2007'den Bugüne 82,815 Tavsiye, 26,162 Uzman ve 18,367 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Alican KAYA

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

12

[Psk.Alican KAYA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Alican KAYA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

6
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarAlican KAYA'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Alican KAYA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
!!!Unutmayın!!!!, Terapinin Amacı Günlük Streslerden kurtulmaktır.

Alican KAYA Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Sunduğu Hizmetler
Psikolojik Danışmanlık çalışmalarında; Bilişsel Kognitif Terapi modelini temel alarak Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Sanat Terapisi ve Aile Terapisi yöntemlerini uygulamaktadır. Depresyon, panik atak, anksiyete bozuklukları, obsesif – kompulsif bozukluklar, fobi çeşitleri, tik bozuklukları, uyku bozuklukları ve yeme bozuklukları, ayrılma kaygısı bozukluğu, davranım bozukluğu, dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu, öğrenme bozuklukları, ilişki danışmanlığı, iletişim bozuklukları, motor beceri bozuklukları, kişilik bozuklukları, duygu durum bozuklukları,uyum bozuklukları ve diğer çocukluk ve okul çağı sorunları çalışma alanlarıdır.

Uzman Psikolog Alican Kaya’nın. Çalıştığı yaş gurupları

0-2 Bebeklik

2-3 Erken Çocukluk

3-5 Yaş Okulöncesi Çocuğu

5-6 Yaş Anasınıfı

7-11 İlköğretim Çocuğu

11-14 Ortaöğretim ve Ergenlik Dönemi
Başlangıcı
...[Devamı...]

Alican KAYA Özgeçmiş CV Psk.Alican KAYA'nın Özgeçmişi
Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü mezunu olan Alican Kaya, Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans derecesini, Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalından aldı. Yüksek Lisans Tezini “İlköğretim Öğrencilerinin Anne - Babalarının Çocuk Yetiştirme Tutumlarının Kişilik Özelliklerine Göre Değişkenliğini İncelenmesi” alanında hazırlamıştır.

Üniversite ve Lisans eğitimi sürecinde Anaokulu, İnsan Kaynakları ve Sosyal Hizmet alanlarında çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.

2000-2009 yılları arasında yaz dönemlerinde Geleceğin Yıldızları Yaz Kamplarında danışman liderlik ve direktör yardımcısı asistanlığı görevini yürüttü. 2006-2009 yılları arasında Genel Kurmay Başkanlığı Harp Akademileri Anaokulunda danışman, müdür yardımcılığı ve sorumlu müdürlük görevini yürüttü.2010 tarihi itibari ile Çınar Bakım merkezinde uzman psikolog olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
...[Devamı...]

Alican KAYA Tavsiye Yazıları Alican KAYA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 DERYA (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.253.88.Y

21-03-2015
 TavsiyeNo: 77298
Yaklaşık 3 yıl beraber Engelli bakım merkezinde çalıştık. Sıcakkanlı, konuşkan,güler yüzlü bir kişiliğe sahiptir.Çalışanlarına değer veren mükemmel bir insandır.Hep yapıcıdır kimseyi incitmez. Mesleki anlamda da çok başarılıdır.İyi bir dinleyici hastalarına ılımlı yaklaşan sorunlara çözüm bulan bir niteliğe sahiptir.Başkalarının duygularını anlayabilir,olumlu sosyal iletişim kurar.Bence her yönden dört dörtlük bir insandır.Kıymetli arkadaşım yolun hep açık olsun.İyi ki seni tanımışım.
     Beğenin    

 ASLI ERDOĞAN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.238.ZYL

27-02-2013
 TavsiyeNo: 58402
Alican kaya ile 2011-2012 eğitim - öğretim döneminde kurumumuzda tanıştık.bizlerle çalışmasından büyük keyif aldık.ayrıca çocuklarımıza olan yaklaşımı ve sevgisi ile çocuklarımızında gönlünde taht kurmuştur.problem çözme konularında başarılı olduğuna inanıyorum.öğrencilerimizin aile içi problemlerine de özen ile yaklaşmıştır.ali bey işini severek yapan,eğlenceli ve işinde titiz bir psikolog dur.her zaman böyle olacağına inanarak başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    

 Dr. Gülen Ipek Abali (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.73.161.FY

21-02-2013
 TavsiyeNo: 58252
Merhaba! Aynı zamanda arkadaş olarak tanıdığım Uzm. Psikolog Alican Kaya, bana tiyatro konusunda çok katkıda bulundu. Çocuk oyunlarımızda kullandığımız öğelerin ve oyunculuk anlayışının uygun yaş grubuna hitap edip etmediğine dair uzman yorumlarıyla bize yön verdi ve bu sayede çalıştığımız oyunlarla büyük başarılara imza attık. Bu çalışma yöntemi,ülkemizde yapılmış en kapsamlı çalışmaların ilklerinden olma özelliğini taşıyor. Sadece arkadaş değil, iş alanında da kendisiyle bu denli keyifli, uyumlu ve verimli çalışabildiğimiz için çok mutluyum. Kendisine bu platformda tekrar teşekkür etmek isterim.
     Beğenin    

 Nezahet Tokyay (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.42.71.JD

19-02-2013
 TavsiyeNo: 58185
Alican Kaya ile üyesi olduğumuz bir dernek aracılığıyla 2006 yılında tanıştım. İlk etapta güçlü iletişimi ve neşeli karakteriyle tanıdığım Alican Kaya'nın zamanla mesleği de gereği kişisel ve iş yaşamında çok da iyi bir dinleyici olduğunu gördüm. 2006 yılından bu yana üyesi olduğumuz dernekte gerek takım lideri, gerekse takım üyesi olarak yürüttüğü projelerde her zaman fark yaratarak memnuniyet sağlamış ve güçlü iletişim yönünü, kişilere karşı anlayışını ve problem çözme yeteneğini hayli kanıtlamıştır. Mesleki olarak ise sürekli ilerleme kaydederek ve bilgi birikimini ve gözlem yeteneğini kullanarak, çevresine de katkı sağlayan Alican Kaya, gelişimi için fazla sorumluluk almaktan kaçınmayan, karşısındaki vakayı iyice analiz ederek hareket eden ve sabırlı kişiliğiyle icra ettiği mesleğin hakkını vermektedir. İyi bir dinleyici, analiz gücü yüksek ve pozitiftir.
     1 Beğeni    

 Mete ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.46.183.YZJ

18-02-2013
 TavsiyeNo: 58152
Kendisinden ilişkim konusunda 6 seans terapi aldım. Hayata karşı çok karamsar bir bakış açım var iken Saolsun Alican Bey bana çok yardımı oldu. Bu dönemde bana vermiş olduğu ödevleri arfiyen yerine getirdim bu şekilde özgüvenim arttı. kendimi inanılmaz mutlu hissediyorum.yeni bir psikolog olmasına ragmen olaylara akimiyeti ve beni yonlendirmesi beni ziyadesi ile mutlu etti Kendisine cok teşekkür ediyor ve başarılı bir psikolog olması sebebiyle sizlere tavsiyemdir.
     Beğenin    

Çağla Tuğba SELVEROĞLU Fotoğraf  Uzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

05-02-2013
 TavsiyeNo: 57780
Alican Bey ile yüksek lisansta aynı sınıfta eğitim gördük. Kendisini o dönemden beri meslektaşı olarak takip etmekteyim. O dönemden bu güne kadar kendini oldukça geliştirdi. Sosyal sorumluluk projeleri, çeşitli organizasyonlarda yer aldı ve oldukça da başarılı oldu. Şuanda çocuk ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmekte. Kariyer yolculuğunda oldukça başarılı olacağına inancım tam. Çocuk ve ergenle çalışan bir uzman arıyorsanız kendisini tavsiye etmekten mutluluk duyarım.
     1 Beğeni    

 Gamze ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 82.222.185.YDB

04-02-2013
 TavsiyeNo: 57730
Kendisi ile 4 seans terapi yaptık. Yıllardır psikoloğa gitme isteğimi kendisi ile deneyimlemiş olduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum. Bu 4 seans boyunca kendimi çok rahat hissettim ve dolayısı ile kendi içimde ki sonuca da çabuk vardım. Güleryüzü ve pozitif olması kendimi rahat hissettiren en büyük etmenlerdir. İşyeri de çok huzurlu ve sıcak bir ortam. Seans odası özelllikle kendimi en rahat hissettiğim bir odaydı. Dingin ve huzurlu. Tavsiye ettiğim bir çok arkadaşım oldu zaten. Bu site aracılığı ile de resmiyete dökmek istedim. Sevgilerimle, Gamze.
     2 Beğeni    

 Can Çeralp (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 31.143.36.ZB

21-12-2011
 TavsiyeNo: 46450
Alican Kaya'yı ikimizin de üyesi olduğu rotaract kulübünden tanıyorum. Kendisi kulübe girdiğimde ilk tanıştığım insanlardan çünkü doğru yerlere parmak basan ve her zaman doğru üslupla dahil olduğu konusmalarda hep "ben buradayım" diyen bir zeka ve konuşma yeteneğine sahip olduğu gibi ortaya atılan bir fikrin kendisine ait olduğu farkı sayesinde kolayca belli oluyor. Mesleğinin ilgi çekiciliğinin de sayesinde kendisinden sıkça bilgi almaya ve anılarını dinlemeye çalıştım. Benim gibi başka meraklı soru sahiplerinin de sayesinde mesleği ve kendisinin mesleğe bakış acisi hakkında oldukça bilgi sahibi olduk. Bu bilgileri verirken ve sorularımızı sabirla cevaplarken hem bizler gibi onun ana dalından çok farklı dallarda yetişmiş insanların bile kolayca anlayabilecegi şekilde, ve üstelik büyük bir sabirla, anlatıyor olması hem de meslegine olan sevgisini, ilgisini sürekli belli etmesi, üstelik bunları yaparken hastalarının gizliliğine muazzam bir saygı duyarak bilgilerini özenle secip vermesi bizleri her zaman etkilemeye devam edecek. Buna hastalarının durumlarının iyiye gittiği zamanlardaki heyecanını ve mutluluğunu da eklersek nasıl bir uzman olduğunu aşağı yukarı anlatmış olurum sanırım. Bence kendisinin tanımlayıcı karakteristik özellikleri; ince fikirlerle çözüm üretmek, topluluk içerisinde iletişimi ve beraberligi sağlamak, birebir iletisimde çok güçlü sempatiye sahip olmak, mahremiyete hem mesleğinde hem özel hayatında saygı duymak, farklı bakış açıklarındaki, hatta farklı kafa yapilarindaki insanları bile kolayca anlayabilmek gibi önemli vasıflara tarif edilebilir..
     2 Beğeni    

 Vaner Demirel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.236.172.FJ

13-09-2011
 TavsiyeNo: 44175
Alican Bey rahat iletişim kurabilen, samimi, sevecen, konuşkan ve çözüm odaklı bir kişidir. Tecrübe birikimi ve uzmanlığı ile etrafındaki herkese artı değer katmak için gayret gösterir. Dost canlısı oluşu, güler yüzü ve yardımsever yapısı sayesinde çabucak çevre, dost, arkadaş edinir ve bu kişilere her türlü desteği verir. Ben, yolum kendisi ile bi şekilde kesiştiği için çok mutluyum. İyi ki kendisini tanıma fırsatım olmuş. Sizlerede kendisi ile tanışmanızı tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Serkan Y. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.174.113.ZZD

24-08-2011
 TavsiyeNo: 43823
Alican Bey ile yaklaşık 3 senedir arkadaş olarak görüşmekteyim,kendisi dost canlısı, cana yakın ve her zaman problemlerimize yardımcı olmaya çalışan bir arkadaşımdır.Sosyal faaliyetlerde bulunduğumuz zaman(rtc.) grup içinde liderlik yönü ağar basan ve bizlere her zaman yol göstermeye çalışan bir kişiliğe sahiptir. Meslek alanında ise geniş kapsamlı bilgilere sahip,insanların problemleriyle yakından ilgilenen ve yardımcı olmaya çalışan bir uzmandır.Bundan dolayı da kendisini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
     3 Beğeni    

 Psk.Ayben KAŞ (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.14.135.D

24-08-2011
 TavsiyeNo: 43812
Alican Bey ile profesyonel tanışıklığımız yaklaşık 9 ay öncesine dayanmaktadır. Sosyal Hizmetlere bağlı bir Bakım Merkezi'nde ruhsal engelli bireylere yatılı bakım hizmeti vermekte, rehabilitasyon süreçlerini takip ederek, bireysel ve grup terapilerini ve sosyal etkinliklerini beraber planlayarak yürütmekteyiz. Yetişkinlere bu hizmeti sunarken beraber fikir alışverişinde bulunarak ve beyin fırtınası yaparak hastalarımız için en doğru olan kararı vermeye çalıştığımız işimizde Alican Bey'in sağduyusunu, disiplinini, istikrarını, psikolojiye hakim oluşunu ve bilgisini her durumda kolaylıkla pratiğe dönüştürebilmesini, bireysel-grup etkinliklerinde hastalarımıza “ulaşabilme” ve nokta atışlarla çözüm üretebilme becerisini çok takdir ediyor ve beğeniyorum. Uzman Psikolog olarak bilgisi ve terapötik becerisinin yanı sıra, samimiyetiyle, güleryüzlülüğüyle, rahatlatıcı ve teskin edici ses tonuyla danışan-danışman ilişkisindeki en önemli unsurlardan biri olan "güven"i kolaylıkla sağlayabilen tanıdığım yegane meslektaşlarımdan biridir. Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız, yaşamınızda birşeyler iyi gitmiyorsa ve yardım alma bilinciydeyseniz Alican Kaya ile mutlaka tanışmalı ve sorunlarınıza bambaşka bir pencereden pozitif bakmaya başlamalısınız…
     1 Beğeni    

 Özgür Kumral (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.246.205.YBW

24-08-2011
 TavsiyeNo: 43794
Kendisi sosyal yaşamda tanıdığım birisi olarak insanlar ile rahatlıkla iletişim kurabilen ,samimi olabilen , sorunlara çözümler gösterek biz dostlarınıda birçok konuda aydınlatmış birisidir. İlk tanıştığım günden bugüne kadar hep sıcakkanlı davranışları ve güleryüzü ile arkadaşlarımız ve benim görüşmekten keyif aldığımız biridir. Rotaract kulübünde tanıştığımdan bugüne dek iyi ki tanımışım diyebildiğim birisi olup çeşitli organizasyonları başarıyla yürüttüğünü bizzat bilmekteyim . Bizlere yakın olduğu kadar mesleğinede bağlı olduğunu ve sevdiğini kendi anlatımlarından biliyorum .
     3 Beğeni    

Alican KAYA'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Basketbol - Sinema

Sevdiği Muzikler : Her türlü Müzik Severim


Alican KAYA'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Dolmabahçe rotaract Kulübü
Geleceğin yıldızları Spor Kulübü
TEMA


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bepositive Psikoterapi Merkezi
Bağdat Cad. No:252 Daire:9 Caddebostan/İstanbul
İstanbul

Adres 2:
Ckde Danışmanlık
Varyap Meridian Residence Cblok Daire:84
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 301 15 03
(Be Positive Psikoterapi Merkezi)

Telefon 2 :
0(555) 808 08 48
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1984
(36 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2005
(15 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Alican KAYA'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Alican KAYA'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Alican KAYA Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video02:50
Top