2007'den Bugüne 81,100 Tavsiye, 25,797 Uzman ve 18,056 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sibel ASLANTEPE
Psikolog - İstanbul
Psikoterapist / Psikodramatist

Sibel ASLANTEPE Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi25 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Sibel ASLANTEPE

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

25

[Psk.Sibel ASLANTEPE isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarSibel ASLANTEPE'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Sibel ASLANTEPE'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikodrama size sizi rahatsız eden şeyleri keşfetme fırsatı sunar; başkalarının yardımı ile hayatınızdaki sahneleri gözden geçirirsiniz ve olanlar hakkında nasıl hissettiğinizi ifade edebilirsiniz. Psikodrama sizi ilişkilerde güçlendirebileceği gibi eğlenceli de olabilir. John Casson

Sibel ASLANTEPE Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Psikodrama Grup Psikoterapisi
Bireysel Psikoterapi
Depresyon
Öfke Kontrol Sorunları
Yaygın Anksiyete Bozuklukları
Sosyal Fobi
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Aile Terapisi
İlişki Sorunları
Gelişim Danışmanlığı
Otizm
Asperger
Adhd
Üstün Zeka ve Sosyal Uyum Zorlukları
Özgül Öğrenme Güçlüğü
Ebeveyn Danışmanlığı

Sibel ASLANTEPE Özgeçmiş CV Psk.Sibel ASLANTEPE'nin Özgeçmişi
1998 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 1999-2003 yılları arasında çalıştığı okul öncesi anaokullarında drama dersleri verdi, gelişim danışmanlığı yaptı, aile seminerleri düzenledi.

2003 yılından itibaren Rehabilitasyon ve Danışmanlık Merkezlerinde dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromu, gelişimsel gerilikler, davranış ve uyum problemleri, otizm, okul sorunları, sınav kaygısı, ders çalışma sorunlarına yönelik bireysel ve grup çalışmaları yaptı.
...[Devamı...]

Sibel ASLANTEPE Tavsiye Yazıları Sibel ASLANTEPE için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Tanyel Süzer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.101.116.YZ

30-05-2019
 TavsiyeNo: 110009
Psikolog Sibel Aslantepe iyi bir arkadaş olmanın yanı sıra mesleğinin kendisine kazandırdığı becerileri, değerleri hem kendi hem de dostlarının gelişimi için kullanan özel bir kişidir. Kendisini, insanı, hayatı analiz etmeyi sever ve yaptığı çıkarımları gelişmek, geliştirmek için kullanan bir uzmandır. Disiplinler arası çalışmalara değer veren bir psikolog olmasını da ayrıca önemli buluyorum. Özel gereksinimli bireylerle olan çalışmalarıyla otizmli bireylerin de herhangi bir birey gibi korkuları, öfkeleri, kaygılarıyla baş etmeye ve sadece ergenlikte ya da hayatın herhangi bir değişim sürecinde ihtiyaç duydukları desteği psiko-drama gibi bir yöntemi kullanarak sunmasını kendisini hem özel eğitim alanında çalışan uzmanlardan hem de diğer meslektaşlarından ayıran bir özelliği olduğunu düşünüyorum.
     1 Beğeni    

 Karin Natan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.243.58.ZJZ

29-05-2019
 TavsiyeNo: 110007
Merhaba, Sevgili arkadasim, meslektasim, Yeni mezunken ilk calismaya basladigimda Sibel ile tanistim. Kendisinin calismalarini uzun yıllar boyunca takip etme firsatim oldu. Sibel'i meslegine bağlı, sorumluluk sahibi, insanlara yardim etmeyi seven, onlarin problemlerine çözüm ureten, hayatlarina sevgi ve istekle dokunan, güvenilir biri olarak görmuş ve calismalarini takdir etmişimdir. Yasadiginiz problemleri büyük bir incelikle ve zevkle ele alan meslektasimin, her danisanin yüzünu güldurdugunu ve cok iyi analizler yaptigini mesleki paylasimlarimda gördüm .Isine titizlikle sahip çıkan ve sonlandiran Sibel Aslantape'ye basarilinin devamini dilerim. Sevgiler Uzman Psikolog Karin Natan
     1 Beğeni    

 Aslıhan Aksun MANDALArt (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.43.201.YFC

26-05-2019
 TavsiyeNo: 109941
Merhaba, Değerli Psikolog Sibel Aslantepe ile ortak alanda bulunmak dahi kişiyi sakinleştiriyor 🙏 Kendisi ile olan sohbetlerimizde adeta öze dönüş yaşatıyor ve huzur bulduğum bir alanımı oluşturuyor. Birlikte geliştirdiğimiz Projelerde; danışanları ile olan diyaloglarındaki duru ve net duruşu ile beni kendisine hayran bıraktı. Eğer bir yoldaş - yanınızdan yürüyecek bir arkadaşa ihtiyaç duyarsanız, tanışmanız tavsiyemdir. Sevgiler, saygılar
     1 Beğeni    

 Hatice BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.231.41.YFB

25-05-2019
 TavsiyeNo: 109937
Biz 2 yıl önce, şimdi 17 yaşında olan kızımla iletişim, uyum, anne kız olarak çözemediğimiz sorunlarla karşılaşmaya, karşılıklı öfke kontrollerimizi yapamamaya, çocuk ve ebeveyn ilişkimiz çetrefilli hal almaya başladığında araştırmaya başladık. Önce çevremizden, sonra çevremizin çevresinden şeklinde halkayı büyüttük ve her duyum ve referans adresi Sibel Aslantepe’yi gösterdi. Randevu aldığımızda, ilk defa böyle bir deneyim yaşıyacağımız için her ikimizde kaygılı ve endişeliydik, hatta kızım ‘iyi de ben hiç tanımadığım birine ne anlatacağım’ modundaydı. Fakat görüşmeden çıktıktan sonra kızımın yüzündeki ifade ve daha sonra Sibel hanımın benimle yaptığı kısa görüşme de durumumuzu çok iyi anladığını farkettim ve hissettiğim rahatlık ‘biz doğru başlangıç yaptık’ düşüncesine sahip olmama neden oldu. Kızımla yaptığı bireysel seanslar, bazende psikodrama atölyelerinin sonuçlarında, değişim gözle görülür, hissedilebilir boyuttaydı ve halende devam ediyor. Bu arada bende kendisinden karşılıklı gerek duyduğumuzda, anne çocuk desteği de almaktayım. Kısacası, Ben ve kızım, yolumuzu aydınlatması ve yaptığı klavuzluk için her daim minnettar kalacağız.
     2 Beğeni    

 Eda Bilgin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.240.204.YCZ

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109918
Merhabalar, Ben Eda Bilgin. Profesyonel oyuncuyum. Sayın Sibel Aslantepe ile birlikte Nisan ayında bir atölye çalışması yaptık . "Komedi Atölyesi" adı altında. Çok verimli ve profesyonel bir çalışma ididi. Kendisini özellikle uzun yıllardır tanıyan bir arkadaşı da olarak mesleki anlamda son derece profesyonel, empati gücü yüksek, güler yüzlü ve çok komikdir. Onunla iletişim kurma ve şifalanma konusunda cok hızlı sonuca ulaşacağınızdan zerre şüphem yok. Kendisine bir çok başarı ile örülmüş güzel yolunda kolaylıklar diliyorum.
     1 Beğeni    

 I.T. (Danışan)
 IP: 149.140.253.CF

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109917
Sibel Hanım ile danışanı olan bir arkadasım aracılığıyla tanıştım. Yaklaşık 4 aydır bireysel ve psiko drama seanslarına katılıyorum. Olay çözümlemelerine yaklaşımı çok zekice, her seans sonunda konuştuklarımızı düşünüp hissettiklerimle ilişkilendirmeye çalışıyorum; günün sonunda yaşadığım aydınlanma inanılmaz. Tercihlerin ve deneyimlerin neden -sonuc iliskisini irdelediğimiz çok keyifli sohbetler yapıyoruz. Bunun yanı sıra mizahi yaklaşımı, ortamı ve o günkü enerjimi pozitif yönde etkiliyor. Kendisine ve yönlendirmelerine çok güveniyorum. Danışanları icin bir terapist ve daha fazlası, kendisini herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Abdullah Ayalı ( Eğitmen) (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.216.74.ZY

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109915
Sibel Hanımla, Yaşam koçluğunu yaptığım Özel gereksinimi ( otizmli ) öğrencimin, eğitim yaşantısı sürecinde hayatlarımız kesişti. Öğrencimin psikolog danışmanlığını ve takibini yapıyordu. Uzun süre de birlikte yakışıklı paşanın hayatında ki sorunların çözümü ve yol haritası ilgili birlikte çok önemli ve faydalı çalışmalar yaptık.Gerek kişisel olarak gelişimim adına,gerek bu alan da özel gereksinimli bireyler ile çalışan bir eğitimci olarak,otizmle ilgili ve psikoloji alanı ve yöntemleri ile ilgili çok faydalı bilgiler ve tecrübeler edindim kendisinden. Sibel hanımın gerçekten bu alanda ki çok önemli Psikologlardan olduğunu düşünüyorum. İşine kendini adıyanlardan,sürekli kendi gelişimini sağlayan ve bu alan için örnek teşkil edenlerden. Bence Sibel hanım bu hayatta ki misyonunu supergirl olarak tanımlayanlardan. Yolunuz bir gün kesiştiğin de söylediklerime hak vereceğinizden eminim. 💫☀
     1 Beğeni    

 A.H. (Danışan)
 IP: 212.175.137.Z

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109912
Sibel hanımla bireysel danışmanımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Grup çalışamlarına başlamadan önce psikodrama hakkında herhangi bir bilgim yoktu. Psikodrama grubuna başladıktan sonra, her bir toplantısı sonunda ise aşama aşama olduğumdan farklı bir insana dönüştüğümü fark ettim. Sibel Hanım yapıcı ve pozitif tarzıyla danışanlarının hayatında fark yaratıyor. Hayatının kontrolünü eline alıp değişmek ve kendini geliştirmek isteyen herkese Sibel hanımı tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 S.D. (Danışan)
 IP: 176.240.193.YZF

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109908
Sibel Hanım ile bir arkadaşımın yönlendirmesi sayesinde tanıştım. Yaklaşık 6 aydır bireysel ve grup terapi seanslarına katılıyorum. Kimseyle konuşamadığım bir dönemde hayatıma girip; samimiyeti, güleryüzü ve yaptığı işe olan inancı ile güvenimi ve sevgimi kazandı ve kendimi anlama sürecimdeki en büyük destekçim oldu. Güvende hissedeceğiniz biriyle, kendinize dair bir yolculuğa çıkmak isterseniz; gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir psikologtur kendisi.
     1 Beğeni    

 C. AliSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.193.YZF

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109899
Sibel hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. İyi ki tanışmışım. Hem bireysel hem grup seanslarımızda kendimi ve hiç bilmediğim yönlerimi tekrar tekrar keşfediyorum. Psikodrama ile nelerin mümkün olabileceğini görmek ve bunu yaparken yaparken aynı zamanda gülümsemek isteyen herkes Sibel Aslantepe ile tanışmalı. Kendisi ile tanışmadan önce psikodramanın ne olduğunu bilmiyordum. Daha önce duymamıştım bile. Fakat içine girdiğinizde nasıl mucizevi şeylerle karşılaşacağınıza inanamayacaksınız.
     1 Beğeni    

 L. (Danışan)
 IP: 212.253.206.ZJZ

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109898
Sibel Aslantepe’nin kızımın anaokulunda düzenlediği Mutlu Anne Mutlu Çocuk atölyesine 2016’da katıldım. Sibel Hanım katılımcıların annelik rolünü nasıl gördükleri, çocuklarını hayatlarının neresine koydukları gibi son derece önemli konulara içsel cevaplar vermemizi sağladı. Böylece kendimizi çocuğumuz söz konusu olduğunda nerede gördüğümüzü gözlemleyebildik. Çocuklarımıza karşı kendimizi aşırı sorumlu mu hissediyoruz, güvenlik kaygımız nerede, çok mu koruyucuyuz, kendimizi anne olarak nasıl tanımlıyoruz, tüm bunları eğlenceli oyunlarla keşfetme fırsatımız oldu. Kendini ve duygularını tanıyan anne, çocuklarına daha faydalı bir anne oluyor, kendini daha iyi tanıyarak çocuğuna çok daha pozitif yaklaşmak isteyen herkese bu çalışmayı tavsiye ederim. İlk çalışmadan çok memnun kaldım ve Sibel Aslantepe ile grup Psikodrama çalışmasına devam ettim. Bu çalışmada grup dinamiği içerisinde çok güzel paylaşımlar oldu. Sibel Hanım çalışma boyunca aktif ve samimiyeti teşvik eden bir yönetim anlayışına sahip. Psikodramayı çok iyi uyguluyor ve gruptaki herkesin yaşamdaki sıkışıklıklarını pozitif biçimde çözmelerime yardım etti. Katılımcıların ruhsal durumunu çok iyi okuyup bunu grup dinamiğinde ve seans özelinde son derece verimli kullanabilen nadir psikologlardan. Bireysel ve grup terapiler için doğru adrese geldiğinize emin olabilirsiniz. Rumuz: L.
     1 Beğeni    

 Psikolog Dr. S. Özgün (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.212.YLZ

24-05-2019
 TavsiyeNo: 109893
İstanbul Üniversitesi’nden dönem arkadaşı ve meslektaşım Psikoterapist Sibel Aslantepe özellikle psikodrama ve yaratıcı grup çalısmalarına verdiği emekle ve zor gruplarla çalışma tercihi ile bugün kendini deneyimli bir terapist noktasına getirmiştir. 20 yılı bulan mesleki deneyimi onu bireyden gruba, kaygı bozuklukları, depresyon, takıntılar , öfke bozuklukların, sosyal uyum sorunları ve ilişki problemleri gibi geniş bir çalışma alanına hakim kılmıştır. Terapötik ilişkiye önem veren, bilgi ve deneyimle, etik değerlere özen gösteren bir psikoterapist olarak tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 CG (Danışan)
 IP: 176.227.48.YLB

23-05-2019
 TavsiyeNo: 109876
Sibel Hanım ile bundan 3 sene kadar önce çocuklar için düzenlediği psikodrama çalışmaları sayesinde tanıştım. Her iki çocuğuma da çok yardımcı oldu ve sonrasında ben de kendisinin grup çalışmalarına ve özel seanslarına katıldım ve halen belirli aralıklarla seanslarıma devam ediyorum. Kendisi etik ilkelere değer veren, canayakın ve bilgili bir psikolog. Çocuklarla iletişimi çok güzel. Her iki çocuğum da halen ara ara sadece sohbet etmek için kendisini arayıp soruyorlar. Hem çocukları hem de kendi kişisel gelişimi için destek duyan olan herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Dilber (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.6.41.ZBD

23-05-2019
 TavsiyeNo: 109871
Nilüfer'de çalışmakta olduğum kütüphanenin masal çözümleme atölyesine konuk olarak geldiği sırada tanıştım Sibel'le. Atölyeyi büyük bir ilgiyle izlerken, tatlı tatlı ama tam yerinde açılımlar yaparak içeriğe sunduğu katkılar hepimizin dikkatini çekti. Bir psikolog olduğunu öğrendiğimde de "neden burada olmak istedi acaba" sorusuna takıldım. Atölye sonunda, insan psikolojisiyle ilgili pek çok konuya, sanat disiplinine mesleki bir ilgiyle ve bütüncül bakış açışıyla yaklaşığını farkettim. Son derece yetkin bir psikoterapist olarak, bunca uzmanlığını dostane tatta paylaşabilmesi hem rahat hem de güvenle yakınında durmaya davet eder gibiydi. Nitekim bir sonraki projemizde, bir grup dezavantajlı bölgedeki kadın ve çocuklarla ilgili çalışmamıza davet ettik. Üst üste altı grup seansı su gibi tamamladı. Hem proje sahibi olarak bizlerle hem de katılımcılarla son derece sağlıklı bağlar kurmayı katkı sunmayı başararak ayrıldı. Hala projelerde uzmanlığı söz konusu olunca adı geçer, arada telefonlaşır denk gelince de kucaklaşırız. Bu arada benim kişisel olarak çalışmamı da eklemeden geçmemeliyim. Ben bir hikaye anlatıcısıyım. Sözlü ve yazılı kültürün insanda bıraktığı izleri, umutları, anlatmayı, dinlemeyi çok seviyorum. Masalın içinde barındırdığı simge dilini pozitif bilimlerle kardeşliğine hayranım. Bu anlamda Sibel'le "Kendi Masalınla Buluş" adında bir program gerçekleştirdik. Terapilerinde, benim anlattığım hikayelerle örerek, seansını bambaşka eksenlere taşıdığına, son derece dönüştürücü deneyimler gerçekleştirdiğine tanık oldum. Sevgili Sibel Aslantepe o zamandan bu yana çok kıymetli arkadaşım. Bildiğim en iyi psikoterapist olması yanında, muzip, neşeli ve hayvansever dostumdur Sibel, sizden iyi olmasın:))
     2 Beğeni    

 Z.B. (Danışan)
 IP: 165.225.84.LD

23-05-2019
 TavsiyeNo: 109870
Sibel hanım ile bir arkadaşımın önerisi ile tanıştım ve bir yıldır kendisinden hem bireysel, hem de çift terapisi alıyorum. Öte yandan, düzenlediği grup terapilerine de devam ediyorum. Sibel hanım konusunda uzman ve kendini devamlı geliştiren bir insan. Kendisinin danışanı olarak kendimde hayatımı değiştirme gücünü bulmamda yardımcı olduğu için, bana büyük bir ışık olduğunu söyleyebilirim. Her seans sonrası büyük aydınlanmalarla hayata karşı büyük bir şevkle tutunuyorum. Kendisi hem oldukça zeki, hem de mizah duygusu çok yüksek psikolog - bu özellikleri ile ilk seanstan itibaren kendisi ile güvene dayalı bir ilişki kurmamızı sağladı. Ayrıca her danışanına aynı ilgiyi, aynı saygıyı ve samimiyeti gösteren biridir. Danışanı olarak, kendisine çok güveniyorum ve samimiyetine tüm kalbimle inanıyorum. Benim hayatımın en büyük şanslarımdan birisi onu tanımak ve ondan yardım almak oldu. Bu sebeple herkese de tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Canan Aratemur (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.242.11.ZD

23-05-2019
 TavsiyeNo: 109860
Sibel, psikoloji alanındaki bilgisi, deneyim ve birikimi ile çok önemli çalışmalara imza atmakta, insanı odağına alan yaklaşımı ile fark yaratan bir etki yaratmaktadır. Kurduğu iletişimde samimi, destekleyici ve güven veren bir tarzı vardır. Danışanları ile kurduğu etkileşimlerde gerçekten yardımcı olma amacı ile hareket ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz. İşini inanarak yapmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle çok başarılı bir psikolog.
     1 Beğeni    

 parin (Danışan)
 IP: 176.54.42.J

23-05-2019
 TavsiyeNo: 109859
sibel hnm la tanisikligim 2004 yilindan bu yana devam etmektedir.. otizmli ogluma bireysel egitim destegi vermistir.. sonrasinda kendi kurumumu actigimda psikolig olarak calistik kendisiyle ve veli memnuniueti cok yuksek bir psikolog oldu kendisi.. yasal duzenlemeler sebepli prifesyonel iliskimizi sonlandirdiktan sonra iki oglumda da psikiojik destege devam etti.. ayrica ailelerimize gonullu psikodrama ailr destegi ve ailr gruplari ile de calismaya devam ettik.. basim sıkistiginda destek alabilecegim bir psikolog dost ve terapist olarak herkese tavsiye ederim..
     1 Beğeni    

 Gülçin USite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.70.131.ZJ

23-05-2019
 TavsiyeNo: 109856
Sibel Hanım’la ortak bir tanıdığımız aracılığı ile tanıştım. Benim için de çok öğretici ve keyifli geçen “Kendi Masalınla Buluş” isimli psikodrama atölyelerinde ben masal anlattım; kendisi de bu masallar aracılığı ile gruba yön verdi. Hem bir anlatıcı hem de gruptan biri olarak yer aldığım bu çalışmaların ben de çok faydasını gördüm. Grup dinamiğini çok iyi takip edebilen ve her katılımcı ile tek tek bağlantı kurabilen, onların ihtiyaçları doğrultusunda süreci yönetebilen oldukça başarılı bir psikologtur Sibel Hanım. Umarım yeni dönemde yeni gruplar ve masallarla tekrar buluşuruz bu çalışmada.
     1 Beğeni    

 Azra B.K (Danışan)
 IP: 176.227.26.D

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109855
Altı yaşındaki kızım okuma yazma öğrenirken zorlanmaya başlayınca profesyonel bir destek arayışına girdik. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile Sibel Hanim ile tanıştık. Kendisi kızımla 3 seneye yakın çalıştı. Kızıma ve bize yaklaşımından her zaman cok memnun kaldık. Özellikle, kızımın taleplerine, ihtiyaçlarına ve duygusal durumuna göre terapilerde esneklik göstermesi, daha hızlı sonuçlar almamızda etkili oldu. Sadece ben terapistim, terapi zamanından başka ilgilenmem çocukla demedi. Okul ile görüşmelere geldi. Fikir alışverişinde bulundu. Çalışmaları ona göre sekillendirdi. Belirli bir dönem sonra ben yapabileceğimi yaptim diyerek terapilere kendi son verdi. Bu çok önemli idi bizim için. Ama kızımla abla, kardeş ilişkisini devam ettirdi. Zaman zaman sadece sohbet için buluştular. Gerektiği zaman mesafeli, gerektiği zaman çok yakın olmayi bilen, dogru bildiğini söyleyen bir terapisttir. Teşekkür ederiz Sibel.Hanim.
     1 Beğeni    

 Senem Yıldız (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.88.151.YWC

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109854
Sibelle tanışmamız 2002 yılında özel eğitim sektöründe oldu. Farklı gelişen çocuklarla uzun süre çalışmış deneyimli bir uzmandır. Sadece farklı gelişen çocuklarla yetinmeyip normal gelişim gösteren duygusal problemleri olan çocuklar konusunda da oldukça deneyimli bir psikodramatistir. Bunlara ek olarak 1 yıl boyunca Lotus Psikolojik Danışmanlık merkezinde çocuklar ve yetişkinlerle yaptığı bireysel ve grup çalışmalarıyla ekibimize destek olmuştur. Çocuk alanını içimiz rahat bir şekilde teslim ettiğimiz bir uzmandır. Katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.
     1 Beğeni    

 Özlem İlbeyli (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.233.73.YCL

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109851
Psikodramatist olarak eğitimimizi beraber tamamladığımız , aynı zamanda pek çok çocuk psikodrama grubunu birlikte yaptığım meslektaşım Sibel Aslantepe, alanında uzman ve yetkin bir terapisttir. Grup terapistliğinin yanısıra , özel gereksinim duyan çocuklar ile olan çalışmaları , yetişkinler için pek çok farklı konuda içeriklerini özenle kendi hazırladığı atölyeler ile de mesleki olarak da kendini sürekli geliştiren, deneyimi ile danışanlarına önemli katkı sağlayan bir uzmandır. Çocuk ve yetişkin gruplarında çabuk iletişim kuran ve destek sağlayıcı tavrı ve sonuçları ile danışanları tarafından tercih edilir.
     1 Beğeni    

 A Aytaç (Danışan)
 IP: 46.196.113.YJF

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109849
Sibel Hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. 6 ay boyunca bireysel danışmanlık aldım. Bunu takip eden sürede ise 8 kişilik Grup Terapi seanslarına devam ettim/ediyorum. Benim kişisel yolculuğuma profesyonelliği, bilgisi ve psiko drama ile çok büyük katkıda bulundu. Özellikle Psiko Drama sayesinde sorunlarımı çözebilme yetisini kazandım. Sorunlar bitmiyor ama çözümler konusunda en büyük destekçim Sibel Hanım. Uzun yıllar boyunca farklı terapist ve psikiyatristlerle çalışmalar yaptım ve bence çözümcü yaklaşımı, güleryüzü ve mesleğine olan saygısı ile Sibel Hanım en iyilerinden biri.
     1 Beğeni    

 Tuvana Gülcan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.182.138.YDC

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109848
Psikolog Sibel Aslantepe'yle 2013 Nisanında otizm üzerine bir kitap hazırlığı için uzman editör aradığımız sırada tanıştım. Sibel Hanım bir çizerimizin atipik otizmli yeğenlerini yıllarca takip etmişti ve çizerimiz biz editör ararken Sibel Aslantepe'yle ilgili hürmet ve şükranla bahsetti. Hemen Sibel Hanım'la görüştük, anlaştık ve görüşlerinden yararlanarak çalışmaya başladık. Ne yazık ki, kitap projesi editoryal tercihler değiştiği için iptal oldu ve Sibel Hanım'la çalışmamız yarım kaldı. Ne var ki, Sibel Hanım'la ilişkimiz devam etti. Sibel Hanım'la otizm hakkındaki kitap üzerine çalışırken, Sibel Hanım'ın uzmanlığında sınır olmadığını keşfetmek ferahlatıcıydı. Çeşitli vesilelerle çift terapisinde, bireysel terapide ve elbette grup terapide muazzam ferahlıklar yarattığına bizzat şahit oldum. Kendim sürekli hastası/danışanı olmadım ancak 5 yıldan fazladır çevremde gerek çocukları gerek kendileri için terapist arayışında olanları hep Sibel Hanım'a yönlendirdim ve sonuçta yardım arayışındaki bu insanların istisnasız hepsinin terapiden yararlandığını gördüm. Sibel Hanım'ın bir psikolog olarak en belirgin özelliği bence psikolojinin kuramına, psikodramanın kuramına hakimiyeti. 20 yılı aşkın deneyimine karşın, biriktirdiği deneyimlerle yetinmeyip kendini danışanlarıyla birlikte sürekli geliştirmesi, sürekli araştırması, sorgulaması takdire şayan. Her bir danışanı derinlemesine merak etmesi, danışanı "sahiplenmesi" ve bunu her danışanla yapabilmesi okulda, eğitimde edinilecek bir maharet değil, doğuştan bir yetenek. Şahsen Sibel Hanım'ın uzmanlığına emanet ettiğim bazı benim için çok değerli kimseler dolayısıyla kendisine büyük şükran duyuyorum. Ne kadar yıpratıcı, üzücü olursa olsun işini aşkla yapan bir psikolog olarak zaman zaman insana kendi işiyle ilgili suçluluk duydurmuyor olsa da, keşke bütün psikologlar Sibel Hanım kadar işinin ehli olsa diyorum. Şimdi hatırladım, bir seferinde denk getirip Sibel Hanım'ın bir grup çalışmasına katılmıştım. Benim için ufukaçıcı, entelektüel olarak da ruhsal olarak da ferahlatıcı bir çalışmaydı. Galiba Sibel Hanım'da en sevdiğim yönlerden biri insanın yalnızca ruhuna değil, zekasına, entelektüel yanına da uzanabilmesi. Bu anlamda yalnızca psikolog değil, doğal bir öğretmen de aynı zamanda. İnsanın psikolojisini iyi etmekle kalmıyor, psikoloji bilimine dair bilgiyle de donatıyor, dolayısıyla insanın yalnızca kendine değil dünyaya, çevresindekilere bakışı da dönüşüyor. Sibel Hanım'ın uzmanlığından yararlanarak kitap hazırlama hayalim varlığını koruyor. Hakikaten yardıma/rehberliğe ihtiyacı olanların Sibel Aslantepe'yle yolunun kesişmesini dilerim.
     1 Beğeni    

 Brk (Danışan)
 IP: 176.55.201.YCD

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109846
Merhaba Sibel hanım ile 2011yılında tanıştım. Kendisinin samimi ve yardımcı olmaya istekli hali ve yaklaşımı, benim kendisine açılmamda oldukça kolaylık sağladı. O dönemde 8 yaşında olan üstün yetenekli kızımla geçirdiğimiz tüm sıkıntılı sürecemizde yanımızda olarak süreci yönetmemizde çok büyük katkıları oldu. Şimdi kızım 13 yaşında ve Sibel hanım sayesinde kendini tanıyan, duygularını ifade edebilen zorluklarla nasıl başa çıkması gerektiğini ne zaman destek isteyeceğinin ayrımını yapabilen bir genç kız haline dönüştü. Anne ve kız olarak ilişkimizi inşaa ederken almış olduğumuz seanların ve bir telefon kadar yakınımızda olduğunu bildiğimiz Sibel hanımı mesleğini gönülden yapan yaklaşımıyla danışanında fark yaratan bir psikolog
     1 Beğeni    

 Mehveş Demir (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.82.YBC

22-05-2019
 TavsiyeNo: 109845
Psikodrama eğitimimi birlikte aldığım meslektaşım Sibel Aslantepe, mesleki olarak kendini sürekli geliştiren, uzun yıllardır çok çeşitli ve farklı konularda edindiği deneyimi ile danışanlarına önemli katkı sağlayan bir uzmandır. Bir psikodramatist olarak birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda başarılı aksiyonlarına çok şahit oldum. Mesleğini icra ederken sergilediği sakin, kabullenici, bir o kadar girişken ve çabuk ilişki kuran karakteri sayesinde danışanları tarafından da başkalarına önerilen biridir. Özellikle özel gereksinim duyan çocuklarla iletişimi çok iyi olduğundan, gönül rahatlığıyla yavrunuzu emanet edebilirsiniz. Yıllarca psikologluk, ablalık, yaşları büyüdükçe arkadaşlık ettiği özel çocukları, otizmli çocukları olmuştur. Kendisini mesleki yetenekleri dışında arkadaş olqrak da sever ve saygı duyarım, md
     1 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mutluhayatakademi
Nişantaşı
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(536) 767 73 92  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1976
(43 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ünv. Edebiyat Fak. Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1998
(21 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Sibel ASLANTEPE'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Sibel ASLANTEPE Mesleki Videolar Videoları
-08:45
Top