2007'den Bugüne 92,577 Tavsiye, 28,263 Uzman ve 20,024 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Birgül EMİROĞLU BAKAY
Uzman Psikolog - Samsun

Birgül EMİROĞLU BAKAY Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Birgül EMİROĞLU BAKAY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

86
(%72.1 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Çatı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Güzelyalı Mah. 3056. Sok. No:3 D:1 Atakum/Samsun 55200
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1983 (41 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi Psikoloji (2006 Mezunu)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Birgül EMİROĞLU BAKAY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Oyun Terapisi, Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Sorunları,(Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, Altına kaçırma, davranım bozukluğu, kekemelik, depresyon, okul problemleri, kardeş kıskançlığı, okul korkusu),Sınav kaygısı, Depresyon,
Kaygı bozuklukları, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif (takıntı) Bozukluğu, Vajinusmus, Şizofreni Hastalığı.

Birgül EMİROĞLU BAKAY Özgeçmis CV Uzm.Psk.Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın Özgeçmişi
Birgül Emiroğlu Bakay 1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve Lise Eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2007 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Şizofreni Hastalarında İşlevsel İyileşme Ölçeği ’nin Geçerlilik ve Güvenilirlik Çalışmasını İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde tamamladı.

Türk Psikologlar Derneği'nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Travma Odaklı Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi, MidAmerica Nazarene University, Oyun Terapisi Eğitimi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği, Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapisi Eğitimi, İngiltere’de bulunan Tavistock Kliniği’ne bağlı olarak yürütülen İstanbul merkezli “Bebek Gözlemi” eğitimini, Adnan Menderes Üniversitesi onaylı 480 saatlik "Aile Danışmanlığı Eğitim Programını" tamamlamıştır.
...[Devamı...]

Birgül EMİROĞLU BAKAY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Elifnur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
31.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106422
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Suna Arslan
18.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76201
Birgül Emiroğlu'nun, TED Üniversitesi'nde 14-15 Şubat 2015'de düzenlenen "Oyun Terapisi" seminerine katıldım. Eğitim Bilimleri alanında ve Yaratıcı Drama alanı derslerinin öğretim üyesiyim. Deneyimli bir akademisyen olduğumu düşündüğüm halde kendisinden çok şey öğrendiğimi belirtmeliyim. Birgül Emiroğlu'nun alan bilgisi ve bunu bizlerle paylaşımı, iletişimi, ses tonu vb. anlatım özellikleri, eşitlikçi yaklaşımı, samimiyeti beni etkiledi. Klinik Psikoloji alanı içinde olmadığım için karşılaştırmam söz konusu olamaz ve gerekli de değil. Benim eğitim alanında baş vurduğum ve yararlarını saymakla bitiremeyeceğim Yaratıcı Drama pratikleri kazanmasını ve kullanmasını öneririm. Güleryüzlü, sabırlı, objektif olması ve meslek etiğine özeni bence öne çıkan özellikleri. TED Üniversitesi ortamını, katılımcılara sağlanan eğitim koşullarını da çok olumlu buldum. Asistan gençler de yorgunluklarına karşın hep aktif idiler. Onlara da teşekkürlerimi ve başarı dileklerimi iletiyorum. Birgül Emiroğlu'na mesleğinde başarılar diliyorum. ileri düzeydeki eğitimlerini de izlemek isterim. Teşekkürlerimle.
     1 Beğeni    
F.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mart.2014
TavsiyeNo: 67658
Kızım onu ilk tanıdığında "Bir taneymiş,gül gibiymiş." dedi gün boyunca. Ve ilk görüşmeden itibaren çok sevdi. Kısa sürede çalışmaları sonuç verdi ve uzun zamandır mücadele ettiğimiz Selektif Mutizm durumunda çözülme başladı. Konuşmaya zaten istekliydi ama bir türlü kendini aşıp da yetişkinlerle konuşamıyordu kızım çok istemesine rağmen. Birgül Hn. ile çalışmaya başladıktan neredeyse 1,5 ay sonra önce yalnız Birgül Ablası ile, sonra öğretmeni ve diğer birkaç kişiyle konuşmaya başlaması bizim için mucize gibi.. Bu gelişmede Birgül Hn.ın kızıma sıcak davranmasının ve tabi tecrübesinin yeri tartışılmaz. Ve galiba en önemlisi kendisinde var olduğunu düşündüğüm "şeytan tüyü". Sakin tavrıyla beni rahatlatan, kızımın sorununun çözümünde süratle hareket edip fedakarlıktan kaçınmayan Birgül Abla'sına çok teşekkür ediyorum. Genç yaşına rağmen özgeçmişine sığdırdığı çalışmalar, sorumluluklar, önemli konumlar takdir edilesi ve gelecekte nerelerde olabileceği konusunda yol gösterici. Beni büyük bir yükten kurtardığı, kızımın tedavisinde kocaman bir adım atmasına yardımcı olduğu ve bu sıçrayışta elinden tuttuğu için kalbimdeki yeri apayrı. Her konuda destek arayan herkese tavsiye ediyorum. Bizi gülümseten, kızımın deyimiyle "gül gibi Birgül Abla" sının da daima gülümsemesini diliyor, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
     3 Beğeni    
Sevim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Mart.2012
TavsiyeNo: 49382
Birgül hanımla tanışmam hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim.bundan 5 ay öncesine kadar evden çıkmayan kimseyle görüşmeyen hayatın tadına varamayan biriydim.antidepresanlarla ayakta durduğumu onlar olmasa yaşayamayacağımı düşünüyordum.psikolog yardımı almak benim için imkansızdı deli miyim düşüncesi vardı.ama bir gün çatı danışmanlığa başvurdum geri dönüş yaptılar ve bu sayede tedaviye başladım.ve bu tedavi başlarında hayatımın en kötü şeyini yaşadım ama şuan yani 5 ayın sonunda kendimi çok iyi hissediyorum.artık ben dünyanın etrafında değil de dünya benim etrafımda dönüyor.Herşeyden herkesten önce kendimi düşünüyorum artık.BİRGÜL HANIMA YARDIMLARI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM.HERKESE BURADAN KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.
     2 Beğeni    
Aysun
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33610
Birgül ile bir arkadaşımın önerisi ile tanıştım.Benim için hayatımın en kötü dönemi olan boşanma döneminde destek aldım.Hayatımda ilk kez danışmanlık hizmeti aldıgım için bazı çekincelerim ve önyargılarım vardı ancak tanıdıktan sonra hepsinin yersiz oldugunu anladım.Dikkati,işine verdigi degeri,dogru uygulamaları ile hayattaki korkularımla yüzleştim.Çevremdeki herkesin gözlemi ve ortak kanaatine göre o dönemi 'çok güzel' atlattım.Dostça yaklaşımı ile kendimi yanında çok rahat hissediyorum ve bu sayede terapiler başarılı oldu.En yakın sırdaşlarımdan biri ve ona güvenim tam.Hertürlü probleminizde kendisine danışmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Süreyya DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mart.2010
TavsiyeNo: 31527
Merhaba 7 yaşında ALPEREN adlı 1 oğlum var.Çok küçük yaştan beri yaşıtlarından ferklı yeteneklere sahip bir çocuktu.Ancak özellikle çevremizin bu yetenekleri farkedip teşviki üzerine küçük bir araştırmadan sonra Birgül Hanıma ulaşıp danışanı olduk.Gerekli zeka testlerini yaptıktan sonra oğlumuzun üstün yetenekli olduğunu öğrenmemizi sağladı ve o günden beri oğlumuzun eğitiminden sosyal ve duygusal anlamdaki her türlü sorununa çözüm aramak için Birgül Hanıma danışıyoruz. Sevecen ve pozitif tavrınla iyiki varsın oğlumun Birgül Ablası!
     3 Beğeni    
Psk.İnanç SÜMBÜLOĞLU
11.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30587
“İyi bir klinik psikolog mesleğini giysi gibi giymeyen, mesleği derisi olan kişidir.” demişti üniversiteden bir hocam. Hocamın o zamanlar henüz tanımadığım meslektaşım, arkadaşım, dostum, kardeşim ve ortağım Birgül Emiroğlu’nu tariflediğini bilmiyordum. Arkadaşımın gözlerindeki umudu hastalarının terapötik yararına dönüştürebilmesinden, mesleğin gerektirdiği etik sınırları hiç kaybetmeden danışanları ile kurabildiği insani ilişkiden ve durumları çok yönlü değerlendirebilme yeteneğinden çok şey öğrendim. Kendisi ile uzun yıllar, yeni projelerde birlikte çalışabilmek benim için bir onurdur. İnanç Sümbüloğlu Psikolog
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     12 Beğeni    
Burak
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30273
Merhaba, ben çok büyük bir trafik kazası geçirdim. Ve bu kazadan sonra her an bir şey olacak korkusu yaşamaya başladım. Arabaya binmek yerine yürümeyi tercih ediyordum. Evin etrafından başka bir yere gidemiyordum. Ayrıca her an öleceğimi düşünüyordum. Kaza anını sanki sürekli yaşıyormuş gibi hissediyordum. Bu sırada bir arkadaşım birgül hanımla görüşmemin yararlı olabileceğini söyledi ve randevu ayarladık. Bir psikoloğun bu konuda nasıl yardımcı olabileceğini bilemiyordum ama başkada çarem yoktu. Birgül hanıma kaygılarımı anlattım ve o da bu korkularımla nasıl baş edeceğimizi, terapi yöntemini, nasıl yol alacağımızı anlattı. İlk seanstan itibaren kendisine çok güvendim. Terapi seanslarında kendimi fark etmeye başladım. Seanlarda kullandığı teknikler ve ev ödevleri ile birlikte korkularım çok azaldı. Artık arabaya binebiliyorum. Korkularımın nasıl üstesinden gelebilrceğimi biliyorum. Kısa bir sürede çok iyi ilerlediğimi düşünüyorum, kendisine bir kezde sitenizden teşekkür etmek istedim.
     6 Beğeni    
Ao
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2010
TavsiyeNo: 29916
Üniversite eğitimimi bitirip çalışmaya başladıktan 2 ay sonra işlerim hiçte istediğim gibi gitmemeye başlamıştı. Zamanla hayattan zevk almamaya başladım. Arkadaşlarımla görüşmemeye, birden sinirlenmeye, kilo vermeye başladım aslında dahası da var. Ailem bendeki bu değişiklikleri fark edince Birgül Hanım’ı öğrenmişler. Bende ailem sayesinde kendisi ile tanıştım. Terapi seansları boyunca beni depresif hale sokan düşüncelerimi fark etmeye başladım. Birgül Hanımın bilgi ve deneyimleri ile birlikte bu sürecin içinden çıkmayı başardım. Çalışma ortamı çok şirin ve nezih bir yerdir. Kendimi muanehanesinde hep çok rahat hissettim. Bu sürecin içinden çıkmamda ki yardımları için ve anlayışı için çok teşekkür ederim.
     2 Beğeni    
Burcu ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ocak.2010
TavsiyeNo: 29753
Merhaba, Birgül Hanımla evlilik yaşantımdaki sıkıntıların içinden çıkamayacak bir durumda iken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık. Kendisi çok güler yüzlü, samimi bir terapist. Ona her an ulaşabilir ve her seferinde anlaşıldığınızı hissedebilirsiniz. Terapi seanslarının devamı olan verdiği ev egzersizleri ve kullandığı teknikler ile çok kısa bir sürede sıkıntılarımızın üstesinden geldik. Eşimle birlikte siteniz aracılığı ile bir kez daha teşekkür ederiz.
     Beğenin    
S.Oz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Temmuz.2009
TavsiyeNo: 25140
Birgül Hanım ile oğlumun içine kapanıklığı ve iletişim eksiklikleri sonrasında tanıştım. 11 yaşındaki oğlumun içine kapanıklığı, insanların gözünün içine bile bakmaktan çekinmesi, nasılsın diye sorulduğunda cevap vermemesi ve aşırı sessizliği bir süre sonra beni cidden endişelendirmeye başladı. Kendimce arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirip sosyalleşmesini sağlamaya çalışarak çözüm aradım ancak faydası olmayınca eşimle profesyonel yardım almaya karar verdik. Birgül Hanım’ın ismini çok ünlü bir gazetede çıkan yazısı sayesinde gördüm ve akabinde kendisine ulaştım. Öncelikle kesinlikle diyebilirim ki Birgül Hanım genç yaşına rağmen kendini çok geliştirmiş ve hala geliştirmeye devam ediyor. Uygulamaya yetkisi olduğu test vs. tekniklerin onu diğerlerinden bir adım öne geçirdiğini düşünüyorum. İşini çok severek yaptığını ilgisinden anlayabiliyorsunuz. Ayrıca dış görünüşüne varıncaya kadar insana güven veren bir yapısı var. Biz çocuğumuzu kendisine emanet ettik ve hep birlikte bir ekip olduk şu an geldiğimiz aşamadan çok memnunuz. Gözüm kapalı tavsiye ediyorum…
     3 Beğeni    
Meryem K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Haziran.2009
TavsiyeNo: 23781
Ben Birgül Emiroğlu ile Sadem vasıtası ile tanıştım.Babamı kaybettikten sonra bizi aile olarak ele aldı ve onunla ayda bir görüşmeye başladık.Mesleki olarak işini son derece ciddiye alır.Kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.Aynı bir arkadaşınızmış gibi sizi dinler ve destek olur.Size değer verdiğini hissedersiniz.Ben bu yüzden onu kendi öz ablammış gibi seviyorum.Birgül ablam yardımsever,insanlara karşı saygılı,dürüst ve etrafına mutluluk saçan bir insandır.Çalıştığı alan son derece toplu,temiz ve ferah bir mekandır.
     2 Beğeni    
Ayşe Özlem MESTÇİOĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
10.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23095
Birgül Emiroğlu çok yakında tezini vererek klinik psikolog olacaktır. Mezun olduğu tarihten itibaren kendini mesleki açıdan geliştirmek için pek çok sayıda kursa ve eğitim çalışmasına katılmıştır. Huzurevinde müdürlük , Balıklı Rum Hastanesinde psikologluk ve özel kurumlarda psikologluk yapmıştır. Bir şizofreni grubunda çalışmaktadır. Şu anda SADEMDE çalışmalarına devam etmektedir ve pek çok araştırmaya ciddi katkıları olmuştur. mesleğinde iddialı ve iyi olmasını yanı sıra çok iyi bir dost, insansever ve sosyal sorumluluklarının bilincinde sıcakkanlı bir insandır. Birgül beraber çalışmaktan çok mutlu olduğum iş arkadaşım ve dostumdur
     5 Beğeni    

Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın Kitap ve Yayinlari Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Şizofreni Hastalarında İşlevsel İyileşme Ölçeğinin Geçerlilik ve güvenilirlik Çalışması, Nöropsikiyatri Arşivi,2009 (Emiroglu B., Karadayı G., Aydemir Ö., Üçok A)

Bireysel ve Sosyal Performans Ölçeği’nin Türkçe Sürümünün Geçerlilik ve Güvenilirlik Çalışması, Klinik Psikofarmakoloji Bülteni,2009 (Aydemir Ö., Üçok A., Canpolat.T, Karadayı G.,Emiroglu B.,Sarıöz,F)

Relationship Between Anticipated Discrimination And Severity Of Symptoms And Functionality in Schizophrenia (Alp Üçok, Gülşah Karadayı,Birgül Emiroğlu, İstanbul Üniversitesi Psikiyatri A.B.D.) Fourth İnternational Stigma Conference London UK,2009

Şizofreni Hastalarında Yaşam Kalitesi ve İşlevsel İyileşme Düzeyleri’nin Rorschach Testi ile Değerlendirilmesi,Yansıtma Dergisi,2010

Relationship of symptomatic remission with quality of life and functionality in patients with schizophrenia. Comprehensive Psychıatry,2011. (Karadayı G.,Emiroglu B.,Üçok A)
...[Devamı...]

Birgül EMİROĞLU BAKAY'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Rorschach ve Projektif Testler Derneği
Association for Play Therapy
Oyun Terapileri Derneği, Kurucu Üye- Genel Başkan
Sanat Psikoterapileri Derneği, Kurucu Üye, Yk Üyesi

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Çatı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Güzelyalı Mah. 3056. Sok. No:3 D:1 Atakum/Samsun 55200
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(362) 437 58 88
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1983
(41 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2006
(18 yıl önce)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2009 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Birgül EMİROĞLU BAKAY Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Birgül EMİROĞLU BAKAY Mesleki Videolar Videoları
-

07:56
Top