2007'den Bugüne 92,421 Tavsiye, 28,232 Uzman ve 19,992 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Başak DEMİRİZ
Doktor Psikolog - İstanbul

Başak DEMİRİZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

6

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Başak DEMİRİZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

245
(%47.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Başak DEMİRİZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Başak DEMİRİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, www.basakdemiriz.com adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrica, uyguladigim psikoterapi yontemleri hakkinda fikir edinmek isterseniz, Hurriyet gazetesinin Kelebek ekinde haftalik yayinlanan yazilarimi okuyabilirsiniz.
 
Dr.Başak DEMİRİZ'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Dr. Başak Demiriz
Valikonağı Cad. No 125 D 13 nişantaşı
İstanbul
Adres 2:
Dr. Başak Demiriz
Arcadium I İstanbul Cad göktürk
Telefon 1 :
(ofis)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : Ingilizce
Mezun Olduğu Üniversite
American School Of Professional Psychology, Washington Dc (2002 Mezunu)
Doktora
Argosy University, American School Of Professional Psychology Doktora
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Başak DEMİRİZ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Terapi
Grup Terapisi
Kognitif Terapi
Internal Family Systems
Kişisel Gelişim
Kaygı Bozuklukları
Duygudurum Bozuklukları
Kişilik ve zeka testleri
Zeka ozurlu ve ustun zekali cocuklar
Cocuk ve ergenlerde gorulen psikiyatrik ve davranis bozukluklari alaninda Miami'de "Post-Doctoral Residency"
Psikoloji supervizyon
Psikoloji egitimi

Dr.Başak DEMİRİZ Özgeçmis CV Dr.Psk.Başak DEMİRİZ'in Özgeçmişi
Psikoloji eğitimi almak amacıyla 1991 yılında Amerika’ya gitti. George Mason University, Virginia’da aldığı psikoloji eğitiminin ardından Argosy University, American School of Professional Psychology, Washington, DC’de Klinik Psikoloji üzerine doktora yaptı.

Doktora tezini “Üstün zekâlı çocukların duygusal ve sosyal ihtiyaçları” konusunda verdi.

Post doktorasını, Miami, Citrus Health Network’ te, psikiyatrik ve davranış bozuklukları olan çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışarak tamamladı.

Kognitif Terapi alanında uzmanlaşmak için, Dr. Christine Padesky, Dr. David Burns, ve Dr. Leslie Sokol gibi Kognitif Terapinin önde gelen isimlerinden eğitimler aldı.
...[Devamı...]

Dr.Başak DEMİRİZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Selma AKBULUT Fotoğraf
Psk.Dnş.Selma AKBULUT
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
3.Haziran.2011
TavsiyeNo: 42230
Başak hanımla Kognitif terapi eğitimi sırasında tanıştım.Kendisi terapi sürecindeki etik kodlar hakkındaki önemli bilgilerini bizimle paylaştı.Canlı duruşu ve sempatik tavrı dikkat çekici.Mesleki yeterliliği ise güvenilir düzeyde olduğunu düşünüyorum.Danışanlarımızın kendisini rahat ve güvenli hissedebileceği bir uzman.Kendisi ile daha çok bilgi paylaşımına girmek dileğiyle,mesleki hayatında başarılar diler yardım almak isteyen danışanlarımıza tavsiye ederim...
     6 Beğeni    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37035
Şimdiye kadar onlarca psikolog ve psikiyatriste gittim. Hepsinde sonuç aynıydı. O anlık bir rahatlama ama sonrasında gene aynı endişe halleri ve mutsuzluklar.. Ama Başak Hanım'kla tanıştıktan sonra onun diğer psikologlardan çok farklı olduğunu hemen farkettim.Başak Hanım, sizinle sadece sohbet edip sorunlarınızı dinlemiyor,aynı zamanda size hayatınız boyunca işinize yarayacak " problem çözme yöntemleri öğretiyor" ,yeni beceriler kazandırıyor. Bunları yaparken de samimi,anlayışlı ve sabırlı davranarak güveninizi kazanıyor. Başak Hanım benim hayatımı çok kısa süre içinde değiştirmiş, kaygılarımı,kendimle ve çevremle ilgili olumsuz düşüncelerimi,önyargılarımı bir kenara atmamı sağlamıştır. Siz de "artık mutlu olmak istiyorum" diyorsanız, size burdan Başak Hanım'ı tavsiye ediyorum.Bir kere kendisiyle görüştükten sonra farkı görüp bana burdan teşekkür edeceksiniz.
     20 Beğeni    
Asena M.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Temmuz.2009
TavsiyeNo: 25237
Ben Başak Hanım' a babamın bir arkadaşının tavsiyesi üzerine ulaştım.. İlk gittiğim günü sanırım hayatım boyunca unutamayacağım.. O zamanlar Nişantaşı'ndaki eski muayenehanesindeydi. Ben onun karşısında tamamen hayatla bağlantısı kopmuş, sinir krizleri geçiren ve sürekli ağlayan bir durumdaydım. Sonra onun önerisiyle çok iyi bir psikiyatriste gittim ve böylece hayatımda ilk defa psikolog psikiyatrist ve ilaç üçlüsüyle tanışmış oldum. Kolay bir süreç olduğunu söyleyemem ancak şunu söyleyebilirim ki Başak Hanım hayatımda birçok şeyi kolaylaştırdı ve sanırım beynimin yeniden uyanışına sebep oldu. Kendisi işini çok seven, çok ciddiye alan, hastalarıyla gerçekten yakından ve birebir ilgilenen bir kişi. Her konuda gerçekten anlayışlı ve çoğu psikologtan farklı olarak cevapları "size" verdirtmekte.. Başak Hanım'a sırf psikolog demek haksızlık olur sanırım.. o gerçekten tam bir hayat koçu.. sizin hem psikolojinizi düzeltirken bir taraftan da hayatınız kolaylaştırıyor. Hastalarına mali gelir kaynağı müşteriler olarak bakmayan ve bunu hissettirmeyen, gerçekten çok arkadaş canlısı bir insan. Onu tüm içtenliğimle problemlerini çözmek isteyen herkese tavsiye edebilirim. Şaka gibi ama sanırım 8 aylık o terapi sürecini herşeye rağmen özleyeceğim. Kendisine buradan çok çok teşekkür ederim; hayatımı, beni ve en önemlisi bakış açımı bu kadar etkilediği için..
     46 Beğeni    
Şebnem.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23543
Dr.Başak DEMİRİZ'le çok sevdiğim bir arkadaşım sayesinde tanışma fırsatı yakaladım.Kendisi benim küsmüş olduğum klinik psikologlarla tekrar barışmamı sağlayan kişidir.Uzun süre ABD'de eğitim görmüş orada yaşamış ve İstanbul'a döndükten sonra Nişantaşı'nda kendi kliniğini açmış.Uzun süredir artık kronikleşmiş olan mutsuzluğumu mutluluğa çevirmemi sağladı. Güleryüzlülüğü,samimiyeti,ruh dünyama yaptığı oldukça kibar ve profesyonelce ziyaretleri ve en önemlisi kendimi tekrar anlamamı sağladığı için kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
     13 Beğeni    
Pınar AYDIN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
18.Aralık.2008
TavsiyeNo: 18099
Başak Hanım’la süpervizyon sürecimde tanıştım. Tanışmamızın benim açımdan bir şans olduğunu düşünüyorum. Kendisi meslek etiğine son derece bağlı, bilimsel metodlardan asla şaşmayan, terapi sürecinde oldukça profesyonel ve başarılı, çalışma azmi bitmeyen, öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinen bir psikologdur. Kendisinin, danışanlarına yararlı olduğu gibi mesleğimize de son derece olumlu katkıları olacağını düşünüyorum. Enerjisinin hiç bitmemesi dileğiyle…
     20 Beğeni    
Berna P.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mayıs.2008
TavsiyeNo: 11921
Dr. Başak Demiriz ABD'de eğitim görmüş ve orada yaşayan bir klinik psikolog. Kendisi ile İstanbul'da bulunduğu 2004-2006 seneleri arasında tanışma fırsatım oldu. Dr. Demiriz'in İstanbul'a geri döndüğünü duyunca çok sevindim, kendisi artık Türkiye'de yaşayacak ve çok yakın zamanda Nişantaşı'ndaki yeni muayenehanesinde tekrar psikolojik danışmanlık vermeye başladı. En çok beğendiğin yanı ilk görüşmede size yardımcı olup olamayacağını söylüyor, bağımlılık yapmadan sorununuzu çözene kadar sizi kabul ediyor. Sorununuzun artık bittiğine inanıyorsa seansları bitiriyor. Seanslarda sadece sizi dinleyip not tutmuyor, gerektiğinde sizinle tartışıyor, gerektiğinde hayat koçluğu yapıyor.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     48 Beğeni    

Dr.Başak DEMİRİZ'in Kitap ve Yayinlari Dr.Başak DEMİRİZ'in Basılı Kitap ve Yayınları
Hurriyet gazetesi Kelebek ekinde haftalik yazilarimi takip edebilirsiniz.

Dr.Başak DEMİRİZ'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dr. Başak Demiriz
Valikonağı Cad. No 125 D 13 nişantaşı
İstanbul
Adres 2:
Dr. Başak Demiriz
Arcadium I İstanbul Cad göktürk
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 296 06 19
(ofis)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
American School Of Professional Psychology, Washington Dc
Mezuniyet Yılı
2002
(22 yıl önce)
Doktora
Argosy University, American School Of Professional Psychology Doktora
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Başak DEMİRİZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Ingilizce

Dr.Başak DEMİRİZ Mesleki Videolar Videoları
-

18:56
Top