2007'den Bugüne 91,479 Tavsiye, 28,077 Uzman ve 19,893 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Meltem VARAN
Çocuk Gelişimi Uzmanı - İstanbul

Meltem VARAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Meltem VARAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Meltem VARAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meltem VARAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve YILMAZ YARAN
Merve ile çok uzun zaman birlikte ayni ofiste çalıştık. Size yapacağı ufacik bir arkadaş tavsiyesi bile duyabileceğiniz en donanımlı yardım olabiliy...
Bihter MEREYUzm.Psk.Bihter MEREY
Bihter hanım bu bozuk sistemin içinde kendine has bir özene ve karakter güzelliğine sahiptir.. Son derece samimi, güleryüzlü, empatik, neşe dolu, cand...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
MEZUNİYET VE EĞİTİMLERİM Gazi üniversitesi-Çocuk Gelişimi -Lisans| Arel üniversitesi-Psikoloji - Yüksek Lisans| Biruni Üniversitesi-Aile danışmanlığı| Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapisi, Zeka testleri, oyun terapisi ve resim analizi eğitimleri aldım. Çocuk, ergen, aile ve bebeklere yönelik gelişimi ölçen testler, özel eğitim, zeka testleri, oyun terapisi, resim analizi, aile danışmanlığı yapıyorum.
 
Meltem VARAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Avcılar Denizköşkler 
İstanbul
Meltem VARAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1984 (39 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Gazi Üniversitesi, Çocuk Gelişimi Uzmanı (2005 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Meltem VARAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
MEZUNİYET VE EĞİTİMLERİM

Gazi üniversitesi / Çocuk Gelişimi -Lisans
Arel üniversitesi / Psikoloji - Yüksek Lisans
Biruni Üniversitesi / Aile danışmanlığı


Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapisi, Zeka testleri, oyun terapisi ve resim analizi eğitimleri aldım. Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu ve Okul grubu ve de Engelli gruplarına yönelik çok fazla eğitim ve seminere katıldım. Ailelere yönelikte bir çok eğitim ve seminer verdim.
Danışanlara yönelik sadece bire bir görüşme değil bir çok test ve envanterler uygulayarak eklektik yaklaşımla çalışıyorum.
Alanında 15 yıldır hizmet veren gelişim psikolojisi alanında uzman Meltem Varan Arakelyan'ın önceliği çocuklara ve ailelerine hizmet vermektir...[Devamı...]

Meltem VARAN Özgeçmis CV Meltem VARAN'ın Özgeçmişi
Hoşgeldiniz

MEZUNİYET VE EĞİTİMLERİM

Gazi üniversitesi / Çocuk Gelişimi -Lisans
Arel üniversitesi / Psikoloji - Yüksek Lisans
Biruni Üniversitesi / Aile danışmanlığı


Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapisi, Zeka testleri, oyun terapisi ve resim analizi eğitimleri aldım. Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu ve Okul grubu ve de Engelli gruplarına yönelik çok fazla eğitim ve seminere katıldım. Ailelere yönelikte bir çok eğitim ve seminer verdim.
Danışanlara yönelik sadece bire bir görüşme değil bir çok test ve envanterler uygulayarak eklektik yaklaşımla çalışıyorum.
Alanında 15 yıldır hizmet veren gelişim psikolojisi alanında uzman Meltem Varan Arakelyan'ın önceliği çocuklara ve ailelerine hizmet vermektir...[Devamı...]

Meltem VARAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gülay
30.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113335
Meltem hanımı komşumun tavsiyesi ile tanıdım.Komşumun oğlunun hiperaktivite dikkat eksikligi problemi ve bazı psikolojik sorunları vardı.Onlar epeyce bir araştırmadan sonra meltem hanımdan yardım alıp kesin çözüme ulaşmişlardi.ben bunu biliyordum. Bizimde bütün ailemizin üstüne titredigimiz yegenim Yiğithan anne babasının birbirleriyle kavgalarina ve şiddet göstermelerine şahit olduğu için,birde yeni doğan kardeşini kıskandığından dolayi tamamen huyu değişti.Hiç yapmadığı davranışlar yapmaya başladı.Altını ıslatma ,gece yatağa ıslatma,durup dururken huysuzluk öfke patlaması,ağlama ,uzun süre çığlık atma krizleri yaşıyordu.hatta öyleki bazen istediği olmadığında başını ,alnını sert zemine,duvara vura vura kendine zarar veriyordu bu durumlar bizi çok üzüyordu.Bir pedagog dan yardim almaya karar verdik.Komşuma sorduğumda ısrarla meltem hanımı tavsiye etti. Meltem hanımla görüşme ayarladık..daha ilk görüsmede samimiyeti ictenligiyle bize guven sagladi.seanslarda hem cocukla çalişiyor hemde anne babayla ayrı ayrıı vede beraber çalışmalar yapiyordu.pek çok farklı yöntemler kullanarak titiz ve özverili çalışmalar yapti Eve verdiği ödevlerle anne babayi da bilinçlendirerek 6 seansta sorunu tamamen çözümledi.ona ailecek minnettarız ve çok teşekkür ediyoruz Meltem hanım hem mesleki bilgileri,birikimi ,donanımı ,tecrübesiyle hemde insanı özellikleri ,guleryuzu,samimiyeti,sevecenligi ve pozitif enerjisiyle kesinlikle hiç şuphesiz tavsiye edebilecegim bir pedagogtur.
     3 Beğeni    
Çağdaş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113072
Meltem hanımı tavsiye üzerine bulduk, Problemimizi dinledi ve çok iyi anladı. 2.5 yaşında bir kızımız var sosyal ortamlarda ve oyun parklarında çok çekingen davranıyor ve annesinden başka kimseye gitmiyordu, baba-kız bırakın parka gitmeyi markete bile gidemiyorduk. Bu durum haliyle beni çok üzüyor anneyi de yoruyordu. Meltem Hanım'ın profesyonel bakış açısı, ebeveyn olarak bizlere verdiği ödevler sayesinde çok kısa bir seansta tüm her şey değişti. Kızımla artık sosyal ortamlarda yaşıt arkadaşlarından çekinmeden oyun oynayabiliyor ve kızımla baş başa vakit geçirebiliyoruz. Herşey için sonsuz teşekkürler!
     7 Beğeni    
Neslihan TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
25.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110773
Meltem Hanım çocuk gelişimi konusunda ne kadar uzmansa psikolojik danışmanlık konusunda da bir o kadar uzman olduğunu kızımızla yaptığı çalışmalarda ortaya koydu. Çocukluk çağı problemlerimizi ele alırken gösterdiği hassasiyet ve dikkat aile sorunlarımızı da çözmemize aracı oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayesinde pratik ödevlerimiz ile hayatımız düzene girdi. Ne zaman aklımıza birşey takılsa başvurabileceğimiz bir uzmanımız var artık. Tekrar kendisine teşekkür ediyoruz.
     4 Beğeni    
Merve Yaran
21.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110699
Meltem Hanım ile Denizli'de ikamet etmeye başlayana kadar, uzun süre aynı merkezde çalıştık. Aynı ortamı paylaşırken kendisinden çok değerli bilgiler öğrendim. Farklı bir görüşe ihtiyaç duyduğumda kendisi her zaman destek verdi. Tanıştığınız ilk andan itibaren enerjisiyle çocuk ve aileyi kapsar, güven ortamını terapi odasına girmeden oluşturmaya başlar. Süreci her zaman titizlikle takip eder ve aile için gereken yönlendirmeyi mükemmel bir şekilde planlar. Meltem Hanım, bilgisine sonuna kadar güvendiğim, işini titizlikle yapan, kendisini sürekli geliştiren ve bunu yaparken etik ilkelerden asla ayrılmayan bir uzmandır. Ebeveynler için harika bir yol göstericidir.
     6 Beğeni    
Latife
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110685
Meltem Hanım ile bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Kendisinden ve kurumundaki diğer pedagog olan Merve Hanım’dan oğlumun hem kişisel hem de ruhsal gelişiminin takibi ile ilgili iki yılı aşkın bir süre danışmanlık hizmeti aldık.Gerek okulda, arkadaşlıklarda yaşadığı sıkıntılarla ilgili, gerekse ailede var olan anlatılamayan sorunlarla ilgili bir çok sıkıntılarımız oldu.Bunların açığa çıkmasında, çözümlenmesinde, oğlumun kendini kapatmak yerine açıkça düşüncelerini paylaşması yönünde çok doğru yönlendirmeleri oldu.Bizlerin de ebeveyn olarak neler yapmamız gerektiği konusunda bilgilendirmeleri oldu. Bizim için iki pedagog da büyük bir şanstı, umarım sizler de bu şansı yakalarsınız.Çok terapist vardır ama farkı görebilmek önemlidir.
     5 Beğeni    
Bihter MEREY Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99038
Destek alma noktasinda en ihtiyac duyulan guvende hissetmek, samimi ve kucaklayici bir yaklasimin sizinle olmasi, ictenlik ve dogalliktir. Meltem hanim icten kisiligi, sahip cikan yaklasimi, samimiyeti, dogalligi, pozitif enerjisi ve sevgi dolu yonelimiyle kisinin kendini cok rahat hissetmesini ve etkin tecrubesiyle olumlu katkiya cok kolaylikla ulasmasini saglayabilecek bir uzmandir. Meslegine ve danisanlarina olan ozverili yaklasimi takdir edilmeye gercekten deger bir noktadir. Destek almak ve bu sureci guvenli, huzurlu, icten bir yolda surdurmek icin alandaki bir uzman olarak Meltem hanim'i gonulden tavsiye ederim. Icten enerjisini, guzel karakterini ve benimseyen, yapici tutumunu kesinlikle guvenilir olan mesleki yeterliligiyle birlikte alanda inanarak basvurabilecekleri bir uzman olarak tum danisanlara ictenlikte tavsiye eder; kendisine mesleki hayatinda daha nice basarilar dilerim.
     9 Beğeni    
Gökşen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86162
Meltem hanımı 10 yıldır tanıyoruz..serebral palsili oğlum Enese katkısı büyüktür.Davranış problemleri için katıldığımız programının yararını fazlası ile gördük.Okul hayatımızın temellerini atıp kaynaştırma öğrencisi olucak seviyeye getirmiştir Enesi..Akademik alanının dışında fiziksel katkısını ince motor üzerinde geliştirmiş olup ilkelerinden ödün vermeyen titizlik ile çalışan olabildiğince açık şeffaf değerlendirmelerine önem verdiğim herkese önerebileceğim bir Pedagogtur kendileri..
     16 Beğeni    
Hatice
27.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86142
Meltem hanımla iş yerinden tanışıyorum, kendisi çok sıcak kanlı ve dürüsttür. İlk olarak karşılaştığımızda kendisiyle birlikte çalıştığımız, çok ağır davranış sorunları olan çocuğa ve onun tüm ailesine bir iki seans içinde çözüm bulmuş olmasına çok şaşırmıştım. Ayrıca onun bebeklere ve ailelerine uyguladığı testler ve bunun dahilinde yaptığı geliştirme çalışmaları benim için feyz aldığım, yararlandığım çalışmalardır ve hatta bir çok duruma karşı önerdiği bilgileri kendi çocuğuma da evde uygulamaya çalışıyorum. bu engin bilgilerinden çokça faydalanıyorum, şu anda da Psikoloji yüksek lisansını tamamlıyor. herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     18 Beğeni    

Meltem VARAN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Yüzme,Aikido,Drama

Sevdigi Sözler : İnsan düşünürken muktedirdir,yaşarken aciz


Meltem VARAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meltem VARAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve YILMAZ YARAN
Merve YILMAZ YARAN
Merve ile çok uzun zaman birlikte ayni ofiste çalıştık. Size yapacağı ufacik bir arkadaş tavsiyesi bile duyabileceğiniz en donanımlı yardım olabiliy...
Bihter MEREY
Uzm.Psk.Bihter MEREY
Bihter hanım bu bozuk sistemin içinde kendine has bir özene ve karakter güzelliğine sahiptir.. Son derece samimi, güleryüzlü, empatik, neşe dolu, cand...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Avcılar Denizköşkler 
İstanbul
Meltem VARAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 283 18 30  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1984
(39 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Gazi Üniversitesi, Çocuk Gelişimi Uzmanı
Mezuniyet Yılı
2005
(18 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Meltem VARAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Meltem VARAN Mesleki Videolar Videoları
-

05:50
Top