2007'den Bugüne 82,375 Tavsiye, 26,094 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Burcu OLGUN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Psk.Dnş.Burcu OLGUN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Burcu OLGUN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Burcu OLGUN'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Gülşah PINAROĞLUUzm.Psk.Gülşah PINAROĞLU
Gülşah ile yaklaşık 4 yıldır beraber katıldığımız terapi eğitimi vasıtasıyla tanışıyoruz. Eğitimlerden ve yakından da gözlemlerim kendisinin sorunları...

Burcu OLGUN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocukluk & Ergenlik Dönemi Duygusal Problemler
Öğrenmeye İlişkin Becerilerinin Tespiti ve Geri Bildirimi
Pass Bilişsel Müdahale
Çocuk Çizimlerinin Projektif Testler ile Değerlendirilmesi
Gelişim Testleri ve Bilişsel Değerlendirme Envanterlerinin Uygulanması ve Değerlendirilmesi
Okul Olgunluğu
Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Discalculi, Disgrafi, Garden Variety)
Sosyal Beceriler
Uyum Problemleri
Kaygı ve Korkular
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Ebeveyn Danışmanlığı
Oyun Terapisi
Bireysel Terapi
Davranış Bozuklukları

Burcu OLGUN Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Burcu OLGUN'un Özgeçmişi
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirdiğim zamandan itibaren özellikle öğrenme alanlarında zorluk yaşayan 4-12 yaş çocuklar ile bilişsel ve duygusal süreçlere yönelik çalışmakta, ailelere danışmanlık vermekteyim.
Şuan klinik psikoloji yüksek lisansıma devam etmekte, psikanalitik terapi, oyun terapisi, çocuklarla bilişsel davranışcı terapiler & ergen ve yetişkin bireyler ile psikodinamik terapi ekseninde çalışmaktayım.


Mesleki Deneyim ve Stajlar:

İstanbul Üniversitesi Çocuklar Evi’nde 5 yaş okul öncesi bilişsel ve sosyal becerilere yönelik hazırlanan 8 haftalık eğitim programlarını uyguladım.
Fransız Lape Psikiyatri Hastanesi’nde 6 ay boyunca “ Klinik Psikoloji ” stajı yaptım. Kapalı ve açık servislerde çeşitli ruh sağlığı uygulamalarına katıldım. (Eylül, 2013)
Fransız Lape Hastanesi’nde sanat terapisi yaklaşımlarından dans ve hareket...[Devamı...]

Burcu OLGUN Tavsiye Yazıları Burcu OLGUN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Banu ARSLAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Banu ARSLAN
İstanbul - Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

25-07-2019
 TavsiyeNo: 110748
İlkokul arkadaşım olan Burcu Olgun ile yıllar sonra bir eğitim vesilesiyle karşılaştık. Eğitim süresince birçok vaka hakkında karşılıklı istişarelerde bulunduk. Özellikle öğrenme zorlukları/güçlükleri ile ilgili sorun yaşayan çocukların ebeveynlerinin tercih edebileceği bir isim. Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların zorluk yaşadığı alanları tespit ederek o alanların gelişimine yönelik sistematik bir şekilde destek vermektedir. Aldığı kaliteli eğitimlerle de çocuk psikolojisi alanında kendini sürekli geliştirmektedir. Kendisi güvenilir, ailelere zaman ayırarak akıllarındaki soru işaretlerini gideren ve alanda sürekli kendini geliştiren ve uzman olma yolunda ilerleyen bir ruh sağlığı çalışanıdır.
     1 Beğeni    

 Danışan AK (Danışan)
 IP: 46.197.154.ZJC

25-07-2019
 TavsiyeNo: 110747
Burcu Hanımla okulun bizi bir kuruma yönlendirmesiyle tanıştık İlk başlarda Kızım da okuma güçlüğü ,sosyal adaptasyon içe kapanıklık ,işitsel kısa süreli hafıza gibi bir çok problem vardı Şu an kızım okuyor ve bir çok konuda gelişimini tamamladı. Son derece güleryüzle özverili sabırla yaratıcı ve araştırmacı yönüyle bizide eğitip yönlendirmesiyle çocuğumuzun gelişimindeki katkıları inanılmaz Kendini mesleki anlamdada yetiştiren ve tüm yenilikleri bizimle buluşturan bir profesyonel Sonsuz teşekkürlerimi sunarız İyi ki sizi tanımışım
     2 Beğeni    

Gülşah PINAROĞLU Fotoğraf  Uzm.Psk.Gülşah PINAROĞLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

25-07-2019
 TavsiyeNo: 110746
Sevgili Meslektaşım Burcu, alanında oldukça deneyimli ve güvenilir bir uzmandır. Özellikle çocuk- ergen alanında göstermiş olduğu çabayla gayretle kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir. Çocuk ve ergenlerde yaptığı çalışmalarla hem akademik hem klinikte deneyimli ve çözüm odaklı olduğunu düşünmekteyim. Çocuk aile ilişkisinde ebeveynlere yol gösterici onun kendi pratiklerlerinden faydalanabileceğinizi düşündüğüm meslektaşım aynı zamanda çocuk merkezli bir çalışma yürütmektedir. Özellikle öğrenme güçlüğü ve dehb (dikkat eksikliği ve hiperaktivite) tanısı almış ya da şüphesi olan çocuklarla ilgili güvenerek gidebileceğiniz, yardım alabileceğiniz kendini bu konuda geliştirmiş alandaki sayılı uzmanlardandır.
     2 Beğeni    

 G. P. (Danışan)
 IP: 5.24.80.ZYB

25-07-2019
 TavsiyeNo: 110742
Merhaba, Oğlum 3. Sınıfa başladığında İstanbul’a taşındık. Ankara’da çok bilinen bir özel okula devam etmekte idi ve 2. Sınufa başladığında disleksi teşhisi almıştı. 3. Sınıf başladığında akademik becerileri 1. Sınıf seviyesindeydi. İstanbulda kayıt yaptırdığım okul aracılığı ile Burcu Hanım’a ulaştık. Kendisi ile yaklaşık 1,5 yıl düzenli olarak çalıştık. Sonuç olarak çok mucizevi bir yol katettik ve oğlum bu yıl 5. Sınıfa geçerken okulundan %60 burs kazandı. Bu değişime inanamıyorum. Bu süreçte Burcu Hanım’ın çok büyük katkısı vardır. Kendisine teşekkür ediyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.
     4 Beğeni    

 Pınar (Danışan)
 IP: 88.244.123.YBB

25-07-2019
 TavsiyeNo: 110739
Oğlumun konuşma sırasında takılma problemi için gittiğim dil ve konuşma terapistinin uyguladığı bilişsel test değerlendirmesi sonucu bir özel eğitim uzmanı desteğinin gerektiğini anladığımız zaman konuşma terapistimizin tavsiyesi üzerine tanıştık Burcu hanımla. Ve büyük bir samimiyetle söylemem gerekirse daha iyi bir danışman olamazdı bizim için. Oğlumla ilk tanıştığı andan itibaren güleryüzü ve sempatikliğiyle ile kendisini sevdirip (oğlumun sosyal açıdan çok çabuk iletişim kuramıyor ve güven oluşturamıyor olmasına rağmen ) Burcu hanımı sanki ailedenmiş gibi benimseyip sevmesi bizi çok çok mutlu etti. Oğlumla yaptığı çalışmalarının biz ebeveynlerinin de nasıl destekleyip neler yapmamız gerektiği konusunda da inanılmaz desteği ve yönlendirmesi oldu, halende devam etmekte. Çalışmalarımızın ilk ayından itibaren okuldaki öğretmeninden ve çevremizden olumlu geri dönüşler almaya başlamıştık bile. Çalışmamızın 7. ayını geride bıraktık oğlumda çok büyük ilerleme ve değişimler var. Çok daha iyi olacağına inanıyorum Burcu hanım sayesinde. İlgisi, desteği, güleryüzü ve samimiyeti için çok teşekkür ediyorum. Desteğe ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla ve samimiyetle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Güzelbahçe Sok. No:17 Özlem Apt. Kat:2 D:10 Teşvikiye
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(546) 402 72 76  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2014
(6 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Burcu OLGUN'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Burcu OLGUN Mesleki Videolar Videoları
-15:26
Top