2007'den Bugüne 92,403 Tavsiye, 28,230 Uzman ve 19,990 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Seda GENÇ
Psikolog - İstanbul
PSİKOLOG, EMDR Terapisti, Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT)

Seda GENÇ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Seda GENÇ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

11
(%72.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Seda GENÇ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Seda GENÇ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Seda GENÇ'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
İnda Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Cumhuriyet Cad. Umaç Apt. No: 93 Daire: 16/17
İstanbul
Telefon 1 :
(İŞ CEP TEL)
Telefon 2 :
Telefon 3 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce(İyi),italyanca(Orta)
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üni.
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Seda GENÇ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kullanılan Terapi yaklaşımları :

EMDR Terapisi
Kognitif Davranışçı Terapi (CBT)


YETİŞKİNLERDE; ANKSİYETE BOZUKLUKLARI
PANİK ATAK
DEPRESYON
TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU
KAYGI/KORKU
FOBİLER
ÖFKE KONTROLÜ
STRES VE STRESLE BAŞETME YOLLARI
KARAR VERME ZORLUKLARI
İLİŞKİ SORUNLARI
OBSESİF-KOMPUSİF BOZUKLUKLAR
(TAKINTILAR)

ÇOCUKLARDA; ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ
KONUŞMA BOZUKLUĞU
DİKKAT EKSİKLİĞİ
GELİŞİMSEL SORUNLAR

Seda GENÇ Özgeçmis CV Psk.Seda GENÇ'in Özgeçmişi
2005 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde süpervizyon eşliğinde terapilerine devam etmenin yanı sıra çalışma alanları kapsamında gerekli grup ve kurumlara eğitimler vermeye devam etmektedir.
Erenköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Psikoz Birimi ve Bakırköy Ord.Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoz Birimi’nde alan stajlarını tamamladı.
Kogitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi’ne 2011 yılından bu yana Türkiye Kognitif Davranışçı Terapiler Derneğinde devam etmektedir.
EMDR 1. Aşama eğitimini ve süpervizyonunu tamamladı.
3 yılı aşkın süredir kognitif davranışçı terapi yaklaşımıyla vaka süpervizyonuna devam etmektedir.
Çeşitli derneklerden travma sonrası stres bozukluğu, transaksiyonel analiz,nöroloji,kendilik psikolojisi, gestalt terapi ve psikanalitik açıdan kuram eğitimleri aldı.
...[Devamı...]

Seda GENÇ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Zerrin B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2016
TavsiyeNo: 92391
Seda Hanım'a bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine danışan olarak başvurdum. Pozitif enerjisi, içtenliği ve danışanı üzerinde bıraktığı ilk intiba sebebiyle gerçekten çok etkiledi. Danışanı ile kurduğu göz teması ve anlaltımlarım esnasında beni son derece dikkati dinlemesi benim için en önemli unsurlar..Onunla paylaştığım her konuda, yönlendirici ve rehberlik edici yaklaşımı sayesinde benim için çok büyük olaylar, bir anda başedilebilir oldu. Her randevu sonrası içimi nir huzur kaplar. Kendisine meslek hayatında başarılar dilerim, herkese tavsiye ederim. Görşmek dileğiyle
     1 Beğeni    
Uzman Psk. Serra İçellioğlu
18.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58175
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden sınıf arkadaşım ve aynı zamanda çok sevgili dostum olan Seda, bu alanda belki de zaman zaman bilgi ve tecrübeden çok daha fazla sahip olunması gereken özellikler olan özverili ve disiplinli çalışma biçimini, dürüst, güvenilir kişilik özellikleri ile birleştirmiştir. Mesleki anlamdaki gelişimi pek çokları gibi okul yıllarında kuramsal olarak başlamış ve gerek lisans eğitimi süresince,gerekse de lisans eğitiminden sonra katıldığı eğitimler ile istikrarlı çizgisinden vazgeçmemiştir. çalışmış olduğu kurumlarda her zaman saygı ve beğeni kazanmış, düzenlemiş olduğu seminerlerle pek çok insana ulaşmış ve onlara bilgi kazandırmıştır. Günümüzde özellikle oldukça önem verilmesi gereken bir konu olan etik değerlere olan bağlılığa özellikle dikkat etmiştir. Kendi uzman olduğu konularda kendini geliştirmeye hiç bir zaman ara vermeyen, danışanlarının önceliklerinden vazgeçmeyen, pozitif enerjili, güleryüzlü ve samimi olan Seda'nın belirtmiş olduğu uzmanlık alanlarındaki yetkinliğini hiç kuşku olmadan bütün danışanlara tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Kevser SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56677
Sayın seda genç'e 7 yaşındaki kızımın okul ve ödev problemleri için gittik.... Kendisini bir arkadaşımız tavsiye etti. Kızım seda hanımı görür görmez çok sevdi.... Okulla ilgili sıkıntılı dönemi birlikte aştık. Hem kızımla hem bizimle görüşmeler yaptı. Şimdiye kadar danışanını detaylı bilgilendiren bir psikolog görmemiştim. Bu çok hoşuma gitti. Kendisine güler yüzü, ilgisi ve sonsuz sabrı ve bilgisi için de ayrıca teşekkür ederiz.... SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı ailesi.....
     1 Beğeni    
G.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mart.2011
TavsiyeNo: 40672
Kendisini bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdım ve çocuğumuzla yaşadığımız iletişim sorunu konusunda kendisinden yardım aldık. Onu kontrol edebilmek için yardıma ihtiyacımız vardı. Zaman içinde hem bizimle hem çocuğumuzla görüşerek, son derece profesyonel bir yaklaşımla sorunumuzu çözdü. Çok ilgilendi bizimle ve biz çok memnun kaldık. . Güleryüzlü, samimi, ilgili ve özenli bir insan. Herkese tavsiye ediyorum..
     5 Beğeni    
E.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39780
Kendisini ismen tanıyordum fakat ne iş yaptığı hakkında bir bilgim yoktu. Bir arkadaş toplantısında kendisinin psikolog olduğunu öğrendim ve ileri bir tarih için seans yapmak üzere anlaştık, görüşmeye başladığımızda dikkatimi çeken ilk şey çok sıcak şekilde karşılamasıydı. Benimle konuşurken çok saygılı olması, fikirleri ve ikna edici tavırları beni çok etkiledi, görüşmelerimize hala devam ediyorum artık doktor hasta ilişkisinden çok istediğim zaman arayıp ben geliyorum dediğimde elinden geldiğince bana zaman ayırıyor ve kafama takılan en ufak soruları hatta mutluluklarımı bile kendisiyle paylaşıyorum. Görüşmelerimizde ben üzülürken benimle beraber üzüldüğünü sevindiğim zaman benimle beraber sevindiğini hissediyorum, bu bence çok önemli çünkü sizin ne hissettiğinizi anlaması ve bunu kale alması bunu sadece maddiyat için bir zorunluluk olarak yapmaması ve işini sevmesi size daha güzel yardım etmesini ve görüşmelerin daha çabuk sonuç vermesini sağlıyor....
     2 Beğeni    
S.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39323
Uzun süren bir bunalımdan sonra bir arkadaşım vasıtasıyla Seda hanımı buldum (iyi ki de bulmuşum), başta görüşmeye çok sıcak bakmasamda (Türk insan yapısı) arkadaşımın yapmış olduğu ısrarla istemeye istemeye de olsa aradım ve görüşmek için randevu aldım, görüşmeye başladığımız da samimi tavırları ve cana yakınlığı beni en çok etkileyen yönleri oldu, sıkıntılarımı sanki kendi derdiymiş gibi dinledi. Hem olayları benim penceremden görerek benim nasıl bir yapıda olduğumu gördü hemde yapıma ters olmayan fikirler vererek gerçekte doğru olan şeyleri yapmam için beni teşvik etti ve ufak ufakta adımlarla nasıl daha mutlu olabileceğimi gösterdi. Gösterdiği yol ve verdiği fikirler benim bu durumdan çıkmama çok yardımcı oldu. Kendisine, yapmış olduğu yardımlar için teşekkürü bir borç bilirim. Teşekküler Seda Hanım...
     2 Beğeni    
N.İ.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38956
Daha önceden bir danışmandan destek almıştım.Fakat güven ve samimiyete dayalı bir ortam yaratılamadığından başarılı sonuçlar alamadık.Danışmanlara karşı ister istemez bir ön yargı oluştu bende.3 ay önce bir tanıdığım vasıtası ile Seda Hn.ile bir toplantıda tanıştım.Konuştuğumuz 10 dakika içerisinde bile samimiyeti ve güler yüzü ile tekrardan bir danışmana güvenebileceğim hissiyatını uyandırabildi bende.Seanslara başladığımızda hiç de yanılmadığımı anladım.Kısa sürede çok aşama sağladık.Kendisine gerçekten çok minnettarım.
     3 Beğeni    
H.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38850
İlk basta biraz kaygılıydım bir psikologla görüşmek konusunda ama gördüm ki Seda hanım tamamen bir profesyonel. Akıllıca yaklaşıyor, sizi direk yönlendirmiyor ama okadar can alıcı konulara değiniyor ve düşünmenizi sağlıyor ki bir bakıyorsunuz aslında soruların cevapları sizde yani size cevapları bulduruyor. Ses tonu, duruşu ve yakınlığıyla inanılmaz bir rahatlık ve güven hissi uyandırıyor, yakın bir dostunuz aileden biri gibi hissediyorsunuz. Bana gerçekten çok yardımcı oldu, tekrar tekrar teşekkürler..
     2 Beğeni    
Merih G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2010
TavsiyeNo: 38014
Seda Hanım'a tavsiyeediyorum.com aracılığı ile ulaşmış bulunuyorum.Kendisiyle gerçekleştirmiş olduğumuz seanslarda bana karşı göstermiş olduğu sabrı ve çabaları için çok teşekkür ediyorum.Kısa sürede kendi içimde çözemediğim bazı sorunlarımı çözmemde ve olaylara çok daha net bir şekilde bakabilmemde büyük payı oldu.Bana karşı göstermiş olduğu samimi tutumu,işine duyduğu saygısı ve konulara objektif yaklaşımlarından ötürü danışmana ihtiyacı olan tüm arkadaşlara tavsiye ediyor kendisine de bir kez daha teşekkürü borç biliyorum saygılar ve iyi çalışmalar. Merih G.
     2 Beğeni    
Mehmet SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Aralık.2010
TavsiyeNo: 37944
Seda hanım'la iş arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanışma fırsatı buldum. sıkıntılı bir dönemde olduğum ve bir uzmana ihtiyacım olduğunu ve önerebileceği biri olup olmadığını sorduğumda bana Seda hanımı önerdi. bende kendsi ile görüşmeye başladım. ve iyiki arkadaşımın tavsiyesini kulak ardı etmeyip Seda hanıma gitmişim. çok kısa bir sürede beni sıkıntılı durumdan çıkardı ve rahatlamamı sağladı. görüşmelerimize dönem dönem devam etmekteyiz. yardımları için kendisine çok teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
G.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36806
Seda Hanım'ın bir hastası olan yakın bir arkadaşım depresyonda olduğum bir dönemde bana Seda Hanım'ı tavsiye etti. Daha önce hiç psikoloğa gitmediğim için tereddütlüydüm, hiç tanımadığım birine kafamdakileri nasıl anlatacağım diyordum. Fakat kısa sürede tedirginiğimin geçmesini ve kendimi rahat hissetmemi sağladı. İnsana güven veren bir yapısı var. Kötü gününüzde resmen yanında olmak istiyorsunuz. Doğru yolu bulmanızı sağlıyor, gerçekleri görmenizi, farkında olmadığınız özelliklerinizi keşfetmenizi sağlıyor. İçinde bulunduğum depresyonu sayesinde atlattığıma inanıyorum, hayatımın her döneminde bana yol göstermesini istiyorum.
     5 Beğeni    
Murat İ.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 35087
öncelikle Seda hnm.a tüm yardımlarından dolayı çok teşk. ederim.Yanlış anlaşılmasın fakat bir uzmandan psikolojik destek almayı aklımdan geçirmiyordm.Tavsiye üzerine gittiğim Seda hnm.dan bir arkadaşçasına ilgi alaka ve profesyonellik görünce fikirlerim değişti.İçinde bulunduğm durumdan beni kısa sürede kurtardı ve kafama taktığım şeylerin anlamsızlığını farketmemi sağladı.Herşey için kendisine teşekkür etmeyi bir borç bildiğim için burada yazma gereği duydum. Herekese iyi günler.......
     5 Beğeni    
Füsun D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Aralık.2008
TavsiyeNo: 18461
insanın kendisini yanında çok rahat hisettiği ve böylelikle bütün sorunlarını rahatlıkla konuşabildiği bir psikolog. kendinizi bu kadar rahat ifade edebildildiğiniz birisinin tavsiyeleini ve yol göstermelerini doğal olarak siz de çok samimi buluyor ve hayatınızda ne kadar işe yaradığını görüyorsunuz. bana çok farklı bakış açıları kattığını düşünüyorum.bu da benim hayatımın geri kalan kısmını nasıl yönlendireceğimi gösterdi bana yön verdi. herşey için teşekkürler...
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     6 Beğeni    

Seda GENÇ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : bale,kayak


Seda GENÇ'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İnda Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Cumhuriyet Cad. Umaç Apt. No: 93 Daire: 16/17
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(535) 579 04 79
(İŞ CEP TEL)
Telefon 2 :
0(212) 248 93 93
Telefon 3 :
0(530) 936 63 00
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üni.
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Seda GENÇ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce(İyi),italyanca(Orta)

Seda GENÇ Mesleki Videolar Videoları
-

23:19
Top