2007'den Bugüne 81,084 Tavsiye, 25,791 Uzman ve 18,057 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

İclal ESKİOĞLU AYDIN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Uzm.Psk.İclal ESKİOĞLU AYDIN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İclal ESKİOĞLU AYDIN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılarİclal ESKİOĞLU AYDIN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Şanver YEREBAKANUzm.Psk.Şanver YEREBAKAN
Merhaba, Şanver Bey ile yaklaşık iki senedir aynı ofiste çalışıyoruz. Şanver Beyin, çalışma disiplini, alana dair bilgi birikimi ve sürekli olarak ke...
Mehlika KARTÖZUzm.Psk.Mehlika KARTÖZ
Mhlika, üniversiteden ve yüksek lisanstan arkadaşım ve meslektaşımdır. Kendisini uzun zamandır tanıyorum ve bu uzun süre boyunca mesleki gelişimi için...
Nedime KEKEÇOĞLUUzm.Psk.Nedime KEKEÇOĞLU
Yüksek lisans eğitiminde tanıştığım Nedime hanım, güler yüzlü, samimi, içten ilişki kurabilen, karşısındaki insana pozitif enerji veren bir insan. Mes...
İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜNUzm.Psk.İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN
İlayda hanım ile Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi sırasında tanıştık. Kendisi çok cana yakın, samimi, pozitif bir enerjiye sahip. İnsanlarla ile...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikoterapi, kişinin problemle baş etmeyi öğrendiği, problemi farklı açılardan görebilmeyi başardığı, probleme karşı kendi duruşunu belirleyebildiği bir süreçtir. Ayrıca, kişi bu süreçte hayatını esir alan problem(ler)in ötesinde hayattaki tercihleri, umutları, değerleri açısından da kendisini daha yakından tanımaktadır. Psikoterapi almak isterseniz randevu için iletişime geçebilirsiniz.

İclal ESKİOĞLU AYDIN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Terapi
Aile ve Çift Terapisi
Online Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Narrative (Öyküsel) Terapi
Depresyon
Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
İlişki Problemleri
Ergenlik Dönemi Problemleri
Uyum Bozuklukları
Stres Yönetimi

İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Makaleleri İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Makale ve Yazıları
4 Makale

İclal ESKİOĞLU AYDIN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Özgeçmişi
Uzmanlık Alanları: Bireysel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Narrative Terapi, Yetişkin ve Ergen Terapileri

Lisans eğitimini, 2012 yılında, Fatih Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladı. 2015 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Yüksek lisans tezinde “Sıkıntıya Dayanamama ve Psikopatolojiler Arasındaki İlişki”yi incelemiştir.

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioral Therapy) eğitimi ve süpervizyonu almıştır. Ayrıca, Dulwich Center (Avustralya) ve Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi (POEM)’nin düzenlediği Narrative (Öyküsel) Terapi Eğitimini almıştır. Bu eğitimler kapsamında, terapilerinde bu iki ekolü kullanmaktadır.
...[Devamı...]

İclal ESKİOĞLU AYDIN Tavsiye Yazıları İclal ESKİOĞLU AYDIN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Fatma (Danışan)
 IP: 94.54.224.YFD

30-06-2018
 TavsiyeNo: 104506
Yaklaşık dört ay önce psikolog aramaya başladığım zaman kafamdaki en önemli kriter karşımdaki psikologla iyi bir diyalog kurmaktı. Birkaç araştırmadan sonra tavsiyeler üzerine ve biraz da uyumlu olacağımın hissine dayanarak İclal Hanım’la görüşmeye başladım. Her seansta seçimimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım. Güleryüzlülüğü, samimiyeti, dostça yaklaşması bence bir danışanla terapistin ilişkisinin çok temel ögeleri. İclal Hanım’la konuşurken hiçbir zaman yargılandığımı hissetmedim, hiçbir zaman mesafeli hissetmedim. Kendisinin ekolü de tamamen bunun üzerine. Yalnızca insaniyetiyle değil eğitimi ve ilgisiyle çok örnek bir psikolog olduğundan eminim. Çevremdeki insanlara -ki bunların içinde psikolog adayı arkadaşlarım da var- gayet objektif bir biçimde anlattığımda tepkileri çok olumlu oldu ve çoğu şaşırdı. Çünkü çoğu arkadaşım terapistinden yargılayan bir tavır görüyor, İclal Hanım’ın terapi anlayışnda asla böyle bir şey yok. Açıkçası ben de psikoloğa giden arkadaşlarımın psikologlarıyla olan ilişkilerini duyduğumda çok şaşırıyordum. İclal Hanım metodundan ve terapi anlayışından dolayı kesinlikle dinlediğim çoğu terapistten farklı. Bana terapi süreci esnasında unutamayacağım güzellikler verdi samimiyetiyle, dostluğuyla. Özellikle narrative terapi konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum, kendisi çok samimi tavsiyemdir. Umarım hayatı boyunca hak ettiği şekilde başarılı bir kariyere sahip olur.
     1 Beğeni    

 E.S. (Danışan)
 IP: 46.196.101.CD

03-01-2018
 TavsiyeNo: 101231
İclal Eskioğlu Aydın'ı internette araştırma yaparken buldum. Klinik psikolog oluşu ve özgeçmişindeki diğer özellikler benim hastalığım için uygundu. Obsesif kompulsif bozukluk tedavisinde 8-10 seansta çok aşama kaydettik, artık daha rahat ve huzurluyum. Çalışma ortamı nezih ve sakin. Kendisi gayet ilgili ve başarılı. Onun için söyleyebileceğim 3 sıfat; güleryüzlü, gerçekçi ve sabırlı olur sanırım. Kesinlikle tavsiye ediyorum, teşekkürler İclal hocam.
     2 Beğeni    

 A. S. (Danışan)
 IP: 176.88.7.Z

02-10-2017
 TavsiyeNo: 99436
İclal hanım ile anksiyete bozukluğumu tedavi etmek üzere bir çalışmamız oldu. İnternet üzerinden sorunlarımla ilgili psikolog ararken telefonla görüştüğüm birkaç psikologdan biriydi. Diğerlerinin aksine, telefon üzerinden sorunumu kısaca dinlemek istemesi ona olan güvenimin temelini oluşturdu. Telefonla yaptığımız görüşmede bile her şeyin geçeceğini söylemesi ve bu yönde telkin edici tavrı ile muayenesine gitmeye karar verdim. Seanslara devam etmemdeki en büyük etkisi, sorunlarımı dinlerken asla yargılayıcı bir tavır içinde olmaması oldu. Sorunlara ve onlara karşı geliştirdiğimiz savunma yöntemlerine taktığımız isimler ve ufak oyunlar ile seanslar daha eğlenceli hale gelebiliyor. Bu yönden danışan-psikolog ilişkisini aşmadan ama bir arkadaş ile görüşmenin rahatlığını veren başarılı bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Kendi içimizde aşamadığımız sorunlar için bir uzmandan yardım almak kesinlikle ertelenecek bir şey değildir. İclal hanımın desteği sayesinde sorunlarımdan kurtuldum, kendisini psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Esra Avcı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.2.215.YLY

21-08-2017
 TavsiyeNo: 98712
Lise yillarindan beri taniyor oldugum Iclal'in o zamanlardan bugune kadarki sure icerisinde kendini hem kisisel anlamda hem profesyonel anlamda surekli gelistirdigini bizzat gozlemleme sansim oldu. Bilgi birikiminin ve empati gucunun saglamligina, meslegini ne kadar severek yaptigina, toplumsal ve sosyolojik gelismelere ne kadar duyarli olduguna en yakin arkadaslarindan biri olarak hep gipta ile bakmisimdir. Iclal, bir yandan akademik olarak cesitli calismalar yaparken, bir yandan da meslegini buyuk bir ozveriyle icra ediyor. Diger meslektaslarindan olan farkliligi ise tum bunlari yaparken sadece kitabi bilgilere bagli kalmayarak, insani dokunuslarla terapilerini zenginlestirmesidir. Surekli farkli alanlarda egitimlere katilarak kendini hep yenileyen Iclal'in danisanlarina ve cevresine karsi anlayisli ve samimi olan yaklasimi takdire sayan. Kendinden emin, empati gucu yuksek, gerekli mesleki profesyonellik ve tecrubeye sahip bir psikolog arayanlara Iclal'i siddetle tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN Fotoğraf  Uzm.Psk.İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-04-2014
 TavsiyeNo: 68386
İclal Aydın ile Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitiminde tanıştık. Kendisini tanımış olduğum iki senelik zaman diliminde sevecen, samimi,güler yüzlü ve saygılı davranışlar sergilemesi, işindeki ciddiyeti, dur durak bilmeden kendine yeni bir şeyler katmaya çalışması, pek çok konuda bilgili ve eğitimli olmasına rağmen mütevaziliği ve etik konulardaki hassaslığı özellikle dikkatimi çekmiştir. İşini çok severek yapan, sorumluluk sahibi, başarılı, her daim iyi niyetiyle hareket eden ve her konuda yardım alabileceğiniz Psikolog İclal Hanım'ı gönülden tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    

Handan ERDOĞAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Handan ERDOĞAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

23-12-2013
 TavsiyeNo: 64962
İclal'i lisanstan ve şu anda da devam etmekte olduğumuz Yüksek Lisanstan beri tanımaktayım. İclal empatisi ve iletişim becerileri yüksek, sosyal, girişken ve başarılı bir meslektaşımdır. Kendisi birçok alanda eğitim almış ve hala da almaya devam etmektedir. Bağımlılık ile ilgili birkaç projede yer almış ve bunun üzerine eğitimlere de katılmıştır. Samimi, güleryüzlü ve mesleği açısından titiz bir arkadaşımdır. Kendisi aynı zamanda birçok yabancı makaleyi dilimize çevirerek alanımıza katkıda bulunmuştur. İclal'i İstanbul'da terapi almak isteyenlere tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Mehmet ESKİOĞLU (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.162.161.ZJZ

11-08-2018
 TavsiyeNo: 105125
İclal benim uzun yıllardır tanıdığım ve hayatıma değer katan çok parlak bir insan. İşini severek yapmanın yanı sıra layığıyla ve en kaliteli biçimde yapmak konusundaki derin hassasiyetine birçok kez şahit oldum. Gündelik hayatında enerjisi ile etrafındaki insanları rahatlatan bir karakteri vardır. İş hayatında ise bu güzel özellikleri sıkı bir profesyonellik ve etik bilinçle birleştirdiği için kısa zamanda sektörün en başarılı, heyecanlı ve iştahlı psikologlarından biri haline gelmiştir. Bunun yanı sıra psikoloji camiasında en güncel ve yeni fikirleri yakından takip edip türkiye standartlarının çok üstüne çıkmıştır. En samimi duygularımla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

Huriye TAK Fotoğraf  Uzm.Psk.Huriye TAK
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

23-12-2013
 TavsiyeNo: 64985
İclal, klinik uzmanlığını almakta olan bir meslektaşım aynı zamanda da kendisini iyi tanıdığımı düşündüğüm yakın bir arkadaşım. Mesleki alan bilgisine güvenirim. Literatüre hakim , alandaki yenilikleri takip eder.Türkçeye çevirdiği psikolojik makalelere ulaşılabilir. İclal, öğrendiklerini özümseyip, hayata geçirebilen ve karşısındakine yalnız olmadığını hissettirebilen güzel bir insan, başarılı bir terapist. Şu an avrupa yakasında bireysel terapi hizmeti sunmakta.
     5 Beğeni    

Şanver YEREBAKAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Şanver YEREBAKAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-12-2018
 TavsiyeNo: 107534
Merhabalar, İclal hanımla yaklaşık 1.5 yıldır aynı ofists psikoterapi çalışmalarını sürdürmekteyiz. İlk tanıştığıtığımız zamandan beri sakinliği, bir ötekine güven veren dingin ses tonu ve kapsayıcı ilişki kirma biçimiyle diğer uzmanlardan farklılaşan bir tarafının olduğunu hissettirmiştir. Alanda almış olduğu eğitimler, tecrübesi, psikoterapi sürecinde danışanlarına verdiği önem göz önünde bulunduracak olduğumda, psikolojik desteğe ihtiyacı olan ve uzman arayışı içinde olanlara İclal hanımı tavsiye edebilirim.
     1 Beğeni    

İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Kitap ve Yayınları İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Akademik Yayınlar

• Aydın, İ. (2014). Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedir? Nasıl bir yol izlenmelidir? Psikoloji Araştırmaları, 1, 10-15.
• Aydın, İ. (2014). İntihar davranışının çocukluk ve ergenlik dönemi yaşantıları ile ilişkisi. Psikoloji Araştırmaları, 1, 31-34.
• Aydın, İ. (2012). The history of psychology in Turkey. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Dergisi, 57-60.

Çeviriler

• İclal Aydın (Çeviren). Zor zamanların üstesinden gelmek: Ruh sağlığı problemleri ile mücadele eden gençlerden fikirler ve hikayeler, D., Newman, Türkiye Narrative Terapi Topluluğu Yayınları, 2016
• M. Hakan Türkçapar & İclal Aydın (Çeviren). Obsesif-Kompülsif ve ilişkili bozukluklar, (Ed.) Ertuğrul Köroğlu, DSM 5 Ansiklopedisi, APA, 2014
• İclal Aydın (Çeviren). Duygularınızla Yüzleşmek: Sıkıntıya Dayanmayı Öğrenmek, L. Saulsman & P. Nathan, 2013...[Devamı...]


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İnsula Psikoloji
Kartaltepe Mahallesi Pelinli Sokak No: 26 Melisa Apartmanı B Blok Kat:1 D:8, Bakırköy
İstanbul

Adres 2:
Sadece Psikoloji
Ord.Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. Okul Sk. No:1 Altunizade Sitesi D Blok D:2, Altunizade/Üsküdar
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(535) 374 62 85
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1990
(29 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Fatih Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İleri), Fransızca (Başlangıç), Osmanlı Türkçesi (Okuma-Yazma)


İclal ESKİOĞLU AYDIN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

İclal ESKİOĞLU AYDIN Mesleki Videolar Videoları
-07:56
Top