2007'den Bugüne 92,300 Tavsiye, 28,217 Uzman ve 19,976 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Kadriye DOĞAN
Uzman Klinik Psikolog - Isparta
EMDR Terapisi, Uzman Aile, Çift ve Ergen Danışmanı- Bilişsel Davranışçı Terapist

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

3

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Kadriye DOĞAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Henüz Hiçbir Mesajını Okumadı.)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Kadriye DOĞAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Kadriye DOĞAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Kadriye DOĞAN'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Kadriye DOĞAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(Whatsapp)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1989 (35 yaşında)
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Fatih Üniversitesi Psikoloji (2012 Mezunu)
Yüksek Lisans
Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016) - Selçuk Üniversitesi Aile Danışmanlığı Tezli Yüksek Lisans (2018))
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Kadriye DOĞAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Kaygı Bozuklukları (Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB))
SINAV KAYGISI
Travmalar (Ölüm, Ayrılık, Yas, Kaza)
Ergen Danışmanlığı
Aile Danışmalığı (Aldatma, Boşanma, Evlilik Öncesi Danışmanlık ve Eş Tükenmişliği)
Cinsel Problemler (Vajinusmus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, Infertilite (Kısırlık))
Fobiler
Bilişsel Davranışçı Terapi
EMDR Terapi (Yetişkin, Çocuk ve Ergen)
Deneyimsel Oyun Terapisi

Kadriye DOĞAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Kadriye DOĞAN'ın Özgeçmişi
Psikoloji lisansımı (%100) başarı bursu ile eğitim dili İngilizce olarak tamamladım. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışma hayatına başlayarak özel eğitim, özellikle Otizm Spektrum Bozukluğu konusunda deneyim kazandım. İlerleyen dönemlerde, farklı şehirlerde Psikolojinin farklı dallarında çalışma fırsatı buldum.

Lisans eğitimim boyunca çalışmak istediğim alan olan Aile konusunda Selçuk Üniversitesinde Yüksek lisans yaparak Aile Danışmanlığı uzmanlığımı aldım. Aile danışmanlığı yüksek lisansı bitirme çalışmamda Bağlanmanın Eş Tükenmişliği ile İlişkisini araştırdım. Aile çalışırken klinik bilgi birikimine gereksinim duyulduğunu düşündüğüm için İstanbul'da ikinci uzmanlık alanı olarak Klinik Psikoloji yüksek lisansını bitirerek Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazandım. Klinik Psikoloji Yüksek lisans bitirme çalışmamı Ergenlik Döneminin Özellikleri ile İlişkili Psikolojik ve Sosyal Problemlerin incelenmesi üzerine yaptım.
...[Devamı...]

Kadriye DOĞAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
S
4.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115064
Yakın akrabamızın tavsiyesi üzerine 2019 Ekim ayında Kadriye hanımdan annem için randavu aldık. Annem, majör depresyon, OKB , Panik Bozukluğu tanılarıyla 20 yıl psikatri tedavisi görmüş bir hastadır. Yaşamının belli dönemlerinde aşamadığı problemleri oldu. Bunun sonuncusu 2017 Aralık ayında geçirdiği omuriliğindeki fıtık ameliyatı oldu. Psikomotor olarak toparlanması ayları buldu. Fakat psikolojik olarak toparlanması mümkün olmadı. Süreçte elimizden geldiği kadar destek olduk. Fakat uzman desteği kaçınılmazdı. Bu süreçte Kadriye Hanım’ı tanımak bizim en büyük şansımızdı. Annemin, Kadriye Hanımla EMDR Tedavisine başlamadan önceki durumu şu şekildeydi; İntihara meyil vardı. Sıklıkla kendine zarar vermek istediğini, yaşamını sonlandırmak istediğini dile getirirdi. Ameliyata girerken de riskli olduğunu bildiği için öleceğini düşünüyordu. Bu sebepten ölümü düşünmek onu çok yıpratmıştı. Her olayı abartırdı. Bedensel anlamda hazır olmasına rağmen kişisel ihtiyaçlarını gidermek istemiyordu. Her zaman ameliyat yarasını şikayet ederdi. Adeta felç gibi günün büyük bölümünü yatakta geçirirdi. Örgü örmede çok yetenekli olan annem, eline bir ip bile almak istemiyordu. Aylarca ne örgü ördü ne de bir şeylerle meşgul oldu. Sadece yattı. Olumsuz düşünceleri hiç terk etmedi. İyi olduğuna onu hiçbir zaman inandıramamıştık. Temel ihtiyaçlarını gidermek büyük problem haline gelmişti. Hiç yalnız kalmak istemiyordu. Korkuları vardı. Kimseyi ziyarete gitmiyordu. Yürümek istemezdi. Yaşamdan kendisini soyutlamış durumdaydı. Devam eden EMDR Tedavi sonrasında ise , Annem, 3 ay gibi kısa bir süre sonra hayata sımsıkı sarıldı. Kadriye Hanım’ın reçeteleriyle adım adım kendisini yaşama dahil etti. Çok büyük değişiklikler gözlemledik. Mutlu, kendini rahatlamış hissediyor. Gündelik yaşamını bize ihtiyacı olmadan sürdürmektedir. Uzun süre ve gündüz uyumayı bıraktı. Örgü örmeye başladı. İnsanları ziyarete gidiyor. Yakın mesafe dahi yürümek istemeyen annem, şuan da uzak mesafede olan halk pazarına dahi yürüyerek gidip gelmekte. Olaylara daha sağlıklı yaklaşmaktadır. Olumlu düşünmeye başladı. Daha önceleri bedenine, hastalığına odaklı olan annem şimdi çocuklarıyla ve torunlarıyla oldukça ilgilidir. Ailece bu değişimden dolayı çok mutluyuz. Kadriye hanım’ın anneme karşı duyarlılığı, yaklaşımı süreçte ilgimizi çeken önemli durumlardandı. Danışanın ailesini tedavi sürecine dahil etti. Biz çocuklarıyla bilgi alışverişinde bulunması, bizleri yönlendirmesi çok faydalı oldu. Kadriye Hanım, başarıyla uyguladığı EMDR tedavisiyle annem gibi çok kötü durumda olan bir hastanın hayatına devam etmesine vesile olmuştur. Annemin yaşadığı psikolojik sorunların dönemlik değil, köklü bir şekilde kurtulmasına yardımcı olmuştur. Mesleğinde ne kadar profesyonel ve başarılı olduğunu tedavi sürecinde çok net gördük. Ve iyi ki Kadriye Hanım’ı tanıdık diyoruz.
     9 Beğeni    
İlhami
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2020
TavsiyeNo: 114146
Kadriye Hocamla, 9 yaşındaki kızımın çözüm bekleyen korkularını gidermek amacıyla tanıştık. Gerek almış olduğu eğitimleri gerekse güleryüzü, ses tonu, kendinden emin tavırları ile hemen güvenimizi kazandı.Özellikle kızımın vazgeçilmez yol arkadaşı oldu ve kısa sürede korkularımızı yenmeyi başardık.Artık Kadriye Hocam ailemizden birisi.Yaşayacağınız sorunlarda hiç düşünmeden başvuracağınız bir danışman. Kendisine buradan da teşekkür ve saygılarımı iletiyorum. İyi ki sizi tanımışız Kadriye Hocam.
     7 Beğeni    
Meryem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2019
TavsiyeNo: 108725
Ben Meryem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı İstanbul Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü öğrencisiyim. Ben diş hekimliğini 2. senemde kazandım ve ilk yılımda çektiğim sıkıntılar, sınav kaygısı, gelecek kaygısı ve stres gibi sorunlarımdan dolayı ilk senem başarısız geçti. Kendime inancım yoktu ve tekrar başaramayacağım konusunda büyük endişelerim vardı. Destek almam gerektiğini düşündüm ve Kadriye Doğan’la görüşmeye başladık. Bana verdiği destek, rahatlama, kendime tekrar güvenebilmem, stresimi yenebilmem ve performansımı en iyi şekilde gösterebilmem konusunda bana çok yardımcı oldu ve ona çok teşekkür ediyorum. Bana gösterdiği bu samimiyet ve yardımlardan dolayı bu yazıyı yazmak istedim ve kesinlikle benim gibi sorunları olan herkese tavsiye ediyorum. Sonuç gayet başarılı oluyor. Ve artık istediğim bölümü Diş Hekimliğini kazandım ve üzerimde çok emeği olan Kadriye Doğan’a çok teşekkür ediyorum.
     7 Beğeni    

Kadriye DOĞAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Derneği
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Kadriye DOĞAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(246) 218 01 08
Telefon 2 :
0(551) 593 61 13
(Whatsapp)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1989
(35 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Fatih Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(12 yıl önce)
Yüksek Lisans
Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016) - Selçuk Üniversitesi Aile Danışmanlığı Tezli Yüksek Lisans (2018))
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Kadriye DOĞAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Kadriye DOĞAN Mesleki Videolar Videoları
-

13:23
Top