2007'den Bugüne 90,524 Tavsiye, 27,846 Uzman ve 19,762 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif Y. ÇAVUŞOĞLU
Psikolog - İstanbul
Terapist - Aile Danışmanı - Çocuk, Grup ve Çift Terapisti

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi17 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

17

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

13
(%92.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ebru Ceylan TEZERPsk.Ebru Ceylan TEZER
Yıllarca uzaktan uzağa ortak çalışmalar yürüttükten sonra son birkaç yıldır nihayet gerçek anlamda Marco Pasha Psikolojik Danışmanlık bünyesinde, aynı...
Meltem RUMELLİPsk.Meltem RUMELLİ
Meltem Döner'i iş arkadaşı olarak tanıdım. Mesleki alanda kendisini geliştirmeye yönelik azmi, çocuklarla kurduğu diyalogların içtenliği ve istekli ça...
Filiz ÖMEROĞLUPsk.Filiz ÖMEROĞLU
Psk. Filiz Ömeroğlu'nu uzun yıllardır mesleki ilişkimizdenen dolayı tanırım. Ortak alışmış olduğumuz vakalardaki başarılı çalışmalarını hep beğenmişim...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Bahçeşehir Marco Pasha Bireysel Danışmanlık'ta Grup Terapisi kayıtlarımız başladı. Gruplar: Yetişkin Terapi Grubu Sınav Kagusu Grubu Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü Terapi Grubu Psikodrama Grubu Tel. 0212 6691570
 
Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Marco Pasha Psikolojik Danışmanlık
Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Çınar Evleri
İstanbul
Adres 2:
Marco Pasha Psikolojik Danışmanlık
Kamara hasat Sokak No. 52 bomonti Şişli
İstanbul
Psk.Elif Y. ÇAVUŞOĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel facebook hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü (1990 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü(Disleksi-Disgrafi-Diskakuli) tanı ve sağaltımı.

WISC-R

MMPI

Biireysel Terapi

Çift ve Aile Terapisi

Grup Terapisi

Oyun Terapisi

BDT(Bilişsel Davranışçı Terapi)

EMDR

Sınav Kaygusu

Panik Atak ve Anksiyete Bozukluğu

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Özgeçmis CV Psk.Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'nun Özgeçmişi
1967 Temmuz’unda İstanbullu bir öğretmen olan annemin ve Bulgaristan göçmeni ve devlet memuru olan babamın tayin yeri olan Tekirdağ’da doğdum.
Lise birinci sınıfta kedi fobimi yenmek için kendi fikrimce uyguladığım ve başarılı bir sonuç aldığım yöntemin “Sistematik Duyarsızlaştırma” adı verilen bilimsel bir yöntem olduğunu lisedeki değerli psikoloji öğretmenim Birgül Sayıl’dan öğrendim. Kendisinin psikolog olmamın uygun olacağını düşünmesi ve alanın benim de çok ilgimi çekmesi üzerine psikoloji okumaya karar verdim....[Devamı...]

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ayar123
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121332
Elif Hanımla yaklaşık 3 yıldır terapi yapıyoruz ve halen de devam etmekte. Kendisiyle tanıstıktan sonra hayatım çok değişti , hayata bakış açım değişti. Terapi esnasında beni anladıgını, yargılamadıgını hep hissettim. O terapi odasından cıktıktan sonra sayesinde güclü hissediyorum. Gerçekten kendisi cok tecrubeli ve egitimler almış. EMDR yöntemini kullanıyor Elif hanım ve gercekten etkili bir yöntem travmaların etkisini azaltmak ve yok etmek icin. Terapi esnasında bu yontemi kullandık ve gercekten insanı rahatlatan, hafifleten bir yöntem.
     1 Beğeni    
S.E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mart.2021
TavsiyeNo: 119597
Bir psikolog olarak kendi self analiz sürecimden geçerken Elif Hanım terapistim oldu. EMDR ve bilişsel davranışçı terapi üzerinden giden seanslarımızda benim için en kıymetlisi, kendimi daha yakından tanımak, kendime ve etrafımda olup bitenlere başka noktalardan bakabilmek oldu. Nitekim, bazen başımızdan geçenlerin farkında olsak ve onu adlandırabilsek dahi üstesinden tek başına gelmek mümkün olamayabiliyor. Hatta bazen yok sayıp, sorunlarımızı fark etmediğimiz, üstünü örttüğümüz durumlar dahi olabiliyor. Bu noktada, Elif Hanımın tecrübesinin ve gözlemleme yeteneğinin, benim için terapi sürecini kolaylaştıran en önemli unsurlar olduğunu düşünüyorum. Meslek etiğine değer veren ve terapistliği gerçekten severek yapan Elif Hanımla birlikte bu süreci geçirmekten mutluyum.
     2 Beğeni    
Erhan DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106991
Bir tavsiye üzerine kendisi ile görüştüm ve kafaya taktığım ama adını bilmediğim disleksi sorunumun aslında bir sorun olmadığını, belki de diğer yetenek ve kabiliyetlerimin kaynağı olduğunu anlamama yardımcı oldu. Hele ki yoğun tempolarla, gerilim altında çalışan kişiler veya personel çalıştıranlar için bu tip psikolojik destek almanın çok önemli olduğunu bu vesile ile öğrendim. Elif Yeşim Çavuşoğlu'da, benim gibi önfikirli tipler için iyi bir adres.
     1 Beğeni    
Müge İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104631
2010 yılında ikiz kızlarıma konulan disleksi ve dikkat eksikliği tanısı ile bir eğitim merkezine başvurdum orada Elif hanımla tanışma şansı yakaladım .Elif hanımın disleksi konusundaki tecrübesi ve kendisinin de aynı sıkıntıları yaşamış oluşu çocuklarla güler yüzlü iletişimi bize ışık oldu. Ve şimdilerde lise öğrencisi olan kızlarımın ergenlik sıkıntıları için tekrar kapısını çaldık. Elif hanımla kısa bir süre önce başladığımız terapilerin faydasını görmeye başladık bile .İyi niyetli dürüst ve ilkeleri olan biridir. Kesinlikle tavsiye ederim
     1 Beğeni    
Bahar
26.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104446
Kendisi teyzemdir. Ne zaman bir karar vermek durumunda kalsam ve hatta bazen de bununla ilgili bununla ilgili kendimi baskı altında hissetsem hemen teyzeme koşarım. Çünkü o asla bana şunu yap,bunu yap demeden, üstümdeki bütün baskılardan arınmamı sağlayarak, beni yönlendirmeden kendi arzularım, kendi yeteneklerim ve kendi hayallerim çerçevesinde kendi yönümü çizmeme yardım eder. Kararsız kaldığım ve teyzemden yardım istediğim durumlarda kendi aldığım kararların bana en sağlıklı ve hep mutluluk getiren çözümler olduğunu gördüm.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Barışcan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2017
TavsiyeNo: 95239
Yaklaşık olarak 1 yıldır Elif Hanımın danışanıyım. Kapısından içeriye girdiğim ilk günün hayatımın dönüm noktası olduğunu şimdi anlayabiliyorum. Daha önce hiç olmadığı kadar kendimi dipte hissettiğim, en büyük acılarımı yaşadığım dönemde tuttu elimden. 1 seneyi aşkın süre içerisinde ince ince sabırla işledi beni. Sayesinde ilk olarak düştüğüm yerden kalktım, silkelendim, tamamen bitmiş özgüvenimi eskisinden kat be kat fazla geri kazandırdı, korkularımı yendirdi ve cesaret aşıladı bana. 20 li yaşlarımın ortasında bana sadece 1 yıl içerisinde öğrettiği ve kazandırdığı şeyler eminim ki benden sonra gelecek nesillere bile etki edecek. Hayatımda karşıma çıkan en iyi dinleyici ve yol gösterici kendisi, benim üzerimde emeği çok fazla. Gözüm kapalı önerebileceğim ve hayatım boyunca irtibatımı kopartmak istemeyeceğim, neşe dolu mükemmel bir insan.
     3 Beğeni    
Gül KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91160
Elif hanımdan yaklaşık 3 yıldır terapi alıyorum. Üniversite de okuyorum, kendisinden terapi olmaya başladığım sıralar kendime güvenim, birşeyler başaracağma inancım neredeyse yoktu ve hayatımın gidişatından dolayı kendimi yenilmiş hissediyordum. Başladığım bölüm hakkinda hiç bir fikrim yoktu bana bu bölümü Elif hanim önerdiği için gittim ve çok sevdim. Kendisinin potansiyelimi farketmemde ve doğru kararlar vermemde cok büyük faydaları oldu. Aynı zamanda özel öğrenme güçlüğü problemim hakkında yaptığımız terapiler onun bu konudaki profesyonelliğini bana gösterdi. Elif hanım daha en başından beri konuşkan, samimi, cana yakın ve çok çok iyi bir dinleyici olarak kendimi ona yakın hissetmemi sağladı. İşine parasal açıdan bakmadığı çok belli, tüm gayretiyle çözüm arayışından ve her defasında yeni alternatifler bulmakta ki yeteneğinden, insanlara yardım etmekten zevk aldığı ortada. Onun karşıma çıkmasından dolayı kendimi şanslı hissediyordum. Profesyonel bir yardım almak isteyen herkese samimiyetle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Nuray
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90389
Elif hanımla kızımın sınav kaygısı ile ilgili rehberlik öğretmeninin tavsiyesi üzerine tanıştık. yıllar sonra oğlumun dikkat eksikliği ile yine kapısını çaldık. güler yüzlü, samimi ve içtenliği ile tekrar karşımızdaydı. çalışmalarımıza başladık sabırsızlıkla sonucu bekliyoruz. kesinlikle güven ve samimi bir ortamda kendinizi buluyorsunuz. sorunlarınız için çok uzaklara gitmenize gerek yok bir telefon kadar size yakın kesinlikle memnun kalacaksınız teşşekkürler Elif hanım.
     2 Beğeni    
Ebru Ceylan TEZER Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
13.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90253
Özel bir kolejde koordinatör rehber öğretmenim. Rehberlik servisi olarak uzun zamandır; sınav kaygısı, dikkat eksikliği, ergenlik dönemi sorunları ile ilgili pek çok ergen ve çocuk yönlendirmesi yaptık. Şu ana kadar tüm öğrencilerimiz ciddi aşama kaydetti. Donanımının yanı sıra iletişim biçimi de son derece güzel. Ayrıca 20 yılı aşkın zamandır bu sektörde olan biri olarak yetkin ellere çocuk emanet etme konusunda zorlandığım çok oldu. Bu konuyla ilgili Florya, Bakırköy ve Bahçeşehir bölgesi için ciddi bir çözüm. Kendisine teşekkür ederiz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Bahar B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90232
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Güler yüzlü,kesinlikle yargılamadan dinleyen Elif Hn, profesyonel bir şekilde terapi aldım ve bu terapiler sonucunda olumsuz yönlerimle yüzleşip başa çıkarak hayatıma daha mutlu bir sekilde devam ediyorum. Her konuştuğumda rahatlatan ve kendinizi cok daha iyi hissettiren bir uzman. Hayatımda daha önce belirleyemedigim hedeflerimi belirlememde en büyük destekcim oldu kendisi. Bununla da kalmayıp adım adım hedeflerime birer birer ulasmamda adım adım destek oldu. Elif Hanım, sizin de sorunlarınıza kesin ve kalıcı cozum bulacagından emin oldugum güvenilir bir uzman.
     1 Beğeni    
Keriman Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90203
Ben Elif Hanım ile 1,5 sene önce hayatımı sonuna geldiğimi düşündüğüm ve son çırpınışlarımı yaşadığım bir dömende tanıştım. Randevum olmadığı halde sadece sesimin imdat çığlıklarını duydu ve beni kabul etti. Halen danışanı olarak devam ediyorum. Bir çok terapiste psikoloğa vs gittim ama karşılarında beni sadece iş olarak gördüklerini gözlerinden görebiliyordum. Samimiyeti gerçeten dinlemesi ve ilgilenmesi hayatıma ışık oldu. Şimdiden hayata hazırlansınlar diye iki tane çocuğumda Elif Hanımın danışanı. Benim gibi yardıma ihtiyacı olan diğer insanlarında hayatlarının Elif Hanım ile kesişmesi dileği ile...
     1 Beğeni    
Meltem RUMELLİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
5.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90083
Elif Hanımla iki seneye yakın bir süredir hem meslektaş olarak hem akıl danıştığım, ortak projelerde bulunduğum bir uzman olarak iletişim içerisindeyim. Aynı kurumda başlayan tanışma serüvenimiz kurumdan ayrıldıktan sonra da çok güzel bir şekilde ilerledi. Kendisinin hem sahada hem teoride var olan bilgi ve tecrübelerinden oldukça faydalandım. Var olan mesleki kirlilikte hem eğitimli hem de insani yönü oldukça kuvvetli bir insan olarak nadir bulunan bir etik ve terapi yönü olduğuna inanıyorum. İşinde oldukça titiz ve çok boyutlu düşünen biri olup bu işi sadece para için değil gerçekten fayda temeliyle yapan gelişime açık ve duyarlı bir uzmandır. Ayrıca sadece mesleksel olarak değil kişilik yapısında muazzam bir mizah, dürüstlük ve sevgi bulunmaktadır.
     1 Beğeni    
M.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83204
Elif hanımdan yaklaşık olarak 2.5 senedir terapi aliyorum.Ne desem nasil anlatsam bilemiyorum,gerçekten işinde çok iyi. Bunu daha önce iki terapist daha gezmis biri olarak söylüyorum. İlk başta geldigimde sorunlarımın çözüleceğine dair hiçbir inancim yoktu. Zaman geçtikçe anladım ki sandığım gibi olmadı,yavaş yavaş atlattim çoğu seyi elif hanımın sayesinde.Suan gayet iyiyim. En güzel yanı da kesinlike yargılayıcı olmaması. Her konuyu rahatlıkla danisabilirsiniz :) Şüphe etmeye ya da kime gitmeliyim diye kararsız kalmayın benim gibi, elif hanım diyorum. Pişman olmazsiniz :)
     1 Beğeni    
Filiz ÖMEROĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76434
Elif 'le tanıştığımızdan beri kendisiyle dostluğun yanında her zaman mesleki bilgilerimizi de paylaşmışızdır.Özellikle bazı alanlarda onun kendisini yetiştirerek (özellikle özel öğrenme güçlüğü teşhis ve sağaltımı) neredeyse soru sorabileceğim yegane kişi olması onu mesleki anlamda vazgeçilmez kılar.Aldığı eğitimlerin yanında kullandığı bazı tekniklerle danışanlarında olumlu iyileşmeler sağladığını gözlemledim...O yüzden kendisiniyle çalışacak kişilerin fayda sağlayacağını düşünüyorum ve şiddetle öneririm...
     3 Beğeni    
Semra ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74440
Sn Psikolog Elif Yeşim Çavuşoğlu, dört yıldır ikiz çocuklarımın psikoloğudur. Çocuklarımın biri asperger , diğeri üstün zekalı ve dikkat dağınıklığı olan çocuklardır ve her ikisinde de dizleksi vardır. Kendisinden kimi zaman yoğun , kimi zaman ara ara ama sürekli destek aldık. Çocuklarım şu an çok iyi durumdalar ve biz kendisine minnettarız. Kendisi, güleryüzlü, sıcak, konuşkan, samimi birisidir. Tavsiye etmemdeki amaç; Hem minnettarlığımdan ötürü, hem de ihtiyacı olanlara faydam olmasını istediğimdendir.
     3 Beğeni    
Tuncer TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73987
Çocukluk travmalari ve agir narsizm konusunda çozum ortagim oldu kendisinin danişani olmak bana ozguven veriyor çalişma şekli ve ortami çok duzeyli bir o kadar rahatlatici kendisi ise biraktigi etki tam anlami ile guvenilir saygin ve tarafsiz profesyonel destek arayişim oldugunda kesinlikle çalacagim ve tavsiye edecegim bir psikolog ve terapist Elif hanim Ayrica ciddi anlamda yaşadigim depresyon suresince bana sağladiği katki yaşam kalitemin artmasi ile sonuçlanmiştir kendisine teşekkur ediyorum
     2 Beğeni    
Nazlı B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73844
Elif Hanımı 2012 senesinde kendisinin web sayfası aracılıyla tanıdım ve danışanı oldum. Benim sorunumun temelini travmatik birtakım olaylar sonrasında ortaya çıkan anksiyete ve buna bağlı günlük yaşamımı idame ettirmedeki sıkıntılar oluşturuyordu. Elif Hanımla terapilere başlamadan önce 2 farklı psikologla görüşmüştüm fakat istediğim ruhsal tatmini sağlayamamıştım. Kendisiyle ilk telefon görüşmemde bana verdiği güven hissi, 1 yıllık terapi süresince devam etti, bu da benim açımdan çok hoş bir deneyim oldu. Elif Hanım, güleryüzünü ve enerjisini insanlara bulaştırıyor bu da benim gibi güven problemi olan biri için pozitif bir yaklaşım oldu. Terapiler boyunca yaptığı tespitler sayesinde farkındalığımı arttırdı, hayata daha geniş perspektiften bakmamı sağladı ve cesaretlendirdi. Kısaca toparlamak gerekirse, ben kendisinin uzmanlığından ve profesyonelliğinden, olumlu bir şekilde etkilendim ve bu etkiler hala hayatımda sürmektedir.
     2 Beğeni    

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'nun Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif Y. ÇAVUŞOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ebru Ceylan TEZER
Psk.Ebru Ceylan TEZER
Yıllarca uzaktan uzağa ortak çalışmalar yürüttükten sonra son birkaç yıldır nihayet gerçek anlamda Marco Pasha Psikolojik Danışmanlık bünyesinde, aynı...
Meltem RUMELLİ
Psk.Meltem RUMELLİ
Meltem Döner'i iş arkadaşı olarak tanıdım. Mesleki alanda kendisini geliştirmeye yönelik azmi, çocuklarla kurduğu diyalogların içtenliği ve istekli ça...
Filiz ÖMEROĞLU
Psk.Filiz ÖMEROĞLU
Psk. Filiz Ömeroğlu'nu uzun yıllardır mesleki ilişkimizdenen dolayı tanırım. Ortak alışmış olduğumuz vakalardaki başarılı çalışmalarını hep beğenmişim...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Marco Pasha Psikolojik Danışmanlık
Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Çınar Evleri
İstanbul
Adres 2:
Marco Pasha Psikolojik Danışmanlık
Kamara hasat Sokak No. 52 bomonti Şişli
İstanbul
Psk.Elif Y. ÇAVUŞOĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 669 15 70
Telefon 2 :
0(532) 578 98 19
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1990
(33 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Psk.Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Elif Y. ÇAVUŞOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

01:15
Top