2007'den Bugüne 83,075 Tavsiye, 26,198 Uzman ve 18,430 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Semiha KARADAĞ
Uzman Klinik Psikolog - İzmir
Uzman Klinik Psikolog, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti, Emdr Terapisti

Semiha KARADAĞ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 4 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Semiha KARADAĞ

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

15

[Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Semiha KARADAĞ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Semiha KARADAĞ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Semiha KARADAĞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve BİCİLUzm.Psk.Merve BİCİL
Klinik Psikolog Merve Tekin, yüksek lisans eğitimim sırasında tanıdığım ve sevdiğim, güvendiğim bir arkadaşımdır. Bilgiye ulaşma konusundaki gayretini...

Semiha KARADAĞ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Panik Bozukluğu (Panik atak)
Agorafobi
Yaygın Anksiyete Bozukluğu (Evham)
Sosyal Fobi
Uçak Fobisi
Sınav Kaygısı
Özgül Fobi
Performans Kaygısı
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı )
Travma Sonrası Stres Bozuklugu
Akut Stres Bozukluğu
Yeme Bozuklukları (Tıkanırcasına
Yeme Bozukluğu, Bulimiya , Anoreksiya)
Ergenlik dönemi sorunları
Uyum Bozuklukları
Çift ve Aile ilişkisi Sorunları

Semiha KARADAĞ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ'ın Özgeçmişi
1984 yılında Mersin’de doğmuştur. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı’ndan mezun olmuştur. 2014 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji (Yetişkin Klinik Psikolojisi)Yüksek Lisans Programı’nı ve 2018 yılında Okan Universitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır. Yüksek lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almış; Prof. Dr. Perin Yolaç ve Dr. Çağla Gülol’un süpervizyonuyla Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Birimi’nde bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür. 2012-2014 yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nin, teori, uygulama ve süpervizyon derslerini içeren, 580 saatlik Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programı’na katılmıştır; farklı aile ve çift terapisi ekolleriyle çalışan eğitimcilerden ders almıştır.
Lisans öğrenimi sırasında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapmıştır. 2006-2007 yılları arasında Ankara İşitkon İşitme, Konuşma ve Ses Bozuklukları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde artikülasyon ve akıcı konuşma bozuklukları olan çocuklarla çalışmıştır. 2007- 2010 yılları arasında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapmıştır. Hastanenin ‘gündüz hastanesi’ biriminde şizofreni hastalarına yönelik ruhsal toplumsal beceri eğitimi programı çerçevesinde hastalar ve aileleriyle yapılandırılmış grup terapisi seanslarını yönetmiş ve bireysel görüşme seansları yapmıştır; aynı hastanenin yatılı servislerinde de tanı- değerlendirme ve tedavi programı ekibinde görev almıştır. 2010- 2013 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapmıştır. 2013’den bu yana çeşitli kliniklerde yarı zamanlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yılı itibariyle kurucu ortağı olduğu Navis Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çalışmaya başlamıştır.
Çalışmaları sırasında Bilişsel- Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR, Sistemik Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Terapi ve Imago Çift Terapisi yaklaşımları ve yöntemlerinden yararlanmaktadır.

Semiha KARADAĞ Tavsiye Yazıları Semiha KARADAĞ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 S.Ç. (Danışan)
 IP: 88.255.154.YLB

13-01-2020
 TavsiyeNo: 113100
4 yıl önce annemi ve babamı trafik kazasında kaybettiğim ve dünyamın başıma yıkıldığı, asla toparlayamayacağımı düşündüğüm bir zamanda gittim Semiha Hanım'ın yanına. Açıkçası çok fazla araştırma yapacak gücüm yoktu. Arkadaşlarımın ısrarıyla başladım terapiye. Semiha Hanım'ın karşıma çıkması şansım oldu. Şimdi internette hakkında yapılan yorumlara baktığımda az bile yazıldığını düşünüyorum. Terapiye başladığım dönemde uyuyamıyordum , yemek yiyemiyordum, işime gidemiyordum, aklımda hayatımı işkenceye çeviren bir dolu sahne vardı. Annemle babamın son hali gitmiyordu gözümün önünden. Koskoca bir karanlık içinde hissediyordum kendimi. Semiha Hanım, benim o karanlıktan çıkabilmem için elini uzattı. Acı çekerken bana eşlik etti. Yasımı hayatıma devam ederek tutabilmemi sağladı. Annemi ve babamı çok özlüyorum. Bu hiçbir zaman geçmeyecek biliyorum. Ama kendi hayatıma da devam edebiliyorum. Nefesim kesilmeden anıyorum onları. Güzel zamanlarımızı daha sık hatırlıyorum. Semiha Hanım artık İstanbul'da değil ama ihtiyaç duyduğumda bulunduğu yerden de bana yardımcı olacağını biliyorum. Bu bana güven veriyor. Terapiye ihtiyacı olan herkese Semiha Hanımı tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Ö.A. (Danışan)
 IP: 185.135.108.JC

31-10-2019
 TavsiyeNo: 112074
Semiha Hanım'a bir yakınımın tavsiyesiyle gitmiştim. Kendisiyle terapiye başladığımda anksiyete sorunumla boğuşuyordum. Daha önce farklı zamanlarda ilaç kullanmıştım ancak terapi almaya pek sıcak bakmıyordum. Semiha Hanım bu konudaki fikrimi değiştirdi. Yaklaşımı, şevkatle dinleyişi ve yönlendirmeleri bana çok iyi geldi. EMDR ile kaygılarımın kökenindeki anılarımı çalıştık. Ben bambaşka biri olduğumu hissediyorum artık. Sayesinde kendime güvenim geldi, daha huzurlu bir hayatım var. İlişkimde de daha mutluyum. Kendisine minnettarım. Terapiye gitmek isteyen herkese Semiha Hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

Feyza TOPÇU Fotoğraf  Uzm.Psk.Feyza TOPÇU
İzmir - Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-01-2019
 TavsiyeNo: 107830
Sevgili Semiha ile tanışmamız meslektaş olmamız sebebiyle mesleki bir platformda gerçekleşti. Aynı okuldan mezun olmamız, aynı hocaların eğitimini almış olmamız, aldığı eğitimin güvenilirliği ve yeterliliği konusunda güven duymamın nedenlerinden biridir. Semiha uzun yıllar alanda çalışmış tecrübeli bir uzmandır. Danışanımı yönlendirdiğim ve bundan sonrada gönül rahatlığı ile yönlendirebileceğim güvenilir bir meslektaşımdır.Kendisi etik değerleri ve insani hassasiyetleri olan empatisiyüksek,güleryüzlü,düşünceli ve işini seven, özverili bir psikologtur. Bu sebeple, bir uzman yardımı almak isteyen ihtiyacı olan bireylerin Semiha'dan terapi almasını şiddetle öneririm.
     2 Beğeni    

 O.G. (Danışan)
 IP: 88.233.13.YC

12-01-2019
 TavsiyeNo: 107793
Ben bazen meleklerle karşılaştığımızı düşünüyorum. O karşılaşma sayesinde hayatımızı kurtaran; bizi mutlu eden bir sokak köpeği, trafikte hayatımızı kurtaran bir insan... Semiha hanım da aynen böyle. Ne olduğunu ne bittiğini siz daha anlamadan. Bir de bakmışsınız o can yakıcı sıkıntıları dindirmiş. Sağlıklı düşünür olmuş buluyorsunuz kendinizi. Hayatınıza mutluluğunuza güveninize, yani sizi kendinize götürür. Hiç olmadığınız kadar hafiflersiniz bir yandan güçlü ve mutlu olurken. Sıkıntılarınız bitince özler olursunuz psikoğunuzla sohbet etmeyi :) Her zaman güven uyandıran bir isim olarak hatırınızda kalır.
     1 Beğeni    

 Esra A. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.245.1.YBF

09-08-2017
 TavsiyeNo: 98384
Semiha hanimi cok ciddi bir sekilde cikmazda oldugum bir donemde tanidim. Yaygin anksiyete bozuklugu sebebiyle uyandigim anda baslayan yogun panik duygusu ele gecirmisti tum benligimi. Iyilesebilecegime, tedavinin bana faydasi olacagi konusunda hic bir inancim yoktu. Psikiyatristimin tavsiye ve motivasyonuyla kendisiyle istemeye istemeye gorusmeye basladim. Ondan once bilimum psikologla gorustugum icin bir sonuca varmayan, havada kalan cumlelerin yer aldigi bir gorusme daha olacak diye dusunuyordum. Kendisi ilk gorusmeden itibaren ilgi ve alakasini hissettirdi. Analitik tarafsiz tavri, hizli bir kavrama yetenegi vardi. Anlattiklarimi anlamayacak diye dusunurken, bir kac saniye icerisinde analiz ederek dusuncelerimin farkli bakis acilariyla nasil bambaska bir seye donusebilecegini fark ettirdi. Zekasina, samimiyetine ve profesyonelligine hayran birakti. Suan yalniz yasiyorum, bir isim var. Kaygilarimla basa cikabiliyor, hayatin bana verdiklerine sukrediyorum. Karsima ciktigi icin cok sansliyim. Problemi olan her tanidigim/tanimadigim insana tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

Serap BİLGEN Fotoğraf  Psk.Serap BİLGEN
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

08-08-2017
 TavsiyeNo: 98367
Merhaba... Terapinin sanat olduğunu düşünenlerdenim. Semiha'nın da bu sanatı çok iyi icra ettiğine, edebildiğine şahit oldum. Mesleki bilgi ve becerileri kendi kişilik özellikleri ile birleşince ortaya harika işler çıkıyor. Her paylaşımımızda zenginleştiğimi hissettiğim, kendimle ilgili meselelerde ya da mesleki paylaşımlarımızda bakış açısına, düşüncelerine kendimi güvenle yasladığım sevgili dostum ve meslektaşım terapist koltuğuna hakkını vererek oturan bir profesyoneldir. Ondan yardım almak için gelen danışanın, onu oraya getiren sorunları halletmenin çok daha ötesinde geliştiren ve büyüten bir deneyim yaşayacağını düşünüyorum. Mesleki yaşantısına çok yakından tanık olan biri olarak iç dünyanıza yapacağınız bu yolculukta Semiha'nın Terapi Odasına kendinizi güvenle emanet edebilirsiniz. Çıkışta eminim "İyi ki geldim" diyeceksiniz.
     2 Beğeni    

 Semih (Danışan)
 IP: 178.240.47.YL

19-04-2017
 TavsiyeNo: 96126
Merhaba Semiha hanima obsesyon hakkinda danistim ve her seansimdan memnun ayrildim. Bana sagladigi farkindaligi hicbir seye degismem. Kendisi sorun yaratan dusunce tarzima cok profesyonel yaklasarak onlari nasil farkedip degistirebilecegimi bikmadan anlatarak en onemlisi bana bunu benimsetti. Gorusme seanslarinin yani sira obsesyonla ile ilgili kitaplari tavsiye ederek kendi basima da basarabilmeyi de ogretti. Kesinlikle ilgili ve anlasilir bir anlatimi var. Durumunuzu yakindan izliyor ve soylediklerinizi aradan gecen zamana ragmen unutmuyor.Kendisine tesekkur ediyorum.
     2 Beğeni    

 Oya ToSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.167.169.CB

11-04-2017
 TavsiyeNo: 95913
Semiha hn tanımış ve onun hastası olmuş olmak benim ve çocuğumun hayatında hiç tahmin etmeyeceğim çok olumlu ve büyük bir değişikliklere sebeb olmuştur. Sesini bir kez daha teşekkür ederim. Semiha hanımın işine olan saygısı ve disiplinli ile kendisini diğer psikologlardan ayırdığını bildirir, kesinlikle tavsiye ederim. Tedavinin bitmesine rağmen gidişinden duyduğum üzüntüyü ve İstanbul'daki hastaları için Semih hanımın büyük bir kayıp olduğunu özellikle söylemek isterim. Pisikolog Semiha hanımın uyumlu, hoşgörülü, sabırlı ve saygılı ve de tedavisinden gördüğüm yararlar gözününde bulundurularak konusunda engin bilgiye sahip olduğunu bildirir, bundan sonra ki çalışacağı kurumlar için büyük bir kazanç olacağını gururla söyleyebilirim. Pisikolog Semiha hn İzmir'e taşınması benim için çok üzücü olmasına rağmen İzmir deki hastaları için bir armağandır
     3 Beğeni    

 Hande Okur (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.54.12.ZBY

09-04-2017
 TavsiyeNo: 95848
Semiha abla akraba olduğum için kendimi şanslı saydığım insanlardan biridir benim için. Küçüklüğümden beri kendisiyle konuşmak hep huzurlu hissetmemi sağlamıştır. O zamanlarda da kendisini hep bu meslekte hayal ederdim. İçinden çıkamadığım durumlarda bana yol gösterdi, bana farklı bakış açıları kazandırdı, bir takım durumlarda daha sağlıklı düşünmemi sağladı ki profesyonel anlamda danışanlarına çok daha fazla yardımcı olacağına ve danışanlarının da kendisiyle tanıştığı için çok şanslı hissedeceklerine eminim.
     4 Beğeni    

 Gonul (Danışan)
 IP: 176.42.96.WJ

09-04-2017
 TavsiyeNo: 95846
Psikolog psikolog gezdikten sonra son durağım olan tatlı terapistim benim.Kendisine gittiğimde bitmiş bir durumdaydim .bende yaygın asiyekte bozukluğu vardı.çok şükür simdi çok çok iyi bir uzmandan ziyada bir arkadaş bir dost kendisi.İzmir çok şanslı ;) halada gorusuyoz.şiddetle tavsiye ederim tatlı dilli güler yüzlü canım psikoloğum iyiki varsin.Özellikle panik atak da ben toplu taşıma araçlarına binemezken simdi yolculuk yapıyorum sayesinde mintarim.
     3 Beğeni    

 Yasemin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.235.191.FF

09-04-2017
 TavsiyeNo: 95841
Semiha hanim ile 2 yil once tanistik. Esim ile nisanliyken cok sorun yasiyorduk ve ayriligi dusunuyorduk. Son care olarak arkadasimin bir tavsiyesi uzerine Semiha hanim ile tanistik ve cift terapisine basladik. Tarafsiz ve guler yuzlu yaklasimiyla ilk andan itibaren bizde guven duygusu uyadirdi. Semiha hanim sayesinde gercek anlamda birbirimizi tanimaya basladik ve birbirimizi dinlemeyi, birbirimize nasil davranmamiz gerektigini bize ogretti. Semiha hanim sayesinde iliskimizi kurtardik ve suan guzel bir evliligimiz var. Semiha hanima cok sey borcluyuz.
     3 Beğeni    

 IO (Danışan)
 IP: 212.252.163.YY

08-04-2017
 TavsiyeNo: 95836
Merhabalar. Ben travma sonrası stres bozukluğu yaşıyordum ve bundan habersiz yıllar geçirdim. Bir problem olduğunun farkındaydım elbette ama başka şeylere yora yora hep bir şeyleri erteleyerek zamanımı geçirdim. Bir gün işin içinden çıkamayacak gibi hissettiğim an bir uzman arayışına girdim. İşte benim Semiha Hanımla tanışma hikayem böyle. Terapist hasta ilişkisi o kadar önemli ki bir tedavide, benim şansıma biz o bağı çok kuvvetli kurduk. Semiha Hanım tüm travmalarımın üstesinden gelebileceğim inancını bana verdi ve geldim de. Onun sayesinde hayatımın kalitesi arttı, kafamda beni ezen milyonlarca düşünce olmadan sadece hayatımı yaşıyorum. Eskiden hayatı kendime ne kadar zorlaştırdığımı hatırladıkça hayret içinde kalıyorum. Bir kez daha teşekkür ederim Semiha Hanım ve bu mesajı okuyan herkese Semiha Hanımı kesinlikle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Gülçin öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.54.114.C

08-04-2017
 TavsiyeNo: 95835
Semiha hanım ile 1 yıl önce tanıştım ve bir psikolog ile görüşme kararımın, hayatımın en doğru kararı olmasını sağladı. İlk etapta anksiyete şikayetlerim ile kendisiyle görüşmeye başlamış olmakla birlikte sadece anksiyetem iyileşmedi aynı zamanda kendim ile ilgili pek çok şeyi fark etmemi ve değiştirmemi sağladı. Şu yaşıma kadar özgür olmadığımı fark etmemi sağladı. Artık o kadar mutluyum ve eskisinden o kadar farklıyım ki bu artık çevrem tarafından da fark ediliyor. etrafımdaki insanlardan "ne kadar değiştin", "gülüşün bile değişti" gibi yorumlar alıyorum. İyi ki tanıştım ve iyi ki onun gibi biri var. İyi olmadığını gördüğüm herkesin onunla görüşmesini istiyorum. Herşey için minnettarım. Sizi iyi ki tanıdım.
     4 Beğeni    

Merve BİCİL Fotoğraf  Uzm.Psk.Merve BİCİL
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

24-11-2015
 TavsiyeNo: 83554
Sevgili Semiha ile klinik psikoloji yüksek lisansta tanıştık. Kendisi aynı zamanda sevdiğim ve güvendiğim bir meslektaşım ve arkadaşımdır. Klinik psikolog Semiha, içtenliği, etik duruşu ve çalışkanlığı ile hem aile hem de bireysel olarak danışan yönlendireceğimde aklıma ilk gelen, güvendiğim meslektaşlarımdan birisidir. Hem bu sebeplerden hem de daha sonra aldığım olumlu geri bildirimlerden ötürü klinik psikolog Semiha Karadağ'ı deneyimli ve güvenilir bir terapist arayan herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Merve EKŞİ Fotoğraf  Uzm.Psk.Merve EKŞİ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

24-10-2015
 TavsiyeNo: 82493
Sevgili meslektaşım Semiha ile yüksek lisans eğitimim esnasında tanıştım. Semiha, bu süreç zarfında ve sonrasında aktif olarak mesleki paylaşımlarda bulunduğum, danışan yönlendirdiğim bir meslektaşımdır. Eğitim donanımı ve yıllardan beri edindiği mesleki deneyimlerini yüksek lisans eğitimimiz boyunca gözlemleme fırsatım oldu. İnsana değer veren, bütüncül yaklaşan, saygı değer, kendini mesleğine adamış, empati yeteneği olan ve kendine güvenen meslektaşımdır. Yönlendirdiğim danışanlardan aldığım geri bildirimin gönül rahatlığı ile psikoterapi almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    

Semiha KARADAĞ'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Adana Şizofreni Dostları Derneği
EMDR Derneği

Semiha KARADAĞ Sigorta ve Ödeme Bilgileri Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sigortalar ve Ödeme Bilgileri
Avita Çalışan Destek Programı Nakit ödeme Kredi kartıyla ödeme


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Navis Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Bostanlı Mahallesi, Muharrem Candaş Sokak, hülya Apt, No: 18, D: 8. Bostanlı/ Karşıyaka
İzmir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(552) 271 60 32

Telefon 2 :
0(546) 411 26 62
(Navis)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi/ Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2006
(14 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2014) - Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabı

Semiha KARADAĞ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Semiha KARADAĞ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Semiha KARADAĞ Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video06:50
Top