2007'den Bugüne 92,307 Tavsiye, 28,219 Uzman ve 19,976 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Alican KAYA
Psikolog - İstanbul

Alican KAYA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Alican KAYA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

7
(%85.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Alican KAYA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Alican KAYA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
!!!Unutmayın!!!!, Terapinin Amacı Günlük Streslerden kurtulmaktır.
 
Alican KAYA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Bepositive Psikoterapi Merkezi
Bağdat Cad. No:252 Daire:9 Caddebostan/İstanbul
İstanbul
Adres 2:
Ckde Danışmanlık
Varyap Meridian Residence Cblok Daire:84
İstanbul
Telefon 1 :
(Be Positive Psikoterapi Merkezi)
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1984 (40 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi (2005 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Alican KAYA Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Sunduğu Hizmetler
Psikolojik Danışmanlık çalışmalarında; Bilişsel Kognitif Terapi modelini temel alarak Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Sanat Terapisi ve Aile Terapisi yöntemlerini uygulamaktadır. Depresyon, panik atak, anksiyete bozuklukları, obsesif – kompulsif bozukluklar, fobi çeşitleri, tik bozuklukları, uyku bozuklukları ve yeme bozuklukları, ayrılma kaygısı bozukluğu, davranım bozukluğu, dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu, öğrenme bozuklukları, ilişki danışmanlığı, iletişim bozuklukları, motor beceri bozuklukları, kişilik bozuklukları, duygu durum bozuklukları,uyum bozuklukları ve diğer çocukluk ve okul çağı sorunları çalışma alanlarıdır.

Uzman Psikolog Alican Kaya’nın. Çalıştığı yaş gurupları

0-2 Bebeklik

2-3 Erken Çocukluk

3-5 Yaş Okulöncesi Çocuğu

5-6 Yaş Anasınıfı

7-11 İlköğretim Çocuğu

11-14 Ortaöğretim ve Ergenlik Dönemi
Başlangıcı
...[Devamı...]

Alican KAYA Özgeçmis CV Psk.Alican KAYA'nın Özgeçmişi
Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü mezunu olan Alican Kaya, Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans derecesini, Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalından aldı. Yüksek Lisans Tezini “İlköğretim Öğrencilerinin Anne - Babalarının Çocuk Yetiştirme Tutumlarının Kişilik Özelliklerine Göre Değişkenliğini İncelenmesi” alanında hazırlamıştır.

Üniversite ve Lisans eğitimi sürecinde Anaokulu, İnsan Kaynakları ve Sosyal Hizmet alanlarında çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.

2000-2009 yılları arasında yaz dönemlerinde Geleceğin Yıldızları Yaz Kamplarında danışman liderlik ve direktör yardımcısı asistanlığı görevini yürüttü. 2006-2009 yılları arasında Genel Kurmay Başkanlığı Harp Akademileri Anaokulunda danışman, müdür yardımcılığı ve sorumlu müdürlük görevini yürüttü.2010 tarihi itibari ile Çınar Bakım merkezinde uzman psikolog olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
...[Devamı...]

Alican KAYA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Derya
21.Mart.2015
TavsiyeNo: 77298
Yaklaşık 3 yıl beraber Engelli bakım merkezinde çalıştık. Sıcakkanlı, konuşkan,güler yüzlü bir kişiliğe sahiptir.Çalışanlarına değer veren mükemmel bir insandır.Hep yapıcıdır kimseyi incitmez. Mesleki anlamda da çok başarılıdır.İyi bir dinleyici hastalarına ılımlı yaklaşan sorunlara çözüm bulan bir niteliğe sahiptir.Başkalarının duygularını anlayabilir,olumlu sosyal iletişim kurar.Bence her yönden dört dörtlük bir insandır.Kıymetli arkadaşım yolun hep açık olsun.İyi ki seni tanımışım.
     Beğenin    
Aslı Erdoğan
27.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58402
Alican kaya ile 2011-2012 eğitim - öğretim döneminde kurumumuzda tanıştık.bizlerle çalışmasından büyük keyif aldık.ayrıca çocuklarımıza olan yaklaşımı ve sevgisi ile çocuklarımızında gönlünde taht kurmuştur.problem çözme konularında başarılı olduğuna inanıyorum.öğrencilerimizin aile içi problemlerine de özen ile yaklaşmıştır.ali bey işini severek yapan,eğlenceli ve işinde titiz bir psikolog dur.her zaman böyle olacağına inanarak başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    
Dr. Gülen Ipek Abali
21.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58252
Merhaba! Aynı zamanda arkadaş olarak tanıdığım Uzm. Psikolog Alican Kaya, bana tiyatro konusunda çok katkıda bulundu. Çocuk oyunlarımızda kullandığımız öğelerin ve oyunculuk anlayışının uygun yaş grubuna hitap edip etmediğine dair uzman yorumlarıyla bize yön verdi ve bu sayede çalıştığımız oyunlarla büyük başarılara imza attık. Bu çalışma yöntemi,ülkemizde yapılmış en kapsamlı çalışmaların ilklerinden olma özelliğini taşıyor. Sadece arkadaş değil, iş alanında da kendisiyle bu denli keyifli, uyumlu ve verimli çalışabildiğimiz için çok mutluyum. Kendisine bu platformda tekrar teşekkür etmek isterim.
     Beğenin    
Nezahet Tokyay
19.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58185
Alican Kaya ile üyesi olduğumuz bir dernek aracılığıyla 2006 yılında tanıştım. İlk etapta güçlü iletişimi ve neşeli karakteriyle tanıdığım Alican Kaya'nın zamanla mesleği de gereği kişisel ve iş yaşamında çok da iyi bir dinleyici olduğunu gördüm. 2006 yılından bu yana üyesi olduğumuz dernekte gerek takım lideri, gerekse takım üyesi olarak yürüttüğü projelerde her zaman fark yaratarak memnuniyet sağlamış ve güçlü iletişim yönünü, kişilere karşı anlayışını ve problem çözme yeteneğini hayli kanıtlamıştır. Mesleki olarak ise sürekli ilerleme kaydederek ve bilgi birikimini ve gözlem yeteneğini kullanarak, çevresine de katkı sağlayan Alican Kaya, gelişimi için fazla sorumluluk almaktan kaçınmayan, karşısındaki vakayı iyice analiz ederek hareket eden ve sabırlı kişiliğiyle icra ettiği mesleğin hakkını vermektedir. İyi bir dinleyici, analiz gücü yüksek ve pozitiftir.
     1 Beğeni    
Mete ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58152
Kendisinden ilişkim konusunda 6 seans terapi aldım. Hayata karşı çok karamsar bir bakış açım var iken Saolsun Alican Bey bana çok yardımı oldu. Bu dönemde bana vermiş olduğu ödevleri arfiyen yerine getirdim bu şekilde özgüvenim arttı. kendimi inanılmaz mutlu hissediyorum.yeni bir psikolog olmasına ragmen olaylara akimiyeti ve beni yonlendirmesi beni ziyadesi ile mutlu etti Kendisine cok teşekkür ediyor ve başarılı bir psikolog olması sebebiyle sizlere tavsiyemdir.
     Beğenin    
Çağla Tuğba SELVEROĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
5.Şubat.2013
TavsiyeNo: 57780
Alican Bey ile yüksek lisansta aynı sınıfta eğitim gördük. Kendisini o dönemden beri meslektaşı olarak takip etmekteyim. O dönemden bu güne kadar kendini oldukça geliştirdi. Sosyal sorumluluk projeleri, çeşitli organizasyonlarda yer aldı ve oldukça da başarılı oldu. Şuanda çocuk ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmekte. Kariyer yolculuğunda oldukça başarılı olacağına inancım tam. Çocuk ve ergenle çalışan bir uzman arıyorsanız kendisini tavsiye etmekten mutluluk duyarım.
     1 Beğeni    
Gamze ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Şubat.2013
TavsiyeNo: 57730
Kendisi ile 4 seans terapi yaptık. Yıllardır psikoloğa gitme isteğimi kendisi ile deneyimlemiş olduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum. Bu 4 seans boyunca kendimi çok rahat hissettim ve dolayısı ile kendi içimde ki sonuca da çabuk vardım. Güleryüzü ve pozitif olması kendimi rahat hissettiren en büyük etmenlerdir. İşyeri de çok huzurlu ve sıcak bir ortam. Seans odası özelllikle kendimi en rahat hissettiğim bir odaydı. Dingin ve huzurlu. Tavsiye ettiğim bir çok arkadaşım oldu zaten. Bu site aracılığı ile de resmiyete dökmek istedim. Sevgilerimle, Gamze.
     2 Beğeni    
Can Çeralp
21.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46450
Alican Kaya'yı ikimizin de üyesi olduğu rotaract kulübünden tanıyorum. Kendisi kulübe girdiğimde ilk tanıştığım insanlardan çünkü doğru yerlere parmak basan ve her zaman doğru üslupla dahil olduğu konusmalarda hep "ben buradayım" diyen bir zeka ve konuşma yeteneğine sahip olduğu gibi ortaya atılan bir fikrin kendisine ait olduğu farkı sayesinde kolayca belli oluyor. Mesleğinin ilgi çekiciliğinin de sayesinde kendisinden sıkça bilgi almaya ve anılarını dinlemeye çalıştım. Benim gibi başka meraklı soru sahiplerinin de sayesinde mesleği ve kendisinin mesleğe bakış acisi hakkında oldukça bilgi sahibi olduk. Bu bilgileri verirken ve sorularımızı sabirla cevaplarken hem bizler gibi onun ana dalından çok farklı dallarda yetişmiş insanların bile kolayca anlayabilecegi şekilde, ve üstelik büyük bir sabirla, anlatıyor olması hem de meslegine olan sevgisini, ilgisini sürekli belli etmesi, üstelik bunları yaparken hastalarının gizliliğine muazzam bir saygı duyarak bilgilerini özenle secip vermesi bizleri her zaman etkilemeye devam edecek. Buna hastalarının durumlarının iyiye gittiği zamanlardaki heyecanını ve mutluluğunu da eklersek nasıl bir uzman olduğunu aşağı yukarı anlatmış olurum sanırım. Bence kendisinin tanımlayıcı karakteristik özellikleri; ince fikirlerle çözüm üretmek, topluluk içerisinde iletişimi ve beraberligi sağlamak, birebir iletisimde çok güçlü sempatiye sahip olmak, mahremiyete hem mesleğinde hem özel hayatında saygı duymak, farklı bakış açıklarındaki, hatta farklı kafa yapilarindaki insanları bile kolayca anlayabilmek gibi önemli vasıflara tarif edilebilir..
     2 Beğeni    
Vaner Demirel
13.Eylül.2011
TavsiyeNo: 44175
Alican Bey rahat iletişim kurabilen, samimi, sevecen, konuşkan ve çözüm odaklı bir kişidir. Tecrübe birikimi ve uzmanlığı ile etrafındaki herkese artı değer katmak için gayret gösterir. Dost canlısı oluşu, güler yüzü ve yardımsever yapısı sayesinde çabucak çevre, dost, arkadaş edinir ve bu kişilere her türlü desteği verir. Ben, yolum kendisi ile bi şekilde kesiştiği için çok mutluyum. İyi ki kendisini tanıma fırsatım olmuş. Sizlerede kendisi ile tanışmanızı tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Serkan Y.
24.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43823
Alican Bey ile yaklaşık 3 senedir arkadaş olarak görüşmekteyim,kendisi dost canlısı, cana yakın ve her zaman problemlerimize yardımcı olmaya çalışan bir arkadaşımdır.Sosyal faaliyetlerde bulunduğumuz zaman(rtc.) grup içinde liderlik yönü ağar basan ve bizlere her zaman yol göstermeye çalışan bir kişiliğe sahiptir. Meslek alanında ise geniş kapsamlı bilgilere sahip,insanların problemleriyle yakından ilgilenen ve yardımcı olmaya çalışan bir uzmandır.Bundan dolayı da kendisini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
     3 Beğeni    
Psk.Ayben Kaş
24.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43812
Alican Bey ile profesyonel tanışıklığımız yaklaşık 9 ay öncesine dayanmaktadır. Sosyal Hizmetlere bağlı bir Bakım Merkezi'nde ruhsal engelli bireylere yatılı bakım hizmeti vermekte, rehabilitasyon süreçlerini takip ederek, bireysel ve grup terapilerini ve sosyal etkinliklerini beraber planlayarak yürütmekteyiz. Yetişkinlere bu hizmeti sunarken beraber fikir alışverişinde bulunarak ve beyin fırtınası yaparak hastalarımız için en doğru olan kararı vermeye çalıştığımız işimizde Alican Bey'in sağduyusunu, disiplinini, istikrarını, psikolojiye hakim oluşunu ve bilgisini her durumda kolaylıkla pratiğe dönüştürebilmesini, bireysel-grup etkinliklerinde hastalarımıza “ulaşabilme” ve nokta atışlarla çözüm üretebilme becerisini çok takdir ediyor ve beğeniyorum. Uzman Psikolog olarak bilgisi ve terapötik becerisinin yanı sıra, samimiyetiyle, güleryüzlülüğüyle, rahatlatıcı ve teskin edici ses tonuyla danışan-danışman ilişkisindeki en önemli unsurlardan biri olan "güven"i kolaylıkla sağlayabilen tanıdığım yegane meslektaşlarımdan biridir. Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız, yaşamınızda birşeyler iyi gitmiyorsa ve yardım alma bilinciydeyseniz Alican Kaya ile mutlaka tanışmalı ve sorunlarınıza bambaşka bir pencereden pozitif bakmaya başlamalısınız…
     1 Beğeni    
Özgür Kumral
24.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43794
Kendisi sosyal yaşamda tanıdığım birisi olarak insanlar ile rahatlıkla iletişim kurabilen ,samimi olabilen , sorunlara çözümler gösterek biz dostlarınıda birçok konuda aydınlatmış birisidir. İlk tanıştığım günden bugüne kadar hep sıcakkanlı davranışları ve güleryüzü ile arkadaşlarımız ve benim görüşmekten keyif aldığımız biridir. Rotaract kulübünde tanıştığımdan bugüne dek iyi ki tanımışım diyebildiğim birisi olup çeşitli organizasyonları başarıyla yürüttüğünü bizzat bilmekteyim . Bizlere yakın olduğu kadar mesleğinede bağlı olduğunu ve sevdiğini kendi anlatımlarından biliyorum .
     3 Beğeni    

Alican KAYA'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Basketbol - Sinema

Sevdigi Muzikler : Her türlü Müzik Severim


Alican KAYA'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Dolmabahçe rotaract Kulübü
Geleceğin yıldızları Spor Kulübü
TEMA

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bepositive Psikoterapi Merkezi
Bağdat Cad. No:252 Daire:9 Caddebostan/İstanbul
İstanbul
Adres 2:
Ckde Danışmanlık
Varyap Meridian Residence Cblok Daire:84
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(216) 301 15 03
(Be Positive Psikoterapi Merkezi)
Telefon 2 :
0(555) 808 08 48
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1984
(40 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2005
(19 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Alican KAYA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Alican KAYA Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video

05:30
Top