2007'den Bugüne 90,540 Tavsiye, 27,853 Uzman ve 19,764 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Tuba SEZER
Psikolog - Sakarya

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

15

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tuba SEZER Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

16
(%62.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Tuba SEZER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Tuba SEZER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Bengisu Nehir AYDINUzm.Psk.Bengisu Nehir AYDIN
Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından arkadaşım olan Bengisu' nun, sakin görünüşünün ardında yaratıcı bir zekası ve öğrendikle...
Çağla Tuğba SELVEROĞLUUzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Çağla ile bundan üç yıl kadar önce Prof. Dr. Mehmet Sungur tarafından verilen "Anksiyete Bozuklukları ve Depresyonda Kognitif Davranışçı Terapiler" eğ...

 
Tuba SEZER'in İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1982 (41 yaşında)
Doğum Yeri : Sakarya
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Universtesi (2005 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Tuba SEZER Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bilişsel Davranışçı Terapi
Şema Terapi
ÇÖzüm Odaklı Danışmanlık
EMDR
Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R)
Çocuk Değerlendirme Paketi
Nöropsikolojik Testler

Tuba SEZER Özgeçmis CV Psk.Tuba SEZER'in Özgeçmişi
EĞİTİM
2001-2005: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü
2010-2012: Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Bölümü

STAJLAR
02.2003-06.2003: Özel Artı Özel Eğitim Merkezi Gönüllülük Projesi
03.2004-06.2004: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü
06.2004-08.2004: Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Psikiyatrisi Bölümü
08.2004-09.2004: Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü
09.2011-01.2012: İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı

İŞ DENEYİMİ
2005-2007: Sakarya Özel Ada Tıp Hastanesi
2007-2013: Sakarya Özel Ada Tıp Çarşı Tıp Merkezi
201-2014: Median Adapazarı Tıp Merkezi
2014-.....: Konak Adapazarı Tıp Merkezi
2006-2007: Özel Sapanca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ...[Devamı...]

Tuba SEZER Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Malike
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124327
Bir psikolog hap etkisi yapar mı ... 4 yıldır değişik psikologlara gittim.Seans sonrası çıkınca kendimde hiçbir değişim yakalayamiyordum.Sonra Tuba Hanimi kendi isyerinde ki reklamdan buldum.Randevu aldim.Hemen ve aceleci tavrimi durdurmasi ile basladi seruvenimiz.Derken seans sonrasi degisimlerim de hisertim Tuba Hanım yıllar yılı yaşadığım ankskiyete krizlerimi, o kriz ani geldiğinde nasıl mücadele ederim gibi birçok konuda yardımcı oldu. Kendimde fark etmedigim bircok ozelligime ulastim.Kisacasi Benim kendimi bulmama yardımcı olduğu için çok mutluyum.Surec belirlemesi ,cok hizli cozume ulastirmasi gibi en onemlisi ciddi ,net tavri beni etkiledi.Bir ne ne zaman mesaj atsam cevap verdi kendisine cok sey borcluyum.Iyi ki boyle ciddi net cozume ulastiran son durak bir psikologum oldu.. Herkese şiddetle tavsiye ederim.
     Beğenin    
Özlem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123812
Kendimi köşeye sıkışmış hissettiğim,çözümsüz sandığım problemlerle basetmeye çalıştığım bir dönemde Tuğba hanımla görüşmeye başladık. Gerçekten anlamaya yönelik, sakin ve samimi tavrıyla güven verdi. Her zaman ulaşılabilir oluşu, ilgisi ve profesyonelliği ile problemlerimi çözmemde yol gösterici oldu. Öncesi ve sonrası hallerimi karşılaştırınca iyi ki yollarımız kesişmiş diyorum. İyileşmek isteyen herkese gönülden tavsiyemdir, gidin, tanışın ve hayatınızı hakettiginiz gibi yaşayın !
     Beğenin    
A. T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 121015
Tuba Hanımın çok önceden danışanıydım. O zamanlar 20li yaşlarda olduğum için kendimi kısmen iyi hissedip seanslarımıza ara vermiştim. Aradan 8 sene geçtikten sonra kendimi yılların birikmişliği ve sorularıyla yüz yüze bulmuşken kendisi derdimi paylaşabileceğim, bunu yaparken güvenebileceğim kişi olarak aklıma gelen ilk kişi oldu. Kendimi ona anlatırken sorunlarıma ortak oluşu, bana sorunlarıma farklı açıdan bakmayı gösterip, sorularımın üzerinden gelebileceğime dair inancını ve güvenini benden bir an olsun esirgemedi. Bunun ile birlikte her zaman ki güler yüzlü ve dostane yaklaşımları ile seanslarımız seans olarak değil aslında iki dostun belirli konularda dertleşmesi olarak geçiyordu. Tuba hanım ile böyle geçen bir senenin sonunda şu an anksiyete bozukluğumu kontrol edebilir ve bunun üstesinden kolaylıkla gelebilmekteyim. Kendisi ile iyi ki tanışmışım ve yollarımız kesişmiş.
     Beğenin    
Sümeyye HSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112060
Tuba Hanım'la, 2 yıl önce tanıştım ve onu iyi ki tanıdım. Kendisine anksiyete bozukluğundan dolayı gitmeye karar verdim. Bu kararı vermek hayatımdaki dönüm noktalarından biri diyebilirim. Tam olarak anlayamadığım bir şekilde hayata dair isteklerimi keşfetmemi, kendimi tanımamı sağladı. Bunun için ona minnettarım. Şu an geldiğim noktaya ben bile inanamıyorum. İnancımı, umudumu, gücümü kaybettiğimde benim powerbankim oldu. Mesleğinde çok başarılı olduğunu düşünüyorum. İşini kesinlikle severek yapıyor, güler yüzlü ve samimi biri. Gitmenizi tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Sinem A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111581
Büyülü Sözler Her şey doğmamla başladı. Ne istediğini bilmeyen iki insanın, yaşama ve yaşamın amacını asla çözümleyemeyen insan yavrusuyum. Öyle çok şey yaşadım, dünyanın öyle çirkin yüzlerini gördüm ki, alıştım kanıksadım. Normalin böyle olduğuna, çaresizliğime kendimi ikna ettim. Kendimi suçladım; başıma gelen her şeye, bana yapılan her muameleye layığım sandım. Ta ki yolum onunla kesişene kadar... Daha önce bana yardım edebileceğine inanan bir psikologla karşılaşmamıştım. Evet, insanların benim yapabileceğime inanmadığını anlayabiliyorum. O bana inanıyor, yüzlerce yol deniyor, bana yardım etmek istiyor. Hayatını bu işten kazanıyor ama işini de seviyor. Benim için güvenmek imkansızlığın elli tonu. Önce beni kendine inandırdı. Yılmadı. Sonra çaresiz olmadığım sonucuna, korkularımın adlarına, öfke kontrolüne ve bence en değerlisi duygularımın tanımına ulaştırdı beni. Suistimalsiz Dünya Derneği'ne hoşgeldiniz! Terapilerimiz devam ediyor, bana gerçek beni, gerçek benin ne istediğini ve çaresiz olmadığımı gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. En derin saygılarımla... Sinem A.
     Beğenin    
Sinem T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108361
Tugba hanımla geçen sene çok yalnız ve çaresiz hissettiğim bir anda yana döne klinik psikolog ararken bu sitede bir arkadaşın tavsiyesi üzerine tanıdım ve iyi ki tanımışım Allah razı olsun tavsiye yazan o kişiden şımdı bende kendımı çok daha iyi hissediyorum çok şükür ve belki benım de birilerine faydam olur diye bu yazıyı yazmak istedim. Hayatıma öyle güzel dokundu ki kendimi yenilenmiş hissediyorum.Yanında az ağlamadım, o kadar çıkmazda hissediyordum kı kendımı o sıcacık ve içten kişiliğiyle bana hastası (gununuz insanı öyle nıtelendırıyor maalesef) ya da danışanı gibi değilde arkadaşının derdini dinliyor gıbı yaklaştı o yuzden çok rahat içimi döktüm, döktükçe rahatladım, rahatladıkça daha sağlıklı düşünebildim. Kaygı bozukluğum var ve o kadar normal olaylara o kadar buyuk tepkiler veriyordum ki kendı kendımı korkutuyor son zamanlarda hiçbir şeyden zevk almıyor işin içinden çıkamıyordum her kotu anımda elimden tuttu hep yanımda oldu ve en sevdiğim yanı da şu bunu kazanç kapısı olarak görüpte kendine bağımlı danışanlar yetiştirmek yerine özgüveni olan, kendi kendine yetebilen ve iyileşmemizi kendıne mal etmek yerine onun desteği fakat tamamen bizim çabamızla olduguna inanan ve inandıran mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefliyor kısacası dedim ya iyi ki tanımışım iyi ki onunlayım her kendımı kotu hissettiğim anda ya da yeni durumlara uyum sağlama surecinde yanımda olacağını bilmek güven veriyor. Kendınız için bir şey yapmak istiyorsanız gerçekten bilgili ve işini sevgi ile yapan bir psikologla çalışın derim Tuğba Hanım bunun için bence bir numara 👍Herkese mutlu sağlıklı günler diliyorum İnşallah bir daha hiç kötü günler görmeyiz ve hepimiz ruhen ve bedenen çok sağlıklı bireyler olarak yaşamımıza devam ederiz☺️
     3 Beğeni    
Duygu K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106279
Tuğba hanımdan yaklaşık 6 sene önce mesleki ve özel hayatımda çok sıkıntılı hissettiğim bir dönemde arkadaşım tavsiyesiyle terapi almaya başladım. Çok uyuyor, işe gitmek istemiyor, arada büyük öfke patlamaları yaşıyordum. Hayatım bir kısır döngüde geçiyordu. Bu sıkıntılardan kurtulabileceklerimden kurtuldum, değiştiremeyeceğim bazı gerçeklerin bana zarar vermesine engel olmayı öğrendim ve ileride tekrarlayabilecek sıkıntılarla başetmeyi öğrendim. Bu süreçte hem iyileşirken hem de en önemlisi kendimi tanımayı kendi sınırlarımı öğrenmeyi başardım. Zamanla terapiden farklı bir keyif almaya başlıyorsunuz. Uzun bir süredir artık görüşme gereği hissetmiyoruz, ama ben seanslarımızı, seanslar sırasında düşünce dünyama açılan yeni pencereler ve gelişen farkındalık hissini çok özlüyorum.
     Beğenin    
S.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104758
Tuğba hanımı 1 sene önce hastaneler arasında cv geçmişine önem vererek buldum ve iyi ki buldum dedim. İlk gittiğimde herşeyin bir anda değişeceğine inanarak gitmiştim.Biri asasını sallayacak ve hokus pokus. Ama öyle değil seanslar siz kendiniz için uğraştıkça anlamlı olur ve sizden başka kimse değişiklik yapamıyor. Ama iyi bir destekle pek çok şey değişebilir. Gidene kadar öz değer ve özgüven eksikliğimden haberim bile yoktu. Tabi geçmişim de taciz gibi büyük bir travma da vardı. Ve böyle durumlarda insan tek başına mücadele veremiyor. Ben bunu unutmaya rüya olduğuna inanmaya çalışıyordum. Gerçeklerle yüzleşemeyeceğimiz kadar bitkindim. Bir yerde kaybolmuştum ama farkında bile değildim. Kilo problemim normalin biraz üzerinde olmasına rağmen kendimi çirkin ve görüntü kirliliği gibi hissediyordum. Gitmeye başladıkça daha derin yerlerde kendini sabote eden bir kız buldum. Kendi kendime yaptığın acımasızlıklardan vazgeçmem için Tuğba hanım hep yanımda oldu. Karşısında herşeyi anlatabilecek samimiyeti ve güveni bulamam sanmıştım ama bir çift ela göz bana aradığım herşeyi göstermek için oradaydı. Aradan geçen bir sene de bu kadar değişip iyi hissettiğime bazen ben bile inanamıyorum. Hayat siz çabaladığınızda yanınızda oluyor. Bu zamana kadar aldığım en doğru kararın psikolojik destek olduğunu düşünüyorum ve bu yolda bana destek veren Tuğba hanımı sonuna kadar tavsiye ediyorum. Eğer bir yerde tıkanıp kaldıysanız size kesinlikle yardımcı olacaktır
     3 Beğeni    
Ö.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103845
Çok bunalımlı bir anımda uzman bir destek ararken bir yakınımın tavsiyesiyle Tuba hanımı buldum ve kendisine gitmeye başladım. çok stresli olan iş yeri ortamımdan ve bunalımlı bir aile yaşantımdan dolayı hiçbir şeyden zevk almaz , mutsuz ve günde sadece 2 saat uyuyan biri haline gelmiştim. Tuba hanım beni derin ve karanlık bir çukurdan çıkardı ve yeniden hayata merhaba dedirtti. kendisini tanıdığım için çok mutluyum ve keşke bu noktalara varmadan tanısaydım diyorum. kesinlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Arzu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mart.2017
TavsiyeNo: 95609
Ben Tuba Sezer ' e hastane üzerinden ulaştım. Daha önce bir uzmandan yardım almamistim. Ilk gittiğimde tabii ki çok tedirgindim. Problemim sosyal fobiydi. Bu sorunumu pek bilen yoktu ve ilk konuşmamız benim aglamalarimla geçti neredeyse. Ayrıca o zaman depresyonum da varmış. Üç aydır terapilere devam ediyorum. Depresyon hallerimden neredeyse eser kalmadı.Panik bozukluğu da vardı bende. Şimdi panik bozukluğu yaşamıyorym olsa bile bununla başa çıkabiliyorum. Üzerimde rahatlatan, hafifleten bir etkisi oldu her zaman. Konusma tarzını çok sevdim. Nefes egzersizleri öğrendim ve her zaman uyguluyorum. Artık daha az kaygılı, mükemmel olmaya çalışmayan bir insanım. En azindan bunun için uğraşıyorum. Ben psikolojik destek almaya çok geç başladım. Iki yıl kendi kendime çözmeye çalıştım ya da sorunların üzerini kapattım. Ama bu çözüm değil. Yardım almak şart ve herseyin bir çaresi var. Bizim yaşadıkları mızı yaşayan bir sürü insan var. Ben son çare olarak psikolojik yardım almaya başladım ve diplerdeydim. Şimdi o halimle aramda dağlar kadar fark var. . Sansliymisim ki içime sinen bir danışmanla devam ediyorum. Tuba hanımı tabiiki sizlere öneriyorum.
     5 Beğeni    
Gamze
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Kasım.2016
TavsiyeNo: 92437
Tuba Hanım'ı iki yıl önce kendimi çaresiz ve mutsuz hissettiğim bir zamanda tanıdım. Kafamdaki sorulara bir türlü cevaplar bulamıyordum. Ve ne kadar istesem de mutlu olamıyordum. Tuba Hanım'ın sayesinde depresyonda olduğumu öğrendim. Kendisi beni çok iyi analiz edip bilişsel davranışçı terapisi uygulayarak karamsar günlerimden kurtardı. Ve artık olumsuz bir durumla karşılaştığımda nasıl tepki verebileceğimi öğrendim. Onun içtenliğini, insanlığını ve mesleğine olan sevgisini takdir ediyorum ve ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Özge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90889
Tuba Hanım ile yaklaşık 1 yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Sorunumun kaygı bozukluğu olduğunu zannederken depresyonda olduğumu öğrendim. Beni anlaması ve önerileri sayesinde kısa sürede depresyonu atlattım. Kendisi mesleğini çok seven, kendisini sürekli geliştiren ve öğrendiklerini paylaşan bir psikolog. Güzel enerjisi ve güleryüzü ile her görüşmemizden ayrı keyif alıyor ve karşılaştığım sorunlara doğru tepkiler vermeyi öğreniyorum. İyi ki kendisiyle tanışmışım..
     4 Beğeni    
Meryem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90861
Tuba Hanımla 2 buçuk yıl önce ağır bir depresyon geçirirken tanıştım, daha önceki terapi deneyimlerimden oldukça farklıydı. Kısa sürede beni tanıdı ve sorunlarımı belirledi ve bunu açıkça dile getirdi. Böylelikle ona olan güvenim daha da artmış oldu. Sayesinde Bilişsel Davranışçı Terapi ile depresyondan kısa kürede kurtulup sorunlarımı daha derinden çözmek amacıyla birlikte Şema Terapiye başladık ve hala devam etmekteyiz. Sadece sorunlarımı çözmekte değil hayatımın her alanında kullanabileceğim ayrıntılar öğrettiği için kendisine müteşekkirim. Güleryüzü, hassasiyeti, zarifliği ve insanlara değer vermesi ile hayatımda önemli bir yere sahip oldu, iyi ki kendisiyle tanışmışım diyorum. Herkese tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Fatma KIRIMLI TAŞKIN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
26.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90496
Bir eğitim vasıtası ile tanıma fırsatı bulduğum Sayın Tuba SEZER Hocam, mesleki gelişiminin yanı sıra, güler yüzlü, içten, duyarlı bir uzmandır. İnsana değer ve özen gösteren kişilik yapısı, dost canlılığı ve yardımsever tavrı ile dikkat çeken bir kişilik yapısına sahiptir. Aynı zamanda mesleki anlamda kendini geliştirmeye yönelik aldığı eğitimler ile sürekli bilgilerini yenilemekte ve danışanlarına faydalı olmak adına yoğun bir çaba harcamaktadır. Tüm bu özellikleriyle danışanlarına birçok yararı olduğunu ve olacağını düşünmekteyim. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan tüm bireylere büyük bir içtenlikle Sayın Tuba SEZER Hocam'ı önerebilirim.
     9 Beğeni    
Hande
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90130
tuba hanım ile 2 ay kadar önce tanıştım. yıllardır süre gelen sorunlarım artık boyumu aşar olmuştu. neredeyse 8 yıldır ilaç kullanıyor olmama rağmen hiçbir iyileşme gösterememiştim. kendimi ezik, işe yaramaz, kimse tarafından sevilmeyen ve istenmeyen biri olarak görüyordum. dünyada fazlaymışım gibi geliyordu. özgüven eksikliğim had safhadaydı. bunları aştım mı hayır. zaten sorunlarım o kadar geçmişten geliyor ki bir çırpıda hallolmayacağını biliyorum. ama umutluyum, ya da umutlu olmak istiyorum. çünkü karşımda çabalayan bir insan var. beni anlamaya çalıştığını görebiliyorum. umarım başarabiliriz çünkü bu benim son şansım
     6 Beğeni    

Tuba SEZER'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Kognitif Davranışçı Terapiler

Tuba SEZER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Tuba SEZER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Bengisu Nehir AYDIN
Uzm.Psk.Bengisu Nehir AYDIN
Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından arkadaşım olan Bengisu' nun, sakin görünüşünün ardında yaratıcı bir zekası ve öğrendikle...
Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Uzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Çağla ile bundan üç yıl kadar önce Prof. Dr. Mehmet Sungur tarafından verilen "Anksiyete Bozuklukları ve Depresyonda Kognitif Davranışçı Terapiler" eğ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 665 05 98
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1982
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Sakarya
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Universtesi
Mezuniyet Yılı
2005
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Tuba SEZER Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Tuba SEZER Mesleki Videolar Videoları
-

12:03
Top