü, Besine ve Diyete Eklenen Şekerler, Glisemik İndeks ve Glisemik Yük ile Pankreas Kanseri Arasındaki Olası İlişkiler, 2010 (Seminer)

Seven H., Ankara İlinde Yaşayan Faklı Sosyoekonomik Düzeydeki Bireylerin Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar Hakkındaki Bilgi Düzeyleri, 2010 (Lisans Tezi)

Seven H. Duygusal Yeme Davranışının Beslenme Durumuna Etkisi, 2013 (Yükseklisans Tezi)

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türkiye Diyetisyenler Derneği
KEPAN
International Sports Science Association
European Crohn's and Colitis Organisation


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Hande Seven Avuk Beslenme Danışmanlık Merkezi
Vital Fulya Plaza. Hakkı Yeten Cad. No: 23 Kat: 2
İstanbul
(08:00-21:00)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(534) 960 27 78
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik
Mezuniyet Yılı
2010
(7 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yüksek Lisans
Haliç Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Yüksek Lisans (2013 Mezunu)
Yabancı Dil
İngilizce
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Hande SEVEN AVUK Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Hande SEVEN AVUK Mesleki Videolar Videolar
-

Hande SEVEN AVUK  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
diyet, zayıflama, obezite, diyabet, kanser, gebelikte kilo kontrolü, emziklilik döneminde besl, çocuk beslenmesi, beslenme, kolesterol, kalp sağlığı, hipertansiyon, kronik hastalıklar, kilo kontrolü, sporcu diyetisyeni, diyetisyen, diet, fulya diyetisyen, nişantaşı diyetisyen, hızlı kilo verme, sağlıklı kilo verme, tüp bebek, tüp bebek ve beslenme, ivf tedavisi, emzirme ve beslenme, spor diyetisyeni, sporcu beslenmesi, tüp bebek diyetisyeni, gebelik ve beslenme, doğurganlık diyeti, genetik beslenme, genlere göre diyet, genlere göre beslenme, kurumsal beslenme, şişli diyetisyen, mecidiyeköy diyetisyen, beşiktaş diyetisyen, insülin direnci, polikistik over, obezite cerrahisi, bariatrik cerrahi, bariatrik diyetisyen, ibh diyeti, ibh ve beslenme, sağlıklı beslenme, nutrition istanbul, acıbadem diyet, acıbadem fulya, vital fulya plaza, uyku apnesi

23:27
Top