2007'den Bugüne 83,614 Tavsiye, 26,258 Uzman ve 18,670 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Betül TEMÜR PEHLİVAN
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul

Betül TEMÜR PEHLİVAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Betül TEMÜR PEHLİVAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Betül TEMÜR PEHLİVAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Betül TEMÜR PEHLİVAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Esra ORAS
Esra, genc yasta basarili bir kariyer cizen iyi bir psikolog arkadasimdir. Esrayla yuksek lisansta birlikte dersler almistik. Gerek ders disinda guler...

Betül TEMÜR PEHLİVAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Akasya Kent Kule, Acıbadem üsküdar/ İstanbul
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Betül TEMÜR PEHLİVAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetiskin ve Ergen Terapisti

Betül TEMÜR PEHLİVAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Betül TEMÜR PEHLİVAN'ın Özgeçmişi
İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde Klinik Psikolog olarak görev yapmaktadır.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2009 senesinde mezun oldu. Okan Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini 'Üniversite Öğrencilerinin Yeme Tutum İnançları, Bağlanma Stilleri, Yalnızlık Düzeylerinin Yeme Tutumu Üzerindeki Etkisi' konulu tezi ile tamamladı....[Devamı...]

Betül TEMÜR PEHLİVAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Amir
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104284
psikolog betül temür pehlivanla geçirdiğim bir baygınlık ve ondan sonra sağlığımla alakalı kaygılandıktan sonra tanışma fırsatı buldum. kaygılarımdan dolayı hayat tarzım ciddi anlamda etkilendi ve hayatımda sevdiğim aktiviteler ve hobilerimi artık eskisi gibi yapamıyordum, orneği spor yapmak, okula gitmek,özel ders vermek,sinemaya gitmek,arkadaşlarımın evine gitmek ve sosyalleşme ve uyku bozukluğu ve neticesinde özgüven bozukluğu. psikolog betül temür pehlivan çok sabırlı,bilinçli ve samimi bir şekilde meseleye daha mantıklı ve rasyonel bakmama ve bazı duygu ve kaygılarıma yer aça bilmeme ciddi bir yardım etti. kendisine canı gönülden çok teşekkür ederim. psikolog betül temür pehlivan çok dikkatli ve sabırlı bir şekilde sizi dinler ve size iç dünyanızdaki meselelerinizi çözmek için çok iyi bir destek sağlar.
     Beğenin    
Bilge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103291
Psikolojimde tehlike çanları çalmaya başladığı zaman tanıştım Betül Hanım'la. Ve geriye dönüp baktığımda gerçekten "iyi ki" diyorum çünkü tahminimden çok daha öte desteği oldu bana. Öncelikle daha önce psikolojik destek almış biri olarak bir psikologtan ne beklemem gerektiğini bildiğimi "zannediyordum" fakat gerçek bir psikolog nasıl olur'u Betül Hanım ile öğrendim. Destek aldığınız kişinin asla sizi en ufak yargılanmış hissettirmemesi ve yönlendirmemesi gerektiğini... O anlamda Betül Hanım oldukça profesyonel hareket ediyor ve sizi kendisine bağlayıp terapiye bağımlılık geliştirmenize neden olmak şöyle dursun, siz o eğilime girseniz dahi hep kendi kanatlarınızla uçmaya teşvik ediyor sizi. Böylece iyiye gitmenin ilk adımının sizden geçtiğini her daim hatırlıyor ve terapide sadece psikoloğunuza sorumluluk yüklemek yerine elinizi taşın altına koymayı öğreniyorsunuz. Zaten insan kendi kendine güvenip dayanmayı başarabilmekten başka ne ister ki? İlk önce hastalık hastalığı ve anksiyete üzerine başlayan danışma süreci kendimle ilgili pek çok kör noktayı aydınlatmamı sağladı, gerek seanslar gerek önerdiği kitaplarla Betül Hanım içgörümün ve psikolojik bilincimin gelişmesine oldukça katkıda bulundu. Yaklaşık 3 ay süren seanslarımızda bol bol kendi iç sesime kulak verme fırsatım oldu ve bu süreçte yanımda olarak bana güven aşıladığı için ona gerçekten minnettarım.Bana her daim içtenliğini hissettirdi ve çok yalnız hissettiğim bir dönemde bile kendime nasıl tutunmam gerektiğini gösterdi. Betül Hanım sadece iyi bir psikolog değil aynı zamanda çok da iyi bir insan. Bana seanslardan öte yardımları oldu, hem de aslında hiçbir sorumluluğu ve zorunluluğu olmadığı halde. Bu yüzden onu tanımış olmaktan gerçekten mutluyum. Kendisine buradan hayatımda açtığı güneşli pencere için tekrar çok teşekkür ediyorum. Dilerim sizin de kendisiyle çalışma ve kendinize farklı bir aynadan bakma fırsatınız olur.
     Beğenin    
Adadatek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102259
Betül hanım ile İTÜ'nün Maçka kampüsünde psikolojik yardım almak için gittiğimde tanıştım. Kendisinin ilk konuşmamızda ve sonrasında devam eden konuşma üslubu sayesinde kendimi daha güvende ve daha iyi hissettim böylece kendimi daha iyi ifade edebildim . Yaklaşık 2 yıl süren uzak mesafeli ilişkimde hiç beklemediğim bir anda terkedilmemin ve yine aynı şekilde çok yakın bir dostumu kaybetmemin ardından aylarca yaşadığım yasın dayanılmaz bir noktaya gelmesi sonucu okulda bulunan pdr bölümüne başvurdum ve beni Betül hanım a yönlendirdiler. Kendisi gayet ilgili bir şekilde anlattıklarımı dinledi ve bana bunu yap şunu yap demek yerine yaptıklarımı önüme serdi ve bana gidebileceğim yolları bulmamda çok büyük yardımlar sağladı, açıkçası ben daha kesin yargıların işe yarayacağını düşünürken aslında bu yolun çok daha akla yatkın olduğunu fark ettim. Betül hanım içinde bulunduğum durumları oldukça iyi bir şekilde analiz edebilen ve bunları oldukça anlaşılır bir şekilde anlatarak kaçırdığım noktaları görmemi sağlayan bir insan. Terapi sırasında ne doktor hasta kurallarını ihlal ediyor ne de soğuk davranıyor, düşüncem o ki tam olması gerektiği gibi davranıyor. Sizi samimi bir gülümseme ile karşılıyor ve bahsettiğiniz şeyin gidişatına göre size uyum sağlıyor kesinlikle bir kere bile aşağılanmış ya da küçük düşmüş hissetmedim kendimi bu yüzden gönül rahatlığıyla içinizdeki en basit bulduğunuz şeyi dahi anlatma fırsatınız oluyor.Özet geçmek gerekirse en olmaz dediğim olayları yaşadım (en yakın olduğum iki kişiyi kaybettim) aylarca kendi başıma halletmeye çalıştım basit bir konu dedim direndim kabullenmek istemedim aylarca yas tuttum çabaladım olmadı ama neyse ki en sonunda Betül hanım ile tanıştım ve durumları hem daha iyi anlamamı hem de kabullenip doğru şekilde devam etmemi sağladı ve bu faydaların sadece bu olayları etkilediğini değil ileriki olaylarımı da etkileyceğine inanıyorum. Tabiki burada bütün her şeyi tek taraflı olarak Betül hanımın düzelttiğni söylemek hata olur sizin de buradaki emeğiniz ve uğraşınız çok önemli ama Betül hanımı gerçekten tavsiye ederim.
     Beğenin    
İb
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2018
TavsiyeNo: 101885
Uzun zamandır yeme bozukluklarıyla baş etmeye çalışıyordum.Hatta bunun bir rahatsızlık olduğunu bile bilmez durumdaydım. Sonra kendisiyle tanıştım ve bu konuda fazlasıyla bilgili ve tecrübeli olduğunu öğrendim.Konuşmalarıyla beni hem rahatlattı hemde takıntılarımı yenmeme yardımcı oldu. Hayattaki farkındalıklarımı arttırarak yaşamdan tekrar zevk almamı sağladı ve böylece kısa sürede bende büyük bir fark yarattı. Aynı zamanda içten ve ilgili bir insan olduğu için kendimi ifade etmekten hiç çekinmedim. Şuan yeme konusunda hiç olmadığım kadar rahatım ve kendimle barışığım. Kendisine de minnettarım bana bu hayatta kendim olarak mutlu olmayı ve yemenin bir baş etme yolu olmadığını öğrettiği için.
     Beğenin    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 79929
Sağlıkla ilgili fazlasıyla takıntıları olan biriyim.En küçük bir baş ağrısında bile aklıma olabilecek en kötü şeyler gelirdi.Yani mantıklı açıklamalar yapamadığım için büyük sıkıntılar yaşıyordum, sürekli korkuyordum ve bu yüzden günlük hayatta yapmam gereken şeylere de odaklanamıyordum. Betül hoca sayesinde bu durumlarda mantıklı açıklamalar yaparak,yani yaşadığım sağlık sorunun çok ta ciddi sonuçlara yol açmayacağını,eğer korktuğum kadar kötü olsa bile bunun tedavi edilebileceğini,atlatılabileceğini öğrendim.Bunun da dışında kendime verdiğim değer çok azdı,özgüvenim çok düşüktü bu sorunların da büyük ölçüde üstesinden geldim.Bana bu sorunları çözmemde yardımcı olan Betül Hoca'ya çok teşekkür ediyorum ve çeşitli psikolojik sıkıntılar yaşayanlara tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
E.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79398
İlişkimin bitmesinin ardından zor bir dönem geçiriyordum.Derslerim,sağlığım ve sosyal hayatım bu durumdan olumsuz etkilenmişti.Bu durumu tek başıma aşamayınca arkadaşımın ve hocamın tavsiyesiyle öğrencisi olduğum İTÜ'nün Maçka kampüsündeki rehberlik servisine başvurdum ve burada Betül hanımla tanıştım.Daha önce psikolojik destek almamıştım.İlk gittiğimde sorunumun çözülüp çözülemeyeceğine dair şüphelerim vardı.Hatta sorunumun anlaşılamayacağını düşünüyordum.Yaşadığımın depresyon süreci olduğunu,bunun belirtilerini,neler yapmam gerektiğini ve bunu nasıl atlatacağımı öğrendim.Düşüncelerimin aksine beni anlamaya çalışan,gerçekleri fark etmemi sağlayan,yaşadığım sorunları aşmama yardım eden samimi,içten,anlayışlı ve güleryüzlü bir psikologla karşılaştım.Ayrıca sorunlarımı çekinmeden anlatabileceğim şekilde güven vericiydi.Kendimi kötü hissederek girdiğim hatta ağladığım seanslardan bile her zaman kendimi iyi hissederek çıktım.En önemlisi de yaşadığım sorunları rahatlıkla anlatmama,düşünmeme ve çözmeme yardımcı oldu.Yaşadığım olayların psikolojik açıklamasını yapmaktan kaçınmadı.Doğruyu göstermek yerine doğru olanı sorular sorarak ve beni yönlendirerek kendi kendime bulmama yardım etti.Böylece sorunları ve üzüntüleri atlatabilmeyi öğrendim.Geçmişe ve geleceğe yönelik olumsuz düşüncelerimden kurtuldum.Kendime değer vermeyi,kaygılarımdan kurtulmayı,gerçeklerle yüzleşebilmeyi ve hayata-insana-ilişkiye yönelik birçok şey öğrendim.Şu an kendimi iyi hissediyorsam ve hayatıma kaldığım yerden devam edebiliyorsam Betül hanımın desteğiyledir.Bu yüzden gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğimi söyleyebilirim.
     1 Beğeni    
Se-Sa
28.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75540
Betül hoca ile hala öğrenci olduğum İTÜ'de,Maçka yerleşkesinde tanıştım.Daha önce herhangi bir psikolojik destek almadığım için kimseyle kıyaslayamam ama benim kendi gözlemlerimi yazabilirim.Örneğin,ben bir sorundan bahsettiğimde ya da herhangi bir davranışımın (devamsızlık,dersten kalma korkusu,başaramama korkusu gibi..)hangi sonuçları doğuracağını (sağlıklı bir şekilde)düşünmeden,felakete sürüklememi sonuna kadar dinlerdi.Hemen karşı bir cevap vermezdi,tavsiyelerde bulunmazdı ya da düşüncemin yanlış olduğunu söyleyerek kendi fikirklerini ön plana çıkarmazdı.En önemlisi bu düşüncelerimi bilinen hastalık ya da rahatsızlık kalıplarına sokmaya çalışmazdı.Önce benim ezbere çizdiğim ve sonu genelde felakete giden yolu,adım adım karşılıklı konuşarak daha gerçekçi sonuçları görmemi sağlamaya çalışırdı.Gerçekten yardım etmek amacıyla konuşurdu ve bu bana güven veriyordu.Daha sonra başka başka sorunlarımı da böylece hiç endişe etmeden açabilmiştim.Bu çok önemliydi.Ve ben bir dönem boyunca aldığım bu yardımdan,hayatta gerçekçi olmayı,hangi durum ve dertler için insanın gerçekten kaygılanması gerektiğini (çünkü benim sorun diye gördüklerimin birçoğu dönem sonuna doğru birer birer yok oldular ki aksini düşünemiyorum!)ve bu durumlarda daha sağlıklı kararlar verip devam etmeyi öğrendim.Daima güleryüzlüydü ve böylece o bir saat ciddi bir ortamda sadece karşılıklı konuşularak geçmiyordu.Sıkılmıyordunuz.
     Beğenin    
Esra ORAS Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74967
Betül Temür Pehlivan'la uzmanlık eğitimimiz sırasında tanıştık. Kendisi ciddi bir mesleki tecrübeye sahip olmakla beraber mesleki eğitimlerini incelikle tamamlamıştır. Sevecen tutumu, güleryüzü, mesleki bilgisi aynı zamanda etik ilke ve değerlere bağlılığı ile pek çok hocamız ve meslektaşımız tarafından da değer görmektedir. Uzun yıllara dayanan danışan tecrübesi ile eğitimleri birleştiğinde kendisi kesinlikle tercih edilmesi gereken uzman psikolog standardına ulaşmıştır. Özellikle beslenme ve diyet psikolojisi gibi Türkiye'de çok az psikoloğun üzerine çalıştığı konuda şahsı proje yazmıştır. Dolayısıyla diyet davranışını sürdürememekten yahut diyete nasıl motive olacağını bilemeyen kişilere kendisini ısrarla tavsiye ediyorum. Bunun yanı sıra yeme bozuklukları, ilişki problemleri, depresyon, kaygı bozuklukları ve bağımlılık gibi bilişsel davranışçı terapinin etkin olarak kullanıldığı tüm sorunlarda kendisine gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz.
     2 Beğeni    
Nesrin Bal
12.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74961
Son derece etik alanındaki gelişmeleri iyi takip eden kendisi ile beraber çevresindeki kişileride bu gelişmeye dahil eden bir psikolog. Danışanlarına yönelik olarak ta diyebilirimki içimizden biri. bu yaklaşım şekli ile Samimi ve rahat bir şekilde yaşadıklarınızı paylaşabileceğiniz, anlaşıldığınızı hissedeceğiniz bir danışmandır.Emin olabilirsinizki sizi kendinizle tanıştırdığında, kendinizi sevmeyi gösterdiğinde sorun diye adlandırdığınız herşeyin çözümlerini zaman geçtikçe açık seçik görebilceksiniz. Gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    

Betül TEMÜR PEHLİVAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Dernegi

Betül TEMÜR PEHLİVAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Betül TEMÜR PEHLİVAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Esra ORAS
Uzm.Psk.Esra ORAS
Esra, genc yasta basarili bir kariyer cizen iyi bir psikolog arkadasimdir. Esrayla yuksek lisansta birlikte dersler almistik. Gerek ders disinda guler...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Akasya Kent Kule, Acıbadem üsküdar/ İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 232 05 50
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Betül TEMÜR PEHLİVAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Betül TEMÜR PEHLİVAN Mesleki Videolar Videoları
-

21:04
Top