2007'den Bugüne 92,486 Tavsiye, 28,241 Uzman ve 20,001 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Semiha KARADAĞ
Uzman Klinik Psikolog - Yurtdışı
Uzman Klinik Psikolog, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti, Emdr Terapisti

Semiha KARADAĞ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Semiha KARADAĞ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

10
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Semiha KARADAĞ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Semiha KARADAĞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve BİCİLUzm.Psk.Merve BİCİL
Klinik Psikolog Merve Tekin, yüksek lisans eğitimim sırasında tanıdığım ve sevdiğim, güvendiğim bir arkadaşımdır. Bilgiye ulaşma konusundaki gayretini...

 
Semiha KARADAĞ'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Whatsapp İletişim Numarası)
Kişisel linkedin hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi/ Psikoloji (2006 Mezunu)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2014) - Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Semiha KARADAĞ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Panik Bozukluğu (Panik atak)
Agorafobi
Yaygın Anksiyete Bozukluğu (Evham)
Sosyal Fobi
Uçak Fobisi
Sınav Kaygısı
Özgül Fobi
Performans Kaygısı
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı )
Travma Sonrası Stres Bozuklugu
Akut Stres Bozukluğu
Uyum Bozuklukları
Çift ve Aile ilişkisi Sorunları

Semiha KARADAĞ Özgeçmis CV Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ'ın Özgeçmişi
2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı’ndan mezun olmuştur. 2013 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji (Klinik Yetişkin Psikolojisi) Yüksek Lisans Programı’nı ve 2018 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır. Yüksek lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almış; Prof. Dr. Perin Yolaç ve Dr. Çağla Gülol’un süpervizyonuyla Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Birimi’nde bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür. 2012-2014 yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nin, teori, uygulama ve süpervizyon derslerini içeren, 580 saatlik Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programı’na katılmıştır; farklı aile ve çift terapisi ekolleriyle(sistemik aile terapisi, stratejik ve çözüm odaklı aile terapisi, bilişsel davranışçı aile terapisi, deneyimsel çift terapisi, dinamik çift terapisi, Imago çift terapisi)çalışan eğitimcilerden ders almıştır....[Devamı...]

Semiha KARADAĞ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Dilek YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117198
Semiha Hanım ile çok derin araştırmalar yapmadan, tamamen uzmanlık alanlarının şikayetlerime uygun olması nedeniyle tanıştım. Kendisiyle yolumun kesişmesi belki de hayatımdaki en büyük şanslarımdan biri. Bambaşka sorunlar hakkındaki şikayetlerimi derinlemesine incelediğinde kök nedenlerden birinin yıllar önce yaşadığım depremin yarattığı (1999 Gölcük depremini hemen karşı kıyıda, Derince ilçesinde yaşamıştım) travma sonrası stres bozukluğuna bağlamasına önce şaşırmıştım, sonra ise önerdiği EMDR tedavisine başladık. Kendisine de kurduğum cümle "bu bilim değil, sihir" olmuştu ki hala EMDR seanslarını hatırladıkça aynı hissiyattayım. O seansların sonrasında depremle ilişkili olduğunun bile farkında olmadığım pek çok kararımda, sorunumda büyük iyileşme sağladım. En son 30 Ekim 2020 depreminde şiddetin çok yüksek olmasına rağmen EMDR sonrasındaki orta şiddetli diğer depremler gibi soğukkanlılığımı kaybetmedim, geçmişte yaşadığım aşırı panik halini (aşırı panikle ani hareketler, kolların-bacakların uyuşması, dil tutulması, vs) hiç yaşamadım. Benim gibi deprem travmalı biri için mucize gibi bir şey şu anda olduğum durum. Kendisi ile farklı sorunlarım, kaygılarım için görüşmeye mutlaka devam edeceğim. Profesyonelliği, ılımlı yaklaşımı, empati seviyesi ve hastalarına verdiği güvenle herkese yürekten tavsiye edebileceğim nadir uzmanlardan. Bugüne kadar 5 farklı arkadaşım benim aracılığımla tanıştı ve hepsi de Semiha Hanım sayesinde ana şikayetlerine çözüm sağladı.
     Beğenin    
S.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113100
4 yıl önce annemi ve babamı trafik kazasında kaybettiğim ve dünyamın başıma yıkıldığı, asla toparlayamayacağımı düşündüğüm bir zamanda gittim Semiha Hanım'ın yanına. Açıkçası çok fazla araştırma yapacak gücüm yoktu. Arkadaşlarımın ısrarıyla başladım terapiye. Semiha Hanım'ın karşıma çıkması şansım oldu. Şimdi internette hakkında yapılan yorumlara baktığımda az bile yazıldığını düşünüyorum. Terapiye başladığım dönemde uyuyamıyordum , yemek yiyemiyordum, işime gidemiyordum, aklımda hayatımı işkenceye çeviren bir dolu sahne vardı. Annemle babamın son hali gitmiyordu gözümün önünden. Koskoca bir karanlık içinde hissediyordum kendimi. Semiha Hanım, benim o karanlıktan çıkabilmem için elini uzattı. Acı çekerken bana eşlik etti. Yasımı hayatıma devam ederek tutabilmemi sağladı. Annemi ve babamı çok özlüyorum. Bu hiçbir zaman geçmeyecek biliyorum. Ama kendi hayatıma da devam edebiliyorum. Nefesim kesilmeden anıyorum onları. Güzel zamanlarımızı daha sık hatırlıyorum. Semiha Hanım artık İstanbul'da değil ama ihtiyaç duyduğumda bulunduğu yerden de bana yardımcı olacağını biliyorum. Bu bana güven veriyor. Terapiye ihtiyacı olan herkese Semiha Hanımı tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Ö.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112074
Semiha Hanım'a bir yakınımın tavsiyesiyle gitmiştim. Kendisiyle terapiye başladığımda anksiyete sorunumla boğuşuyordum. Daha önce farklı zamanlarda ilaç kullanmıştım ancak terapi almaya pek sıcak bakmıyordum. Semiha Hanım bu konudaki fikrimi değiştirdi. Yaklaşımı, şevkatle dinleyişi ve yönlendirmeleri bana çok iyi geldi. EMDR ile kaygılarımın kökenindeki anılarımı çalıştık. Ben bambaşka biri olduğumu hissediyorum artık. Sayesinde kendime güvenim geldi, daha huzurlu bir hayatım var. İlişkimde de daha mutluyum. Kendisine minnettarım. Terapiye gitmek isteyen herkese Semiha Hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Feyza TOPÇU Fotoğraf
Uzm.Psk.Feyza TOPÇU
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
14.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107830
Sevgili Semiha ile tanışmamız meslektaş olmamız sebebiyle mesleki bir platformda gerçekleşti. Aynı okuldan mezun olmamız, aynı hocaların eğitimini almış olmamız, aldığı eğitimin güvenilirliği ve yeterliliği konusunda güven duymamın nedenlerinden biridir. Semiha uzun yıllar alanda çalışmış tecrübeli bir uzmandır. Danışanımı yönlendirdiğim ve bundan sonrada gönül rahatlığı ile yönlendirebileceğim güvenilir bir meslektaşımdır.Kendisi etik değerleri ve insani hassasiyetleri olan empatisiyüksek,güleryüzlü,düşünceli ve işini seven, özverili bir psikologtur. Bu sebeple, bir uzman yardımı almak isteyen ihtiyacı olan bireylerin Semiha'dan terapi almasını şiddetle öneririm.
     3 Beğeni    
O.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107793
Ben bazen meleklerle karşılaştığımızı düşünüyorum. O karşılaşma sayesinde hayatımızı kurtaran; bizi mutlu eden bir sokak köpeği, trafikte hayatımızı kurtaran bir insan... Semiha hanım da aynen böyle. Ne olduğunu ne bittiğini siz daha anlamadan. Bir de bakmışsınız o can yakıcı sıkıntıları dindirmiş. Sağlıklı düşünür olmuş buluyorsunuz kendinizi. Hayatınıza mutluluğunuza güveninize, yani sizi kendinize götürür. Hiç olmadığınız kadar hafiflersiniz bir yandan güçlü ve mutlu olurken. Sıkıntılarınız bitince özler olursunuz psikoğunuzla sohbet etmeyi :) Her zaman güven uyandıran bir isim olarak hatırınızda kalır.
     1 Beğeni    
Esra A.
9.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98384
Semiha hanimi cok ciddi bir sekilde cikmazda oldugum bir donemde tanidim. Yaygin anksiyete bozuklugu sebebiyle uyandigim anda baslayan yogun panik duygusu ele gecirmisti tum benligimi. Iyilesebilecegime, tedavinin bana faydasi olacagi konusunda hic bir inancim yoktu. Psikiyatristimin tavsiye ve motivasyonuyla kendisiyle istemeye istemeye gorusmeye basladim. Ondan once bilimum psikologla gorustugum icin bir sonuca varmayan, havada kalan cumlelerin yer aldigi bir gorusme daha olacak diye dusunuyordum. Kendisi ilk gorusmeden itibaren ilgi ve alakasini hissettirdi. Analitik tarafsiz tavri, hizli bir kavrama yetenegi vardi. Anlattiklarimi anlamayacak diye dusunurken, bir kac saniye icerisinde analiz ederek dusuncelerimin farkli bakis acilariyla nasil bambaska bir seye donusebilecegini fark ettirdi. Zekasina, samimiyetine ve profesyonelligine hayran birakti. Suan yalniz yasiyorum, bir isim var. Kaygilarimla basa cikabiliyor, hayatin bana verdiklerine sukrediyorum. Karsima ciktigi icin cok sansliyim. Problemi olan her tanidigim/tanimadigim insana tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Serap BİLGEN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98367
Merhaba... Terapinin sanat olduğunu düşünenlerdenim. Semiha'nın da bu sanatı çok iyi icra ettiğine, edebildiğine şahit oldum. Mesleki bilgi ve becerileri kendi kişilik özellikleri ile birleşince ortaya harika işler çıkıyor. Her paylaşımımızda zenginleştiğimi hissettiğim, kendimle ilgili meselelerde ya da mesleki paylaşımlarımızda bakış açısına, düşüncelerine kendimi güvenle yasladığım sevgili dostum ve meslektaşım terapist koltuğuna hakkını vererek oturan bir profesyoneldir. Ondan yardım almak için gelen danışanın, onu oraya getiren sorunları halletmenin çok daha ötesinde geliştiren ve büyüten bir deneyim yaşayacağını düşünüyorum. Mesleki yaşantısına çok yakından tanık olan biri olarak iç dünyanıza yapacağınız bu yolculukta Semiha'nın Terapi Odasına kendinizi güvenle emanet edebilirsiniz. Çıkışta eminim "İyi ki geldim" diyeceksiniz.
     3 Beğeni    
Semih
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Nisan.2017
TavsiyeNo: 96126
Merhaba Semiha hanima obsesyon hakkinda danistim ve her seansimdan memnun ayrildim. Bana sagladigi farkindaligi hicbir seye degismem. Kendisi sorun yaratan dusunce tarzima cok profesyonel yaklasarak onlari nasil farkedip degistirebilecegimi bikmadan anlatarak en onemlisi bana bunu benimsetti. Gorusme seanslarinin yani sira obsesyonla ile ilgili kitaplari tavsiye ederek kendi basima da basarabilmeyi de ogretti. Kesinlikle ilgili ve anlasilir bir anlatimi var. Durumunuzu yakindan izliyor ve soylediklerinizi aradan gecen zamana ragmen unutmuyor.Kendisine tesekkur ediyorum.
     2 Beğeni    
Oya ToSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95913
Semiha hn tanımış ve onun hastası olmuş olmak benim ve çocuğumun hayatında hiç tahmin etmeyeceğim çok olumlu ve büyük bir değişikliklere sebeb olmuştur. Sesini bir kez daha teşekkür ederim. Semiha hanımın işine olan saygısı ve disiplinli ile kendisini diğer psikologlardan ayırdığını bildirir, kesinlikle tavsiye ederim. Tedavinin bitmesine rağmen gidişinden duyduğum üzüntüyü ve İstanbul'daki hastaları için Semih hanımın büyük bir kayıp olduğunu özellikle söylemek isterim. Pisikolog Semiha hanımın uyumlu, hoşgörülü, sabırlı ve saygılı ve de tedavisinden gördüğüm yararlar gözününde bulundurularak konusunda engin bilgiye sahip olduğunu bildirir, bundan sonra ki çalışacağı kurumlar için büyük bir kazanç olacağını gururla söyleyebilirim. Pisikolog Semiha hn İzmir'e taşınması benim için çok üzücü olmasına rağmen İzmir deki hastaları için bir armağandır
     3 Beğeni    
Hande Okur
9.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95848
Semiha abla akraba olduğum için kendimi şanslı saydığım insanlardan biridir benim için. Küçüklüğümden beri kendisiyle konuşmak hep huzurlu hissetmemi sağlamıştır. O zamanlarda da kendisini hep bu meslekte hayal ederdim. İçinden çıkamadığım durumlarda bana yol gösterdi, bana farklı bakış açıları kazandırdı, bir takım durumlarda daha sağlıklı düşünmemi sağladı ki profesyonel anlamda danışanlarına çok daha fazla yardımcı olacağına ve danışanlarının da kendisiyle tanıştığı için çok şanslı hissedeceklerine eminim.
     4 Beğeni    
Gonul
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95846
Psikolog psikolog gezdikten sonra son durağım olan tatlı terapistim benim.Kendisine gittiğimde bitmiş bir durumdaydim .bende yaygın asiyekte bozukluğu vardı.çok şükür simdi çok çok iyi bir uzmandan ziyada bir arkadaş bir dost kendisi.İzmir çok şanslı ;) halada gorusuyoz.şiddetle tavsiye ederim tatlı dilli güler yüzlü canım psikoloğum iyiki varsin.Özellikle panik atak da ben toplu taşıma araçlarına binemezken simdi yolculuk yapıyorum sayesinde mintarim.
     3 Beğeni    
Yasemin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95841
Semiha hanim ile 2 yil once tanistik. Esim ile nisanliyken cok sorun yasiyorduk ve ayriligi dusunuyorduk. Son care olarak arkadasimin bir tavsiyesi uzerine Semiha hanim ile tanistik ve cift terapisine basladik. Tarafsiz ve guler yuzlu yaklasimiyla ilk andan itibaren bizde guven duygusu uyadirdi. Semiha hanim sayesinde gercek anlamda birbirimizi tanimaya basladik ve birbirimizi dinlemeyi, birbirimize nasil davranmamiz gerektigini bize ogretti. Semiha hanim sayesinde iliskimizi kurtardik ve suan guzel bir evliligimiz var. Semiha hanima cok sey borcluyuz.
     3 Beğeni    
Io
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95836
Merhabalar. Ben travma sonrası stres bozukluğu yaşıyordum ve bundan habersiz yıllar geçirdim. Bir problem olduğunun farkındaydım elbette ama başka şeylere yora yora hep bir şeyleri erteleyerek zamanımı geçirdim. Bir gün işin içinden çıkamayacak gibi hissettiğim an bir uzman arayışına girdim. İşte benim Semiha Hanımla tanışma hikayem böyle. Terapist hasta ilişkisi o kadar önemli ki bir tedavide, benim şansıma biz o bağı çok kuvvetli kurduk. Semiha Hanım tüm travmalarımın üstesinden gelebileceğim inancını bana verdi ve geldim de. Onun sayesinde hayatımın kalitesi arttı, kafamda beni ezen milyonlarca düşünce olmadan sadece hayatımı yaşıyorum. Eskiden hayatı kendime ne kadar zorlaştırdığımı hatırladıkça hayret içinde kalıyorum. Bir kez daha teşekkür ederim Semiha Hanım ve bu mesajı okuyan herkese Semiha Hanımı kesinlikle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Gülçin ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95835
Semiha hanım ile 1 yıl önce tanıştım ve bir psikolog ile görüşme kararımın, hayatımın en doğru kararı olmasını sağladı. İlk etapta anksiyete şikayetlerim ile kendisiyle görüşmeye başlamış olmakla birlikte sadece anksiyetem iyileşmedi aynı zamanda kendim ile ilgili pek çok şeyi fark etmemi ve değiştirmemi sağladı. Şu yaşıma kadar özgür olmadığımı fark etmemi sağladı. Artık o kadar mutluyum ve eskisinden o kadar farklıyım ki bu artık çevrem tarafından da fark ediliyor. etrafımdaki insanlardan "ne kadar değiştin", "gülüşün bile değişti" gibi yorumlar alıyorum. İyi ki tanıştım ve iyi ki onun gibi biri var. İyi olmadığını gördüğüm herkesin onunla görüşmesini istiyorum. Herşey için minnettarım. Sizi iyi ki tanıdım.
     4 Beğeni    
Merve BİCİL Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83554
Sevgili Semiha ile klinik psikoloji yüksek lisansta tanıştık. Kendisi aynı zamanda sevdiğim ve güvendiğim bir meslektaşım ve arkadaşımdır. Klinik psikolog Semiha, içtenliği, etik duruşu ve çalışkanlığı ile hem aile hem de bireysel olarak danışan yönlendireceğimde aklıma ilk gelen, güvendiğim meslektaşlarımdan birisidir. Hem bu sebeplerden hem de daha sonra aldığım olumlu geri bildirimlerden ötürü klinik psikolog Semiha Karadağ'ı deneyimli ve güvenilir bir terapist arayan herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Merve EKŞİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82493
Sevgili meslektaşım Semiha ile yüksek lisans eğitimim esnasında tanıştım. Semiha, bu süreç zarfında ve sonrasında aktif olarak mesleki paylaşımlarda bulunduğum, danışan yönlendirdiğim bir meslektaşımdır. Eğitim donanımı ve yıllardan beri edindiği mesleki deneyimlerini yüksek lisans eğitimimiz boyunca gözlemleme fırsatım oldu. İnsana değer veren, bütüncül yaklaşan, saygı değer, kendini mesleğine adamış, empati yeteneği olan ve kendine güvenen meslektaşımdır. Yönlendirdiğim danışanlardan aldığım geri bildirimin gönül rahatlığı ile psikoterapi almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    

Semiha KARADAĞ'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği

Semiha KARADAĞ Mesleki Videolar Videoları
1 Video

Semiha KARADAĞ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Semiha KARADAĞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve BİCİL
Uzm.Psk.Merve BİCİL
Klinik Psikolog Merve Tekin, yüksek lisans eğitimim sırasında tanıdığım ve sevdiğim, güvendiğim bir arkadaşımdır. Bilgiye ulaşma konusundaki gayretini...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(537) 436 93 84  
(Whatsapp İletişim Numarası)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi/ Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2006
(18 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2014) - Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabı

Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Semiha KARADAĞ Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video

15:48
Top