2007'den Bugüne 92,429 Tavsiye, 28,232 Uzman ve 19,994 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Aysun AKTAŞ
Uzman Psikolog - İstanbul
Uzm.Psikolog/ Psikoterapist/ Sanat Terapisti

Aysun AKTAŞ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

14

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Aysun AKTAŞ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

81
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Aysun AKTAŞ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Aysun AKTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Serap ALTUPsk.Dnş.Serap ALTU
Serap alanında uzman ve mesleğin etik kurallarına uyan profesyonel uzman bir arkadaşım. Sağlık alanında ve özellikle Ruh sağlığı alanında bu kadar y...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Bireyin kendi başına kanatlanmasına destek olmak Psikolojik yardım hizmetlerinin temel ilkesidir. Ruh sağlığı hizmetlerinde amaç,danışana yolunda ki engelleri fark ettirerek, harekete geçmesini sağlayacak gücü kazandırmaktır.Danışanın haklarını korumak ve desteklemek en önemli ilkelerdendir. Danışanlar arasında ırk, cinsiyet, cinsel kimlik tercihi, din ve düşünce ayrımcılığı yapılmaz. Gizlilik ilkesi esastır.
 
Aysun AKTAŞ'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Sante Psikoloji
Bulgurlu Mah.Alemdağ Cad.Üsküdar
İstanbul
Adres 2:
Bağdat Caddesi. Kadıköy
İstanbul
Uzm.Psk.Aysun AKTAŞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1976 (48 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
19 Mayıs Üniversitesi (1999 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Aysun AKTAŞ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Anksiyete Bozuklukları
Panik Atak
Obsessif Kompulsif Bozukluk
Tramva Sonrası Stres Bozuklukları
Kayıp ve Yas
Ayrılık
Özgüven Problemleri
Öfke Kontrolu
Yeme Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları
Çift ve Aile Danışmanlığı
Sanat Psikoterapisi
Bireysel Psikoterapi
Bütüncül Psikoterapist
Psikodinamik Psikoterapi
Bilişsel Davranışçı Psikoterapi
Varoluşçu Psikoterapi
Grup Terapileri
Çocuk/Ergen/Yetişkin Danışmanlığı
Projektif ve Objektif Testler
Nörolojik Testler

Aysun AKTAŞ Özgeçmis CV Uzm.Psk.Aysun AKTAŞ'ın Özgeçmişi
Kısa Özgeçmiş:
19 Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bitirdi. 2012 yılında İstanbul Ar-el Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlık derecesini aldı.
2008-2010 yılları arasında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği tarafından Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin (EABCT) eğitim standartlarına uyumlu olarak Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından “Kognitif ve Davranış Terapilerinin Temel İlkeleri ve Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarının Tedavisinde Kullanımı” alanında verilen 200 saatlik teorik eğitim ve süpervizyonları tamamladı. 2020 yılında Dr. Tahir Özakkaş tarafından verilen “Bütüncül Psikoterapi” eğitimine başladı. 288 saatlik teorik kısmı tamamlamıştır ve formülasyon aşamasındadır. 2021 yılında Prof. Dr. Doğan Şahin’den “Aktarım Odaklı Terapi” eğitimini almıştır. Farklı isimlerden aldığı süpervizyonlar devam etmektedir.
...[Devamı...]

Aysun AKTAŞ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Handenur Aktaş
18.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98632
Sosyai hizmetler 2.sınıfta okuyorum.Bu mesleği tercih etmemde Aysun Aktaş Özkafacının çok büyük etkisi oldu.Onun mesleğine olan saygısı,çalışkanlığı ve etik değerlere bağlılığı beni herzaman etkiledi.İleride insan psikolojisi üzerinde çalışacak biri olarak benim için vebir çok kişi için örnek alınabilecek kişidir.Mesleki başarıları dışında mesleğinde maddi kazanımların dışında manevi kazanıma da çok önem veren biri olarak değerli bir insandır.Başarılarının devamını diliyorum..
     2 Beğeni    
Kadriye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Temmuz.2009
TavsiyeNo: 25149
Aysun hanımı,bu site vasıtasıyla tanıdım.Ergen bır kızım vardı ve problemler yaşıyorduk.Endişelerim vardı.Daha sonra bir psikolog ararken bu siteyi keşfettim.Aysun hanım hakkında yazılan şeyleri okuyunca ,bende randevu almaya karar verdim.Şuan söyleye bilirimki çok isabetli bir karar vermişim.Kkısa bir süredir kendisine gitmemize rağmen çok büyük değişimler yaşıyoruz.Herkese Aysun hanımdan danışmanlık almalarını rahatlıkla tavsiye edebilirim.İşini ciddiye alan,sosyal sorumluluk duygusu çok gelişmiş bir insan.
     4 Beğeni    
Sevim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Aralık.2008
TavsiyeNo: 18209
Oğlum okula gitmek istemiyordu.Ve her okul dönüşü eve altını ıslatmış bir şekilde geliyordu.Dersleri çok gerilemişti.Normalde başarılı olan çocuğumdaki bu değişimi bir türlü anlayamıyordum.Sınıf öğretmenimiz bize Aysun hanımı tavsiye etti.Aysun hanımın yoğunluğundan dolayı biraz kendisine güç ulaştık.Ama sonunda seanslarımız başladı.kısa sürede sonuç almaya başladık.Oğlum hakkında aslında bilmedİğimiz pek çok şeyi aysun hanımdan öğrendik.Çok samimi ve içten biri olması oğlumun ona güven duymasını sağladı.Çok güzel sonuçlar elde ettik.Emeğimizin ve maddi olarakta verdiklerimizin karşılığını almak bizi sevindirdi ve oğlumuz adına umutlandırdı.Aysun hanıma içtenliği ve arkadaşça tavırlarından dolayı,ve bizi anladığı için çok teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
İsmail A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Aralık.2008
TavsiyeNo: 18097
Nişanlımla bazı problemlerimiz vardı.Birbirimizi çok sevmemize rağmen bitürlü anlaşamıyorduk.psikolojik olarak nişanlımında ısrarıyla destek almaya karar verdik.Aysun hanıma gittik.aslında çokta büyük beklentimiz yoktu.Fakat seanslar başladıktan sonra sanki bende bir şeyler değişmeye başladı.herzaman kendi doğrularından şaşmayan biriydim,fakat aysun hanım şunu bana farkettirdi,ben biraz olayları tek taraflı olarak değerlendiriyormuşum ve herzaman kendi doğrularımın tek doğrular olduğunu savunduğumu farkettim.iş ve özel hayatımda çok şeyler değişti terapiye başladıktan sonra,aysun hanıma çabalarından ve bizden vazgeçmediği için teşekkür ediyorum.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     1 Beğeni    
Galıp K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Aralık.2008
TavsiyeNo: 18043
uzun zamandır oğlumun bazı sıkıntıları vardı.anaokuluna yolluyorduk. fakat gitmek istemiyordu,gittiğinde ise sürekli arkadaşları ile kavga ediyordu.diğer çocukların aileleride bu durumdan rahatsız oluyorlardı.artık çok bunalmıştık bu sorunlu davranışları bizi telaşlandırmaya başlamıştı.bizde aysun hanıma tavsiye üzerine gittik.gerçekten insan olarak en başta çok iyi biris,işini çok seviyor.bu bizede yansıdı,bizi sabırla dinledi,sakinleştirdi.kendiside anne olduğu için bizi iyi anladığını düşündüm.eşim ,aysun hanımı çok sevdi,şuan her başımız sıkıştığında rahatça arayabileceğimiz,danışabileceğimiz bir uzman olduğunu düşünüyorum.yurt dışında uzun süre kalmış ,çok çeşitli insanlarla karlışaşmış,insanları çok iyi anlayabiliyor.işinin uzmanı ,uzmana ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Sabahat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Aralık.2008
TavsiyeNo: 17747
Kızımla ilgili bir takım sorunlarımız vardı. Aileiçinde de ve akrabalar arasındada kimseyle paylaşamıyorduk.Çünkü biraz tutucu bir çevremiz vardı.Birgün bir arakadaş toplantısında,komşularımı konuşurken duydum,onlarında çocuklarıyla ilgili problemleri varmış,ve güzel sonuçlar almışlar.Bende internet vasıtasıyla telefonlarına ulaştım.Kızımla problemlerimiz çok ciddiydi,sorunlarımız çoktu.Ama Aysun hanımı görürgörmez içim ısındı.çok samimiydi,bize herkonuda çok yardımcı oldu,kendisiyle çok sık görüştük.Maddi ve manevi anlamda bize çok yardımcı oldu.Böyle işini severek yapan,insanlara bu kadar değer veren bir insana ulaşmak ile çok şanslı olduğumu düşünüyorum.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     3 Beğeni    
Muharrem Karadayı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Aralık.2008
TavsiyeNo: 17738
Kızım ilk okul 1 e başlamıştı tüm arkadaşları heceliyerek okumaya başlamıstı ama kızım henüz harfleri bile öğrenememişti.Yeni sistem farklı olduğu için bende çok fazla yardım edemiyordum. Eşimin arkadaşının tavsiyesi ile Aysun hanıma gittik. Birtakım test ve değerlendirmeden sonra kızımın öğrenme ile ilgili birtakım sorunların olduğunu söyledi. Yapılması gerekenler ve tutumlarımız konusunda bizi bilgilendirdi. Şuan kızım okuyabiliyor ve önerdiği öğrenme şekliyle bilgiyi verdiğimizde bir promlem yaşamıyoruz.Tüm promlem yaşayan ailelere Aysun hanımın vereceği tavsiyelerini dinlemelerini öneririm.
     3 Beğeni    
Safiye Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17592
Aysun hanıma kızım için gitmiştik.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Aysun hanıma ulaştık.Kızım ilkokula başlamıştı sınıf arkadaşları okuma ve yazmayı çözmelerine rağmen ,kızımda hiç bir gelişme yoktu.Bu durum artık bizi endişelendirmeye başlamıştı.Aysun hanıma gittikten sonra kızıma birtakım testler uyguladı.Daha sonra bize o güne kadar hiç duymadığımız DİSLEKSİ diye bir bozukluktan bahsetti.Neyapacağımızı şaşırmıştık.Ama aysun hanımın yardım ve destekleriyle kızım için en uygun çalışma planını uygulamaya başladık.Çok uğraştık ve hala çabalarımız devam ediyor.Aysun hanım bize çok yardımcı oldu.Hala görüşüyoruz,söylediklerini harfiyen uyguluyoruz ve çok başarılı sonuçlar elde ettik.Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Ebru
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17388
Bu siteyi görünce çok sevindim.Aysun hanımın adını görünce ve yazılanları okuyunca şaşırmadım,işini çok iyi yapıyor.Evliliğimde uzun zamandır problemlerim vardı.Aysun hanıma bir dost tavsiyesi ile gittim.Çok iyi geldi,Şua çok daha öbjektifim.Evliliğim yoluna girmeye başladı,problemler çözülmeye başladı.Tüm çiftlere sorunları varsa Aysun hanımdan danışmanlık almalarını tavsiye ederim.Çok sıcak,çok samimi bir insan.Danışanlarını sahipleniyor.Eğitini yurt dışında tamamlamsı başarısında etkili.Bizlere gösterdiği saygı ve içtenlik kendimizi daha rahat ifade etmemizi sağyıyor.
     4 Beğeni    
Ayşe Tuba Karagöz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17361
Aysun Hanımla staj yaptığım eğitim danışmanlık merkezi sayesinde tanıştım. Kendisi hem danışanları için iyi bir danışman hemde beraber çalıştığı insanlar için iyi bir çalışma arkadaşı. Aydınlatıcı bilgi ve deneyimin bütünleştiği bir danışman. Samimi tavırları danışanların çekingenliğini atmasını sağlarken, profesyönel yaklaşımı sorunların çözülmesinde onu tercih etme nedeni oluyor diye düşünüyorum. Çocuklarla ileşimi gayet başarılı. Çocuğun dünyasına girip onun gibi düşünebilmek onu anlamak ve çocuğun yapısına göre ,ihtiyaçlarına göre döküman sunmak noktasında son derece hassas. Böylece daha kısa zamanda daha çok ilerleme ve verim sağlanıyor. Bu da hem ailenin hem çocuğun şevkinin artması yönünde pozitif etkiyi güçlendiriyor.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Günay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2008
TavsiyeNo: 16648
Aysun hanımın,bu sitede olduğunu görünca bende birşeyler yazmak istedim.En sıkıntılı anımızda bize çok büyük yardımları oldu.Oğlum çok hareketli,geçimsiz bir çocuktu.Artık okuldan ve komşularda gelen şikayetler ayyuka çıkmıştı.Bir süredir pğlum Aysun hanımla görüşüyor ve onun eğitim programlarına katılıyor çok değişti.Böyle samimi ve içten bir psikoloğu herkese tavsiye ederim.İşine bukadar sarılan ve danışanlarını bukadar sahiplendiği için ,seanslarında çok daha kısa sürede başarıya ulaşıyor.Eğitimler ise çok faydalı,özellikle oğlumun katıldığı dikkat geliştirme programının çok faydasını gördük.Yurtdışında eğitim almış ve çalışmış olmasının başarısında çok etkili olduğunu düşünüyorum.Bizim sizler gibi insanla ihtiyacımız var.
     6 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16495
Erkek kardeşimi kendisine götürmüştük. Kardeşim okul konusunda çok isteksizdi. Hiç bir ideali olmayan bir çocuktu. Anneme babama bize karşı çok tersti terbiye sınırlarını zorluyordu.Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Aysun hanıma ulaştık. Kendisi hem profesyonel hemde kişilik olarak çok kaliteli birisi. Kardeşimde gerçekden bir kaç senasdan sonra düzelmeler başlamıştı. Derslerıne daha fazla zaman ayırmaya başlamıstı. Sınıfta kalıcaktıki aldığı destekle çok şeyleri başardı ve şuanda çok güzel bir bölümde okuyor. Artık Bir ideali var Kendisi Bilgisayar Programcısı olmak istiyor.Aysun hanımın ilgisi alakası desteğiyle büyük gelişmeler gösterdi.Kardeşim şuanda çok iyi durumda ve hala Aysun hanımla görüşüyor hasta olarak değil abla ,arkadaş gibiler. Bence en önemli şeylerden biriside hastayla iyileştıkden sonrada irtibatını kopartmaması. Gerçekden aldığı eğitimlerin ve kendi kalitesini çok güsel birleştirerek hizmet veriyor. Herşey için teşekkürler Aysun hanım..
     5 Beğeni    
Fuat C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16352
on yaşındaki kızıma geçen yıl Aysun hanıma tavsiye üzerine götürdüm, dikkat eksikliği eğitimi ve oku çizgi yorum eğitim proğramlarına katıldı.Programlara kadar okul başarısı düşüktü,sosyal ilişkileri arkadaşları ile iletişimi zayıftı derslerine çalışmak istemiyordu, bu eğitim programlarina katılmasının cok faydalarını gördük, şuan kızımda çok büyük değişiklikler oldu, dikkat düzeyi şuan daha iyi dikkatli ve arkadaşları ıle ılişkileri düzene girdi, sosyal bir çocuk oldu, Aysun hanıma çok teşekkür ederiz, bu eğitim programları çok faydalı. Teşekkurler
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     3 Beğeni    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16223
Aysun hanıma kuzenimi götürmüşdüm, gerçkten problemli bir çocukdu, daha önceden bikaç uzamana daha gitmişdik ama olumlu sonuç alamadık..hatta kuzenim 2. sefere gitmek bile istemedi..ama Aysun hanım işinde gerçekten tam bir uzman..ilk sefer görüşmemizden sonra kuzenim ikinciye kendisi gitmek istedi ve şuan biz bile tanıyamıyoruz onu, büyük değişim katetti...herzaman sorunlu, hiçbirşeyden memnun olmayan, insanları huzursuz etmekden zevk alan, anne ve babasının kavga etmesinden büyük haz alan bir çocukdu.şimdi ise tamamen sosyal, arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kuran, hayatla barışık bir çocuk oldu... Teşekkür ederiz Aysun Hanım bunların hepsi sizin sayenizde oldu...
     2 Beğeni    

Aysun AKTAŞ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Ebru Sanatı / Seramik

Sevdigi Sözler : Biraz soluklan ve sonra tekrar dene...


Aysun AKTAŞ'ın Kitap ve Yayinlari Aysun AKTAŞ'ın Basılı Kitap ve Yayınları
1. Effect of art psychotherapy using marbling art on depression, anxiety, and hopelessness in female survivors of domestic violence with PTSD ( The Arts İn Psychotherapy, 2020)
2.Kaostan Düzene Geçiş: Ressam Fikret Mualla Saygı'nın Yaşamına Bütüncül Bakış ( Dergi Park, Bütüncül Psikoterapi Dergisi, 2022)

Aysun AKTAŞ'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
SEPI (Society for Explorationof Psychotherapy Integration)
IAPSP (Internatıonal Association for Psychoanalytic Self Psychology )
Sanat Psikoterapileri Derneği
Psikoterapi Enstitüsü Deneği
Kognitif Davranış Terapileri Derneği (KDTD)
Türk Psikologlar Derneği

Aysun AKTAŞ Sigorta ve Ödeme Bilgileri Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sigortalar ve Ödeme Bilgileri
Özel sigorta ve Sgk anlaşması YOKTUR.

Aysun AKTAŞ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Aysun AKTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Serap ALTU
Psk.Dnş.Serap ALTU
Serap alanında uzman ve mesleğin etik kurallarına uyan profesyonel uzman bir arkadaşım. Sağlık alanında ve özellikle Ruh sağlığı alanında bu kadar y...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Sante Psikoloji
Bulgurlu Mah.Alemdağ Cad.Üsküdar
İstanbul
Adres 2:
Bağdat Caddesi. Kadıköy
İstanbul
Uzm.Psk.Aysun AKTAŞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 485 76 80
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1976
(48 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
19 Mayıs Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1999
(25 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Aysun AKTAŞ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Aysun AKTAŞ Mesleki Videolar Videoları
-

21:26
Top