2007'den Bugüne 90,669 Tavsiye, 27,884 Uzman ve 19,776 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Abdullah ÖZER
Psikoloji Uzmanı - İzmir
Sertifikalı Aile Terapisi Uzmanı, Sertifikalı Travma Psikolojisi Uzmanı, Sertifikalı Cinsel Terapist

Abdullah ÖZER Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi33 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

33

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Abdullah ÖZER Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

271
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Abdullah ÖZER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Abdullah ÖZER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ebru ÖZERUzm.Psk.Ebru ÖZER
Değerli meslektaşım Ebru hanım ile İngiltere'de düzenlenen Daseinsanalytik - Martin Heidegger (Varoluşsal Analiz - Martin Heidegger) Psikoterapi Kong...
Samet ÖNDERPsk.Dnş.Samet ÖNDER
Samet ÖNDER: Hem Geştaltian Terapi'nin hem de Psikanalitik Psikoterapi'nin ruhunu taşıyabilen ender Terapistlerden. Samet bey ile 2009 yılında Bütüncü...
Feride ALTAYUzm.Psk.Feride ALTAY
Feride hanım, benim için dostluğu ve paylaşımları ile çok değerli ve özel bir insandır. Onunla Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıştık. Sempatik, gül...
İ.Nil BİREYŞOĞLU ÖZENUzm.Psk.İ.Nil BİREYŞOĞLU ÖZEN
Nil hanım, benim için dostluğu ve paylaşımları ile çok özel bir insandır. Kendisiyle Bütüncül Psikoterapi eğitiminde tanıştık. Nil hanım kendisini yıl...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Universität Duisburg-Essen "Sosyal Hizmet ve Pedagojik Eğitim (Soziale Arbeit und Erziehung)" Lisans/Yüksek Lisans mezunu. İstanbul Kent Üniversitesi "Klinik Psikoloji" Yüksek Lisans mezunu. Orijinal Logoterapi - Logoterapi - Varoluşçu Analiz - Varoluşsal Analiz - Varoluş Analizi - Gestalt Terapi - Gestalt Terapisi - Geştalt - Psikosentez - Psikanalitik Psikoterapi - Dinamik Psikoterapi - Dinamik Terapi- Anlam Terapisi - Felsefe Terapisi - Varoluşcu Psikoterapi - Daseinsanalyse - Dasein Analizi - Bütüncül Terapi - Bütüncül Psikoterapi - Pozitif Psikoterapi - Pozitif Psikoloji
Abdullah ÖZER'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikosentez Enstitüsü Türkiye
Mansuroğlu Mah 286 Sk. No.28 K.5 D.12 Bayraklı 
İzmir
(Lütfen Önce Tel ya da Mail ile Bilgi Alınız.)
Adres 2:
Logoterapi Enstitüsü Türkiye
Mansuroğlu Mah 286 Sk. No.28 K.5 D.12 Bayraklı 
İzmir
(Lütfen Önce Tel ya da Mail ile Bilgi Alınız.)
Abdullah ÖZER internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Bana Her Gün 09.00-18.00 Saatleri Arasında Cep Telefonumdan Çekinmeden Ulaşabilirsiniz.)
Kişisel whatsapp hesabı Kurumsal instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1981 (42 yaşında)
Doğum Yeri : Münih - Almanya
Yabancı Dil : Almanca, İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Duisburg-Essen (Germany) (2006 Mezunu)
Yüksek Lisans
Istanbul Kent Ünıversıtesı Sosyal Bılımler Enstıtüsü Klınık Psıkolojı Tezsiz Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Abdullah ÖZER Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
1981 senesinde Almanya Münih’te doğan Abdullah Özer ilkokul eğitimini Münih’te tamamladıktan sonra, 1992-1998 yılları arasında, ortaokul ve lise öğrenimini, İzmir Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 1999-2006 yıllarında Almanya Duisburg-Essen Üniversitesi'nde Sosyal Hizmet ve Pedagojik Eğitim (Soziale Arbeit und Erziehung) alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimi alarak üstün başarı ile mezun olmuş ve bilim uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını Sosyal Hizmet/Sosyal Pedagoji Yöntemleri'nde yapan Abdullah ÖZER, Tez konusunu; "Almanya'daki Türk Göçmenler. (Dışlanma-Kimlik- İslam.) Başarısız bir azınlığın arka planı ve perspektifi." olarak belirlemiştir. Tez Danışmanlığını Prof. Dieter Oelschlägel ve Carsten Frieburg gerçekleştirmiştir. (Eşdeğer öğrenim gördüğüne ilişkin Denklik Belgesi 2547 Sayılı Kanunun 3 ve 7/p maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Genel Kurulunun 11.07.2007 tarihli kararıyla verilmiştir.)

Abdullah Özer, aynı yıllar içerisinde yine Almanya’da Duisburg-Essen Üniversitesi’nde Germanistik, Siyaset Bilimi ve Bilgisayarlı Dilbilimi (Computerlinguistik) alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimi alarak üstün başarı ile mezun olmuş ve bilim uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır. Bu alanlardaki Yüksek Lisans tez konusunu Prof. Dr. Jürgen Biehl ve Prof. Dr. Siegfried Jäger denetiminde Psiko-Dilbilimi alanında gerçekleşmiştir; "İki Dillilik ve Kimlik. Kimlik arayışındaki göçmenler ve çocukları." (Birleşik eğitimine eşdeğer öğrenim gördüğüne ilişkin Denklik Belgesi 2547 Sayılı Kanunun 3 ve 7/p maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Genel Kurulunun 11.07.2007 tarihli kararıyla verilmiştir.)

Abdullah ÖZER, Almanya'da almış olduğu eğitimlere ek olarak Türkiye'de İstanbul Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi alarak başarı ile mezun olmuştur. Yüksek Lisans araştırma konusunu Psikiyatrist Doç. Dr. Bülent Kadri Gültekin denetiminde "Borderline Kişilik Bozukluğu'nda Diyalektik Davranışçı Terapisi" üzerine yapmıştır. Araştırmanın amacı, Borderline Kişilik Bozukluğu tedavisinde kullanılan Diyalektik Davranışçı Terapi'nin teori ve uygulamaları hakkında bilgi vermek ve etkinliğini araştırmaktır. (Diploma No: 20200026)

Almanya'da üniversite eğitimi sırasında Neukirchen'de, Jugendzentrum Klingerhuf (Gençlik Merkezi) da stajını başarıyla tamamlamıştır. Özer, bu süreçte 12-18 yaş arası gençlerle çalışmış ve birçok projenin gelişmesinde etkin rol üstlenmiştir.

2005-2009 yılları arasında Almanya'nın Essen şehrinde sosyal-psikiyatri alanında uzman olarak çalışmıştır. Bu dönem içerisinde birçok psikiyatrik hasta ile çalışmış ve almış olduğu eğitimleri başarıyla uygulayabilmiştir. Çalışmış olduğu devlete bağlı kurumlar arasında sırasıyla "Arbeiter Samariter Bund e.v" ve "Die Perspektive e.v”'dir.

2010 ile 2013 yılları arasında Türkiye İzmir’de "Özel Alman Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim” merkezini kurarak kendi ofisinde Danışmalık ve Psikoterapi faaliyetlerine devam etmiştir.

2015 yılında Malta, Valletta'da kurmuş olduğu Dynamic Roots (Malta) Limited Danışmanlık Merkezi ile 2019 yılına kadar çalışmalarına sürdürmüştür. 2015 yılında "European Psychotherapy Training Institute" enstütünün kurucu üyeleri arasında yer almıştır.

2019 yılı itibariyle Türkiye İzmir’de kurmuş olduğu Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye ile çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye'de kurmuş olduğu Marka Tescilli Eğitim Enstitüleri:

* FTEP - Felsefe Terapisi Enstitüsü Türkiye

* Gewissen Logoterapi Enstitüsü Türkiye

* Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye

* John Watkins Ego State Terapi Enstitüsü Türkiye

1999 yılı itibariyle başta Almanya, Avusturya, Malta ve Türkiye'de Psikoterapi, Hipnoterapi (Hipnoz), Logoterapi, Varoluşçu Psikoterapi, Felsefe Terapisi, Cinsel Terapi, Cinsel Danışmanlık üzerine birçok eğitim almış, doğu ve batı sentezini geliştirmeye çalışmıştır.

Özer, Türkiye'nin değerli psikoterapi uzmanlarından almış olduğu eğitimi, Avrupa'dan almış olduğu Psikoterapi eğitimlerini birleştirerek kendine özgü bir terapi modeli geliştirmiştir.

Abdullah ÖZER Almanya'da bir çok Üniversitede Viktor Frankl, Edmund Husserl (Fenomenoloji) ve Eugene Gendlin (Deneyimsel Fenomenoloji) seminer ve eğitim çalışmalarına katılmıştır.

Ruhsal yolculuğunda en büyük ilerleme Edmund Husserl, Eugene Gendlin, Martin Heidegger, Medard Boss, Ludwig Binswanger, Viktor Frankl ve Elisabeth Lukas'ın öğretileriyle tanışmasıyla başlamıştır.

Abdullah Özer ayrıca Kişilik (kendilik) Bozukluğu olarak adlandırılan "Borderline Kişilik Bozukluğu", "Narsisistik Kişilik Bozukluğu", "Şizoid Kişilik Bozukluğu" ve "Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu" alanında da kendini uzmanlaştırmıştır. Bu bağlamda Türkiye’de 2005 yılında kurulan Psikoterapi Enstitüsü’nden psikiyatrist ve Kuramcı Tahir Özakkaş’tan 2009 ile 2011 yılları arasında Bütüncül psikoterapi (8.BPT) eğitimi almıştır. Bütüncül psikoterapi, psikanalitik psikoterapi ağırlıklı olup nesne ilişkileri kuramı ve tüm diğer dinamik yapıları içinde barındıran kişilik ve kendilik bozuklukları üzerinde çalışma yapılan bütüncül bir sistemdir. Aynı yıllar içerisinde yine Hipnoz Enstitüsü’nden Psikiyatrist ve Kuramcı Tahir Özakkaş’tan Hipnoz eğitimi almıştır.

Yine Türkiye'de Aile Danışmanları Derneği (AİLEDER) bünyesinde Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır. Yeni çıkan Aile Danışmanlığı yönetmeliğine uygun Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı (464 saat) eğitimini tamamlayarak sertifikasını almıştır.

Abdullah ÖZER Almanya Orijinal Logoterapi ve Varoluşçu Akademisi'nde Logoterapi ve Varoluşçu Analiz eğitimi almıştır. Bir bütün olarak dikkate alınan "Logoterapi ve Varoluş Analiz" kavramı, 1948 yılından bu yana psikoterapinin "Üçüncü Viyana Ekolü" olarak tanımlanır (Bu ekollerden birincisi, Sigmund Freud'un psikanaliz yöntemi diğeri ise, Alfred Adler'in bireysel psikolojisidir). Psikoterapinin "Üçüncü Viyana Ekolü" olan logoterapi ve varoluş analizinde, insanda tinsel (Geist) bir varlığın bulunduğu kabul edilir. İnsan, kendi "geist" kökeninden anlam arayışı içerisindedir. Bu bağlamda insan, anlam arayışı içerisinde olup değer gerçekleştirmeye odaklanır. Logoterapi anlam odaklı bir psikoterapidir. Logoterapi insanın geist’ına ulaşmaya ve insanın içerisinde saklı olan bu geist’ın kuvvetlerini harekete geçirmeyi hedefler. Logoterapide insan kavramı psikolojinin ötesinde ele alınır. Logoterapi ve varoluş analizi, bir teknikten ziyade bir kılavuzdur ve kapalı bir teori olarak kalmak yerine, daha çok durumu açık ve net olarak gösteren bir yöntemdir.

Abdullah ÖZER "Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye" ve "Gewissen Logoterapi Enstitüsü Türkiye" kurucusudur. Gewissen Logoterapi Enstitüsü Türkiye, Viktor Frankl’ın Varoluşçu Analiz ve Logoterapi yaklaşımının ülkemizde tanıtımı, eğitimi ve uygulamaları alanlarında hizmet vermek üzere kurulmuştur. Gewissen Logoterapi Enstitüsü Türkiye, Viktor Frankl Institute Vienna tarafından akredite edilmiştir. Logoterapi ve Varoluşçu Analiz eğitimlerimiz Uluslarası geçerlilikte olup Orijinal Logoterapi ve Varoluşçu Analiz eğitimlerini içermektedir.

European Association for Psychotherapy (EAP) ve World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP) tarafından onaylı Pozitif Psikoterapi eğitimi almıştır. Pozitif Psikoterapi eğitimi Nossrat Peseschkian tarafından Almanya'da geliştirilmiştir. Pozitif Psikoterapi, hümanist ve kültürlerarası psikodinamik psikoterapiler arasında yer almakta, ayrıca sistemik, danışan odaklı ve davranış terapisi unsurlarıyla da bütünleştirilebilmektedir. İran'dan gelen ve çalışmalarını merkezi olarak Wiesbaden (Almanya) kentinde yürüten nöroloji, psikiyatri ve psikosomatik tıp uzmanı olan Nossrat Peseschkian ve meslektaşları tarafından geliştirilen ve bağımsız bir psikoterapi yöntemi olarak (1968 yılından bu yana) başarıyla uygulanan Pozitif Psikoterapi (PPT) yöntemi, önemli bir psikoterapi yaklaşımlarından biridir. Bu yöntem, hümanist psikodinamik psikoterapilerinin arasında yer almaktadır. Bu yöntemin temelini, salutojenik, kaynak odaklı, insancıl ve konsantre bir yaklaşıma karşılık gelen 'pozitif insan imajı' oluşturmaktadır. Pozitif Psikoterapi, çok sayıda kurum (Hessen Devlet Tabipler Birliği, Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP), Dünya Psikoterapi Konseyi (WCP), Uluslararası Psikoterapi Federasyonu (IFP) ve çeşitli ulusal kurumlar) tarafından tanınan ve kabul edilen bir psikoterapi ekolüdür. Pozitif Psikoterapi, farklı psikoterapi yöntemlerinin unsurlarını ve tekniklerini birleştirmektedir. Özellikle kaynak odaklı bir yaklaşım kapsamında hayal gücü ve hayal gücü alternatiflerini desteklemek üzere farklı kültürlerden hikâyeleri ve yaşam tecrübelerini kullanmaktadır. Pozitif Psikoterapi, şu anda yaklaşık 33 ülkede 40'a yakın bağımsız merkezle temsil edilmektedir.

Abdullah ÖZER Deutsches Focusing Institut - Alman Focusing Enstitüsü'nde Focusing Terapisi eğitimi almıştır. Focusing Terapisi Viyana doğumlu Amerikan Filozof, Psikolog ve Psikoterapist Prof. Dr. Eugene T. Gendlin tarafından kurulmuştur. Psikoterapi alanında Focusing (1978 - Odaklanma) adlı ünlü eseri ile tanınan Gendlin, bu eserinde psikoterapi için felsefi bir zemine dayanan deneyimsel ve beden merkezli bir yöntem sunar. Eugene Gendlin Carl Rogers ile yıllarca birlikte çalışmış ve Danışan Odaklı Terapi'nin kurucuları arasında yer almıştır. Ancak Carl Rogers ile birlikte keşfetmiş olduğu Danışan odaklı Terapi'den memnun kalmayarak kendi kuramı olacak olan Focusing Terapiyi (Focusing Psikoterapi) geliştirmiştir. (Rogers'in Danışan odaklı Terapi yerine Deneyimsel odaklı Terapi'yi kurmuştur.) Eugene Gendlin Şikago Üniversitesi'nde yıllarca Carl Rogers ile birlikte çalışmış ve Rogers'in yerine Psikoloji ve Felsefe Profesörü olarak çalışmıştır. Abdullah ÖZER Alman Focusing Enstitüsü'nde Klinik Psikolog, Danışan odaklı Terapist, Focusing Terapisti ve Eğitmeni olan Steffen Hieber'den Focusing eşlik etme eğitimini almıştır. Abdullah ÖZER Focusing eğitimlerini Almanya'da tamamlayarak Focusing Eğitmenliği olarak görev almıştır Almanya'da katılmış olduğu tüm eğitimler Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiştir. Focusing Danışmanlık ve Focusing Terapi eğitimini Almanya Focusing for Life Enstitüsü'nde Uzman Psikolog Sylwia Kalinowska ve Uzman Psikolog Hans Neidhardt'tan almıştır.

Abdullah ÖZER yine Almanya’da Institut für körperpsychotherapeutische Weiterbildung - Beden Psikoterapisi odaklı İleri Eğitim Enstitüsü’nde Beden Psikoterapisi eğitimi almıştır. Beden Psikoterapi eğitimini Prof. Dr. Ulfried Geuter vermiştir. Beden psikoterapisinde, beden-zihin bütünlüğü anlayışıyla duyusal algılar, hareket ve düşlemler ile çalışılması, sinir sistemine hızlı, doğrudan ve kalıcı etki edilmesini; zihinsel ve ruhsal rahatlama için temel olan bedensel duyumsamalara farkındalık ile bedenin gerginlikten arınmasını sağlar. Beyne iletilen bilgilerin %80’i bedenden gelen duyusal algılardır. Sürekli olarak anlam çıkarmaya odaklanmış olan insan beyni, iletilen bedensel duyumsamaları yorumlayıp, anlamlandırır. Sadece konuşmaya dayalı diğer psikoterapi yaklaşımlarına artı olarak beden psikoterapisinde, duyusal algılardan yararlanılması, insanın karmaşık, biyolojik, ruhsal bir organizma olarak kendisini anlamasına yardım eder. Beden psikoterapisi, gelişimsel travma, depresyon, kaygı, panik atak, kayıplar, uzun süren hastalıklar, güvensizlik, yeme bozuklukları, bağımlılık, stres gibi psikolojik sorunların tedavisinde etkilidir. Bu eğitim ve eğitim içeriği Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiştir.

Abdullah ÖZER yine Almanya'da bir çok Enstitü'de Ego State Terapi eğitimi almıştır. Ego State Terapi eğitimini Ego State Therapy International – ESTI Başkanı Dr. Woltemade Hartman ve Dr. Kai Fritzsche gibi uzmanlardan almıştır. Bu eğitim ve eğitim içeriği Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiştir. İnsan kişiliğinin bir birlik olmayıp aksine çeşitli segmentlerin bir bütünlüğünden oluştuğunu, kişinin yaşadığı travma sonrasında savunma mekanizmaların egoyu koruma adına dağılıp bu bütünlüğü bozduğunu ve birbirinden bağımsız yeni alt kişiliklerin (benlik durumların) oluştuğu bilinmektedir. Bu Benlik durumları hipnoterapiyle bütünleştirilerek Ego State Terapisi uygulanmaktadır. Kişilik ve gelişimi, ego durumları, travma, dağılma ve bunların terapisi üzerine yoğunlaşan Ego State Terapisi Dünya’nın her yerinde en etkili Travma Terapi yöntemi olarak kabul görmektedir. Ego state terapinin kurucusu, John ve Helen Watkins'dir. Abdullah ÖZER bu özel Psikoterapi ekolünü John ve Helen Watkins’in öğrencisi olan Dr. Woltemade Hartman gibi ileri düzey Ego State Terapi Eğitmenlerinden (Dr. Kai Fritzsche) öğrenmiştir. Abdullah ÖZER ayrıca Almanya’da Dünya Hipnoz Derneği'nin kongre ve atölye çalışmalarında Prof. Dr. John Watkins’in çalışmalarına katılabilme şansına erişmiştir. EgoState terapisi, hipnoterapötik tekniklerin temel bir unsuru temsil ettiği bağımsız, yaratıcı, eklektik ve yenilikçi bir terapi biçimine yönelik bir psikoterapi ekolüdür. Ego State Terapisi kimi uzmanlar tarafından da hipnoanalitik terapinin devamı olarak da kabul edilir. Hipnoterapinin birçok farklı bozukluk için etkinliği, özellikle ağrı, anksiyete, kişilik bozukluklarında ve davranış bozukluklarının tedavisinde birçok meta-analiz ile kanıtlanmıştır. İnsan kişiliğinin karmaşıklığı, zenginliği, iç gerilimleri ve çelişkileri ve aynı zamanda ruhun yaralı bölgeleri hakkında net bir fikre sahip olmak için pratikte kendini kanıtlamış bir modeldir "Ego Durumları". Ego Durumları İngilizce Ego States olarak geçmektedir ve Türkçe tam karşılığı "Benlik Durumlarıdır". Ego State Terapisi, travma sonrası stres bozukluğunda (Travma terapisinde), travmanın komplex biçimlerinde, disosiyatif bozukluklarda, özellikle disosiyatif kimlik bozukluğunda ve bilhassa Borderline ve diğer kişilik gelişim bozukluklarının terapisinde çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ego State Terapisi’nde aynı zamanda danışanların hayat hikayelerini anlamak için değerli bir araç temsil eder.

Hipnoz, hayal gücünün yardımıyla birini "alternatif" bir gerçekliğe yönlendirme ve mevcut problemlerin veya semptomların üstesinden gelmesine yardımcı olacak deneyimler yaşamasına izin verme sanatıdır. Bu alternatif gerçeklik – terapötik transta - ne kadar yoğun bir şekilde deneyimlenirse, bu hayal edilen deneyimlerin (imajinasyon) yaşamın somut gerçekliğinde de uygulanma olasılığı o kadar yüksek olur.
Transa girmek transı kolaylaştırmak için 250 yıl boyunca çeşitli teknikler ve ritüeller geliştirilmiştir. Hipnotik bir transa başlama tek başına yeterli değildir. Klinik olarak ilgili semptomları değiştirmek için içsel bir "öteki" gerçekliğin inşası, derinlemesine terapötik bilgi gerektirir. Basit bir telkin vererek örneğin "Şunu yap ya da yapma!" diyerek, trans ne kadar derin olursa olsun ve telkinler ne kadar sık ve etkileyici bir şekilde tekrarlanırsa yapılsın - genellikle on yıllardır var olan semptomları değiştirmek için yeterli değildir. Hipnoz dünyanın en eski şifa yöntemlerinden biridir. Yüzyıllar önce ister antik Yunanistan'ın Asklepios tapınaklarında tapınak uykusu ister yerli halklarda şamanizm olsun çeşitli hastalıklar trans, dissosiyatif ve meditatif yöntemlerle tedavi edilirdi. Hemen hemen her kültür kendi tekniklerini ve yöntemlerini geliştirmiştir, ancak hepsinin amacı aynıdır: trans ve onunla birlikte şifa. Bu süreçler yüzyıllar boyunca daha da geliştirilmiş, rafine edilmiş ve iyileştirilmiştir ve en son modern hipnoterapinin doğuşu Milton Erickson'a ile gerçekleşmiştir. Bugün hipnozdan bahsettiğimizde, ister psikoterapötik ister tıbbi alanda olsun, her yerde onun ismi var. Milton Erickson genellikle "modern hipnozun babası" olarak anılır ve hipnozun kullanılmasında ciddi yenilikler ve değişiklikler getirmiştir.
Abdullah ÖZER Almanya'da sadece lisanslı Psikoterapistlerin katılabilmiş olduğu ve Hipnoz'un klinik çalışmalarda kullanımı öğretilen Milton Erickson Enstitüsü'nden Klinik Hipnoz ve Hipnoterapi eğitimi almıştır. Klinik Hipnoz'un temel eğitimini Klinik Hipnoz Milton Erickson Enstitüsü'nde Hamburg'da tamamlamıştır. (Milton Erickson Gesellschaft für Klinische Hypnose e.V.- Regionalstelle Hamburg) Uzmanlık eğitimlerini Milton Erickson Enstitüsü Münih ve Krefeld'te tamamlamıştır. Prof. Dr. Dirk Revenstorf (Tübingen Üniversitesi) ve Dr. med Rolf Durian tarafınden (Psikiyatrist, Psikanalist) Milton Erickson Enstitüsü Tübingen'de mezuniyeti için gerekli olan 50 saat Supervizyon almıştır (Psychodynamisch-hypnotische Supervision/Psikodinamik-hipnotik Süpervizyon). Alman Psikoterapi odası tarafından akredite edilmiş olan bu Klinik Hipnoz/Hipnoterapi eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Klinik Hipnoz Uzmanı/Hipnoterapist (M.E.G Almanya) olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Abdullah ÖZER Almanya'da Deutsche Gesellschaft für Sexualforschung (DGfS) Enstitüsünde "Bireysel ve Çift Terapisi kapsamında Cinsel Danışmanlık Eğitimi (Sexualberatung mit Einzelnen und Paaren)" almıştır. Deutsche Gesellschaft für Sexualforschung = Alman Cinsel Araştırmalar Birliği. Cinsel Terapi’nin kurucusu 1960'larda William Masters ve Virginia Johnson tarafından başlanmıştır. Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, ortaklıktaki cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi ve Beden Psikoterapisi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir.

Abdullah ÖZER Avusturya Viyana’da Avusturya Cinsel Araştırmalar Derneği başkanı Psikoterapist Mag. Johannes Wahala tarafından sunulan Cinsel Danışmanlık ve Terapileri Eğitimi (LGBTİ+ kapsamlı) almıştır. COURAGE - die Partnerinnen-, Familien- & Sexualberatungsstelle - Psychotherapeut Mag. Johannes Wahala: Grundlagen der Systemischen Sexualberatung/-therapie (Wien) CESARET – Çift – Aile ve Cinsel Danışmanlık Merkezi - Psikoterapist Mag. Johannes Wahala: Sistemik Cinsel Danışmanlık ve Cinsel Terapi’nin Temelleri. (Viyana)COURAGE - die Partnerinnen-, Familien- & Sexualberatungsstelle - Psychotherapeut Mag. Johannes Wahala: Gleich und doch anders – Beratung und Psychotherapie von Lesben, Schwulen, Bisexuellen und Ihren Angehörigen (Wien) CESARET – Çift – Aile ve Cinsel Danışmanlık Merkezi - Psikoterapist Mag. Johannes Wahala: Aynı ama Farklı – Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Çevrelerine Yönelik Danışmanlık ve Psikoterapi. (Viyana) Eşcinsellik (Homoseksüellik), aşk, romantizm ve cinsel arzular kapsamında, sadece kendi cinsiyetinden kişilere karşı hissedilen cinsel yönelimdir. Heteroseksüellik (Yunanca’da heteros Kelimesi = farklı anlamına gelmektedir, bu kapsamda, Latince’de cinsiyet anlamına gelen "sexus" kelimesiyle birlikte kullanıldığında, farklı cinsiyete karşı duyulan eğilim anlamına gelmektedir). Heteroseksüellik kişilerin sadece karşı cinsiyete karşı duydukları cinsel kimliği tanımlamaktadır. Heteroseksüellik cinsel yönelimin en yaygın şeklidir. Heteroseksüellik terimi ise, 20’inci yüzyılın başlarından beri Homoseksüellikten ayrımını göstermek üzere kullanılmaktadır.

Abdullah ÖZER Türkiye'de Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bünyesinde Cinsel Terapi eğitimi almıştır (6. Holistik Cinsel Terapi Eğitim Grubu). Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından resmi olarak teyit edildiği üzere: Her insanın bedensel ve ruhsal mutluluğunun önemli bir bileşeni sağlıklı bir cinsel hayattır. Tekrardan mutlu ve tatmin edici bir cinsel yaşam oluşturmak için, cinsel problemlerin nedenlerinin araştırılması çok önemlidir. Cinsel terapi, 60’lı yıllarda Amerikalı Seksolog ve Araştırmacı William Masters ve Virginia Johnson tarafından hayata geçirilmiştir. Geleneksel çift terapilerin aksine, başarılı bir cinsel temasın yeniden oluşturulması üzerinde yoğunlaşmaktadır. Terapi hedefinin başarılması için, seans odasında yapılan görüşmeler, evde yapılan pratik alıştırmalarla kombine edilir.

Abdullah ÖZER İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Cinsel Terapi eğitimi almıştır. Cinsel Terapi kapsamında: Vajinismus, Erken Boşalma, Sertleşme sorunu, Cinsel isteksizlik, Orgazm olamama ve Cinsel yönelimler gibi başlıca konular gelmektedir. Çiftlerin cinsel terapiye gelme nedenleri farklılıklar gösterse de, genelde aynı ya da benzeri konular işlenir cinsel terapide. Çiftlere yaşamış oldukları durumlarını farklı bir bakış açısıyla görmeleri ve deneyimlemeleri için yardım ediyor. Olaylar anlaşılır ve işlenebilir hale getirilmelidir. Bu nedenle cinsel terapinin amaçlarını şu şekilde belirleyebiliriz: İlişki ve aşk yeteneğinin yoğunlaştırılması, Kişinin kendi ihtiyaçlarının farkındalığı, Ortaklıkta bireyselleşme, Cinsel tecrübe artışı.. Çünkü cinsel terapi aynı zamanda yaşam enerjisidir - ki bu enerji kaybolduğunda - cinsel terapiyle tekrar uyandırılabilir.

Abdullah ÖZER ilk önce İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nde Çift Terapisi eğitimi almıştır. Çift Terapisi eğitimi sonrası Gebze Teknik Üniversitesi'nde "Aile ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi" ile "Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanlık Eğitimi" almıştır. Almış olduğu Aile Terapi eğitimlerine ilaveten yine Gebze Teknik Üniversitesi'nde "Aile ve Yaşam Koçluğu Formatörlüğü Sertifika" programını başarıyla tamamlamıştır. Çift terapisi, eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder. Çift terapisi, özellikle anlaşmazlıkların günlük yaşamı ve eşlerin ruh sağlıklarını olumsuz yönde etkilemeye başladığında önem kazanmaktadır. Bu gibi durumlarda çift terapisi, tarafların bir türlü içerisinden çıkmakta başarılı olmadıkları kısır döngüne dönüşen durumlardan kurtulmalarının bir yolu olabilmektedir. Çift terapisinin amacı, ilişkinin her ne pahasına olursa olsun kurtarılması değildir. Burada daha çok, farklı bakış açılarının, gereksinimlerin ve yaşam amaçlarının çiftlerin yaşamları için uzlaştırılması, söz konusudur. Yürütülen çalışma ve terapilerin sonucu, bazen de ayrılmanın daha iyi ve sağlıklı bir çözüm olduğunu gösterebilir.

Abdullah ÖZER Kıbrıs İlim Üniversitesi'nde Psikodinamik Psikoterapi eğitimi almıştır. Geçmişte, erken çocukluk dönemlerimizde yaşadığımız olayların etkilerini bugünkü hayatımızda bilinçdışı olarak tekrar ederiz. Zaman değişir, kişiler değişir, olaylar değişir ancak kalıp, patern, döngü aynı kalır değişmez. Psikodimanik terapi ekolü danışanın iç dünyasını anlamaya, anlamlandırmaya ve çözümlemeye çalışır. Bunu yapmak için şimdide yaşanan deneyimlerden ya da güncel konulardan yola çıkar. Bu ekol, bireyi sorunları, sıkıntıları, anıları, rüyaları, fantezileri ve duygularıyla birlikte "bütün bir insan" olarak ele alır. Tanıdık duygular, kendini tekrar eden döngüler irdelenir ve bunların hepsi kişinin yaşam öyküsü ve duygu dünyası bağlamında derinine araştırılır. Psikodinamik psikoterapilerde amaç zor duyguların, tekrar eden kısır döngülerin ve tıkanmışlıkların kişinin zihninde yeni anlamlar kazanıp farklı şekillerde deneyimlenmesine yardımcı olmaktır. Böylece danışanın içsel bir özgürlüğe erişmesi, olumsuz düşüncelerle baş etmesi, sorunlarını sağlıklı ve gerçekçi biçimde ele alması sağlanır.

Abdullah ÖZER Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'nde Çocuk İstismarı Tanı ve Müdahale Eğitici Eğitimi ile Rauf Denktaş Üniversitesi'nde Psikolojik Travma, Krize Müdahale ve Yas Terapisi Eğitici Eğitimi programlarını başarı ile tamamlamıştır.

Abdullah ÖZER merkezi Almanya Münih'te bulunan The Eurasia Certificate Verification System Network (ECVSN)'nin Türkiye temsilciliğinde Clinic and Therapy Training of Borderline Personality Disorder (Borderline Kişilik Bozukluğu Kliniği ve Terapisi Eğitimi) ve Short Term Solution Focused Therapy Training (Kısa Süreli Çözüm odaklı Terapi Eğitimi) almıştır.

Abdullah ÖZER Özgeçmis CV Abdullah ÖZER'in Özgeçmişi
"Danışmanlık hizmetinde önemli olan terapistin tercih ettiği ve eğitimini almış olduğu eğitimlerdir. Bir tornavidaya ihtiyacı olan fakat iş çantasında sadece bir pense ve çekiç bulunan bir ustanın durumunu düşünün. Ustanın işini yaparken ne kadar zorlanacağı barizdir. Bu örnek üzerinden ilerlersek bir terapistin alet çantasında psikoterapi alanında kullanılan ne kadar fazla araç ve gereci varsa ve bu araç gereçleri ne kadar yerine ve gereğine uygun şekilde kullanabiliyorsa, yardımcı olma konusundaki başarısı da o kadar yüksektir.

Bir danışman ve terapist olarak birden fazla alanda ve geniş bir yelpazede psikoterapi eğitim süreçlerinden geçmiş bulunmaktayım. Danışmanlık hizmetlerimde bir çok disiplinler arası terapi yöntemleri uygulamaktayım." Abdullah ÖZER (Psikoterapist)


Abdullah Özer, Ana dili seviyesinde hem Almanca hem de Türkçe bilmektedir ve seanslarını danışanının talebi doğrultusunda Türkçe ya da Almanca yapmaktadır.

Uzmanlık alanlarım:

* Focusing Terapi

* Focusing Psikoterapi

* Beden odaklı Terapi

* Orijinal Logoterapi

* Ego State Terapi

* Benlik Durumları Terapisi

* Hipnoanaliz

* Ericksonian Psikoterapi

* Varoluşçu Analiz

* Anlam Terapisi

* Varoluş Analizi

* Varoluşçu Psikoterapi

* Gestalt Terapi

* Online Terapi

* Cinsel Danışmanlık

* Cinsel Terapi

* Psikoterapi

* Psikosentez Terapisi

* Kişilik Bozuklukları

* Psikanalitik Psikoterapi

* Dinamik Psikoterapi

* Pozitif Psikoterapi

* Pozitif Psikoloji

* Beden odaklı Psikoterapi

Abdullah ÖZER'in Makaleleri Abdullah ÖZER'in Makale ve Yazıları
61 Makale
1 Yazı/Döküman

Abdullah ÖZER Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
B.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ8.Mart.2023
TavsiyeNo: 125238
Abdullah bey ile yaklaşık 4 aydır görüşüyoruz. Antidepresanı bırakmam sonrasında tekrarlayan anksiyetem üzerinde beraber çalışmaya başladığımız ilk günden bugüne baya bir yol aldık. Abdullah bey, bana farklı bakış açıları kazandırarak ve belli teknikler öğreterek bu yaşadığım sürecin üstesinden gelmemde bana çok yardımcı oldu. Yaşadığım semptomlara ve olaylara farklı bakış açılarından bakmamı sağlayarak, hiç farkında olmadığım yönlerimi keşfetmiş oldum.
     1 Beğeni    
M.C
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2023
TavsiyeNo: 125156
Burada olan hetkese merhaba. Evlilik dolayısıyla bir bucuk yil kadar önce Almanya' ya tasindim. Sonrasinda da depresyon teshisi aldim ve eşimle bu durumu xözemediglmiz için profesyonel yardıma ihtiyac duyduk. Şiddet artti, cinsel hayatımız bozuldu, duygusal olarak ikimiz de cöktük. Almanya' da hem Türkçe hem Almanca bilen terapist bulmak hem zor hem de randevu suresi çok uzun olduğundan online terapi arayisina girdik. Araştırmalar bizi Abdullah Bey e böylece ulastirmis oldu ve iyi ki de öyle oldu. Terapi süreci devam ediyor. Bu sayede hem kendimizi hem de ilişkimizi daha iyi daha sağlıklı degerlendirmeye başladık. Abdullah Bey' e yürekten teşekkür ediyorum. Donannimli ve tecrübeli bir terapist olarak eminim ki sizin de sorununuzu çözecektir. Hiç düsünmeden terapiye baslayin derim. Sağlıklı, hayat sevinci yüksek, ic huzuruyla dolu, basarili günler diliyorum hepinize, hepimize.
     3 Beğeni    
Furkan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ocak.2023
TavsiyeNo: 125018
Borderline Kişilik Bozukluğu teşhisi aldım. Psikiyatristim bu konuda uzmanlaşmış bir Psikoterapist bulmamı tavsiye etti. Araştırmalarım sonucu bir çok eğitimini Almanya'da tamamlamış Abdullah hocamı buldum. Yaklaşık 1 yıldır seans alıyorum kendisinden. İlk önce online seans ile başladık şimdi yüz yüze seanslar ile devam ediyoruz. Hocam olmasaydı çoktan intihar etmiş olurdum. Onunla hayata yeniden bağlandım. Çok yol aldık. Psikososyal çalışmalar ile kendime yeni bir çevre yarattım. Kendimi değersiz hissetmiyorum artık. Biliyorum gidilecek daha çok yol var ama başardım. Abdullah hocam anlam dolu hayatı bana gösterdiğiniz için teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
Lilyluna
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ocak.2023
TavsiyeNo: 124937
Abdullah bey ile yaklaşık olarak 10 haftadır beraber çalışıyoruz. Kendisiyle hayatımın kontrolünün benim yerime düşüncelerimde olduğu zamanda tanıştık ve o günden bugüne kadar çok daha kendine güvenen, hayata tamamen değişmiş bir bakış açısıyla bakan, düşüncelerini yönetmeyi bilen birine dönüşümümdeki en büyük etken kendisi, hatta öyle ki çevrem de bu değişimin Abdullah beyin desteğinin bana ne kadar iyi geldiğini gözlemlemekte. Kendisi arkadaş canlısı ve iletişim kurulabilmesi kolay biri olduğu için seanslarda zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor. Bu yazı hem bir tavsiye hem de kendisine teşekkür etme şansını da yanında getiriyor. Teşekkür ederim Abdullah bey
     4 Beğeni    
Son Bükücü
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124424
Hocam ile 6 aydır online çalışıyoruz. Cinsel terapi ile birlikte aile terapisi aldık. Hem Almanca hem Türkçe olan seanslarımız sayesinde eşimde bende kendimizi çok iyi ifade edebildik. Aile içinde şiddetli geçimsizlik yaşıyorduk ve cinsel bir karmaşa içindeydik. Şuan herşey yolunda eşimle yine aynı evde kalabiliyorum, hatta geceleri yatağımızı ayırmadan aynı yatakta yatabiliyoruz. Bir çift olduğumuzu anladık. Çalışmalarımız devam ediyor. Artık bir çocukta yapmayı düşünüyoruz. Hocamı herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Z.R.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123833
Merhabalar, bu metni hem sayın Abdullah Özer’e teşekkür etmek hem de benim gibi Borderline Kişilik Bozukluğu olan kişilere bir çıkış yolu olsun diye yazıyorum. Daha önce bir çok terapi deneyimim olmuştu ama hiçbirinde ilerleme sağlamayadım. Kimisi saat dolduğu an ne anlatırsam anlatayım terapiyi yarıda kesti, kimisi bir önceki seansta ne konuştuğumuzu bile hatırlamıyordu. Bu gibi durumlar kendimi daha da değersiz hissetmeme ve her zaman terapiyi yarıda kesmeme neden oldu. Terapi almak önemli olduğu kadar kimden aldığımız da çok önemli. Yoksa daha kötü bile sonuçlanabiliyor. Bu yüzden, kendisi de psikolog olan kuzenim ile birlikte bu konuda yoğun bir araştırma içine girdik ve bu araştırma sonucunda Borderline Kişilik Bozukluğu eğitimlerini eksizsiz alan, konuyu tüm yaklaşımları ile hakim olan Abdullah Bey’e ulaştık. Terapiye başladığımda hayatımda her şey çığrından çıkmak üzereydi. Benim için çok zor yollardan beraber geçtik. Her seans sonrası biraz daha dingin ve dengede hissettim. 8 aydır düzenli görüşmelerimiz sonucu artık daha iyiyim. Çoğu seansta süremizi aşsak da ben anlattıkça beni kesmeden dinliyor. Kendisine bu konuda çok teşekkür ederim :) Bu bile bu işi saygıyla ve severek yaptığını gösteriyor.
     3 Beğeni    
Ulaş.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123709
Merhabalar.Bir süredir online olarak Abdullah Beyle psikoterapi yapmaktayız.Bu süre öncesindede psikoterapi geçmişim oldu hatta bir kaç kere..Fakat Abdullah Beyden aldığım verimi daha önce aldığım terapilerden alamadım.Abdullah Beyin samimiyeti işine danışanlarına olan sevgisi anlayışı sabırlı bir şekilde anlamak için dinleyiciliği tecrübesi duygu ifadelerindeki nokta atışı işine hakimiyeti ilk önce bana sonra aileme işime ve dünyama yansıdı meğersem ne çokta beni yoran gereksiz duygu ve düşüncelerim varmış kendime boşu boşuna eziyet etmişim kendime ket vurmuşum.kabuğumu kırdığım günden bu yana tüm samimiyetimle söylüyorum içimden bambaşka biri çıktı hayata kendime bakış açım değişti.Neler mi oldu anlatayım evliliğim sallantıdaydı eşimden ayrılmayı düşünürken bu durum ortadan kalktı ve daha mutlu bir yuvamız oldu. kendime güvenim geldi toplum içinde heyecandan iki kelimeyi bir araya getiremeyen ben şimdi ise kendimi daha iyi bir şekilde ifade eden oldum tek başıma kalabalıklar önünde hatta. özgüvenim arttı.daha mutluyum daha umutluyum geleceğe.içimdeki cevheri çıkarmaya başladığından beridir Abdullah Bey kendimi farkeder oldum.Meğersem insanın kendisiyle tanışması kadar leziz bir şey yokmuş.. artık başkalarının hayatını yaşamıyorum kendimi kendim gibi duygularımı ve mantığımı dengeleyerek hareket ediyorum.olayların sadece boş tarafından bakmayı bıraktım mesela..seneler sonra depresyon hastası olmadığımı depresif olmadığımı farkedip senelerce kullandığım antidepresanları bıraktım ömür boyu kullanacağımı düşünürken.. enerjim arttı çevremde bu durum farkedilir oldu..hayat denen bu yolculukta kendimi kendim gibi yaşama fitilini yakan Abdullah Beye ne kadar teşekkür etsem azdır iyiki karşılaştık yollarımız kesişti ve bana ayna oldu.yazdıklarim tüm samimi duygularımı içerir eksiği var fazlası yoktur.Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Defne
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123592
Borderline kişilik bozukluğu teşhisi almış biri olarak Abdullah hocaya başvurdum. Şimdiye kadar onlarca terapist değiştirmeme rağmen Abdullah hocamı hiç bir zaman bırakmayı düşünmedim ve düşünmüyorumda. Rabbim ona uzun ömürler ihsan eylesin. Uzun zamandır kendisinden online terapi alıyorum. Artık değersizlik duygularım ile başa çıkabiliyorum ve öfke nöbetlerimde azaldı. Abdullah hocam sayesinde Psikiyatristime de devam ediyorum. Aylık rutin psikiyatrik çalışmalarıma aksatmadan devam ediyorum. Abdullah hocamın aksine bundan önce görüşmüş olduğum terapistler ilaç tedavisinin gereksiz olduğunu söylüyorlardı. Abdullah hocam hem psikiyatrik çalışmanın hemde kendisinin bana uygulamış olduğu psikososyal destek çalışmanın ne kadar önemli olduğunu sürekli vurguladı. İyi ki Abdullah hocama rastlamışım. Hayata artık farklı renklerlede bakabiliyorum, siyah ve beyaz renkler yerine pembe tonlarda eklendi hayatıma. Kendisine buradan çok teşekkür ederim. İyiki varsınız hocam. Hakkınızı nasıl öderim bilmiyorum. Birde görüşme ücretleri çok uygun, eklemek istedim.
     3 Beğeni    
T.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123565
Abdullah bey ile 4 ay önce online olarak görüşmeye başladık.Kaygı,sıkıntı,güvensizlik,evde yalnız kalamama,ölüm korkusu,uyku bozukluğu gibi birçok rahatsızlıklarım vardı.iyice mutsuz kimseyle görüşmek istemeyen biri haline gelmiştim;tabi Abdullah Bey i tanıyana kadar.Kendisi çok iyi bir dinleyici,kişiye yaklaşımı çok güzel,çok naif biri..Sizi yargılamadan saat kısıtlaması yapmadan dinliyor.4 ayda hayata bakış açım tamamen değişti.Özgüvenim yerine geldi.Önceliklerim değişti.Görüşmelerimiz hala online olarak devam ediyor.Kendisine hersey için çok çok teşekkür ediyorum.İyiki tanımısım..Herkese tavsiye ediyorum.Zaman kaybetmeden Abdullah beyle görüşmeye başlayabilirsiniz.Hayat güzel,gülmek 🙂 güzel..Ben Abdullah Beyin desteğiyle başardım 🙏
     3 Beğeni    
Feyza
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123329
Abdullah Bey ile 3 ay önce tanıştım. Almanya’da yaşadığım için Türkçe ana dilimde online olarak terapi alabileceğim bir terapiste ihtiyacım vardı. İnternet üzerinde araştırma yaparken Abdullah Özer’in bilgileri karşıma çıktı. Özgeçmişini incelediğim zaman kendisinin Almanya’da lisans eğitimi ve uzmanlaşmış olduğu alanlarda hatırı sayılır bir oranda eğitim aldığını gördüm. Bu yüzden Abdullah Bey’den terapi almaya karar verdim. Benim ‘cinsel terapi’, ‘takıntılar’ ve ‘ sınav kaygısı’ şikayetlerim yüzünden psikolojik yardım almaya ihtiyacım vardı. Şöyle ki; Abdullah Hocam benim bir can suyu gibi imdadıma yetişti. Benim geçmişte birbirinden farklı psikolojik problemlerim oldu. Hem Türkiye’de hem de Almanya’ da farklı psikiyartrist ve psikologlar aracılığıyla tedavi gördüm. Uzun bir süre ilaç kullandım. Şunu gayet rahat ifade edebilirim ki; şimdiye kadar hiçbir doktor ve terapistime anlatamadığım hikayelerimi ve sıkıntılarımı Abdullah Hocam’a yıllardır kendisini tanıyor gibi güvenle aktardım. Çünkü size bu güven duygusunu kendisi aşılıyor. Sizin seansa samimiyetiyle ve içtenliğiyle adapte olmanızı sağlıyor. Kendinizi onunla bir arkadaş , bir dost muhabbetinde gibi hissediyorsunuz ve en doğal halinizle ona açıyorsunuz. Eşime dahi paylaşmadıklarımı hocama anlattım. Her seansı öğretici bir yolculuktu. Seanslarımız hala devam ediyor. İmajinasyon çalışması yapıyoruz. Bu teknikle çok rahatlamış olarak seansı bitiriyorsunuz. Online terapi yüz yüze yapılan terapi gibi etkili olur mu? Sorusunu soran tanıdıklarım var. Corona sürecinde ben Online terapi almıştım. Ama Abdullah Hoca’nın seanslarından memnun kaldığım kadar beni tatmin etmedi. Terapistiniz Abdullah Hoca gibi samimi, dostane ve güvenilir ise terapinizi Online ya da yüz yüze almanız farketmiyor. Fakat terapistiniz seans sırasında bir gözü saatte olan, danışanlarının süreçlerini otomatik zaman doldurma mantığı ile takip eden ve danışanlarına maddesel fayda ekseninde yaklaşan biri ise bire bir , yüz yüze terapi seansı almanızın size ne kısa ne de uzun vadede bir yararı olmayacaktır. Abdullah Bey ile olan terapi sürecime tek kelime ile “ iyi ki” diyorum. İyi ki internette karşıma çıkmış, iyi ki tereddüt etmeden Hocamla tanışmışım ve iyi ki terapi sürecimi , dolayısıyla kendi ruhsal yolculuğumda öğrenme ve keşfetme sürecimi onunla birlikte katetmişim. İyi ki VARsınız 🙏
     6 Beğeni    
Onur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mart.2022
TavsiyeNo: 123206
Abdullah beye zun zamandır içinden kendi başıma çıkamadığım düşüncelerimi sorunlarımı anlattığımda, kesinlikle bana yargılamada bulunmadan empatiyle yaklaştı ve benim içimdekileri daha rahatça anlatmamı sağladı. Stresli günlerim günden güne azalıyor ve hayatım daha stressiz bir şekilde eskisine dönmeye başladı Abdullah beyi herkese tavsiye ederim.İnsanlar psikolojik destek almaya çekinirler, kimi zaman anlatmaya korkarlar benim gibi kimi zaman ne anlatacaklarını bilmezler. Bizim kafamızda çözemeyip içinden çıkamadığımız sorunların aslında çok basit çıkış anahtarları varmış.
     3 Beğeni    
Berke MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mart.2022
TavsiyeNo: 123095
Bir insan hiç mi yargılamaz. Hiç bir görüşmemizde kendimi yargılanmış hissetmedim. Her görüşmede dahada güçlenerek çıktım. Onunla karşılaşmam hayatımın en büyük şansı. Kimi zaman abim oldu, kimi zaman babam oldu, kimi zaman arkadaşım oldu. Tüm seansları online yaptık ve seanslara devam ediyoruz. Neden mi Abdullah Özere başvurmuştum. Hayatım çıkmazdaydı. Uyku bozukluğu ve yoğun kaygılar yaşıyordum. Şimdi mi? Bir kuşun kanat çırpışı kadar özgürüm. Tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Mustafa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Şubat.2022
TavsiyeNo: 122867
Ustun bilgi birikimi ile calistigimiz metotlardan ve tekniklerden oldukca memnunum, sorunlarimi cozmemde yardimci oluyor. Her seans icime daha guzel bakabilmemi sagladigi icin kendisine tesekkurlerimi buradan da iletiyorum. Aile terapisi, varolussal anlam bulma gibi konularda problemi olanlara tavsiye ediyorum. İnternet uzerinden buldugum ve aldigi sertifika programlari ve yaptigi yuksek lisanslari gordum ve bu birikimi degerlendirmek istedim. Ogrendikleri seyleri benimle yakin bir arkarkadas samimiyetinde bana da anlatiyor, hem öğrenmemi hem de sorunlarimi cozmemi sagliyor. Seanslar cok rahat bir sekilde geciyor.
     2 Beğeni    
Beyza
8.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121711
Abdullah bey ile kendisinin önceden danışanı olan bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Halihazırda hayatımda olan değişimlerden ötürü uzaktan seans almam gerekiyordu,anksiyete ve değişime ayak uydurmayı kontrol etme konularında Kendisinin son derece pozitif ve iyimser yaklaşımı sayesinde kısa sürede Seanslarda sonuç almaya başladık. Hiçbir durumda sübjektif bakış açısıyla yaklasmaması ,son derece aktif bir dinleyici olması ve profesyonelliğini bırakmaması insana gerçekten güven veriyor.
     3 Beğeni    
Ahmet MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121608
Abdullah hocam ile tanışmadan bir çok araştırma yaptım. Kapı kapı dolaştım derdime çare aradım. Toplam 3 tane psikoterapist değiştirdim. En son çare olarak Abdullah hocayı buldum. Tüm benim gibi çaresiz olanlara umut olabilmek için yazıyorum. Ergenlik döneminden bu yana yoğun kaygı ve korku yaşıyorum. Nedenini bilemediğim panik duyguları. Abdullah hocayı bulduğumda online terapi ile görüşmelere başladık. Online Skype üzerinden görüşmelerin bana fayda sağlamıyacağını düşünmüştüm. Oysa online terapinin daha kolay ve daha hızlı etki ettiğini gördüm. Hocam ile 20 görüşme gerçekleştirdik. Kaygı ve korkularımın erken çocukluk döneminden kaynaklandığını buldum. İçimde hapsolmuş benlik parçalarım ile tanıştım, onlarla konuştum. Tüm kaygılarım ve tüm korkularım kayboldu. Artık sadece hayatıma odaklanabiliyorum. Abdullah hocam beni kendimle, kendi içsel dünyamla buluşturdu. Görüşmelerimizin sonuna geliyoruz ama onu hiç bir zaman bir abi olarak unutmayacağım. Allah ondan razı olsun. İlk defa rahat nefes alabiliyorum. Tekrar hayata bağlandım ve gerçek anlamda yaşamaya başladım. Ondan önce sanki yaşamıyordum.
     Beğenin    
Ö.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121436
Abdullah bey'le tanısmamız hastalık hastalıgım ve kaygı problemlerimin benim ve ailemin hayat kalitesini ne kadar düşürdüğünü farketmemle birlikte bana yardımcı olabilecek bir psikolog aramamla basladı. Daha önceden birden fazla terapistle farklı sayılarda gorüşmelerim olmustu ama nedense hic birine devam etmek icin içimde herhangi bir motviasyon hissetmiyordum. hem kaygılı hem de supheci biri oldugum icin psikolog secimlerimi hep tavsiye üzerine yapıyordum. bu sefer farklı bir yol izleyip, yayınlarını ve yazılarını okuyarak bir secim yaptım ve hayatımda beni dogru bir yola sevkeden hayatımın yonunu degistirmeme vesile olan bir Su anda Abdullah bey, focusing therapy ve egostate therapy ile bana yardımcı oluyor. Ben biraz sonuc odakli, mantıgıma yatmayan konularda direnc gosteren veya ise yaramadıgını hissettigim anda seansları bırakan biriyim. daha önceki psikolog tecrublerimde ya sadece ben konuşuyordum ya da karsımdaki surekli kendinden bahsedip, yasadıgı zorlukları ve onları atlatırken ne kadar muhtesem oldugundan bahsediyordu. bu bende terapilere devam etme istedigimi baltaliyordu. Abdullah bey'in terapileri ise "bugun bana ne getirdiniz"'le baslayan sohbetler yerine, icimdeki benleri bulmama ve onları kabul etmeme vesile olarak belki diger terapilerle 30 seansta gelecegim yere beni 1-2 seansta getirdi. Bendeki olumlu degisim ilk defa bu kadar net ve somut. bunu sadece ben degil, cevrem ve ailem de farkediyor ve adını koyamadıkları bir iyilik halimden bahsediyorlar. benim icin en onem arzeden ve Abdullah bey'i tavsiye etmemdeki en ön plana cıkan konu ise, Abdullah bey'e ilk seansımızdan itibaren duydugum guven. kendisine tum aklımı ve gonlumu acabiliyorum cunku disiplinine ve etik degerlerine son derece guveniyorum. yaklasık 12 -13 seansimiz gecti, beni bir kere bile yargıladıgını veya birsey ima ettigini hissetmedim. Kendisini hic bir zaman benden ustun hissettigine veya beceriksiz hissetmeme neden olacak bir imada bulundugunu deneyimlemedim. kendimi bir kere bile savunma ihtiyacım olmadı ki zaten surekli kendimi yargılayan biri oldugum icin disardan da yargılama hissettigimde beni tamamiyle icime kapatan bir durum. Güleryüzünu ve sakinliğini bir kere bile kaybettiğini görmedim. Hic birsekilde maddi sebeplerle seansları uzatacagını veya ozgurluk alanıma yanlis bir mudahalede bulunacagını dusunmedim. oyle ki danıstıgım ana konular disinda ailemle ve kızımla ilgili bir konu oldugunda da aynı guvenle konusabiliyorum. Son olarak daha once psikolglarla yasadıgım randevu bulma stresini Abdullah bey'le hic yasamadım. ustelik pandemi sebebiyle online seasn yapiyor olmamizin, benim gibi surelilik gostermeyen ve ulasım zorlugunu mazaret gosterenler icin cok kolaylastırıcı oldugunu soyleyebilrim. Kendimden nerdeyse nefret eden biri haline gelmisken, kendimi bulmama yardım ettigi icin Abdullah bey'e buradan da tekrar tekrar tesekkur ediyorum. hayatımda hastalık aratmadan, semptom dinlemeden , sonra kendimden kurtulmak istemeden gecen bu kadar uzun bir sure olmamisti. hayat enerjimi kaygılarımla somurdugum uzun yılların uzerine kendisi bana resmen aydınlatma yasattı . uzun suredir zihnim bu kadar sakin ve huzurlu olmamisti. her firsatta cevreme kendisini tavsiye ediyorum, umuyorum bu yazım bana fiziksel olarak uzak ama benim gibi hayatı kendisine zehir eden birine umut ve ısık olur.
     4 Beğeni    
Kardelen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120312
Abdullah Bey ile bir arkadasim araciligi ile tanistim, yaklasik iki aydir kendisi ile online terapi seanslarim devam ediyor. Kendim icin cikmazda oldugum, ve ilerleyemedigimi hissettigim bir donemde bana destek olmaya basladi. Kendi kelimelerimle anlattigim ama farkedemedigim konulari farketmemde yardimi dokunuyor. Hayatimda ilerleme kat edebilmek icin gereken itici kuvvet olmasi benim icin cok degerli. Enerjisi ve ilgisi fazlasiyla yuksek bir profesyonel. Icinde oldugum karmasadan, ya da kendimce yarattigim o karmasadan yavas yavas ciktigimi hissediyorum. Iliskimle ilgili sorunlarimda da bana yardimci oluyor. Dusunup de cevap bulamadigim sorulara, Abdullah Bey ile kendi cevaplarimi buluyorum. Daha gidecek cok yolum var, yolumun nereye gittigini de bilmiyorum fakat Abdullah Bey'in esliginde ve onun yardimiyla gidecek oldugum icin icim daha rahat. Kendisini tavsiye ediyorum, umarim sizler de aradiginiz yardimi bulabilir, yakin zamanda daha iyi hissetmeye baslayabilirsiniz.
     2 Beğeni    
Nm
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119842
Abdullah Bey i tesadüfen buldum. Daha önce psikoloji ile ilgili profesyonel anlamda calisan biri ile görüsmem olmadigi icin cenkingendim ve yillardir icimde bu ihtiyaci hissetmeme ragmen cekincelerim ve korkularim beni engelledi. Kendisiyle yaptigimiz tanisma amacli telefon görüsmesinde bana göstermis oldugu samimiyet, iyi kalplilik ve anlayis benim yillarca icimde tasimis oldugum terapiden kacma istegini sadece bir saatlik bir tanismada yalnizca konusarak yok edebildi. Böylelikle düzenli olarak online görüsmelerimize kedisi ile iki ay önce basladik. Sadece iki aylik bir sürecte kendisinden gördügüm kah arkadas canli sohbeti, kah profesyonel destegi benim ic huzurumu bulmakta yardimci oldu. Calismalarimizin devamini diliyor ve kendisine gelecekteki meslek hayatinda basarilar diliyorum.
     3 Beğeni    
BeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mart.2021
TavsiyeNo: 119227
Merhaba, ben aylarca psikolojik şiddete maruz kalmış genç bir kadınım. Hayal kırıklıklarım, çıkmazlarım, korkularım içerisinde boğulurken Terapistim Abdullah Bey ile tanıştım. Kilometrelerce uzakta olmamıza rağmen önce içimdeki korkuları bulmamı sağladı, bana yapmam gerekenler için yol gösterdi. Tüm farkındalıkları ve eylemleri bana kazandırdıktan sonra aylarca içinde boğulduğum kabuslardan uyandığımda yine yanımda o vardı. Ruhumdaki kara delikler hızla kapandı, bilincimdeki kamburlar silindi. Tüm bu süreçte samimiyeti, bilgisi, sesindeki kararlılığı ve güçlü duruşu insana oldukça güç veriyordu. Üstelik çalışmalar Online olmasına rağmen size desteğini oldukça yakından hissediyorsunuz. Okuyuculara Terapistim hakkında şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim: Bir terapiste aradığınız şey ne ise tüm yetkinliklere sahip biri. Teşekkür ederim.
     7 Beğeni    
Sam
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Mart.2021
TavsiyeNo: 119187
Abdullah beyle kısa süre önce tanıştım. Yaşadığım sorunları bir danışan yardımıyla çözmeye karar verdiğim sırada yaptığım bir araştırma esnasında kendisinden profesyonel destek almanın doğru bir seçim olacağına karar verdim. Abdullah Beyin anlayışlı yaklaşımı ve sorgulatan terapi tarzı ve danışanını önemli hissettirmesi kendisinden destek almaya karar vermekle en doğru seçimi yaptığımı gösterdi. Abdullah beyin LGBT+ bireylere sunduğu ve doğru olduğuna inandığım terapi yönteminden dolayı. bu bireylerin hiç çekinmeden kendisini tercih etmesini tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Oguzhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118863
Merhaba tavsiye ediyorum sitesi öncelikle siteye ve site calısanlarına teşekkür ediyorum abdullah beyi bu site sayesinde keşfettim ders calısma sorunum vardı ders calısamıyordum calıssam bile calıstıgım bölümleri unutuyordum sürekli kafama takılan konular oluyordu bunları Abdullah bey ile canlı seans halinde almış oldugum terapi yoluyla atlatmaya basladım bu süreçte nasıl ders calısmam nasıl derslerle ve kitaplarla ilişki kurmam yönünde bana cok yardımcı oldu aile içinde geçimsiz oldugum durum halleride vardı bunların hepsini de aynı sekilde abdullah bey ile hallettim kendisine bir öneri bir teşekkürü borç bilirim kimliğin gizli kalmasını ve ismimin yazmamasını istiyorum teşekkürler abdullah bey ve tavsiye ediyorum ailesi :)
     3 Beğeni    
Kevser
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117550
Abdullah bey alanında çok iyi bir terapisttir. Ben kendisiyle bundan takribi 10 yıl önce tanıştım. 2 yıl beraber çok yol kat ettik. Bana aldığı 4-5 yıllık eğitimi 2 yılda öğretmeye çalıştı. Kendi kendimi nasıl anlarım kendim için doğruyu nasıl bulurum herşeyi öğretti bana. Panik atağım için gitmediğim doktor kalmazken kendisiyle konuşarak çözümleyerek kurtuldum. Şimdi ise tekrar online görüşüyoruz. İzmir depremi çok etkiledi ve takınlarım oluştu. Kendisi büyük bir sabırla ve profesyonellikle yeniden elimden tuttu. Güler yüzlü hali ve sonsuz güven vermesi sizi daha çok güçlendiriyor. Ayrıca sizi anlamak için o kadar doğru sorular soruyor ki cevaplarken siz kendiniz neyin neden olduğunu anlayıp kendinize cevap veriyorsunuz. Bazen size öyle şeyler söyler ki etrafınızdaki insanlarla ilgili eninde sonunda haklı çıkar ve siz onun için acaba müneccim mi dersiniz. İnsan çözümlemeleri sizi anlaması ve en önemlisi anlık çözüm değil kalıcı olan bir eğitim de vermekte. Allah Abdullah beye gönlü kadar güzel bir ömür yaşatsın. Ayağına taş değmesin derler ya kendisi o kadar güzel duaları Hakan Altun eden birisi.
     5 Beğeni    
Psk.Ali Olcay AKÇAY
19.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117454
Psikoterapist Abdullah ÖZER ile İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitiminde tanıştım. Abdullah ÖZER'i tüm danışanlara tavsiye ederim. Kendisi birçok psikoterapi ekolüne hakim. Çok güler yüzlü ve yardım sever. Logoterapi ve Varoluşçu Psikoterapi üzerine Almanya'dan bir çok eğitim almış ve halen daha Almanya'dan psikoterapi eğitimi almakta. Cinsel Terapi ve Evlilik Terapisi'nde çok başarılı. İstanbul'da çok güzel bir eğitim sürecinde geçtik. Kendisine gerek Almanya'da gerek Türkiye'de tüm çalışmalarında başarılar diliyorum.
     4 Beğeni    
Kaan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117360
öncelikle merhaba kesinlikle tavsiye ediyorum kendisine çok teşekkür ediyorum bana çok yardımı dokunuyor kendisinden online terapi alıyorum çok sıkıntılı süreçler geçiriyordum ama psikoloji uzmanı Abdullah bey sayesinde birçok konuyu düzelttim kendisine internet sitesi olan tasiyeediyorum üzerinden ulaştım çok güler yüzlü samimi ve yol gösterme konusunda çok iyi benim çoğu konuma yardımcı oldu kendisi olmasaydı çıkmaz bir sokağa doğru gidiyordum internetten çok araştırmalar yapmıştım araştırmalarım sonucunda doğru psikoloğu buldum kendisi Abdullah bey kendisine teşekkürlerimi sunuyorum
     5 Beğeni    
Ebru ÖZER Fotoğraf
Uzm.Psk.Ebru ÖZER
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116323
Sevgili meslektaşım ve eşim Abdullah Özer ile İngiltere’de ve Almanya’da düzenlenen varoluşsal analiz kongreleri vasıtasıyla tanışma fırsatı bulduk. Kendisi son derece kendini geliştirmiş, donanımlı, çok yönlü, multidisipliner öğretileri seanslarında birleştiren ve insan odaklı bir yaklaşım sahip, oldukça profesyonel bir psikoterapisttir. Gerek Almanya’da, gerekse Türkiye’de aldığı eğitimleri birleştirebilmiş ve harmanlayabilmiş olan Türkiye’deki sayılı psikoterapislerden biridir. Logoterapi, gestalt terapisi, psikosentez gibi ekolleri orijinal halleriyle Türkiye’ye getirebilmiştir. Mesleğinde dur durak bilmeden ilerleyen, “ömür boyu gelişim” mottosuyla kendini ve mesleki bilgilerini sürekli revize eden, bilgi ve tecrübelerini hem seans odasına hem de eğitimlerine kolaylıkla aktarabilen bir psikoterapisttir. Ayrıca hem psikoloji hem sosyal hizmet hem de cinsel terapi alanlarında uzman olup danışanlarına multidisipliner bir bakış açısı sunabilmesiyle öne çıkmaktadır. Hem Almancayı, hem de Türkçeyi ana dil seviyesinde bilmesi dünyanın her yerinden danışmanlık hizmeti almak isteyen danışanlara hizmet sunabilmesi açısından muazzam bir artıdır. Abdullah beyi, hem danışanlara; hem de orijinal eğitim içerikleriyle, tecrübesini ve alan bilgisini harmanlayarak hazırladığı psikoterapi eğitimlerini almak isteyen meslektaşlarımıza gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Esra SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50501
Bence iyi.Hastalarıyla güzel ilgileniyor.Konuşurken güleryüzlü.Terapiye başlamadan önce kendisiyle ilgili bilgi veriyor, özgeçmişini anlatıyor. Ayrıca aldığı eğitimlerle ilgili sertifikaları da var.Diğer meslektaşlarının aksine can alıcı sorular soruyor,sizi düşünmeye sevk ediyor. Bu da onu ayrıcalıklı kılıyor.Kendisine depresyon /bipolar olduğumu düşünerek gittim. İlaç kullanıyordum. Fakat kendisi bana ilaç kullanmaktan ziyade psikoterapinin daha önemli olduğunu ve sorunları daha da derinlemesine çözebileceğini söyledi. 2 seansta kendime geldim. Aldığım ilaçları da nispeten azalttım. Kendisi benim yaşama bakış açımı değiştirdi ve hayatı şimdi daha farklı bir biçimde sorguluyorum. Bu yüzden bu bilim insanını tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Ali Rıza TUNUR Fotoğraf
Uzm.Psk.Ali Rıza TUNUR
Psikolog - Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
4.Ekim.2011
TavsiyeNo: 44657
Değerli dostum Abdullah Özer ile Psikoterapi Enstitüsü'ndeki eğitimlerim sırasında tanıştım. Kendisi o dönemde Almanya Türkiye arasında mekik dokuyordu. Hem Almanya'da hem Türkiye'de aldığı eğitimlerden dolayı bir ayda Almanya Türkiye arasında 5 seyahat yaptığına bizzat tanık olmuşumdur. Yaptığı işi bu derece önemseyen, seven, kendini geliştirmek için çaba harcamaktan bıkmayan, dünyada alanıyla ilgili gelişmeleri takip eden başarılı bir uzmandır. Terapi ekollerinin çoğuna hakimdir ve bunları ustalıkla bir arada kullanır. Danışanına samimiyetle yaklaşması ve akıl almaz empati yeteneği onu başarılı kılar. bunun yanında mesleğin gerektirdiği etik değerlere sıkı sıkı bağlıdır. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan herkese sevgili Abdullah'ı tavsiye ediyorum.
     16 Beğeni    
Samet ÖNDER Fotoğraf
Psk.Dnş.Samet ÖNDER
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
6.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38508
Abdullah ÖZER ile psikoterapi enstitüsünde almakta olduğum Bütüncül psikoterapi eğitimi sayesinde tanıştım. Kendisiyle tanıştıktan sonra gerek yurt içinde ve gerekse de yurt dışında almış olduğu eğitimleri ve bu eğitimleri sahada kullanış biçimlerini öğrendikten sonra, kendisinin Türkiye standartlarının üzerinde bir profesyonel olduğu kanaatine vardım ve çalıştığı bölgede ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ettim. Kendisini yurt içi ve yurt dışında kanıtlamış gerçek Psikoterapistdir. özellikle ilişki sorunları, cinsel terapi ve kişilik bozuklukları konularında uzmanlaşmış olan değerli meslektaşım Abdullah ÖZER'i; psikolojik desteğe ve psikoterapiye ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     20 Beğeni    
Fatma Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Aralık.2010
TavsiyeNo: 38207
Herkese Merhaba , Herkese ''merhaba'' diyebilmek ,kendine merhaba diyebilmekten kolaydır sanırım.Mesele insanın kendisine ''merhaba'' diyebilmesi.İşte bana bunu sağlayan gencecik uzman Abdullah bey oldu. Önce eşim kendisinin danışanı oldu ve çok memnun kaldı. Sonrasında da ben,....iyi ki de olmuşum. Dolu dolu 25 gün,ve günde yaklaşık 6-8 saat terapi seanslarımız esnasında beni benle tanıştırdı. Hayatımda birçok konu kapıma dayanmıştı,acilen çözülmeleri gerekiyordu,çözecek kişi de bendim. Abdullah bey işine o kadar hakim bir uzman ki,yönlendirmeden yön veren ve kendi kendinizi kendinizin keşfetmesini sağlayan bir uzmanlık seviyesine sahip. Kendisiyle ilk tanıştığım günü hatırlıyorum. Karşımda pırıl pırıl,çok pozitif enerji yüklü,güler yüzlü,sıcacık bir genç insan buldum.Kendi branşında aldığı çok yönlü eğitimi destekleyecek o kadar çok insani donanıma da sahip ki,bence başarısının anahtarı burada yatıyor.Her danışanına kendi anahtarının o kişiye göre revize edilmiş en özgün /en o kişiye özel halini sunuyor. Her insan biriciktir,tektir,değerlidir,....bunu öğrendim. Tavan aralarında gizli kalmış,saklanmış,bastırılmış ne kadar tozlu benlik varsa ortaya çıktı seanslarımız sayesinde,ve ben gerektiğinde çok duygu yüklü anlar yaşayarak o benliklerin tozunu aldım,parlattım,hatırladım. Bunları tek başıma elbette yapamazdım. Kısaca değinmek istediğim küçük ama önemli bulduğum bir konu daha var.Abdullah beyin görevli olduğu İzmir'in güzel beldesi Ödemiş o kadar harika bir yer ki.Ödemiş dışından da danışan olarak gelmeye yeltenenler için söylüyorum,hayatınızda daha sıcak,daha güzel,daha keyifli ve daha misafirperver bir bölge bulamayabilirsiniz. Benim Ödemiş'te bulunduğum günleri Ödemiş'in kendi güzelliği ve halkı daha da güzelleştirdi,terapi sürecimi çok olumlu etkiledi,destekledi. Border'ımın kaşifi değerli insan Abdullay bey :) iyi ki güzel Türkiye'mizde kendi insanına hizmet vermeye karar vermişsiniz.Bence çok şanslıyız. Ve ben hayatımın en büyük hediyesini aldım ben Abdullah beyden...BENİ :) kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.İyi ki varsınız :)
     23 Beğeni    
M.U
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36856
(Abdullah ÖZER bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     24 Beğeni    
Ş.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36852
(Abdullah ÖZER bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     14 Beğeni    
E.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2010
TavsiyeNo: 33199
(Abdullah ÖZER bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     18 Beğeni    
Feride ALTAY Fotoğraf
Uzm.Psk.Feride ALTAY
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
19.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27296
Merhaba Abdullah öZER ile bütüncül psikoterapi eğitiminde tanıştık. Abdullah bey'den aldığım ilk izlenim samimi, dürüst ve içten olmasıydı. Yaptığım sohbetlerde çok birikimli ve mesleğine çok hakim olduğunu gördüm. Cinselliğin ülkemizde tabu olması, konuşulamaması, sorunların ortaya konmasından utanma gibi duygu ve düşünceler cinsel terapiyi zorlaştıran faktörler olmasına rağmen, Abdullah beyin anamnez alırken gösterdiği özen, danışana yaklaşım biçimi, danışanın kolaylıkla sorunlarını aktarmasını sağlamaktadır. Danışan rahatlıkla kendini ifade edebilmekte ve bundan hiçbir şekilde rahatsız olmamaktadır. Cinsel terapi konusunda çok iyi bir terapist olup Almanya'da, Viyana'da ve birçok şehirde aldığı eğitimlerle danışanına çok kısa sürede yardımcı olabilmektedir. Abdullah bey ülkemizde gelişen yeni tedavilerin yanında diğer ülkelerdeki tedavi prosedürlerini takip etmekte ve sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Cinsel terapi çalışmalarının yanında evlilik ve aile danışmanlığı konusunda da yetkindir. Bu konuda da çalışmalar yapmakta ve çok iyi sonuçlar almaktadır. Abdullah bey öncelikle İzmir için ve online danışmanlık sistemi ile tüm Türkiyemiz için bir kazanımdır. Almanya'yı bırakarak ülkemize dönmesi ve bilgi birikimini bizlerle ve danışanlarıyla paylaşması bizler için büyük bir şans.
     23 Beğeni    

Abdullah ÖZER'in Önerdigi Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
Logoterapi Enstitüsü Türkiye
Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye - Varoluşçu Analiz ve Logoterapi Eğitimi - Orjinal Logoterapi Eğitimi - Türkiye'de orijinal Logoterapi eğitimi veren tek Merkez.
Felsefe Terapisi Enstitüsü
FTEP Felsefe Terapisi Enstitüsü Türkiye - Felsefe Temelli Eklektik Psikoterapi Eğitimi - Felsefe Terapisi Eğitimi
Focusing Terapi Enstitüsü
Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye
Ego State Terapi Enstitüsü
Ego State Terapi Enstitüsü Türkiye - Benlik Durumları Terapisi
Psikosentez Enstitüsü Türkiye
Psikosentez Enstitüsü Türkiye'nin resmi web sitesi.

Abdullah ÖZER'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Yazarlar : Franz Kafka, Hermann Hesse, Thomas Mann, Arthur Schnitzler


Abdullah ÖZER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Abdullah ÖZER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ebru ÖZER
Uzm.Psk.Ebru ÖZER
Değerli meslektaşım Ebru hanım ile İngiltere'de düzenlenen Daseinsanalytik - Martin Heidegger (Varoluşsal Analiz - Martin Heidegger) Psikoterapi Kong...
Samet ÖNDER
Psk.Dnş.Samet ÖNDER
Samet ÖNDER: Hem Geştaltian Terapi'nin hem de Psikanalitik Psikoterapi'nin ruhunu taşıyabilen ender Terapistlerden. Samet bey ile 2009 yılında Bütüncü...
Feride ALTAY
Uzm.Psk.Feride ALTAY
Feride hanım, benim için dostluğu ve paylaşımları ile çok değerli ve özel bir insandır. Onunla Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıştık. Sempatik, gül...
İ.Nil BİREYŞOĞLU ÖZEN
Uzm.Psk.İ.Nil BİREYŞOĞLU ÖZEN
Nil hanım, benim için dostluğu ve paylaşımları ile çok özel bir insandır. Kendisiyle Bütüncül Psikoterapi eğitiminde tanıştık. Nil hanım kendisini yıl...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikosentez Enstitüsü Türkiye
Mansuroğlu Mah 286 Sk. No.28 K.5 D.12 Bayraklı 
İzmir
(Lütfen Önce Tel ya da Mail ile Bilgi Alınız.)
Adres 2:
Logoterapi Enstitüsü Türkiye
Mansuroğlu Mah 286 Sk. No.28 K.5 D.12 Bayraklı 
İzmir
(Lütfen Önce Tel ya da Mail ile Bilgi Alınız.)
Abdullah ÖZER internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(544) 544 40 60  
(Bana Her Gün 09.00-18.00 Saatleri Arasında Cep Telefonumdan Çekinmeden Ulaşabilirsiniz.)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1981
(42 yaşında)
Doğum Yeri
Münih - Almanya
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Duisburg-Essen (Germany)
Mezuniyet Yılı
2006
(17 yıl önce)
Yüksek Lisans
Istanbul Kent Ünıversıtesı Sosyal Bılımler Enstıtüsü Klınık Psıkolojı Tezsiz Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kurumsal instagram hesabı

Abdullah ÖZER Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Almanca, İngilizce

Abdullah ÖZER Mesleki Videolar Videoları
-

00:15
Top