2007'den Bugüne 83,083 Tavsiye, 26,199 Uzman ve 18,425 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


İlke TARHAN
Psikolojik Danışman - İstanbul
Psikoterapist, Psikolojik Danışman

İlke TARHAN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

#EVDEKALIN Psk.Dnş.İlke TARHAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

İlke TARHAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Psk.Dnş.İlke TARHAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İlke TARHAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

İlke TARHAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar İlke TARHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Fazıl TATARPsk.Dnş.Fazıl TATAR
Fazıl Bey'in adını ilk olarak çocuk değerlendirme testleri eğitmeni ünvanıyla sosyal medyada gördüm. Sonrasında yolumuz psikoterapi alanında uzun solu...
Uzm.Psk.Dnş.Emine YANIT
Sevgili meslektaşım Emine Yanıt ile yolumuz uzun soluklu Bütüncül Psikoterapi Eğitimi'nde kesişti. Kendisi almış olduğu ve almaya devam ettiği eğitiml...
Psk.Dnş.Nurcan İLKAN AYDAY
Nurcan Hanım'la tanışıklığımız birlikte katılmış olduğumuz Bütüncül Psikoterapi Eğitimi kanalıyla oldu. Kendisi psikoterapi becerilerinin yanı sıra s...
Fatih PULATUzm.Psk.Fatih PULAT
Fatih Bey'le katılmış olduğumuz uzun soluklu Bütüncül Psikoterapi Eğitimi'nde tanıştık. Kendisi mesleki birikimini arttırmayı her daim amaç edinmiş t...
Aygün ÖZERUzm.Psk.Dnş.Aygün ÖZER
Aygün ÖZER ile uzun soluklu bir eğitim yolculuğu olan Bütüncül Psikoterapi Eğitimi sürecinde tanıştım. Bu uzun soluklu yolculuk içerisinde yol alırken...

İlke TARHAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Psikoterapi
Çocuk ve Ergen Terapisi/Danışmanlığı
Oyun Terapisi
Sınav Kaygısı
Performans Kaygısı
Okula Uyum Sorunları/ Okul Fobisi
Takıntılar
Trikotillomani
Korkular
Depresyon
Fobiler
Çocuk Değerlendirme Testleri/ WISC-R Testi
Davranış Bozuklukları
Özgül Fobiler
Sosyal Fobiler
Panik Bozukluk
Öfke Kontrolü
Uyum sorunları
Genelleşmiş Kaygı Bozukluğu
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Akut Stres Bozukluğu
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Somatizasyon Bozukluğu
Konversiyon Bozukluğu
Ağrı Bozukluğu
Hipokondri
Beden Dismorfik Bozukluğu
Yeme Bozuklukları

İlke TARHAN'ın Makaleleri İlke TARHAN'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

İlke TARHAN Özgeçmiş CV Psk.Dnş.İlke TARHAN'ın Özgeçmişi
İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2007 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı çeşitli kademelerde ve bağımsız olarak çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Okulda çalışırken “Verimli Ders Çalışma”, “Sosyal Beceri”, “Sınır koyma”, “Anne-Baba Olmak”, “Ergenik”, “Cinsel Eğitim”, “Arkadaşlık”, “Zorbalık”, “Aile içi İletişim”, “İletişim”, “Okul Olgunluğu”, “Dikkat”, “Programlı Çalışma”, “Ev Ödevi”, “Sorumluluk Alma”, “Kaygı”, “Sınav Kaygısı”, “Yaş Dönemleri ve Sorunları”, “Olumlu Disiplin”, ‘ Bağımlılık’, ‘İhmal ve İstismar’dan Korunma’ vb. konularda velilere, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik seminerler vermiş, bu konulara ilişkin bireysel danışma ve grupla psikolojik danışma süreçlerini devam ettirmiştir.
2007 senesinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı, Üniversiteler, Enstitüler ve Sivil Toplum Örgütleri tarafından düzenlenen Psikososyal Müdahale, AÇEV- Anne Destek Programı, Travma'ya Yaklaşım, Bağımlılıkla Çalışma, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği, WISC-R uygulayıcı eğitimi, TKT- 7-11 Uygulayıcı Eğitimi vb. pek çok eğitim, çalıştay ve seminere katılarak mesleki yeterliliklerini çeşitlendirmiştir.
Mesleki Yeterliliklerini arttırmak için Yaratıcı Drama Liderlik Eğitimini tamamlamış, Bütüncül Psikoterapi Eğitiminin Teorik ve Formülasyon kademelerini bitirmiş, Süpervizyon sürecine devam etmektedir. 2018 senesinde Nilüfer Devecigil'den Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi almış ve Varoluşçu Akademide Temel Varoluşçu Analiz Eğitiminin birinci senesini tamamlamıştır.
2. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi'ne sunumuyla katılmış ve Lizbon'da yapılan 35 .SEPI yıllık kongresine gönderdiği sunumu kabul olmuş, panelist olarak kongreye katılmıştır.
Halen Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına devam eden İlke TARHAN, çalışmalarına İstanbul Bakırköy'de ve Gaziosmanpaşa'da devam etmektedir.

İlke TARHAN Tavsiye Yazıları İlke TARHAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Psk.Dnş.Nurcan İLKAN AYDAY
Kocaeli - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-12-2019
 TavsiyeNo: 112567
Psikoterapist İlke hanım ile tanışmamız aynı eğitim grubunda oldu.Kendisi alanında çok başarılı mesleğini severek yapan ,güncel gelişmeleri takip eden ve sürekli kendisini geliştiren bir uzmandır. Güleryüzü ,sıcak samimi içten bir tavrı ile danışanlarını kapsayıcı bir özelliği vardır. Psikoterapist olarak her zaman bilgisine tecrübesine güvendiğim İlke Tarhan hanımı özellikle okuduğu kitaplar ,katıldığı eğitimler konusunda hayranlıkla takip ediyor kendisine başvuracak danışanların tereddütsüz gidebileceğini düşünüyor ve tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 HARUN ASAN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.156.131.ZZZ

03-12-2019
 TavsiyeNo: 112559
İlke Tarhan ile uzun soluklu olan bütüncül psikoterapi eğitiminde tanıştık. Uzunca bir süredir kendisi ile hem dostluğumuz hem de psikoterapi alanıyla ilgili paylaşımlarımız devam ediyor. Bilgi ve tecrübesini harmanlayarak kendisinin psikoterapist camiasında oldukça aranan birisi olacağına inanıyorum. Mesleki etiğe önem veren, danışanlarıyla samimi ve güvenli ilişki kurabilen ve gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir psikoterapist olduğunu söyleyebilirim.Kendisini sürekli yeni eğitimler alarak güncelleyen dostuma mesleki olarak başarılar diliyorum.
     Beğenin    

 Zehra Mike (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.241.90.BZ

02-12-2019
 TavsiyeNo: 112549
Merhabalar, Sevgili Ilke Tarhan, tanıdığım biridir evet, fakat bana sağladığı psikolojik destek ve yardımları, kişisel hayatımı ve dünyamı yakinda n tanımadığı için, oldukça verimli ve işlevsel olabilmiştir. Uzun zamandır çözemedim kendi içsel meselelerimi ve ailevi sorunlarımı sayesinde daha kolay atalatabilir ve sorunlarıma daha sağlıklı bakabilir oldum. Ayrıca kendisi müthiş bir okur imiş, bunu da sesanlarla beraber öğrenmiş oldum. Kendisi ile tanışmaniz bile sizin için başka dünyalara kapı açabilir. Seansları söylemiyorum bile.
     Beğenin    

Fatih PULAT Fotoğraf  Uzm.Psk.Fatih PULAT
Balıkesir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

02-12-2019
 TavsiyeNo: 112548
İlke hanımla uzun soluklu bir eğitimde beraber bulunduk. Kendisinin en önemli artısı sadece psikoloji bilgisiyle değil aynı zamanda sosyoloji, bilim, felsefe(özellikle varoloşçuluk) gibi bir çok disiplini içeren bilgi birikimiyle diğer meslektaşlarından farklılaşıyor olmaaıdır. Klasik kalan bir çok eskimiş kuramdan ziyade güncel psikoterapi ekol ve tekniklerine de hakim olması oldukça takdire şayandır. Değişim ve dönüşüm sürecine girmek isteyen, bu cesareti içinde barındıran tüm kişilere İlke hanımı tavsiye ederim.
     Beğenin    

Aygün ÖZER Fotoğraf  Uzm.Psk.Dnş.Aygün ÖZER
Balıkesir - Psikolojik Danışmanlık Uzmanı
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

01-06-2019
 TavsiyeNo: 110036
Meslektaşım ve arkadaşım sevgili İlke'yle tanışıklığım Psikoterapi Enstitüsü'nde aynı zamanda başlayan bütüncül psikoterapi yolculuğuna dayanıyor.Daha ilk günden etkin ve yaratıcı duruşuyla eğitim grubunda varlığını duyuran, sonrasında da grubun dinamizmine ve üretkenliğine önemli katkıları olan bir insandır.Felsefeden,edebiyata;sinemadan,müziğe ve sanatın daha birçok alanına uzanan engin bilgisi günümüzde az bulunan entelektüel birikimini ortaya sermektedir.Mesleki formasyonunun yapısında yeralan insancıl yaklaşımı,bilimsel bilginin peşinde ısrarlı tavrı,her türlü ayrımcılık ve adaletsizliğe karşı kararlı duruşu ve meslek etiği konusundaki net tavrıyla,kesinlikle doğru yerde ve doğru işi yapan bir konumdadır.Gönül rahatlığıyla kendisini psikoterapi desteği ya da psikolojik danışmanlık almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

İlke TARHAN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Okumak, Seyahat Etmek, Keman Çalmak

Sevdiği Yazarlar : John Steinbeck, Jose Saramago, Paul Auster, Ursula LeGuin, Irving Yalom,

Sevdiği Filmler : Solino, Yaşamın Kıyısında, Cache, İklimler

Sevdiği Sözler : Kuş Ölür,Sen Uçuşu Hatırlarsın.


İlke TARHAN'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
SEPI (Society for the Exploration of Psychotherapy Integration )
Psikoterapi Enstitüsü Derneği
Hipnoz Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Nefes Danışmanlık/Gaziosmanpaşa insula Psikoloji/ Bakırköy
İstanbul  

Adres 2:
İnsula Psikoloji
Kartaltepe Mahallesi. Pelinli Sok. No: 26 Melisa Ap. B Blok Kat: 1 d :8 Bakırköy
İstanbul  

Psk.Dnş.İlke TARHAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1985
(35 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2007
(13 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

İlke TARHAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


İlke TARHAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

İlke TARHAN Mesleki Videolar Videoları
-


18:02
Top