2007'den Bugüne 87,989 Tavsiye, 27,254 Uzman ve 19,427 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Fatma Nihal ADA
Psikolog - İstanbul
Öğretim Görevlisi Çocuk ve Aile Terapisti

Fatma Nihal ADA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi39 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

39

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Fatma Nihal ADA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Fatma Nihal ADA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatma Nihal ADA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Fatma Nihal ADA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
Ata 4- 5a (Ata Çarşı Yanı) ataşehir 
İstanbul
Psk.Fatma Nihal ADA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel twitter hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Okan Üniversitesi Psikoloji (2011 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Fatma Nihal ADA Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ve Aile Danışmanlığı & Terapileri
Deneyimsel Oyun Terapisi (Training Experiential Play Therapy )
Çocuk ve Yetişkin- Dışavurumcu Sanat Terapisi
Terapötik Kart Uygulamaları
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi

MOXO Dikkat Testi
Zeka & Gelişim Testleri
WISC-R Zeka Testi
Stanford Binet Zeka Testi
Metropolitan Okul Olgunluk Testi
Bir İnsan Çiz
TIMI (Teele Invertory Of Multiple Intelligences)
Frankfurter Dikkat Testi
Gessel Gelişim Figürleri Testi
Frostig Görsel Algı Testi
Çoklu Zeka Envanteri
Öğrenme Stilleri Envanteri

Fatma Nihal ADA Özgeçmis CV Psk.Fatma Nihal ADA'nın Özgeçmişi
Psikoloji eğitimini Okan Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Pedagojik Formasyon eğitimini almıştır.

2011 yılından bugüne Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde (PDR) bölüm başkan yardımcısı ve zümre başkanı olarak çalıştığı Doğa Koleji’nde öğretmen, veli ve öğrencilere çeşitli seminerler düzenlemekte, bireylere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra farklı kurumlarda eğitim ve çalışmaları kapsamında çeşitli seminerlerde uzman konuşmacı olarak yer almış, farklı web sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.

2018- 2020 yılları arasında Yön Koleji Akademik Koordinatör Okul Müdürü olarak çalışmış,

2020 yılı yarısı itibariyle Kavram Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.
...[Devamı...]

Fatma Nihal ADA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Esra
23.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116637
Fatma Nihal Ada'dan hem eğitim hem birlikte çalışma fırsatı buldum. Eğitimlerinde verimli bilgiler ile dolu dolu geçirmeyi hedefleyen ve hedeflediği gibi yolunu izleyen bir eğitmen. Çalışma durumunda ise; elinde ne kadar fırsatı varsa çalışanı, stajyeri için çabalar. İşin içinden çıkılamadığı zamanlarda çok güzel bir yol gösterici. Hem eğitim, hem bilgi hemde tecrübesini size sunmak için adeta bekleyen bir eğitmen, psikolog ve akademisyen. Yolunuz Fatma Nihal Ada'yla kesişirse şanslısınız demektir :)
     Beğenin    
Fatma
18.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116532
Fatma Nihal hanımla Sandık folklor Derneği sayesinde tanıdım. Çok başarılı, içten, samimi ve kendisinin yeniliklere ayak uydurabilen bir yapısı bulunmaktadır. Arkadaş canlısı, güleryüzlü, konuşkan eğlenceli birisidir. Mesleki açıdan da işini hakkıyla yaptığını düşünüyorum. Çok daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum. Güçlü bir yapısı var. Meslektaşları ile kıyaslamak gerekirse samimi olduğundan kendisi ile rahat konuşulabilir. Sert bir duruşu asla yoktur. Güzel bir dinleyici ve yönlendirici ve ikna özelliği bulunmaktadır.
     Beğenin    
A.K
17.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116496
Kizimin okulunda tanistik Nihal hocamizla. Nezaketi ve icten tavri fazlasi ile rahatlatmisti bizi. İşini gercekten gonulden yapan nadir insanlardan.Karsisindakini ve olaylari gercekten önemsedigini ictenlikle soyleyebilirim.Sadece dinlemek ve gecistirmek icin degil cozum uretip yardimci olabilmek icin fazlasiyla caba gosterdigini biliyorum. Öyle ki; sizin bile unuttugunuz detaylari size hatirlatabilecek kadar özverili. Guler yuzu ve samimiyeti ile farkinda olmadan çok uzun yillardir taniyormus gibi hissedebilirsiniz. Çocuklarla arasindaki bağ taktir edilmeye deger, enerjisine hayran oldugumuzuda eklemek isterim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ş.T
15.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116472
Fatma Niha Ada ile 2019/2020 öğretim yılının başında idari kadrosunda olduğu okulda,çalışmak için başvurum sebebiyle tanıştım. Güleryüzlü ,konuştuğu kişiye güven veren,bakışlarıyla etkileyen ve akademik konuşan samimi biri olarak tanıdım.Birlikte çalışma sürecimde Sevgi ve saygıda kusur etmeyen bir yaklaşımı oldu.Sorunumu çözmek için her zaman çaba gösterdi. Okuliçi sorunlarımda çözücü yaklaşımlarda bulundu. Güleryüzlü,akademik,konuşkan ama mesafeli O'nu tanımlayan kelimelerimdir. Tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Emel ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116464
Fatma Nihal Ada ile kızımın okulu vesilesiyle tanıştım. Kızım 1.5 yasinda iken babasından ayrıldığım için hayatımızdan pedagog eksik değildi. Okul çağına gelince, yaklaşımı, inanılmaz sorun tespi ve iyileştirici yönlendirmeleri ile cok sevdiğim ve saygı duyduğum bir uzman oldu. Ancak okullar ve yollarımız ayrılsa bile sonraki süreçte desteğini eksik etmedi. Her anlamda kizimin ve benim sancılı süreci anlatmamız inanılmaz katkısı oldu. Uc kelime açıklamam gerekirse, Fatma Nihal Ada; güven veren, sorunları iyi analiz eden ve çok profesyonel bir uzman. Bu vesile ile kendisine tekrar tesekkur ederim.
     Beğenin    
Dilek Usta
15.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116460
Fatma Nihal ADA Üniversite'den Öğretmenimdi. Kendisi aynı zamanda bu bölümün Öğretim Üyesi. Kendisini çok sever, derslere mutlu bir şekilde giderdim. Karakteri, Başarıları ve Davranışlarıyla benim için Rol Model. Bana birçok konuda yardımcı olmuş ve yol göstermiştir. Kendisini zamanla daha iyi tanıdım ve çalışma disiplinine şahit oldum. İş konusunda fazlasıyla hassas ve titizdir. Güler yüzlü, samimi, güvenilir ve sıcakkanlı olmasının yanı sıra Fatma Nihal ADA işini severek ve en iyi şekilde yapar. Fazlasıyla özverili ve işine özen gösteren bir psikologtur. Meslek ile yakından ilgili ve çok bilgilidir. Testler yapar, seminerler düzenler ve katılır. İşinde çok başarılı ve hatta mükemmel bir psikologtur. Kendisini tanımlamam gerekirse; Başarılı, Güvenilir ve Samimi
     Beğenin    
Öğretmen
15.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116457
Son iki senedir çalıştığım mükkemel bir insan. Yaptığı işinde her zaman özverili. İş arkadaşlarla, çocuklarla, velilerle kurduğu ilişkilerde son derece sorumluluk sahibi, vicdanlı, profesyonel, anlayışlı. Azime ve çalışkanlığına ayrıca hayran kaldığım bir arkadaş. Her zaman her konuda danışabileceğim biri, zor dönemlerde bazen onun için seve seve işe gittiğim çok özel bir insan benim için. Yaptığı işi onun için kutsal bir şey ve gireceği her yerde gelişim ve başarı getireceğinden eminim.
     Beğenin    
Özgür Akın
14.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116445
Nihal hocam ile Doğa okularında tanıştım, Pdr çalışmalarındaki profesyonel çalışma biçimi ve mesleki yeterliliğiyle meslek gelişimime olumlu yönde katkısı olmuştur. Vizyoner ve süreç odaklı yaklaşımıyla hazırladığı içeriklerden çok memnun kaldım, iyi ki kendisiyle tanışmışım.Nihal hoca çalıştığı yaş grubunun analizini ve ihtiyaçlarını çok iyi belirler ve yaptığı pdr çalışmalarıyla hedefine ulaşırdı.Çözüm odaklı terapiyi 2014 yılında kendisinden öğrendim, süpervizyon eğitiminde olabilecek yeterliliktedir.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Aytül Çam
29.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 104020
Fatma Nihal Ada’yı birkac senedir tanıyorum. Kendisini okul hayatından beri tanıdığım için mesleki kariyerindeki gelişimi de birebir takip ettim. Atom karınca tabirinin tam karsılığıdır. Hiçbir zaman calışmaktan bıkmaz ve devamlı kendini geliştirir. İnanılmaz pozitif kişiliği ve güleryüzlülüğü, konuskanlığı, mesleğine ve cocuklara olan sevgisi onun diğer meslektaslarından öne cıkaran özellikleridir. Bütün cocuklar ona bayılır. Zaten kariyerindeki yükseliş onun mesleğinde ne kadar basarılı olduğunun bir kanıtıdır. Mesleği yanında yaptığı televizyon programlarıda onun on parmağında on marifet olduğunun kanıtıdır. İyi ki tanıdım onu
     2 Beğeni    
Hakan Tan
28.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103525
Nihal ADA ile bir dönem birlikte çalıştık ve sonrasında hala görüşmekteyiz. Çok enerjik, çevresini güler yüzle karşılayan selamlayan, özgüvenli, herkesten çok farklı duruşuyla dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Mesleğine son derece bağlıdır ve severek heyecanla mesleğini yapmaktadır. Mesleğinde başarılı olmak için araştırır, çalışır, sorar sorgular, mesleği ile ilgili yayın kitap ya da her ne varsa tüm yazıları takip eder. Mesleğine karşı çok titiz ve özveriyle yaklaşır. Yardımcı olduğu kişilerin takibini titizlikle yapar, onlara en iyi ve en doğru şekilde destek olmak için emek ve özveride bulunur. Bütün bu özellikleri bir araya geldiğinde mesleğinde çok başarılı olduğunu söylemek hiç de abartı olmayacaktır. Kişisel olarak kendisini seven, koruyan, oldukça özenli bir hayat yaşamaya çalışan yapıya sahiptir. Kendisine olan sevgi ve saygısı bence özenilecek gıpta edilecek çok kuvvetli bir özelliğidir. Nihal ADA'yı birkaç kelime ile değil de şu cümleyle anlatmak daha doğru olacaktır, "Bir Nihal ADA kolay yetişmiyor.". Ama en nihayetinde söylemek istediğim şudur ki kendisi çok kıymetlidir...
     Beğenin    
Ahu&arda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103229
Fatma Nihal Ada'yı (Nihal'imizi :) ) Halam vesilesi ike bulduk ve ulaştık. Oğlumun okulda bir takım sorunları vardı,okula gitmek istemiyordu.Bunun dışında kendine pek güveni yoktu..Onkoloji takipli ve daha evvel ağır bir beyin ameliyatı geçirdiği için,yaşıtlarına göre biraz farklı..tedirgin,güvensiz..ürkek..Bize destek olabilecek bir psikoloğa ihtiyacımız vardı ve bulduk..Çocuklarla iletişimi çok iyi..Güleryüzlü,sevecen..Kurduğu bağ çok kuvvetli. Nihal'imizi çok seviyoruz.Yardımları için çok teşekkür ederiz.Hala görüşmeye devam ediyoruz. (Oğlum hep özlüyor onu )
     Beğenin    
Duygu İngeç
30.Mart.2018
TavsiyeNo: 103011
Fatma Nihal Hoca'mın yanında bir dönem boyunca stajyer olarak çalıştım. Nihal Hoca sayesinde gelişimsel testlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında bilgi edindim. Ders esnasında sınıf yönetiminin nasıl olması gerektiğini gözlemleme şansı buldum. Öğrenci ve veli görüşmelerinin nasıl olması gerektiğini öğrendim. Kendisi mesleğini çok seven ve bu nedenle işini büyük bir özveriyle yerine getiren bir psikologtur. Her ortamda yüksek enerjisini ve güleryüzlülüğünü korumayı başarır. Mesleki etik değerlere bağlı ve kendisini geliştirmeyi asla bırakmayan işini gerçekten gerektiği gibi yapan bir psikolog olduğu için herkese tavsiye ediyorum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır staj süremin bitmesine rağmen beni mesleğim hakkında bir uzman olarak yönlendirmeye devam ettiği için. Sevgiler...
     Beğenin    
Funda
30.Mart.2018
TavsiyeNo: 102999
Sevgili Nihal, hem meslekdaşım, hem de aynı kurumda beraber çalışma fırsatı bulduğum çok değer verdiğim bir uzman, aynı zamanda da varlığından çok mutlu olduğum bir arkadaşımdır. Mesleki donanımı, iş performansı, olaylara bakış açısı, çözüm odaklı yaklaşımı, kişisel ilişkilerdeki sıcak yaklaşımı ile öğrencileri arasında da çok sevilen bir hocadır aynı zamanda. Araştıran, kendini geliştiren, bilgi paylaşımından keyif duyan bir bilim insanıdır da. Zaman zaman mesleki paylaşımda da bulunduğum, gönül rahatlığı ile yönlendirme yaptığım sevgili Nihal, mesleğinin hakkını vererek yapan örnek bir profesyoneldir. Kendisi ile birlikte olabildiğim için keyifliyim.
     Beğenin    
İncim
30.Mart.2018
TavsiyeNo: 102998
. Eğitimlerin en sevdiğim yanı meslektaşlarımla tanışıp bilgi alışverişi yapmaktır.Fatma Nihal ADA’yla da aldığım bir eğitimde tanıştım. Hem eğitim sürecinde hem sonrasında farklı şehirlerde oturmamıza rağmen gerek maille kaynak yollayarak gerek YouTube sayfasına yönlendirerek her zaman imdadıma yetişen meslektaşım arkadaşım. Not:Meslektaşlarıyla kaynaklarını bilgilerini paylaşan,açık yüreklilikle işlerde referans olan birinde ego yoktur. Ego savaşına girmeyen biri kendi alanı olmadığı zaman başkasına yönlendirecek kadar Erdemlidir .
     Beğenin    
Meryem Durmuşoğlu
29.Mart.2018
TavsiyeNo: 102972
Formasyon döneminin bana kattığı güzel dostluklardan biri. Alanındaki uzmanlığına güvendiğim bir psikologtur kendisi. Nihal'in danışmanlık yaptığı yakınımdan "iyi ki bizi Nihal Hanım'la tanıştırmışsın." yorumunu almak meslektaşım adına beni mutlu etti ve başkalarına da gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Danıştığınız her konuda kendisinden içtenlikle ve samimiyetle cevap alabilirsiniz. Tüm yardımları için tekrar teşekkür ederim 💓
     Beğenin    
Selen Aydın
19.Mart.2018
TavsiyeNo: 102721
Çoğu konuda şansı yakalayamamış biri olarak uygulama zamanında Nihal Ada ile tanışmış olmam hayatımda ki en önemli şanslarımdan biri. 1 aylık zaman dilimi içerisinde güven veren bir yapısının olduğunu bizlere olan anlayışlı yaklaşımı ve güler yüzünden anlayabiliyoruz. Akademik alanda da kişisel olarak da kendisinin birikimlerinden fazlasıyla yararlanabileceğimden eminim çünkü her fırsat da öğrenmeyi ve öğretmeyi çok seven bir insan. Umarım ki zamanla kendisinden güzel şeyler kapmayı başarabilirim. Sevgiler...
     Beğenin    
Dilan
19.Mart.2018
TavsiyeNo: 102720
Fatma Nihal Ada 1. Sınıf sanat terapisi dersinde tanımışımtım.O günden bu zamana kadar derslerde olsun bizlerle yakınlığı olsun çok güzel ve samimi yaklaşımından dolayı her zaman hatirlicagim ve derslerde enerjik konuşkan her durumda bizi anlayan yanımızda olan bir öğretmen oldu. Şuanda gittiğim anaokulunda bana çok yardımcı sürekli pozitif olan güler yüzlü tatlı bir psikolog herşey için teşekkürler tanıdığım bircok kişiye tavsiye edebilirim.İyiki tanımışım iyiki bizim öğretmenimiz olmuş.Herkesin böyle bı ogretmeni olmalı ki okul hayatı güzel geçsin.
     Beğenin    
Sezcan Özson
19.Mart.2018
TavsiyeNo: 102719
Saygıdeğer psikolog Fatma Nihal Ada’ya oğlumun çiş Eğitimi için başvurmuştum. Tavsiye ettiği yöntemler ile çok başarılı bir çiş Eğitimi gerçekleştirdik. Çok kısa sürede çözüme ulaştırdık. Bu yüzden kendisine çok teşekkür ediyorum. Sonrasında kardeş geldi ve büyük oğlumun psikolojisi için kaygılarım vardı, bununla ilgili de kendisine danıştım ve güzel yöntemleri ile çok rahatladım. Küçük oğlumun doğru yönlendirilmesi içinde kendisine danışacağım.Ben ısrarla herkese tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Bilal Ç.
17.Mart.2018
TavsiyeNo: 102699
Nihal Hoca ile tanıştığım andan itibaren; tevazu, samimiyet ve iş disiplininden hiç ödün vermediğini gözlemledim. Bir dönem yanında staj yapma imkanım oldu. Bize karşı güveni ile birlikte; fedakarlıkları sayesinde mesleki anlamda gerek teorik gerek pratik önemli adımlar atmamızı sağladı. Velilerin ve ögrencilerin Nihal Hoca'ya geri dönütlerini görmek beni hep heyecanlandırdı. Hem iyi bir psikolog hem iyi bir insan nasıl olunur sorusunun cevabıdır Nihal Hoca. Kendisinin yeri ayrı, sağolsun. :)
     Beğenin    
Nursel Kaplan
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102691
Kendisiyle Okan Üniveristesinde tanışma fırsatı buldum. Harika ve cana yakın olan bir insandır , kendi enerjisiyle etrafında ki herkesede enerji yayar. Güzel bir samimiyet içerisinde harika bir dönem geçirdim . Çok güzel akıllar verir ve bize karşı desteği çok büyüktür. Hayatıma onun sayasinde çok farklı bakmayı öğrendim . Çok başarılı bir uzman kendi gibi yüreğide güzel Fatma Nihal Ada umarım başarıların devamı gelir .Sizi çok seviyorum ❤
     Beğenin    
Merve
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102684
Nihal hocam ile öğrenim gördüğüm Okan üniversitesinde tanıştım.İki dönem boyunca dersini alma şansım oldu.Veyiki tanıştım dediğim bir öğretmenim kendisi.Dersi güler yüzlü anlatışı,tavsiyeleri,konuşması,insana birşeyler katan cümleleri,her zaman motive edici oluşu ile onu dinlemekten hiç bıkamayacağım,tanıdığım için kendimi çok şanslı hissettiğim bir insan.Mesleğinde her zaman kararlı düzenli,anlayışlı ,sorunlara çözümler üreten bir eğitici ve psikolog.Kendime idol olarak gördüğüm tek kişi.
     1 Beğeni    
Nazan Yurtdas
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102674
Mesleğini son derece severek yapan,insanı rahatlatan ve güven veren bir psikolog olduğunu biliyorum,özellikle ergen terapisinde çok olumlu sonuçlarına tanık oldum.Kesinlikle ihtiyaç halinde akılda tutulması gereken bir isimdir.Gençlerle diyaloğu çok güzel,onların kendilerini tanımasına,sorunlarına çözüm üretmesine yardımcı oluyor.Tanıdığım genç sadece konuşmak rahatlamak için bile gittiğini söylüyor.Sınav stresi ile başa çıkma konusunda özellikle çok başarılıdır.
     3 Beğeni    
Tuğçe
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102672
Nihal hocam ile Okan üniversitesi'nde tanıştım. 1.sınıfta Sanat Terapisi dersi sayesinde. O dönem içerisinde ki en sevdiğim ders olmuştu. O kadar müthiş bir enerjisi vardı ki derse koşarak gidiyordum. Ders bitti diyerek görüşmemizi asla sonlandırmadık. Her zaman yanımda oldu. Her konuda bir öğretmenden fazlasıydı benim için bazen abla bazen annem gibi oldu. Bazı şeyleri görmeme yardımcı oldu. Nihal hocam bir öğretmen aynı zamanda da ailem ve rol modelim di. Onu gerçekten cok seviyorum. Mesleğine olan ilgisine çocuklara karşı olan sevgisine her zaman hayran kalmışımdır. Sadece öğrencilerim diyerek dersini anlatip çıkmadi ayni zamanda hersekilde bizi dinleyip arkamızda durup bize destek oldu. Alanında uzman demek az bile kalır. O bütün güzellikleri hakeden kişi.
     1 Beğeni    
Canan Önsal
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102669
Ben de bu yıl tanışma fırsatı buldum; daha doğrusu bana bu fırsatı veren koskocaman yüreğe sahip, Fatma Nihal Ada... Birçok rolü var ve her rolünü de büyük bir özveriyle , severek , tutkuyla yapıyor. İçindeki 'SEVGİ' o kadar büyük ki; herkesi kucaklıyor. Minik danışanları da onu çok seviyor ..herkes gibi. Çok şey söylenebilir; ancak ucu bucağı yokk..Uzun lafın kısası; iyi ki tanımışım sizi🌸 Gelecekte, bugüne dek gördüğünüz güzelliklerin "DAHA 'sıyla" karşılaşmanız dileğiyle 🙏🏻 Sevgilerimle,
     1 Beğeni    
Gülay
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102668
Nihal Hocamla Okan Üniversitesinde birinci sınıf Sanat Terapisti dersinde tanıştım .Hayatıma giren güzel insanlardan biri de Nihal Hocadır. Bir dönem boyunca onunla ders işledik bize bir öğretmen gibi değilde bir arkadaş gibiydi.Daha sonra ikinci sınıfın Birinci döneminde Doğa Kolejinde staj yaparken de yanımızdaydı bütün sevgisi , desteği hep üstümüzdeyi bunu bize hissettirebilen bir insandı.Bir derdim olduğunda arayabileceğim insanlar arasında olduğunu biliyordum ve yanılmadımda hertürlü desteğini hem aileme hem bana gösterdi .İyiki onunla tanışmışım güzel öğretmen ,güzel psikolog Fatma Nihal ADA.
     1 Beğeni    
Seher Özdemir
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102667
Fatma Nihal hocamın yanında bir yıl staj yaptım. Bu süreçte güler yüzüyle hayatıma çok şey kattı. Kendisinden iyi bir test nasıl yapılır, iyi bir görüşme nasıl olur bunları öğrendim. Çalıştığı kurumda da enerjisiyle herkesin enerjisini yükseltebilen biriydi. İşine çok hakim, neyi nasıl yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Iyi bir eğitim almış ve hala birçok eğitime katılarak kendisini geliştiren bir psikolog. Bilimsel ve etik değerlere bağlı, işini severek yapan biri. Çocuk testleri uyguluyor ve terapi yapıyor. Güvenle danışan yönlendirebileceğim bir psikolog.
     1 Beğeni    
Aysel
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102664
Fatma Nihal hocamla eğitim aldığım üniversitede tanıştık. Pozitif bakış açısı ve güçlü iletişimci yönü ile gerek mesleki alanda gerek sosyal yaşamında çevresine enerji saçan bir yapısı vardır. Derslerine heyecanla gidiyordum her gün farklı şeyler öğreniyordum. Sanat Terapisi ile öğrendiklerim günlük hayatımda çok fazla işe yarıyor, İşini severek yapan ve mükemmel işler başardığına çok fazla tanık olduk. şüphesiz güvenebileceğim kişi Nihal hocam:) Eğer bir gün sorunlarla baş edemezsem gideceğim tek adres Fatma Nihal Ada olur:)
     5 Beğeni    
Bengi ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2018
TavsiyeNo: 102659
Fatma Nihal hanımdan hamileliğimi öğrendiğim ilk günlerde yardım almaya başladım.Hamilelik ile ilgili kaygılarım ve çocuk yetiştirmek üzerine olan tün sorularımı sayesinde cevapladım.Hevesle ve heyecanla gittiğim her görüşmemizden ruhen dinlenmiş ve tatmin olmuş bir şekilde döndüm.Bebek büyütmek, doğru çocuk yetiştirmek üzerine olan tüm sorularım sayesinde cevaplandı.Ben herkese ısrarla tavsiye ediyorum.Sorununuz ne olursa olsun çözüm bulacağınıza hiç şüphem yok.
     2 Beğeni    
Özlem MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Mart.2018
TavsiyeNo: 102651
Değerli Psikolog Fatma Nihal Hanım ile oğlum 3 yaşında iken tanıştık. Onun yaşı ile ilgili eğitim sürecinde vermiş olduğu destekten dolayı çok memnun kaldım. Destek hem güncel durumu aydınlattı hem de geleceğe ışık tuttu. Hem çocuğumu iyi tanıması hem de takibini yapması açısından benim için danışmanlık süreci bir anne olarak kaygılarımı tamamı ile gideren, huzurla çalışma programını takip ettiğim bir süreci yaşadık. Burada adını görünce minnettarlığımı bu vesile ile de belirtmek istedim.Tekrar teşekkür ederim ve tüm annelere tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Yeliz
15.Mart.2018
TavsiyeNo: 102638
Kendisi öğrenim gördüğüm üniversitede zamanında dersini aldığım eğitmendir. Gerektiğinde uzman gerektiğinde bir arkadaş samimiyetiyle öğrencilerine yaklaşım gösteren oldukca pozitif bir insan. Sorunlara çözüm odaklı olmasıyla her zaman yol göstermek için çaba harcar. Mesleğinde her zaman araştırmacı düzenli ve kararlı olması beni oldukca motive eder. Mesleğinde öğrencileriyle olan diyaloglarından oldukca başarılı oldugu gözlemlenebiliyor. Daima gülümseyen suratı ile çevresini motive eder ve bence en önemli özelliği de bu olmalı
     1 Beğeni    
Meral
14.Mart.2018
TavsiyeNo: 102631
Fatma Nihal Ada demek, sanırım tanıyabileceğiniz en samimi ve içten insan demek. Aynı zaman da çok iyi bir eğitici ve psikolog demek. Sebebiniz ne olursa olsun ona gidebilirsiniz, o mutlaka bir çözüm bulur size 😊 Hayatta tanıyabileceğiniz en güzel insanlardan biridir, bir süre sonra bırakamıyorsunuz bile :) Aldığınız desteğin, söylediği her cümlenin anlamı ve kullanışı bile bir başkadır. Şu zamana kadar sadece bir tane psikolog tanıdım. Zaten başkasına da gerek duymuyorsunuz :)
     2 Beğeni    
Gamze ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102611
Sadece yarım dönem girdiği derslerimde bana çok şey kattı. Sorunum, sıkıntım olduğunda çekinmeden yardım alabileceğim nadir insanlardan. Problem ne olursa olsun mutlaka çözüm bulabileceğine eminim. Hayata bakış açısıyla, duruşuyla muazzam bir insan. Herkese yardımcı olmaya çalışır ve herkese eşit davranır. İlerde ben de öğretmen olduğumda onun gibi olmak isterim çünkü en güzel, en özel dersleri onunla işledim ve ondan öğrendiğimi hiçbir öğretmenden öğrenemezdim. Herkesin hayatında imrendiği unutamadığı bir insan/öğretmen vardır. Benimki Fatma Nihal ADA.
     2 Beğeni    
Kübra Çelik
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102610
Fatma Nihal Adayı yaklaşık 7 aydır tanıyorum. Ama kendisini uzun süredir tanıyormuşum gibi hissettirdi. Yanında stajyer olarak görev aldım, ve alıyorum. Stajyer den daha ötesi bir ekip arkadaşı olduk. Seviyesinde olmadığım halde, seviyeme indiği ve rahatlıkla alanım hakkında veya merak ettiğim güncel soruları sorup, güler yüzü ve sıcacık kalbi ile sorularıma cevap buldum. Kendisi oldukça donanımlı, yeniliklere açık, her daim kendini geliştiren, ve alanı hakkında güncelliğini koruyan çok değer verdiğim hocam. Herkesin çevresinde bir Fatma Nihal ADA olmalı. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Bundan dolayı kendisini gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Sevgi ve saygılarımla..
     1 Beğeni    
İrem Gizem Yılmaz
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102609
Fatma Nihal Ada'yla özel bir üniversitenin eğitim programında tanıştık ve sonrasında birlikte çalışma fırsatı yakaladım. Yaptığı işleri izlerken heyecan duymamak mümkün değil. Tecrübeli, bilgili ve iletişim becerileri üst düzeyde olan bir meslektaşımdır. Fatma Nihal Ada, mesleki becerilerini o sıcacık tavrıyla aktarmaya her zaman isteklidir. Çocuklara verdiği destekten aldığı keyif gerçekten görülmeye değer. Danışanlara, uzmanlara samimiyetle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Cansel
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102593
Nihal hocamla Okan Üniversitesi sayesinde tanıştım. Kendisi birinci sınıfta bize sanat terapisi dersini vermişti ve en sevdiğim ders olmuştu kendisi. Dersi enerji dolu anlatan tek hocamızdı çünkü. Alanında uzman bir hoca diyebilirim. Çok güzel akıllar verir ve yeri geldiğinde sizi en güzel şekilde savunup arkanızda durur. Nihal hocam güler yüzlü, sevecen, konuşunca insanın bıkmadan dinlemesini sağlayan bir hoca. İyi ki onunla tanışmışım ve biliyorum ki ilerde bir gün ihtiyacımız olduğunda hemen yardım edicek tek kişi. Mesleğini severek yapan asla bıkmayan ve çocukları seven öğretmen bende sizi seviyorum :)
     3 Beğeni    
Sevgi
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102585
Nihal hoca bizim dersimize girmişti kendisini tanıdım ve gerçekten , bir arkadaş gibi, cana yakın ve her konuda yardım ci oluyor , yüreği güzel insan benim için com ayrı yeri var O kadar güzel bir insan ve o kadar açık bir şekilde dersi anlattı orda ona hayran kaldım Onu gerçketen bilgilerini ve tavsiyelerini dinliyorum ve uyguluyorum. ve onun bütün tavsiyelerini kesinlikle beğeniyorum ve takip ediyorum. Ve verdiği bilgiler çok işime yaradı ve yaramaya devam ediyor Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Yrd. Doç. Dr. Z. Deniz Aktan
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102584
Lisans döneminden beri hayata yaklaşımını ve psikoloji camiasına kattığı değeri takdirle karşıladığım Nihal Ada, gerek bir psikolog gerekse bir eğitimci olarak her zaman güvenebileceğim bir meslektaşım olmuştur. Birlikte çalışmak da aynı sıralarda oturmak da benim açımdan çok keyifliydi. Özellikle sanat terapisi ve psikolojik danışmanlık alanlarında öğrencilerimizle paylaştığı birikimler bizim için çok kıymetliydi. Dost olmanın yanı sıra bir meslektaş olarak da şüphesiz tavsiye edeceğim bir Psikolog olan Nihal’e başarılarının devamını diliyorum.
     5 Beğeni    
Sevil CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2018
TavsiyeNo: 102575
2 yıl kadar evvel Stanford Binet Testi vasıtasıyla kendisiyle tanıştık. İlk karşılaşma anımızda çocuğuma olan yaklaşımıyla bize rahat ve güvenli bir ortamda olduğumuz hissini verdi. O zaman 6 yaşında olan oğlumun zihinsel becerilerini tespit edebilmek amacıyla yaptığımız çalışmalar bizim açımızdan olumlu neticeler verdi. Halen kendisinden destek almayı sürdürmekteyiz. Yakınlarımıza ve çevremizdekilere kendisinden sıklıkla bahsettiğimiz, birlikte rahatlıkla çalışılabilen bir psikolog.
     2 Beğeni    
Eren Deniz Gülaydın
9.Mart.2018
TavsiyeNo: 102514
Fatma Nihal ADA ile çalışma fırsatı yakaladığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Yanında iki sene staj yapma imkanı buldum. Nlhal Ada, samimi, güleryüzlü ve profesyonel bir insan. YIllardır işi üzerinde uzmanlaşmış düzenli ve tecrübeli bir insan. Meslegine duyduğu saygıyı içtenliğiyle birleştirdiğinden kendinizi yanında huzurlu hissediyorsunuz. . Desteğe ihtiyaç duyan her insan kesinlikle Nihal Ada ile tanışmalı. Kendisini kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Fatma Nihal ADA'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
Ata 4- 5a (Ata Çarşı Yanı) ataşehir 
İstanbul
Psk.Fatma Nihal ADA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(555) 408 61 51
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Okan Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2011
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel twitter hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

Psk.Fatma Nihal ADA Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Fatma Nihal ADA Mesleki Videolar Videoları
26 Mesleki ve Kişisel Video
Baş Ağrısı - Migren
Göz Sağlığı
Diş Sağlığı ve Psikoloji
İdeal Anne Babalık
Psikopatolojiler- Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
Ödül ve Ceza
Çocuk İhmal ve İstismarı
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
Otizm ve Disleksi
Kalem Tutma Becerisi, İnce Kas Motor Beceriler
Çocuk Psikolojisi
Otizm ve Disleksi Nedir?
Anne Baba Çocuk Üçgeni
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
Çocuk ve Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuk İstismar ve İhmali

11:00
Top