2007'den Bugüne 91,788 Tavsiye, 28,132 Uzman ve 19,906 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Nihan ARDA
Psikolog - İstanbul

Nihan ARDA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

19

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nihan ARDA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

9
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Nihan ARDA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nihan ARDA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Rıdvan KANOĞLUPsk.Dnş.Rıdvan KANOĞLU
Sevgili meslektaşım Rıdvan Beyi Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıma fırsatı buldum. Kendisinin mesleğine olan tutkusunun yanı sıra danışanlarıyla k...
Osman Olcay YAMANPsk.Osman Olcay YAMAN
Sevgili meslektaşım Osman Olcay Yaman,17.Bütüncül Psikoterapi Eğitim grubundan çok değerli bir arkadaşımdır. Hayata ve mesleğine yönelik öğrenme,anlam...
Serap CIRMANPsk.Dnş.Serap CIRMAN
Sevgili meslektaşım Serap Cırman'ı 17.Bütüncül Psikoterapi Eğitimi sırasında tanıma şansım oldu. Güleryüzü ve naifliği ilk olarak size uzun zamandır t...
Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLUPsk.Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU
Sevgili meslektaşım ve canım dostum Betül Seyithanoğlu'nu uzun zamandır yakınen tanımaktayım. Kendisi çok içten,güleryüzlü ve canayakın olmakla birlik...
Gülden TEZGELPsk.Gülden TEZGEL
Sevgili meslektaşım Gülden hanımı Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıma fırsatı buldum. Kendisi güler yüzü ve naifliğiyle çok iyi iletişim kuran bir ...

 
Nihan ARDA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikohome-Suadiye
Bostancı Mah. Bağdat Cad.456 Nermingerman, D:Apt. D.4, 34744 Kadıköy/İstanbul
Psk.Nihan ARDA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel twitter hesabıKişisel googleplus hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : Üsküdar / İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Yeditepe Üniversitesi-Psikoloji (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nihan ARDA Özgeçmis CV Psk.Nihan ARDA'nın Özgeçmişi
Nihan Arda


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Nihan Arda, mezuniyetinin ardından İstanbul Kent Üniversitesi'nde "Klinik Psikoloji" masterını tamamlamıştır.
Yetişkinlikte yaşanan sorunların temelinin çocukluk ve ergenlik döneminde oluşmasından ve pek çok sorunun çocukluk ve ergenlik yıllarında çözümlenmesinin daha sağlıklı bir bireyin temelini oluşturacağına inancından dolayı çocuk ve ergen terapilerinde uzmanlaşmaya yönelmiştir.
Ergenlerle sınav kaygısı,başarı ve motivasyon,sosyal uyum sorunları,öfke ve saldırganlık,uyku problemleri,davranış bozuklukları gibi konularla çalışmaktadır.
2-11 yaş arası çocuklarla çalışırken oyun terapisini aktif olarak kullanmaktadır. Her çocuğun ihtiyacının ve gelişimsel sürecinin farklı olduğuna inancından dolayı terapilerinde farklı psikoterapi teknikleri kullanmaktadır.
Eğitimlerini bütüncül psikoterapi ışığında almayı sürdürmektedir.
...[Devamı...]

Nihan ARDA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Esma KILIÇ Fotoğraf
Psk.Dnş.Esma KILIÇ
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
30.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114620
Meslektaşım Nihan'la Bütüncül Psikoterapi eğitiminde tanıştık.Kendisi iyi bir arkadaşım olmasının yanında mesleğine yüreğini vermiş,bir psikologtur. Mesleki bilgi ve birikimini esirgemeden paylaşır.Karşısındaki kişiyi koşulsuz kabul eden,empati yeteneğini gelişmiş olan çocukların duygularına önem veren,güler yüzlü ve samimi bir terapisttir. Çocuk,ergen, yetişkin ve aile alanında psikoterapi desteği almak isteyen kişilere gönül rahatlığıyla tavsiye eder, kendisine meslek hayatında başarılar dilerim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Seda G.
29.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114605
Nihan ile İnsula psikoloji sayesinde tanışma fırsatı buldum, iyi ki de tanımışım diyebildiğim nadir insanlardan birisi. Konuşurken keyif aldığım, çok iyi bir dinleyici. İşinde uzman, bir o kadar samimi , güler yüzlü , sıcak kanlı, kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş bir insandır. Profesyonel desteğe ihtiyacı olan herkese şiddetle tavsiye edebileceğim bir psikolog. Samimi tutum ve davranışlarıyla size güven ve rahatlık hissini yaşatacağına zaten eminim.
     1 Beğeni    
Fatih Y.
29.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114604
Nihan Hanımla çok ayrı bir bağımız var. Danışman olarak da dost olarak da bana hayatımda çok katkıları oldu. Üslubu, aldığı eğitimler, size yaklaşım şekli çoğu bu alandaki kişiden farklı. Sizi dinlemesi, sizi yargılamak yerine çözüm araması, bir hatanız varsa bunu fark ettirmeden çözümlemeye çalışması bence en önemli özellikleri arasında. Hayal dünyasının genişliği onun çocuklarla olan iletişimini ve onları anlaması açısından en büyük avantajı. Mesleğini iş olarak değilde duygusal olarak benimsemesi ve yapması günümüzde her bireyin yapabileceği şeyler değil. Bu yönleri onu diğer meslektaşlarından fazlasıyla ön plana çıkardığını düşünüyorum. Onun samimiyetine ve size olan güler yüzüne her zaman güvenebilirsiniz çünkü o bunu fazlasıyla hak ediyor.
     3 Beğeni    
Osman Olcay YAMAN Fotoğraf
Psk.Osman Olcay YAMAN
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
28.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114602
Nihan ile Bütüncül psikoterapi eğitiminden sınıf arkadaşıyız.Nihan, gönül rahatlığı ile destek alabileceğiniz bir psikolog. Eğitimi, araştırmaları ve okumaları ile her geçen gün kendini yenileyen gelişime açık bir arkadaşım. İlgisi ve bilgisi ile paylaşacağınız sorunlara yakından ilgilenecektir. Benim de zaman zaman yönlendirme yaptığım, fikrine danıştığım bir arkadaşımdır. Gerek psikoeğitim olarak gerekse de kurduğu profesyonel yardım olarak destek almak isteyenler için rahatlıkla tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Derya TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110780
Nihan hanımla kuzenim vesilesiyle tanıştım. 18 yaşındaki kızımla bazı konularda hararetli bir şekilde tartışmalar yaşıyorduk. Nihan hanımdan bu anlamda profesyonel yardım aldık. 2.seanstan itibaren gözle görülür değişiklikler olmaya başladı. Mesleki ablamla inanılmaz başarılı. Herhangi bir yerde 6. ya da 7. seansta hissedebileceğiniz gelişmeleri 2 veya 3. seanlarda hissediyorsunuz. Nihan hanımın mesleğinde bilmesi için ben şahsen hiçbirşeye ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum, O zaten mükemel bir psikolog. Nihan Hanım hayatımdaki meleklerden 3.sü.Neden 3, 1.annem,2.ablam olduğu için. Onlar olmasaydı inanın 1. Meleğim Nihan Hanım olurdu. İnsani yönü ön plana çıkıyor. Maddiyata çok önem veren biri si asla değil. Güler yüzlü iyilik meleği. Sadece kanatları yok. Nihan Hanım iyiki varsın ve Yüce yaratıcı iyiki yollarımızı kesiştirdi. Çalışma ortamı her anlamda 1. Sınıf diyebilirim. Birlikte çalıştığı insanlarda kaliteli insanlar.
     3 Beğeni    
Taner
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110770
Gerçek bir adanmışlıkla tanışmak ve altın kaplama değil, gerçek değerlere dayalı, içten ve profesyonelce bilgi edinmek isterseniz, sadece arayın görüşün , zaten sonrasında kendiniz randevu alarak kendisine gideceksiniz.Ben kızlarım için telefonla aradım 25 dk sıkılmadan bana tüm bilgileri verdi, 2 ay sonra randevu alarak ziyaret ettim.Kendisinin işine hakim birisi olduğuna ve konusunda uzman birisine emin olduğum için bu formu doldurmak istedim umarım doğru kişileri de bu doğru insan ile buluşturur
     2 Beğeni    
Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
21.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107926
Sevgili arkadaşım, meslektaşım Nihan Arda Alpman'ı hem profesyonel yaşamında hem de özel yaşamında yakından tanıyorum. Ve diyebilirim ki hem çok iyi bir dost, hemde çok iyi bir terapist. Engin bilgisi, sahip olduğu dingin ruhsal derinliği kendisini güvenilir ve başarılı bir terapist yapıyor. Terapist olmak uzun ve meşakkatli bir yoldur. Bu yol ise insanın kendi derinliğine ulaşmasından geçer. Sevgili dostum Nihan için bu yolun ışık dolu olmasını diliyorum.
     2 Beğeni    
Uzm. Psk. Tarık Solmuş
12.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107225
İyi bir terapist olmak her şeyden önce iyi bir insan olmayı gerektirir. Meslektaşım sevgili Nihan’ın samimi, sıcak, sakin, karşısındakinin duygularına önem veren ve onunla empati kurabilen iletişim tarzıyla bu iyiliğe fazlasıyla sahip olduğunu düşünüyorum. Sorunlara getirdiği çözümler, bir konuyu açıklarken yaptığı betimlemeler, verdiği örnekler açık, net ve öğretici. Kuru, didaktik bir yaklaşımdan da ziyade ebeveynlere birebir uygulanabilir, somut çözüm önerileri sunabilmesini de önemli buluyorum. Gerek insani olarak çok sevecen, samimi, danışanlarına kendilerini güvende hissettirecek tarzı gerek mesleki olarak kendini geliştirme, sürekli öğrenme çabası, motivasyonu nedeniyle ileride çok başarılı bir terapist olacağına inanıyorum. Özellikle bebeği ya da çocuğu için profesyonel yardım ihtiyacı duyan tüm anne babalara tavsiye ederim...
     4 Beğeni    
Rıdvan KANOĞLU Fotoğraf
Psk.Dnş.Rıdvan KANOĞLU
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
2.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107015
Nihan hanım ile almış olduğumuz psikoterepi eğitimi sayesinde tanışma fırsatı buldum. Nihan hanımın çocuk psikolojisi üzerine bilgi ve birikimi genç yaşına rağmen meslektaşlarına yardımcı olacak düzeyde yüksektir. Tüm bu bilgi birikimine rağmen hala alandaki gelişmeleri takip etmekte ve sürekli kendisini yenilemektedir. Mesleki donanımının yanında kendisiyle sohbet ettiğinizde samimi, içten ve empatik yaklaşımı size anlaşıldığınızı hissettirmektedir. Ayrıca Nihan hanımın doğuştan geldiğine inandığım sıradışı bir dinginlik ve sakinlik hissettiren çok önemli insani hasletlerle donatılmış olduğunu sizde benim gibi gözlemleyeceksiniz. Nihan hanımı psikolojik destek görmek isteyen tüm bireylere gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Gülden TEZGEL Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
31.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106426
Sevgili Nihan'la Bütüncül Psikoterapi eğitiminde tanışma fırsatı buldum. İnsancıl ve empatik yaklaşımı, samimi ve sakin yapısıyla çok uzun zamandır tanıdığınızı hissettiğiniz Nihan mesleki anlamda iyi bir psikologun taşıması gereken tüm kişisel niteliklere sahiptir. Aldığı eğitimlerle mesleki becerilerini her geçen gün geliştiren ve öğrendiklerini içselleştiren bir psikolog olarak özellikle çocuk ve ergen terapisi alanında ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla kendisini tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Irmak NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105692
Nihan Hanım'la çok uzun bir süredir tanışmıyoruz ama gittiğim onca psikoterapist arasında en iyisi olduğunu bir an dahi duraksamadan söyleyebilirim. Kendisi çok başarılı ve ilgili bir hanımefendi. Mekan olarak ise gerçekten nezih bir alanda bulunmaktadırlar. Klinikleri temiz, ferah ve de bakımlıdır. Eğer tekrar Nihan Hanım'ı anlatacak olursam kendisi çok kibar, anlayışlı, sakin ve güzel kalpli birisidir. Kendi deneyemimden yola çıkarak söylüyorum ben kendimi o kadar rahat hissedemezken Nihan Hanım'ın o harika aurası ile sanki kendimi en yakın dostumla muhabbet ediyormuş gibi hissetmeye başladım. Ben Nihan Hanım'ı başka bir siteden buldum ve sonra özgeçmişini okuyup gitmeye karar verdim. Mesleğinde ise gerçekten çok profesyonel ve hâlâ daha kendini geliştiriyor. Benim gözümde kusursuz bir insandır kendileri. Beni ona en çok bağlayan şey ise benim söylediğim her sözcükte ki hislerimi farkedip anlayabilmesiydi. Herkese tavsiye ederim. Pişman olmayacağınızdan şüphem yok.
     5 Beğeni    
Mehmet Arda
11.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104674
Nihan Arda Alpman’ı tanıyorum kendisini, çünkü kızımdır. Her babanın kızıyla duyacağı gururu fazlasıyla duyuyorum. Benim tavsiyem ne kadar tarafsız olur, sizleri ne kadar tatmin eder bilemiyorum. Ama kızımın bu mesleği ne kadar çok istediğini, kendisini bu günlere ne kadar iyi hazırladığını çok iyi biliyorum. Muhtemel danışanlarına çok faydalı olacağını, sorunlarını sorunu olarak görüp çözüm üreteceğini biliyorum. Tanıştığınızda sizde benim gibi hissedeceğinizden şüphem yok.
     10 Beğeni    
Habibe AYKAN Fotoğraf
Uzm.Habibe AYKAN
Aile Danışmanı
Sitemize Kayıtlı Uzman
5.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104571
Nihan ile birlikte çalıştığımız insula psikolojide tanıştım. Tanıştığımız andan itibaren iletişim kurmaktan keyif aldığım, kendimi anlaşılmış hissettiğim biridir. İletişim becerileri oldukça iyi, iyi bir dinleyici, güler yüzlü, sıcakkanlı, sevecen ve naif bir yapısı olan Nihan mesleki gelişimini hayat önceliğinde tutan bir meslektaşımdır. Bilgi ve becerisini arttırmak hem kendisine hem danışanlarına yardımcı olmak için çeşitli psikoterapi eğitimlerini almış ve almaya devam etmektedir. Çıktığı bu yolda çok başarlı bir terapist olacağını düşündüğüm, özellikle oyun terapisi alanında donanımlı olan ve benimde gönül rahatlığı ile danışan yönlendirdiğim genç meslektaşımı profesyonel desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Elif BAYBUĞA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
27.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104460
Nihan Alpman'ı bundan beş sene önce İnsula Psikolojide yaptığımız çalışmalarla tanıdım. Nihan Hanım meslekte kendisini geliştiren, bilgi birimi yüksek, donanımlı bir terapisttir. Sıcak, sevecen, güler yüzlü samimi tutum ve davranışlarıyla danışanına güven ve rahatlık hissini yaşatabileceğine inandığım kıymetli bir meslektaşımdır. Çocuk ve ergenlerle iletişimi güçlü bir terapisttir. Oyun terapisine ihtiyacı olan çocuklarına profesyonel destek almak isteyen bütün ailelere şiddetle tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Feyzullah ALPMAN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104399
Nihan ile tanışmamız öğrenciyken kurumumuza staj başvurusu yapması ile oldu. Onun idealist, azimli, çalışkan, öğrenmeye hevesli, içten ve samimi özellikleri dikkatimi çekmişti. Öğrencilik hayatı boyunca stajer olarak çok yardımcı oldu bana. İyi bir psikolog olacağı izlenimini en baştan hissettiğim, gördüğüm Nihan kendini geliştirmek, yetiştirmek için öğrencilik hayatı boyunca üniversitenin dışında da mesleki açıdan gerekli bir çok önemli eğitimlerini de tamamlayarak donanımlı ve yetkin hale gelmiştir. Mesleki bilgi birikimin yanında; insanı anlamak, anlaşıldığını hissettirmek, teknikleri etkili kullanmak sorunlarının çözümünde yardımcı olmak için çok önemlidir. Süpervizörlüğünü yaptığım süre içinde Nihan'ın danışanlarına karşı yaklaşımı ve terapötik becerilerini seanslarında kullanımı beni çok etkilemiştir. Özellikle çocuk ve ergenlerle olağanüstü bir uyum yakalamakta ve kısa sürelerde ciddi ilerlemeler katetdiğini gözlemledim. Mesleki hayatında çok başarılı ve danışanlarına yardımcı olacağına inandığım sevgili meslektaşıma başarılar diler, yardıma ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     12 Beğeni    
Cemalettin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104281
bir arkadaş tavsiyesi ile tanıştığımız nihan hanım, 11 yaşında ki oğluma psikolojik danışmanlık hizmeti verdi, 3 ay boyunca bize verdiği hizmetin karşılığının tarifi mümkün değil, gerçekten çok yardımcı oldu ve severek, isteyerek, gideceği günü iple çekerek bu süreci çok başarılı bir şekilde tamamladık, ayrıca kendisiyle de 1 seansı birlikte ebeveynler olarak görüşme gerçekleştirdi, bizim için de çok faydalı oldu, kendisine bir kez daha çok teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarım...
     10 Beğeni    
Ss :))
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104193
Gittiğim lisede rehberlik servisinden yardım alıyordum ve oradaki hocam önermişti. Ben de sanki hissetmiş gibi direkt hevesli bir şekilde gitmek istemiştim. Herkeste olduğu gibi ilk gün ben de ön yargılarla gittim. Ama o kapıyı kapattıktan ve konuşmaya başladıktan hemen sonra ön yargılarımı bir kenara attım. Gerçekçi oluşu, bana yaklaşımı ve her şeyden önemlisi samimiyetiyle bana bir terapistten çok arkadaş gibiydi. Diğer psikologlardan ayıran önemli özelliklerinden biri de söylediklerinde daha çok samiöi hissettirmesi. Şuan hala danışanıyım ve 1.5 yıldır da bu şekilde ilerliyoruz. Benimle sürekli sorunlarımı konuşmak yerine anlattığım şeylerden benim bir şeyler çıkartmamı sağladı. Ama konuşmak istemediğimde beni asla zorlamadı. Açıkçası onunlayken konuşmak istemediğim de çok nadir oldu. Karşımda psikolog varmışçasına değil de arkadaşım ya da ablam varmış gibi hissettirdi hep. Yaşadıklarımı hiç çekinmeden anlatabildiğim için çok rahattım yanında. Kendimi yanlış izah ettiğim de oldu ama beni her zaman sabırla ve güleryüzlülükle dinledi. İlk seanslarımda bana söylediği "Buradan her zaman mutlu ayrılmayacaksın, yeri gelecek kahkaha atarak gideceksin yeri gelecek sınırlarını zorladığın için ağlayarak gideceksin. Ama hepsinin de senin için ayrı bir sebebi ve önemi var." dediğini 1.5 yıldır asla aklımdan çıkarmadım. Gerçekten de öyle oldu. Benim o anki problemimi çözmek yerine bana ne yaparsam hangi sonuçlarla karşılaşacağımı gösterdi ve seçimi bana bıraktı. Bana neyi neden yaşadığımı ve neden öyle tepkiler verdiğimi göstererek aslında o anlık değil de ileriye dönük de çalışmış oldu. Bana gösterdiği yollarla her karşılaştığım sıkıntıda birinden yardım istemek yerine kendi kendime halledebilmeyi öğrendim. Beni her zaman güleryüzlülüğü ve tatlılığıyla karşıladı. Kendisi de genç olduğu için anlaşmamız ve onu sevmem daha kolay oldu. Onunla beraber 1.5 yıldır ilerliyoruz ve ben kendimi çok değişmiş olarak hissediyorum ve görüyorum. Daha güçlü ve ayakları sağlam basan biri olduğuma inanıyorum. Olaylara verdiğim tepkiler ve sorun olarak gördüğüm şeyler bile değişti. Artık her şey daha net. Duygularım da düşüncelerim de yaptıklarım da... Kendimin farkına varmamda bana yol gösterici olduğu için ona ne kadar teşekkür etsem az. Hayatımda sayılı iyiki dediğim kişiler arasında. Ona çok çok teşekkür ederim.
     13 Beğeni    
Büşranur S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104185
Nihan Hanım’a, twitter’dan bu konuda yardım istediğim bir kişi sayesinde ulaştım. Daha önceden herhangi bir tanışıklığımız bulunmuyor. İyi ki de karşılaştık diyorum can-ı gönülden. Kendisine erkek arkadaşımla bir tartışmamız sonrasında ailemden ve kendimden aşırı bunalmış bir vaziyette, her şeyden şikayetçi ve başta babamdan, yaptıklarından, yapacaklarından kurtulmak isteyen bir kişi olarak başvurdum. Bundan yaklaşık 9 ay önce. O kadar çaresiz hissediyordum ki, zaten her kavgada ve kavga henüz baş göstermeden bile kaybetmekten korktuğum ilişkim artık beni bir yardım almaya mecbur hissettirmişti. Ve ben bu sorun sebebiyle başvurmuş gibi görünmesem de kendisi seanslarımızın sonunda muhtemelen bir tartışmanız sonrasında sürece başlamak istemiştin, demişti. Şaşkınım. Nihan Hanım bence günlük hayatında tam bir samimiyet örneğidir, ancak mesleğinde elbette bu durum çok farklı ve güler yüzüne rağmen danışan/ danışman ilişkisini ve ciddiyetini o kadar uzun sürede belki sadece son seanstaki vedalaşma dakikalarında bozmuş olabilir. Benim şimdi sekiz ay önceki ruhsal ve fiziksel halimden, kendisinin ve erkek arkadaşımın direkt görebildiği bu değişimim ben ne kadar değişim istemiş olsam da onun bu süreçteki başarısının bence göstergesi. Kendisine de birkaç kez belirttiğim üzere; ileride bir evlilik sürecine girecek olduğumda ya da başka bir ihtiyacımda ve bir problem olmaksızın sadece daha emin adımlar atabilmek için ilk başvuracağım isim Nihan Arda Alpman’dır. :) Beraber çalıştığı kişilere gelince onlar da gerek telefonla iletişimde gerekse kliniğe gittiğimde gayet kibar ve güleryüzlü insanlardı. Hepsine bu vesile ile tekrar teşekkür etmek istiyorum.
     11 Beğeni    
Deniz ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104183
Merhaba. 7 yaşındaki kızımın okulundan zeka testi istemişlerdi. Birtakım ihtimaller vardı dikkat dağınıklılığı yada parlak zeka vs. Nihan Hanımla ilk bu sebeple tanıştık. Kızımın testini yaptı durumu netleştirdi çok rahatladık. Onun önerdiği şekilde yolumuza devam ettik. Etkinliklerimizi oyunlarımızı davranış şeklimizi kitaplarımız vs onun önerilerine uygun seçmeye başladık. Hem kızım hem ben çok rahatladık. Ben Kaygı Bozukluğu olan bir anneyim hem bana hem kızıma çok iyi geliyor. Naif ve çok kibar birisi. Tek bir cümle ile kafanızdaki bulanıklılığa ışık tutuyor. Herşey için çok teşekkür ederim. Deniz ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     20 Beğeni    

Nihan ARDA'nın Öykü ve Şiirleri Nihan ARDA'nın Öykü ve Şiirleri

Nihan ARDA'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Psikoterapi Enstitüsü Derneği
Hipnoz Derneği

Nihan ARDA'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nihan ARDA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Rıdvan KANOĞLU
Psk.Dnş.Rıdvan KANOĞLU
Sevgili meslektaşım Rıdvan Beyi Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıma fırsatı buldum. Kendisinin mesleğine olan tutkusunun yanı sıra danışanlarıyla k...
Osman Olcay YAMAN
Psk.Osman Olcay YAMAN
Sevgili meslektaşım Osman Olcay Yaman,17.Bütüncül Psikoterapi Eğitim grubundan çok değerli bir arkadaşımdır. Hayata ve mesleğine yönelik öğrenme,anlam...
Serap CIRMAN
Psk.Dnş.Serap CIRMAN
Sevgili meslektaşım Serap Cırman'ı 17.Bütüncül Psikoterapi Eğitimi sırasında tanıma şansım oldu. Güleryüzü ve naifliği ilk olarak size uzun zamandır t...
Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU
Psk.Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU
Sevgili meslektaşım ve canım dostum Betül Seyithanoğlu'nu uzun zamandır yakınen tanımaktayım. Kendisi çok içten,güleryüzlü ve canayakın olmakla birlik...
Gülden TEZGEL
Psk.Gülden TEZGEL
Sevgili meslektaşım Gülden hanımı Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıma fırsatı buldum. Kendisi güler yüzü ve naifliğiyle çok iyi iletişim kuran bir ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikohome-Suadiye
Bostancı Mah. Bağdat Cad.456 Nermingerman, D:Apt. D.4, 34744 Kadıköy/İstanbul
Psk.Nihan ARDA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(538) 460 27 02
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
Üsküdar / İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Yeditepe Üniversitesi-Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2018
(5 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel twitter hesabıKişisel googleplus hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

Psk.Nihan ARDA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Nihan ARDA Mesleki Videolar Videoları
11 Mesleki ve Kişisel Video
Oyun Terapisi Nedir? Oyun Terapisinin İşlevleri Nelerdir?

18:54
Top