2007'den Bugüne 73,926 Tavsiye, 24,489 Uzman ve 16,736 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Pedagog
İsim

Ömer CİMEM

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Uzm.Psk.Dnş.Ömer CİMEM isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ömer CİMEM Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Ömer CİMEM'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Ömer CİMEM'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Ömer CİMEM Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Psikopedagojik Terapi
CAS (Cognitive Assessment System )
Çocuğun Öğrenmeye İlişkin Becerilerinin Tespiti ve Geribildirimi
Ebeveyn Danışmanlığı
PASS PREP Bilişsel Müdahale Eğitimi
Frostig ve Okul Olgunluğu
Okuma Güçlüğü, Okuma Becerisi
Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Discalculi, Disgrafi, Garden Variety)
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Boz.
Yaygın Gelişimsel Bozukluk
Üstün Zekalıların Eğitimi
Sınavlara Yönelik Danışmanlık (Teog/YGS/LYS)
Sosyal duygusal gelişim,
İletişim Becerileri,
Sosyal Beceri
Sınav Kaygısı
Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimleri
Eğitimcilere ve Eğitim Kurumlarına Danışmanlık Hizmetleri

Ömer CİMEM Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Dnş.Ömer CİMEM'in Özgeçmişi
2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık(PDR) bölümüden mezun oldum. Öğrencilik yıllarımdan beri farklı gelişen çocuklarla çalışıyorum.

2017 yılında İstanbul Üniversitesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler yüksek lisans programından mezun oldum.

Aktif olarak son 7 yıl içerisinde yoğun olarak özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, yaygın gelişimsel bozukluk, davranış ve duygusal problemler, okul olgunluğu, disleksi, discalculi, disgrafi, bozukluğu olan 4-13 yaş grubununda çocuklarla çalıştım.

TEOG ve YGS-LYS süreçlerinde olan çocuklarla motivastonel görüşmeler, ders çalışma alışkanlığı kazanma, öğrenmeyi öğrenme, temel bilişsel becerilerin gelişimi süreçlerinde öğrencilere destek oldum.
...[Devamı...]

Ömer CİMEM Tavsiye Yazıları Ömer CİMEM için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 O.L (Danışan)
 IP: 81.215.206.YB

31-10-2017
 TavsiyeNo: 99975
Sayın Ömer Çimen ile oğlum ilkokul birinci sınıfta, okulu tarafından bildirilen bazı harflerin ya da rakamların ters yazılması ile ilgili düzelmeme durumu sonucunda gittiğimiz Psikolojik danışma merkezinde tanıştık. Uygulanan CAS testi sonucunda geliştirilmesi gereken noktalar belirlenerek, çalışma programı belirlendi ve Ömer Bey ile oğlumun yaklaşık 6 ay birebir çalışma imkanı oldu. 6ıncı ay sonrasında tekrarlanan test sonucunda geliştirilmesi gereken tüm yönlerin gelişmiş olduğunu net bir biçimde gördük. Bunun yanısıra öğretmeninden ve okulundan aldığımız geri bildirim ve bizim evde gördüğümüz gelişim de testin sonucunu destekliyordu. Bu çalışma süresince öne çıkan tarafları; çocukla kurduğu hızlı iletişim, hızlı ve sarsılmaz güven kazanımı, bilimsel yaklaşım oldu. Bunun dışında bu tarz programlarda mutlaka önemsenmesi gereken özelliği ise vicdandır. Ömer Bey çocuğumuz neye, ne kadar süre ihtiyacı olduğu konusunda da, etik bir program yürüttü. Sonuç olarak, öğrenme güçlüğü ve diğer uzmanlık alanları ile ilgili tüm sorunlarınız konusunda kendisi ile iletişim kurmanızı tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 İpek ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 119.81.161.YJW

29-10-2017
 TavsiyeNo: 99944
Ömer Bey 4 senedir oğlumu takip ediyor, Kendisinin çocukla kurduğu iletişim süper. Sayesinde çok yol katettik, birçok sıkıntıyı atlattık. Mesleğinde çok iyi olmanın ötesinde, hem çok etik, hemde güvenilir biridir. Çocuktada aynı itimat hissini uyandırır, oğlum aklında olan içinden geçen ne varsa kendisi ile güvenerek paylaşır hatta ona nede sıkıntı hissediyorsa rahat rahat anlatıp ne yapmalıyım diye sorar. Kendisini hem Pedagog, hem de bir insan olarak ailece çok seviyoruz. Eğer bir Pedagog arıyorsanız başka adreslerde vakit kaybetmeyin, çok yer gezmiş biri olarak söylüyorum kendisi gidilebilecek en doğru adres.
     2 Beğeni    

 Hande (Danışan)
 IP: 213.165.161.ZYJ

29-10-2017
 TavsiyeNo: 99943
Merhaba , Omer bey ile cok sevdiğimiz bir öğretmenimizin tavsiye si üzerine tanıştık . Oğlumun dikkat dağınıklığı ile ilgili problemini cok keyifli bir yöntemle düzeltti. Cok faydasını gördük. Tesekkur ederiz. Kendisinin tavsiye ettiği oyunlarıda ailece hep beraber oynuyoruz . Çocukların dikkatini arttıran cok keyifli ve eğlenceli oyunlar mutlaka deneyin. Oğlum normalde okul çıkışı bu tarz çalışmalara isteksiz olurdu fakat Omer hoca ile tanısınca bu dersleri iple çekmeye başladı. Kendisinin pozitif enerjisi ve güler yüzü küçük kızımın bile derslere katılmak istemesine neden oldu. Tekrar tesekkur ederiz . Omer bey ile tanışmadan önce gittiğiniz kurum bize Ali icin daha uzun süreli bir çalışma önermişti ve bize bu cok zor gelmişti . Şansımıza aynı zamanda Omer bey ile tanışıp doğru yolda ilerleyebildik.
     2 Beğeni    

 dr. eSite Editörleri Tarafından Kapatıldı aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 83.66.10.ZJJ

21-09-2017
 TavsiyeNo: 99229
Ömer Beyle oğlum Bora 3. sınıfa başlarken arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştık. Oğlum çekingen, içine kapanık, kitap kalem v.b. eşyasını kaybeden, unutkan bir çocuktu. Kendisi de bu durumdan şikayetçi olmaya başlamıştı. Ömer Beye başvurduğumuzda yaptığı testler sonucunda, dikkat eksikliği olduğunu, işitsel hafızasının yaşının gerisinde olduğunu, bu sorunların çeşitli çalışmalarla düzelebileceğini söyledi.Böylece çalışmalara başladık. Haftalık görüşmeler ve evde yapılan eğlenceli faaliyetlerle geçen bir süreçten sonra testler tekrarlandığında Bora'nın yaşına uygun seviyeye geldiğini gördük.Bu aşamadan sonra okul başarısını arttırmak ve bilişsel seviyesini güçlendirmek için yeni bir program uyguladık. Bütün bu aşamalarda egzersizlerin yanı sıra çocuğumuzu daha iyi anlamamız ve aile olarak yapılması gerekenler konusunda da Ömer Beyin ciddi desteğini gördük. Ömer Beyin mesleğine olan hakimiyeti ve iş displini sayesinde hiç zaman kaybetmeden sonuca ulaşma şansımız oldu. Mütevazi, nazik kişiliği ve centilmen tutumu sayesinde her sorunumuzu rahatça kendisiyle paylaştık. Benzer sorunlar yaşayan tüm ailelere Ömer Beye danışmalarını ciddiyetle tavsiye ediyorum.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     2 Beğeni    

 Bedirhan ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.170.45.JC

28-08-2017
 TavsiyeNo: 98836
Kendisiyle üniversite sınavına gireceğim sene bir iq testi aracılığı ile tanıştım.Sonrasında sınavıma kadar aralıklarla görüşmelerimiz devam etti. Bir insana rehberlik desteği verebilmekte en önemli koşullardan biri karşındaki en mükemmel biçimde anlayıp tanımaktır.Ve bu ne kadar kısa surede ne kadar iyi derecede yapılırsa harikadır.Ben Ömer Bey'in(abi diyorum aslında ama resmi olsun.)hayatımda tanıdığım bu işi yapan en iyi insan oldugunu düşünüyorum.Ve bence rehberlik veya danışmanlık gibi konularda bu işi yapan insan için gereken özelliklerin o insanın işi yapma şeklinden fazla olduğunu düşünüyorum.Bir insan işini iyi yapabilir hatta çok çok iyi de olabilir ama bu onu alanınin en iyisi yapmaz bu özelligine harika karakteri ve yardım sever oluşu da eklendiğinde işte o zaman mükemmel bütüne ulaşırsınız. Ömer Bey işte bu özellikleri taşır. Kendisine bana inandığı için Ve yaptığı onca şey çok teşekkür ediyorum.Onun sayesinde hayatım sonsuza kadar değişti belki de .Eğer bu işi yapan bir insan arıyorsanız buldunuz tebrik ederim.
     4 Beğeni    

Ömer CİMEM'in Kitap ve Yayınları Ömer CİMEM'in Basılı Kitap ve Yayınları
OKULA BAŞLAMA YAŞINA GÖRE İLKOKUL İKİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN OKUMA BECERİLERİNE DAİR BİR ARAŞTIRMA / Yüksek Lisans Tezi

OyuncakveKitap/ İpek Böceği Eğitim Seti

Oyuncakvekitap/Masal Masal İçinde Oyunu

Ömer CİMEM'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Siraç Aile ve Eğitim Derneği Kurucu Üyesi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Nino Aile ve Eğitim
Koşuyolu Caddesi, Nesim Sokak, No:3, Daire: 1 koşuyolu, Kadıköy/İstanbul
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(530) 441 46 16  

Telefon 2 :
(530) 700 60 00  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1985
(32 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2010
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler (PDR) Tezli Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabı

Ömer CİMEM'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Ömer CİMEM'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Ömer CİMEM Mesleki Videolar Videoları
-11:26
Top