2007'den Bugüne 92,293 Tavsiye, 28,217 Uzman ve 19,976 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Nuray BAŞTAN AYDIN
Psikolojik Danışman - İstanbul
Psikolojik danışman/ Aile Danışmanı

Nuray BAŞTAN AYDIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

5

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nuray BAŞTAN AYDIN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

17
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Nuray BAŞTAN AYDIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nuray BAŞTAN AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"Doğru aileler doğru toplumları oluşturur, doğru toplumlar da güzel bir dünyayı meydana getirir."
 
Nuray BAŞTAN AYDIN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikolium Danışmanlık Merkezi
Beylikdüzü
İstanbul
Adres 2:
Psikolıum Danışmanlık Merkezi
Bakırkoy
İstanbul
Psk.Dnş.Nuray BAŞTAN AYDIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(bakırköy subesi)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1977 (47 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Eğitim Enstütüsü 2003, Sakarya Üniversitesi 1999 (1999 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nuray BAŞTAN AYDIN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Eğitim uzmanlığı/EğitimKoçu,Aile danışmalığı,Bireysel terapiler,Oyun Terapisi,Wısc-r Zeka testi ,Metropolitan okul olgunluk testi, Denver Gelişim testi ,Ankara Gelişim envanteri ,Frostig Gelişimsel Görsel algı Testi, porteus Labirentleri, Goodenough Bir insan resmi çiz Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel-Motor Algılama Testi ,Peabody Resim Kelime testi,kent egy testi, Cattel zeka testi,C.A.T, OKHT Okula hazırlık testi, louisa duss testi, Koppıtz insan resmi çiz testi.
SEMİNER VERİLEN KONULAR

Eşler arası 5 sevgi dili
Çocuklarda 5 sevgi dili
Aile içi İletişim (Anne-Baba- Çocuk Üçgeni)
Saldırganlık ve Öfke Gibi Problem Davranışlar ve Baş Edebilme
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Eşler arası 5 sevgi dili
Çocuklarda 5 sevgi dili
Öğrenme Güçlüğü ve Türleri
Televizyonun çocuk üzerindeki etkileri
Yetenek ve İlgiye Göre Mesleki Rehberlik ...[Devamı...]

Nuray BAŞTAN AYDIN Özgeçmis CV Psk.Dnş.Nuray BAŞTAN AYDIN'ın Özgeçmişi
PSK. DANŞ. VE AİLE DANIŞ. NURAY BAŞTAN AYDIN

Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Nuray Baştan Aydın eğitimini Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamlamıştır. Eğitimi sırasında çeşitli kliniklerde gönüllü gözlemci olarak çalışmalarına devam etmiştir. 1999 yılında mezun olmuştur.
Lisans eğitiminin ardından Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları hastanesinde 1 yıl boyunca yetişkin kliniğinde stajını tamamlayan uzmanımız çalışma hayatını çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde, öğrenme güçlüğü (disleksi, disgrafi, diskalkuli ) ve gelişim geriliği olan çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmalar yaparak sürdürmüştür.
Aydın üniversitesinde Aile danışmalığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı (Çift Terapisti) “ ünvanını almıştır.
Yetişkin ve çift danışmanlığının yanı sıra çocuklara objektif ve projektif testler uygulamakta, çocuk danışmanlığı yapmakta ve oyun terapisi uygulamaktadır....[Devamı...]

Nuray BAŞTAN AYDIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Hacer
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84037
Merhaba, ben biri 2. sınıfa giden diğeri de 1,5 yaşında olan iki çocuk annesi bir eğitimciyim. Nuray hanımı 10 yıldır tanıyorum. Tanışmamız çok seçkin bir eğitim kurumunda mesai arkadaşlığıyla oldu. Nuray hanım o zamanlarda ilköğretim birinci kademeyle ilgileniyordu.Çocukları öğrenci değil kendi çocuğu gibi çok sevdiği için odası hiç boş kalmazdı. Odasına kimi çocuk arkadaşıyla yaşadığı bir sorunu paylaşmak için ağlayarak kimi çocuk ders öğretmeninden aldığı iltifatı paylaşmak için gülerek girerdi. Çocuklara bir öğretmen gibi değil, bir anne gibi dinler,onları çok iyi anladığını,onlara hissettirirdi. Bu içtenliğini, merhametini, nezaketini,fedakarlığını kendi arkadaşlarından da esirgemezdi. Öğretmen arkadaşlarının da doğal danışmanıydı. Kısacası danışmanlık Nuray Hanım'ın hem mesleği hem karakteriydi. Yıllar sonra yollarımız kurum olarak ayrıldı. Ama gönül bağımız hiç kopmadı. İlk çocuğum 5 yaşına geldiğinde 2. çocuğum dünyaya geldi. Çalıştığım için ilk çocuğumu 3 yaşında anaokuluna vermek zorunda kaldım. Farklı bir çocuk oldu. Her zaman tek olduğu için de beraber fazlaca vakit geçirdiğimizden; bu farklılıklar olumlu yöndeydi. Ama 2. çocuk dünyaya gelince ister istemez büyük oğlumdaki ilgi vakit azlığından eksildi. Bir gün anaokulundan aradılar. Okulun psikoloğu bizimle ailece görüşmek istedi. Görüşmede bize ''Oğlumuzun ciddi bir takım sorunları olduğunu ve bir psikoloğa değil, bir psikatriye gitmemiz gerektiğini söyledi'' çok şaşırdık. Bu durumu Nuray Hanım ile paylaştık. Oğlumla birebir görüştüler. Bir takım testleri oğluma yaptıktan sonra bana ''BU çocuğun zeka potansiyeli yüksek, sınıfta kendini ifade edemediği için bu tarz sıkıntılar yaşanıyor'' deyip zeka ölçümü yapılan bir merkeze yönlendirdi. Evet sonuç Nuray Hanım'ın dediği gibi çıktı. Onun danışmanlığıyla bugün çocuğum onun çalıştığı kurumda 1. sınıfta olması gerekirken 2. sınıfta ve de çok mutlu. Eğer Nuray Hanım'ın doğru tespiti olmasaydı çocuğumdaki farklılığı belki de hiç bir zaman fark edemeyecektik. Günümüzde bir çok psikolog var, birçok şey söylüyorlar. Ama onları dinlerken insan''İyi,doğru söylüyorsun da ben bunları nasıl yapayım?'' diyor. Nuray Hanım'ın söyledikleri teorikte kalmayıp pratiğe dönüşebilen bilgiler. Kendisini yakından takip etmek isteyenlere TRT Anadolu'daki ''Önce Çocuk'', TRT Diyanet'teki ''Şimdi Ne Yapmalı'' , ''Kendinizi ve Çocuğunuzu Ne Kadar Tanıyorsunuz?'' kitabını okumalarını tavsiye ediyorum. Toplumumuzun Nuray Hanım gibi işin ehli ve halkının insanı olan psikologlara , danışmanlara ihtiyacı var. Onlar bizim başucu insanlarımız. Nuray Hanım, ailece hayatımıza kattığınız tüm güzellikler için çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
Yıldızhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83791
Merhaba benim nuray hanımla tanısmam üçüz oğullarımın sayesınde oldu.. Aralarındaki bitmeyen kavgaya cıkar yol bulamayınca nuray hanımın asırı destegi oldu..ıkısı tek yumurta oldugu için cok benzıyorlar diğeri ise ayrı yumurta oldugundan kardeslerıne benzemediği için evde süreklı kavga oluyordu,nuray hanımın sayesınde bu kabus anlarımızı cok guzel bir sekılde aştık dıyebılrıım eskıye nazaran cok ama çok ıyıyız buna sukurler olsun.kendınızı ve cocugunuzu ne kadar tanıyorsunuz adlı kitabı en buyuk yardımcım oldu.. Nuray hanım artık bizim evımızin adeta bir parcası oldu kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Basarılarının devamını dılerım..
     2 Beğeni    
Doğrucudavut
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83642
Bir arkadaşım tavsiyesi ile tanıştım. Pozitif, enerjik, idealist bir insan olmasıyla bana büyük bir destek vermiştir. Güler yüzlülüğü ve samimi oluşu beni kendisine bağlayan en güzel yönleridir. Tatlı dilli ve ilgili olması ailemden biriymiş gibi hissettirdi. Kızım 7 yaşında olmasına rağmen sürekli benimle uyuyordu. Nuray Hanım sağ olsun bize çok yardım etti. Süper bir danışman olan Nuray hanıma yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisini herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Yunus Emre Ağca
27.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83640
Nuray Hanim İle yaklaşık 4 yıldır tanışıyoruz. İsine ve meslegine aşık sevecen bir insan. Kendini her alanda gelistirmeyi bilen, insan dilinden anlayan bir kişi. Bana verdiği desteginden dolayı kendisine teşekkürü bir borç biliyorum. Pozitif, enerjik, hayat dolu olmakla birlikte idealist bir kişiliğe de sahip olan Nuray Hanim tam bir arkadas. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum ve bu platformda gönül rahatlığıyla herkeze tavsiye ederim. Yunus Emre AĞCA...
     4 Beğeni    
Yavuz Selim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mayıs.2012
TavsiyeNo: 50872
Öss'ye hazırlandığım bir dönemde sınav kaygısıyla yaşadığım ailevi sorunlarımı çözmeme yardımcı oldu. Danışmanlık hizmeti aldım. Ayrıca 12 yaşındaki kardeşim'e zeka testi yaptırdık. Kendisinden yazdığı kitaptan dolayı haberimiz olmuştu. Aldığım hizmetten memnun kaldığım için tavsiye etmek istedim. Yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak başvurduğumuz danışmanlık hizmetlerinden yeterli hızmet alamayısımızdan dolayı burda alınan hızmetın kalıtesı tavsıye etmemdeki başlıca nedenler arasında yer almıştır. gerçekten guler yuzlu ve kalıtelı bır hzımet aldım
     3 Beğeni    

Nuray BAŞTAN AYDIN'ın Kitap ve Yayinlari Nuray BAŞTAN AYDIN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
"ELİNİZDEKİ PSİKOLOG"
FENOMEN YAYINLARI 2017

"Kendinizi ve çocuğunuzu ne kadar tanıyorsunuz? "
Nakkaş yayıncılık 2011

( http://www.dr.com.tr/Kitap/Kendinizi-ve-Cocugunuzu-Ne-Kadar-Taniyorsunuz?/Nuray-Bastan-Aydin/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk/urunno=0000000380598 )

* Veli Rehberi Nakkaş yayıncılık 2010

* 1.,2.,3. Sınıf Öğrenci Rehberi Nakkaş Yayıncılık 2010

* 4.,5. Sınıf Öğrenci Rehberi Nakkaş Yayıncılık 2010

*İlköğretime başlama yeterlilik testi Test Vakti basım yay.2012

*Çoklu zeka testi Test Vakti basım yay 2012

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikolium Danışmanlık Merkezi
Beylikdüzü
İstanbul
Adres 2:
Psikolıum Danışmanlık Merkezi
Bakırkoy
İstanbul
Psk.Dnş.Nuray BAŞTAN AYDIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(544) 315 25 05
Telefon 2 :
0(546) 215 55 57
(bakırköy subesi)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1977
(47 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Eğitim Enstütüsü 2003, Sakarya Üniversitesi 1999
Mezuniyet Yılı
1999
(25 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Dnş.Nuray BAŞTAN AYDIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Nuray BAŞTAN AYDIN Mesleki Videolar Videoları
10 Mesleki ve Kişisel Video
wisc-r zeka testi, psikolojik danışman, aile danışmanı, çift terapisti, eğitim uzmanı, eğitim koçu, özel eğitim, eğitmen, zeka testleri, metropolitan testi, cinsel istismar, zor ergenlerle terapi, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktivite, çocuk terapisti, oyun terapisi, panik atak, davranış problemleri, travma, korku, alt ıslatma problemi, ders çalışma, çocuk ve aile terapisi, wısc r zeka testi, anne baba yaklaşımı, enüreziz dışkı kaçırma, sınav, öğrenci koçluğu, ilişki evlilik, pedagog, kimlik sorunları, sınav kaygısı, depresyon, fobi, tikler, boşanma, ani öfke patlamaları, beylikdüzü çift terapisi, çocukveaile danışmanlığ, beylikdüzüpsikoterapi, istanbul beylikdüzü psiko, çocuğunuzasınırkoyma, eşler arası iletişim, çocuk testleri, doğum sonrası, stres bozukluğu

11:22
Top