Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Elif BAYBUĞA
Psikolog - İstanbul
Psikolog-Psikoterapist-Psikodramatist

Elif BAYBUĞA Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 5 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Elif BAYBUĞA

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Psk.Elif BAYBUĞA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif BAYBUĞA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Habibe AYKAN FotoğrafUzm.Habibe AYKAN
Habibe Hanım ile psikoterapi alanında çalışmalarıyla tanıştım. kendisi çift terapisti, aile danışmanlığı, cinsel terapi ve psikoterapist olarak donanı...
Nilgün HASAN FotoğrafUzm.Psk.Nilgün HASAN
Nilgün Hasan, uzun süreli psikodrama grup psikoterapisi eğitiminden arkadaşımdır. Çevresine her zaman, benimle herşeyi paylaşabilirsin, güven duygusun...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikoterapi süreci içinizdeki sessiz çığlığın dile döküldüğü en güvenli yerdir. Psikoterapist Elif BAYBUĞA

Elif BAYBUĞA Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Aile Danışmanığı
Sınav kaygısı ve başa çıkma yolları
Özgüven ekşiliği
Stresle başa çıkma yolları
Ergenlik sorunları
Öfke Kontrolü
Depresyon
Anoreksiya nevroza
Sosyal Kaygı Bozukluğu
Okul sorunları
Davranış sorunları
Kişilik bozukluları ve kimlik bunalımı
Travma
Psikodrama Grup Psikoterapisi
Çocuklarda uyum ve davranış sorunları
Çocuk Psikodraması

Elif BAYBUĞA'in Makaleleri Elif BAYBUĞA Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
5 Makale

Elif BAYBUĞA Tavsiye Yazıları Elif BAYBUĞA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

 Nihan Arda Alpman (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.253.119.YC

07-08-2017
 TavsiyeNo: 98333
Merhabalar,Elif hocayla asistanlık yaptığım bir süreçte tanışma fırsatı buldum.Daha sonraları yönettiği bir psikodrama grubunda da yer aldım ve hayatımın birçok önemli taşlarını kendisi sayesinde yerine oturttuğumu düşünüyorum.Danışanlarına çok emek sarf eden,kişiye iyi gelen bir mesafesi olan ve hümanistik yaklaşımını hissettiren biridir Elif hocam.Bilgisini paylaşmaktan,anlatmaktan yorulmaz.İnce ve nazik yüzleştirmeleriyle hayatınıza her an dokunup,size başka bir bakış açısı kazandırabilir.Umuyorum ki onunla daha çok çalışma fırsatı bulacağım.
     1 Beğeni    

Ebru YURDALAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Ebru YURDALAN
İstanbul - Psikolog - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-08-2017
 TavsiyeNo: 98262
Merhaba okuyanlara. Elif Baybuga ile 3 yil suren Butuncul Psikoterapi egitiminde tanistik. 3 yillik bu surecte hem psikoterapi alanındaki bilgisini gozlemleyip faydalanabildim, hem de psikodrama uygulamalarini deneyimleyerek bendeki olumlu etkisine sahit oldum. Hem bilgi hem de duygu olgunluguna sahip gercek bir uzmanla birlikte bir degisim surecine girmek istiyorsaniz bu alandaki donanimi ve becerisiyle Elif Baybuga'yi gonul rahatligiyla tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

Habibe AYKAN Fotoğraf  Uzm.Habibe AYKAN
İstanbul - Aile Danışmanı
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-07-2017
 TavsiyeNo: 98156
Merhaba, Elif Hocamla katılmış olduğumuz Tahir Özakkaş tarafından sunulan "Bütüncül Psikoterapi" (1080 saat) eğitiminde tanıştık. Tanışıklığımız bir mesleki disipline dayanan Elif Hocamla birlikte çalışma fırsatımız da oldu. Hem bir çalışma arkadaşı olarak hem de eğitim arkadaşı olarak kendisinin ne denli donanımlı, başarılı, çalışkan bir terapist olduğuna şahitlik ettim. Elif Hocam, mesleki bilgi birikimi ve becerisinin yanı sıra sıcakkanlı, samimi, çalışkan ve dürüst kimliğiyle içten tavırlarıyla yardıma ihtiyaç duyanların güvenle kendilerini emanet edebileceği değerli bir psikoterapisttir. Kendisinden destek almak isteyenlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim müstesna bir uzmandır.
     1 Beğeni    

 Merve E. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.54.179.ZW

28-07-2017
 TavsiyeNo: 98148
Elif Hanım'la iki yıl önce tanıştım, ilk günden itibaren farkettiğim özellikleri; içten ve çalışkan olmasıydı. Her gün alanı hakkında okuyup yazmayı, kendini geliştirmeyi seven biridir. Aynı zamanda alanıyla ilgili eğitimlere katılıp, bireysel ve psikodrama grup çalışmaları sürdüren, deneyimleriyle danışanlarına en iyi şekilde destek verebilecek, kendinizi keşfetmenize ve çözümler üretmenize yardımcı olabilecek tavsiye edebileceğim bir terapisttir.
     1 Beğeni    

 Ceyhun ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.96.43.ZBY

27-07-2017
 TavsiyeNo: 98141
Merhabalar; Elif hanım ile bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştık. İçsel dünyamdaki sorunları ilk etapta kendisine açmaktan çekindim çünkü böyle bir sorunu daha önce kimseyle paylaşma fikrim yoktu. fakat, Elif hanımın samimi yaklaşımı ve güven veren sözleri üzerine, kendisine yakınlık duyarak sorunumu en açıklayıcı şekilde aktardım. Bir kaç kısa sohbetten sonra sorunumun ne olduğunu ve ne şekilde çözmemi kendisiyle beraber masaya yatırdıktan sonra uygulamaya geçtim. Haliyle hiç ummadığım derecede kısa sürede kendimi daha iyi hissetmeye başladım hatta benimle beraber, bendeki değişimi ailem ve etrafımdaki insanlarda fark etmeye başladı. Elif hanım bunca badirenin sonunda artık rahatça uyuyabiliyor ve gülebiliyorum. Ve bu oluşumu size borçluyum. Destekleriniz ve katkılarınız için çok teşekkür ederim. Bence içsel sorunları olan insanlar mümkün olduğunca Elif hanım ile iletişime geçmelidir. Size ailemin de ayrıca bir teşekkürü var... Sevgiler...
     1 Beğeni    

 Ruken BIYIK (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.247.252.JB

25-04-2013
 TavsiyeNo: 60228
Elif Hanım;öğrenmenin ve gelişimin yaşam boyu süreceğine inanan; bu bağlamda almış olduğu eğitimlerle kendisini sürekli geliştirerek yenileyen, çözüm odaklı terapi teknikleri ile az zamanda çok iş başaran :) mesleğimizin iyi örneklerinden biridir. Problemlerinizin çözüm sürecini etik ilkeler çerçevesinde destekleyen, eklektik bakış açısı ile olayları çok yönlü değerlendirebilen, güvenebileceğiniz, başaralı bir psikologtur. Sıcak ve samimi yaklaşımı ile insancıl ve yardımseverdir. Yaşayarak görmenizi tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Elcin ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.103.148.YCL

19-03-2013
 TavsiyeNo: 59101
Ben bir lise öğrencisiyim ve sınava hazırlanıyorum. Her öğrenci gibi benim de sınava yönelik bir korkum var. Sitelerde bu korkuyu nasıl yenebilirim diye arastırma yaparken Elif Hanım'ın bu sitede ki makalesine rastladım. Okuduktan sonra Elif Hanım ile tanısmaya karar verdim. Konusurken her seyden önce pozitifliği ve güler yüzlülüğüyle rahatlatıyor karsısındakini. Sakin ve güvenilir tavrı insana pozitiflik katıyor. 'Yapabilirsin' dediğinde gercekten yapabileceğimin farkına vardım. Sınava sadece 5 gün kaldı ben elimden geleni yaptığıma inanıyorum ve artık rahatım. Her seyı farketmemi saglayan psikoloğuma ne kadar teşekkür etsem az. Her konuda destek almak isteyen herkese Elif Hanım'ı tavsiye ediyorum. Herkes benim gibi bu deneyimi yaşamalı
     1 Beğeni    

Nilgün HASAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Nilgün HASAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

18-03-2013
 TavsiyeNo: 59052
Psikolog Elif Baybuğa ile aldığımız uzun süreli pskoterapi eğitiminde tanıştık. Oldukça güler yüzlü, içten ve empati yeteneği kuvvetli bir arkadaşımdır. Sürekli kendini geliştirmek ve mesleki anlamda güçlendirmek için, alandaki eğitimleri takip ederek mesleğindeki başarısını arttıran bir terapisttir. Dostluğumuzun yanı sıra mesleki açıdan da güvendiğim ve önerdiğim, işinde başarılı bir psikologtur. Kendisine başarılar diliyor ve tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

Elif BAYBUĞA Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Uzmanlık Alanları: Bireysel ve Grup Psikoterapisi, Yetişkin Psikoterapisi, Çocuk Psikodraması ve Ergen Terapisi, Psikodrama Yaşamtı Gruparı
1995 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden Psikolog unvanıyla mezun olmuştur. Yüksek Lisansını Yeditepe Üniversitesinde tamamlamıştır. İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden grup eğitimleri almış ve Marmara Üniversitesi’nde grup terapileri yapmıştır. Psikodrama ile okullarda ergenlerin sorunlarıyla başa çıkabilme, çatışmalarını yönetmeye ve sınav kaygısına yönelik grup çalışmaları yapmıştır. Eğitim kurumlarında Anne Eğitimlerini sürdürmektedir. Bütüncül Psikoterapi Enstitüsünde eğitim almıştır. BAYBUĞA; SEPİ uluslararası kongresinde Ergenler hakkında makale sunmuştur. İstanbul Psikoterapi Enstitüsü Anadolu Şubesinde yönetim kurulunda görev yapmaktadır.
Alanında uzman kişilerden psikoterapi teknikleri ile ilgili birçok eğitim alan Elif BAYBUĞA; Psikoterapi Enstitüsü’nde Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ tarafından verilen “Bütüncül Psikoterapi” eğitimini (3 yıl süren ve 1080 saatlik bütün terapi ekollerini içeren teori, formülasyon ve süpervizyondan oluşan ileri düzey terapi eğitimi) tamamlamıştır.
Her danışanın ruhsal yapısının, ihtiyaç ve sorunlarının farklılığından dolayı, bütün terapi tekniklerinin entegrasyonu olan Bütüncül Psikoterapi yaklaşımını benimseyen BAYBUĞA; Dinamik Psikoterapiler ( Masterson, Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi v.b) Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Hümanistik ve Varoluşçu Terapi, Transaksiyonel Analiz (TA), Çözüm Odaklı terapi, Duygu Odaklı Terapi ve İlişkisel Terapi yöntemlerini uygulamaktadır. Ayrıca danışanın sorunu, kişilik yapısı ve isteğine göre de Hipnoz ve EMDR(Göz hareketleri duyarsızlaştırma-yeniden işleme) tekniklerini uygulamaktadır.
Sporda terapi çalışmalarını Beşiktaş Ataşehir Kartalları, Galatasaray Yaz okulları, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Köylerinde psikodrama uygulamaktadır.
 Kişilik Sorunları; narsisistik kişilik, borderline kişilik, şizoid kişilik, obsesif kompulsif kişilik
 Kaygı Problemleri ;panik atak, obsesif kompulsif yapılar, sosyal fobi, basit fobiler, sınav kaygısı, performans kaygısı vb.
 Eş ve İlişki Problemleri; iletişim problemleri, öfke ve çatışmanın kontrolünün sağlanamaması, destekleyici ve kapsayıcı ilişkinin kurulamaması, terk edilme korkusu, eşe bağımlı olma, cinsel hayattaki uyumsuzluk vb.
 Bireysel Sorunlar ; boşluk duygusu, depresyon, yoğun suçluluk duyguları, yalnızlığa tahammül edememe, kararsızlık ve sorumluluk alamama, depresyon, dönemsel madde kullanma ihtiyacı
 Çocuk bireysel ve çocuk psikodraması grupları
 Ergen Bireysel Terapisi ve psikodrama yaşantı grupları
 Yetişkin bireysel terapi ve psikodrama yaşantı gruplarını sürdürmektedir.
SEPI (Society for the Exploration of Psychotherapy Integration), İstanbul Psikoterapi Enstitüsü Anadolu Şubesi Yönetim kurulu üyesidir.
İletişim Tel:
Aldığı Eğitimler:
• İstanbul Üniversitesi Psikoloji 1995
• Yeditepe Üniversitesi Yüksek Lisans 2011
• Bütüncül Psikoterapi Eğitimi, Tahir ÖZAKKAŞ, Psikoterapi Enstitüsü
• Hücum Terapisi Eğitimi- Tahir ÖZAKKAŞ- Psikoterapi Enstitüsü
• Bilişsel davranışçı terapi- Psikoterapi Enstitüsü
• J. Masterson Eğitimi- Psikoterapi Enstitüsü
• Gelişimsel Kuram düzeyinde ilişkisel psikanaliz- Syyros D.Orfonos
• İlişkisel Psikanalize Giriş- Lewis Aron
• İstanbul Psikodrama Enstitüsü Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi
• Çocuk Psikodraması –Deniz Altınay
• Oyun Terapisi
• Bireysel Psikodrama- Neşe Karabekir
• Kısa süreli Çözüm odaklı Terapı- Nevin Dölek
• EMDR
• Stresle Başa çıkabilme Eğitimleri
• Ergen Psikolojisi
• Çift Terapisi
• Travma ile Başaçıkma teknikleri
• Aile Danışmanlığı Eğitimi- Süleyman Demirel Üniversitesi.
• Dışavurumcu Tekniklerle grup çalışması-Neşe Karabekir
• Cinsel Terapi. Psikoterapi Enstitisü. Psikiyatrist Sema Yeşilyurt
• Marmara Ünv. Psikodrama Yaşantı grubu süpervizyon uygulaması
• Bağlanma teorisi -Paul HOLMES
• ‘Psikosomatik Psikodrama ve Kuşaklararası Yansımaları’ - Judith Teszary
• Marcia Karp- Kate Kırıl, Deniz Altınay- Neşe Karabekir ‘Psikodrama da Rol’ yaz konferansı 2016
• Bilişsel ve davranışçı terapi semineri- Mehmet Sungur
• ‘Ergenlerin Okuldaki Görünümleri- Masterson Yaklaşımı’ sunumu XXXII. Sepi KongresiUyguladığı Testler:
• WISC-R Zeka Testi
• Bier Cümle Tamamlama
• Metropolitan Okul Olgunluk Testi
• Çalışma Davranışı Ölçeği
• Beck Depresyon
• Good Enough Haris Zeka Testi
• Gessel Gelişim Envanteri
• Stanfort Binett
• Sınav Kaygısı

Elif BAYBUĞA Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
ERGENİN OKULDAKİ GÖRÜNÜMLERİ - Masterson Yaklaşımı SEPİ XXXII. Kongresi
PSİKOTERAPİ iLE BÜTÜNLEŞEN BEYİN- Sözlü Bildiri I. ULUSAL BÜTÜNCÜL KONGRESİ

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
İstanbul Zerko Moreno Psikodrama Enstitüsü
Psikoterapi Enstitüsü Derneği
istanbul Psikoterapi Enstitüsü Anadolu Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi
SEPİ- Avrupa Bütüncül Psikoterapistler Birliği Üyesi
Türkiye Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İnsula Psikoloji Üsküdar
Aziz Mahmut Hüdayi Mh. Şemsipaşa Bostanı Sok. No:33 D:3 Üsküdar
İstanbul
(Üsküdar-Harem Sahil Yolu, Evlendirme Dairesi Yanı)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(216) 310 93 33

Telefon 2 :
(505) 077 18 73  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1973
(44 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1995
(22 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
İngilizce
Hızlı Mesaj Araçları
-

Elif BAYBUĞA Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
 • Xxxıı. Sepi Kongresi

 • Elif BAYBUĞA Mesleki Videolar Videolar
  -

  Elif BAYBUĞA Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
  psikolog, psikoterapist, psikodramatist, uzman psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı, bireysel terapist, ergen terapisti, çocuk terapisti, istanbul psikolog, üsküdar psikolog, anadolu yakası psikolog, davranış problemleri, ergenlik sorunları, sınav kaygısı, sosyal fobi, anksiyete, okul sorunları, özgüven eksikliği, öfke kontrolü, depresyon, anoreksiya nevroza, kişilik bozuklukları, kimlik bunalımı, travma, psikodrama, çocuk psikodraması, tikler, iletişim sorunları, takıntılar, obsesif kompulsif, stresle başa çıkma, narsizm, yaşantı grubu, bunaltı, aile danışmanlığı, spontanite, rol repertuarı, dinamik terapi, hucüm terapisi, çift terapisi, yaratıcılık, bilişsel terapi, kısa süreli terapi, duygu odaklı terapi, anne eğitimi, anne- çocuk grubu, mükemmeliyetcilik, panik atak, semptom

  17:39
  Top