2007'den Bugüne 83,128 Tavsiye, 26,206 Uzman ve 18,434 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Nihan ARDA
Psikolog - İstanbul
Pedagog,Çocuk ve Ergen Psikoloğu,Oyun Terapisti

Nihan ARDA Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 16 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

#EVDEKALIN Psk.Nihan ARDA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Nihan ARDA

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

16

[Psk.Nihan ARDA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nihan ARDA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Nihan ARDA'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Nihan ARDA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLUPsk.Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU
Sevgili meslektaşım ve canım dostum Betül Seyithanoğlu'nu uzun zamandır yakınen tanımaktayım. Kendisi çok içten,güleryüzlü ve canayakın olmakla birlik...
Gülden ÖNDERPsk.Gülden ÖNDER
Sevgili meslektaşım Gülden hanımı Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıma fırsatı buldum. Kendisi güler yüzü ve naifliğiyle çok iyi iletişim kuran bir ...

Nihan ARDA Özgeçmiş CV Psk.Nihan ARDA'nın Özgeçmişi
Nihan Arda


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Nihan Arda Alpman, üniversitenin ilk yılından itibaren psikolog asistanlığı yaptı.
Lisans eğitimi stajlarını;
Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,
Moodist Psikiyatri Hastanesi ve
Özel bir anaokulunda tamamlayarak çok yönlü çalışma alanlarını deneyimleme fırsatı buldu. Akademik eğitiminin yanı sıra bilgi ve tecrübesini arttırmak üzere birçok eğitim ve seminerlere katılan Arda,mezuniyetinin ardından bütüncül psikoterapi eğitimine ve klinik psikoloji masterına başlamıştır.
Yetişkinlikte yaşanan sorunların temelinin çocukluk ve ergenlik döneminde oluşmasından ve pek çok sorunun çocukluk ve ergenlik yıllarında çözümlenmesinin daha sağlıklı bir bireyin temelini oluşturacağına inancından dolayı çocuk ve ergen terapilerinde uzmanlaşmaya yönelmiştir. ...[Devamı...]

Nihan ARDA Tavsiye Yazıları Nihan ARDA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Derya TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.172.225.ZZ

26-07-2019
 TavsiyeNo: 110780
Nihan hanımla kuzenim vesilesiyle tanıştım. 18 yaşındaki kızımla bazı konularda hararetli bir şekilde tartışmalar yaşıyorduk. Nihan hanımdan bu anlamda profesyonel yardım aldık. 2.seanstan itibaren gözle görülür değişiklikler olmaya başladı. Mesleki ablamla inanılmaz başarılı. Herhangi bir yerde 6. ya da 7. seansta hissedebileceğiniz gelişmeleri 2 veya 3. seanlarda hissediyorsunuz. Nihan hanımın mesleğinde bilmesi için ben şahsen hiçbirşeye ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum, O zaten mükemel bir psikolog. Nihan Hanım hayatımdaki meleklerden 3.sü.Neden 3, 1.annem,2.ablam olduğu için. Onlar olmasaydı inanın 1. Meleğim Nihan Hanım olurdu. İnsani yönü ön plana çıkıyor. Maddiyata çok önem veren biri si asla değil. Güler yüzlü iyilik meleği. Sadece kanatları yok. Nihan Hanım iyiki varsın ve Yüce yaratıcı iyiki yollarımızı kesiştirdi. Çalışma ortamı her anlamda 1. Sınıf diyebilirim. Birlikte çalıştığı insanlarda kaliteli insanlar.
     2 Beğeni    

 taner (Danışan)
 IP: 176.54.18.ZY

25-07-2019
 TavsiyeNo: 110770
Gerçek bir adanmışlıkla tanışmak ve altın kaplama değil, gerçek değerlere dayalı, içten ve profesyonelce bilgi edinmek isterseniz, sadece arayın görüşün , zaten sonrasında kendiniz randevu alarak kendisine gideceksiniz.Ben kızlarım için telefonla aradım 25 dk sıkılmadan bana tüm bilgileri verdi, 2 ay sonra randevu alarak ziyaret ettim.Kendisinin işine hakim birisi olduğuna ve konusunda uzman birisine emin olduğum için bu formu doldurmak istedim umarım doğru kişileri de bu doğru insan ile buluşturur
     1 Beğeni    

Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU Fotoğraf  Psk.Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

20-01-2019
 TavsiyeNo: 107926
Sevgili arkadaşım, meslektaşım Nihan Arda Alpman'ı hem profesyonel yaşamında hem de özel yaşamında yakından tanıyorum. Ve diyebilirim ki hem çok iyi bir dost, hemde çok iyi bir terapist. Engin bilgisi, sahip olduğu dingin ruhsal derinliği kendisini güvenilir ve başarılı bir terapist yapıyor. Terapist olmak uzun ve meşakkatli bir yoldur. Bu yol ise insanın kendi derinliğine ulaşmasından geçer. Sevgili dostum Nihan için bu yolun ışık dolu olmasını diliyorum.
     1 Beğeni    

 Uzm. Psk. Tarık Solmuş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.252.167.CB

12-12-2018
 TavsiyeNo: 107225
İyi bir terapist olmak her şeyden önce iyi bir insan olmayı gerektirir. Meslektaşım sevgili Nihan’ın samimi, sıcak, sakin, karşısındakinin duygularına önem veren ve onunla empati kurabilen iletişim tarzıyla bu iyiliğe fazlasıyla sahip olduğunu düşünüyorum. Sorunlara getirdiği çözümler, bir konuyu açıklarken yaptığı betimlemeler, verdiği örnekler açık, net ve öğretici. Kuru, didaktik bir yaklaşımdan da ziyade ebeveynlere birebir uygulanabilir, somut çözüm önerileri sunabilmesini de önemli buluyorum. Gerek insani olarak çok sevecen, samimi, danışanlarına kendilerini güvende hissettirecek tarzı gerek mesleki olarak kendini geliştirme, sürekli öğrenme çabası, motivasyonu nedeniyle ileride çok başarılı bir terapist olacağına inanıyorum. Özellikle bebeği ya da çocuğu için profesyonel yardım ihtiyacı duyan tüm anne babalara tavsiye ederim...
     4 Beğeni    

 Rıdvan Kanoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.24.35.Z

02-12-2018
 TavsiyeNo: 107015
Nihan hanım ile almış olduğumuz psikoterepi eğitimi sayesinde tanışma fırsatı buldum. Nihan hanımın çocuk psikolojisi üzerine bilgi ve birikimi genç yaşına rağmen meslektaşlarına yardımcı olacak düzeyde yüksektir. Tüm bu bilgi birikimine rağmen hala alandaki gelişmeleri takip etmekte ve sürekli kendisini yenilemektedir. Mesleki donanımının yanında kendisiyle sohbet ettiğinizde samimi, içten ve empatik yaklaşımı size anlaşıldığınızı hissettirmektedir. Ayrıca Nihan hanımın doğuştan geldiğine inandığım sıradışı bir dinginlik ve sakinlik hissettiren çok önemli insani hasletlerle donatılmış olduğunu sizde benim gibi gözlemleyeceksiniz. Nihan hanımı psikolojik destek görmek isteyen tüm bireylere gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    

Gülden ÖNDER Fotoğraf  Psk.Gülden ÖNDER
Antalya - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

31-10-2018
 TavsiyeNo: 106426
Sevgili Nihan'la Bütüncül Psikoterapi eğitiminde tanışma fırsatı buldum. İnsancıl ve empatik yaklaşımı, samimi ve sakin yapısıyla çok uzun zamandır tanıdığınızı hissettiğiniz Nihan mesleki anlamda iyi bir psikologun taşıması gereken tüm kişisel niteliklere sahiptir. Aldığı eğitimlerle mesleki becerilerini her geçen gün geliştiren ve öğrendiklerini içselleştiren bir psikolog olarak özellikle çocuk ve ergen terapisi alanında ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla kendisini tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 Irmak NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.253.253.ZBZ

22-09-2018
 TavsiyeNo: 105692
Nihan Hanım'la çok uzun bir süredir tanışmıyoruz ama gittiğim onca psikoterapist arasında en iyisi olduğunu bir an dahi duraksamadan söyleyebilirim. Kendisi çok başarılı ve ilgili bir hanımefendi. Mekan olarak ise gerçekten nezih bir alanda bulunmaktadırlar. Klinikleri temiz, ferah ve de bakımlıdır. Eğer tekrar Nihan Hanım'ı anlatacak olursam kendisi çok kibar, anlayışlı, sakin ve güzel kalpli birisidir. Kendi deneyemimden yola çıkarak söylüyorum ben kendimi o kadar rahat hissedemezken Nihan Hanım'ın o harika aurası ile sanki kendimi en yakın dostumla muhabbet ediyormuş gibi hissetmeye başladım. Ben Nihan Hanım'ı başka bir siteden buldum ve sonra özgeçmişini okuyup gitmeye karar verdim. Mesleğinde ise gerçekten çok profesyonel ve hâlâ daha kendini geliştiriyor. Benim gözümde kusursuz bir insandır kendileri. Beni ona en çok bağlayan şey ise benim söylediğim her sözcükte ki hislerimi farkedip anlayabilmesiydi. Herkese tavsiye ederim. Pişman olmayacağınızdan şüphem yok.
     5 Beğeni    

 Mehmet Arda (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.240.161.B

11-07-2018
 TavsiyeNo: 104674
Nihan Arda Alpman’ı tanıyorum kendisini, çünkü kızımdır. Her babanın kızıyla duyacağı gururu fazlasıyla duyuyorum. Benim tavsiyem ne kadar tarafsız olur, sizleri ne kadar tatmin eder bilemiyorum. Ama kızımın bu mesleği ne kadar çok istediğini, kendisini bu günlere ne kadar iyi hazırladığını çok iyi biliyorum. Muhtemel danışanlarına çok faydalı olacağını, sorunlarını sorunu olarak görüp çözüm üreteceğini biliyorum. Tanıştığınızda sizde benim gibi hissedeceğinizden şüphem yok.
     10 Beğeni    

Habibe AYKAN Fotoğraf  Uzm.Habibe AYKAN
İstanbul - Aile Danışmanı
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

05-07-2018
 TavsiyeNo: 104571
Nihan ile birlikte çalıştığımız insula psikolojide tanıştım. Tanıştığımız andan itibaren iletişim kurmaktan keyif aldığım, kendimi anlaşılmış hissettiğim biridir. İletişim becerileri oldukça iyi, iyi bir dinleyici, güler yüzlü, sıcakkanlı, sevecen ve naif bir yapısı olan Nihan mesleki gelişimini hayat önceliğinde tutan bir meslektaşımdır. Bilgi ve becerisini arttırmak hem kendisine hem danışanlarına yardımcı olmak için çeşitli psikoterapi eğitimlerini almış ve almaya devam etmektedir. Çıktığı bu yolda çok başarlı bir terapist olacağını düşündüğüm, özellikle oyun terapisi alanında donanımlı olan ve benimde gönül rahatlığı ile danışan yönlendirdiğim genç meslektaşımı profesyonel desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    

Elif BAYBUĞA Fotoğraf  Psk.Elif BAYBUĞA
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-06-2018
 TavsiyeNo: 104460
Nihan Alpman'ı bundan beş sene önce İnsula Psikolojide yaptığımız çalışmalarla tanıdım. Nihan Hanım meslekte kendisini geliştiren, bilgi birimi yüksek, donanımlı bir terapisttir. Sıcak, sevecen, güler yüzlü samimi tutum ve davranışlarıyla danışanına güven ve rahatlık hissini yaşatabileceğine inandığım kıymetli bir meslektaşımdır. Çocuk ve ergenlerle iletişimi güçlü bir terapisttir. Oyun terapisine ihtiyacı olan çocuklarına profesyonel destek almak isteyen bütün ailelere şiddetle tavsiye ederim.
     5 Beğeni    

 cemalettin aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.196.73.JW

14-06-2018
 TavsiyeNo: 104281
bir arkadaş tavsiyesi ile tanıştığımız nihan hanım, 11 yaşında ki oğluma psikolojik danışmanlık hizmeti verdi, 3 ay boyunca bize verdiği hizmetin karşılığının tarifi mümkün değil, gerçekten çok yardımcı oldu ve severek, isteyerek, gideceği günü iple çekerek bu süreci çok başarılı bir şekilde tamamladık, ayrıca kendisiyle de 1 seansı birlikte ebeveynler olarak görüşme gerçekleştirdi, bizim için de çok faydalı oldu, kendisine bir kez daha çok teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarım...
     9 Beğeni    

Ebru YEREBAKAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Ebru YEREBAKAN
İstanbul - Psikolog - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

10-06-2018
 TavsiyeNo: 104195
Nihan Arda Alpman ile calistigi Insula Psikoloji'de tanisma firsati buldum. Taniyanlar bilecektir; naifligi ve sakinligiyle muhattap oldugu kisiye kendi ic huzurunu yansitir. Karsisinda her kim olursa olsun dinlenildigini, anlasildigini hissedecektir. Insana deger verir ve icten gelerek yardim eder. Onlarca egitim alsa bile bircok psikologun ulasamayacagi bu meziyetler kendisinde mevcut olmasina ragmen o bu ozellikleriyle yetinmemis gerek ogrencilik yillarinda gerekse sonrasinda onlarca egitim almistir ve almaya devam etmektedir. Yine taniyanlar psikoloji alanina hakimiyetini ve bitmeyen ogrenme istegini bileceklerdir. Kendisi benim gonul rahatligiyla danisan yonlendirdigim bir meslektasimdir. Arastiranlara da gonul rahatligiyla tavsiye ederim.
     11 Beğeni    

 SS :)) (Danışan)
 IP: 95.14.64.J

09-06-2018
 TavsiyeNo: 104193
Gittiğim lisede rehberlik servisinden yardım alıyordum ve oradaki hocam önermişti. Ben de sanki hissetmiş gibi direkt hevesli bir şekilde gitmek istemiştim. Herkeste olduğu gibi ilk gün ben de ön yargılarla gittim. Ama o kapıyı kapattıktan ve konuşmaya başladıktan hemen sonra ön yargılarımı bir kenara attım. Gerçekçi oluşu, bana yaklaşımı ve her şeyden önemlisi samimiyetiyle bana bir terapistten çok arkadaş gibiydi. Diğer psikologlardan ayıran önemli özelliklerinden biri de söylediklerinde daha çok samiöi hissettirmesi. Şuan hala danışanıyım ve 1.5 yıldır da bu şekilde ilerliyoruz. Benimle sürekli sorunlarımı konuşmak yerine anlattığım şeylerden benim bir şeyler çıkartmamı sağladı. Ama konuşmak istemediğimde beni asla zorlamadı. Açıkçası onunlayken konuşmak istemediğim de çok nadir oldu. Karşımda psikolog varmışçasına değil de arkadaşım ya da ablam varmış gibi hissettirdi hep. Yaşadıklarımı hiç çekinmeden anlatabildiğim için çok rahattım yanında. Kendimi yanlış izah ettiğim de oldu ama beni her zaman sabırla ve güleryüzlülükle dinledi. İlk seanslarımda bana söylediği "Buradan her zaman mutlu ayrılmayacaksın, yeri gelecek kahkaha atarak gideceksin yeri gelecek sınırlarını zorladığın için ağlayarak gideceksin. Ama hepsinin de senin için ayrı bir sebebi ve önemi var." dediğini 1.5 yıldır asla aklımdan çıkarmadım. Gerçekten de öyle oldu. Benim o anki problemimi çözmek yerine bana ne yaparsam hangi sonuçlarla karşılaşacağımı gösterdi ve seçimi bana bıraktı. Bana neyi neden yaşadığımı ve neden öyle tepkiler verdiğimi göstererek aslında o anlık değil de ileriye dönük de çalışmış oldu. Bana gösterdiği yollarla her karşılaştığım sıkıntıda birinden yardım istemek yerine kendi kendime halledebilmeyi öğrendim. Beni her zaman güleryüzlülüğü ve tatlılığıyla karşıladı. Kendisi de genç olduğu için anlaşmamız ve onu sevmem daha kolay oldu. Onunla beraber 1.5 yıldır ilerliyoruz ve ben kendimi çok değişmiş olarak hissediyorum ve görüyorum. Daha güçlü ve ayakları sağlam basan biri olduğuma inanıyorum. Olaylara verdiğim tepkiler ve sorun olarak gördüğüm şeyler bile değişti. Artık her şey daha net. Duygularım da düşüncelerim de yaptıklarım da... Kendimin farkına varmamda bana yol gösterici olduğu için ona ne kadar teşekkür etsem az. Hayatımda sayılı iyiki dediğim kişiler arasında. Ona çok çok teşekkür ederim.
     13 Beğeni    

 Büşranur S. (Danışan)
 IP: 95.2.9.YLB

09-06-2018
 TavsiyeNo: 104185
Nihan Hanım’a, twitter’dan bu konuda yardım istediğim bir kişi sayesinde ulaştım. Daha önceden herhangi bir tanışıklığımız bulunmuyor. İyi ki de karşılaştık diyorum can-ı gönülden. Kendisine erkek arkadaşımla bir tartışmamız sonrasında ailemden ve kendimden aşırı bunalmış bir vaziyette, her şeyden şikayetçi ve başta babamdan, yaptıklarından, yapacaklarından kurtulmak isteyen bir kişi olarak başvurdum. Bundan yaklaşık 9 ay önce. O kadar çaresiz hissediyordum ki, zaten her kavgada ve kavga henüz baş göstermeden bile kaybetmekten korktuğum ilişkim artık beni bir yardım almaya mecbur hissettirmişti. Ve ben bu sorun sebebiyle başvurmuş gibi görünmesem de kendisi seanslarımızın sonunda muhtemelen bir tartışmanız sonrasında sürece başlamak istemiştin, demişti. Şaşkınım. Nihan Hanım bence günlük hayatında tam bir samimiyet örneğidir, ancak mesleğinde elbette bu durum çok farklı ve güler yüzüne rağmen danışan/ danışman ilişkisini ve ciddiyetini o kadar uzun sürede belki sadece son seanstaki vedalaşma dakikalarında bozmuş olabilir. Benim şimdi sekiz ay önceki ruhsal ve fiziksel halimden, kendisinin ve erkek arkadaşımın direkt görebildiği bu değişimim ben ne kadar değişim istemiş olsam da onun bu süreçteki başarısının bence göstergesi. Kendisine de birkaç kez belirttiğim üzere; ileride bir evlilik sürecine girecek olduğumda ya da başka bir ihtiyacımda ve bir problem olmaksızın sadece daha emin adımlar atabilmek için ilk başvuracağım isim Nihan Arda Alpman’dır. :) Beraber çalıştığı kişilere gelince onlar da gerek telefonla iletişimde gerekse kliniğe gittiğimde gayet kibar ve güleryüzlü insanlardı. Hepsine bu vesile ile tekrar teşekkür etmek istiyorum.
     10 Beğeni    

 Deniz ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.253.191.BW

09-06-2018
 TavsiyeNo: 104183
Merhaba. 7 yaşındaki kızımın okulundan zeka testi istemişlerdi. Birtakım ihtimaller vardı dikkat dağınıklılığı yada parlak zeka vs. Nihan Hanımla ilk bu sebeple tanıştık. Kızımın testini yaptı durumu netleştirdi çok rahatladık. Onun önerdiği şekilde yolumuza devam ettik. Etkinliklerimizi oyunlarımızı davranış şeklimizi kitaplarımız vs onun önerilerine uygun seçmeye başladık. Hem kızım hem ben çok rahatladık. Ben Kaygı Bozukluğu olan bir anneyim hem bana hem kızıma çok iyi geliyor. Naif ve çok kibar birisi. Tek bir cümle ile kafanızdaki bulanıklılığa ışık tutuyor. Herşey için çok teşekkür ederim. Deniz ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     20 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Nihan ARDA'nın Öykü ve Şiirleri Nihan ARDA Tarafından Yazılan Öykü ve Şiirler
 • Anlaşılmamak Tüm Kötülüklerin Anasıdır

 • Nihan ARDA'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
  Türk Psikologlar Derneği
  Psikoterapi Enstitüsü Derneği
  Hipnoz Derneği


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  Adres 1:
  Psikohome-Suadiye
  Bağdat Caddesi, 483/5 Suadiye
  İstanbul  

  Adres 2:
  Üsküdar
  Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Bostanı Sk. No:33 Engin Apt Kat:1 D:Aire:3, 34672 Üsküdar
  İstanbul  

  Psk.Nihan ARDA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

  Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
  Telefon Numaraları

  Telefon 1 :
  0(538) 460 27 02  
  İnternet Sitesi
  E-Posta
  Kişisel Bilgileri
  Cinsiyeti
  Kadın
  Doğum Yeri
  Üsküdar / İstanbul
  Mezun Olduğu Üniversite
  Yeditepe Üniversitesi-Psikoloji
  Mezuniyet Yılı
  2018
  Hızlı Mesaj Araçları
  Kurumsal whatsapp hesabı
  Sosyal Medya
  Kişisel facebook hesabıKişisel twitter hesabıKişisel googleplus hesabıKişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

  Nihan ARDA'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
  İngilizce


  Nihan ARDA'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
  -

  Nihan ARDA Mesleki Videolar Videoları
  10 Mesleki ve Kişisel Video  07:32
  Top