TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!


Özlem SANAN ŞENBAY
Uzman Psikolojik Danışman - Psikolog - Ankara
Bireysel terapist, Aile ve Çift terapisti, Grup terapisti

Özlem SANAN ŞENBAY Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 3 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Özlem SANAN ŞENBAY

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolojik Danışman - Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Uzm.Psk.Özlem SANAN ŞENBAY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Özlem SANAN ŞENBAY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Şahika AKKUŞ SERT FotoğrafUzm.Psk.Şahika AKKUŞ SERT
Sevgili meslektaşımla bir süredir birlikte çalışma şansına sahip olduk. Psikolojiye olan ilgisi ve psikoloji bilgisi seanslarımız arasındaki sohbetler...

Özlem SANAN ŞENBAY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kadın Psikolojisi
Evlilik Öncesi Danışmanlık
Evlilik ve ilişki Terapisi
Aile Danışmanlığı-Ana Baba Eğitimi
Aldatma-Aldatılma
Depresyon
Kaygı
Özgüven eksikliği
Yas Süreci
Sorun Çözme Becerisi
Sınav Kaygısı
Psikodrama (Grup Terapisi)

Özlem SANAN ŞENBAY'in Makaleleri Özlem SANAN ŞENBAY Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
3 Makale
► Mutluluk

Özlem SANAN ŞENBAY Tavsiye Yazıları Özlem SANAN ŞENBAY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

Erdal USLUER Fotoğraf  Psk.Dnş.Erdal USLUER
Ankara - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

20-03-2017
 TavsiyeNo: 95403
Özlem hanımla yaklaşık 25 yıl önce psikodrama eğitim programında tanıştık. Kendisi ile bu yıldan itibaren önce mesleki sonra kişisel arkadaşlığımız hep devam etti. 2008 yılından itibarende birlikte çalışıyoruz. Kendisinin derin klinik deneyiminden en fazla yararlanan kişilerin sanırım başında gelirim. Özlem hanım mezun olduktan sonra sadece ve sadece psikoterapi alanın ile ilgilenmiş ve bu alanda derin bir uzmanlığa sahip olmuştur. Danışanlarının yüksek memnuniyetleri ve benim kendisi ile yaptığım vak'a analizleri bunun en önemli kanıtıdır. Bir terapistin danışanlarına yardımcı olabilmesi için önce kendisinin farkında olmalı, kendi sorunlarının üstesinden gelebilmeli ve kendisine olumlu bir yaşam yolu çizebilmelidir. Özlem hanım hem özel yaşamında hem de mesleki yaşamında kendi durumunu iyi analiz edebilen ve sorunlarına aktif çözümler getirebilen bir insandır. Kendisini psikolojik yardıma ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.
     Beğenin    

 E.Ç (Danışan)
 IP: 188.57.252.YWW

06-03-2017
 TavsiyeNo: 95082
Mezuniyetimle birlikte biten mutlu günlerim, verdiğim hatalı kararlarla birlikte yerini sıkıntılı ve mutsuz bir serüvene bırakmıştı. Bu dönemde almaya çalıştığım psikolojik yardımlar olayları çözmenin ötesinde beni daha umutsuz bir hale getirmişti. Zira gittiğim psikologlar bir sonraki görüşmede benimle ilgili bilgileri unutmuş ve ellerindeki kağıda yazdıkları birkaç notun üzerinden görüşmeyi sürdürmeye çalışiyorlardı. Yani amaçlarının sorunları çözmek değil vakit geçirmek olduğunu anladığımda terapiye inancım tükenmişti. Özlem hanıma ortak bir tanıdığım vesilesi ile farklı bir konuda görüş almak için gittiğimde; kendimle ilgili tek kelime etmediğim bir psikolog sanki yüzüme bakınca bütün sıkıntılarımı görmüştü. 'Peki sen nasılsın?' sorusu ile başlayan terapi sürecim hala devam ediyor. O an verdiği sıcaklığa zamanla sevgi ve güven de eklendi. Kendimin çözebileceği çoğu şeyin üstesinden geldim. İyi ki onu tanımışım. İyi ki var...
     1 Beğeni    

 Senem Toredi (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 31.206.133.ZZW

12-01-2017
 TavsiyeNo: 93710
İnsana guven veren, rahatlatan yapisiyla sizi karamsar ruh halinden cikarip yeni amaclara yeni kararlara umutla an be an bakmaniza yardimci olan nadir kisilerden biri. Rahatlikla, hesap yapmadan icinizi acabilir, kendinizi bir baskasina ozellikle alaninda uzman cok yonlu birine birakmanin deneyimini yasamak cok ayri bir duygu. Ozellikle kimsenin sizi anlamak icin caba gostermedigi ve bir sozunuzden bambaska anlamlar cikardigi onyargili cevremizde bu kadar objektif yaklasan ve cozumlere giden yolda gayet sabir ve sukunetini koruyan dengeli, kibar, asil bir uzman kendileri. Sonsuz tesekkurler.
     2 Beğeni    

 D.G (Danışan)
 IP: 178.233.141.YC

07-01-2017
 TavsiyeNo: 93593
Çok uzun yıllar önce, Özlem abla hayatıma girdi. Kendimi üzgün, mutsuz, amaçsız hissettiğim bir dönemdi. Yaklaşık olarak 2 yıl terapiye devam ettim. Zor günlerimi aşmamda bana kendime ve hayata dair yeni bakış açısı kazanmamda çok yardımcı oldu. Bugün hala kendisine duacıyım. Zaman zaman aklıma bir şey takılırsa Hala açıp sorabiliyorum. Ya da yanına uğrayıp bir kahve içebiliyorum. Kapısı bana her zaman açık. Bunu bilmek bile büyük bir güven duygusu veriyor. Allah razı olsun Özlem abla iyiki varsın, iyiki hayatıma girmişsin ve iyiki psikolog olarak seni seçmişim.
     2 Beğeni    

Özlem SANAN ŞENBAY Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
1967 yılında Ankara’da doğan Özlem Sanan Şenbay 1989 yılında A.Ü Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. A.Ü Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’ndeki yüksek lisansını “Ana Babaların Çocuklarının Okul Başarılarına Yardımcı Olma Konusundaki Tutum ve Beceri Algılarını Geliştirici Bir Aile Rehberlik Programının Uygulanması” konulu teziyle tamamladı.
20 yılı aşkın süredir bulunduğu iş hayatında psikolojinin hemen hemen her alanında çalışmalar yürütmüş olan Özlem Sanan Şenbay, İstanbul Psikodrama Enstitüsü tarafından verilen ‘Psikodrama Terapisti’ ünvanına sahiptir. Bilişsel Terapi, Hipnoterapi ve Aile Terapisi konusunda özel eğitimler almıştır. Bunun yanı sıra Psikologlar Derneği tarafından verilen uluslararası geçerliğe sahip MMPI- Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri- ve WISC-R Zeka Testi uygulayıcı sertifikasına sahiptir.
1997 yılında APA’ nın USA SanDiago ‘da düzenlemiş olduğu kongrede MMPI’la ilgili bir çalışmasını sunmuştur.
‘Seni Şikayet Etmedim Anne, Sadece Kendimi Anlattım’ isimli bir kitabı bulunmaktadır. (Temmuz 2006) Birçok makalesi bulunan Özlem Sanan Şenbay, içlerinde Ankara Polis Radyosu, TRT 1, Işık TV, CTV gibi yayın organlarının bulunduğu birçok kanalda psikoloji konulu programlar sunmuştur.
Psikolojik danışmanlıkla birlikte stres ve çatışma yönetimi, öfke kontrolü, öğrenci performansını arttırma, özsaygı – özgüven geliştirme, kendini doğru ifade, hedef belirleme, travma sonrası stres bozukluğu, anne-çocuk iletişimi gibi uzmanlık konularında eğitim vermektedir. ABD, İspanya gibi ülkelerde çeşitli mesleki kongrelere katılarak ülkemizi temsil eden Özlem Sanan Şenbay, halen Yarına Hazırlık Enstitüsünde çalışmalarına devam etmektedir.
Halen Yarına Hazırlık Enstitüsünün kurucu ortağı olan Şenbay, Enstitü’de bireysel ve grup danışmanlığının yanında farklı projelerde de yer almaktadır.
Projelerden bazıları;
Atek Koleji Danışmanlığı
Pİ Koleji Veli ve Öğrenci Seminerleri
BOTAŞ Travma Sonrası Stres ve Performans Arttırma Danışmanlığı
Türk Telekom Aile İçi İletişim Eğitimi
TÜBİTAK Gebze Psikodrama ile Stres Yönetimi Eğitimi
TÜBİTAK Ankara Psikodrama ile Stres Yönetimi Eğitimi
Yarına Hazırlık Enstitüsünde Kadının Özgüveni ve Öz Saygısı Konulu Psikodrama Grup Çalışması
Psikodrama Yaşantı Grupları (devam ediyor)

Özlem SANAN ŞENBAY Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
Seni Şikayet Etmedim Anne Sadece Kendimi Anlattım (Kuraldışı Yayınları-Birinci basım Temmuz 2006, İkinci basım Kasım 2006)
(Artıfarma Yayınları Üçüncü basım 2015)


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Glia Psikolojik Danışma Merkezi
Uğur Mumcu Sok. 61/3 G.O.P
Ankara

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(312) 426 54 54

Telefon 2 :
(532) 734 13 95
İnternet Sitesi
E-Posta
Hızlı Mesaj Araçları
-
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1967
(50 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Anakara Üniversitesidil Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
1989
(28 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yüksek Lisans
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik (2003 Mezunu)
Yabancı Dil
İngilizce

Özlem SANAN ŞENBAY Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Özlem SANAN ŞENBAY Mesleki Videolar Videolar
-

Özlem SANAN ŞENBAY  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
depresyon, psikolog, ankara psikolog, psikodrama, anksiyete, panik atak, aldatma, aldatılma, yalnızlık, uzman psikolog, çankaya psikolog, terapi, danışmanlık, sınav korkusu, kaygı, psikoloji, mutsuzluk, eş terapisi, kişilik bozuklukları, iletişim, ilişki, duygu, endişe, sevgi, anlaşılmama, özgüven, stres, narsisizm, kararsızlık, karamsarlık, olumsuz düşünce, takıntı

23:55
Top