2007'den Bugüne 81,961 Tavsiye, 25,995 Uzman ve 18,198 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Pelin GÜLBAYRAK
Uzman Psikolog - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog - Psikoterapist

Pelin GÜLBAYRAK Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Pelin GÜLBAYRAK

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Uzm.Psk.Pelin GÜLBAYRAK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Pelin GÜLBAYRAK Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Pelin GÜLBAYRAK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Pelin GÜLBAYRAK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Elif ÇELEBİUzm.Psk.Elif ÇELEBİ
Uzman Psikolog Elif Çelebi ile master yaptığımız dönemden arkadaşız. Kendisi alanında yetkin ve yeterliliği bulunan bir uzmandır. Danışanlarına kattığ...
Selen MORAYPsk.Selen MORAY
Uzman Psikolog Selen Hanım ile çalışma arkadaşıyız. Kendisi sıcakkanlı, güler yüzlü ve oldukça pozitif birisi. İşini sevmesi ve bu mesleğe dair öğrenm...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Günlük yaşamınızda zorlandığınız, iç dünyanızda sıkıntı veya sorunlar yaşadığınız zaman terapiye ihtiyaç duymaya başlarsınız. Bu durum karşısında destek alma gereksiniminde bulunabilir ve bu konu hakkında uzman olan kişilerden yardım alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti verdiğim alanlarda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bana site üzerinden, mail yoluyla (pelingulbayrak@gmail.com) veya telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Pelin GÜLBAYRAK Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
DANIŞMANLIK HİZMETİ VERDİĞİ ALANLAR

Bireysel Terapi
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
Yetişkin Psikoterapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Çözüm Odaklı Terapi
Depresyon
Anksiyete
Sosyal Fobi
Sınav ve Performans Kaygısı
Kişilik Bozuklukları (Bağımlı Kişilik, Antisosyal Kişilik, Borderline Kişilik..)
Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Blumiya Nervoza)
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntılar)
İlişki Problemleri
Somatizasyon Bozukluğu
Tikler
Öfke Kontrolü
Özgül Fobi
Uyku Bozuklukları
Alkol ve Madde Bağımlılığı
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Kişilerarası İlişki Problemleri
Dikkat Eksikliği
Konsantrasyon
Çocukluk Çağı Sorunları
Ergenlik Dönemi Sorunları
Bağımlılık (İnternet, kumar, Bilgisayar, Alışveriş..)
Çoğul Kişilik Yapısı
Romantik İlişkiler ve Duygusal Sorunlar...[Devamı...]

Pelin GÜLBAYRAK'ın Makaleleri Pelin GÜLBAYRAK'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

Pelin GÜLBAYRAK Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Pelin GÜLBAYRAK'ın Özgeçmişi
Psikoloji lisans eğitimini Ankara’da bitirdikten sonra Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü inceleyen master tezini yazmış ve Klinik Psikoloji üzerine uzmanlığını almıştır.

Yetişkinlere yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi eğitimi almış olan Uzman Psikolog Pelin Gülbayrak, bireysel seanslarını bu ekollere bağlı kalarak yapmaktadır. Çocuklara yönelik ise, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi yapmaktadır. Kognitif Psikoterapi workshoplarına katılmış; Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi, Cinsel Terapi ve Alkol ve Madde Bağımlılığı üzerine eğitimlerini tamamlamış bu alanda da danışanlarına hizmet vermektedir. Travma Sonrası Stres Bozukluğu, ölüm ve yas üzerine eğitim almış ve çalışmalarına devam etmektedir.
...[Devamı...]

Pelin GÜLBAYRAK Tavsiye Yazıları Pelin GÜLBAYRAK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Elif ÇELEBİ Fotoğraf  Uzm.Psk.Elif ÇELEBİ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

11-01-2017
 TavsiyeNo: 93665
Pelin Hanım ile Yüksek Lisans dönemimizde tanıştık. Kendisi alanında uzman biridir ve eğitimlerin devamlı takipçisidir. Mesleğinde yeniliğe açık, sosyal ilişkilerinde başarılı bir insandır. Güler yüzü sayesinde kendinizi huzurlu hissedeceğinizden eminim. Çalışma alanı olan psikoloji ve akademik çalışmalarda başarısını kolayca gösteren aktif bir meslektaşımdır. Uzman Klinik Psikolog Pelin Gülbayrak'ı danışanlarına ve birlikte çalışmayı düşünen meslek elemanlarına gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 eh (Danışan)
 IP: 212.252.20.CZ

31-05-2016
 TavsiyeNo: 88317
Pelin hanımla beraber tamamladığımız bu 7.seansımız. Ona geceleri uykumla alakalı sıkıntılarım için başvurmuştum. Geceleri hayatımda yaşadığım en ufak sıkıntıları bile düşünmem uykumu kaçırıyor ve sabahları erken kalkmak zorunda olduğum halde uykusuzluk yaşıyordum.Gece uykusuz kaldığım için gündüz kendimi yeteri kadar işe veremiyordum. Bu da bütün hayat akışımı etkiliyordu. Bunun üzerine sıkıntılarım çoğalıyor gece bunları daha da çok düşünüyordum. Geceleri yaşadığım bu düşüncelerle ilgili sıkıntıları pelin hanımla konuştuk ve sebeplerinin neler olduğunu bulduk. Bunlarla ilgili tedavi aşamasına geçtik 7.seanstayız. Geceleri uykusuzluğum büyük ölçüde ortadan kalktı yaşadığım sıkıntılarımla savaşacak gücü pelin hanım sayesinde ortaya çıkardım. Benim sorunumla kendi sorunuymuş gibi ilgilendiği için çok teşekkür ederim herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 E.E (Danışan)
 IP: 188.57.141.ZJY

09-05-2016
 TavsiyeNo: 87761
Pelin hanimla bir tanidigim vasitasiyla tanistim. Kendisine bazi konulardaki takintilarim yuzunden basvurdum. Buna ek olarak mutsuzluk ve hayatta tahammulsuzlugum vardi. Bu durum beni rahatsiz ettigi icin profosyonel hizmet almaya karar verdim. Pelin hanim bu konuda bana cok yardimci oldu. Seanslarin ne sekilde ilerleyegini anlatti ve bunun sonucunda 5.seansimizi tamamladik. Kendi sorunlarimla bogusmaktan sıkıldıgim icin bana oldukca destek olan pelin hanima tesekkurlerimi iletiyorum. Kendimi suan ilk geldigim gunden cok daha iyi hissediyorum. Cevremdekiler bendeki bu degisimin farkinda ve bu farkindalik benioldukca mutlu ediyor. Danisanini cok iyi anladigi ve gozlemledigi icin herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

Selen MORAY Fotoğraf  Psk.Selen MORAY
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

08-05-2016
 TavsiyeNo: 87735
Psk.Pelin GÜLBAYRAK ile çalışma arkadaşıyız. Kendisi mesleki açıdan idealist, her daim öğrenmeye açık bir insandır. Empatik, ön yargısız, açık fikirli görüşleriyle bir psikologta olması gereken kişilik özelliklerini bütünüyle taşımaktadır. Hem mesleki bilgisi hem de alanındaki tecrübesiyle öne çıkan bir psikologtur. Danışanlarına yardımcı olmak için elinden gelen çabayı gösterir, onların sorunlarıyla adeta kendi sorunlarıymış gibi savaşır. Kendisini, onunla çalışmayı düşünen danışanlara güvenle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 E.Ö. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.240.52.YJD

07-05-2016
 TavsiyeNo: 87717
Merhaba, Pelin Hanım ile önceden iş arkadaşıydık. Kendisini uzun zamandır tanıyorum. İdealist ve işini çok seven birisi. Alanında kendisini geliştirmek için çaba sarf eden, öğrenmeye açık ve empati yeteneği olağanüstü birisi. Dinlemeyi ve karşısındaki kişiyi doğru bir şekilde anlaması ve ona uygun yaklaşması her zaman için takdir ettiğim bir özelliğidir. Kendisini uzman olduğu alanlarda gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Mesleğini severek yapması ve sorumluluk sahibi olması, güler yüzlü ve sıcakkanlı olması terapiye gelmeleri için danışanlarına artı puan kazandıracak özelliklerindendir.
     Beğenin    

Yağmur Gözde YERLİKAYA Fotoğraf  Uzm.Psk.Yağmur Gözde YERLİKAYA
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

06-05-2016
 TavsiyeNo: 87693
Birlikte çalıştığım arkadaşım Pelin Hanım'ı gerek eğitimi ve mesleki yetkinliğine verdiği önem, gerekse danışanlarıyla olan ilişkisi ve ilgili duyarlı kişiliği olsun, bir çok açıdan takdir ettiğimi belirtmek istiyorum. Kendisinin yardıma ihtiyaç duyan bireylere içtenlikle yardımcı olma isteği içinde olması başarısının önemli sebeplerinden biridir. Bu samimiyette olduğu için, ayrıca onu tanıdığım ve birlikte çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Kendi yakınlarım dahil herkese Pelin Hanım'ı içim rahat şekilde tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 özge uSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.102.78.ZJZ

01-05-2016
 TavsiyeNo: 87589
Arkadaşımın tavsiyesi ile kendisiyle iletişime geçtim. Üniversite sınavları için oldukça sınav kaygım , sınav stresim vardı ta ki pelin hanımla tanışana kadar.. 4 seans sonunda çok aşama ilerledik. kendimi oldukça rahat hissediyorum . Kendisi oldukça bilgili , güler yüzlü yaşı fazla olmadığından bizim gibi gençlere daha yakın hissettiriyor kendisini. Kendi buralara nasıl gelmiş ,bu yaşına kadar nasıl bu kadar tecrübe edinmiş bütün olanaklarını bana sundu. Bu yüzden herkese tavsiye ediyorum ..
     Beğenin    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Pelin GÜLBAYRAK'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Yazarlar : Albert Ellis, Aaron Beck, Irvin Yalom


Pelin GÜLBAYRAK'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bağdat Caddesi Ethem Efendi Sok. 22/1 Caddebostan/Kadıköy
İstanbul

Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2013
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Pelin GÜLBAYRAK'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Pelin GÜLBAYRAK'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Pelin GÜLBAYRAK Mesleki Videolar Videoları
-

depresyon, obsesif kompulsif bozuklu, anksiyete, kaygı, terapi, bireysel terapisi, sınav kaygısı, uyku bozukluğu, yeme bozukluğu, sosyal fobi, özgül fobi, kişilik bozukluğu, panik atak, panik bozukluk, ilişki sorunları, öfke, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, somatizasyon bozukluğu, obezite, performans kaygısı, ruh sağlığı, duygu durum bozuklukları, iletişim problemleri, agarofobi, stres, bipolar bozukluk, takıntı, travma, travma sonrası stres, ruhsal bunalım, özgüven, motivasyon eksikliği, manik depresif bozukluk, somatoform bozukluk, hayvan korkusu, anoreksia nervoza, alışveriş hastalığı, gelecek kaygısı, internet bağımlılığı, kayıp ve yas, etkili iletişim, agresif kişilik, tahammül, antisosyal kişilik, bağımlı kişilik, çocuk psikolojisi, yetişkin psikoterapi, ergen psikoterapi


09:10
Top