2007'den Bugüne 90,700 Tavsiye, 27,887 Uzman ve 19,779 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Sevda SOYDAN
Uzman Psikolog - İzmir
Ergen&yetişkin Danışmanı & Emdr Terapisti

Sevda SOYDAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi27 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

27

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sevda SOYDAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

9
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sevda SOYDAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sevda SOYDAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Berfin DOBRUCALIUzm.Psk.Berfin DOBRUCALI
Berfin ile Ege Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimimiz sırasında tanıştık, sınıf arkadaşıydık. Berfin azimli yapısı ile iki yüksek lisans bitirmiş, ...
Simge ÖZYÜREKUzm.Psk.Simge ÖZYÜREK
Simge ile Ege Üniversitesi'nde yüksek lisansta tanıştık, 2 yıl boyunca sınıf arkadaşıydık. Simge arkadaş olarak sıcakkanlı, her şeyinizi paylaşabilece...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Sorunlarınızı çözmeye karar vermeniz kadar, destek alacağınız uzmanı seçmek de önemlidir. Detaylı özgeçmişimi ve aldığım eğitimleri aşağıda inceleyebilirsiniz.
 
Sevda SOYDAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Diyalog Psikolojik Danışmanlık
Cemal Gürsel Caddesi No:252/2 D:5 Kat:4 Derya Apt. Karşıyaka
İzmir
Uzm.Psk.Sevda SOYDAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İzmir
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Yaşar Üniversitesi - Psikoloji (Burslu) (2015 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı Aile Danışmanlığı Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sevda SOYDAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
EMDR Terapisi
depresyon,
travma ve yas
travma sonrası stres bozukluğu
fobiler
kaygı bozuklukları
bireysel danışmanlık,
ilişki danışmanlığı
Ergenlik problemleri,
arkadaş ilişkileri/karşı cinsle ilişkiler
ders/motivasyon sorunları
aile içi çatışmalar,
LGS/YGS-LYS danışmanlığı,
sınav kaygısı
karar verme ve problem çözme,
baş etme becerilerini geliştirme ve olumsuz duygularla baş etme
özgüven eksikliği,

Sevda SOYDAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Sevda SOYDAN'ın Özgeçmişi
ALDIĞI EĞİTİM VE SERTİFİKALAR

EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1.Düzey Eğitimi- Davranış Bilimleri Enstitüsü

EMDR ve Bilişsel Çarpıtmalar (Psk. Dan. Hayal Demirci)

Sınavlara Yönelik Bir Performans Geliştirme Programı (PERGEL)- Dr. Olcay Güner

Anne-Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Anne Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi

İzmir 1. Travma Sempozyumu

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği Eğitimi - IV (WÇZÖ-IV) (64 saat)- Türk Psikologlar Derneği (2017)

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği Beceri Kazandırma Programı- Prof. Dr. Hakan Türkçapar & Doç. Dr. Kadir Özdel

Bilişsel Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları- Türk Psikologlar Derneği (2017)

19.Ulusal Psikoloji Kongresi

Bilişsel Davranışçı Terapi (50 saat)– Prof. Dr. Hakan Türkçapar
...[Devamı...]

Sevda SOYDAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Alptürk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118523
Öncelikle Sevda hanım ile bir aile dostu tavsiyesi sayesinde seanslara başladık. Kendisi güleryüzlü samimi ve çok ilgili biri. Ofisin olduğu yer gayet havadar ve orada bulunan herkes size güler yüzlü yaklaşıyor. Öncelikle terapi odası ve terapilerden bahsetmek istiyorum. Bulunduğunuz ortam gerek havası, gerek dizayn şekli ve bulunduğu konumu sizi rahatlatıp gevşetiyor. Daha seansa başlamadan ruhunuz ferahlıyor. Seanslara değinicek olursak, ilk geldiğim hal ile şimdiki arasında çok fark olduğunu gözlemlemek zor olmuyor. Sevda hanımın profesyonelliği, sıcakkanlılığı, olaylara bakış açısı ve ona has tavrına kendinizi teslim ediyorsunuz. Özgüven, depresyon ve anksiyete gibi problemler ile boğuşurken Sevda hanımla seanslara başlamıştık. Kendimce içinden çıkamam dediğim, çaresiz hissettiğim her durumda çok kısa sürede ve gayet etkili bir şekilde çözüm yoluna ulaştık. Sahip olduğu beceriler ve kendine özel tavrı ve insanlarla kurduğu iletişim onu diğer uzmanlardan ileri taşıyor. Herkese tavsiye ediyorum
     5 Beğeni    
Ebru
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116907
Bir tanıdığımızdan tavsiye üzerine ergenlik sorunları ile ilgili aile olarak destek aldık Sevda Hanım' dan. Haftalık adım adım çözerek ilerledik. Başlangıçta çocuğumuzun da çekinceleri vardı ancak samimi diyalogları ile ilk görüşmede severek ve isteyerek gelmeye başladı. Samimi davranışları ve örnek anlatımları ile ebeveyn olarak bizleri de bilgilendirdi, doğru davranışlar oluşturmak için yönlendirdi. Güler yüzü ve samimiyeti ile kısa sürede çözümlendi sorunlar. Teşekkürler her şey için.
     Beğenin    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116670
Kızımızın Wick 4 testi için bir araya geldiğimiz Sevda Hanımla çok güzel bir diyalog kurduk. Kızımızla çok güzel bir iletişim sağladı ve görüşmelerimizde bizimle son derece açıklayıcı konuştu. Sonrasında da nezaman kendisinin tavsiyesine ihtiyaç duysak bize tüm samimiyetiyle zaman ayırdı. Bir çok arkadaşımızla da memnuniyetimizi paylaştık. Özellikle çocuklarla iyi ilişkisi olan psikolog bulmakta zorlanırken bizim gönül rahatlığıyla danıştığımız bir kişi oldu bizim için.
     1 Beğeni    
Burak ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116314
Sevda hanım ile ailem sayesinde tanıştım, ilk başlarda gergindim ama ilk seansa geldiğimde okul ve arkadaşlarım ile ilgili bazı takıntılarım ve sorunlarım konusunda yardımcı oldu ve seanslara devam ettikçe kendimi daha rahat hissettim ve bence sevda hanımı diğer meslektaşlarından ayıran özelliği ne zaman bir arkadaş, ne zaman bir psikolog gibi davranması gerektiğini bilmesi. Mesleğinde daha mükemmel olmaya ihtiyacı yok bence gayet iyi yapıyor mesleğini eğer 3 sıfat ile tanımlıcak olursak anlayışlı, iyi kalpli ve mesleğinde profesyonel. Çalıştığı yeri ise google map ile buldum.
     Beğenin    
Didem
19.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116072
Sevda abla’ya hayatımda ilk kez çektiğim ufak uyku problemi ve bazı kişisel sorunlarım için gitmiştim. İnternetten ilk bulduğum psikolog o olmuştu ve fotoğrafını gördüğümde tamam bu kadına gidebilirim diye düşünerek direkt randevu aldım.Kliniğin ortamı çok güzel.Sevda ablaya gitmeden önce çok kötüydüm ve ben bu sorunları nasıl çözerim diye panikten neredeyse ölüyodum.çok kısa bir sürede beni çok iyi sakinleştirdi ve hayat boyu uygulayabileceğim tavsiyeler verdi.kendimde olumsuz bulduğum şeyleri nasıl güzel değiştirebileceğimi 19 yaşımda bana öğrettiği için kendisine minnettarım.Sizi gerçekten iyileştirmek istediğini çok net görebiliyorsunuz. Gelecek hayatımda da ne zaman ihtiyaç duyarsam sevda ablaya gideceğim hatta çocuğumu bile ihtiyacı olursa ona götüreceğim. Kendisini ikinci kez düşünmeden yardım almak isterseniz hemen arayın. Umarım çok daha iyi yerlere gelir çünkü böyle iyi psikolog bulmak çok zor.
     1 Beğeni    
Ozge OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114679
Sevda Hanim ile arkadas tavsiyesi uzerine tanistim. Kendisi bana tramvalarimin ve fobilerimin ustesinden gelmem icin cok yardimci oldu. Cok iyi bir terapist ve EMDR uzmanidir. Sevda Hanimla yeni tanismamiza ragmen kendisi insana ilk andan itibaren cok samimi bir guven veriyor. Sadece EMDR terapisi icin degil aile danismanligi icin de kendisinden yardim almaya basladim. Kesinlikle destek almak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Karsiyaka sahilindeki Diyalog Psikolojik Danismanlik Merkezi bunyesinde calisan Sevda hanim ve ekibine cok tesekkur ederim.
     2 Beğeni    
Ajda YaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
12.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110098
Kızımın anaokulu vasıtası ile tanıdım kendisini.Açev (anne cocuk eğitim vakfi) é gönüllü destek veren güzel bir kalp❤ 13 hafta boyunca beraberdik.Verdiği eğitimin dışında da özel meselelerimizlé ilgilenip desteğini esirgemedi.Aynı hal üzerinde durabilen nadir insanlardan. Gerek kendim ile ilgili,gerek kızım ile ilgili farklı kişilerden destek aldık. Psikologlara olan düşüncem Sevda hanımı tanıdıktan sonra büyük ölçüde değişti.7 yaşındaki kizimin hayatında bundan sonra Sevda ablasının her koşulda olacak olmasini bir şans olarak görüyorum. Sesiniz her sıkıştigimda, ne yapacağımı bilemediğim bir durumla karşılaştığımda kulaklarimda. Gülüşüyle rahatlatan,sesiyle huzur veren güzel kadin İyi ki sizi tanimisim🎈
     3 Beğeni    
Aras GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109993
Kendisi son derece profesyonel olup aynı zamanda olabildiğince güler yüzlü, neşesiyle neşelendiren bir insan. Modern kültüre olan hakimiyeti sayesinde aradaki iletişimi rahatça kurabildiğimiz ve deneyimiyle güven veren bir danışman. Kendisi beni kısa sürede son derece iyi anlayıp, hedeflerimi düzeltip sabitleme ve motivasyon bulma konularında ufkumu genişletmiştir. Her hafta kendisiyle görüşmeyi iple çektiğimi belirtiyor ve eğer siz de danışmanlık almayı düşünüyorsanız kesinlikle kendisiyle tanışmanızı/görüşmenizi tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Ceyda B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108124
İzmir Karşıyaka'da bulunan Diyalog Danışmanlık'ta hizmet veren Sn. Sevda Soydan'ı evladımızla kurmuş olduğu etkili iletişimi ve mükemmel yaklaşımı dolayısıyla herkese tavsiye ediyoruz. Kendisi Wisc-4 testinin akabinde bizlere vakit ayırarak detaylı bir şekilde açıklamalarda bulunmuş, evladımızın hayatında pozitif ve çok önemli bir rol oynamıştır. Kendisine teşekkür eder, İzmir'de böyle bir merkez olmasından dolayı duyduğumuz mutluluğu paylaşmak isteriz.
     1 Beğeni    
Samet BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108013
İlk başta tedavi olmak için gittiğim ama sonradan öz ablam kadar sevdiğim bir insan kendisi.İşini çok iyi yapmasının yanında dertleşebileceğiniz,şakalaşabileceğiniz ve en önemlisi size korkularınızla yüzleşmeyi öğreten,bir psikolog gibi değil de sanki en yakın arkadaşınız gibi yaklaşan bir uzman. Bana özellikle ailevi bunalım ve depresyonlarımı yenmemde yardımcı oldu mutlu olmanın yollarını öğretti kısacası üstesinden gelemeyeceğim benim kontrolümün dışında olan sorunları umursamamayı öğretti.Eskiden hiç konuşamayan arkadaşı olmayan bir insanken şuan kolayca arkadaş edinebilen konuşmaktan çekinmeyen birisine dönüştüm ve bunları Sevda Hanıma borçluyum. Uzun lafın kısası eğer ailevi sorunlarınız varsa veya arkadaş edinemiyorsanız ve korkularınızla yüzleşmek istiyorsanız gidebileceğiniz en sempatik ve en doğru psikolog Sevda Hanım emin olabilirsiniz.
     3 Beğeni    
İbrahim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104310
Sevda Hanım ile psikiyatr bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine tanışma fırsatı buldum. Bir ayı aşkın süredir obsesif davranışlarım ve anksiyete bozukluğum üzerine çalışıyoruz. Aldığım profesyonel destekten son derece memnunum. Öncelikle gittiğim danışmanlık merkezinin ortamı gayet düzenli, sıcak ve samimi bir ortam. Sevda Hanım da oldukça ilgili, güler yüzlü ve çalışkan birisi. Pek çok konuda bana yardımcı oldu ve yine pek çok konuda kendimi yeniden keşfetmemi sağladı. Başlangıçtan bu yana Sevda Hanım ile epey yol aldık. Obsesif davranışlarımı büyük ölçüde törpüledik. Bana daha da faydalı olacağına inanıyorum. Sizler de gönül rahatlığıyla Sevda Hanım’dan destek alabilir ve onunla çalışabilirsiniz. Oldukça çalışkan ve işini gerçekten severek yapan bir psikolog. Ondan destek alan biri olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Bora
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103818
Kendisine annemin aracılığıyla ulaştım. Gittiğim ilk günden itibaren anksiyetemin sebebini bulmak için seanslara başladık. Sebep bulunduktan sonra EMDR terapisi aldım ve sağlık konusunda olan anksiyete sorunum bir kaç ay içersinde büyük oranda yok oldu. Kendisi arkadaş canlısı ve danışanıyla ilgili bir psikologtur. Çalıştığı iş yeri olan Diyalog Psikolojik Danışmanlık ise düzenli ve rahat bir yerdir. Benim gibi anksiyete sorunları yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Behice TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103168
Sevda hanım ile bir eğitim sayesinde tanıştım ve daha sonrasında 17 yaşındaki kızım için kendisinden profesyonel destek aldık. Güler yüzlü ve sakin yapısı, meslegindeki gücü ile anne-kız iliskimizi düzene sokup bizi yeniden ayağa kaldırdı. Bunun için kendisine teşekkür ederim. Ergenlik dönemi sorunları yaşayan ve üstelik buna bir de sınav stresi eklenen kızımın geçtiği bu zorlu yılda ben de çok zorlandım. Fakat aldığımız destek sayesinde bu süreci kolay ve rahat atlattık ve temel ilişkimiz yıkılmadan, birbirimizi daha iyi anlayarak yolumuza devam ediyoruz. Yardım almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Simge ÖZYÜREK Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
13.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100241
Sevda ile lisans döneminde kısa bir süre birlikte ders aldık, ardından yüksek lisans eğitimimiz boyunca sınıf arkadaşıydık. Kendini geliştirmeye önem veren, özellikle uygulamalı derslerde aktif olmaya istekli birisiydi. Sevda yalnızca insanlara karşı değil, hayvanlara ve çevreye karşı da oldukça duyarlı bir insan olarak her zaman saygı duyduğum bir kişilik. Arkadaşlık ilişkilerinde gösterdiği empati ve anlayışı, terapi odasında danışanları için de gösterdiğine eminim. Sevda'yı mesleğimizi icra etmekte oldukça başarılı buluyor ve gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Damla
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99728
Sevda hanimcigimi kendimi cok kotu ve caresiz hissettigim bir zamanimda tanidim. Onceden gittigim psikologumdan oturu biraz yargiliydim, sorunumun cozuleceginden supheliydim ama Sevda hanim o sicak gulumsemesiyle, sakin ve tatli konusmalariyla bana umut vermisti. Sizin dusuncelerinize onem veren, empati yapabilen bir insan o. Daha cok sizi hicbir kotu yonunuzle yargilamayan bir dost gibi. Iyiki tanimisim. Gerek manzarasi gerek guleryuzlu calisanlari olsun diyalog merkezi gercekten iyi sonuclar ve huzur getiren bir yer. Ben danistigima cok memnunum sizlerede kesinlikle bu guzel kurumu tavsiye ederim
     2 Beğeni    
Senem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97421
Sevda Hanımı aslında ailem zoruyla tanıdım, psikologlara karşıydım ama görüşmeye gittikçe çok güler yüzlü ve samimi bir insan olduğunu anladım, ön yargılarımı kırdı. Çok iyi bir dinleyici ve çok iyi empati yapabiliyor. Bir psikologdan çok arkadaş gözüyle bakabileceğiniz bir insan, belki böyle böyle daha kolay açılabiliyorsunuz kendisine karşı. İşini severek yaptığı da çok belli. Çalıştığı ortam da kendisi kadar güzel açıkçası. Deniz manzarası olsun, dekorasyonu olsun, şarkıları olsun.. İnsan tamamen huzur doluyor. Yanında çalışanlar da çok güler yüzlüler. Keşke daha önce gitseymişim dedirten bir yer. Sevda Soydan gözüm kapalı tavsiye edebileceğim birisi. Gerçekten ,en azından benim için, mükemmel bir insan. Mesleğinde başarılar ve uzun yıllar diliyorum.
     2 Beğeni    
B.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96920
Sevda hanımın uyguladığı terapi sayesinde çok gelişme gösterdim hemde çok kısa süre içinde. Daha önce gittiğim psikologlardan kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sadece sizi dinleyen ve sorular soran biri değil, uygulamalı yapıcı çözümler sunan biri. Bu sayede uzun zamandır içinde bulunduğum mutsuzluk ve çaresizlik hissinden kurtuldum. Herkese kesinlikle öneririm, işinde iyi olmasının yanı sıra, konuşması çok kolay, tatlı ve güleryüzlü bir insan.
     2 Beğeni    
Kardelen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2017
TavsiyeNo: 95165
Merhabalar, Sevda hanımı birinin tavsiyesiyle tanıdım; ve kendisiyle yakınlaşmamız bu süreçten sonra gelişti. Özel olarak görüşmeye başladıktan sonra, gerek ailevi olarak mutluluğuma, gerek kendi mutluluğuma birçok konuda kapı araladı, dertlerime karşın beni dinleyen gerek bir arkadaş, gerek bir dost, gerek bir aile oldu. Özellikle benimle yakından ilgilenmesi ve bana gösterdiği ilginin birçok isimden daha sıcakkanlı olması, benim içimde körelen sevginin tekrardan canlanmasına sebebiyet verdi. Bana özgüven verdi, bana güven aşıladı, bana umut aşıladı, bana hayatı tekrardan sevdirdi, hayatı sevmeyi, hayatı yaşamayı tekrardan öğretti adeta. Yeniden hayata tutunmayı öğretti, ve tüm bu dertli zamanımın ortasında benim hayatıma tıpkı bir güneş gibi doğdu. Kendisine bana kattıkları için binlerce kez teşekkür etsem dahi az, arkadaşlığından ötürü ve benim yanımda olduğu için kendisine hayatım boyunca minnettar kalacağım. Umarım çalışma hayatında pek daha iyi yerlere gelerek hak ettiklerini elde eder, hayat bizi mutlu ettiği gibi, onu mutlu eder. Kendisine çalışma hayatında başarılır diliyor ve Sevda Soydan'ı can-ı gönülden sizlere tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
H.Zafer
3.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94269
Sevda hanımı karşiyaka belediyesi etkili Anne baba egitiminde tanıdım. Kendisinin Son derece bilgili, egitimli ve konulara yaklaşımının mükemmel olduğunu gördüm. verdiği bilgiler ile 7 yaşındaki oğlum ile daha iyi ve sağlıklı bir iletişim kurmaya başladım.bir çok konuda yanlış bilgilere sahip oldugumu ögrenip kendimi düzeltme imkanım oldu. sonuç mükemmel. yardım almam gerektiğinde tereddüt duymadan gidebilecegim bir kişi.Bir baba olarak tavsiye ediyorum. Herşey için teşekkürler.
     3 Beğeni    
Ceylan Ozdem
22.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93976
Kendim de bir psikolog olarak Sevda'yi uzunca bir suredir tanirim. Kendisinin deneyimli, basarili ve dinamik bir psikolog oldugunu soylemek isterim. Danisanlarina yardimci olmak icin kendisine her gun daha cok bilgi ve deneyim ekleyerek yoluna devam ettigine bizzat sahit oldum. Sevda'yi cok iyi bir dinleyici oldugu, insanlarla empati kurabildigi, kendinizi yeniden kesfetmenizi sagladigi ve farkli bir bakis acisina davetkar oldugu icin kendisini tavsiye ediyorum. Ayrica hayvansever kisiligi ile bilinen Sevda, sadece insanlara degil hayvanlara da oldukca yardimci olmaya calisiyor.
     4 Beğeni    
Sinem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93963
Sevda Soydan dan psikolojik yardım aldım. Mesleki açıdan çok iyi bir dinleyici olduğunu düşünüyorum. Sizi bir terapistten çok bir arkadaş gibi dinliyor bu da sizin kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlıyor. Çalıştığı ortam çok doğal. Oraya ilk geldiğim zaman yerinin seçilebilecek en güzel yerlerden biri olduğunu düşünmüştüm. Yanında çalışan kişi en az Sevda Soydan kadar tatlı birisi. Gerçekten oraya gittiğim için çok memnunum. İlerde ne olmak istiyorsun deseler kesinlikle "Sevda Soydan gibi bir psikolog olmak isterdim." derim.
     4 Beğeni    
Müjde Tarhan
17.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93835
Sevda Hanım'ı Karşıyaka Belediyesi için düzenlediği ebeveynlik kursundan tanıyorum. İşine olan saygısı,donanımı,empati kurma yeteneği ve bizlerle kurduğu içten ilişki beni etkilemiştir. Kritik yaş döneminde olan 7 yaşındaki kızımızla kurduğumuz ilişkide,yolumuzu aydınlatan lambaları birer birer yakarak bize ışık tutmuştur. Özellikle eğitimlerinde önem verdiği " yansıtması dinleme" metodunu sadece kızımla kurduğum ilişkide değil,eşimle,ailemle,arkadaşlarımla kurduğum ilişkilerde de uygulamaya çalışıyorum.Gerçekten çok işe yaradığını görüyorum. Mesleğinde nice başarılara imza atacağından kuşku duymadığım Sevda Soydan'ı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Dilara Y
26.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93229
Sevda’yı yaklaşık 3 senedir tanıyorum.Hevesle çalışmasına, yurtiçi ve yurtdışındaki projelere, eğitimlere katılmasına, yaptığı stajlara birebir şahit oldum. Beni hayatımdaki sıkıntılarımda özellikle iş,aile, ilişkiler vs bıkmadan usanmadan dinleyip verdiği tavsiyeler ile hepsinde çok yardımcı oldu. Şu ana kadar profesyonelliğine dayanarak tavsiye ettiğim tüm arkadaşlarım kendisinden çok memnun ayrıldılar. Sıcakkanlı, güven veren, kendini sürekli geliştiren, mesleğine aşık bir insandır. Mesleğini çok sevdiğini ilk konuştuğunuz andan itibaren anlarsınız. Psikolojik yardıma ihtiyacınız var ise kendisini gözüm kapalı tavsiye ederim. Mesleğini sadece çalışma saatleri içinde değil, insanlara faydalı olmak amacıyla hayatıyla bütünleştirmiştir.Kendisine sonsuz güvenerek her sırrımı paylaştığım bir arkadaşımdır.Öğrenmekten yorulmaz sürekli yeni eğitimlere katılarak kendini geliştirir.İnsanlara faydalı olmayı ilke edinmiştir, gönüllü projelere katılmakta, seminerler vermektedir. Bu da mesleğine ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Mesleğinde başarılar ve uzun yıllar dilerim
     4 Beğeni    
Alara
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90035
Sevda ablayı internet sayesinde buldum. Aşamıyacağım bir sürü şey varken sevda ablayla her konustuğumda biraz daha cesaret kazandım. Her konuşmamızdan sonra oh rahatladım diyerek çıktım. Sevda ablanın diğer uzmanlara göre ön planda olmasının nedeni dogal ve samimi olması anneme yada arkadaşlarıma bile bahsedemediğim şeyleri güvenerek sevda ablayla paylaşmam onun gosterdiği ilgi ve samimiyet onu ön planda tutuyor. Sorunlarımın hepsini çözdü ve ben bu kadar çabuk atlatabiliceğimi bilmiyordum. Eskisinden çok farklı ve mutluyum. Mesleğinde gerçekten başarılı biri olduğundan dolayı kendisini geliştirmesine gerek bile yok. Kişilik özellikleri olarak cana yakın arkadaş canlısı en önemlisi de hep güler yüzlü olması. Çalıştığı yer mütiş bir yer denize bakıyor. Manzaraya bakınca bile insanın içi ferahlaşıyor.
     4 Beğeni    
Yasemin
10.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89653
Sayın Psikolog SEVDA SOYDAN'i arkadaş ortamında tanidim sekiz yaşında ki oğlumun tutarsız tavırları kural dinlemeyen durumu ve dur diyemedigim isteklerine gayet samimi bir ortamda sohbet ederek çözüm buldu sayesinde oğlumu daha iyi tanıma fırsatı buldum ve kaliteli vakit geçirmenin Sevda hanımla yaptığım sohbetten sonra esas ne olduğunu nasıl davranmam gerektiğini öğrendim öğretmenlik hayatıma da pedagojik anlamda çok katkısı olduğunu ogrencilerimle anladım çok genç fakat mesleğine aşık bi insanın donanımlı da olabileceğini gördüm yolunuz açık olsun Sevda hanım .
     4 Beğeni    
Simay Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Haziran.2016
TavsiyeNo: 89021
Verdiği tavsiyelerle ,ürettiği çözümlerle,güler yüzlülüğüyle ve içten samimiyetiyle mesleğinin hakkını veren birisidir. Bende olan pozitif etkisini ve anlatıp öğrettiklerini hayatımın sonuna kadar unutamam.İşinde son derece başarılı olan SEVDA SOYDAN ' a bana kattıkları sebebiyle çok teşekkür ediyorum, herkese tavsiye ediyorum. SİMAY Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Ben 41 yaşındayım hayatımda ergenlik nedir yaşamadım yada yaşatmadılar bir bakış bir tokat yeterliydi(ne kadar doğruysa)kızımda bazı sorunlar yaşadığımda ve ona yetemediğimi anladığımda bir uzmana karar verdim hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi.Bir melekle karşılaştım adı da SEVDA SOYDAN 'dı. bütün içtenliğini samimiyetini ve insan severliğini görür görmez anlayabilirdiniz.Kızıma hatta bana bile yaradı her şey için çok teşekkür ederim .İyi ki varsınız iyi ki hayatımıza uğradınız sevgi ve saygıyla kalın bizim hayatımızda her zaman ayrı bir yeriniz olacak . GÜLÇİN Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
     6 Beğeni    
Figen ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86064
Sevda Soydan 20 yıllık dostum olan psikolog arkadaşım Hülya Soydan'ın kızıdır. Ama kendisiyle 2015 yılının Aralık ayında yakından tanışmak fırsatını 7.sınıfa giden oğlumun danışmanlığına başlamasıyla buldum.. Genç,dinamik ve en önemlisi de idealist bir psikolog olarak oğlumun danışmanlığında ikimize de çok iyi geldiğini çok açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Oğlumun kendine olan güvenini kazanmasında ve eğitim danışmanlığında çok kısa bir sürede çok yol katetmemize yardımcı olduğu için ve daha birçok şeyi Sevda Soydan danışmanlığında başaracağımıza inandığım için şiddetle bu genç ve idealist psikoloğu tavsiye ediyorum... Pişman olmayacaksınız...Güler yüzlü, hanımefendi ve mesleğini çok iyi yapan bir psikolog olarak Diyalog Danışmanlık Hizmetlerinde gayet uyumlu ve profesyonelce bir ortamda hizmet almaktan çok memnun kaldığımı ifade ederken Sevda Soydan'ı ve çalıştığı Diyalog Danışmanlığı şiddetle tavsiye ediyorum...
     7 Beğeni    

Sevda SOYDAN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Sözler : Gelişim ve değişim acıtır fakat hiçbir şey olduğun yerde saymak kadar acı verici olamaz...


Sevda SOYDAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği

Sevda SOYDAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sevda SOYDAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Berfin DOBRUCALI
Uzm.Psk.Berfin DOBRUCALI
Berfin ile Ege Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimimiz sırasında tanıştık, sınıf arkadaşıydık. Berfin azimli yapısı ile iki yüksek lisans bitirmiş, ...
Simge ÖZYÜREK
Uzm.Psk.Simge ÖZYÜREK
Simge ile Ege Üniversitesi'nde yüksek lisansta tanıştık, 2 yıl boyunca sınıf arkadaşıydık. Simge arkadaş olarak sıcakkanlı, her şeyinizi paylaşabilece...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Diyalog Psikolojik Danışmanlık
Cemal Gürsel Caddesi No:252/2 D:5 Kat:4 Derya Apt. Karşıyaka
İzmir
Uzm.Psk.Sevda SOYDAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(232) 323 03 03
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Yaşar Üniversitesi - Psikoloji (Burslu)
Mezuniyet Yılı
2015
(8 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı Aile Danışmanlığı Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Sevda SOYDAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Sevda SOYDAN Mesleki Videolar Videoları
-

16:14
Top