2007'den Bugüne 83,150 Tavsiye, 26,211 Uzman ve 18,446 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Funda DOĞAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

7

[Uzm.Psk.Funda DOĞAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Funda DOĞAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

6
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Funda DOĞAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Funda DOĞAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Funda DOĞAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
-Depresyon

-Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları : Panik Atak, Sosyal Fobi, Özgül Fobiler (Klostrofobi, kedi-köpek fobisi vb….), Performans Kaygısı

-Öfke Kontrol Problemi

-Asabiyet/sinir

-Obsesif Kompulsif Bozukluk / Takıntılı düşünce ve davranışlar

-Stres ile baş etmede zorlanma

-Özgüven problemleri

-Çocukluk çağı travmaları

-İhmal, istismar ve şiddet

-Travma sonrası stres belirtileri

-Kayıp ve yas süreci

-Bağımlılık (alkol ve madde bağımlılığı)

-Cinsel Problemler (vajinismus, ağrılı cinsel ilişki, orgazm bozukluğu, cinsel isteksizlik vb.)

-Kişiler arası ilişkilerde sorunlar ve çatışmalar

-Yeme bozuklukları

-Psikolojik kökenli fiziksel sıkıntılar

-Anlam arayışı, umutsuzluk, yalnızlık gibi varoluşsal konular

-Kendisi anlama ve tanıma isteği

-Kişisel gelişim

Funda DOĞAN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Funda DOĞAN'ın Özgeçmişi
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Daha sonra terapi yapabilmek için gerekli olan uzmanlığı almak amacıyla Ortadoğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında alanında deneyimli akademisyenlerin eşliğinde seanslar yürüterek terapi alanında deneyim kazanmıştır. Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nde, ODTÜ Sağlık ve Rehberlik Merkezi’nde ve AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesi’nde çalışmalarda bulunmuştur.

Birçok sosyal projede etkin olarak görev almıştır. Mahkûmlarla tiyatro çalışmalarında bulunmuş; eğitimde şiddet konusunu işlemenin önemi üzerine araştırma yapmış, Hindistan’da bu amaçla kurulmuş özel bir okulun programına katılmış ve araştırmasını orada paylaşmıştır. Ayrıca barış ve çatışma çözümü üzerine birçok seminer ve eğitime katılmıştır. Bu eğitimler sırasında gözlemlediği ve sorguladığı bir nokta; yaşanılan travmatik deneyimlerin birçok olumsuzluğa neden olmakla birlikte, kişinin hayatında olumlu bir değişimle ilişkili olup olamayacağı noktası olmuştur ve bu sorgulamadan yola çıkarak yüksek lisans tezinde “travma ve yardım etme “ davranışı arasındaki ilişkiyi incelemiştir.

Kurumlara yönelik çeşitli eğitimler ile Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yarı zamanlı psikoloji dersleri vermektedir. Ergen ve yetişkinler ile terapi yapmaktadır. İstanbul dışında yaşayan kişiler ile online terapi yürütmektedir.

Funda DOĞAN Tavsiye Yazıları Funda DOĞAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Dr. Psk. Derya Gürcan Yıldırım (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.107.229.YCZ

13-10-2016
 TavsiyeNo: 91007
Uzm. Psk. Funda Doğan'ı ODTÜ klinik psikoloji programından tanımaktayım. Kendisi ile danışan takibi yaptığımız klinikte, akademik paylaşımların olduğu dersler ve toplantılarda, ve süpervizyon ortamında birlikte çalışabilme fırsatımız oldu. Funda Doğan ODTÜ'de aldığı kaliteli eğitimin yanı sıra, kendi kişisel becerileri ve mesleğine olan ilgisi ile kendisini geliştirmiş ve sürekli geliştirmekte olan bir psikoterapisttir. Funda Doğan, danışanlarına yardımcı olma hedefini etik ilkelerden asla ödün vermeden yerine getiren bir klinik psikologtur. Ayrıca, kişilik olarak yardımsever, güler yüzlü ve içten oluşu olumlu yönlerindendir. Bir klinik psikolog olarak, meslektaşımı psikoterapist arayan tüm danışanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 İbrahim öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.240.43.L

26-01-2017
 TavsiyeNo: 94084
Ben isteyerek başlamamıştım. Annem götürmüştü. Annemle çok tartışıyorduk, ergenliğimin zor geçtiğini söylüyordu. İçime kapanık biriyimdir çok anlatmayı sevmem açıkçası. O zamanlar çok anlatmaya değerde görmüyordum. Herkesin yaşayabileceği şeyler diye düşünüyordum. Annemin abartması gibi geliyordu. Zaten seanslar böyle başladı. Kendisine annemin abarttığını söyledim. Annemin beni zorla getirdiğini, bu yüzden sinirli olduğumu anlattım. O bana başka hangi konularda çatıştığımızı sordu. Bu şekilde başladı. Zamanla alıştım anlatmaya. Öfkemi göstermek için başka başka yollar öğretti bana, ya da konuşmanın başka yollarını öğretti. Benim için çok iyi oldu öğrendiklerim.
     Beğenin    

 Örnek_öğrenci (Danışan)
 IP: 78.184.195.

13-11-2017
 TavsiyeNo: 100254
Kendisini internetten buldum. Psikiyatristim klinik alanında uzmanlık derecesi almış bir psikologa gitmemi söylemişti. Kendisini uzmanlığı olduğu için ve iyi okullardan aldığı için tercih ettim. Süreçten memnun kaldım. Beklentilerim gerçekten karşılandı. Hayatıma farklı bir noktadan bakmaya başladım. Kendime kızdığım anlarda söylediğim şeyler için bir keresinde bana; bu sözleri bana tekrarlayarak bir başkası size bunları söylese ona belki de çok kırılırdınız demişti. Orada çok etkilenmiştim. Başkası derse konuşmazdım hakikaten o kişiyle bir daha. Kendime karşı ne kadar acımasız olduğumu fark etmeye başladım. Nasıl bunu öğrendiğimi konuştuk. Çocukluğa indik orada. Bu kısım hayatımı çok değiştirdi. Çünkü kendime karşı olan yetersizlik, kusurluluk, utanç ve suçluluk duygumun nasıl oluştuğunu anlamış olduk. Şimdi kendimi daha çok seven biriyim. Ve bana kitap önerdi. O kitapta çok yardımcı oldu. Süreci hızlandırmak, sizin için daha verimli hale getirmek için elinden geleni yapıyor.
     Beğenin    

Aydan AYRIK Fotoğraf  Psk.Aydan AYRIK
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

09-05-2017
 TavsiyeNo: 96556
Funda hanımla yaklaşık bir buçuk yıldır birlikte çalışıyoruz. Kendisinin mesleki alandaki başarısı takdir edilecek niteliktedir. Kendini mesleki alandan geliştirmeyi seven, mesleki araştırmalar yapan, çeşitli proje ve çalışmalar da yer alan, mesleğinde uzman bir psikologtur. Danışanlarına karşı tutumunu, özverili oluşunu daima takdir ettiğim bir arkadaşımdır. Danışanlarıyla yapmakta olduğu çalışmalar da verimli ve başarılı sonuçlar elde etmektedir. Mesleki alanda çıkardığı başarılı sonuçların devamını diliyorum.
     1 Beğeni    

 I.K (Danışan)
 IP: 46.154.115.ZJF

05-01-2018
 TavsiyeNo: 101281
Funda hanimi kardeşim benim için buldu. Iyi ki de buldu. Sakin, cana yakın, elestirmeyen biri. Böylece rahatca kendimi anlatabiliyorum ve kendi doğrumu keşfediyorum. Terapi daha hızlı olsun diye şema terapi ile ilgili bir kitap tavsiye ediyor. Çok işime yaradı ve terapiyi hızlandırdı da. hayatımın çamaşır makinesi gibi dönüp dönüp tekrar nasıl aynı noktalara geldiğini fark ettim Funda hanım sayesinde. Bu nokta degim icin gerekli yolu gördüğüm noktaydı. Şema terapi biliyor, donanımlı biri. Bu sayede sizi iyi anliyor. Hiç unutmuyor ve size yeri geldiğinde hatırlatıyor. Sizde ki değişimleri takip ediyor. Memnun kaldim. Tavsiye ederim herkese.
     1 Beğeni    

 F. P. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.104.96.YYJ

28-04-2017
 TavsiyeNo: 96338
Kendisi Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden dönem arkadaşım. Hayat görüşü, sosyal meselelere yaklaşımı, samimi ve dürüst oluşu gibi iyi bir terapist olmasını destekleyen özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Kendisi ile zaman zaman pratik ve teorik anlamda çeşitli paylaşımlarda bulunmaktayız. Bu paylaşımlardan gözlemlediğim şey teorik olarak yeterli donanıma sahip olduğu ve işine kendini adayan biri olduğudur. Ayrıca kendini geliştirmeye devam ediyor olması ve kapsamlı araştırmalar yapmaktan kaçınmaması mesleki anlamda gereken motivasyonunun olduğunu ve alanıyla sıkı bir ilişki içerisinde olduğunu göstermektedir. Kendisini psikoterapi sürecine başlamayı düşünen herkese önerebilirim.
     1 Beğeni    

 MUSTAFA ÖNÜL (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.181.38.FF

26-01-2017
 TavsiyeNo: 94085
funda hanım ıle aynı klinikte çalısıyoruz. dikkatimi çeken birkac nokta var. 1. danısanlarının devamlılığı. yani ilk gelen kisi psikologu begenmezse yeni bir randevu istemeyebilıyor. funda hanımın danısanları devamlılık gosteriyor. 2. funda hanım seanslardan once mutlaka seansa hazırlık yapıyor. bırcok psıkologta bunu gormedım. bu da işine ve danısanlarına saygı gosterdigini hissettiriyor. 3. odtü mezunu olması ve tam bir psikolog olması için gerekli tüm egitimleri almıs olması onu diger psıkologlardan ayrı bır yere tasiyor. basarılarının devamını dılerim funda hanım...
     4 Beğeni    

Funda DOĞAN'ın Öykü ve Şiirleri Funda DOĞAN Tarafından Yazılan Öykü ve Şiirler
 • Her Şey Dile Gelmez Dedi..

 • Funda DOĞAN'ın Kitap ve Yayınları Funda DOĞAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
  Doğan, F. (2015). The mediating role of the posttraumatic growth in the relationship between posttraumatic stressand prosocial behavioral tendencies. Yayınlanmamış Yüksek Lisans Tezi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Ankara.


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  Adres 1:
  Kadıköy Psikolojk Danışmanlık
  Rasimpaşa Mah Mühendis Sarı Ali Sok. No: 1 Kat Asansörle 3. Kat.
  İstanbul

  Adres 2:
  Şahsi Ofis
  Gayrettepe Mahallesi, Yıldız Posta Caddesi, Vefabey Sokak, Yeşil Apartmanı No:7/16 Beşiktaş / İstanbul
   

  Telefon Numaraları

  Telefon 1 :
  0(544) 398 33 80
  İnternet Sitesi
  E-Posta
  Kişisel Bilgileri
  Mezun Olduğu Üniversite
  Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji
  Mezuniyet Yılı
  2013
  (7 yıl önce)
  Yüksek Lisans
  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
  Hızlı Mesaj Araçları
  Kişisel skype hesabı
  Sosyal Medya
  Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

  Funda DOĞAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
  İngilizce


  Funda DOĞAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
  -

  Funda DOĞAN Mesleki Videolar Videoları
  -  11:17
  Top