2007'den Bugüne 92,558 Tavsiye, 28,255 Uzman ve 20,012 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Hayriye ÖZCAN
Psikolog - İstanbul

Hayriye ÖZCAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hayriye ÖZCAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

31
(%93.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hayriye ÖZCAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hayriye ÖZCAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Suna ÇETİNPsk.Dnş.Suna ÇETİN
Suna Hanım'ı hem bir dost hem de bir uzman olarak takdir ediyorum. Kendisiyle tesadüfen karşılaştığımız birgünde ve çok kısa bir görüşmemiz olmasına r...

 
Hayriye ÖZCAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Lotus Psikolojik Danışmanlık ve Kekemelik Merkezi
Kartaltepe Mah. Pelinli Sok. No:18 Daire:6 Bakırköy
İstanbul
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniversitesi (2007 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hayriye ÖZCAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kekemelik
Gecikmiş Konuşma
Kanser Hastalarına Yönelik Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi
Sanat Atölye Çalışmaları
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
Depresyon
Sınav Kaygısı
Aile Danışmanlığı
Boşanma ve Çocuk
Öfke Yönetimi

Hayriye ÖZCAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Bircan ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104163
benım kızım 3,5 yasında ıken kekemelıgını fark ettık ve uzman arayısına gırdık fakat ınsanlar o kadar umut tacırıkı hep yanlıs yonlendırıldım, takı ılkokul1.sınıfa gıdene kadar okuldakı rehperlık ogretmenımız bıze hayrıye hanımı tavsıye ettı ve cok olumlu sonuclar aldıgını soyledı, hayrıye hanıma gıttıgımızde kızımınn konusması cok kotu ıdı konusması bozuk oldugu ıcın davranıslarınıda etkılyordu.ve hayrıye hanım sayesınde mutlu sona geldık cok sukur, bu ıs ınanmak ve sabır ısı, eger sızınde cocugunuz yakınınızda bu promlem varsa 1 dakıka bıel dusunmeyın dogru adres hayrıye hanım , bırde cocuklar bızım en hassas yerımzı oldugu ıcın herkes umut tacırlıgı yapıyor dogru yerı merkezı bulmak cok zor gercekten,hayrıye hanım aynı zamanda cocuk psıkolajınede bakdıgı ıcın konusması ıle baska sorunlarımızda duzeldı .bu ısde vıcdan cok onemlı gercekten sızı ıyı yonlendırmek adına, ben cok yere gıttıkden sonra buldum hayrıye hanımı keske 3,5 yasında ılk hayrıye hanımla karsılasaydım,
     4 Beğeni    
Aynur B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 104051
Biz şu anda 7,5 yasındaki oğlumun konusurken (takılma) kekemelik problemi sebebiyle kendisiyle 1 yıl önce tanıştık. Oğlumun yaklasık 2,5 yaşlarında ara ara cok hafif baslayan takılmaları 5-6 yaşlarında ileri düzeye gelmişti, oglum artık kekemelikle karsı karsıyaydı, çevremizdeki kişilerin birseyi yok gecer, daha küçük vb gibi sözleri, zaten ihtiyacım olanı duymamı saglıyordu.. kondrumak istemiyorusnuz, gecicidir sanıyorsunuz, ancak çocugun bunu farketmesiyle buyuyor ve kısır döngüye giriyor.. Oglumun artık bu durumdan rahatsızlıgını dile getirmesi sonucu arastırmalarıma basladım.. çok guvendiğim cocuk doktroumuzun tavsiyesiyle Hayri hn.' la tanışma imkanı buldum, ilk olarak telefonla gorustum, kendisinin telefonda benimle uzun uzadıya konusması bu işe ne kadar gönül verdiğini bana göstermiş oldu.. İşinde o kadar ince eleyip sık dokuyor ki, kendisi artık bitti dedikten sonra gercekten bittiğine inanabilirsiniz.. çok sabır isteyen, vicdan gerektiren bir iş ve Hayriye hn da bu fazlasıyla var, işini layığıyla yapıyor.. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Emeğinizin karşılıgını alıyorsunuz..
     1 Beğeni    
Yunus ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100211
Ben Hayriye Özcan'ı internet sayesinde tanıdım.Klinigine gittigimde heyecanlandım ama güleryüzlülügü ile heyecanımı almıştı.Konusma bozukluğu problemim vardı.Büyük oranda başarı sagladık.Artık daha rahatım insanların yanında ve eskiden çok heyecanlanırdım insanlarla konusurken,takılma korkusu vardı hep onu yendik.Daha önce de farklı konusma merkezleri denemiştim ama hepsi geciciydi.1-2 ay sonra eskiye dönüyordum.Lotus kekemelik de uzman psikologun dediklerini yaparsanız başarı kendiliginden geliyor.Sakin,güleryüzlü,iyi
     3 Beğeni    
Hasan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63247
Eşimin yeğeninde konuşma bozukluğu olduğundan bizden bir araştırma yapmamızı istediler. İnternetten kekemelik üzerine araştırma yaparken sitesini inceleme fırsatı buldum ve Hayriye Hanımla ilk bu site vasıtasıyla iletişime geçtim. İlk randevumuzda Hayriye Hanımın güler yüzü, sıcak ve içten davranışları, ayrıca yaşı küçük olan yeğenimizle olan iletişimi çalışmaya başlama kararımızda büyük etken oldu. Hayriye Hanımın seanslardaki uygulamış olduğu çalışmaların ve yeğenimize öğrettiği taktiklerin sonucunu hızlı bir şekilde görmek bizleri çok mutlu etti. Bu sebeple çok uzakta oturmamıza rağmen (Gebze) hiçbir seansı kaçırmamaya büyük gayret ettik. Hayriye Hanım ile hala iletişim halindeyiz ve yeğenimizdeki gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Hayriye Hanım ile tanışmanızı şiddetle tavsiye ederim.
     6 Beğeni    
Natali
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 61034
merhaba; Hayriye hn benim ve oğlumun hayatında dönüm noktamız 10 yaşında oğlum vardı takılıyordu konuşurken birgün Hayriye hn.kapısını çaldık güler yüzlü ,sıcak kanlı biri kapıyı açtı işte o an kader anıydı.Oğlumla sohpet etti konuşması nı kameraya aldı gelişmeleri gözlemliyebilmek için adını bile rahat söyleyemezken şimdi ağzını kapatmıyor öyle bir konu şuyor ki arkadaşlarıyla sürekli telefonda eskiden hiç telefon konuşamazdı Hayriye hn uyguladığı teknik sayesinde hiçbir sorunumuz kalmadı tek yapmanız gereken kendinizi ona bırakın o sizi engin bilgileriyle sonuca ulaştırıyor öğrettiği teknik de ömür boyu kolunuzda bir bilezik.Bence düşünerek vakit kaybetmeyin doğru adrestesiniz.
     4 Beğeni    
Öznur SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60956
Ben Hayriye Hanımla oğlumun kekemeliğinin tedavisi için çalışmaya başladım.Öncelikle beni etkileyen ilk şey karşı tarafa yaydığı sıcacık, samimi ve güven veren gülümsemesiydi.Zaten bu şekilde de Emirimin sevgisini ve güvenini kazandı.Yaklaşım çok önemliydi tabiiki .Biz çalışmaya başladığımızda EMİR henüz 5.5 yaşındaydı.Kekemelik konusun da çalışmalarımız hızla ve düzenli bir şekilde başladı.Burada önemli olan disiplinli ve düzenli çalışmaydı.Bu disiplini ve özeni Hayriye Hanım Emir'e öyle güzel enpoze ettiki çok kısa bir sürede bize çalışmaların olumlu geri dönüşleri oldu.Bu sırada Emir aynı zamanda da Anaokuluna başlamıştı.Emir'in sosyalleşmesine de çok büyük katkıları oldu Hayriye Hanımın.Biz çok kısa bir sürede kekemeliği yenmeyi başardık.Öyleki Emir anaokulunda kalabalık bir topluluğun karşısında şiirler okumaya başlamıştı bile.Şu an Emir 1. sınıfa gidiyor ve sınıf genelinde okuma hızı ve seriliği açısından en iyi 5 çocuk arasında hatta 1.sırada.Yani anlaşıldığı üzere Hayriye Hanım çok iyi bir iş başardı.O'na çok çok teşekkür ederim.Ben öyle memnun kaldım ki şu an Emir'in sınıfındaki bir arkadaşını da Hayriye Hanıma yönlendirdim.O'nlarda da olumlu gelişmeler var.Can_ı gönülden ve tüm samimiyetim ile diyorum ki; eğer böyle bir probleminiz var ise Hayriye Hanım en güvenilir ve doğru adres.
     6 Beğeni    
Özlem Yıldız
23.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60933
2 yıl önce tanıştığım ve birlikte zaman geçirmekten keyif aldığım bir arkadaşım. İlk tanıştığımız zamanlarda vakalar üzerine konuştuğumuzda işini yaparken ki kaygısını görmek çok hoşuma gitmişti. Bu kaygı olmadan mesleğimizi yaparken ne yazık ki körleşebiliyoruz ve bir süre sonra "her şeyin en iyisini ben bilirim" ruh haline girebiliyoruz. Mesleğini yaparken ki etik yönü, bildiği alanlarda insanlara yardımcı olmak için koşullarını zorlaması (ki bazen kendini çok zorladığını düşündüğüm oluyor), yardımlarının karşılığını aldığında kolayca mutlu olması ve bunu paylaşmasını seviyorum. Çalıştığı alanlarda kendisine rahatlıkla hastalarımı yönlendiriyorum ve bunu yaparken de hastalarımı emin ellere yönlendirdiğimi biliyorum.
     4 Beğeni    
Suna Çetin
20.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60850
Bir tesadüf sonucu tanıştığım Hayriye Hanımla şu anda birlikte çalışmaktayım. İçtenliği, sammiyeti, doğallığı karşısında, kendimi yıllardır tanıdığım bir sıcaklığın içinde buldum. İşinde gösterdiği özen, duyarlılık, kararlılık, ciddiyet beni çok etkiledi. Özellikle çocuklarla kurduğu iletişim ve onlar için gerçekten yardım etme isteği takdire değerdir. Çocuklarınızla ilgili her türlü konuda rahatlıkla danışabileceğiniz ve kendinizi güvenle bırakabileceğiniz, donanımlı, duyarlı, güvenli bir kişidir. Kekemelik ve konuşma bozuklukları üzerine, işinin uzmanı, nadide bir psikologdur. Gülüşü ve gözlerindeki ışıltıda, sizi ne kadar önemsediği duygusunu yaşarsınız. Üzerinde çalıştığı konuları titizlikle takip eder, araştırır. Kendisi ile yaptığım vaka sohbetlerinde bilgisini ve önerilerini çok önemserim. Umarım uzun yıllar birlikte çalışırız, başarıların daim olsun, güzel insan.
     6 Beğeni    
Yakup
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60830
6 yaşında bir köpeğin kovalaması sonucu kekemeliğim başladı ve Hayriye Hanım'la tanışana kadar 16 sene bu rahatsızlığı çektim. 3 aylık fiziksel tedavi ve kekemeliğin altında yatan psikolojik sebeplerle tek tek ilgilenip yoğun bir çalışma ve akabinde 12 aylık bir kontrolle geçen tedavi süreci sonucunda çok şükür bu rahatsızlığımdan kurtuldum. Konuşma bozukluğu bir psikologun seçeceği en zor alanlardan biridir. Ciddi sabır ve zaman isteyen bir iştir. Hayriye Hanım gerçekten bu işi hakkıyla yapan, hastasının iyileştiğini görünce mutluluktan yerinde duramayan biridir. Şu sözü işini ve hastalarını ne kadar sevdiğini gösterir: '' Hayatta olduğum müddetçe rahatsızlığında en ufak bir olumsuzluk olursa yanıma her zaman gelebilirsin.'' Normalde tedavi bittikten sonra kontrol için hastanın doktorunu araması lazım. Fakat Hayriye Hocam sürekli arayıp konuşmamın nasıl devam ettiğini denetlemiştir. 1 yıl öncesine kadar normal konuşmamda bile zorlanıyor iken iki gün önce 50 kişiye 90 dakika süren ilk konferansımı verdim. Her şey için teşekkürler Hocam.
     22 Beğeni    

Hayriye ÖZCAN'ın Kitap ve Yayinlari Hayriye ÖZCAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Uzmanlık Tezi: Sanat Terapisinin Kanser Hastası Çocukların Yaşam Kalitesi Üzerindeki Etkisinin incelenmesi.

Hayriye ÖZCAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hayriye ÖZCAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Suna ÇETİN
Psk.Dnş.Suna ÇETİN
Suna Hanım'ı hem bir dost hem de bir uzman olarak takdir ediyorum. Kendisiyle tesadüfen karşılaştığımız birgünde ve çok kısa bir görüşmemiz olmasına r...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Lotus Psikolojik Danışmanlık ve Kekemelik Merkezi
Kartaltepe Mah. Pelinli Sok. No:18 Daire:6 Bakırköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 005 88 12
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2007
(17 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Hayriye ÖZCAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Hayriye ÖZCAN Mesleki Videolar Videoları
-

08:31
Top