2007'den Bugüne 92,165 Tavsiye, 28,191 Uzman ve 19,957 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Celal SAYIN
Uzman Psikolog - Psikolojik Danışman - İstanbul
Uzm. Klinik Psikolog/Ergen-Yetişkin- Çift Terapisti/EMDR Terapisti/Bilişsel Davranışçı Psikoterapist

Celal SAYIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi17 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

17

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Celal SAYIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Celal SAYIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve DEMİRKİRANPsk.Merve DEMİRKİRAN
Merve hanım, işini profesyonelce yapan, kendini sürekli geliştiren, mesleğine aşık bir meslektaşım. Kendisinin yaptığı çalışmaları yakinen gözlemleyen...
Deniz DOĞRUÖZUzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
Deniz bey ile aynı ofiste çalışıyorum. Kendisi hem arkadaşım hem de mesleki sohbetler ettiğim başarılı bir terapist. Bilgi birikimi, insani duruşu ve ...
Cem KAYAPsk.Cem KAYA
Cem bey ile 2004 yılında AÇEV’ in Baba Destek Programı’ nın, Eğitici Eğitiminde tanışma şansım oldu. Mesleğine olan sevgisi, ekip çalışmasının önemin...

 
Celal SAYIN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikoterapi Atölyesi
Ataşehir Atatürk Mah. Ataşehir Blv. Gardenya Residance 7/1 K3 D19 Ataşehir istanbul (Ataşehir Migros Çaprazı, Mc Donalds Üstü)
İstanbul
Uzm.Psk.Celal SAYIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(Ofis)

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2001 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Celal SAYIN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Uzmanlıklar
• Ergen Terapisi
• Bireysel – Yetişkin Terapileri
• Çift- Evlilik Terapisi
• EMDR Terapisi
• Cinsel Terapi
• Aile Terapisi
• Hipnoterapi (Hipnoz)
• Online Terapi
• Test Uygulamaları

Celal SAYIN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Celal SAYIN'ın Özgeçmişi
Psikoterapi Atölyesinde bireysel terapist ve çift terapisti olarak; bireysel terapilerimde ergen ve yetişkinlerle; Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozuklukları ve Sosyal Kaygı Bozuklukları, Sınav Kaygısı, ergenlik dönemi sorunları, yeme bozuklukları, özgüven sorunları üzerine çalışıyorum.
Evlilik ve çift terapisi seanslarımda, çiftlerin aralarında güvenli bir bağ kurmalarına, sağlıklı bir ilişki örüntüsü geliştirmelerine, ilişkilerine estetizm ve romantizmi eklemelerine katkı sağlıyorum.
Seanslarımda eğitimlerini aldığım; Emdr Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Duygu Odaklı Evlilik ve Çift Terapisi, Sistemik Cinsel Terapi, İleri Hipnoz ve Regresyon Terapisi, Psikodinamik Terapi, Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) ve Çözüm Odaklı Terapi yöntemlerini kullanıyorum.
...[Devamı...]

Celal SAYIN'ın Makaleleri Celal SAYIN'ın Makale ve Yazıları
1 Makale
► Cas Testi
1 Yazı/Döküman

Celal SAYIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
O.B
25.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113854
Celal Bey’e kız arkadaşımla ilişkimizin tıkandığı bir dönemde bir tanıdığımın yönlendirmesi ile terapiye başladım. İlişkimiz yürümüyordu , sürekli kavga ediyorduk. Bir çözüm bulamıyorduk. Sakinliğimin yerini öfke almıştı, ciddi başlayan ilişki içinden çıkılmaz bir sarmala dönüşmüştü. Tam da bu noktada Celal Bey’ in profesyonel yönlendirmeleri ile kendimi ve ilişkimi daha gerçekçi bir şekilde değerlendirme şansım oldu. Artık olaylara daha soğukkanlı bakabiliyorum. Kendimi kontrol edebilmeyi başardıkça hafiflediğimi , rahatladığımı gördüm. kendisine bu vesile ile tekrar teşekkür etmiş olayım.
     1 Beğeni    
Ayşe YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
25.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113851
Okula yeni başlayan kızımın öğrenme kapasitesi ile ilgili başvurdum. Kızıma CAS testi uygulandı. Sonuc olarak kızımın güçlü alanları ve desteklenmesi gereken alanları ile ilgili ayrıntılı bilgi edindim. Şu anda kızım bu çerçevede destek alıyor. Okuldaki öğretmeni ile de yaptığım görüşmelerde kızımın gelişme gösterdiği geribildirimini aldım. Ayrıca bu desteğin kızıma sadece eğitsel anlamda değil sosyal açıdan da iyi geldiğini gözlemledik. Daha öncesinde özgüvenli bir çocuk değildi ancak başarısı arttıkça özgüveni de o doğrultuda gelişti. Sonuçta yapılan çalışmadan çok memnun kaldık.
     1 Beğeni    
Tülay USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
25.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113850
Celal Bey'e tavsiye üzerine gittim. Kızımın bazı endişe ve korkuları vardı. Olumsuz düşünceleri çok fazlaydı. Sosyal yönden kendini soyutlamıştı, karamsarlığı çoktu. Anne olarak yardımcı olamıyordum. Celal bey sayesinde kendimi daha güçlü hissediyorum. Benim güçlenmem kızıma da yansıdı ona daha fazla yardımcı olmaya başladım. Paylaşımlarımız arttı. İyi ki Celal beyden destek almışız. Ergen çocuğu olan herkese Klinik Psikolog Celal beyi şiddetle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Vedat ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
25.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113848
Celal Bey i internette araştırırken buldum. Oğlumun öğrenme ile ilgili sıkıntıları vardı. Öğretmeninden bu konuyla ilgili sık sık olumsuz geri bildirimler alırdım. Bu durum beni çok üzüyordu. Bir türlü istediğimiz seviyeye ulaşamıyorduk. Nedenini anlayamıyorduk. Celal Bey, oğluma. CAS testini uyguladı. Çıkan sonuç bizi çok şaşırtmıştı. Oğlumun hep olumsuz yönlerine odaklanmıştık. Ancak CAS testi ile onun güçlü yanlarını farkettik. Celal Bey in bana ve oğluma çizdiği yol haritasıyla motivasyonumuz arttı. Artık daha iyi durumdayız. Her çocuk ve ergene CAS testi yaptırılmalı diye düşünüyorum. Teşekkürler Celal Bey. İyi ki sizi bulmuşum.
     1 Beğeni    
F.K
25.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113847
Celal Beye ;oğlumun ergenlik sorunları ile ilgili uzman arayışında ilken kendisinden daha önce terapi almış bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başvurdum oğlumun içinde bulunduğu kaygı durumu bizi zorluyordu iletişim kurmakta zorlanıyorduk ,ders başarısında belirgin düşüş olduğunu farkediyorduk bu çaresizliği taşarken celal beyin profesyonel desteği ile kısa zamanda ilerleme kaydettik oldukça güzel veren , oldukça güzel veren pozitif bir terapist danışmanlarının duygularını iyi analiz ediyoruz.Anne ve baba olarak bizleri de doğru bir şekilde yönlendirdi kendisine teşekkür ediyoruz.Özellikle ergenlerle ilgili destek almak isteyenlere öneririm
     1 Beğeni    
Deniz DOĞRUÖZ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
26.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109960
Uzman Klinik Psikolog Celal Sayın ile yaklaşık 3 yıl aynı kurumda çalıştık. Celal Bey, mesleğinin ustalarından biridir. Kendini sürekli geliştiren, mesleğimizin zor alanlarında rahatlıkla çalışan saygın bir kişidir. Bilge yönüyle sizi rahatlatır, çalışılan zor insan problemlerinin çözümünde danisanlarinim hayat kalitesinin artmasına eşlik eder. Ergen ve yetişkinler konusunda kendisine yonlendirdigim bazı danışanlar kendisinden yarar sağlamışlardır. İstanbul Anadolu yakası Ataşehir bölgesinde kendisinden destek almak isteyen kişilere Celal Bey'i kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Ege ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109952
Celal Bey'i bana ailemden bir tanıdığım önermişti. Onun önerisi üzerine Celal Bey ile görüşmeye karar verdim. Her seansımızda mesleki anlamda profesyonel, tarafsız ve yardımsever biri olarak bana destek olduğunu gördüm. Çalıştığı yer hep terapi için uygun, rahat ve sessiz bir yerdi, bu da onunla rahat ve samimi bir seans geçirebilmemi sağladı. Her anlamda yeterli ve bilgili bir psikolog olduğunu düşünüyorum Celal Bey'in. Celal Bey'le yaklaşık olarak 1 yıl boyunca görüşmeye devam ettik ve bana çok fazla yardımcı olduğunu ve onunla konuşmanın rahatlatıcı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Her zaman güleryüzlü ve hoşgörülü biri olması onu daha da samimi kıldı benim için. Bu sebepten ötürü destek almak isteyen herkese Celal Bey'i kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
İpek S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103958
Celal Bey ile dört ayı aşkın bir süredir oğlumun danışmanı olarak tanışıyoruz. Ergenlik döneminde oğlumun sıkıntılı zamanlarında danışman olarak başvurduk. Oğlumun istekle görüşmelere katılımı, görüşmelerden sonra hissettiği memnuniyet ve rahatlama hissi beni de bir anne olarak doğru kişiyle çalıştığımız fikrine sevk etti ve şimdiye kadar aldığım geri bildirimler beni yanıltmadı. Celal bey ergen dilinden anlayan, güven veren, güler yüzlü ve sabırlı bir psikolog. Danışanına verdiği değer, danışanını rahatlatması, gösterdiği samimiyeti ve iş disiplini ile bize halen rehberlik etmektedir. Kendisine çok teşekkür ediyor ve ergenlik dönemindeki sıkıntıların daha kolay ve rahatlıkla atlatılabilmesi için kendisini herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Celal bey.
     2 Beğeni    
Cem KAYA Fotoğraf
Psk.Cem KAYA
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
4.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101257
Celal Bey ile bir sivil toplum kuruluşunda birlikte çalışma fırsatı bulduk, kendisini bu sayede uzun zamandır tanıyorum. Çocuk ve ergenlere yönelik danışmanlık çalışmalarını yakından takip etme şansını yakaladım. Uygulamış olduğu test ve envanterler sayesinde ergenlere ve çocuklara daha iyi ve verimli bir yaklaşım sağlamak için çocuk ve ergenlerin güçlü ve zayıf yönlerini tespit ediyor, bu konuda aileleri güçlendiriyor ve ailelerin doğru yaklaşım sergilemesi için danışmanlık hizmeti veriyor. Hem danışmanlık hizmetlerinde hemde test ve envanter çalışmalarındaki özeni dikkati ile saygı duyduğum meslektaşım Celal Bey'i tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Murat BaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101135
Celal Bey’e oğlumun ergenlik döneminde yaşadığı bazı sıkıntılı durumlarla ilgili destek alabilmek için internet üzerinden ulaştık. Psikolog Celal Bey’in güven telkin eden sabırlı ve güleryüzlü yaklaşımıyla kısa zamanda ikili iyi ilişkiler kurdular. Bir yıla yakın zamandır periyodik olarak görüşmeler devam ediyor. Oğlumun aile, okul ve arkadaş ortamlarındaki iletişim sorunları, dikkat, sorumluluklarına yaklaşımı konularında kendisinden oldukça yararlandığını gözlemliyorum. Ergenlik gibi hemen herkes için çok sorunlu geçmesi muhtemel bu dönemde oğlumun farkındalıklarının desteklenmesi konusunda önemli katkılar sağladık. Kendisine teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Nihan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100977
Celal Sayın’ı internet aracılığı ile buldum. Kızım ciddi bir uyku problemi yaşıyordu. Sayesinde 3 seansta bu problemi çözdük. Görüşmelerimize hala devam ediyoruz şuan 6. Seanstayız.devam ediyoruz çünkü Kızım çok mutlu. Bana söylediği,anne Celal abiyle konuşmak,ona korkularımı anlatmak bana çok iyi geldi demesi. (Bu arada kızım 11 yaşında) Kızımla iletişimimiz çok kuvvetli olmasına rağmen bağzı konularda maalesef yeterli olamıyoruz. O zamanda kesinlik işini Celal bey gibi iyi yapan bir uzmandan yardım almak gerekiyor. Kızım Celal beyin çalıştığı merkeze koşarak gidiyor. Gerçekten çocuk dilinden anlayan,güleryüzlü ve çok sabırlı bir uzman. Biz çok memnun kaldık ve ihtiyacı olan herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
12.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100833
Temizlik obsesyonumdan dolayı özel hayatım ve iş hayatımda çok fazla sorun yaşadığım bir dönemde Celal Bey ile görüştüm. İşim gereği çalıştığım iş yerinin temizliğinden sorumlu kişiydim. Ancak çok fazla detaycı, takıntılı olmam ve obsesyonumdan dolayı hem kendi iş yükümü arttırıyor hem de çok fazla vakit ve enerji kaybediyordum. Artık içinden çıkılamayan bir hal almaya başlamıştı. Sürekli kendi kendimle mücadele ediyordum. Ancak Celal Bey bu konuda çok fazla yol almamı sağladı. Yaptığımız görüşmelerde bu takıntılarımın neyden kaynaklanabileceği ve bunun hayatımı nasıl olumsuz etkilediği konusunda farkındalığım oldukça arttı. Kendimi tanımaya ve takıntılarımla yüzleşip onları kontrol etmeye başladıkça çok daha iyi hissettim. Şu anda da bu durum artık tamamen kontrolüm altında ve iyi hissediyorum. Celal Bey kesinlikle çok yardımcı oldu, kendisini başarılı bir danışman olarak tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Pelin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100822
Celal Bey ile panik atak sürecimin ortalarında tanıştım. Gördüğüm ilaçlı tedavi yeterli sonuç vermeyince, kendime uygun bir psikolog arıyordum ve şans eseri kendisine danışan olarak başvurdum. Asla geçmeyeceğine inandığım ve sosyal hayatımı olumsuz etkileyen ataklardan muzdariptim. Kendisiyle görüşmelerimiz ilerledikçe ataklarımın azaldığını hayatımın daha normal bir hale geldiğini fatkettim. Uyguladığı bilişsel terapi yöntemleri ile hastalığımla yüzleşmemi ve kontrol altına almamı sağladı. Şuan çok daha iyi durumdayım. Bunun olması kesinlikle kendinize uygun ve rahat hissedeceğiniz bir psikolog bulmanız ile alakalı. Ben Celal Bey ile olan terapi sürecimizde bunu farkettim ve kesinlikle olumlu sonuçlar aldım. Eğer panik ataktan sizde muzdaripseniz kendisine gitmenizi tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Onur Gedikoğlu
7.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100718
Celal Bey ile tanışıklığımız uzun sürece dayanmalta olup,kendisinin mesleki birikiminden faydalanmış olmaktan ötürü mutluluk duymaktayım.Gerek tecrübe gerek ise kendisini alanında geliştirmesi ile her geçen gün daha da donanımlı bir meslektaşımdır.Etik kurallar çerçevesinde ve danışanın iyiliği önceliğine dayanarak çalışmalarını sürdürmektedir.Bu hususlar sayesinde diğer alan çalışanları için de önemli bir örnek teşkil etmektedir.Kendisinin meslek hayatında ki başarılarının devamını dilerim.
     1 Beğeni    
H.... D...
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99769
Merhaba. Celal Beye bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başvurdum. Eşimle sorunlar yaşıyordum ve kendisinde bu konuda destek almak için başvurdum. İlk defa bir psikologdan destek alacaktım bu yüzden açıkçası biraz endişeliydim. Ancak Celal bey'in güven veren veren yaklaşımı, güler yüzü ve içten davranışı beni rahatlattı. Yaşadığım sorunları değerlendirme yaptıktan sonra seansları planlamaya başladık. Kendimin bile farkında olmadığım, yüzleşmekten korktuğum birçok kaygımı Celal bey ile kısa zamanda çözüme kavuşturduk. Eşimle olan problemlerimiz her geçen gün daha da iyiye gitmeye başladı ve şu an bir çok problemimizi toparlamış durumdayız. Terapilerden sonra olaylara daha iyi bakabiliyorum çevremle ve eşimle ilişkim de daha iyiye gitmeye başladı.Artık kendimi daha iyi hissediyorum. Her türlü sorununuzda Celal bey'i şiddetle öneririm.
     2 Beğeni    
Nalan Önder
6.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99516
Celal Bey, yapmış olduğu çalışmalar ile mesleki anlamda biz meslektaşlarını doyurmuş ve her zaman destek olmuştur. Katıldığımız eğitimlerdeki duruşu itibariyle alandaki bilgi ve becerilerini insanlığın gelişimi için ortaya koymuştur. Kullandığı terapötik yöntemler ile hem çocuklara hem de yetişkinlere ulaşmıştır. Ataşehir bölgesinde bir psikoloğa ihtiyacınız olduğunda yardım alabileceğiniz değerli bir isimdir. Bizlere sağladığı destekten dolayı teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Pınar Yaylacı
21.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93011
Celal Sayın, aynı kurumda çalışma şansına sahip olduğum bir meslektaşımdır. Kişisel hırslardan uzak, kendini daima geliştirirken aynı zamanda etrafına da ışık tutmayı bilen bir kişiliğe sahiptir. Güler yüzlü, güven veren ve profesyonel yaklaşımıyla danışanlarına maksimum fayda sağlar. Her türlü sorununuzda gönül rahatlığıyla başvurabileceğiniz yetkin bir uzmandır. Profesyonel başarısının yanında aynı zamanda çok iyi bir aile babası olan meslektaşımın başarılarının devamını diliyorum...
     1 Beğeni    

Celal SAYIN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
EMDR Derneği

Celal SAYIN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Celal SAYIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve DEMİRKİRAN
Psk.Merve DEMİRKİRAN
Merve hanım, işini profesyonelce yapan, kendini sürekli geliştiren, mesleğine aşık bir meslektaşım. Kendisinin yaptığı çalışmaları yakinen gözlemleyen...
Deniz DOĞRUÖZ
Uzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
Deniz bey ile aynı ofiste çalışıyorum. Kendisi hem arkadaşım hem de mesleki sohbetler ettiğim başarılı bir terapist. Bilgi birikimi, insani duruşu ve ...
Cem KAYA
Psk.Cem KAYA
Cem bey ile 2004 yılında AÇEV’ in Baba Destek Programı’ nın, Eğitici Eğitiminde tanışma şansım oldu. Mesleğine olan sevgisi, ekip çalışmasının önemin...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikoterapi Atölyesi
Ataşehir Atatürk Mah. Ataşehir Blv. Gardenya Residance 7/1 K3 D19 Ataşehir istanbul (Ataşehir Migros Çaprazı, Mc Donalds Üstü)
İstanbul
Uzm.Psk.Celal SAYIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 271 41 77
Telefon 2 :
0(532) 455 59 03
(Ofis)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2001
(23 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Celal SAYIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Celal SAYIN Mesleki Videolar Videoları
-

00:44
Top