2007'den Bugüne 82,385 Tavsiye, 26,095 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Beril PAPUÇÇUER CEYLAN
Psikolojik Danışman - İstanbul
CİNSEL TERAPİST-EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSTİ-BİREYSEL TERAPİST

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 16 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

10

[Psk.Dnş.Beril PAPUÇÇUER CEYLAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Beril PAPUÇÇUER CEYLAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

77
(%98.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ayavar Cem KEÇEDr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE
cem beyi yaklaşık 1 yıldır tanıyorum. kendisini derneğinden aldığım eğitimler vasıtasıyla tanıdım.sayesinde mesleğimi bir kez daha sevdim.mesleki bilg...
Gülüm BACANAKUzm.Psk.Gülüm BACANAK
gülüm benim 8 yıllık arkadaşımdır. onunla birlikte çalıştık 2 yıl.her anlamda onu iyi tanırım. gerek kişiliği gerek mesleki donanımı çok iyidir.ve 8 y...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hoşgeldiniz, insanın kendine yaptığı yatırım en büyük ve en özel yatırımdır. Ben kendime kişisel ve mesleki olarak bu yatırımı yaparak, bu özel dünyanın kapılarını açmaya çalışıyorum. Sizler de yaşam kalitenizi daha da yükseltmek ve kendinize yatırım yapmak isterseniz terapi de bu özel dünyanın kapılarından biridir. Terapi bence gemi yolculuğu gibidir. Seyahate başladığınız andan itibaren çok çeşitli limanlara uğranır. Terapisttir kaptan ve danışan rotayı çizer. Deniz bazen dalgalı bazen de dingindir. Ama herşeye rağmen danışanın indiği son liman huzurludur ve başta gemiye binerken yanına aldığı bavulu daha doludur. Danışan bu seyahatten daha güçlü daha bilgili ve daha kendinden emin bir şekilde iner. Bir adım atarsanız eğer binlerce adımlık yol yürünecek hale gelir. Ben sizi bekliyor olacağım. Siz tırmanacağımız dağa değil yürüyeceğimiz yola konsantre olun yeter... Sevgilerimle...

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
CİNSEL TERAPİ
cinsel işlev bozuklukları
cinsel isteksizlik
vajinismus
erken boşalma
iktidarsızlık
cinsel doyumsuzluk
cinsel kimlik bozukluğu
fetişizm
porno bağımlılığı
masturbasyon bağımlılığı

BİREYSEL TERAPİ
Depresyon
Panik atak
Anksiyete / Kaygı bozuklukları
Cinsel sorunlar
Evlilik ve çift sorunları
Ölüm ve Yas sürecinde başa çıkma
Travma sonrası stres bozukluğu
Sosyal fobi
Fobiler
Kişilik bozuklukları
Yeme bozuklukları
Uyku bozuklukları
Kişisel gelişim
Özgüven eksikliği
Çatışma çözme

Evlilik ve Çift Terapisi
Aile Danışmanlığı
Evlilik Öncesi Danışmanlığı
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Anaokulu/Kreş Danışmanlığı
Resmi ve Özel Kurumlara Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'ın Özgeçmişi
01 Mart 1979 Antalya doğumluyum. Akdeniz ve ilkbahar çocuğu olmak benim yaşam kodlarım gibidir adeta. İlkokul, ortaokul, lise eğitimlerimi Antalya’da tamamladım. İlk üniversitemi Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Harita-Kadastro Bölümünü bitirerek tamamladım. Ancak bu mesleği hayatım boyunca yapamayacağımı anladım ve 2. Üniversitem olan Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, severek ve isteyerek girdiğim Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirdim. Ankara Ufuk Üniversitesi Psikoloji Master öğrenimimi Gelişim-Sosyal Psikoloji alanında yaparak uzmanlığımı aldım.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolojik Danışman / Aile Danışmanı / Eğitimci, Özel Okullarda Psikolojik Danışman, Anaokulu ve Kreşlerde Psikolojik Danışman ve Okul Müdürü olarak çalışmıştır. Önce Ankara Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezini sonra Ankara İzana Therapy’ yi açarak kendi yerinde Uzman Psikolojik Danışman / Psikoterapist olarak çalışma hayatına devam etmiştir.
İstanbul’ da yaşıyorum. Evliyim ve bir oğlum var. Hayvanları, doğayı, insanları farklı kültürleri, dünyayı keşfetmeyi ve okumayı, merak etmeyi çok seviyorum.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Ankara THK Üniversitesi YAGEM bünyesinde “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı” eğitmenliği yaptım. Ankara Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği projelerinde eğitmen olarak yer aldım ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden çocuklar ve aileleriyle çalıştım. Danışmanlığını yaptığım ya da dışarıdan uzman olarak çeşitli kurumlarda ( okul, kreş, fabrika, özel sektör kurumları vb.) alanımla ilgili çok sayıda seminer ve eğitim verdim. TÜBİTAK projelerinde zaman zaman danışmanlık yapmaktayım. Çeşitli dergilerde ve web sitelerinde düzenli yazılarım yayınlanmaktadır. Radyo, TV programlarında psikoloji ve yaşam koçluğu alanlarında konuk olarak düzenli katılımım olmaktadır.
*İstanbul Kadıköylife Gazetesi köşe yazarıyım.
*Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gazikent Sürekli Eğitim Merkezi (Ankara) bünyesinde “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı” çerçevesinde Aile Danışmanlığı Eğitimi verdim.
*Türkiyem TV’de 13 haftalık “Psikovizyon “ adlı programın Moderatörü ve Psikoloğu olarak kendi programını yaptım.
*Birçok TV kanalında ve Radyoda alanıyla ilgili çeşitli konularda Uzman konuk olarak yayınlarda yer almıştır ve almaya devam etmektedir. TRT FM Adavapuru Programının düzenli uzman konuğuyum.
*Bir yayın dönemi boyunca (Ankara )Kanal B’ nin, ( Ankara) Kanal 5’in Psikolog olarak düzenli konuğu oldum.
*www.hurriyetaile.com, www.fazlakilo.com, www.haftahaftahamilelik.gen.tr, sitelerinde, Şamdan Dergisi, Ankara Life Dergisinde düzenli yazılarım çıkmıştır.

*Ankara Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi ve İzana Therapy’nin kurucusuyum.


Eğitimin ve öğrenmenin hayat boyu sürdüğüne inanarak, meslektaşlarımdan ve değerli hocalarımdan düzenli olarak otovizyon ve süpervizyon desteği almaya devam etmekteyim. Alanımla ve mesleğimle ilgili global gelişmeleri takip etmek için yurt içi yurt dışı kongrelere sürekli katılırım. Tüm bunların dışında önce kendime sonra da işime katkıda bulunacak insanlar, kültürler, bölgeler, şehirler, ülkeler, kitaplar, dertler, şifalar gibi birçok dünyevi vesilelerin benim için en şahane öğrenme fırsatları olduğuna inanıyorum.
Aldığım Eğitimlerden bazıları;
• KDT Derneği “Kognitif Terapiler ve Klinik Tedaviler “ Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur
• BDT Derneği “Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi” Prof. Dr. Hakan Türkçapar
• THK Üniversitesi “Aile Danışmanlığı Eğitimi”
• Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği ‘’ Evlilik ve Çift Terapisi / Aile Danışmanlığı ’’ Eğitimi
• Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği “ Holistik Cinsel Terapi “ Eğitimi
• Prof. Dr. Vamık Volkan “Yas Süreci ve Danışmanlığı” Eğitimi
• Psk.Yehuda Shacham “Terapötik Kartlar Eğitimi”
• Prof.Dr.Gerald Sklare “Çözüm Odaklı Kısa Terapiler”
• Prof.Dr.Gerald R.Weeks “Evlilik ve Cinsel Terapi Entegrasyonu “ Eğitimi
• Prof.Dr. Vamık Volkan “Psikanalitik Psikoterapi” Eğitimi
• Psikiyatrist Doç.Dr.Cebrail Kısa “ Duygusal Odaklı Çift Terapisi “ süpervizyonu

• Dr. Nevin Dölek “ Çözüm Odaklı Kısa Terapiler” Eğitimi
• Dr. Nevin Dölek “ Ergenlerle Bilişsel Çalışmalar” Eğitimi
• Deulcom “İnsan Kaynakları Yönetimi ” Eğitimi
• Bahçeşehir Eğitim Kurumları “ Kişiye Özgü Öğrenme Stilleri “ Eğitimi
• Psikiyatri İnteraktif (PiES) “ Depresyon Psikoterapisi “ Eğitimi
• Prof.Dr.Rengin Zembat “Oyun ve Öğrenme “ Eğitimi
• Ankara Ticaret Odası ” Uygulamalı Girişimcilik” Eğitimi
• Ankara Ticaret Odası ” İnsan Kaynakları Yönetimi ve Markalaşma” Eğitimi
PDR Derneği, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), PDR Derneği, Anne Meclisi Derneği’nin Eğitim Komisyonu ve Danışma Kurulu üyesi, KDT Derneği üyesidir.

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN Tavsiye Yazıları Beril PAPUÇÇUER CEYLAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 I. Y. (Danışan)
 IP: 5.46.74.ZJ

16-06-2015
 TavsiyeNo: 79528
Beril Hanimla sorunuma internetten cozum ararken tanistim. Bir bucuk yillik evliydim, ama esimle birlikte olamamistik. Halbuki on yillik bir birlikteligimiz vardi. Korkuyordum ve bu durumu erteliyordum. Ilk randevuma gitmemistim. Bi sonraki randevuma gidebilmem alti ayi buldu. Evet vajinusmus gercekten bir erteleme problemi. Beril Hanimla tanistigim gun samimiyeti ve en cok evli olmasi, benim yasadigim korkuyu yasamamis cinsel birlesmeyi basarmis bir kadin olmasi beni etkiledi. Bu durumu basit, cozumlenebilir gormesi ama bir okadar ciddiye almasi size hemen atlatacaginizi ve degerli oldugunuzu hissettiriyor. Israrci olmayisi ama pesinizi birakmayisi farkinda olmadan ve sikilmadan egzersizlerinizi yapmanizi sagliyor. Vajinusmus bir seansta ya da dort saatte halledilebilecek bir sorun degil. Beril Hanim size ihtiyaciniz olan zamani taniyacaktir, bu da kendinizi tanimanizi ve kadin olmanin farkina varmanizi saglayacaktir. On yil sonra bile onu arayabilecegimi biliyorum. Sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum.
     1 Beğeni    

 SEDAT (Danışan)
 IP: 212.156.63.J

13-06-2015
 TavsiyeNo: 79499
Yolumuzun bir tavsiye üzerine buluştuğu tatlı bir sürece beraber imza attığımız danışmanım Beril Hanım'ı üçüncü şahıslara nasıl tavsiye edebilirim bilemiyorum ama bazı durumlar için anlatılmaz yaşanır derler hani buda aynen böylesi bir durum.Tatlı bir mesafe eşliğinde gerçekleştirilen terapi süreci bu sürecin hem ciddiyetinin bozulmamasına hem de güven zincirinin zedelenmeden varlığını hissettirmesine yardımcı olmakla beraber yavaş yavaş kendinizi alıştırdığınız ve sonunda serbest kalabildiğiniz bir dönemdi benim için.Onu üç kelimeyle değil ama bir cümleyle tanımlamak istiyorum ''Tuttuğunu koparan almadan dönmeyen sevgili rehber '' Esen kalın :)
     4 Beğeni    

 H.H. (Danışan)
 IP: 212.174.38.J

13-05-2015
 TavsiyeNo: 78695
Merhabalar, Beril Hanımı şans eseri internetten bir psikolog arayışı içindeyken buldum. Doğrusunu söylemek gerekirse ilk tercih nedenim evime yakın olmasından kaynaklıydı. Ama terapiler başladığında iyi bir seçim yaptığımın farkına vardım. İlgili ve samimi tavrı ile eşimle olan sorunların belirlenmesinde ve bir sonuca ulaşmasında çok etkili oldu. Bazen insanın bazı noktaları anlayabilmesi için sanırım bir uzman tarafından yüzüne bir ayna tutulması gerekiyor. Beril Hanıma tüm yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyor ve kendisini şiddetle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Dr.Birol TANYELİ (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.186.127.YCC

17-08-2012
 TavsiyeNo: 53181
Beril Hanım'ı aynı kuruma hizmet verdiğimizden ötürü tanıdım ve gözlemledim..Mesleki bilgisi ve yeterliliği,işine verdiği değer,iş heyecanı,disiplini,güler yüzü,iletişim becerisi açısından çok başarılı buldum.Tıbbi tedaviye gerek duymadığım ve kendisine yönlendirdiğim birçok hastamın geri dönüşümleri hep olumlu gerçekleşti.Mesleğindeki yeni gelişmeleri katıldığı kongre ve seminerlerle pekiştiren ve bilgilerini sürekli güncelleyen o yüzden de başarıları gittikçe artan bir ivme gösteren meslektaşımın başarılarının devamını diler ve gereksinim duyan kişilere de çözüm için Beril Hanım'ı gönül rahatlığı ile öneririm...

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     2 Beğeni    

 Mustafa TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.169.236.ZYY

24-03-2012
 TavsiyeNo: 49668
Arketiplerimizle birlikte geliştirmiş olduğumuz evlilik sürecinde ki güç dengesi...evet tam olarak ilişkimizde yaşamış olduğumuz problem buydu. eşim arkadaşlarının sayesinde beril hanımla tanışmış.bana terapiste gidelim dediğinde oldukça gülmüştüm ve benden daha akıllı mı demiştim:( bir şekilde eşim beni kandırdı ve beril hanımla tanıştık... şimdi ilk verdiğim tepkilere gülüyorum:) çatışmalarımızı çözümlemede bize yardımcı olan beril hanıma sonsuz teşekkür ediyorum bir terapist bir dost kazanmış olduk....
     2 Beğeni    

 Hatice F. (Danışan)
 IP: 85.107.230.CB

13-03-2012
 TavsiyeNo: 49294
Beril Hanımı üniversite yıllarından tanırım ancak profesyonel anlamda yardım alışım bu yıl oldu.Eşimle boşanma sürecimde ve boşandıktan sonra içinde bulunduğum bunalımdan daha rahat şekilde kurtulmama vesile oldu.Önümüzdeki yıllarda Kızımında Beril Hanımdan yararlanacağına,boşanmış aile çocuğu bunalımları yaşamadan önemli evreleri atlatacağına eminim.Samimi yaklaşımıyla kendimi güvende hissettirdi.İhtiyacım olduğunda rahatlıkla ulaşabilmem çok önemliydi.Beril Hanım ilgisiyle ve bilgisiyle,güleryüzü ve samimi yaklaşımıyla aradığınız danışman olacağına eminim.
     2 Beğeni    

 H.O (Danışan)
 IP: 88.231.42.YBC

11-03-2012
 TavsiyeNo: 49246
Beril hanım,satış danışmanı olarak çalıştığım kuruma ,müşteri olarak gelmişti. bu vesile ile tanıştım. O sıralar eşimle ciddi tartışmalar yaşıyorduk ve boşanma konusunda bir karara varmaya çalışıyorduk. Eşim benden ayrılmak istiyordu ama ben yuvamın yıkılmasını istemiyordum. Zira bence ortada bunu gerektirecek kadar ciddi bir sorun yoktu. Ben Beril hanımla yaptığımız görüşmelerin evliliğimizi yeniden düzene koyacağını düşünüyordum ama öyle olmadı. Beril hanımın burada bize faydası, ayrılık sürecini çok ciddi bunalımlar geçirmeden atlatmamız oldu. Bence Beril hanım iyi bir danışman.Sihirli bir değneği olmasa da etkili bir tarzı var.
     5 Beğeni    

 N.T. (Danışan)
 IP: 188.56.102.ZJJ

07-03-2012
 TavsiyeNo: 49110
Beril Hanımla kendisinden danışmanlık alan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık.Eşim ile beraber kendisinden evlilik ve çift terapisi konusunda yardım aldık.Daha ilk görüşmemizin sonunda olumlu anlamda çok farklıydık.Farklı bakış açısı,itinalı ve önyargısız yaklaşımı,empati yeteneği ve sahip olduğu bilgilerle bizi yönlendirmesi ile artık eşimle her sorunun üstesinden gelebiliyoruz.Her zaman Beril Hanımın desteğini alabileceğimizi bilmek büyük ayrıcalık.Siz de tüm sorunlarınızı karşısında sıkılmadan,utanmadan anlatabileceğiniz güleryüzlü ve bilgili bir danışman arıyorsanız kesinlikle Beril Hanımı tavsiye ediyoruz.
     3 Beğeni    

Gülüm BACANAK Fotoğraf  Uzm.Psk.Gülüm BACANAK
Ankara - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

07-03-2012
 TavsiyeNo: 49077
Beril benim çok eski ve değer verdiğim bir arkadaşımdır, kendisiyle uzun bir süre aynı kurumda çalıştık ve birbirimizden mesleki anlamda bir çok şey öğrendik. Daha sonra yollarımız ayrıldı ancak her zaman görüşmeye devam ettik. Beril mesleğini çok seven ve kendini her zaman daha fazla donanımlı hale getirmeye çalışan bir arkadaşımdır. Çocuk ve ergenlerle çalışmalarını uzun yıllardan beri sürdürmektedir, ayrıca cinsel terapi ve evlilik terapisi konusunda da aldığı eğitimlerle kendini geliştirmektedir. Bir psikolojik danışmandan destek almaya ihtiyaç duyan kişilere Beril Öztürk'ü gönül rahatlığıyla öneririm.
     4 Beğeni    

Ayavar Cem KEÇE Fotoğraf  Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE
Ankara - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

06-03-2012
 TavsiyeNo: 49052
Merhabalar, Beril ÖZTÜRK, halen Genel Başkanlığını yürüttüğüm kısa adı CİSED olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği'nden hem "Cinsel Terapi Eğitimi", "Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi" almış hem de her üç ayda bir düzenlediğimiz "Eğitim Refresh ve Vaka Paylaşım" Çalışmalarına düzenli olarak katılmıştır. Sayın ÖZTÜRK'ü eğitimlerde ve çalışmalarda yakından izledim. Kendisi dürüst, çalışkan ve yetenekli bir kişidir. Terapist olarak titizliğiyle dikkatimi çekti ve öğrenmeye karşı ilgisini de dikkate alarak kendisine CİSED'de görev verdik. Eğitime ve öğrenmeye karşı ilgisi ve danışan ilişkilerindeki başarısı ile sayın ÖZTÜRK, temel eğitimindeki eksikleri bireysel çabasıyla gidermeyi başarmıştır. Gelişmeye açıktır. Kendisini terapist olarak tavsiye edebilirim. Saygılarımla... Dr. Cem KEÇE CİSED Genel Başkanı
     4 Beğeni    

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'ın Önerdiği Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
Uzman Psikolog
bireysel sorunlar, evlilik ve çift sorunları, cinsel sorunlar, yöneyici koçluğu, yaşam koçluğu, ebeveyn danışmanlığı, aile danışmanlığı

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği (PDR Derneği)
Dünya Liderlik Derneği
Bilişsel-Davranışçı Terapiler Derneği
Kognitif Davranış ve Tedavileri Derneği (KDTD)
Anne Meclisi Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Beril Papuççuer Ceylan Ofis
Akasya Avm-Rezidans Kuleleri acıbadem Mah. Çeçen Sok. Acıbadem Sitesi Kent Etabı A1 Kule Kat:28 D:171 Üsküdar
İstanbul  
(Randevu Sistemiyle Çalışmaktayım. Lütfen Gelmeye Karar Verdiğinizde Beni Arayın..)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(537) 359 07 07
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1979
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Antalya
Mezun Olduğu Üniversite
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2005
(15 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel twitter hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Beril PAPUÇÇUER CEYLAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Beril PAPUÇÇUER CEYLAN Mesleki Videolar Videoları
15 Mesleki ve Kişisel Video
Doğum Sonrası Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir ?
Doğum Sonrası Depresyon Geçiren Anneye Eşleri Nasıl Destek Olmalıdır?
Doğum Sonrası Depresyon Belirtileri Nelerdir?
Gebelikte Ağlama Krizleri Neden Olur
Mutlu Bir Evlilik İçin Öneriler12:24
Top