2007'den Bugüne 92,403 Tavsiye, 28,230 Uzman ve 19,990 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Sena TUNÇ
Psikolog - İstanbul

Sena TUNÇ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sena TUNÇ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

293
(%84.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sena TUNÇ'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sena TUNÇ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Sena TUNÇ'un İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1979 (45 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Bilgi Üni.2002-Maltepe Ün. Yüksek Lisans,2004 (2002 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sena TUNÇ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
- Bipolar Bozukluk
- Kayıp ve Yas, Depresyon
- Panik Atak
- Cinsel İşlev Bozukluğu
- Alkol, Madde Kullanımı
- Evlilik Danışmanlığı
- Gestalt Terapi Yaklaşımı

Sena TUNÇ Özgeçmis CV Psk.Sena TUNÇ'un Özgeçmişi
Psikoloji eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (1997-2001)’nde tamamlayan Sena Tunç lisans tezini Madde Kullanımını Etkileyen Faktörler (Factors that Effect Drug Use) üzerine yapmıştır. 2004 yılında Psikoloji alanında Yüksek Lisansa başlamış, 2006 yılında Uzmanlığını almıştır. Yüksek Lisans tezinde Bipolar Bozukluk (Manik-Depresif) Tanısı Konulmuş Kişileri İntihara Götüren Faktörler üzerine çalışmıştır....[Devamı...]

Sena TUNÇ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
E.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Temmuz.2008
TavsiyeNo: 13970
Merhaba, Sena hanımla psikoterapi sürecimiz yaklaşık iki buçuk yıl önce başladı ve bir buçuk ay önce sonlandı. Sanırım oldukça ağır bir "vaka" olmam nedeniyle de uzun süreli bir terapi süreci yaşandı. Kendisine başvurmadan önce 3-4 psikiyatr ve psikolog dolaşmıştım, ancak gerek benim de yüksek llisansımın psikoloji olması nedeniyle zor beğenir biri olmam, gerekse sorunlarımın ağırlığı ve çokluğu nedeniyle hiçbirinden tatmin olamamıştım. alkol bağımlılığı, majör depresyon ve cinsel kimliğimle ilgili bir türlü yüzleşemediğim yönlerim. Şu anda bir buçuk yıldır ayığım, ki bu 3 senede 40 küsur kez hastaneye yatmış biri için neredeyse bir mucize sayılır. Depresyonum ise, ayrıca gördüğüm bir psikiyatrın ilaç kontrolüyle şiddetini kaybetmiş durumda. Ve sanırım bunların altında yatan asıl sebeplerden biri olan cinsel kimliğimle ilgili sıkıntımla ancak 32 yaşımda yüzleşmeye başladım. Evet, yepyeni bir insan falan olmadım. Öyle bir şey de yok zaten. Önemli olan profesyonelce yürütülen, şarlatanlıktan uzak ve ilkeli bir terapi süreci ile insanın yavaş yavaş kendisiyle yüzleşmeyi öğrenmesi ve bunu hayatının tümüne yayabilmesi. Benim gibi burnu büyük, çok kolay pes eden, hiçbir şeye karşı inancı olmayan ve ciddi varoluş sorunu yaşayan birini tatmin edebilmiş olması (bu biraz zaman almış da olsa), benim onu tavsiye etmem için yeterli; onun profesyonel deneyimi ve kariyeri içinse önemli bir kazanım.
     43 Beğeni    
Şenay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mayıs.2008
TavsiyeNo: 11708
Merhabalar..Sena hanıma evliliğimizin çıkmazda olduğu, boşanma arifesine geldiğimiz bir dönemde başvurduk. Evliliğimizdeki herşey kabus gibiydi. Terapiye başladığımızın 3. haftasında herşey yavaş yavaş rayına girmeye başladı. Seanslarda uygulanan teknikler, evödevleri farkında olmadan eşimle birbirimize yakınlaşmamızı sağladı. Boşanıcaz inancı kendını yeniden oluyor, evliliğimiz toparlanıyora bıraktı.. Sena hanıma buradan çok teşekkür ediyorum..Yaklaşık 2 hafta önce kendisini kucağımda 3 aylık kızımla ziyaret ettim..Kızım da kendisine minnettar... Şimdi evliliği yolunda gitmeyen bir arkadaşım Sena hanımın danışanı..Eminim o evlilikte yoluna girecektir..
     15 Beğeni    
Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mart.2008
TavsiyeNo: 9658
3 sene kadar önceydi, yaşamla ciddi sıkıntılarımın olduğu, hatta ölüm kalım arasında gidip geldiğim uzunca bir süreç. Sena hanımı bir arkadasımın sayesinde tanıdım. Terapi sürecimiz yaklaşık 6 ay kadar sürdü. Ve ben bu 6 ay içinde yeri geldi yaşamla yüzleştim, çarpıştım yeri geldi yaşamı olduğu gibi, şartlarımı gereksiz yere zorlamadan kabullenmeyi öğrendim. Sena hanımın seanslar süresince yadsınamaz emeği, farklı terapi yöntemleri, alışılagelmiş terapist söylemlerinden çok çok uzak oluşu kendimi kısa sürede bulmama, Sena hanımın deyimiyle "Kendimle temasa geçme"me sebep oldu. İhtiyaçlarımın farkında olmaya başlamam, seçimlerimi düşünerek hayata geçirmem, insanlarla ve en önemlisi kendimle olan ilişkimi toparlamam hep bu terapi sürecinden bana kalanlardır. Sena hanımında dediği gibi;yaşamım süresince kendim için yaptığım en önemli şey bu terapi sürecine başlamamdı. İnsan kim olduğunu, ne olduğunu bilmeden yaşama sarılamıyor çünkü.. Teşekkür ederim Sena hanım...herşey için..yaşamım için..
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     19 Beğeni    
Sergio
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Eylül.2007
TavsiyeNo: 1763
Sena hanım (hoca lafını sevmezmiş) ile sosyal fobi ile alakalı bir site vasıtasıyla tanıştık. Grup terapisi yapma önerisi getirdi. Yaklaşık 3 haftadır devam ediyoruz. Mesleki anlamda kendini çok iyi yetiştirmiş. İnsancıl ve hoşgörülü birisi. 8 senedir çeşitli kurumlardan terapi alıyorum. Sena hanım şimdiye kadar tanıdığım en başarılı psikologlardan birisi. Ev-ofis olarak kullandıkları daire çok güzel. İnsan kendini evindeymiş gibi rahat hissediyor. Grup terapisi bana çok iyi geldi. Bir arkadaşın da belirttiği gibi Sena hanım yaşam gerçekleriyle de yüzleştiriyor. Gruba katılan diğer arkadaşlardan da çok olumlu tepkiler aldım. Böyle bir fedakarlıkta bulunduğu için kendisine buradan sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim. Kendisini tanımaktan çok memnun kaldım.İnsan sevgisiyle yoğrulmuş bir kalp taşıyor. İleride Türkiye'nin ünlü psikologlarından birisi olacağına inanıyorum. İyi ki varsınız Sena hanım.
     18 Beğeni    
D.B.Y
23.Eylül.2007
TavsiyeNo: 1720
merhaba ben sena tunç'u yaklasık olarak 17 yıldır tanıyan ortaokulda üniversiteye ve ordan sonrasına kadar bir arkadas olarak herzaman için kendisinden her anlamda yardım görmüş bir kişiyim.kendisinin benim üzerimdeki hakkını anlatabilcek birtek kelime varsa kesnilikle anamla eşit haklara sahiptir diyebilirim size.en zor dönmelerimde beni bataktan çıkarıp kenidme olan öz güvenim saglamadaki destegini acımı içime atıp melankoli yaşamaktansa hayatı oldugu gibi kabullenip kendi yolumda ilerlemem gerektigin ve hiç bir zaman geriye bakmadan yere saglam adımlarla basmam gerektigin kendisinde ögrendim ben onun dostu ve kardesi olarak yazıyorum bu metinleri gerçekten mükemmek derecede dürüst ve ticaret zihniyetinden arınmış kendini meslegine adamış nadir insanlardan biridir seni anlatabilecek tek bir kelime varsa oda senin gerçekten ne kadar merhametli oldugundur ve bunu kimse unutmasınki merhametli bir yürege sahib olan bir insan mutlaka bir baskasına dogru şeritte nekadar hızla gidilebilecegini ögretir(buraya kadar geldigi yollarda çekmiş oldugu bütün sıkıntılar şu anki karşınızda oturup size hiçkimsenin veremiyecegi huzuru veren kişiyi yaratmıştır ben canlı şahidiyim)
     10 Beğeni    
M.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Eylül.2007
TavsiyeNo: 1653
Merhaba; Sena Tunç'un hastalarından biri oldum.Herşeyden önce çok iyi ve başarılı bir psikolog olduğunu söylemeliyim.Onu bence işinde başarılı kılan hastalarıyla olan samimi ilişkisi.Bence bir psikologda olması gereken en büyük özellik.Kendini çok rahat ona açabilirsin.Seni çok dikkatli dinler ve sorunu paylaşır.Bu paylaşım sırasında kendinden de çok şeyler verdiğini de söylemeliyim.Yeri geldiğinde gerçeklerle seni yüzyüze getirir ve göremediğin şeyleri gözönüne sunar.
     7 Beğeni    
Goncagul
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Eylül.2007
TavsiyeNo: 1492
Sena'dan bir yildan daha fazla yardim aldim. Insan kapali bir kutu, kendisi bile cogu zaman ve cogu noktada bu kutunun icinde ne oldugunun FARKINDA degil. Bu farkinda olmama halinin getirdigi cozumsuz sanilan sikintilar olusuyor bir sure sonra kutunun icinde. Ornegin benim heyecandan midem bulanir, mideme kramplar girerdi. Endoskopi yaptirdim, Ulser baslangici dediler, gastrit dediler, ilac verdiler. Ama endoskopiyi yapan doktor sen istedigin kadar ilac al, istedigin kadar bu mideyi at yerine yeni mide tak, bu kafayi degistirmedigin surece o mide yine sana yaramaz dedi. Boylelikle Sena (sifa kaynagim) ile basladi surecimiz. Hayatta kendime ettigim en buyuk iyiliktir bu surec. Bu surecte kazandigim bazi somut farkindaliklarim sunlar; mide rahatsizliklarimda %98'e varan iyilesme, hap yutamama durumumun sona ermesi, tirnak yeme aliskanligimin tamamen sona ermesi, sokak kopeklerinden korktugum icin yanimda tasidigim kopek kovucu aletin artik evin bir kosesinde durmasi... Insan iliskilerinde ve karsilik konusabilme konularinda somut ornekler veremiyorum. Bence surec bitmedi, bitmez bitmeyecek. Yasadigim surece bu surec var olacak. Eger var olmazsa yasamimin anlami olmaz zaten. Yasamin farkinda olmak demek bu surecin devam etmesi demek. Bu seanslar ne zaman bitecek acaba diye kaygilanirken, simdi cok uzaklardayken o seanslarin bir tekinin bile ne kadar kiymetli oldugunu, Sena'nin ne kadar kiymetli oldugunu, seanslarda kendisini bir kenara koyup nasil karsisinda oturan kisi oldugunu ben biliyorum. Bence dunyaya gelmis cok nadir insan kendi yeteneklerini kullanabildikleri mesleklerde calisma sansini yaklayabiliyorlar. Sena sahip oldugu bu meslek bilgisi, meslek etigi, akademik basarisi ve (bu meslegi icra eden herkeste olmadigini yasayarak ogrendigim)kutsal yetenegi ile meslegini layiki ile yerine getiren bir uzmandir. Bence onun bu yetenegini bizlere sunmasi ve kendini gelistirmesi bizler icin buyuk sanstir. Son olarak seanslar aci verir, acitir, incitir, yaralar, hirpalar... Ama bunu yapan Sena degildir, bu aciyi cektiren sizsinizdir. Labirentin ortasinda bir kisi... Labirent kapranlik, buz gibi soguk, duvarlari yuksek, yollarinda cam kiriklari, taslar, kayalar,dikenler..... Labirentin cikis noktasi kisinin kendisi. Kisi bunun farkina varana kadar o kayalar, o cam kiriklari, o dikenler ona iskence olur, eziyet eder, aci cektirir. Labirentin ortasinda duser, kalkamaz, yamulur, pes eder, isyan eder, karanliga kufreder ama farkina varamaz hala, butun aci veren nesnelerin aslinda kendi kendisi oldugunun. Iste bu noktada Sena elinden tutup asla kaldirmaz seni. Sadece ve sadece labirentin tepesinden bakar, elinde isil isil bir fener ile. Iste o isik kaynagi sana etrafini gosterir, kayalari fark edersin, dikenleri, dizlerinden akan kanlari gorursun sonra, gozlerinden akan yaslari.... Gormek, farkina varmak ve sonrasinda aldigin her nefesin kiymetini bilip, her nefesin farkina varmak,tadina varmak,iste yasam bu, bak cikti kisi labirentten. Ama hic kolay degil cok zor. Iyi ki varsin Sena.
     20 Beğeni    
Dila K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ağustos.2007
TavsiyeNo: 790
sena hanıma geçen yıl bir arkadaş tavsiyesi üzerine gittim. ilk başta biraz genç olduğu için tereddüt etmiştim fakat bütün düşüncelerimi ilk seansta değiştirmeyi başardı. kendimi bir psikolog ile değil arkadaşımla sohbet ediyor gibi hissettim. buda rahatça kendimi anlatmamı sağladı ve herşey düşündüğümüzden önce sonuçlandı. bana yardımlarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum ve kimsenin kafasında sena hanımla ilgili hiçbir tereddüt olmamasını içtenlikle belirtiyorum.
     14 Beğeni    
Ediz Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Temmuz.2007
TavsiyeNo: 569
kendime göre özel ve bir o kadar da çözülmesi güç olduğunu düşündüğüm problemlerim vardı bunları sena hanımın seansları ve yardımlarıyla çözüme kavuşturdum.İnanın karşılaştığınız problemlerinizi eziyet çekerek değil dertleşir yada arkadaşınızla konuşurmuş gibi çözebileceğiniz bir doktor.sonuna kadar tavsiye ederim.ben çok memnun kaldım.Son derece işinde başarılı,güleryüzlü,hoşsohbet konulara yaklaşımı ve bir bu kadarda işine ehemmiyetle sarılan ve ciddi olan sena hanıma sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.
     11 Beğeni    
Uğur T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2007
TavsiyeNo: 561
ben doktor uğur t. [Üniversite İsmi Kapatıldı-Site Editörleri] anesteziyoloji ve reanimasyon bilim dalında asistan doktor olarak görev yapmaktayım. senayı uzun yıllardır tanıyorum benim için hem çok iyi bir arkadaş olmuştur hem de bana profesyonel anlamda büyük yardımlarda bulunmuştur. kendisine çok şey borçluyum. benim gibi iflah olmaz bir sosyal fobiği tekrar topluma kazandırdı ve anlatmakla bitmeyecek birçok konuda bana yardımcı oldu. mesleki anlamda çok kaliteli bir psikologtur. hastaya yaklaşım ve hastayla empati kurma konularında çok başarılıdır. tek bir ekolü takip etmektense hepsinin iyi yönlerini alıp vakanın ihtiyacı hangi ekolden geçiyorsa onu kullanır. çok güler yüzlüdür. özellikle çift terapisi ve gestalt konularında eşsiz olduğunu söyleyebilirim. kendisini birçok arkadaşıma tavsiye ettim ve her giden arkadaşım çok ama çok memnun kaldı. insan senanın yanında kendisini çok rahat hisseder. içindekileri rahatlıkla döker ve arkasından bir farkındalık bombardımanı başlar. ağzın açık afallamış bir şekilde çıkarsın ofisinden ve birkaç saat veya birkaç gün sonra bir anda kafana dank eder ve sorunların yavaş yavaş uçup gider. kendini bulmak isteyen her insana şiddetle tavsiye ederim.
     18 Beğeni    

Sena TUNÇ'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
CETAD

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(537) 459 84 89
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1979
(45 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Bilgi Üni.2002-Maltepe Ün. Yüksek Lisans,2004
Mezuniyet Yılı
2002
(22 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Sena TUNÇ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Sena TUNÇ Mesleki Videolar Videoları
-

21:59
Top