2007'den Bugüne 92,396 Tavsiye, 28,229 Uzman ve 19,989 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Tamer Numan DUMAN
Uzman Psikolog - Ankara

Tamer Numan DUMAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi32 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

32

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tamer Numan DUMAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

26
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Tamer Numan DUMAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Tamer Numan DUMAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Mehmet Emin KIZGINPsk.Mehmet Emin KIZGIN
Hem arkadaşım, hem de meslektaşım Mehmet Emin bey bir psikolog ve psikoterapist olarak bilgisine, tecrübesine ve mesleki yeteneklerine güvendiğim bir ...

 
Tamer Numan DUMAN'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Tamer Numan DUMAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1970 (54 yaşında)
Yabancı Dil : Almanca
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji (1992 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Sosyal Psikiyatri Tezsiz Yüksek Lisans (2003 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Tamer Numan DUMAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Academy of Cognitive Therapy terapist&diplomatı, Albert Ellis Enstitüsü ileri düzey sertifiye terapisti. EABCT (The European Association for Behavioral and Cognitive Therapies) akreditasyon sertifikalı psikoterapisti
ÇALIŞMA ALANLARI
Anksiyete bozuklukları (OKB, yaygın anksiyete, panik bozukluk, sınav kaygısı, sosyal fobi, basit fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, sağlık anksiyetesi, okul fibisi), alkol /madde bağımlılığı, depresyon, kişilik bozuklukları, evlilik sorunları, dürtü kontrol bozuklukları (patolojik kumar, trikotilomani vs.), yeme bozuklukları, kriz ve krize müdehale, cinsel işlev bozukluğu, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öfke kontrol sorunları

Tamer Numan DUMAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Tamer Numan DUMAN'ın Özgeçmişi
ÖZGEÇMİŞİM

Tamer Numan DUMAN 1970 yılında doğmuştur. 1992 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Psikoloji Bölümünden psikolog ünvanı ile mezun olmuştur. Ruh sağlığı alanında ilk olarak Disiplinler Arası Sosyal Psikiyatri yüksek lisansını tamamlayarak bilim uzmanı derecesi almıştır. Sonrasında Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak klinik psikolog ünvanı almıştır. Özellikle Bilişsel Davranışçı Terapiler üzerine uzmanlaşsan Tamer N. DUMAN bu alanda uluslar arası geçerliliği ve prestiji olan iki kuruluştan, Albert Ellis Instıtute ve Academy of Cognitive Therapy sertifikalı terapisttir. Yine Uluslar arası yetkin bir terapist diploması olan Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapi Birliği (EABCT) akreditasyon sertifikasına sahiptir.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİM SÜRECİ
2017: European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)Accreditation Cerdificade...[Devamı...]

Tamer Numan DUMAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
B.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2022
TavsiyeNo: 123144
Tamer Bey ile hastanede tanıştım obsesif kompulsif bozukluk nedeni ile destek aldım. Günlük hayatıma adapte olmakta güçlük çekiyordum, kendisi sayesinde bu problemi minimum seviyeye indirmeye başladım, duygularımın yanında mantığımı da harekete geçirerek hayata daha basit pencereden bakmama ve aydınlanmama yardımcı oldu. Obsesyonluk nedeni ile başlayan seansların devamında yararlı tavsiyelerinden faydalandım. Güleryüzlü ve mesleğinde başarılı biri .
     1 Beğeni    
Ece F.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Mart.2022
TavsiyeNo: 123090
Hayatımın iyi gitmediği bir dönemde tanıştım Tamer Bey ile takıntılarım artık kendini aşmaya başlamıştı ve kontrol altına alamıyordum bana bunlardan nasıl kurtulacağımı anlattı ve bütün sorunlarım çözüme ulaştı artık kendimi eskisi kadar yıpratmıyorum çok kısa süreli bir tedaviyle kendimi yenilenmiş hissettim ve sorunlarımı çözdüm. Daha öncede farklı psikologlarla görüşmelerim olmuştu fakat sanırım hiçbirinden bu kadar büyük bir yardım almadım yardımları için ona burdan tekrar teşekkür ederim ve herkese kendi için bir şeyler yapmasını tavsiye ederim
     1 Beğeni    
Çiğdem
6.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115090
Tamer Hocamla kendisiyle aynı alanda staj yapan arkadaşımın yönlendirmesiyle tanıştım.Terapiden önce 2.5 yıl kadar antidepresan tedavisi aldım, fakat hayatının görebildiğin her yönünde kendini çaresiz ve kafası karışmıs hissediyorken ilaç tedavisi düzeltme yolunu kendin bulmanı sağlamıyor, dinlenilmeye, kendini duymana yardımcı olacak, kendine doğru sorulari sormani sağlayacak, yargılamayacak bir insanın yol göstermesine ihtiyacın oluyor. Tamer Hocam yaklaşık 3-4 ay her hafta beni dinledi, temel duygusal regülasyonumu nasıl sağlayacağımı, gerçekliği nasıl okuyacağımı ögretti. Bu temelleri öğrenmek, kontrolsuz endiselerimi, ruh halimin düşmesini başa çıkması korkunç olmayan şeyler haline getirdi. Tamer Hoca ile her seans sinlenildigimi hissettiğim, yargılanmadığım ve nötr bir ortamda kendimi duyabildigim bir güvenli bölge oldu. Sabırlı, enerjisi yüksek ve güleryüzlü olması kendim olmami kolaylastirdi. Kendini kaybolmuş, endişeli, hayatta sonraki adımının ne olduğundan emin olamadığı icin hayatinda sıkışmıs hisseden, kendini duymaya ihtiyaci olan herkese tavsiye ederim Tamer Hocami.
     1 Beğeni    
Kubilay ErSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89777
Tamer beyle 5 seans görüştüm sadece ve anksiyete üzerineydi bu görüşmeler.daha önce bir çok farklı kişiyle bi çok farklı tedavi gördüm fakat bu kadar ilerleme hiç kaydedememiştim.İlk seanslarda bile bişeylerin yoluna girmeye başladıgını hissedebiliyordum.Kullandıgım ılaclardan bıle daha faydalı oldu bu görüşmeler önceden sokaga cıkamazken şimdi her işimi kolaylıkla yapabılıyorum.BDT gördüm kendisinden ve ödevleri sayesinde parça parça hastalığımın üzerine giderek anksiyetenin etkilerini en aza indirdim.Emekleri için teşekkür ederim ve gerçekten tavsiye ederim kendisini.
     2 Beğeni    
Yağız Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82317
İki yıldır yaşadığım panik bozukluk üzerine Tamer Bey'e başvurdum ve kendisinden bilişsel davranışçı terapi aldım. Sadece dört seans gitmiş olmama rağmen eskiye nazaran çok ama çok iyiyim. Öncesinde hayat benim için çekilmez duruma gelmişti, spor yapamıyor, yorulmaktan, yürümekten dahi korkuyordum. Ancak şu an bu sorunların üstesinden gelmiş durumdayım. İnsanlarla konuştuğumda yanımda herhangi bir hastalıktan bahsedilse kalp krizi geçiriyor, ölüyorum sanıyordum, ulaşım aracı kullanamıyordum. Sürekli nefes açlığı, çarpıntı, bitip tükenmeyen göğüs ağrıları çekiyor, iki günde bir ölüyorum diye acile gidiyordum ama artık bunların hepsinden kurtulmuş durumdayım. İki yıldır psikoterapi almadğım için çok pişmanım. Panik atak, panik bozukluk çok kolay bir şekilde tedavi edilebiliyor arkadaşlar, işinizi zorlaştırmamak için bir an evvel psikoterapi almanızı tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Fatma N.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81295
Tamer Bey'e OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'un önerisi üzerine başvurdum. Doktorum OKB teşhisi koymuştu ve bilişsel davranış terapisiyle bu bozukluğu yenebileceğimi söyledi. Tamer Bey'le yaklaşık 10 seans terapi gerçekleştirdik. Kaygılarımı,korkularımı aşmamda çok büyük emek gösterdi. Her seansta verdiği ödevlerle ve bana sorular yönelterek kendi bulduğum cevaplarla kaygı sorunumu büyük ölçüde aşmış oldum. Sorularına verdiğim yanıtlar benim kaygılandığım şeylerin aslında ne kadar olağan şeyler olduğunu çok iyi gösterdi. Tamer Bey samimi, içten ve terapi dışında da yardımcı olan biri. Benim kaygılarımı büyük oranda azalttı. Özellikle verdiği ödevler benim için çok etkili oldu. Tekrar teşekkür ediyorum size bana yardımcı olduğunuz için. OKB ile ilgili aldığım bilişsel davranış terapisini ve Tamer Bey'i öneriyorum.
     1 Beğeni    
Canay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80820
Tamer Bey'e 1.5 sene önce panik atak teşhisi konduktan sonra gittim.Gitme nedenim sürekli bir ağlama durumum vardı ve çaresiz hissediyordum. ilk görüşmeden başlayarak psikoterapi ile içinden çıkamadığım konuları birlikte ele aldık. Tamer Bey'in bana faydası olaylara, durumlara kendi bakış açımın dışında farklı olarak yorumlayabilmemi sağlamasıdır. Benim sorun olarak yaşadıklarımı normalleştirerek önemsiz hale getirmiştir. Tamer Bey kişilik olarak yardımsever, çok içten ve samimi biri, bu özelliği ile sizin ona olan inancınızı ve güveninizi artırıyor. Benim için en önemli özelliğinden biri ise sizin durumunuzu dışarda da takip ediyor. Kendinizi sıkışmış hissettiğinide ise bir desteğiniz olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle ben kendisine çok teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Mustafa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2015
TavsiyeNo: 76903
Ben bir alkoliğim, 5 yıl alkolü bırakma mücadelesinde 3 kere AMATEM e yatarak tedavi gördüm,2 kere ayakta tedavi gördüm.Her seferde yeniden alkolle buluştum.Alkolü bıraktığım süre zarfında ilaçlar ve yan etkileri tekrar geri dönmeme neden oluyordu.Artık alkolü bırakmaktanda ilaç içmektende bıkmıştım. Bırakmaktan vazgeçtiğim son aşamada Tamer Duman la AMATEM de tanıştık ve 10-12 görüşmeden sonra,zorlu bir mücadele sonucu alkolüde,ilaçlarıda bıraktım.Öfke kontrolü ve uyku sorunumuda bu seanslarda çözümledim.6 yıldır alkol kullanmıyorum 4 yıldır sigara içmiyorum.Bunları TAMER BEY in tavsiyeleri sayesinde gerçekleştirdiğime inanıyorum ve ben de TAMER BEY i tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Zeynep Alçelik
23.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74396
Stajyerliğim sırasında tanıştığım, Bilişsel davranışçı terapi, akılcı duygusal davranışçı terapi teknikleri ve madde bağımlılığı konularında ilgimin artmasına neden olan, çalışmalarında kendisini gözlemleme imkanı bulduğum, konu ile ilgili bilgi ve sezgilerine güven duyduğum meslektaşımdır. Bildiklerini paylaşma hususunda cömertliğine şahit olmamın yanı sıra, danışanları için özverili bir psikologdur. Mesleğimin ilk yıllarında vermiş olduğu katkılar ve yol göstericiliği için minnettarım.
     1 Beğeni    
Büşra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72651
Ankarada tanıdım arkadaşımın tavsiyesyle tanıştık iyiki de tanışmışız.Bana panik atak ,kaygı bozukluğu ,deralizasyn konusnda yardımcı oldu gerçekten cok içten insanlarla iletişimi çok iyi ve yardmsever bi insan insanları içtenlikle dinleyen çözümlerini baştan savma değil tam olarak anlatan birisi. Kararlı konuşmalarıyla ve danışmanlarına güven duygusunu belli eden bu yönüyle de güç veren bir insan başarabilceginize inanan ve inandıran,emek harcayn biri. Bir kere dinleyebiliyo anlıyo ve empati kurabiliyo örneklendirmeleri harikaa resmen beni inandıgım korkularmdan uzaklaştırdı örnekleriyle gerçekten bu meslekte cok başarılı , kararlı ve seçilmiş bir insan . Güleryüzlü, konuşkan,empati yeteneği cok gelişmişbir insan ve sanki bir doktrla degl bir arkadaşna derdini anlatıyosn oda sana canı gönülden yardım ediyor gibi hissedeersinz anlatmakla bitmez iyilşmek istiyosanz doktr hasta ilişkisi cok iyi olmalı ve bu uyumu Tamer Beyde görürsünüz . Tavsiye ediyorum Allah herkese acil şifa versin.
     1 Beğeni    
Prof. Dr. Oğuz E. Berksun
18.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72539
Birlikte çalışmaktan son derece memnun olduğum mesleğinde deneyimli ve profesyonel bir psikolog. Bilişsel Davranışçı Tedavi alanında uluslararası düzeyde sertifikaya sahip güvendiğim bir psikoterapisttir kendisi. Deneyimi ve psikoterapi alanındaki disiplini kendisini ayrıca yetkin kılmaktadır. Bilişsel davranışçı terapi özellikle depresyon ve anksiyete bozukluklarında son derece etkin bir tedavi yöntemi olması nedeniyle bu terapi modalitesini ve Tamer beyi Bilişsel Davranışçı Terapi alması uygun olan herkese önerebilirim.
     3 Beğeni    
Psikiyatri Uzmanı Dr. Serçin Yalçın Çavuş
14.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72418
Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Kliniği ve AMATEM ( Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi) deki psikiyatri ihtisasım sırasında yaklaşık 6 yıl boyunca birlikte çalışma fırsatı bulduğum,tecrübelerinden ve psikoterapiler alanındaki donanımından çok yararlandığım değerli psikolog arkadaşım Tamer Numan Duman' ı özellikle Bilişsel Davranışçı Terapiler alanında ACT ( Academy of Cognitif Therapy ) sertifikasını almaya hak kazanan Türkiye deki sayılı psikoterapistlerden biri olması bakımından tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Kendisine ,psikoterapi alanında çok tecrübeli olması , titizlikle hasta takip etmesi, sistematik ve kısa sürede yüz güldürücü sonuçlara ulaşması bakımından gönül rahatlığıyla hasta yönlendirmekteyim.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     1 Beğeni    
İlknur SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72402
5 yıldır panık atak hastasıydım gıtmedığım doktor gıtmedığım şehır kalmadı 5 yıl hergun hastanelerde geçırdım gunlerımı, takı tamer beyi tanıyana kadar bı arkadaşımın tavsıyesıyle tanıştım ankaraya gıttım iyıkı tanımış ve ıyıkı gitmisim 6seans terapi aldım sayesınde bu hastalıktan yaşadığım korku ve sorunlardan sıkıntılardan kurtuldum kendısıne çok teşekkür ederim tanıdığım en ıyı dost en ıyı arkadaş en ıyı psikolog benım gıbı yıllarca tedavi görüpte okadar ilaca rağmen sonuç alamayanlara tavsiyem ankaraya gıdıp tamer beyı tanımaları ve mükkemmel sonucu görmeleri hayatımda görduğum tanıdığım en başarılı en mükkemmel psikolog bırkez daha teşekkur edıyor meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum :)
     1 Beğeni    
Cemal ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72373
Tamer Numan DUMAN bey,ile tanışana ve tedavi görene kadar birçok doktor ve psikoterapist,ten tedavi gördüm ama Tamer bey farklı olarak hastalığım ile ilgili bilmediğim ve anlayamadığım noktalarda önümü aydınlatacak ve yönverecek bilgiler vermekle kalmayıp bunları bana hayatıma nasıl tatbik edeceğimi gösterdi. Tamer bey, işini ciddiye alan, hastasıyla birebir ilgilenen hastasının ailesine de hastalık ile ilgili bilgi veren ilgili bir doktordur. Psikolojik problemlerinizi çözmek ve daha kaliteli bir yaşam için Tamer beyi kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Fahri Uzun
9.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72287
Ankara ÇETEM ve AMATEM de beraber çalışma fırsatı bulduğum arkadaşım Tamer işinin gerçek bir profesyoneli. Sadece bağımlılık ile ilgili olmayıp diğer psikolojik sıkıntılarla ilgili de çok etkili çalışmalar yapıyor. Tanıdığım sertifikalı (BİLİŞSEL DAVRANIŞ)tek psikolog. Ben kendi dostlarımı da gözüm kapalı gönderirim.Ben terapistim diye piyasada var olan birçok kişiyi cebinden çıkarır. İyileşmesine şahit olduğum birçok hasta var. Bu hastaların içerisinde bir kısmı da benim dostlarım. Yolunun açık olduğunu biliyorum dostum...
     3 Beğeni    
C.U.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72232
Tamer Bey ile olan seans süreci yaklaşık 6 ay boyunca devam etti. Bu süre zarfında, dikkat bozukluğu gibi görünen sorunumun aslında aşırı mükemmelliyetçilik olduğunu öğrendim. Herhangi bir ilaç desteği olmadan, tamamen davranış terapisi ile bu süre zarfında sorunumun çözümü noktasında büyük bir ilerleme kaydettiğimi gerek çevremden aldığım geribildirimler, gerekse de kendi gözlemlerim neticesinde söyleyebilirim. Tamer Bey'in duruma göre bir arkadaş gibi, ya da bir akademisyen gibi sorunlara yaklaşma şekli ile bu sorunların kaynağını bulmada etkin bir yol izlediğini söylemek isterim. Sonrasında ise, pratik ve sonuca götüren uygulamalar ile problemlerin çözümü adına etkin bir yol izlemektedir. Günümüzde çevremizde yaşananlar sonrasında psikolojik destek almamak neredeyse mümkün değil gibi iken, Tamer Bey gibi işini iyi yapan uzmanlara çok fazla rastlanmıyor. Bu bağlamda, destek alma ihtiyacı olanlara kendisini tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Psikolog Derya Deniz
1.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72149
Saygıdeğer meslektaşım, yolumu aydınlatan, ufku geniş, mesleğine fazlasıyla değer veren, yaptığı işi titizlikle yapan, güncel bilgileri özenle takip eden, alanla ilgili yeniliklerin takipçisi, danışanlarıyla iletişimine hayran bırakan kıymetli hocam... Ankara Numune Hastanesi AMATEM'de staj yaptığım dönemde tanıştığım, kendisinden meslek hakkında değerli bilgiler edindiğim, özellikle danışanlar ile iletişime geçme, motivasyonel görüşmeler yapma hususunda çok şey öğrendiğim biridir. Danışanların, görüşmelerin sonrasında yüzünde oluşan ifadelerden görüşmenin nasıl geçtiğini çok net anlayabiliyorsunuz, onların yoluna tuttuğu ışığı yüzlerinde görebiliyorsunuz... Özellikle Bilişsel Davranışçı Terapi ile danışanların hayatına ciddi anlamda farklı bakış açıları kazandıran ve problem çözme becerilerini geliştirebilen nadir bulunan psikologlardandır... Sayın hocam keşke daha çok vaktim olsaydı sizin bilgilerinizden faydalanabilmem ve mesleğe bakış açınızı, sahip çıkışınızı, özenle icra edişinizi örnek alabilmem için... Başarılarınızın devamını diliyor, danışanlarınızın hayatına tuttuğunuz ışığın daim olmasını temenni ediyorum... Saygılarımla
     Beğenin    
Talip Kılıç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Eylül.2014
TavsiyeNo: 72103
Tamer Duman Bey'i tavsiye ediyorum. Zira kendisinin sorunuma yaklaşımını son derece profesyonel ve çözüm odaklı buldum. Seans süresince sorununuza odaklanmanizi sağlıyor. Sorunun çevresinde dolaşıp vakit kaybetmeyi sevmiyor. Dolayısıyla seansta verimli ve etkili vakit gecirebiliyorsunuz. Ek olarak, sorunu aşmak için pratik ve gerçekçi önerilerini de son derece faydalı buluyorum. Size ödevler verebiliyor. Karşılaştığınız ve sizi zorlayan durumlarda ne yapmanız gerektiğine dair önerileri de son derece işlevsel. Rahatlıkla iletişim kurulabilen bir insan olması çok büyük bir avantaj olarak değerlendiriyorum.
     1 Beğeni    
Osman TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Eylül.2014
TavsiyeNo: 72098
1 yıl önce doktora tez jürisi toplantısı tarihinden önceki 3-4 aylık süreçte kalp ritmimde artış ve nefes açlığı çekiyordum, oysa bu belirtiler için belirgin bir sebep göremiyordum. Yani ne koşuyordum ne de efor gerektiren bir iş yapıyordum. Son derece sakin ev ortamında bahsettiğim belirtileri hissedebiliyordum. Bir şekilde, sıkıntı yaşayarak, doktora tez jürisi toplantısı sonunda doktora derecesi almayı başardım. Bu sürede kalbimde bir sorun olabileceği hissi gittikçe kuvvetleniyordu. İnternetten Ankara'daki uzman kalp doktorlarını araştırdım. Gitmeye niyetliydim ki, bir yazıda panik atağın yaygın olduğunu ve kalp hastalıklarıyla karıştırılabileğini okuyana kadar. Yaşım 33 olduğu ve düzenli yürüyüş ve egzersiz yaptığım için kalbimde önemli bir sorun beklemediğimden dolayı panik atak tedavisini denemeye karar verdim. İnternetten yaptığım aramada panik atakla ilgili okuduğum makaleleri beğendim ve ilgili uzmanlardan Tamer Numan Duman Beyle tedavi sürecine başladık. İyi eğitimli olmamın da etkisiyle daha ilk seansta epey rahatlama ve belirtilerin şiddetinde azalma gördüm. Tedaviye 6 ay kadar devam ettim. Aradan 6 ay geçti, şimdi zaman zaman panik hissi yaşasam da hem sıklığı hem de şiddeti öncekine oranla çok düşük.
     1 Beğeni    
K.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Eylül.2014
TavsiyeNo: 72023
Tamer Bey'i doktor tavsiyesiyle tanıdım. OKB teşhisiyle gittim.Bu konuyla ilgili tedavi aldım ve almaya devam ediyorum.Tedaviyle hastalığımı kontrol etmeyi öğrendim.Terapinin faydasını çok fazla gördüm.Tamer Bey alanında gerçekten başarılı.Bu konuda uzman ve güvenilir olduğunu düşünüyorum. Tamer Bey sayesinde hastalığımın geçeceğine olan inancım arttı.Sıkıntılarımın büyük bir kısmı geçti. Obsesif kompulsif bozukluk yaşayanlara kesinlikle Tamer Beyi tavsiye ediyorum. Tamer Beye çok teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    
Bilge
26.Eylül.2014
TavsiyeNo: 72012
Tamer hocamı 2 yıl önce staj yaptığım Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Amatem Kliniği'nde tanıdım. Psikoterapilerine katılma fırsatım oldu, kendisi alanında son derece başarılı, güven veren, mesleğini hakkıyla yapan nadir terapistlerden birisidir... Madde bağımlılarına yönelik yapmış olduğu grup psikoterapilerinden aklımda kalan bir anı; terapiye katılan kişilerden biri gözleri dolarak terapilerin kendisi için çok faydalı olduğunu, kendisine bu süreçte çok şey kazandırdığını söyleyerek teşekkür etmişti. Ayrıca fedakar ve mesleğine çok emek veren bir insandır... Terapi almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Hüseyin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71981
Çok zor bir durumda iken kendisi ile beraber çalışan psikiyatris doktorumun tavsiyesiyle kendisiyle tanışma sansına eriştim. Kendisiyle 8-10 seans kadar görüştük ve zaman içinde sıkıntılarım azaldı ve kayboldu. Kendisi konusuna hakim ve çözüm odaklı çalışan, çalıştığı tüm zamanı hastasının menfaatine olarak tam verimli olarak geçiren bir kişidir. Benim sorunlarımın çözümlerini , gerektiğinde uygulamalı olarak bana anlattı ve gösterdi, içinde bulunduğum bu durumun neden kaynaklanmış olabileceğini ve bundan sonra nelere dikkat etmem gerektiğini gösterdi. Kendisini üç kelimeyle ifade etmem gerekirse; uzman,sevecen ve profosyonel kelimelerini sayabilirim.
     2 Beğeni    
Ercan Mutlu
24.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71960
Tamer Bey'i Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Amatem kliniğinde madde bağımlılarıyla yaptığı psikoterepiler ve grup terapilerinden tanıyorum. Psikoterapist olarak tanıdığım en iyi uzman psikologtur. İşi konusunda oldukça özenli ve titizdir. İyi psikoterapist olmak uzun yılları ve eğitim almayı gerektirir. Tamer Bey bu özelliklere ve klinik deneyime sahiptir. Bilişsel davranışçı terapi konusunda uzun yıllar eğitim almıştır. Yardım almak isteyenlere tavsiye ederim.
     Beğenin    
Özden
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71928
Tamer Hocamla tanıştığımız dönemde kendimi çok mutsuz, umutsuz ve huzursuz hissediyordum.Bir obsesif olarak hastalığımın tavan yaptığı bir dönemdeydim.Rahatsızlığımla ilgili bir çok şeyi hem okumuş hem duymuştum.Açıkçası terapilerin bana ne kadar faydası olabilir diye düşünüyordum.İlk görüşmemizden itibaren konuşmalarımız bana güven ve umut verdi.Hocam sayesinde artık beni yoran düşüncelerimle nasıl başedebileceğimi biliyorum.Hayata daha güvenli ve kendinden emin bakabiliyorum.Ona çok şey borçluyum.
     2 Beğeni    
Neslihan Kumsar
22.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71916
Benim de daha önce birlikte çalışma fırsatı bulduğum özellikle bilişsel davranışçı terapi hakkında bilgi ve deneyimi fazla olan, danışanlarına kesinlikle faydalı olan bir psikolog arkadaşımdır. Terapist diye anılan fakat herhangi bir eğitim almadan hatta kişilere zararı bile dokunabilecek yorumlar yapan psikologlardan kesinlikle farklı, alanında bilimsel olarak yeterli, psikoterapi gereken hastalarımı gözüm kapalı emanet edebileceğim yegane psikologdur.
     1 Beğeni    
Filiz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71656
Tamer beyle alkol,sosyal fobi,anksiyete gibi yoğun psikolojik problemler ve hatta zaman zaman intihar girişimleri yaşadığım tamamen hayatımın kontrolünü yitirdiğim bir dönemde; eski eşimin arkadaşının tavsiyesi üzerine AMETEM de karşılaştım.İlk anda yaşadığım tüm bu sorunların üstesinden gelebilmek için alkol sorununu halletmem gerektiği konusunda bana yardımcı olmak istediğini söyledi.Oysa o koşullar altında benim bir alkolik olarak alkolden vazgeçmem mümkün görünmüyor gibi olsa da Tamer bey benim bu sorunu ve bu sorunla beraber diğer problemlerimi de halledebileceğim konusunda beni yüreklendirdi ve bana gerçekten bunu inandırdı.Bu ilk aşamadan sonra da alkol tedavisiyle beraber, diğer problemlerimi de içeren yoğun yaklaşık 2 yıllık bir terapi ve tedavi süreci yaşadık.Daha sonra da kontrol amaçlı daha seyrek görüşmelerimiz oldu.İşte ben bütün bu süreçlerden sonra alkolü bıraktım,kendime karşı olan güvenimi yeniden kazandım,en önemlisi de kendime yeni baştan ve bambaşka bir dünya kurdum.Oysa daha önce Ankara da nerdeyse gitmediğim ne bir psikolog ne de bir psikiyatris kalmıştı.Kısaca diyebilirim ki Tamer bey bana kaybetmiş olduğum hayatımı yeniden armağan etti.Bunun için ona minnet borçluyum.Tamer bey deyince ilk aklıma gelen minnet ve güvendir.Uzmanlığının ötesinde, kendinizi koşulsuz olarak emanet edebileceğiniz bir insandır.....
     3 Beğeni    
Neslihan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71649
Tamer Abi ile kendimi çok kötü ve çaresiz hissettiğim bir dönemde psikiyatrist arkadaşların önerisi ile tanıştım ve danışanı oldum. Yaklaşımı, yürüttüğü mantık ve önerileri hayatımı değiştirmemi sağladı. Asla yapamam dediğim, korktuğum, cesaret edemediğim şeyler artık benim için hayatın sıradanlığına karıştı. Her şeyden önce size bir müşteri değil de bir danışan olarak baktığını ve gerçekten yardımcı olmak istediğini hissedebiliyorsunuz, bu bir psikologa danışanı arasında olması gereken en önemli şeylerden biri bence. Durumunuzu takip ediyor, her seansta size sanki ilk defa gelmişsiniz de tanışmıyormuşsunuz ya da şu bir saat dolsun da bitsin terapi hissini yaşatmıyor (bu hisleri benim gibi başka başarısız tecrübeleriniz olduysa bilirsiniz). Kendinizdeki değişimleri gördükçe bir sonraki terapiye gitmeyi gerçekten istiyorsunuz. Ayrıca, sahip olduğu bilgi ve tecrübeyle de ön plana çıkıyor. Kendini geliştirmek onun için çok önemli, sürekli seminerlere eğitimlere katılıyor. Tanıdığım birkaç psikiyatristin onunla çalışıp terapilerine katılıp bu birikiminden faydalanmak istediğini bizzat biliyorum. Tamer abi, samimiyet, içtenlik ve psikolog - danışan ilişkisini bu kadar güzel dengeleyebilen, kendinize sizin bile inanmadığınız anlarda terapileriyle sizin olmak istediğiniz kişiye dönüşmenizi sağlayan biri. Bu siteye psikologa ihtiyaç duyduğunuz için bakıyorsanız kendinize bir şans verin ve onunla tanışın. Hayatınızın değiştiğini gördüğünüzde bir tavsiye de siz bırakacaksınız. Buraya bu yazıyı yazıyorum çünkü Tamer abi benim hayatımı gerçekten inanamadığım bir şekilde değiştirdi ve bunu ihtiyaç duyan herkesin yaşamasını içtenlikle isterim.
     1 Beğeni    
Bd
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71605
Eşimin bir arkadaşı vasıtası ile Tamer Bey'e ulaştım. Sosyal Fobim vardı, vardı diyorum çünkü artık eskisi gibi değilim. Bu fobiyi Tamer Bey'in değerli katkıları ile aşabildim. Kendisi bana bu sıkıntının üzerine giderek ve çeşitli alıştırmalar ile nasıl aşılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Her terapi sonunda bir ferahlama hissi ile yanından ayrılmışımdır. Ben soslay fobi ile ilgili süreci tamamladıktan bir müddet sonra aile terapisi için de kendisi ile görüştük. Aile terapisti olarak da kendisinden yardım aldık. Kendisine yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Başka kişilere de tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Esin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71591
Tamer Bey ile uzman bir Psikiyatrist önerisi ile anksiyete konusunda terapi almaya başladım. İyi ki de başlamışım. Önceki terapilerden cevap alamadığım yorgun ,umutsuz ve karamsar olduğum bir dönemden sonra, terapilerde ondan Psikoterapi ve destek konusunda çok şey öğrendim .Doğru terapist -etkili terapiyle sağlığımda epey olumlu düzelmeler oldu. Tamer Bey, mesleki bilgi ve becerisini iyi kullanan ve size etkili bir iletişimle çok iyi aktarabilen, size uygun çözümler üreten ,sabırla dinleyen kendi alanında başarılı bir Psikolog ve Terapist. Destek almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim.
     Beğenin    
Psikiyatri Uzmanı Dr.Kevser Aktaş
7.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71538
Kognitif Davranışçı Terapi Derneği Eğitim Etkinlikleri sırasında 2005 yılında tanıdım Sevgili Tamer Numan Duman'ı... Her psikiyatrist ve psikolog terapist değildir !! "Terapistlik" ayrı bir unvandır ve Tamer Numan Duman Türkiye'de bu unvanı hakeden tanıdığım nadir psikologlardan biridir...Dünyaca tanınmış terapistlerin meslekdaşlarına yönelik gerçekleştirecek oldukları eğitim etkinliklerinin haberlerini ve kitaplarını aylarca önce ondan öğrenmişimdir ve belki en güzeli de eğitim içeriğine büyük oranda katkı sağlayabilmesidir. Mesleki alanda bilgi birikimi ve tecrübelerine yönelik paylaşımlarını içtenlikle sunabilen ve anlatma becerisi iyi olan, mesleğini severek yapan ve alanının hakkını veren bir arkadaşımdır...Çok okuyan, öğrenme merakını hep canlı tutan, sabırlı, yaşamı seven ve sevdirebilen, insana ve tüm canlılara sevgi dolu, emeğe saygılı, sıcacık bir dosttur... Psikoterapisler arasında terapi alanında insan insana ilişki kurabilenlerin, iyi iletişim kurma becerisine sahip olanların ve kendi kişisel özelliklerine yönelik olumlu yönde değişim sağlayabilenlerin sayısı çok azdır....Tamer Numan Duman benim tanıdıklarımın en iyilerindendir...
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin Psikiyatri Uzmanı olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     3 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71518
Tamer bey sayesinde psikoterapiye inancım oluştu.12 yıldır anksiyete bozukluğu ve depresyon hastasıyım.Daha önce terapi almaya çalışsamda gittiğim psikologların tutumlarından terapiden umudum kalmamıştı.Tamer beyin yaklaşımı,hastalığımız hakkında bilgilendirmesi,önerileri ve bunları anlatırken olan yaklaşım biçimi sayesinde şuan eskisinden çok daha umutluyum.Tamer bey sadece bir psikoterapist olarak değil kişi olarakta mükemmel bir insan.Sizi bıkmadan usanmadan saat kavramı olmadan dinleyip ilgelenip elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.Kesinlikle terapi almak isteyenlere öneririm.
     1 Beğeni    
Ezgi ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71377
Geçirdiğim rahatsızlıktan dolayı yaşadığım psikolojik problemleri, Tamer Bey'in profesyonelliği ve samimiyetiyle çok kısa bir sürede aştım. Açıkçası ilk başlarda bu tür konularda hiçbir uzmana güvenmiyordum, herkes gibi sadece kendime güveniyordum. Fakat daha ilk seanslarda önyargınız tamamen yerle bir oluyor. İletişimi çok güzel ve uzmanlığında profesyonelliği ve samimiyetini en olması gereken şekilde harmanlıyor. Tamer Bey'e güler yüzünden, ilgisinden ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    

Tamer Numan DUMAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği
Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği
Academy of Cognitive Therapy
Sosyal Psikiyatri Derneği
EABCT

Tamer Numan DUMAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Tamer Numan DUMAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Mehmet Emin KIZGIN
Psk.Mehmet Emin KIZGIN
Hem arkadaşım, hem de meslektaşım Mehmet Emin bey bir psikolog ve psikoterapist olarak bilgisine, tecrübesine ve mesleki yeteneklerine güvendiğim bir ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Tamer Numan DUMAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 252 68 26
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1970
(54 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
1992
(32 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Sosyal Psikiyatri Tezsiz Yüksek Lisans (2003 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Tamer Numan DUMAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Almanca

Tamer Numan DUMAN Mesleki Videolar Videoları
-

21:51
Top