2007'den Bugüne 82,404 Tavsiye, 26,102 Uzman ve 18,312 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Bige Rüya YILDIZ
Psikolog - İstanbul
Psikoterapist

Bige Rüya YILDIZ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Bige Rüya YILDIZ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Psk.Bige Rüya YILDIZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Bige Rüya YILDIZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

19
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Bige Rüya YILDIZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Bige Rüya YILDIZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Bige Rüya YILDIZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Terapi
Evlilik ve çift terapisi
Cinsel terapi

Bige Rüya YILDIZ Özgeçmiş CV Psk.Bige Rüya YILDIZ'ın Özgeçmişi
Uzman Psikolog Bige Rüya Yıldız , 2006 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü fakülte birincisi olarak bitirdi. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Sinirbilim bölümünde “Kaygının dikkat süreçlerine etkisinin olaya ilişkin potansiyellerle” değerlendirilmesi üzerine tezini yazarak yüksek lisansını tamamladı.

2007 yılında Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’un vermiş olduğu “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimine başladı ve 2009 senesinde sınavı başarıyla geçerek “Bilişsel Davranışçı Terapist” olmaya hak kazandı. 2010 yılında Leslie Sokol tarafından verilen Zor vakalarda Kognitif Davranışçı Terapi (KDT) eğitimi tamamladı.Yine aynı dönemde Dr. Christine Padesky tarafından verilen KDT Eğitim Kampına katıldı.

2008 yılından 2010’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde bireysel ve çift terapisi hizmeti sundu, bu hizmet kapsamında birçok kurumda eğitim ve seminerler verdi.
...[Devamı...]

Bige Rüya YILDIZ Tavsiye Yazıları Bige Rüya YILDIZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Hikmet (Danışan)
 IP: 78.176.73.YB

26-03-2012
 TavsiyeNo: 49735
Lise hayatımla başlayıp takriben on yıldır süren ruhsal mücadelelerim zarfında birçok psikolog ve psikiyatr ile çalışma 'ayrıcalığına' sahip oldum. 'Obsesif Kompulsif Bozukluk' ile başlayan macerama daha sonraları 'depresyon' ve 'major depresyon' da dahil oldu, yani bana en azından öyle söylediler, bir sonraki aşamayı da açıkçası heyecanla bekliyorum, uzun vadedeki hesabım tıp literatürüne yeni bir 'hastalıkla' geçmek. Çeşitli psikolog ve psikiyatrların karşılarındaki 'danışan' yahut 'hasta' ile kurdukları ilişki ve bu ilişkinin biçimi beni oldukça rahatsız ettiğinden kendileriyle her zaman mesafeli durma ihtiyacı hissetmiştim, inandırıcılıkları da gözümde hayli azalmıştı. Lakin ya karşılarındakini edindikleri akademik donanımı üzerilerinde test edecek 'denekler' yahut bitse de gitsek havasında para kapısı olarak gören ve dertleriyle pek de ilgilenmeyen 'müşteriler' olarak görüyorlardı. Genelde de bunun sonucu geçici çözümler olarak 'iyi hissettirecek' 'ilaç takviyesi' veya yüzeysel sorunların terapisi oluyordu. Nihayetinde ya üzeri örtülen sorun bir süre sonra büyüyerek tekrar karşınıza çıkıyor ya da başka başka sorunlara yol açıyordu. Rüya Hanım'la bir yılı aşkın münasebetim boyunca, kendisinin bilimsel donanımını karşısındakinin öznel durumunu gözeterek, danışanın kendine has özelliklerini denkleme katarak danışanı analiz etmesi, sizi bir nesne gibi değil de bu sergüzeştin kolektif bir öznesi olarak görmesi, dertlerinizi-sıkıntılarınızı içselleştirerek farklı bir duygudaşlık-empati kurması, ana akım ve 'new age' psikolojinin çıkmaz yollarından ziyade sizle sizin isteğinizi gözeterek bir terapi yolu izlemesi, sizi önemsediğini yeri gelince seansı uzatıp yeri gelince gece yarısı dahi konuşarak-fedakarlık sarf ederek göstermesi, herkesin yadırgadığı küçük kaygılarınızı kale alıp zamanla büyük resimlerdeki yerini ve anlamını deşmesi, yani size inanıp sizi ciddiye alması, binlerce vakadan biri gibi veya bir hastalık kümesinin öğesi olarak görmemesi, sizden umudu kesmemesi, sıcakkanlılığı kendisini en uzun 'danıştığım' kişi haline getirdi. Bütün sorunlarım çözüldü mü, hayır, zaten çözülmez de, yok öyle bir dünya, hepimizin bildiği üzere, ama en zor ve umutsuz anlarımda uzattığı el ve bulmama yardımcı olduğu rotam sayesinde birçok şeyi aştım, birçok yönümü kendi istediğim doğrultuda değiştirdim/törpüledim. Daha yürünecek epey bir yol olsa da bu yolda yalnız olmadığını ve tökezlediğinde orada güvenilir biri olacağını bilmek motive edici. Sevgili site, kendisini üç sıfatla tasvir etmemi istemiş, bunu yapabileceğimden kuşkuluyum, zira ıssız bir adaya düştüğümde alacağım üç şeyden bahsedebilirim, o da sizin ilgi alanınıza girmez sanırım. Bana bu metni yazma ve kamuoyuna seslenme fırsatı veren siteye teşekkürlerimi sunarak, eğer ruhunuzla bir çeşit sorununuz varsa, öncelikle bir ruhunuz olduğunuz için sevinmenizi, daha sonra da başkaları gibi ruhunuzu çalmadan ya da sizi toplum standartlarında tipik bir birey haline getirmeden size destek ç... [DEVAMI..]
     9 Beğeni    

 Pelin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.242.172.ZL

01-12-2010
 TavsiyeNo: 37665
Bige Hanım'a geçen yıl gitmiştim. Bir arkadaşımın vasıtasıyla kendisinden psikolojik destek aldım. O zamanlar yaşadığım bazı sıkıntılar vardı. Herşeyden ve herkesten bunalıyordum. Bana çok yardımcı oldu rahatlamamı ve doğru yolları bulmamı sağladı. Çok yakın ve çok cana yakın birisi yanında kendinizi kötü hissetmiyorsunuz verdiği çok güzel bir enerjisi var. Diğer uzmanlardan onu ayıran tek nokta bu olsa gerek diye düşünüyorum. Olayların üstünde çok duruyor. Bazı şeyleri geçiştirmiyor. Onu bir psikolog olarak değilde bir arkadaşınız gibi görebilirsiniz. Herkese tavsiye ederim. Çok memnun kalıcağınızdan eminim.
     4 Beğeni    

 naci duru (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.108.110.Y

05-09-2010
 TavsiyeNo: 35629
Uzun yıllardır tanıdığım ve başarılı bir öğrencilik dönemi sonrası meslek hayatında başarılı olduğunu gözlemlediğim bir arkadaşım.Bir kaç kere ekran başında haber konuğu olarak canlı yayın da izledim kendisini,oldukça başarılı bir performans gösterdi.Her zaman güler yüzlü, sevecen (her zaman böyleydi)ve konulara hakim di. Harika bir psikolog olduğunu düşünüyorum.Danışanların ve danışmayı düşünenlerin de benimle aynı fikirde olucaklarına şüphem yok. Çevremde psikolojik destek ihtiyacı olan arkadaşlarıma da tavsiye edebilecek kadar güveniyorum.
     5 Beğeni    

 Gurhan kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.99.187.ZJF

05-09-2010
 TavsiyeNo: 35626
Kendisi son derece profosyenel ve insan kisiligine son derece saygili bir psikologtur. İsine sadik ve ilgili olmasinin yaninda son derece guleryuzlu ve cana yakin tavirlidir.. Dinlemekte gosterdigi basari ve ayrica konusuna hakim olmasi tedavi suresine pozitif etki yapmaktadir.. Ben bir panik atak hastasi olarak kendisinden cok memnun kaldim.. Kesinlille sizlerede tavsiye ediyorum...Diger meslektaslari gibi hastaya para kaynagi olarak bakmadigini ilk tanistigim andan itibaren hissettim..son derece hassas ve yonlendiricidir..
     3 Beğeni    

Bige Rüya YILDIZ'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği
EMDR Institute
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kalkedon Psikoloji
Sahrayicedid Mah. Şemsettin Günaltay Cad. No:244 D:6 K:2 kaıköy / İstanbul
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 565 92 14
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1983
(37 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2006
(14 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabı

Bige Rüya YILDIZ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Bige Rüya YILDIZ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Bige Rüya YILDIZ Mesleki Videolar Videoları
-23:38
Top