2007'den Bugüne 90,549 Tavsiye, 27,855 Uzman ve 19,765 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Seçil YİKAR
Psikolog - İstanbul
Yetişkin psikolog, psikoterapist

Seçil YİKAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Seçil YİKAR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

21
(%90.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Seçil YİKAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Seçil YİKAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nilüfer ÖNDERPsk.Nilüfer ÖNDER
Nilüfer ile hem üniversite sıralarından bu yana arkadaşız hem de iş ortağıyız. Kendisi güler yüzlü yaklaşımı , sıcakkanlı ve sempatik davranışları, ol...
S.Berna EYGÜNPsk.S.Berna EYGÜN
Berna ile çalışma fırsatı bulan şanslı insanlardan biriyim. Berna, güler yüzü, sağduyulu yaklaşımı, sorunları çözüme kavuşturma becerisi ile bilgi bir...
Berna GÖRGÜLÜ ÇELİKUzm.Psk.Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK
Meslektaşımı verdiği eğitimler sürecinde daha iyi tanıma şansına sahip oldum. Kendisi; verdiği eğitimlerde nazik, anlayışlı ve konuyu anlatma ve anlat...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hayatımızı yaşadığımız deneyimler şekillendirir. Anılarımız hem olumsuz semptomların hem de akıl sağlığının temelidir. Arasındaki fark doğru şekilde işlenmemişlerse kendimizi ve çevremizdeki kişileri incitecek şekilde hareket etmemize neden olabilirler. Bunlar terapi de ele alınmadığı sürece bahçedeki otlar gibi üstünü kesseniz de büyümeye devam edeceklerdir. Terapide amaç bize engel olan yanlış inanç ve tutumların kökenine inerek, bunları olumlu yönde tekrar inşa etmektir.
 
Seçil YİKAR'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1984 (39 yaşında)
Doğum Yeri : Tekirdağ
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (2007 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Seçil YİKAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
• Obsesif Kompulsif Bozukluk
• Panik Bozukluğu
• Kaygı Bozuklukları
• Depresyon
• Rahatsız Edici Anılar
• Fobiler
• Ağrı Rahatsızlıkları
• Yeme Bozuklukları
• Performans Kaygısı
• Stres Kontrolü
• Bağımlılıklar
• Cinsel ve/veya Fiziksel Taciz
• Davranım Bozuklukları ve Özgüven Sorunları
• Migren ve Fantom Ağrı
• Kompleks Travma
• Kariyer danışmanlığı

Seçil YİKAR Özgeçmis CV Psk.Seçil YİKAR'ın Özgeçmişi
2007 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümününden mezun oldum. 2009 yılında Neslihan ZABCI tarafından Projektif testler derneğinin verdiği Rorschach Çocuk Mürekkep Testi Eğitimini tamamladım. 2013 yılında Davranış Bilimleri Ensititüsü EMDR terapisi eğitimini bitirdim. 2013 yılında ''Okul hayatında iletişimin önemi'' adlı proje ödevi ile, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ''Kariyer Danışmanlığı'' bölümünde yüksek lisansını tamamladım. 2007 yılında rehabilitasyon merkezinde otistik çocuklar ağırlıklı olmak üzere engelli çocuklar ve aileleriyle çalıştım. Engelli çocuklarla bireysel eğitim desteği sunarken, aileler içinde bireysel danışmanlık hizmeti verdim ve konferanslar hazırladım. Adalet bakanlığı bünyesinde bir çok eğitim , seminer ve kursa katıldım ve grup çalışmaları ve seminerler düzenledim. 2012 yılında Dengeli yaşam danışmanlık merkezinde bireysel danışmanlık yapmaya başladım.
...[Devamı...]

Seçil YİKAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Leman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76071
Merhabalar,seçil hanımla, kendimden ümidimi kaybettiğim bir dönemde tanışma fırsatı buldum. Henüz 20 yaşında geç bir bayan olmama rağmen bakkala gitmekten, yürümekten, konuşmaktan, var olduğumu hissettirmekten,soru sormaktan böylece sıralayabileceğim binlerce şeyden utanır, sıkılır olmuştum. Bunların yanında heyecana bağlı fiziksel belirtiler olarak terleme ,titreme, kekeleme de eklenince yaşamak bir işkenceydi artık.iyileşmeyi çok istememe rağmen bu kadar sorunun çözülebileceğine ihtimal veremiyordum. Bu sıkıntılı aşamada tek bildiğim bir şey vardı; uzun bir zaman önce SOSYAL FOBİ hastalığına yakalanmış bir hastaydım.Çok şanslıydım ki tedavisi olan bir hastalıktı benimki. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey KENDİNİZE BİR ŞANS VERMEK. SEÇİL HANIM ÇOK DOĞRU BİR ADRES.
     5 Beğeni    
Slmglu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72846
Daha önce kendisinden destek alan bir arkadaşım sayesinde kendisini tamıdım..öncelikle çok önyargılıydım nasıl yardımcı olabilirki diye ..ama davranışı yaklaşımı sayesinde önyargılarımdan kurtulmakla kalmayıp yeni bir ben Oldum 40 yaşımda .Kendisi ve uyguladığı yöntem sayesinde bu yaşa kadar aslında neden çocuk sahibi olamadığımın altında yatan asıl nedeni öğrendim ve sonucunda bu sorunumdan ve dahada başka sorunlarımdan arınıp dünyalar güzeli bir evlada sahip oldum..dünyaya daha farklı açılardan bakıyorum artık ve çok şükür çok mutluyum..kesinlikle tavsiye ediyorum ..
     3 Beğeni    
Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
11.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71646
Merhaba psikolog seçil yıkar beraber eğitmenlik yaptığımız bir arkadaşımdır. Daha sonra da beraber çalışabilme fırsatı edindik.seçil hanımın en bekirgin özelliklerinden birisi sorumluluk sahibi olmasıdır. Bu seanslarına çok olumlu yansımakta ve danışanlarının sorumluluğunu da almaktadır. Onun seanslarına gelen danışanlarının ne kadar güvende hissettiklerini görmek de bu sorumluluğunu aldığını gösteriyor. Çalışkan, araştırmacı kişiliği ile kendisi sürekli geliştirmektedir. Psikolog arayanlara kendisini tavsiye ediyorum ve başarılar diliyorum.
     4 Beğeni    
Nilüfer ÖNDER Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
16.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70235
Seçil ile okul arkadaşı ve iş ortağıyız. Mesleki açıdan danışanları ile kurduğu iletişim, güven verici ve pozitif yönü nedeniyle güçlüdür ve bu danışanları ile hızlı yol alabilmesini sağlamakta, kendisini on plana çıkarmaktadır. Kuvvetli empati yeteneği, is disiplini, etik kurallara olan hassasiyeti ve güler yüzü ile birlikte is yapmayı kolaylaştıran, anlaşıldığınızı hissettiğiniz, mesleki bilgisi ve deneyimi ile güveneceğiniz bir profesyoneldir. Sosyal bilincinin yüksek olması, insan ve insani değerler konusundaki hassasiyeti nedeniyle yardımlaşmayı ve fayda sağlamayı kendisine görev edinmiştir. Aldığı eğitimler ve yaptığı araştırmalarla kendisini sürekli geliştiren Seçil'i, samimiyetle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Fadime ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70202
Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Seçil hanım ile tanışma fırsatım oldu. Babamı kaybettikten sonra annemin içinde bulunduğu durumu atlatması konusunda kendisinden destek aldık. Annemin dalgın, her şeyi unutan ve yaşama isteğini kaybetmiş halleri dalıp uzaklara gitmesi beni oldukça endişendirmişti. Seçil hanım ile yaptığımız görüşmelerden sonra bunu yenebileceğini bana tatlı tatlı anlattı ve çok şükür annemin de Seçil hanımı kabullenmesi ve çözüm için çaba sarf etmesi sayesinde o sıkıntılı günleri geride bıraktık.. Seçil hanım güler yüzlü oldukça sabırlı ve tatmin edici. Anneme verdiği önerileri dinlerken annem sıkılmak bir yana, aksine motive oldu.Ruhsal durumu seanslar geçtikçe düzeldi.Ofisi oldukça kolay bir yerde sorunsuz ulaştık güler yüzlü sıcak bir asistan karşıladı bizi ve oldukça sıcak bir ortamdı hatta ev havası bile vardı. Bu güzel yüzlü ve güzel hissettiren insanla tanışmanızı öneririm.
     6 Beğeni    
Serpil
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70093
Genç bir yaşta, hazır olmadığım bir dönemde evlendim. Eşimi çok seviyorum ama kızım da doğduktan sonra biraz bocalama yaşamaya başladım. Bütün hayatım ev ortamı olmuştu, kendime hiç vakit ayıramıyordum. Onlar için fedakarlık yaptığımdan kendi isteklerimi hep frenlemek zorunda kalıyordum.Bu durumdan bunalmıştım ama ne yapmam gerektiğini, nereden başlamam gerektiğini bilemiyordum. Tekirdağ'da yaşadığımız dönemde Seçil hanımla görüşmeye başladık.İlk zamanlar sorunları aşamayacağımı düşünsem de pes etmeden seanslara devam ettim.Daha sonra cesaretimin yerine geldiğini farkettim ve kararlarım netleşti. Kendimle ilgili yarım bıraktığım bir çok şeyi tamamlamaya,kendime vakit ayırmaya ve kendimi daha değerli hissetmeye başladım. Çözüme kavuşturamadığım herhangi bir sıkıntımda Seçil hanım'ı ne zaman arasam ailemden biri gibi büyük bir ilgiyle yardımcı oluyor. Benzer sıkıntı yaşayanlara muhakkak tavsiye ediyorum
     4 Beğeni    
Ümit
1.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69152
Seçil Hanım, kişilik özellikleri olarak öğrenmeye açık, fedakar, yardım etmeyi seven, meslek etiği noktasında hassas, mesleki gelişmeleri sürekli takip eden değerli bir arkadaşımdır. Bitmeyen enerjisi ile birlikte uyguladığı tekniklerle bir çok kişiye yardımcı olduğunu biliyorum. Seçil Hanımı tavsiye etmemin sebebi sıkıntıları olan insanlara yardımcı olacağına güvenimin tam olmasıdır. Çünkü yıllar önce benzer bir rahatsızlığım vardı ve bu konuda seçilecek uzmanın ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilen biriyim. Seçil Hanımı herkese tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    
Kayhan Kayaoğlu
30.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 69108
Seçil iyi bir uzman olmasının yanında sosyal ortamında da mesleki becerilerini kullanabilen bir arkadaştır. Olaylar karşısında sakinliğini koruması ve durumu analiz ederek konuya yaklaşması mesleki açıdan çok büyük bir avantaj. Zaten emin adımlarla mesleğinde kısa sürede istediği yere geleceğinden hiç şüphem yok. Özellikle çok kötü olduğum günlerde sakin ve empatik yaklaşımı ile güzel tavsiyelerde bulunarak ruhuma ilaç olan ender insanlardan biri. Seçil’de iyi bir gözlem yeteneği var bunu benim sıkıntılarımı çözüme kavuştururken çok iyi uyguladı ve başaralı oldu. Ayrıca kendisinin hiç boş durduğunu görmedim, ya seansta ya da eğitimde :) Destek alan kişilere beklentilerinin üstünde yardımcı olur. Buradan herkese iyi bir eğitimci ve danışman olarak Seçil’i tavsiye ediyorum .
     7 Beğeni    
Aslı Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 69066
Seçil hanımı şirketimizde verdiği stresle ve sorunlu müşteriyle başa çıkma eğitiminde tanıştım.Kendisi son derece pozitif birisiydi.eğitim aralarında özel hayatımla ilgili de birkaç soru sorma fırsatı buldum. Minik oğlum ve davranışları konusunda bana verdiği fikirler ile bakış açımı başka bir tarafa çevirdi ve uzun zamandır aşamadığımız tuvalet eğitimi konusunda faydalı bilgileri sayesinde oğlumun tuvalet eğitimini tamamladık. Seçil hanımın sakin sizi dinlerken yüzünde oluşan tebessümü bile içinize bir rahatlık veriyor. Evet tavsiye ediyorum ben kendisini çok sevdim ve faydasını gördüm siz neden görmeyesiniz ki?
     7 Beğeni    
Merve K.
28.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 69055
Merhabalar, seçil hocamı kurumumuza gelip seminer verdiğinde tanıma şansım oldu. Gülen yüzü, yalın anlatımı ve konuya olan hakimiyeti sayesinde muhteşem bir eğitim günü yaşadık. Eğitimden çıktığımda hayata bakış açım pozitif yönde değişmişti. Bu sayede de Seçil hocam ile bağlarımı koparmadım. Zaman zaman yaşadığımız zorluklarda kendisine danışıp, tavsiyeler aldım ve sorunlarımın üstesinden gelmeyi başardım. Yoğun iş programına rağmen bana hep zaman ayırdı ve ilgi ile dinledi. Bana bir danışandan çok ailesinden biri, bir arkadaşı gibi davrandı. Eğer iyi bir psikolog arıyorsanız, Seçil hocam kendinizi yanında çok rahat hissedeceğiniz, kolaylıkla ona açılabileceğiniz, tavsiyeleri ile sizi çok faydalı olacak deneyimli bir uzmandır. Gönül rahatlığıyla Seçil hocamı tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Ergin
28.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 69032
(Psk.Seçil YİKAR bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     2 Beğeni    
Selma Berna
18.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68829
Seçil Hocamı yaklaşık bir yıldır tanıyorum. Gerek duruşu, gerek yaklaşım şekliyle mesleki unvanının hakkını veren nadir uzmanlardan. Yüksek empati düzeyi ile kurduğu danışan ilişkileri sonuç almayı kolaylaştırıyor. Aldığı özel eğitim ve sertifa programları sayesinde sürekli kendisini yenileyerek, danışanlarına daha iyi hizmet vermektedir. Danışanlarını çözüme kavuşturmak asıl amacıdır. Terapotik süreci ticari kaygılardan uzak, insancıl, samimi ve sonuç odaklı devam ettirmektedir. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum...
     6 Beğeni    
Soner
16.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68796
Çevresindeki kişilerin iyi ki var diyebileceği ve her zaman kişinin kendine örnek alabileceği nitelikte bir insandır. Mesleki duruşu, özgüveni, pozitif enerjisi ile kişiyi daha ilk görüşte etkileyen biridir. Seçil uyguladığı tekniklerle birçok insana yardımcı olmayı başarmış, araştırmacı kişiliğiyle, zeki, akıllı, çalışkan, ve bir o kadar başarılı bir insandır. Danışanlarının sorununu çözdüğünde en az onlar kadar mutlu olur. Bu da onun mesleki kimliğinin yanında insan olarak ta değerli kılıyor. Böyle değerli bir danışmanı herkese tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Gonca Öndemir Küçük
15.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68793
Seçil çok yakın arkadaşım ve kadim dostum olur. Mantıklı, çok iyi analiz yapabilen, gerçekçi ve çözüm odaklı birisidir. Aldığı mesleki eğitimin dışında insanlara duyarlılık gösteren bir kişiliğe sahip oluşu ve güleryüzü sayesinde hastalarında olduğu kadar çevresindeki insanlarda da güven duygusu yaratmaktadır. Siz konuşurken sizi içten bir şekilde dinleyip bütün kaynaklarını sizlere seferber eder. İşiyle ilgili konuşurken ses tonuna, konuşma hızına ve yüz ifadesine dikkat eden, işini seven, ciddiye alan ve mesleki bilgisine yatırım yapmış biridir. Bu açıdan bakıldığında Seçil’in hastalarına elinden gelen yardımı göstereceğine inanıyorum. Ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     8 Beğeni    
Can Aktürk
15.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68790
Merhaba, Secil'i herkese tavsiye etmemin sebebi inanini arkadasim olmasi degil, hastalariyla bile arkadas gibi olmasidir. Seni hasta olarak degil, arkadasi yakini olarak gorur ve bu sekilde yaklasimi kendini iyi hissetmeni saglar ki iste o zaman sana dokunabilir zaten bir Psikolog bana gore. Herseyin sende bittigini anlarsin, guvenmeye baslarsin kendine ve altindan kalkamayacagin bir zorluk yoktur artik Secil'le tanistiktan sonra. Cünkü Secil seni anlar cunku secil senin gibi hisseder cunku secil sen olur ve sende secil oluverirsin. ilacla tedavi son asamadir mesela onun icin, son basvurulmasi gereken tehlike aninda cami kiriniz uyarisir ilac ona gore bu yuzden oncelikle seni tekrar sen yapmak icin cabalar butun umutsuz bazen tukenmis haline ragmen. iste kısaca Bu yüzden seçil, seçilmelidir :) Umarim tavsiyemi dikkate alirsiniz. Saglicakla kalin...
     9 Beğeni    
Melike Şeker
15.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68788
Eskiden bu yana gerek insanları dinleme ve çözüm bulma noktasında yardımcı olduğunu gördüğüm için kendisine en uygun mesleği seçtiğini düşünüyorum. İnsanların ilk anda verdikleri pozitif enerjinin önemine inanıyorum. Özellikle de mesleğiniz insanlarla iletişim kurmak üzerine kuruluysa bu durum çok daha önemli hale geliyor. Seçil dostluğumuz boyunca çevresine verdiği pozitif enerji, güleryüzü ve dikkatli bir dinleyici olması sayesinde mesleğinde büyük bir artıya sahip. Çevresinde olan olaylara karşı her zaman duyarlı olan bir kişi eminim ki danışanlarının sorunlarına da aynı duyarlılıkla yaklaşmaktadır. Hiç tereddüt etmeden kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.
     6 Beğeni    

Seçil YİKAR'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Seçil YİKAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nilüfer ÖNDER
Psk.Nilüfer ÖNDER
Nilüfer ile hem üniversite sıralarından bu yana arkadaşız hem de iş ortağıyız. Kendisi güler yüzlü yaklaşımı , sıcakkanlı ve sempatik davranışları, ol...
S.Berna EYGÜN
Psk.S.Berna EYGÜN
Berna ile çalışma fırsatı bulan şanslı insanlardan biriyim. Berna, güler yüzü, sağduyulu yaklaşımı, sorunları çözüme kavuşturma becerisi ile bilgi bir...
Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK
Uzm.Psk.Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK
Meslektaşımı verdiği eğitimler sürecinde daha iyi tanıma şansına sahip oldum. Kendisi; verdiği eğitimlerde nazik, anlayışlı ve konuyu anlatma ve anlat...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1984
(39 yaşında)
Doğum Yeri
Tekirdağ
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2007
(16 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Seçil YİKAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Seçil YİKAR Mesleki Videolar Videoları
-

07:25
Top