TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!Eylem ESEN
Uzman Psikolog - İzmir
Uzman Psikolog, Yetişkin, Çocuk Çift ve Aile Terapisi

Eylem ESEN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Eylem ESEN

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

11

[Uzm.Psk.Eylem ESEN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Eylem ESEN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

6
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Eylem ESEN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
yetişkin
ergen
genç
aile terapisi
çift terapisi
Alt Islatma (Enürezis)
Dışkı Kaçırma (Enkoprezis)
Anne-Baba Tutumları
Yeme Bozuklukları
Boşanma ve Çocuk
Cinsel Kimlik Bozukluğu
Çalma
Çocuklarda Gelişimsel Sorunlar
Çocuklarda Mastürbasyon
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Duygudurum Bozuklukları
iletişim Bozuklukları
inatçılık
istismar
Kardeş Kıskançlığı
Karşıt Olma - Karşıt Gelme Bozukluğu
Kaygı (anksiyete) Bozuklukları
Okul Reddi
Öfke Kontrolü
Özgül Öğrenme Bozuklukları
Özgüven Eksikliği
Psikosomatik Bozukluklar
Saldrganlık
Seçici Konuşmamazlk (Mutizm)
Sınav Kaygsı
Tırnak Yeme
Tikler
Travma-Kayıp-Yas
Uyku Bozuklukları
Verimli Ders Çalışma
Yalan Söyleme
Kararlılık ve Kabul Terapis...

Eylem ESEN'in Makaleleri Eylem ESEN Tarafından Hazırlanan Makaleler:
 • Çocuklarda Okula Uyum Problemleri ve Çözümleri

 • Eylem ESEN Tavsiye Yazıları Eylem ESEN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

   I.B.K. (Danışan)
   IP: 70.54.130.L

  05-02-2017
   TavsiyeNo: 94329
  Eylem hanımdan bire bir terapi hizmeti almış bir danışanıyım. Kendisini keşfetmeden önce ilk defa devlet hastanesinin psikoloji kliniğine başvurmuştum, yaşadığım olaylar neticesinde majör depresyon ve anksiyete bozukluğu tanıları konulmuştu. Ayrıca psikiyatri servisinde ilaç tedavisine başlamıştım, ancak tam olarak bir terapi süreci geçirebildiğimi söyleyemem, devlet hastanesi malum. Eylem Özge Esen'e bir müracatım bir arkadaşımın aracılığı ile oldu. Normalde inancım, yaşam tarzım nedeniyle terapi almaya çekinirdim, ancak Eylem hanımın en ufak bir yargıda bulunmaması bana çok iyi geldi. Terapiye giriş ve terapiden çıkışlarım arasındaki ruh halimdeki değişim inanılmaz oluyordu. O odadan her çıkışımda öz güvenim biraz daha yerine geldi. Sorunlarımı kendi kendime iyileştirmenin yöntemlerini keşfetmeye başladım. Size doğrudan bir tanı koymuyor, size açıkça hiç bir şey söylemiyor, ancak öyle bir diyalogdan geçiyorsunuz ki, sıkıntı ile yüzleşiyorsunuz, kendiniz sorunu keşfediyorsunuz. Bir soru soruyor ve siz "hakkaten ya" diyorsunuz, kendinizi öğreniyorsunuz. Daha fazla uzatmayayım. Yurtdışına yerleştiğim için malesef yüzyüze terapiyi sonlandırmak durumunda kaldık, ancak ihtiyaç duyduğum durumlarda ve kendisi de müsait ise çekinmeden kendisi ile iletişim kuruyorum. Danışanlarına "müşteri" gözüyle bakmayan, alanında oldukça yetkin bir terapist. Eylem hanım en buhranlı dönemlerimde benim için bir şans oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum.
       1 Beğeni    

   Altan (Danışan)
   IP: 31.223.45.YFW

  13-01-2017
   TavsiyeNo: 93733
  Ben hayatımı olumsuz ve depresif bir ruh haliyle yaşamaya alışmış, hayatımın işleyişini esir alan kaygılarımın, beni giderek ne kadar çok aşağıya çektiğini farketmeden yaşamımı sürdürmeye çalışan bir insandım. Geçmişte yaşadığım bazı olumsuz psikiyatrist ve psikolog deneyimlerimin vermiş olduğu önyargıyla bu tip bir destek almaya pek sıcak bakmazken, her şeyin çok fazla üstüme geldiği bir dönemde kendimi Eylem hanımın yanında buldum. Beni onun sunduğu çözümlere çeken şey tesadüfmüydü yoksa gizemli bir güçmüydü halen kararsızım :) ama iyi ki ona danışma fırsatını değerlendirmişim. Fobilerimden kurtulmak için yapmış olduğumuz teknikler güzel sonuçlar veriyor. Yıllardır sırtımda bir yük gibi taşıdığım kaygılarımdan giderek daha fazla kurtulmanın rahatlığını her geçen gün hissediyorum. Hayatıma kattığı olumlu dokunuş için kendisine çok teşekkür ederim.
       5 Beğeni    

   Sinem (Danışan)
   IP: 5.47.209.ZJ

  12-01-2017
   TavsiyeNo: 93712
  Üniversiteden yeni mezun olduğum ve iş arayışı bunalımı çektiğim bir sırada arkadaşımın tavsiyesi ile psikolog Eylem Esen ile tanıştım. Bir yandan boşlukta kalmış olmam bir yandan zorunluluklar artık beni aşar düzeye gelmişti ve eve kapanmış, pijamalarimi bile çıkartmanın anlamsız olduğu bir döneme girmiştim.  İşin ilginci psikolog yardımı almak hep çekindiğim bir konu olmuştur. Fakat Eylem Hanım ile tanışmam ile birlikte yaşamanın ana unsurlarını hatırladım. Zamanın nasıl akıp gittiğini ve yaşamın 1 gününün ne kadar kıymetli olduğunu.. Üşenmenin ve ertelemenin bu hayatta kendime yaptığım en büyük kötülük olduğunu anladim. Şimdi değilse ne zaman, bunun için değilse ne için soruları yepyeni bir yol cizmemi sağladı. Önce küçük bir tatil planı yaptık.  Dinç ve yeni Sinem olarak döndüm. Enerjimiz bütün hayatımızı etkiliyor gerçekten. Döndüğümde iki iş teklifi aldım ve mesleğime bir noktadan başladım. Öncelikle kadın olması, başarılı bir kadın olması dolayısı ile kendisine bana katkılarından dolayı teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
       6 Beğeni    

   Ozan kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
   IP: 78.173.211.ZCY

  12-01-2017
   TavsiyeNo: 93704
  Eylem Hanım'ın yaklaşık 1 aydır danışanıyım. Mesleğim ve özel hayatım ile ilgili kritik kararlar verme aşamasında bir uzmana danışmam gerektiğini fark ettiğimde bu site sayesinde kendisine ulaştım. Gerçekten tavsiye eden diğer arkadaşların da söylediği gibi kendisi samimi ve güven veren biri.. Ve işinde de gerçekten iyi. Mesleğimden ve sevdiğim insanlardan uzaklaşmaya başladığım bir zamanda deyim yerindeyse faciaya bir kala, bambaşka bir pencere keşfetmeme ve o pencereden baktığımda gördüğüm hayat ile mesleğimde ne kadar basarili olduğumu, sevdiklerim ile ilişkilerimde yaptığım temel yanlışlıkları fark etmeme yardımcı oldu.. Şimdi durup baktığımda mesleğimde çok daha iyi bir noktada, sevdiklerimle çok daha gerçekçi paylaşımlar içerisindeyiz. Psikoloğa danışmak konusunda çekinceleri olan bana, hayat ritmi kazanmam konusunda destek olan bu genç kadına ne kadar teşekkür etsem az. Desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka Eylem Hanım'a ulaşın.
       6 Beğeni    

   Töre Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
   IP: 176.55.107.YBW

  12-01-2017
   TavsiyeNo: 93689
  Kendisinden yaklaşık 2 yıldır destek almaktayız. Eşimle yaşadığımız ciddi ilişki problemleri bizi ayrılık aşamasına getirdiği bir dönem de kendisi ile tanıştık. Daha önce başkalarından destek almaya çalıştığımızda diğer uzmanların mesleki uzaklıkları sebebi ile tam bir çözüme ulasma şansımız olmadı veya aksi yöndeki çok yakinlarimizin samimiyeti gerekçesiyle durumumuza tarafsız yaklasamamaları durumu daha da kötü bir duruma soktu. Bu noktada Eylem Hanımla tanıştık. Kendisi diğer uzmanlarla kıyaslandığında samimiyet dengesini çok üst düzeyde kurabilen biri. Hem o "hastane/uzman" hissiyatini size yasatmiyor, size tepeden bakmıyor hemde sağladığı sıcaklıkla tam dengede bir mesafe kurabiliyor. Kendisi ile 2 yıla yakın bir süredir çalışmaktayız ve bu denge bir gün olsun bozulmadı. Diğer psikologlardaki soğukluk veya sahte sıcaklık kendisinde asla yok. Empati duygusu çok gelişmiş ve sizleri gerçekten anlıyor ve çözümleri size öğretmenden/dayatmadan kendinizin bulmasını sağlıyor. Bu noktada Eylem Hanımla yaşadığımız süreçte sıkıntı yaşadığımız bir nokta oldu o da çalıştığı kurumdan kaynaklı sebeplerle görüşme takvimimizde yaşanabilecek aksakliklardı. Umarım en kısa zamanda kendi muayenehanesini açar ve bu sorunda çözülmüş olur. Kendisiyle çalıştığımız bunca zaman sonunda dönüp baktığımızda çözümü için gittiğimiz problemlerin çok daha fazlasının çözümünde bize katkı sağladığını görüyorüz. Desteklerinden ötürü kendisine en içten sevgi ve selamlarımızı iletiriz.
       6 Beğeni    

   Elçin CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
   IP: 176.233.176.L

  11-01-2017
   TavsiyeNo: 93684
  Eylem Hanim ile terapi amaclı tanistik. Guleryuzu, insani cabucak rahatlatan samimi tavirlari, tatli konusmalari ile hayatimiza dahil oldu ve terapiden fazlasini yapti bizim icin. Bir psikologdan fazlasi ayni zaman da bizim icin. Kucuk kizima yaptigi yardimlardan oturu kendisine minnettariz. Psikologa gitmekten herkes kadar cekinirken aslinda ne kadar dogru bir karar verdigimizi farkettik. Kucuk kizimizin bile.buzlarini hemen eritti. Ihtiyaci olan herkesin hayatina dokunmasi dilegiyle... daha iyi bir psikolog bulamazdik. Iyi ki tanimisiz. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.
       5 Beğeni    

   Ateş çSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
   IP: 5.47.20.Z

  02-01-2017
   TavsiyeNo: 93480
  Herkese merhabalar ben eylem hocayla 2 ay önce tanıştım herşey benim için çok kötü gidiyordu bir çok sorunum bir çok derdim vardı kimseyle de konusamiyordum birden karşıma eylem hoca çıktı 2 ayda sağolsun beni resmen yeniden doğmuş gibi kendimi çok iyi hissetmeme olaylara farklı açılardan bakmaya baslamama yardımcı oldu şu geçen 2 ay Eylem hocayla tanışmamış konuşmamış olsaydım belki her şey çok değişik olacaktı belki ben başka bir yerde başka bir ruh halinde veya başka bir şekilde hayatımı devam ettiriyor olacaktım her şey için ona minnettarım pes ettiğim anda elimden tutup beni ayağa kaldırdı ufkumu açtı neler yapabileceğimi içimde olan gücümü bana hatırlattı ona çok şey borçluyum her şey için ona çok teşekkür ederim
       8 Beğeni    

   S.O (Danışan)
   IP: 85.99.204.YB

  23-12-2016
   TavsiyeNo: 93094
  Merhaba, Eylem hanıma hayatımda önemli kararlar alacağım ve iş hayatına atılacağım, üniversitemin son yılında, kendimde yaşamaya dair hiçbir motivasyon bulamamam ve ani duygu durum değişikliklerim şikayetiyle gittim.Eylem hanımla tanışmadan önce psikologlara karşı ön yargılıydım. Ama 15 dakikalık ön görüşmemizde bile bana hissettirdiği samimiyeti,kararlı, özgüvenli tavrı, bana güzel düşünmeyi hatırlatması seanslarımızın devamını getirdi. Şahsi fikrim psikologlar sizin hayatınızdaki olumsuzlukları değiştiremez, fakat sizin bakış açınızı ve düşünme tarzınızı değiştirmenize katkıda bulunarak en zor zamanlarımızda bile size ayağa kalkacak güce sahip olduğunuzu hatırlatırlar.Eylem hanımın bana fark ettirdiği ilk şey hayatın güzelliklerini yeniden görmek ve sorunlara daha yapıcı şekilde yaklaşmaktı. Güler yüzü,samimiyeti ile uzun zamandır kaybettiğim motivasyonumu ve özgüvenimi geri kazanmama, kötü giden olayların bile asla çözülemeyecek olmadığını inanmama yardımcı oldu. Herşey için binbir teşekkürler:)
       7 Beğeni    

   Ceren (Danışan)
   IP: 176.43.215.JZ

  05-12-2016
   TavsiyeNo: 92571
  Merhaba, anksiyete (kaygı bozukluğu) ve panik atak rahatsızlığım sebebiyle Eylem Hanımla tanıştım. Uzun süredir hayatımı korkularım yönetir olmuştu, ben ben değildim. Sürekli yenisi eklenen kısıtlamalarım, düşümcelerime söz geçirememe durumum. Anda kalamayıp geçmişi düşünüp pişmanlıklarım, gelecek kaygılarım her geçen gün daha da şiddetlenmişti. Kesinlikle ilaç tedavisini istemedim bugüne kadar hep başa çıkabileceğime inandım ama artık beni aşan bir durumun içine düştüm. Atak esnasında annemin en yakın hastane arayışı sayesinde Eylem Hanım hayatıma girmiş bulundu. Bu rahatsızlığın ilaçsız, daha bilinçli atlatılacağına inandırdı beni ki nitekim her seanstan sonra kendimi uçabilecek kadar güvende hissediyorum. Terapileri inanılmaz keyifli ve sıcacık gülümsemesiyle bu dünyada neyden korkulur ki yahu düşüncesi kaplıyor içimi. Kendime güvenim gelmeye başlıyor yavaş yavaş, herşeyin eskisinden daha da güzel olacağına inancım var :)) Bu rahatsızlıktan muzdarip kişilere kesinlikle tavsiyemdir. Eylem Hanımın gençliğinin verdiği o muhteşem enerjisini içinizde hissedeceğinizden eminim. Bundan 3 hafta önce hayatımın artık bu kaos ortamından çıkamayacağını düşünüyordum :)) korkusuz, endişesiz daha güvenli hissettiğimiz güzel günlerimiz olsun hehe
       9 Beğeni    

   Tuğçe (Danışan)
   IP: 78.179.219.DD

  20-07-2016
   TavsiyeNo: 89324
  Hayatın zorluklarını en çok hissettirdiği bir zamanda karşıma çıkan bir mucizeden bahsedeceğim şimdi.Kalbimde korkuyla,endişeyle yaşamaktan bıktığım bir vakit çaresizce beni kurtaracak kahramanımı arıyordum.Bu kahramanın genç,güzel ve minik bir kadın olacağını bilmeden tabi.Derken derken karşıma bu genç hanımefendi çıktı.Tüm önyargıları olan insanlar gibi başta kahramanımın beni kurtarabileceğine inanmadım.Baba zoruna ne kadar karşı da olsam bu kez işe yaradığı için babama ayrıca minnettarım.Neyse ki baba zoruyla da olsa genç kahramanımla tanışma fırsatım oldu.Hayatta tesadüflere inanmayan biri olarak hayatın karşıma bu genç kadını çıkarmasının da bir anlamı olduğunu düşünerek kendime ve kahramanıma bir şans verdim.İyi ki çıkmıştı karşıma,iyi ki tanışmıştım onunla.Neden mi derseniz özgürlüğüme kavuştum sayesinde... En yakınlarımla bile paylaşmadığım şeyleri paylaşabildim onunla.Gözümde kocaman olmuş sorunlarım şimdi yoklar.. Artık uykum geldiğinde ışığı kapatıp uyuyabiliyorum.Benimle alay eden zihnimle başedebiliyorum artık.Korku,endişe bunlar hayatın içinden şeyler..Önemli olan onlarla başedebilmekmiş...Bana tüm bunları öğreten bu genç kadına minnet borçluyum.. İyi ki çıkmıştı karşıma. Hayat güzel bir sürpriz yapmıştı bana ve ben kahramanım sayesinde uçmayı öğrenmiştim.Özgürdüm sayesinde... Sana ne kadar teşekkür etsem az..Belki sana olan borcumu kendi hayalimi gerçekleştirdikten sonra ödeyebilirim.Ben de kanadı kırık bir kuşu iyileştirdiğim,özgürlüğüne kavuşturduğum gün ödeşmiş oluruz belki,kimbilir ?..
       8 Beğeni    

   Tuğçe (Danışan)
   IP: 88.243.96.YLL

  18-07-2016
   TavsiyeNo: 89287
  Gerçeklerden kaçıyorsanız, kendinize bile söyleyemedikleriniz var ise, çözüm yolu bulamıyorum, nefes almak istiyorum ama nasıl olacak bilemiyorum diyorsanız; kısacası sorunlarla baş etmeyi, normal şekilde hayata devam edebilmeyi öğrenmek istiyorsanız ve en önemlisi asıl sizin nasıl biri olduğunuzu kendinizi suçlamadan görmek istiyorsanız hemen konuşmanız gereken kişidir diyorum. Tesadüfen gitmiş bulunduğum birisiydi esasen; samimiyetiyle üstümdeki ölü toprağını atmama sebep oldu. Tesadüf ya da kimimize göre kader denilen şey işte, benim dönüm noktam oldu. Bir ağaç gibi hayatın dört mevsim olduğunu, yaprak dökümümden çiçeklerimin tomurcuklanmasına geçeceğini gösterdi. Hiç aklıma gelmeyen noktalara işaret etti ve beni omuzlarımdaki yüklerle yaşamayı değil omzumdaki yükleri bir bir bırakmayı öğretti, sayesinde aslında nefes aldığımın farkında olmadığımı gördüm. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
       9 Beğeni    

  Eylem ESEN Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
  Psikanaliz Ve Psikodinamik PsikoterapiEğitimi
  Bilişsel Davranışçı Terapi Ve Kognitif Yönelimli Görüşme Teknikleri
  Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi Ve Vaka Süpervizyonu
  Oyun Terapisi Eğimi
  Psiko-Pedagojik Açıdan Resimlerin AnaliziEğitimi
  Çocuk Ve Ergen Psikopatolojileri Ve Psikoterapötik Çözümler
  İmago Çift Terapisi Eğitimi
  Minesota (Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
  WISC-R Testi Uygulayıcı Yetiştirme Eğitimi
  Stanford Binet Zeka Testi
  Ankara Gelişimsel Tarama (Agde)Testi
  Çocuk Resimlerini Değerlendirme Testleri (Goodenough Bir Adam Çiz Testi, Aile Çiz Testi, Gessel Gelişim Testi Çizimli Form)
  Konuşan Çocuklar İçin Peabody Resimli Kelime Testi
  Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği
  Grup Terapisi

  Eylem ESEN Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
  feminist terapiler
  Bağlanma Kuramı Ve Psikopatolojiyle İlişkisi
  PSİKOEĞİTİM VE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİDE TERAPÖTİK AMAÇLI UYGULANMASI
  nesne ilişkileri kuramı (melanie klein)
  adler'in hayatı kuramını nasıl etkiledi
  ÜÇLÜ İLİŞKİYE İLK ADIM: OEDİPUS KOMPLEKSİ
  savunma mekanizmaları ve kişilik
  (carl jung) arketipler
  (sullivan) kaygıdan kaçınmak için ilişki kurmak

  Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
  Türk Psikologlar Derneği (TPD)
  Toplumcu Psikologlar Derneği (TODAP)
  Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED)
  Aktiffelsefe


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  Adres 1:
  Eylem Esen Psikolojik Danışmanlık Merkezi
  Kıbrıs Şehitleri Cad. 1443 Sok. No:151 Dolunay Apt. Kat:1 D:1 Alsancak
  İzmir
  (Kıbrıs Şehitler Caddesi Üzerinde yer alan Dostlar Fırını Çaprazı, Turkcell Bayiisinin Üst Katı)


  Telefon Numaraları

  Telefon 1 :
  (530) 123 18 69
  (Seans Saatleri Dışında Dönüş Yapılacaktır.)

  İnternet Sitesi
  E-Posta
  Hızlı Mesaj Araçları
  -
  Kişisel Bilgileri
  Mezun Olduğu Üniversite
  Okan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültelerinin Psikoloji Bölümü
  Mezuniyet Yılı
  2013
  Yüksek Lisans
  okan üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü (2015 Mezunu)
  Yabancı Dil
  İngilizce

  Eylem ESEN Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
  -

  Eylem ESEN Mesleki Videolar Videolar
  -

  Eylem ESEN Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
  öfke, kaygı, duygu, çökkün, duygudurum, şiddet, depresyon, anksiyete, yönetim, kontrol, psikolog, psikolojik, tedavi, bozukluk, yeme, alkol, atak, panik, zihin, düşünme, obsesif, takıntı, border, tuzla psikolog, kişilik, mizaç, karakter, huyu, terapi, bağlanma, çocuk, yetişkin, ergen, bireysel, çift, aile, uzman klinik psikolog, bilişsel, davranış, izmir psikolog, oyun, bebek, gelişim, psikanaliz, psikanalitik, dinamik, bornova psikolog, freud, konak psikololog, alsancak psikolog

  18:17
  Top