2007'den Bugüne 85,954 Tavsiye, 26,768 Uzman ve 19,102 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Yonca SEVİM
Diyetisyen - İstanbul
Wellness Diyetisyeni, İç Hastalıkları ve Endokrin alanında uzman

Yonca SEVİM Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

3

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Yonca SEVİM Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Yonca SEVİM'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Yonca SEVİM'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, artık ben bu işe son verip gerçekten uygulayabileceğim, sadece bedenime uygun değil, hem kişisel zevklerime hem kültürüme hem de alışkanlıklarıma uyan bir beslenme şeklim olsun diyorsanız, sadece zayıflamak değil var olan sağlığınızı daha da iyi hale getirmek istiyor, bu işin wellness tarafını da düşünüyorsanız kapım size sonun akadar açık, öncesinde "Aşkım Diyetteyim" ve www.yoncasevim.com bir göz atabilirsiniz , sevgilerle
Dr.Yonca SEVİM'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Yonca Sevim
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.Doğançay Apt No :216 Kat 5 Daire 5, 34360 Şişli
İstanbul
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1983 (38 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce - İyi
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (2007 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Yonca SEVİM Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Wellness - Sağlıklı Yaşam için Koruyucu-Önleyici ve Bütünsel beslenme
Bağırsak terapisi
İmmun sistem, Bağışıklık Sistemi Beslenme Desteği
Fertilite Tedavisinde Beslenme (Anne adayları ve baba adayları için beslenme)
Besin İntoleranslarında Beslenme Desteği
Ağırlık Kontrolü- Obezite - Zayıflık (ağırlık kaybı ve kazanımı)
Gebe ve emzikli beslenmesi
Çocuk ve Ergenlikte Beslenme
Sporcu beslenmesi
Hastalıklarda tıbbi beslenme tedivisi (diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, çölyak, vb.)
Nefroloji alanında uzman beslenme danışmanlığı (kronik böbrek yetmezliği, hemodiyaliz, periton diyalizinde beslenme)
Hastanede ve evde enteral beslenme- beslenme solüsyonu desteği
Geratri Beslenmesi (yaşlılarda beslenme)
...[Devamı...]

Dr.Yonca SEVİM Özgeçmis CV Dr.Dyt.Yonca SEVİM'in Özgeçmişi
Yrd. Doç. Dr. Yonca SEVİM

Beslenme ve Diyet Uzmanı

1983 İstanbul doğumlu Yonca Sevim; ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır.

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden “Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen” olarak mezun olmuştur.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Beslenme Programı'nda yüksek lisansını tamamlayarak “Uzmanlık” ünvanını almıştır.

2015 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Doktora programına tamamlayarak “Doktor" ünvanını kazanmıştır.

Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanelerinde çalışmış, Plastik cerrahi kliniklerinde danışmanlık yapmış, 4 yıl boyunca Haseki Eğ ve Arş hastanesinin poliklinik, klinik ve nütrisyon timi diyetisyenliğini yaptıktan sonra istifa edip özel sektöre geçmiştir.
...[Devamı...]

Dr.Yonca SEVİM Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sinem Ü.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103237
Yonca Hanım ile tanıştığımda, uzun zamandır uyguladığım yanlış diyet programlarına ve açlığa boğulmuş durumdaydım. Haftada 3-4 gün yaptığım ağır spora rağmen kilo veremeyen bir bünyem olduğunu sanıyordum. Mutsuzdum. Metabolizmama sinir oluyordum. Yonca Hanım hayatımda yepyeni bir sayfa açtı :) Daha görüştüğümüz ilk seanstan onun önerileri ile tatlı krizlerim yok oldu. “Sakın yemeyeceksin yoksa kilo veremezsin” cümlesi ile kendimi mahrum bıraktığım bazı yiyeceklerin yeterli oranda ve doğru zamanda alındığında kilo vermeye yardımcı olduğunu öğrendim. Meğer insan bilmeden metabolizmasını nasıl da yavaşlatıyormuş. Spor, doğru beslenirsen işe yarıyormuş. Bana her detayı uzun uzun, tatlı tatlı anlattı. Yonca Hanım, çalışma saatlerinize, zevklerinize ve imkanlarınıza göre ayarlıyor diyet listenizi. Onun önerilerine bir zaman sonra “diyet” gözüyle bakmayı bırakıyorsunuz. Sağlıklı beslenme önerileri olarak hayat tarzınıza dönüşüyor. Severek, isteyerek uyguluyorsunuz.. Kitap okuma alışkanlığı olmayan beni, kitap okumaktan zevk alan birine dönüştüren, güzel de bir diyet romanı var Yonca Hanım’ın. Şiddetle tavsiye ediyorum.. (Aşkım Diyetteyim!) Görüşmelerimizde, pozitif enerjisi ve samimiyeti de insana iyi geliyor. Onun odasına girdiğimde kendimi mutlu hissediyorum. Çekinmeden konuşabiliyorum. Bir arkadaş gibi :) Onu her zaman arayabileceğimi bilmek, bana yardım etmek için tüm iyi niyeti ile telefonun öbür ucunda olması da insana güven veriyor. İyi ki hayatıma girdiniz Yonca Hanım! Sizi seviyorum.
     1 Beğeni    
Bahadır BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86011
Her şeyden önce son derece doğal, kendinden emin, doğruları açık açık söyleyen bir üslubu var. Kendisine gitmeden önce 1 ay boyunca sadece yulaf yemiş ve 5 kilo vermiş haldeydim. Gün içerisinde sürekli aç geziyordum. Ellerim uyuşuyor kendimi halsiz hissediyordum. Böyle sanki dünya dönüyor ancak ben duruyormuşum gibi baş dönmesi benzeri hislerle yaşıyordum. Açıkçası bu durumdan da oldukça sıkılmıştım. Kendisinin yanına gittiğimde bu şikâyetlerden ve beslenme şeklimden bahsettim. Tamamen yanlış beslendiğimi bu şekilde metabolizmamı bulduğu her şeyi depolamaya zorladığımı anlattı. Zaten insülin direnci taşımam sebebi ile bu durumun daha da kötüleştiğini söyledi. Vücudumun yağ ve su oranlarını gösteren bir cihazla ilk ölçümümüzü yaptık. İhtiyacım olan kaloriye göre bana bir yemek listesi verdi. Açıkça söyleyeyim verdiği listedekiler o kadar çoktu ki gözüm korktu. Ben rejim yapmadığım zamanlarda bile bu kadar yemiyorum. Emin misiniz dedim. Evet dedi. Açıkçası inanmadım. Ama hocamın kendine güveni bende baya bir merak uyandırdı. Zaten yiyorum en fazla bir iki kilo daha alırım ne olacak diye düşündüm ve sırf sonucu merakımdan verdiği listeyi harfiyen uyguladım. Hatta bazen artık doydum dediğim oldu ama listede var diye o son dilim ekmeği de yedim. Bana 3. Gün kendini dinç hissedeceksin dedi. Sürekli yulafla beslendikten sonra böyle bir bollukla karşılaşınca o kadar bile sürmedi. Bu durum etrafıma da yansımış olacak herkes gençleştiğimden bahsetmeye başladı. Zaten kendimi daha zinde hissetmekteyken bir de böyle pozitif geri bildirim alınca ben bu işi sonraki buluşmaya kadar devam ettireyim madem dedim. Dedim ya hocam her şeyi açık ve net dile getirir diye; İlk randevumuzda bana beslenme düzenimin hatalı olması ve insülin direncim sebebi ile ikinci buluşmaya kadar kilo veremeyebileceğimi söyledi. Benim tabi moralim bozuldu biraz. Siz hiç merak etmeyin bunu bir normale dönüş süreci olarak değerlendirin; Göreceksiniz önce insülin direncinizi kıracağız, ondan sonra da size sağlıklı beslenmeyi öğreteceğiz dedi. 15 gün içinde ne dediyse harfiyen yaptım. Meğer beslenme ile ilgili ne kadar çok tabum varmış yıkılması gereken. Akşam belli bir saatten sonra yemek yenmezler, balıkla yoğurt yenmezler… Bütün bilgi birikimim alt üst oldu. Sonuç mükemmel ötesi. Hayallerimin çok ötesinde. Bir kere bile ben acıktım demeden veya tatlı krizi yaşamadan yada açlık sebepli insanlara agresif taarruzda bulunmadan kilo veremeyebileceğim dönemi kilo vererek kapadım. Şimdi ikinci turdayız. Hafif detoksla beraber gene ezberlerimi alt üst etmeye devam ediyor hocam. Kendisi ile çalışmaya başladığımdan beri yemek falan yapmaya başladım. Bu konuda da baya iyiymişim onu fark ettim. Hocamın hakkını verebilmem için tavsiye etmenin ötesine geçmem gerektiğini düşünüyorum. Spora mı başlayacaksınız? Tatile mi gideceksiniz? Kilo almak ya da vermek mi istiyorsunuz? Ya da kilonuzu formunuzu korumak mı istiyorsunuz? Hocamdan bilgi almadan hareket etmeyin derim.
     5 Beğeni    
S.Ö.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84803
Tembel bir tiroidim, yavaş çalışan metobolizmam, insülin direncim, bütün gün oturduğum bir işim var. Çıtır da değilim. Beğenmediğim şeyi ağzıma koymam. Kronik tombul, zor hastayım. Yonca Hanım beni bile zayıflatmayı başarabildiğine göre herkesi zayıflatabilir. Yonca Sevim pozitif, enerjisi yüksek, çözüm üreten, işinde iyi bir diyetisyen. Sadece randevusu saatlerinde değil her daim peşimdedir. Mesajlarıma her daim geri döner. En çok bunu seviyorum. Hala bu kadar çok yiyerek kilolarımdan kurtulduğuma inanamıyorum. 15 kilo nereye gitti anlamadım. Daha yolun yarısındayım. Ama Yonca’nın dediği gibi sabredip, düzgün beslenmeye devam edersem hepsi gidecek... Takılan, geri gelen kilolar daha öncekiler gibi yine gidecek. Ha birde eksik yemek yok.
     2 Beğeni    

Dr.Yonca SEVİM'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Dans

Sevdigi Yazarlar : Tom Robbins

Sevdigi Muzikler : Dünya Müzikleri, Caz, Klasik, Yunan


Dr.Yonca SEVİM'in Kitap ve Yayinlari Dr.Yonca SEVİM'in Basılı Kitap ve Yayınları
Aşkım Diyetteyim, Alfa Edebiyat 2016

Dr.Yonca SEVİM'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türkiye Diyetisyenler Derneği

KEPAN

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yonca Sevim
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.Doğançay Apt No :216 Kat 5 Daire 5, 34360 Şişli
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(553) 739 67 64
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1983
(38 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2007
(14 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Dyt.Yonca SEVİM Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce - İyi

Dr.Yonca SEVİM Mesleki Videolar Videoları
-

14:03
Top