2007'den Bugüne 78,246 Tavsiye, 25,283 Uzman ve 17,533 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Işıl UĞUR GÜNAK
Psikolog - İstanbul
Oyun Terapisti, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti, Bilişsel Davranışçı Terapist

Işıl UĞUR GÜNAK Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 3 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Işıl UĞUR GÜNAK

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

14

[Psk.Işıl UĞUR GÜNAK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Işıl UĞUR GÜNAK Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Işıl UĞUR GÜNAK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Işıl UĞUR GÜNAK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Saadet UÇANPsk.Saadet UÇAN
Üniversite döneminden bu yana yakından tanıdığım, alanında oldukça yetkin olan Saadet Uçan'ın mesleğine olan sevgisinin ve saygısının artarak devam et...
Gülru TUĞUTLUPsk.Gülru TUĞUTLU
Üniversite döneminde başlamış olan dostluğumuz boyunca, Gülru Tuğutlu'nun mesleğine yönelik tutumunu her zaman takdir ettim. Almış olduğu sayısız eği...

Işıl UĞUR GÜNAK Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Oyun Terapisi

Bilişsel Davranışçı Terapi

› Boşanma Süreci
› Kayıp ve Yas
› Davranış Problemleri
› Kardeş Kıskançlığı
› Aile içi iletişim problemleri

› Fobiler
› Takıntılar
› Depresyon
› Saldırganlık
› Uyku Problemleri
› Beslenme Problemleri
› Internet ve Bilgisayar Bağımlılığı

› Okul Korkusu
› Sınav Kaygısı
› Ödev ve Sorumluluklar
› Öğrenme Güçlüğü
› Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli
› Dikkat Dağınıklığı
› Hiperaktivite

› Görsel ve İşitsel Dikkat
› Bellek
› Görsel Ve İşitsel Algı

› Özgüven Sorunları
› Sosyal Beceri Eksikliği
› Akranlarıyla Uyum Sorunları
› Yalan Söyleme

Işıl UĞUR GÜNAK Özgeçmiş CV Psk.Işıl UĞUR GÜNAK'ın Özgeçmişi
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2004 yılında mezun olarak lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Üniversite döneminde çeşitli anaokulu ve ilkokullarda gelişim psikolojisi alanında birçok projede yer aldı. Son dönemde, Yeditepe Üniversitesi Bilişsel Bilimler Tezli Yüksek Lisans Programını tamamlama ve uzmanlığını alma aşamasındadır.

Lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi Psikiyatri anabilim dalı başkanı ve Uluslararası Bilişsel Terapiler Derneği (IACP) Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa Bilişsel ve Davranış Terapiler Birliği (EABCT) geçmiş dönem başkanı Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR’ dan aldığı “Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi” 2 yıl süreli eğitim ve süpervizyon sürecini tamamladı ve terapilerini bu yönelimde sürdürmeye devam etti.

Sağlık Bakanlığı’nın gerçekleştirmiş olduğu psikolojide tıbbi uygulama yeterliliği sınavında üstün başarı sergileyerek gerekli bilgi ve uygulama yeterliliğini resmi olarak kanıtlamış oldu. Aldığı eğitimlerle eşzamanlı olarak özel eğitim alanında çalışmaya başladı. Çocuklar ve ailelerine psikolojik destek, bireysel ve grup çalışmaları, ölçme-değerlendirme, eğitim planı oluşturma ile birlikte eğitim koordinatörlüğü çalışmaları yaptı. Davranış bozuklukları, dikkat eksikliği, hiperaktivite, özel öğrenme güçlüğü ile sosyal uyum güçlüğü alanlarında çalışmalarını sürdürdü. 13 yılı geçen meslek hayatı süresince farklı alanlarda sorunlar yaşayan çocuklar ve aileleriyle çok sayıda görüşme gerçekleştirdi.

Türk Psikologlar Derneği onaylı WISC-R Çocuklar için Zeka Ölçeği ile İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı CAS (Cognitive Assessment System) uygulayıcısıdır. Zihnin işleyiş mekanizmalarını interdisipliner bilimsel yaklaşımla araştıran Bilişsel Bilimler Yüksek Lisans Programı ile Yeditepe Üniversitesi’nden uzmanlığını almak üzere olan Psikolog Işıl Uğur Günak, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından gerçekleştirilmiş olan Pass Teorisi ve Pass Bilişsel Müdahale Programını başarıyla tamamladı ve uygulayıcı sertifikasını almaya hak kazandı. Aynı dernek tarafından onaylı Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi ile Frostig Gelişimsel Görsel Algı Eğitim Programı uygulayıcısıdır.

2013 yılında “Oyun Terapisi Eğitim ve Süpervizyon Programı” nı başarıyla tamamladı. Psk. Işıl Uğur Günak, "Oyun Terapisti"dir. Ayrıca, "Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmeni"dir.

Oyun terapisi ekseninde sürdürdüğü çalışmalarının ardından Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilmiş olan ve Ruh Sağlığı Derneği onaylı “Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Eğitimi” alarak, çocuklarla çalışırken bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler ve uygulamalar konusunda gerekli donanımı sağladı ve entegratif bir terapi modeli benimsedi.

Duyu Psikoloji Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen ve aileleriyle sürdürdüğü terapi hizmetlerine devam etmektedir.

Işıl UĞUR GÜNAK Tavsiye Yazıları Işıl UĞUR GÜNAK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Gülru TUĞUTLU Fotoğraf  Psk.Gülru TUĞUTLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

02-02-2018
 TavsiyeNo: 101814
Işıl Uğur üniversiteden çok yakın arkadaşım, dostum ve meslektaşımdır. Okul yılları boyunca derslere olan özeni, disiplini, insanlarla kurduğu pozitif, saygılı ve sevgi dolu iletişim her zaman dikkat çekmiştir. Üniversite sonrası kendini sürekli geliştirmek ve mesleğine katkıda bulunmak amacıyla profesyonel eğitimler almaya devam etmiş ve bu eğitimlerde de başarısını göstermiştir. Meslek hayatıyla ilgili olan paylaşımlarda her zaman etiğe çok önem vermiş, insan ilişkilerinde samimi ve güleryüzlü yaklaşımını ön planda tutmuştur. Çocuk terapileri alanında uzmanlaşan meslektaşım Işıl Uğur'a şimdiye kadar yönlendirdiğim danışanlardan çok olumlu geribildirimler almış olmam onunla ilgili gözlemimi doğrular niteliktedir. Kendisi meslektaşım olmanın yanı sıra çok yakın bir dostum olarak, sosyal hayatındaki canayakın, özenli duruşuyla sevgimi ve saygımı kazanmıştır. Işıl Uğur'u gönül rahatlığı ve sonsuz bir güvenle herkese tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 Didem Gedik (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.243.93.FD

24-02-2018
 TavsiyeNo: 102264
Işıl Hanım, işini severek ve titizlikle sürdüren bir meslektaşımdır. Daha önce birlikte çalışma fırsatım olduğu için çalışma şeklini her zaman takdir etmiş ve kendime örnek almışımdır. Çocuk terapileri ve değerlendirmeleri konusunda kendini oldukça geliştirmiş, birçok profesyonel eğitim almış ve mesleki gelişimi için yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden bir psikolog olduğunu söyleyebilirim. Yürüttüğü tüm çalışmalardan olumlu geri dönüşler alan, bu alanda büyük önem taşıyan etik üzerinde oldukça hassas davranan bir uzmandır. Çocuklar ve aileleriyle pozitif iletişim kuran ve bu yaklaşımıyla yalnız terapötik müdahale değil, aileler için oldukça önemli olan çocuklarıyla ilgili akıllarında oluşan tüm sorulara cevap verme ve yönlendirme konusunda da oldukça başarılıdır. Bu alanda destek almaya ihtiyaç duyan herkese kendisine başvurmalarını tereddütsüz tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Nilüfer Budak (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.190.150.CJ

09-03-2018
 TavsiyeNo: 102509
Kendisini çok uzun yıllardır tanıyorum, okul yıllarından bu yana dostluğumuz devam ediyor. Işıl hanım mesleğini son derece profesyonel şekilde ve kendisinden beklenenin çok üzerinde bir özveri ile sürdürmektedir. İyiniyetli ve fedakar kişiliğini ilk tanıştığınızda farkedeceğinize inanıyorum. Yabancı dil bilgisi ile yabancı yayınları da takip edebilmekte, her zaman mesleki bilgilerini geliştirmektedir, danışanları için en güncel araştırma ve yöntemleri tespit etmek için çaba sarfetmektedir. Doğrudan kendi alanında olmayan alanlar için kendisinden aldığımız yönlendirme ile doğru uzmana ulaştık ve eşimin problemlerine çözüm bulduk, hayatımıza büyük etkisi oldu. Hem eğitim ve hem de iş hayatındaki sosyal çevresi ile bu anlamda çok önemli katkılar sağlayabilir. 6 yaşındaki oğlumla her zaman çok güzel ilişkileri oldu, Işıl hanımın güleryüzü ve pozitif enerjisi çocuklarla özel bir ilişki kurmasını sağlıyor, çocukların gözünde farklı bir yeri oluyor. Çocuklar sevgi gördüklerini zaten bizden çok daha net anlayabiliyorlar ve güvenli bir bağ kuruyorlar. Hem mesleki yeterliliği hem de kişiliği ile Işıl hanımı herkese tavsiye ederim, ilk tanışmada hem kendilerinin hem de çocuklarının memnuniyet ve güven duyacaklarına eminim.
     2 Beğeni    

 Gözde Kahratli (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.25.YBL

11-03-2018
 TavsiyeNo: 102536
Işıl goruslerine, sezgilerine ,çalışma sistemine ve prensiplerine çok güvendiğim bir arkadaşım. Mesleki anlamdaki deneyimleriyle olduğu kadar meslege olan kişisel yatkınlığı onu bu alanda vazgeçilmez yapıyor.Cocuklarla çalışırken spontan,yaratıcı, sabırlı,samimi ve doğal olmak çocuğu dinlemek onun yoluna eşlik etmek önemlidir.İsil bu özellikleriyle cocuklarla iletişimi kolaylikla kurabilen ve doğru tespitleriyle danışmanlık sürecini güven içinde yönetebilen bir psikolog. Psikolojik Danışman Gözde Kahratli
     2 Beğeni    

 Emine (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.24.164.YC

21-03-2018
 TavsiyeNo: 102767
Işıl hanım aynı merkezde beraber çalışmış olduğum değerli bir meslektaşımdır. Alanıyla ilgili eğitim ve kongrelere düzenli olarak olup katılmakta ve yenilikleri takip etmektedir. Gerekli donanım ve terapi becerilerine sahip olan Işıl Hanım'ın yapmış olduğu seans süreçleriyle ilgili birçok olumlu geribildirim almış olmam mesleğindeki yetkinliğini kanıtlar niteliktedir. İnsan ilişkilerindeki sıcakkanlılığı ve duyarlılığı çalışmalarında da kendisini göstermektedir. Oyun terapisi alanında uzmanlaşan Işıl Uğur'u profesyonel destek almayı düşünen herkese gözüm kapalı tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Tuğçe Çolak (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.227.46.YYJ

10-03-2018
 TavsiyeNo: 102527
Işıl Hanım'ı uzun zamandır tanıyorum. İlişkilerini hassasiyet ve özenle sürdüren bir kişidir. Saygı sınırları içerisinde sevgisini size içtenlikle belli eder. Çocukları çok sever. Her yaş grubundaki insan ile çok çabuk iletişim kurar. Güven duyacağınız bir samimiyet ve profesyonelce yardım elini uzatır. Mesleki tecrübesi ve akademik donanımını iş hayatına yansıtacak yeterliliklere sahiptir. Kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz bir hava yaratarak sizi etkiler.
     2 Beğeni    

 Nazmiye (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.105.1.DZ

26-02-2018
 TavsiyeNo: 102303
Kendisiyle uzun yıllar çalışma fırsatımız oldu.Çalıştığımız süre zarfında gerek çocuklarla olan diyalogları gerekse çalışma prensipleriyle oldukça başarılı bir psikologdur.Çocuk değerlendirmeleri ,terapileri konusunda eğitim almıştır.Güleryüzlü ve samimi olmasıyla özellikle çocuklarla kuvvetli bir iletişim kurmayı başaran pozitif bir insandır. Sabır, özveri ,güven gibi özellikleriyle kendini kanıtlamıştır. Işıl Hanımı başarılı bir psikolog olarak tavsiye etmek isterim
     2 Beğeni    

 Serpil Hacıalioğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.111.77.ZY

13-03-2018
 TavsiyeNo: 102579
Işıl uzun yıllardır tanıdığım, mesleki açıdan kendini geliştirmiş ve gelişimlere daima açık olan yaptığı işi her anlamda özveri ve profesyonellikle yürüten bir psikologtur. Danışanları için yaptığı en doğru tanılama ve akabinde uygulamış olduğu yöntem ve teknikler ile kısa zamanda başarılı sonuçlara imza atmıştır. samimiyeti ve sıcaklığı ile danışanlarının kendilerini çok rahat bir atmosferde ifade edebilecekleri ve güzel sonuçlar alacaklarından eminim.
     2 Beğeni    

 Merve KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.196.YLC

15-03-2018
 TavsiyeNo: 102653
Merhabalar Işıl hanımla beş yıl kadar aynı kurumda çalıştık. İş ahlakı ve etik kurallarından taviz vermeyen bir psikologdur. İyi bir ekip arkadaşı olmasının yanında en zor günlerimde de yanımda olmuştur. 2014 yılı haziran ayında on bir aylık bebeğim bir arkadaşımızın kucağından camdan (4 kat) düşmüştü. Süreci sağlıklı bir şekilde gecirmemizde ve çok yardımını gördük. Kendiniz , çocuğunuz ya da yakınlarınız için gönül rahatlığıyla kendisine danışabilirsiniz.
     1 Beğeni    

Bilge ÇAPOĞLU Fotoğraf  Uzm.Psk.Bilge ÇAPOĞLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

08-04-2018
 TavsiyeNo: 103163
Işıl’ı üniversite yıllarından itibaren tanırım. Kendisi özellikle çocuklarla iletişim konusunda doğal bir yeteneğe sahiptir. Uzun yıllardır çocuk terapisi konusunda çeşitli kurumlarda çalışmış ve çok sayıda eğitime katılmıştır. Tecrübe ve eğitimin önemi büyük olsa da çok daha önemli olan mesleğe uygun kişiliğe sahip olma ve yaptığı işe kendinden bir şeyler katma konusunda da taktir ettiğim bir meslektaşımdır. Zekası ve yaratıcı becerileri sayesinde çocuklarla çalışırken kolaylıkla ilerlediğini ve başarılı sonuçlar elde ettiğini düşünüyorum. Kendisine gönül rahatlığıyla çocuklarınız konusunda başvurabilirsiniz.
     1 Beğeni    

 Hazal basaran (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.196.85.LB

20-03-2018
 TavsiyeNo: 102752
Ruha dokunur ışıl hocam. Sakinliği ,sicacik sesi , guler yüzü ,kendini degerli hissettiren yaklasimi , cozumleri cok iyi gelir insana.Birlikte calistigim 3 sene boyunca takildigim bircok konuda yardimini esirgemedi ,onun sayesinde bircok problemin ustesinden gelebildim. Fizyoterapist olarak kimi zaman hastalarla olan iletisimimde sorunlar yasiyordum çizdigi yol ve gosterdigi yontemlerle bunlarin hepsini geride biraktim. Arkadasi olarak yaptigimiz sohbetler kendimi gelistirmemde cok etkili oldu. Kendisine sonsuz tesekkurler.
     1 Beğeni    

 Pınar akgül Çetinkaya (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.155.177.ZYF

10-03-2018
 TavsiyeNo: 102530
Işıl hanımla beraber uzun yıllar aynı kurumda çalışma fırsatım oldu ve onunla çalışmak çok güzeldi anlayışlı sabırlı karşısındaki kişiyi sonuna kadar dinleyip mutlaka çözümler üreten geri bildirimler sonunda mutlaka olumlu dönüşler sağlar.Mesleğinde çok başarılı bir kişidir .İşini dürüst ve düzgün yapan bir kişidir. Çocukları çok sever onlarla iletişime girmede başarılıdır ,arkadaş canlısı ,çalışkan ,sabırlı ,saygılı, güleryüz’lü bir insandır .Başarılı bir psikolog olarak tavsiye esiyorum.
     1 Beğeni    

 Ayşegül Aydın (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.104.15.BF

10-03-2018
 TavsiyeNo: 102525
Işıl Hoca ile tanışmamız aynı merkezde çalışmamızla oldu. Çalıştığım süre boyunca bizlere de çocuklar konusunda çok destek sağladı. Icten,samimi,sempatik ve güven veren tavrıyla çocuklarla çok iyi bir iletişim kurduğuna bizzat şahidim. Özellikle konu çocuklar olunca öncelikli olan onların güvenini sağlamak ve onlarla iyi bir iletişim kurmaktır zaten.Velilerle yaptığı görüşmelerde geribildirimleri hep olumlu olmuştur. Oyun terapisi alanında uzman bir psikolog. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Ebru güçlü (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.206.BZ

21-03-2018
 TavsiyeNo: 102761
Işıl hanım alanında uzman,donanımlı,sürekli işiyle ilgili gelişmeleri takip eden bir psikologdur.Danışan çocuklarıyla kurduğu iletişim,yaklaşımı ,ailelere yaptığı yönlendirmeler birçok çocuğun hayatına dokunmuştur.Uzun yıllar kendisi ile beraber takip ettiğimiz çocuklarda yaptığı yönlendirmeler ve bilgilendirmeler ile daha etkili ve olumlu bir gelişim elde edebildik.Özverisi,çalışkanlığı,çocuklara olan sevgisi,her durumda elinden gelen tüm desteği verip,bilgisini paylaşan ,tecrübesi ve sakinliği ile her zaman çok takdir ettiğim bir arkadaş ve psikologdur
     2 Beğeni    

Işıl UĞUR GÜNAK'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Duyu Psikoloji
Bağdat Caddesi İskele Sk. Kozacıoğlu Apartmanı No:4 Daire:5 Caddebostan
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 380 32 29  

Telefon 2 :
0(539) 551 19 23  

Telefon 3 :
0(532) 621 12 18  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1982
(36 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi - Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2004
(14 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Işıl UĞUR GÜNAK'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce / İleri Düzey


Işıl UĞUR GÜNAK'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Işıl UĞUR GÜNAK Mesleki Videolar Videoları
-

oyun terapisi, fobi, internet bağımlılığı, hiperaktivite, duygusal problemler, oyun terapisti, takıntı, bilgisayar bağımlılığı, boşanma, özgüven, çocuk psikoloğu, obsesyon, teknoloji bağımlılığı, ölüm kayıp yas, psikolog, çocuk ve ergen psikoloğu, tırnak yeme, dikkat, ölüm, uyku problemleri, çocuk ve ergen terapisti, davranış bozukluğu, algı, oyun, beslenme problemleri, çocuk psikoterapisti, okul korkusu, bellek, akranlarla ilişkiler, iletişim problemleri, çocuk terapisti, sınav kaygısı, öğrenme güçlüğü, çekingen, ifade etmede güçlük, bilişsel davranışçı, sosyal beceriler, özel öğrenme güçlüğü, saldırgan, özgül öğrenme güçlüğü, çocuk ve ergen, kardeş kıskançlığı, disleksi, sosyal uyum, dikkat eksikliği, korku, davranış problemi, dikkat dağınıklığı, bdt yönelimli, hiperaktif


13:08
Top