2007'den Bugüne 81,441 Tavsiye, 25,868 Uzman ve 18,111 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Celal SAYIN
Uzman Psikolog - Psikolojik Danışman - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog/Çocuk-Ergen-Yetişkin Terapisti/Bilişsel Davranışçı Psikoterapist

Celal SAYIN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Celal SAYIN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog - Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

12

[Uzm.Psk.Celal SAYIN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Celal SAYIN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Celal SAYIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Deniz DOĞRUÖZUzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
Deniz bey ile aynı ofiste çalışıyorum. Kendisi hem arkadaşım hem de mesleki sohbetler ettiğim başarılı bir terapist. Bilgi birikimi, insani duruşu ve ...
Cem KAYAPsk.Dnş.Cem KAYA
Cem bey ile 2004 yılında AÇEV’ in Baba Destek Programı’ nın, Eğitici Eğitiminde tanışma şansım oldu. Mesleğine olan sevgisi, ekip çalışmasının önemin...

Celal SAYIN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ve Ergen Terapisi,
Yetişkin Terapisi,
Aile danışmanlığı,
Zeka Testleri,
Hipnoz-Hipnoterapi,
Evlilik, Çift ve İlişki Terapisi

Celal SAYIN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Celal SAYIN'ın Özgeçmişi
Çocuk ve Ergenlerle çalışırken sıklıkla karşılaştıkları; Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Davranış sorunları, kaygı-korkular, sınav kaygısı, iletişim sorunları, aile çatışmaları, özgüven sorunları, boşanma vb. konularda çalışmalar yapıyorum. Seanslarımda Psikodinamik Terapi, Mindfulness (Bilinçli Farkındalık), Bilişsel Varoluşçu Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemlerini kullanıyorum.

Terapi tekniklerimin yanında özellikle çocuk ve ergenlerin sorun kaynaklarını (Duygusal, Davranışsal, Öğrenme) daha ayrıntılı incelemek ve değerlendirmek için CAS( Cognitive Assesment System ), WİSC-R, S. BİNET, MMPI testlerini uyguluyorum.

2004 yılından beri Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’ in Baba Destek Programı’nın eğitim liderliğini sürdürerek babaların çocuk eğitimindeki rollerini güçlendirmeye çalışıyorum.
...[Devamı...]

Celal SAYIN Tavsiye Yazıları Celal SAYIN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Deniz DOĞRUÖZ Fotoğraf  Uzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

26-05-2019
 TavsiyeNo: 109960
Uzman Klinik Psikolog Celal Sayın ile yaklaşık 3 yıl aynı kurumda çalıştık. Celal Bey, mesleğinin ustalarından biridir. Kendini sürekli geliştiren, mesleğimizin zor alanlarında rahatlıkla çalışan saygın bir kişidir. Bilge yönüyle sizi rahatlatır, çalışılan zor insan problemlerinin çözümünde danisanlarinim hayat kalitesinin artmasına eşlik eder. Ergen ve yetişkinler konusunda kendisine yonlendirdigim bazı danışanlar kendisinden yarar sağlamışlardır. İstanbul Anadolu yakası Ataşehir bölgesinde kendisinden destek almak isteyen kişilere Celal Bey'i kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Ege ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 82.222.235.WD

26-05-2019
 TavsiyeNo: 109952
Celal Bey'i bana ailemden bir tanıdığım önermişti. Onun önerisi üzerine Celal Bey ile görüşmeye karar verdim. Her seansımızda mesleki anlamda profesyonel, tarafsız ve yardımsever biri olarak bana destek olduğunu gördüm. Çalıştığı yer hep terapi için uygun, rahat ve sessiz bir yerdi, bu da onunla rahat ve samimi bir seans geçirebilmemi sağladı. Her anlamda yeterli ve bilgili bir psikolog olduğunu düşünüyorum Celal Bey'in. Celal Bey'le yaklaşık olarak 1 yıl boyunca görüşmeye devam ettik ve bana çok fazla yardımcı olduğunu ve onunla konuşmanın rahatlatıcı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Her zaman güleryüzlü ve hoşgörülü biri olması onu daha da samimi kıldı benim için. Bu sebepten ötürü destek almak isteyen herkese Celal Bey'i kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 İpek S. (Danışan)
 IP: 85.107.151.F

27-05-2018
 TavsiyeNo: 103958
Celal Bey ile dört ayı aşkın bir süredir oğlumun danışmanı olarak tanışıyoruz. Ergenlik döneminde oğlumun sıkıntılı zamanlarında danışman olarak başvurduk. Oğlumun istekle görüşmelere katılımı, görüşmelerden sonra hissettiği memnuniyet ve rahatlama hissi beni de bir anne olarak doğru kişiyle çalıştığımız fikrine sevk etti ve şimdiye kadar aldığım geri bildirimler beni yanıltmadı. Celal bey ergen dilinden anlayan, güven veren, güler yüzlü ve sabırlı bir psikolog. Danışanına verdiği değer, danışanını rahatlatması, gösterdiği samimiyeti ve iş disiplini ile bize halen rehberlik etmektedir. Kendisine çok teşekkür ediyor ve ergenlik dönemindeki sıkıntıların daha kolay ve rahatlıkla atlatılabilmesi için kendisini herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Celal bey.
     2 Beğeni    

Cem KAYA Fotoğraf  Psk.Dnş.Cem KAYA
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

04-01-2018
 TavsiyeNo: 101257
Celal Bey ile bir sivil toplum kuruluşunda birlikte çalışma fırsatı bulduk, kendisini bu sayede uzun zamandır tanıyorum. Çocuk ve ergenlere yönelik danışmanlık çalışmalarını yakından takip etme şansını yakaladım. Uygulamış olduğu test ve envanterler sayesinde ergenlere ve çocuklara daha iyi ve verimli bir yaklaşım sağlamak için çocuk ve ergenlerin güçlü ve zayıf yönlerini tespit ediyor, bu konuda aileleri güçlendiriyor ve ailelerin doğru yaklaşım sergilemesi için danışmanlık hizmeti veriyor. Hem danışmanlık hizmetlerinde hemde test ve envanter çalışmalarındaki özeni dikkati ile saygı duyduğum meslektaşım Celal Bey'i tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Murat BaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 185.76.203.C

27-12-2017
 TavsiyeNo: 101135
Celal Bey’e oğlumun ergenlik döneminde yaşadığı bazı sıkıntılı durumlarla ilgili destek alabilmek için internet üzerinden ulaştık. Psikolog Celal Bey’in güven telkin eden sabırlı ve güleryüzlü yaklaşımıyla kısa zamanda ikili iyi ilişkiler kurdular. Bir yıla yakın zamandır periyodik olarak görüşmeler devam ediyor. Oğlumun aile, okul ve arkadaş ortamlarındaki iletişim sorunları, dikkat, sorumluluklarına yaklaşımı konularında kendisinden oldukça yararlandığını gözlemliyorum. Ergenlik gibi hemen herkes için çok sorunlu geçmesi muhtemel bu dönemde oğlumun farkındalıklarının desteklenmesi konusunda önemli katkılar sağladık. Kendisine teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    

 Nihan (Danışan)
 IP: 195.142.178.ZZL

16-12-2017
 TavsiyeNo: 100977
Celal Sayın’ı internet aracılığı ile buldum. Kızım ciddi bir uyku problemi yaşıyordu. Sayesinde 3 seansta bu problemi çözdük. Görüşmelerimize hala devam ediyoruz şuan 6. Seanstayız.devam ediyoruz çünkü Kızım çok mutlu. Bana söylediği,anne Celal abiyle konuşmak,ona korkularımı anlatmak bana çok iyi geldi demesi. (Bu arada kızım 11 yaşında) Kızımla iletişimimiz çok kuvvetli olmasına rağmen bağzı konularda maalesef yeterli olamıyoruz. O zamanda kesinlik işini Celal bey gibi iyi yapan bir uzmandan yardım almak gerekiyor. Kızım Celal beyin çalıştığı merkeze koşarak gidiyor. Gerçekten çocuk dilinden anlayan,güleryüzlü ve çok sabırlı bir uzman. Biz çok memnun kaldık ve ihtiyacı olan herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Deniz (Danışan)
 IP: 159.146.43.YFC

11-12-2017
 TavsiyeNo: 100833
Temizlik obsesyonumdan dolayı özel hayatım ve iş hayatımda çok fazla sorun yaşadığım bir dönemde Celal Bey ile görüştüm. İşim gereği çalıştığım iş yerinin temizliğinden sorumlu kişiydim. Ancak çok fazla detaycı, takıntılı olmam ve obsesyonumdan dolayı hem kendi iş yükümü arttırıyor hem de çok fazla vakit ve enerji kaybediyordum. Artık içinden çıkılamayan bir hal almaya başlamıştı. Sürekli kendi kendimle mücadele ediyordum. Ancak Celal Bey bu konuda çok fazla yol almamı sağladı. Yaptığımız görüşmelerde bu takıntılarımın neyden kaynaklanabileceği ve bunun hayatımı nasıl olumsuz etkilediği konusunda farkındalığım oldukça arttı. Kendimi tanımaya ve takıntılarımla yüzleşip onları kontrol etmeye başladıkça çok daha iyi hissettim. Şu anda da bu durum artık tamamen kontrolüm altında ve iyi hissediyorum. Celal Bey kesinlikle çok yardımcı oldu, kendisini başarılı bir danışman olarak tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Pelin (Danışan)
 IP: 178.243.10.YBL

11-12-2017
 TavsiyeNo: 100822
Celal Bey ile panik atak sürecimin ortalarında tanıştım. Gördüğüm ilaçlı tedavi yeterli sonuç vermeyince, kendime uygun bir psikolog arıyordum ve şans eseri kendisine danışan olarak başvurdum. Asla geçmeyeceğine inandığım ve sosyal hayatımı olumsuz etkileyen ataklardan muzdariptim. Kendisiyle görüşmelerimiz ilerledikçe ataklarımın azaldığını hayatımın daha normal bir hale geldiğini fatkettim. Uyguladığı bilişsel terapi yöntemleri ile hastalığımla yüzleşmemi ve kontrol altına almamı sağladı. Şuan çok daha iyi durumdayım. Bunun olması kesinlikle kendinize uygun ve rahat hissedeceğiniz bir psikolog bulmanız ile alakalı. Ben Celal Bey ile olan terapi sürecimizde bunu farkettim ve kesinlikle olumlu sonuçlar aldım. Eğer panik ataktan sizde muzdaripseniz kendisine gitmenizi tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Onur Gedikoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.241.196.ZC

07-12-2017
 TavsiyeNo: 100718
Celal Bey ile tanışıklığımız uzun sürece dayanmalta olup,kendisinin mesleki birikiminden faydalanmış olmaktan ötürü mutluluk duymaktayım.Gerek tecrübe gerek ise kendisini alanında geliştirmesi ile her geçen gün daha da donanımlı bir meslektaşımdır.Etik kurallar çerçevesinde ve danışanın iyiliği önceliğine dayanarak çalışmalarını sürdürmektedir.Bu hususlar sayesinde diğer alan çalışanları için de önemli bir örnek teşkil etmektedir.Kendisinin meslek hayatında ki başarılarının devamını dilerim.
     1 Beğeni    

 H.... D... (Danışan)
 IP: 176.42.168.YLW

21-10-2017
 TavsiyeNo: 99769
Merhaba. Celal Beye bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başvurdum. Eşimle sorunlar yaşıyordum ve kendisinde bu konuda destek almak için başvurdum. İlk defa bir psikologdan destek alacaktım bu yüzden açıkçası biraz endişeliydim. Ancak Celal bey'in güven veren veren yaklaşımı, güler yüzü ve içten davranışı beni rahatlattı. Yaşadığım sorunları değerlendirme yaptıktan sonra seansları planlamaya başladık. Kendimin bile farkında olmadığım, yüzleşmekten korktuğum birçok kaygımı Celal bey ile kısa zamanda çözüme kavuşturduk. Eşimle olan problemlerimiz her geçen gün daha da iyiye gitmeye başladı ve şu an bir çok problemimizi toparlamış durumdayız. Terapilerden sonra olaylara daha iyi bakabiliyorum çevremle ve eşimle ilişkim de daha iyiye gitmeye başladı.Artık kendimi daha iyi hissediyorum. Her türlü sorununuzda Celal bey'i şiddetle öneririm.
     2 Beğeni    

 Nalan Önder (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.32.CF

06-10-2017
 TavsiyeNo: 99516
Celal Bey, yapmış olduğu çalışmalar ile mesleki anlamda biz meslektaşlarını doyurmuş ve her zaman destek olmuştur. Katıldığımız eğitimlerdeki duruşu itibariyle alandaki bilgi ve becerilerini insanlığın gelişimi için ortaya koymuştur. Kullandığı terapötik yöntemler ile hem çocuklara hem de yetişkinlere ulaşmıştır. Ataşehir bölgesinde bir psikoloğa ihtiyacınız olduğunda yardım alabileceğiniz değerli bir isimdir. Bizlere sağladığı destekten dolayı teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    

 Pınar YAYLACI (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 151.250.121.ZY

21-12-2016
 TavsiyeNo: 93011
Celal Sayın, aynı kurumda çalışma şansına sahip olduğum bir meslektaşımdır. Kişisel hırslardan uzak, kendini daima geliştirirken aynı zamanda etrafına da ışık tutmayı bilen bir kişiliğe sahiptir. Güler yüzlü, güven veren ve profesyonel yaklaşımıyla danışanlarına maksimum fayda sağlar. Her türlü sorununuzda gönül rahatlığıyla başvurabileceğiniz yetkin bir uzmandır. Profesyonel başarısının yanında aynı zamanda çok iyi bir aile babası olan meslektaşımın başarılarının devamını diliyorum...
     1 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ckde Danışmanlık
Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya Konutları 7/1 Kat 3 D 19 Ataşehir/İstanbul (Ataşehir Migros Çaprazı, Mc Donalds’ın Üstü)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(505) 271 41 77

Telefon 2 :
0(532) 455 59 03
(Asistanım)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2001
(18 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Celal SAYIN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Celal SAYIN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Celal SAYIN Mesleki Videolar Videoları
-20:59
Top