2007'den Bugüne 75,545 Tavsiye, 24,794 Uzman ve 17,005 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

İclal ESKİOĞLU AYDIN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Uzm.Psk.İclal ESKİOĞLU AYDIN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İclal ESKİOĞLU AYDIN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

İclal ESKİOĞLU AYDIN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nedime KEKEÇOĞLUUzm.Psk.Nedime KEKEÇOĞLU
Yüksek lisans eğitiminde tanıştığım Nedime hanım, güler yüzlü, samimi, içten ilişki kurabilen, karşısındaki insana pozitif enerji veren bir insan. Mes...
İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜNUzm.Psk.İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN
İlayda hanım ile Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi sırasında tanıştık. Kendisi çok cana yakın, samimi, pozitif bir enerjiye sahip. İnsanlarla ile...

İclal ESKİOĞLU AYDIN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Terapi
Aile ve Çift Terapisi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Narrative (Öyküsel) Terapi
Depresyon
Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
İlişki Problemleri
Ergenlik Dönemi Problemleri
Uyum Bozuklukları
Stres Yönetimi

İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Makaleleri İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Makale ve Yazıları
4 Makale

İclal ESKİOĞLU AYDIN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Özgeçmişi
Uzmanlık Alanları: Bireysel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Narrative Terapi, Yetişkin ve Ergen Terapileri

Lisans eğitimini, 2012 yılında, Fatih Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladı. 2015 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Yüksek lisans tezinde “Sıkıntıya Dayanamama ve Psikopatolojiler Arasındaki İlişki”yi incelemiştir.

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioral Therapy) eğitimi ve süpervizyonu almıştır. Ayrıca, Dulwich Center (Avustralya) ve Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi (POEM)’nin düzenlediği Narrative (Öyküsel) Terapi Eğitimini almıştır. Bu eğitimler kapsamında, terapilerinde bu iki ekolü kullanmaktadır.

İnsula Psikoloji Merkezinde (Bakırköy/Üsküdar), yetişkinlerle ve ergenlerle bireysel terapiler yapmaktadır. Depresyon, panik bozukluk, sosyal kaygı, sınav kaygısı, uyum bozuklukları, yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, kişilik bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu, yeme bozuklukları, bipolar bozukluk, ergenlik problemleri ile çalışmaktadır. Ayrıca, Narrative terapi ekolü ile çift terapileri yapmaktadır.

2013-2014 yıllarında gönüllü olarak, Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezinde, yetişkinler ve ergenler ile bireysel terapiler yapmıştır. 2013 yılında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın “TRB2 Bölgesinde İntihar vakalarının incelendiği, bölgedeki intiharları önleme saha çalışması” ve “TRB2 Bölgesinde Madde Bağımlılığı vakalarının incelendiği, bölgedeki madde bağımlılığını önleme saha çalışması”nda görev almıştır.

Staj yaptığı kurumlar: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (2010-2011), Balıklı Rum Vakıf Hastanesi (2011), Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2011), Yüzleşme Danışmanlık Merkezi (2011), İklim Koleji (2012), İ.Ü. Cerrahpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2013-2014).

İclal ESKİOĞLU AYDIN Tavsiye Yazıları İclal ESKİOĞLU AYDIN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 E.S. (Danışan)
 IP: 46.196.101.CD

03-01-2018
 TavsiyeNo: 101231
İclal Eskioğlu Aydın'ı internette araştırma yaparken buldum. Klinik psikolog oluşu ve özgeçmişindeki diğer özellikler benim hastalığım için uygundu. Obsesif kompulsif bozukluk tedavisinde 8-10 seansta çok aşama kaydettik, artık daha rahat ve huzurluyum. Çalışma ortamı nezih ve sakin. Kendisi gayet ilgili ve başarılı. Onun için söyleyebileceğim 3 sıfat; güleryüzlü, gerçekçi ve sabırlı olur sanırım. Kesinlikle tavsiye ediyorum, teşekkürler İclal hocam.
     1 Beğeni    

 A. S. (Danışan)
 IP: 176.88.7.Z

02-10-2017
 TavsiyeNo: 99436
İclal hanım ile anksiyete bozukluğumu tedavi etmek üzere bir çalışmamız oldu. İnternet üzerinden sorunlarımla ilgili psikolog ararken telefonla görüştüğüm birkaç psikologdan biriydi. Diğerlerinin aksine, telefon üzerinden sorunumu kısaca dinlemek istemesi ona olan güvenimin temelini oluşturdu. Telefonla yaptığımız görüşmede bile her şeyin geçeceğini söylemesi ve bu yönde telkin edici tavrı ile muayenesine gitmeye karar verdim. Seanslara devam etmemdeki en büyük etkisi, sorunlarımı dinlerken asla yargılayıcı bir tavır içinde olmaması oldu. Sorunlara ve onlara karşı geliştirdiğimiz savunma yöntemlerine taktığımız isimler ve ufak oyunlar ile seanslar daha eğlenceli hale gelebiliyor. Bu yönden danışan-psikolog ilişkisini aşmadan ama bir arkadaş ile görüşmenin rahatlığını veren başarılı bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Kendi içimizde aşamadığımız sorunlar için bir uzmandan yardım almak kesinlikle ertelenecek bir şey değildir. İclal hanımın desteği sayesinde sorunlarımdan kurtuldum, kendisini psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Esra Avcı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.2.215.YLY

21-08-2017
 TavsiyeNo: 98712
Lise yillarindan beri taniyor oldugum Iclal'in o zamanlardan bugune kadarki sure icerisinde kendini hem kisisel anlamda hem profesyonel anlamda surekli gelistirdigini bizzat gozlemleme sansim oldu. Bilgi birikiminin ve empati gucunun saglamligina, meslegini ne kadar severek yaptigina, toplumsal ve sosyolojik gelismelere ne kadar duyarli olduguna en yakin arkadaslarindan biri olarak hep gipta ile bakmisimdir. Iclal, bir yandan akademik olarak cesitli calismalar yaparken, bir yandan da meslegini buyuk bir ozveriyle icra ediyor. Diger meslektaslarindan olan farkliligi ise tum bunlari yaparken sadece kitabi bilgilere bagli kalmayarak, insani dokunuslarla terapilerini zenginlestirmesidir. Surekli farkli alanlarda egitimlere katilarak kendini hep yenileyen Iclal'in danisanlarina ve cevresine karsi anlayisli ve samimi olan yaklasimi takdire sayan. Kendinden emin, empati gucu yuksek, gerekli mesleki profesyonellik ve tecrubeye sahip bir psikolog arayanlara Iclal'i siddetle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN Fotoğraf  Uzm.Psk.İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-04-2014
 TavsiyeNo: 68386
İclal Aydın ile Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitiminde tanıştık. Kendisini tanımış olduğum iki senelik zaman diliminde sevecen, samimi,güler yüzlü ve saygılı davranışlar sergilemesi, işindeki ciddiyeti, dur durak bilmeden kendine yeni bir şeyler katmaya çalışması, pek çok konuda bilgili ve eğitimli olmasına rağmen mütevaziliği ve etik konulardaki hassaslığı özellikle dikkatimi çekmiştir. İşini çok severek yapan, sorumluluk sahibi, başarılı, her daim iyi niyetiyle hareket eden ve her konuda yardım alabileceğiniz Psikolog İclal Hanım'ı gönülden tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

Huriye TAK Fotoğraf  Uzm.Psk.Huriye TAK
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

23-12-2013
 TavsiyeNo: 64985
İclal, klinik uzmanlığını almakta olan bir meslektaşım aynı zamanda da kendisini iyi tanıdığımı düşündüğüm yakın bir arkadaşım. Mesleki alan bilgisine güvenirim. Literatüre hakim , alandaki yenilikleri takip eder.Türkçeye çevirdiği psikolojik makalelere ulaşılabilir. İclal, öğrendiklerini özümseyip, hayata geçirebilen ve karşısındakine yalnız olmadığını hissettirebilen güzel bir insan, başarılı bir terapist. Şu an avrupa yakasında bireysel terapi hizmeti sunmakta.
     4 Beğeni    

Handan ERDOĞAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Handan ERDOĞAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

23-12-2013
 TavsiyeNo: 64962
İclal'i lisanstan ve şu anda da devam etmekte olduğumuz Yüksek Lisanstan beri tanımaktayım. İclal empatisi ve iletişim becerileri yüksek, sosyal, girişken ve başarılı bir meslektaşımdır. Kendisi birçok alanda eğitim almış ve hala da almaya devam etmektedir. Bağımlılık ile ilgili birkaç projede yer almış ve bunun üzerine eğitimlere de katılmıştır. Samimi, güleryüzlü ve mesleği açısından titiz bir arkadaşımdır. Kendisi aynı zamanda birçok yabancı makaleyi dilimize çevirerek alanımıza katkıda bulunmuştur. İclal'i İstanbul'da terapi almak isteyenlere tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Kitap ve Yayınları İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Akademik Yayınlar

• Aydın, İ. (2014). Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedir? Nasıl bir yol izlenmelidir? Psikoloji Araştırmaları, 1, 10-15.
• Aydın, İ. (2014). İntihar davranışının çocukluk ve ergenlik dönemi yaşantıları ile ilişkisi. Psikoloji Araştırmaları, 1, 31-34.
• Aydın, İ. (2012). The history of psychology in Turkey. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Dergisi, 57-60.

Çeviriler

• İclal Aydın (Çeviren). Zor zamanların üstesinden gelmek: Ruh sağlığı problemleri ile mücadele eden gençlerden fikirler ve hikayeler, D., Newman, Türkiye Narrative Terapi Topluluğu Yayınları, 2016
• M. Hakan Türkçapar & İclal Aydın (Çeviren). Obsesif-Kompülsif ve ilişkili bozukluklar, (Ed.) Ertuğrul Köroğlu, DSM 5 Ansiklopedisi, APA, 2014
• İclal Aydın (Çeviren). Duygularınızla Yüzleşmek: Sıkıntıya Dayanmayı Öğrenmek, L. Saulsman & P. Nathan, 2013
• İclal Aydın (Çeviren). Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ile Baş Etmek, C. M. Hammond. www.kemalsayar.com, 2013
• İclal Aydın (Çeviren). Steven Hayes: Mutluluk Boş Bir Vaattir, S. Hayes (röportaj). www.kemalsayar.com, 2013
• İclal Aydın (Çeviren). Kayıp Objeye Bağlanma: Saplantılı Aşk ve Sadakatsizlik, L. Mitchell. www.kemalsayar.com, 2011
• İclal Aydın (Çeviren). Küreselleşme ve ‘Hareket’ Olarak Kültür, H. J. M. Hermans, H. J. G. Kepmen. www.kemalsayar.com, 2011
• İclal Aydın (Çeviren). Yıkıcı Tartışmalardan Kaçınmanın 10 Yolu, B. Goldsmith. www.kemalsayar.com, 2010


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İnsula Psikoloji
Kartaltepe Mahallesi Pelinli Sokak No: 26 Melisa Apartmanı B Blok Kat:1 D:8, Bakırköy/İstanbul
 

Adres 2:
Sadece Psikoloji
Tophanelioğlu Cad. No:60 Petek Sitesi E Blok No:1 Altunizade/İstanbul
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(535) 374 62 85  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1990
(28 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Fatih Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel twitter hesabı

İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İleri), Fransızca (Başlangıç), Osmanlı Türkçesi (Okuma-Yazma)


İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

İclal ESKİOĞLU AYDIN Mesleki Videolar Videoları
-14:44
Top