2007'den Bugüne 82,017 Tavsiye, 26,002 Uzman ve 18,206 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Fulya KAYA

Şehir

Antalya

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Psk.Fulya KAYA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Fulya KAYA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

50
(%54.0 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Fulya KAYA'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Fulya KAYA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Fulya KAYA Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Panik Atak (Panik Bozukluk)
Sosyal Fobi (Sosyal Anksiyete Bozukluğu)
Kaygı Bozuklukları
Stresle Baş Etme
Sınav Kaygısı
Depresyon
İletişim Problemleri
İlişki Problemleri
Çocukluk Çağı Travmalar
Bilişsel-Davranışçı Terapi
Şema Terapi
EMDR
Psikotik Bozukluklarda Destekleyici Terapi

Fulya KAYA Özgeçmiş CV Psk.Fulya KAYA'nın Özgeçmişi
Lise eğitimini İstanbul'da Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamlayan Fulya KAYA, daha sonra ODTÜ Psikoloji Bölümüne girmiş ve bu bölümden onur öğrencisi unvanıyla mezun olmuştur. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Uygulamalı (Klinik) Psikoloji programında “Çocukluk Çağında İstismara Uğramış Yetişkinlerde Kişilerarası İlişki Tarzları: Erken Dönem Uyum Bozucu Şemalar” adlı tez çalışması ile tamamlamıştır.
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Tıp Fakültesi'nde stajlarını tamamlamıştır.
Eğitimi boyunca çeşitli kurs ve kongrelere katılmıştır. Aynı zamanda editörlüğünü Irvin Yalom’un yaptığı “Şizofreni Terapisi” adlı kitabı ve editörlüğünü Prof. Dr. Gerald R. Weeks'in yaptığı "Cinsel Terapi ve Evlilik Terapisi Entegrasyonu" adlı kitabı Türkçeye çevirmiştir. ...[Devamı...]

Fulya KAYA Tavsiye Yazıları Fulya KAYA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 BUKET (Danışan)
 IP: 213.43.30.YJ

04-03-2011
 TavsiyeNo: 40017
Hayatımın en zor döneminde sadece bana has bir özellik sandığım duygunun meğer ne kadar ciddi boyutlarda bir hastalık olduğunu ve yalnız olmadığımı bana anlatan muhteşem insan Fulya KAYA ...Ağlayarak çevirdiğim numaradan karşıma çıkan profesyonel bayan beni okadar güzel yönlendirdiki işte orda başladı tedavi.Fulya hnm ile ilk karşılaştığımda yüzündeki ifadeden ilk aldığım sonuç şunu söylüyordu;"Derdini yürekten anlıyorum ve bende senin için senin kadar acını paylaşıyorum ama geçecek"ifadesi.Yargılamadan , ne anlattığımı anlayan ben kendimi anlatmadan bana beni kolayca anlatan tek insan. Antalya'da ismini vermek istemediğim birçok doktor beni asla tatmin etmeyen tedavi süreçlerinde dahada ümitsizliğe sürükleyecek tedavilerde bulundular.Antalya için muhteşem bi yatırım.Danışanı olarak daha yeni başlamama rağmen neleri aştım neler değişti keşke daha önce tanıyabilme şansım olsaydı ama artık aşamadığım her engelde benimle elele zorluları kendi derdi gibi dinleyeceğinden emin olduğum bi yer var ve orda Fulya KAYA var bu yüzden lütfen şikayetlerinizi ertelemeyin küçücük şeyler büyüyüp bir çığ gibi üzerinize yıkılmadan Fulya hanımı ziyaret edin derim
     25 Beğeni    

 D.K (Danışan)
 IP: 212.156.82.YJF

08-07-2011
 TavsiyeNo: 42913
Hayatımın çok zor bir döneminde Fulya hanımla tanıştım.Hayatımda çok etkili oldu.Baktığım ama göremediğim gerçeklerle tanıştırdı.Şuanda bile hayatımla ilgili sıkıntılı bir sürece girsem hemen aklıma Fulya hanımın bana öğretmiş olduğu bilgiler geliyor.Bana tavsiye ettiği kitapları arada tekrar okuyorum.Kendi terapimi bana nasıl yapacağımı öğretti.Öz güvenim geri geldi.Zor durumda olanlara tavsiyem mutlaka profesyonel bir yardım alsınlar aradaki farkı o zaman görecekler...İyiki Fulya Hanımla tanışmışım.
     6 Beğeni    

 duygu sSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.54.234.BF

30-08-2010
 TavsiyeNo: 35499
Fulya sadece bir psikolog değil. Tanı koymadan önce sizi tanımaya çalışıyor, sizi anladıktan sonra size en iyi gelebilecek yöntemi bulmaya çalışıyor ve bunu da başarıyor. Fulya Kaya'nın yanında kendinizi çok rahat hissedebiliyorsunuz. Asla yargılamıyor, dinliyor ve tam da sorununuza cevap olabilecek sorular soruyor. Siz soruların cevabını bulmaya çalışırken kendinizi de buluyorsunuz, rahatlıyorsunuz ve anlatmaya başlıyorsunuz. Kendisi belli bir mesafeden sanki sizin içinizi okuyor.
     3 Beğeni    

 Hayri Ş. (Danışan)
 IP: 37.155.17.CW

09-02-2014
 TavsiyeNo: 66257
Hayatımın sıkıntılı bir döneminde internet üzerinden arama yaparken bu siteye rastladım ve buradaki yorumları değerlendirdikten sonra Fulya Hanım'dan randevu aldım.Terapiye başladık ve ben terapiye başladığımız zaman sorunumun ne olduğunu bildiğimi sanıyordum.Beklentim sorunumu anlatmak ve çözüm bulmaktı.Ama seanslar ilerledikçe benim bildiğimi zannettiğim sorunlarımın sadece buz dağının görünen kısmı olduğunu anladım.Buz dağının görünmeyen kısmında ve temelde çok daha ciddi sorunlar olduğu Fulya Hanım'ın yönlendirmeleriyle ve uzmanlığıyla ortaya çıktı. Psikolog sözcüğü geçince bendeki algı tv dizilerindeki "şimdi çocukluğuna ineceğiz" sözüyle özdeşleşen ve tv dizisindeki salak bir psikolog karakterinin saçmalaştırdığı algıdan ibaretti.Fulya Hanım'ı tanıdıktan ve seanslara başladıktan sonra psikoloğun ve psikoterapinin yaşam kalitesini arttırmada ne kadar önemli bir faktör olduğunu anladım. Terapi sürecim halen devam ediyor.Yaklaşık bir oldu terapi sürecim başlayalı.Terapi başladığında biyordum ki insan doğar,yaşar,ölür.Bir yıllık terapi sürecinden sonra öğrendimki insan doğar,aklı ermeye ve bilinci olgunlaşmaya başladıktan sonra öğrenmeye ve kişiliğini oluşturmaya başlar,bu kişiliğiyle yaşar ve ölür.Kişiliğimiz ilk hatırladığımız,hatta hatırlamadığımız olumlu ve olumsuz anılardan,çocukluğumuzun başlangıcından,nefes aldığımız şu saate kadar yaşadığımız pozitif,negatif ve nötr olayların karmasından oluşur. Hayatımızın bir kısmında olumsuz olaylar yaşadıysak,şu an o olayları hatırlamıyor olsak bile kişiliğimiz o olayların etkisinde kendini geliştiriyor.Çoğu zaman farkında bile olmuyoruz nasıl bir yükün ve negatif bir etkinin altında olduğumuzun. Fulya hanım tam bu noktada devreye giriyor.Mesleğinde o kadar uzman ki siz onunla sohbet ederken o sizinle ilgili gerekli notları siz farketmeden ve siz rahatsız olmadan alıyor,sizi tanıyor ve nokta atışları yaparak sorunları tespit ediyor,daha sonra profesyonel bir şekilde çözüm sürecine geçiyor.Danışan olarak terapi sürecinde kendinizi daha iyi hissediyorsunuz ama sürece tamda hakim olamıyorsunuz.Sorunlarınızdan kurtulmaya başlayıp hayat kaliteniz yükselmeye başlayınca farkına varıyosunuz siz bu sürecin aşamaların ve yaşam kalitenizin ne kadar yükseldiğinin. Bu yazıyı okuyan değerli insan.Yazım biraz uzun oldu farkındayım.Ama bilmeni isterim ki tüm satırları yüreğimden gelerek ve hissederek yazdım.Eğer bir sorunun varsa ve bir yıl önce benim yaptığım gibi Antalya'da bir uzman desteği aradığın için şu an buradaysan ve yazdıklarımı okuyorsan Fulya Hanım'la bu sorunlara çözüm aramanı yürekten tavsiye ederim.
     6 Beğeni    

 hatice (Danışan)
 IP: 37.130.224.ZZ

20-07-2013
 TavsiyeNo: 61913
Uzman psikolog Fulya Kaya TEZEL ile yaşama sevincim yeniden oluştu. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, mukemmel bir insan,uzman. Mesleğe başlamasından bu yana kendisini tanıyorum. İyi ki de tanışımışım:) Aile içi ve bireysel sıkıntılarım yüzünden hiç mutlu değildim. Kimi zaman yaşamak bile istemiyordum. Fakat Fulya hanım sayesinde hayata yeniden tutundum. Çocuğuma daha anlayışlı oldum ve eşimle olan sıkıntım neredeyse hiç kalmadı . Bir çok doktora gittim ama Fulya hanım gibi olmadı hiç birisi. Kesinlikle tavsiye edebileceğim tek psikolog güler yüzlülüğü samimiyeti işinde okul hayatında olan başarısı hastalarına olan inceliği ile kalbimizde tath kurdu. Başarılarının devamını diliyorum
     3 Beğeni    

 ibrahim uğur Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.10.221.ZCY

17-07-2013
 TavsiyeNo: 61835
Antalya EMDR tedavisi konusunda göstermiş olduğu ilgi ve seans süresini oldukça aşmamıza rağmen, danışan olarak hiç ilgisini esirgemeyen Fulya Kaya TEZEL 'e ( sanırım evlenince eşinin soyismi ) teşekkürü bir borç niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Antalya emdr terapi konusunda ada psikoloji 'de tanımış olduğum uzman psikolog antalya 'da aranınca bulduğum Fulya hanıma diğer arkadaşlarıma önereceğim. Şu an kendisini tanışmış olduğuma çok mutluyum. Başarılarının devamını ve mutlu birey mutlu toplum diyerek kelimelerime son veriyorum.
     4 Beğeni    

Fulya KAYA'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : fotoğrafçılık, grafik tasarım, yüzme, müzik dinleme, seyehat etme


Fulya KAYA'nın Kitap ve Yayınları Fulya KAYA'nın Basılı Kitap ve Yayınları
Çevirmen: Şizofreni Terapisi. Prestij Yayınları

Fulya KAYA'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ada Terapi Merkezi
Çağlayan Mah. 2018 Sok. Ayşe Atmaca Apt. No:1 Daire:7
Antalya

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(242) 324 88 96
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü
Mezuniyet Yılı
2006
(13 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Fulya KAYA'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Fulya KAYA'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Fulya KAYA Mesleki Videolar Videoları
-

psikolog, antalya psikolog, antalyada psikolog, psikolog antalya, antalya uzman psikolog, uzman psikolog, antalyada uzman psikolog, uzman psikolog antalya, antalyada terapi, antalyada psikoterapi, klinik psikolog, antalya klinik psikolog, klinik psikolog antalya, terapi, antalyada psikolojik teda, depresyon, antalya depresyon tedavi, depresyon geçer mi, bilişsel terapi, kognitif terapi, sınav kaygısı, sınav kaygısı antalya, antalyada sınav kaygısı, sınav kaygısı tedavisi, kaygı tedavisi, kaygı, anksiyete tedavisi, antalya anksiyete, kronik anksiyete, genel anksiyete bozukluğu, panik bozukluk, panik atak, hayır, hayır diyememek, hayır diyebilmek, psikosomatik, zeka testi, çocuğumun zekası, wisc-r, emdr, stres yönetimi antalya, antalya stres yönetimi, antalya emdr, intihar tedavisi antalya, intiharı önleme, şema terapi antalya, şema terapi, psikolojik değerlendirme, meslek seçimi, emdr antalya


04:23
Top