2007'den Bugüne 92,402 Tavsiye, 28,229 Uzman ve 19,990 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Anıl SARAÇ KARABULUT
Çocuk Gelişimcisi ve Eğitimcisi - Ankara
Çocuk ve Ergen Danışmanı- Aile ve Evlilik Danışmanı - Cinsel Danışman - Doula - Emzirme Danışmanı

Anıl SARAÇ KARABULUT Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Anıl SARAÇ KARABULUT Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

356
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Anıl SARAÇ KARABULUT'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Anıl SARAÇ KARABULUT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
15 yılı aşkın meslek hayatımda bana güvenip her türlü ailevi ve özel problemlerini birlikte çözdüğümüz ve bu çözümler sonucunda kendilerine sunduğum katkı nedeniyle her fırsatta teşekkürlerini yineleyen, isimlerini veremediğim ama hepsiyle, onların tabiriyle aileden biri ya da sırdaşları olduğum tüm danışanlarıma, ben de benim daha kapsamlı bakış açısı elde etmeme yol açtıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunarım...
 
Anıl SARAÇ KARABULUT'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Anıl Saraç Karabulut
Ego Danışmanlık hayran Kule konutkent Mh. 3035. Cd. No:68/8 Kat:2 çankaya - Ankara
(Hayran Kule - Başkent Ünv Karşısı)
Anıl SARAÇ KARABULUT internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : Zonguldak
Yabancı Dil : İngilizce - Almanca
Mezun Olduğu Üniversite
Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ve eğitimi
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Anıl SARAÇ KARABULUT Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
- HAMİLE DANIŞMANI (Doula)

- EMZİRME DANIŞMANI

• BEBEK GELİŞİM TAKİBİ VE EĞİTİMİ

• ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANI

• AİLE VE EVLİLİK DANIŞMANI

• CİNSEL DANIŞMAN

• BİREYSEL DANIŞMANLIK

• KİŞİSEL GELİŞİM

• SERTİFİKA PROGRAMLARI

• KURUMSAL EĞİTİMLER

• EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

• OKUL VE ÖSS - OKS BAŞARISI ARTIRMA PROGRAMLARI

Anıl SARAÇ KARABULUT Özgeçmis CV Anıl SARAÇ KARABULUT'un Özgeçmişi
ANIL SARAÇ KARABULUT – Çocuk, Ergen ve Evlilik Danışmanı & Cinsel Danışman
Zonguldak, Devrek doğumlu olan Anıl SARAÇ KARABULUT , Mehmet Çelikel Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi ardından Anadolu Üniversitesi Çocuk okul öncesi öğretmenliğini bitirmiş ve ODTÜ Aile ve Evlilik Terapisi ve Cinsel Sağlık Enstütüsü’nde Cinsel Terapi eğitimlerini bitirmiştir.

2004-2006 yılları arasında Ankara'da özel bir okulun eğitim koordinatörlüğünü yürüten ve 2006 -2008 yılları arasında Özel Akay Hastanesi Pediatri Servisi'nde yer alan Anıl SARAÇ KARABULUT , 2008-2013 yılları arasında da İDEAL ÇOCUK Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi’nin kurucu ve genel koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

2012 -2016 yılları arasında İdeal Çocuk Akademisi’nin kurucu ve genel koordinatörlüğünü yürüten Anıl SARAÇ KARABULUT , 2017 ayından bu yana da Danışmanlık merkezinde görev yapmaktadır.
...[Devamı...]

Anıl SARAÇ KARABULUT'un Makaleleri Anıl SARAÇ KARABULUT'un Makale ve Yazıları
51 Yazı/Döküman

Anıl SARAÇ KARABULUT Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gülsevim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100297
Anıl hanım'ı 10 yaşındaki oğlumun korku, endişe, kaygı ve okula gitmek istememesi nedeniyle; internette yaptığım araştırma sonucu tanıdım. Güler yüzü, içtenliği, pozitif iletişim yeteneği ve sevgi dolu sıcak yaklaşımları ile kısa sürede derdimize çare oldu... kişisel gelişim konusunda da ışık tutarak; ailemizden biri gibi olmuştur. O güzel yüreği ile herzaman oğlumun, Anıl ablası olarak yanında olacağını hissettirebildiği için kendisine sonsuz teşekkürler. Anıl hanım la tanıştığımız için kendimi şanslı hissediyorum. Özellikle ve önemle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Seren
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ekim.2011
TavsiyeNo: 44634
merhaba...Anıl hanımla tanışmamız 2010 yılının mart nisan aylarında başladı. ilk zamanlar her hafta gidiyorduk ki çok yol katettik,eşimle aramda oluşan müthiş sorunları bir bir aşmaya başlamıştık. benim korkularım ve endişelerim 2-3 hafta içinde son bulmaya başladı. ben ve eşim çorluda yaşıyoruz .tedavisi çok başarılıydı ,eşim ve ben kendisinden aldıklarımızla hayatımıza artık başka bir yön verdik .okadar kısa sürede iyiye doğru götürdüki bizi ...neyse fazla uzatmıcam ve Anıl hanımı herkese tavsiye ediyorum...o işini çok iyi yapan bir psikolog...elimde olsa kendisini en azından ayda 1 defa Ankarada ziyarete giderdim.
     6 Beğeni    
Selma AKBULUT Fotoğraf
Psk.Dnş.Selma AKBULUT
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
9.Mayıs.2011
TavsiyeNo: 41662
Anıl hanımla ODTÜ Evlilik Terapisi eğitimlerini aldığımız sırada tanıştım.Mesleğimize olan ilgisi ve özverisi gözle görünür şekildedir.Eğitim esnasında vermiş olduğu örnekler ve hiç bir bilgiyi kaçırmak istemezcesine olan yaklaşımı danışanlarına olan saygınında bir göstergesi.Güleryüzlü ve sempatik tavırlarının varlığı yardım almak isteyen danışanlarımızın,kendisini çok rahat hissetmesini sağlayacaktır.Ankara'da bulunan danışanlarımızı gönül rahatlığı ile yönlendirebilceğim bir uzman olmasından dolayı kendisine teşekkür ederim ve başarılarının devamını dilerim.Anıl SARAÇ'ı destek almak isteyen danışanlarımıza Tavsiye Ederim...
     8 Beğeni    
Özlem GöSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2011
TavsiyeNo: 41641
kendısını bir arkadaş tavsıyesıyle tanıdım.(ıyıkı tanımısım) evlılıgım ve aılemle ılgılı sorunlarım nedenı ıle yardım aldım. yaklasık 3 ay once tanıstım kendısıyle bana cok yardımcı oldu sorunları atlatmamda.gercekten ınsanın böyle bır yardım alması gerekıyor.ben o dogru ınsanı buldugumu bılıyorum.benımle bır arkadaş bır anne bir abla ve hatta benı yıllrdır tanıyan bi dost gıbı ılgılendı oncelıkle dıger danısanlar gıbı soguk ve sadece ılac yazıp gondermıyor. ben ılac yardımı almadım ama ılactan daha ıyı geldı bana kendısı.dıger meslek arkadaslarına gore en buyuk ozellıgı sammı ve ıcten olusu bızlerı bır hasta degıl hep bır arkadas olrak gordu. ben kişisel özellikleri ve bir uzman olarak anıl hanım'ı herkese tavsıye edıyorum.cunku bence gercekten bu gune kadar tanıdıgım butun uzmanlardan daha ıyı hastalarına..
     3 Beğeni    
Nazlı DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2011
TavsiyeNo: 41084
Demir'i ilk kucağıma aldığım saatlerde tanıştık Anıl hanımla. Doğum yaptığım hastanede görev yapıyordu o zaman. Güler yüzü ve samimiyetiyle güzel bir bağ kurduk önce sonra biz oğlumuzu yetiştirirken o da bizimle birlikte yaşadı güzel ve zor bir çok anı. Bazen doğru bildiklerimizin yanlış olduğunu öğrendik ondan bazen yanlış sandıklarımızın ne kadar da doğru olduğunu. 3 yıl geçti Anıl hanımdan hala profesyonel yardım alıyorum.Oğlumu anlamak, onu gereksiz yere zorlamamak hatta gerektiği yerde zorlamak için tavsiyeye ihtiyaç duyuyorum. ve ben kesinlikle Anıl Saraç' ı tavsiye ediyorum. Yoksa bu hayatta en değer verdiğim canlıyı canım oğlumu nasıl onun ellerine teslim edebilirdim ki?
     6 Beğeni    
Talat TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mart.2011
TavsiyeNo: 40611
Anıl Hanım yani İdeal Çocuk Merkezi ilk tanışmamaız bir televizyon programı ile gerçekleşti.Ankara oturmamız sebebiyle yerel bir televizyonda yayınlanan programda bebeklerin gelişimi ve eğitimleri hakkında(benimde 7,5 aylık bir çocuğum olduğu için) verdiği örnekler dikkatimi çekmişti.Aslında bana göre bebeğim yaşıtları gibi davranıp aynı becerileri gösteriyordu ama yinede bir uzmanla görüşüp tavsiyeler almak istedim.Bunun üzerine kendisinden randevu aldım.Merkezi evimize çok yakın olduğu için yeri rahatlıkla buldum(sanırım şimdi merkezin yerini değiştirmiş) Çok sıcak bir karşılama ile sekreter hanım bizi içeri aldı.Anıl hanım gayet profesyonel bir tavırla(önlüklü oluşuda gözümden kaçmadı) bizi odasına aldı.Kısa bir görüşmeden sonra bebeğimize test yapmaya başladı.Test tamamlandıktan sonra bebeğimizin gelişimi ile ilgili bize detaylı bilgiler verdi ve ev ortamında becerilerini geliştimemiz için neler yapabileceğimizi bizlere anlattı.Bunun yanında anne ve baba olarak çocuğumuza nasıl yaklaşmamız gerektiğinden bahsetti.Ben Anıl hanımın bilgilerinden çok yararlandım umarım sizlerde yararlanısınız .Eğer çocuğumuzun gelişimi ile ilgili kafanızda tereddütler varsa veya sadece çocuğunuzun durumunu merak ediyorsanız Anıl hanıma yani İdeal Çocuk Merkezine başvurmanızı tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Çağla KaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mart.2011
TavsiyeNo: 40605
Kızım ergenlik dönemini ağır atlatıyordu. Onu çok sevmemize rağmen artık konuşamaz birbirimizi dinleyemez bir hale gelmiştik. Çok duygusal birisi olduğum için bu beni ve ailemizi çok etkiliyordu. Kızımla nasıl iletişime geçeceğimi, kendimizi ifade etmenin başka yolların da olduğunu gösterdi bize. Kendisiyle konuşmaya başladığınızda sanki bir psikologla değil de özlemini duyduğunuz bir dostla konuşuyomuşsunuz gibi hiçbir yabancılık hissetmiyorsunuz. Baştan nasıl biri diye kendimi rahat hissedebilir miyim diye düşünseniz de gördüğünüz gibi daha önyargılarınızdan kurtuluyorsunuz. Kendisi güvenilir, canayakın ve çok asil birisidir. Ben kendisi kalbimde çok ayrı bir yere koydum. Şimdi aramıza çok uzun mesafeler girmesine rağmen kızım da bende istediğimiz zaman kendisine ulaşabiliyor ve tavsiyeler alabiliyoruz. Keşke hep yakın olabilseydik. Ailece ve bireysel olarak gidip, rahatlıkla sorunlarınızı anlatabileceğiniz ve kendinizde yapacağınız ufacık değişikliklerde hayatınızı olumlu yönde değiştirmenize yardımcı olabilecek bir psikologtur kendisi. Bir psikoloğa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, Anı lHanımı tavsiye ediyorum ve kendisinde çok değer veriyorum.
     6 Beğeni    
Fatma SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2011
TavsiyeNo: 40449
Anıl SARAÇ hanımefendiyi AKAY HASTANESİNİN çocuk gelişim uzmanı olarak tanıdım.İkizlerimle beraber hastanenin bize kazandırdığı özel bir şahsiyettir.Yenidoğan gelişimi,duyuları,refleksleri,emzirme ipuçları,güvenliği,vs. bilgilerini kendisinden ilk hastane ortamında aldım.Sıcak ve ilgili davranışı,mesleki bilgisi bana güven verdi.Kendisi arkadaş canlısı,güleryüzlü,konuşkan,samimi,... bir kişiliğe sahip.Engin bilgileri sayesinde ikizlerimin gelişim aşamalarındaki zorlukları büyük bir kolaylıkla aştım.Ay ay gelişim bilgileri,ek gıdalara geçiş,dil gelişimi,tüm annelerin yaşadığı anne sütünden kesme kabusu ve tuvalet eğitimi,vs... bilgileri,tekniği ve desteği zorlu yaşantımı kolaylaştırdı.Bunun yanısıra,yapılan gelişim testlerindeki olumlu, yapıcı yorumları heyecanımı artırdı.Varlığı bana güç verdi.Biliyordum ki takıldığım,zorlandığım her konuda işimi kolaylaştıracak bir meleğim var.Kendisiyle en son evliliğimde yaşadığım sorunlar üzerine görüştüm 1 seansla sıkıntılarımı çözdüm diyebilirim.Kendisi aynı zamanda evlilik terapistidir.Problemlerim ve sıkıntılarıma çözüm bulup yanından her ayrılışımda kendimi yenilenmiş,kararlı ve güçlü hissederim.Pozitif bir enerjisi var.Kendisiyle,çocuğuyla,eşiyle,... problemi olan herkese tavsiye ederim.Kısacası çocuğuyla tanışan her anne-baba ANIL HANIMLA DA tanışmalı!...
     5 Beğeni    
Emre
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mart.2011
TavsiyeNo: 40406
Anıl SARAÇ çok genç olmasına rağmen kendisini iyi yetiştirmiş bir uzmandır. Her zaman gülen yüzü ve gülen gözleriyle ,sabırlı ve hoşgörülü yaklaşımıyla, çevresine yaydığı pozitif enerjisiyle çalıştığı alanda büyük hizmetleri olmuştur.Dürüst ,özverili ,canayakın ,tavırlarıyla kendinizi onun yanında çok rahatlamış ve güvende hissedersiniz.İyi bir uzman olmanın yanı sıra iyi bir insan olmanın bütün özelliklerini taşıyan Anıl Hanımı ,ondan yararlanmak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Başarılarının devamını diliyor,kendisiyle gurur duyuyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Devrim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mart.2011
TavsiyeNo: 40398
Aslında Anıl Hanım için söylenecek o kadar çok söz var ki,ama kullanılacak tüm sözler yerine sadece ''mükemmel'' sözcüğü kafi gelecektir.Ben internette yaptığım araştırma sayesinde rastladım Anıl Hanım'a ..Hemen aradım,bir danışanı ile görüşmede olmasına rağmen,beni geri çevirmedi;görüşmede olduğunu,beni hemen arayacağını söyledi ve 30 dk bile geçmemişti ki,beni aradı.O günden beri de görüşmelerimiz devam ediyor.Görüşmeleriniz sadece ofisindeki seanslarla sınırlı kalmaz;telefonla,SMS ile,e-mail ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Ve tahmin edemeyeceğiniz kadar kısa sürede size geri dönüş yapacaktır;çok şaşıracak,çok rahatlayacaksınız.Seminer sürecinde bile,çok zor ve stresli bir şehirde vazife yapmasına rağmen,hiçbir mailimi cevapsız bırakmamıştır;adeta seanslarımıza maille devam ettik bile diyebilirim.Kendisini danışanlarına,danışanlarının mutluluğuna,başarısına adamış;en önemlisi maddiyatı düşünmeyen,bir uzmandan ziyade size bir dost,bir arkadaş gibi yaklaşan mükemmel bir insandır. Mükemmel insan sözcüğü içerisine; branşında donanımlı,profosyonel,uzman ; sıcakkanlı, samimi,güleryüzlü,saygılı,nazik,zarif.........o kadar çok şey sığdırabilirsiniz ki!!.. Görüşmelere başladığınızda,pek çok danışanı gibi,siz de keşke diyeceksiniz;'Keşke daha önce arasaymışım Anıl Hanım'ı ..Sizlerin huzurunda Anıl Hanım'a yardımları,desteği, gösterdiği çaba ve sabrı için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.Dünyada güzellik adına ne varsa sizin ve ailenizin ve sevdiğinizin olsun Anıl Hanım..Sağlıklı,mutlu bir ömür diliyorum.Saygılar.. Devrim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı 0505 Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
     3 Beğeni    
Ayla
18.Mart.2011
TavsiyeNo: 40397
Beni her konuda dinleyen her konuda yardımcı olmaya çalışan çok sevdiğim bir ablam hocamdır güler yüzü ile hep pozitif enerji saçmıştır onunla konuşurken hep rahatlıyorum şimdi uzağımda olsa bile onunla her zaman konuşurum bilgi alırım hiç bir zaman beni geri çevirmez gerçekten işinde ideal birisi.İlk olarak tanıdığım yer dershanede dersimize girmişti o kadar sıcak kanlı o kadar tatlı kendini tanıttı ki o an hayran kalmıştım konuşmalarına yuzündeki gülümseme ile bütün sınıfa kendini gerçekten sevdirmişti daha sonra bize testler yaptı bizle yakından ilğilenmeye çalıştı sadece hafta sonları dershanede olabildiğinden çok göremiyorduk ama netten yada telefondan yardımcı olmaya çalışmıştır
     3 Beğeni    
Ayse
Eleştiri Yazısı.
12.Eylül.2010
TavsiyeNo: 35752
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Kevser
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16596
Anıl Hanım ile tanışmamız internet vasıtasıyla oldu.Oğlumuzun gelişimiyle ilgili merak ettiğimiz konular vardı.gelişim testi uygulanmasını istiyorduk ve bununla ilgili internette araştırma yapıyorduk.Maalesef Ankara her konuda eksik olduğu gibi bu isteğimiz konusunda da yetersizdi.Anıl Hanımın yeni açtığı İdeal Çocuk Gelişim Ve Aile Danışmanlığı Merkezinin internet sitesindeki reklamını ve içeriğini inceledik.Hemen randevu alıp gittik.Tam istediğimiz gibi bir yerdi .Anıl Hanımın bizi karşılamasından eve dönünceye kadarki davranışları ,anlattıkları ve en önemlisi oğlumuz ile girdiği diyalog müthişti.Sevginin olmadığı ve gösterilmediği mekan ve kişiler konusunda ,ayrıca hasta doktor ilişkisinde ciddiyet ,takip,anlayış vs gibi konularda çok hassasım.Anıl Hanım işini gerçekten çok iyi yapıyor diyebilirim.çocuklarla kurduğu bağı görünce gerçekten doğru işi yaptığını düşüdüm.herkese tavsiye ederim.Ve kendisine teşekkür ederim.
     30 Beğeni    
Özgen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16231
selam.Benim Anıl hanımla tanışmam doğrusu tamamen tesadüf oldu diyebilirim.Kendimle ilgili doktor ararken onun iş yerini gördüm.Şaşırmıştım çünkü çocuk gelişimi ile ilgili bir yer olması bana ilginç geldi.İnternetten araştırdıktan sonra ablamın oğlunu ona göstermeye karar verdik.Çünkü bazı konuşma bozuklukları ve ilginç davranışları vardı.Bana göre normaldi davranışları ama gösterdiğimizde gerçekten problem olduğunu gördük.Anıl hanım doğrusu yeğenimle çok ilgilendi hemen onunla arkadaş oldu.Öyle oluncada herşeyini tespit etti.Onun doğrultusunda şimdi yeğenim 1 ay kadar kısa sürede değişimlere başladı.Anıl hanıma teşekkür ederim ve her kese şiddetle tavsiye ediyorum.
     11 Beğeni    
Deniz Çalıcıoğlu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2008
TavsiyeNo: 13730
O kişilik olarak ve meslek olarak müthiş bir insan.Bana ve çevremdeki yakınlarına sevginin değerini öğreten baş mimarlardan biridir.O insanlara o kadar değer veriyor ve seviyor ki anlatamam Ona mesleğinde başarılar diliyor ve başarılı olacağını biliyorum.Çocuk Danışma uzmanlarının az olduğu bu dönemde ben Anıl Saraç'ı şiddetle tavsiye ediyorum.O çocuklara psikolojik dayanıklılık veriyor.Özellikle çocuk psikolojisinde 1 numara diyebilirim. Deniz Çalıcıoğlu
     13 Beğeni    
Ebru Erol
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2008
TavsiyeNo: 13010
Anıl Hanım benim oğlumun öğretmeni idi. Oğlum biz Ankara'da oturuyorken Aykan Kolej'in kreş kısmına devam ediyordu. Anıl Hanım'da yaklaşık 1 sene oğlumun öğretmeni idi.Daha sonra biz İzmir'e taşınınca bu okuldan ve doğal olarak da öğretmeninden ayrılmak zorunda kaldı. Fakat bu 1 sene zarfında aralarında çok güçlü bir bağ oluştuğundan ağlayarak ayrıldı. Eminim ki diğer öğrencileriyle de aynı bağ kuruluyordur. Çünkü benim gözlemlediğim kadarıyla Anıl Hanım'da inanılmaz bir çocuk sevgisi var ve bunu çocuklar bizlerden daha iyi hissediyorlar. Ayrıca sevgisinin yanında benim çok önem verdiğim şeylerden biri çocukları kırmadan üzmeden yanlışlarını gösterebilmek ve disiplini de sağlayabilmek gibi bir özelliği de var. Oğlum bu 1 sene boyunca 1 gün bile okula gitmeyeceğim diye ağlamadı ki bunda Anıl Hanım'ın katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Bu arada Ankara'yla bağımız kopmadığından gidip geldikçe yada kendisi İzmir'e geldikçe kendisini arıyoruz ve oğlumla öğretmeni buluşarak hasret gideriyorlar. Ebru Erol-Mimar
     16 Beğeni    
Hande
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2008
TavsiyeNo: 13000
anıl hanım bebek gelişimi ile ilgili cok başarılı bence.bebeğimin gelişimiyle ilgili bana cok yardımcı oluyor.onun bilgilerine cok güveniyorum.ve herkese tavsiye ediyorum.bebeğimin doğumundan itibaren neler yapması gerektiğini,hangi sorunlarla karşılaşacağımı bana cok açık bir şekilde ifade etti o olmasaydı daha zorlanıdım.cok sakin ve güler yüzlü ifadesiyle bebeğimi ve beni çok rahatlatıyor.diğer doktorlar bebeklerin gelişimini yüzeysel incelerken anıl hanım bütün ince ayrıntılarıyla inceleyip kontrol ediyor tabiki buda bir anne için çok önemli.
     20 Beğeni    

Anıl SARAÇ KARABULUT'un Kitap ve Yayinlari Anıl SARAÇ KARABULUT'un Basılı Kitap ve Yayınları
SEMİNER VERDİĞİ KONULAR

- Çocuk , Ergen ve Evlilik Danışmanı
- Cinsel Danışman
- Hamile Danışmanı (Doula)
- Emzirme Danışmanı
- Bebek Danışmanı

Aile içi İletişim (Anne-Baba- Çocuk Üçgeni)
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeş Kavgaları
Ders Çalışma ve Ödev Yapma Teknikleri
Saldırganlık ve Öfke Gibi Problem Davranışlar ve Baş Edebilme
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Sevginin Önemi ve Anne-Baba Olmak
Öğrenme Güçlüğü ve Türleri
Üniversite ve Gelecek İmajı
Televizyon Dizileri ve Çocuğum
Eyvah Çocuğum Teknoloji Bağımlısı
Yetenek ve İlgiye Göre Mesleki Rehberlik
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi, Okul Fobisi
Çocuklarda Beslenme ve Yeme Problemleri
Ergenlik Dönemi Özellikleri
Çocuklarda Davranış Problemleri
Çocukta Sorumluluk ve Özgüven Kazandırma
Öfkemi Yönetirim- Öfkem Beni Yönetir!...[Devamı...]

Anıl SARAÇ KARABULUT'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
UYGULADIĞI TESTLER

*WISC-R
*RORSCHACH
*MMPI
*CAT
*DENVER
*PORTEUS
*ALEXANDER
*BENDER-GESTALT
*BENTON
*FROSTIG
*LOUISA DUSS
*METROPOLITAN
*DRAW A PERSON
*AGTE
*CATTELL 2A ve 3A
*GOODENOUGH
*GESSELL
*PEABODY

SEMİNER VERDİĞİ KONULAR

Aile içi İletişim (Anne-Baba- Çocuk Üçgeni)
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeş Kavgaları
Ders Çalışma ve Ödev Yapma Teknikleri
Saldırganlık ve Öfke Gibi Problem Davranışlar ve Baş Edebilme
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Sevginin Önemi ve Anne-Baba Olmak
Öğrenme Güçlüğü ve Türleri
Üniversite ve Gelecek İmajı
Televizyon Dizileri ve Çocuğum
Eyvah Çocuğum Teknoloji Bağımlısı
Yetenek ve İlgiye Göre Mesleki Rehberlik
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi, Okul Fobisi ...[Devamı...]

Anıl SARAÇ KARABULUT Sigorta ve Ödeme Bilgileri Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sigortalar ve Ödeme Bilgileri
Sık Karşılaşılan Problemler Dikkat Eksikliği ve Aşırı Hareketlilik Bozukluğu Öğrenme Bozuklukları Seçici Konuşmamazlık (Mutizm) Travma sonrası bozuklukları Çocukluk Çağı Depresyonu Korku ve Kaygılar Kardeş Sorunu ve Çocuk CİNSEL PROBLEMLER Davranış bozuklukları Okul Reddi ve Okul Fobisi Okul olgunluğu Sınav Kaygısı Alt Islatma (Enuresis) Altını Kirletme (Encopresis) Çocukta Mastürbasyon Aile içi iletişim sorunları * Eşler arası iletişim sorunları * Ebeveyn - çocuklar arası iletişim sorunları * Aile içi şiddet * Evlilik / Boşanma öncesi karşılaşılan sorunları * Boşanma sonrası anne - baba - çocuk arası yaşanan sorunlar * Ailede yaşanan hastalık, evden ayrılma ya da kayıp sonrası sorunlar * Aileye yeni bir bireyin katılmasıyla yaşanan sorunlar, bunlardan bazıları olabilir Korkular, fobiler, takıntılar * Kardeşlerine, yaşıtlarına ya da yetişkinlere yönelik saldırganlık * Anne - babaya bağımlılık ve sosyal çekingenlik * Yaşının...[Devamı...]

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Anıl Saraç Karabulut
Ego Danışmanlık hayran Kule konutkent Mh. 3035. Cd. No:68/8 Kat:2 çankaya - Ankara
(Hayran Kule - Başkent Ünv Karşısı)
Anıl SARAÇ KARABULUT internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(542) 232 84 82
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
Zonguldak
Mezun Olduğu Üniversite
Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ve eğitimi
Hızlı Mesaj Araçları
-

Anıl SARAÇ KARABULUT Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce - Almanca

Anıl SARAÇ KARABULUT Mesleki Videolar Videoları
-

04:37
Top