2007'den Bugüne 92,577 Tavsiye, 28,263 Uzman ve 20,024 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Canan DOĞAN
Diyetisyen - İstanbul

Canan DOĞAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi29 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

29

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Canan DOĞAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

68
(%98.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Canan DOĞAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Canan DOĞAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ferin BATMANDyt.Ferin BATMAN
Ferin'le Hacettepe Üniversitesi'nde beraber okuduk.Üniversite yıllarından beri Ferin i tanıyan bir meslektaşı olarak onu çalışkan, disiplinli, araştır...
Yeşim TÜNAL GÜZEYDt.Yeşim TÜNAL GÜZEY
İstanbul
Diş Hekimi

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
1984-Hacettepe Üniversitesi 1989-İstanbul Üniversitesi 1991-Kingsway College,London,UK, Cambridge 1997-UCL University Collage London. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine dayanarak hazırlanan ideal yağ oranları, sağlığınız ile ilgili vereceğiniz kararlara temel oluşturmak üzere hazırlanmıştır. Vücut yağ oranınıza göre belirlenecek uygun bir diyetle ideal kilonuza ulaşabilirsiniz • İdeal kilonuza ulaştıktan sonra kilonuzu koruyabilmek için neler yapmalısınız? • Çok kısa sürede zayıf...
 
Canan DOĞAN'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü (1984 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Canan DOĞAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kişiye özel sağlıklı zayıflama beslenme programı
Kilo yönetimi ve kilo koruma
Kişiye özel sağlıklı kilo alma programı
Çocuk çağı obezitesi tıbbi beslenme tedavisi
Çocuklar için beslenme eğitimi
Kronik hastalığı olan kişilerde zayıflama tedavisi
Gebelik diyabetinde tıbbi beslenme tedavisi
Doğum sonrası zayıflama tedavisi
Hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi (Tip 1 Diyabet, Tip 2 Diyabet, Kalp-damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer ve böbrek hastalıkları, besin duyarlılıkları, yüksek tansiyon, gut, kemik-eklem hastalıkları vs.)
Reaktif hipoglisemide tıbbi beslenme tedavisi
Yeme bozukluklarında beslenme tedavisi (Anoreksiya Nervosa, Bulimia Nervosa, Gece Yeme Sendromu)
- Bebek Beslenmesi
- Çocuk ve Ergen Beslenmesi
- Yaşlılarda beslenme
- Gebelik döneminde beslenme
- Emziklilik döneminde beslenme...[Devamı...]

Canan DOĞAN Özgeçmis CV Dyt.Canan DOĞAN'ın Özgeçmişi
Canan Doğan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü’nde Yüksek lisans programını tamamlayarak (MSc) yüksek lisans diploması aldı. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF in araştırmalarına katıldı

Yüksek lisans tezini “2-6 yaş grubu çocukların sosyoekonomik büyüme gelişme özelliklerinin ve ek gıdaya başlama zamanlarının alerjik hastalıklarla ilişkisi” konusunda hazırladı.

1990-1991 yılları arasında Kingsway College,London,UK, Cambridge University Proficiency Sertifikası aldı.

1994-1997 yılları arasında İngiltere de UCL University Collage London Doktora programına katıldı.

1984-1988 yılları arasında Heybeliada Sanatoryumunda Diyetisyen;

1988-1990 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Diyet uzmanı olarak görev yaptı.

1993 den sonra Araştırma görevlisi ve Diyet danışmanı...[Devamı...]

Canan DOĞAN'ın Makaleleri Canan DOĞAN'ın Makale ve Yazıları
40 Makale
► Krom ve Sağlığımız ÇOK OKUNUYOR

Canan DOĞAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ayla ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56093
Bir arkadastan duyarak profestonel almam gerektigini dusunerek randevu aldim ve tanistim. Onerdigi diyet listeleriyle kisa zamanda kilo vermeye basladim - ki zaman zaman liste harici yedigim halde - bu da bana moral verdi. Mesleki yonden bence basarili. Bir uzman olarak kendi gelisimiyle ilgili oneri de bulunmam bence dogru degil zaten adi ustune Uzman Diyetisyen.. Calistigi yer ve calisanlar da mukemmel.. Butun arkadaslarim zaten nasil zayifladigimi gorunce Canan Hanimin adini veriyorum. Kendisine ayrica buradan da tesekkur ediyorum.
     2 Beğeni    
Ayşegül ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56016
Canan Doğan ile bir aile dostumuzun sıkıntısız kilo vermesi ve tavsiyesi üzerine tanıştım. İlk görüşmeden sonra teredetdütsüz ben de diyete başladım. Nisan ayında başlayan zayıflama sürecimi Kasım ayında 14 kilo vermiş olarak gayet başarılı bir şekilde sonuçlandırdık. Şimdi koruma sürecindeyim. Zayıflama süreci sıkıntılıdır yaşamış olan bilir. Gerek gıdaların tek düzeliği gerekse cazip tüm gıdaların yasak olması işi daha da sıkıcı hale getirir. Haftalık yerine 15günlük süreçlerde kontrol veya ölçüm için görüşme istemesi, içeriği farklı listeler sunması, insanı sorgulamayan ve sıkmayan yaklaşımı bende stres yaratmadan programa devam etmeme neden oldu. Almış olduğu eğitim, uzun yıllara dayanan tecrübeleri ve kendini geliştirmiş olması ençok dikkatimi çeken özellikleri oldu. Analitik yaklaşımı ve vücudum ile ilgili sunduğu raporları çok beğendim. Bildiklerini çok açık paylaşımı beni ayrıca etkiledi. Kendisini işini bilen, samimi ve cesaret verici olarak tanımlayabilirim. Görüşme yeri ve şartları gayet uygun.
     Beğenin    
Sercan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53458
Canan Hanımın hastası olarak (Hasta terimini uygun buluyorum çünkü 113 kg. ve 1.77 boy ile görüntüm hiç de iç açıcı değildi açıkçası)Aralık 2011' de 113 kg. ile başladığım diyetimde Ağustos 2012 itibariyle verdiğim kilo toplamı 26' yı buldu. 15 günlük, sürekli değiştiği için insanı sıkmayan ve bıktırmayan ince eleyeyip sık dokuyarak hazırladığı proğramlar sayesinde artık bir kilo verme programında ziyade bu olay bir yaşam biçimine dönüşmeye başladı. Tatillerden bile içki vb. diyet için tehlikeli şeyleri zaman zaman kaçırmama rağmen kilo vererek dönebiliyorum. Bu başarımda aslan payı hiç kuşkusuz bilimsel programlarıyla Canan Hn. ait. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.
     1 Beğeni    
Aytuğ SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Temmuz.2012
TavsiyeNo: 52273
Konumumdaki herkes için geçerli olduğu gibi hayatından stres ve koşuşturma hiç eksik olmayan, çok sık seyahat eden, 51 yaşında bir Yöneticiyim. Midem ile ilgili tüm şikayetlerimi sona erdiren sevgili doktorum Müjdat Türken sayesinde hemen herşeyi istediğim şekilde ve miktarda hiç bir sorun yaşamadan ve keyifle yiyebilir hale gelmemin bedelini 8- 10 kilo alarak ödememi :-) takiben Canan Hanım'a danışmaya karar verdim. Kendisine ilk cümlem; " kilo vermem için bana alkol kullanımını azalt ve spor yap diyecekseniz hiç görüşmeyelim ancak beni benim yaşam tarz ve şartlarımda zayıflatacaksanız varım" dedim... Canan Hanımın dediklerini her türlü detaya dikkat ederek, lokmalarımı dahi tek tek excel'e yazarak ve "benim yaşam" tarzımdan da ödün vermeyerek uyguladım ve 3 aylık bir süreçte hemde hiç aç kalmadan 10 kilo vererek ideal kiloma ulaştım.. Bu arada kendisinin tavsiyeleri ile Babam 20. , şoförüm ise 22. kilolarında diyetlerine devam ediyorlar.. Bir iki ay sonra onlarıda burada okursunuz sanırım.. Teşekkürler Canan Hanım...
     1 Beğeni    
Ece.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46003
Henüz 14 yaşında olan kızımın kilo problemi onu çok rahatsız ediyor ve kilo vermek istiyordu.Ama doğrusu ben onun bir hafta veya on gün sonra ,ben çikolata veya pasta yiyeceğim diye vaz geçeceğini sanıyordum.Bu yüzden kızıma kilo verdirecek kişinin ,ergenlik dönemindeki ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir gencin psikolojisini de anlaması gerekiyordu.Kızımın doktoruna danıştığımda Canan Hanımı tavsiye etti.Gittik ama ben çok ümitsizdim.Canan hanım, o kadar sevecen ve anlayışla anlata anlata,bu işe başladı ki sonunda kızım tam 20 kilo verdi.Çevre,arkadaşları,komşularımız,akrabalarımız,okuldaki öğretmenlerinden tutun da okulunun güvenlik görevlilerine kadar herkezin şaşkınlığı görülmeye değerdi.Hala tebrikleri kabul ediyor.Canan hanım.Size ne kadar teşekkür etsek azdır.Bu başarının en büyük bölümü sizin başarınızdır.Onu çok yüreklendirdiniz ve hep desteklediğinizi hissettirdiniz.Size çok çok çok çok teşekkürler ediyorum.Doktor tavsiyesi riskli iştir ama sizi herkese tavsiye ediyorum.(Zaten kızımı görenler hemen telefonunuzu alıyor)Başarılarınızın devamını diliyorum.ECE.
     2 Beğeni    
Oluş OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2011
TavsiyeNo: 45070
Genç bir sporcu olarak beslenme konusundaki temel bilgileri Canan Doğan dan aldım. Sayesinde öğrendiğim ve değiştirdiğim beslenme alışkanlıklarımın bana yaşam boyu destek olacağından eminim. Kendisi ile görüşmeye ve yeni bilgiler almaya devam ediyorum. Muaynehanesinin merkezi bir noktada olması, kolay ulaşılabilirliği, önemli ayrıntılar. Sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmama destek olan Canan Doğan ı yaşam koçum olarak adlandırıyor ve ona teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Nazım USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Temmuz.2011
TavsiyeNo: 43185
Sayın Hocam a gitme kararını internette yapmış olduğum kısa bir araştrıma sonunda vermiştim. İyi ki karar vermişim.Yaklaşık sekiz haftalık bir sürede kilomun yüzde onunu verdim.Benim için beslenme konusunda tam bir eğitim oldu.Diyet programımı tamamladıktan bu yana üç ay geçtiği halde aynı kiloyu muhafaza ediyorum. Yemek yeme alışkanlığı ve düzeni,mevcut rahatsızlıklarımın tedavisinde de bana çok yardımcı oldu.Tip iki şeker hastasıyım,şekeri ve tansiyonumu da kontrol altında tutmam için gerekli kontrolu Hoca sayesinde sağladım.Tansiyonum belli bir seviyede seyrediyor.Çok cüzi ilaç yardımı ile 12-7 seviyesinde tutabiliyorum.HBA 1c ise 8,4 den,6,1 seviyesine indi. Refarans değerlere çok yaklaştık. Samimiyetiniz ve sabrınız için çok teşekkürler Hocam.
     Beğenin    
Canan ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Temmuz.2011
TavsiyeNo: 42963
Selam, Aşağı yukarı 25 yıl önce (belki de daha eski) bir arkadaşım vasıtasıyla Canan hanımla tanışmıştım. Bu arada eğer siz de tanışırsanız, genç kız gibi görünmesine sakın aldanmayın! Diyetisyen olduğunu öğrenmiştim. Lakin "diyetisyen" kelimesi sözlüğüme henüz girmemişti ve girmesine daha yıllar vardı... O zamanlar ben şu halimden en az 40 kilo daha azdım. Aradan yıllar geçti, geldik bugüne. Bu süre içerisinde Canan'la (izninizle Canan diye bahsediyorum) hiç karşılaşmadık. O yıllarda beni Canan'la tanıştırmış olan arkadaşım, kilo açısından geldiğim son noktayı görünce, dayanamayıp beni Canan'la buluşturdu. Canım arkadaşım, ona ne kadar teşekkür etsem az... Ve serüven başladı. Biliyordum bu bir süreçti ve emek vermek, sabırlı olmak gerekiyordu. Bana bu süreci yönetebilme beceresini Canan kazandırdı. Canan, bana kilolarımdan kurtulabileceğim ve en önemlisi ulaştığım kiloyu koruyabileceğim umudunu, hatta inancını ve gücünü verdiğin için sağol... Bu arada kaç kilo verdiğimi merak edenler için: 23 kilo oldu. Geriye kaldı 10 kilo. Gelişmelerden sizi haberdar ederim...:)) (Aşağıdaki bölüm 3.3.2012 tarihinde ilave edilmiştir:) Meraklısına; Temmuz ayında gelişmelerden sizi haberdar ederim demiştim. İnsanlar beni görünce tanıyamıyorlar, tanıyınca da inanamıyorlar. Benim için de inanılmaz, olağanüstü olan bu durum Canan'ın (yine izninizle Canan diyorum) sabrı ve sabrını bana da aşılaması sayesinde gerçekleşti. Toplamda 31 kilo oldu. 2-3 kilo daha verirsem boyumla kilom eşitlenecek. Kısacası 68 kilo olmak istiyorum. Size önemli bir bilgi daha vereyim; ben 55 yaşındayım. Canan, bu sonuca 55 yaşındaki birinin ilave zorluklarına, sıkıntılarına karşın ulaştı ve ulaştırdı. Canan, sana nasıl teşekkür edebilirim, bilmiyorum...
     5 Beğeni    
Kenans
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Haziran.2011
TavsiyeNo: 42610
Canan hanımı eşimin sayesinde tanıdım. Eşime de, yine Canan hanımın hastası olan ve ondan memnun kalan bir arkadaşı önermiş. Kilo vermenin bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum. Artık ben de eşim gibi ideal kilomdayım ve sağlıklıyım Mesleki açıdan kendini iyi eğitmiş ve insan psikolojisinden çok iyi anlıyor. Birçok diyetisyenden onu ayıran en önemli farklar; ilaç kullandırtmıyor, kişiye özel program hazırlıyor ve program süresince size çok zaman ayırıyor. Canan hanıma ve eşime sonsuz teşekkürler.
     2 Beğeni    
Handan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2011
TavsiyeNo: 42335
Son yıllarda aldığım ve bir türlü veremediğim kilolar nedeniyle çok mutsuzdum. Neredeyse 20 kilo vermem gerekiyordu ve bu imkansız geliyordu bana. Çok yakın bir arkadaşımın tavsiyesiyle Canan hanıma gitmeye başladım. Öncelikle daha ilk görüşmede kendisini sevdiğimi belirtmek isterim, güleryüzlü ve insana çok sıcak davranıyor. Neden kilo aldığımı, beslenme alışkanlığımı nasıl birlikte değiştireceğimizi ve benim yaşam tarzıma uyan listeler hazırlayacağını anlattı. 4 ayım bitmek üzere 14 kilo verdim bile:-) Bazı haftalar seyahatlerim oldu ve gittiğim yerlerde zorlanmadan uygulayacağım listeler hazırladığı için kilo vererek döndüm. Artık daha bilinçli yiyorum ve daha fazla hareket ediyorum. Canan hanımın motivasyonuyla tabii.
     1 Beğeni    
Oğuz KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2011
TavsiyeNo: 40594
Bir dost tavsiyesi ile başvurduğum diyet uzmanı Sayın Canan Doğan yaşım,kilom,tansiyon hastası olamamı göz önüne alarak vücudumdaki yağ ve kas ölçümleriden yola çıkarak kişisel bir diyet programı hazırladı. her hafta kendisi ile randevumuzda diyet beslenmemi değiştirerek sosyal ve iş hayatıma uygun bir hale getirdi ve 8 haftalık bir program sonunda 10 kilo vererek sağlığıma kavuşmama yardımcı oldu. Sosyal ve iş hayatından kopmadan sağlıklı beslenme konusunda yönlendirmeleri ve diyet programının son bulması ile "kilo kontrolu" denetimi ile doğru beslenmeyi hayat felsefesi haline getirmemde kendisine bir teşekkürü borç bilirim. Birçok diyetisyenin aksine güleryüzü,hastalarının istekleri doğrultusunda hazırladığı programları ile bu dönemi güzel bir şekilde geçirmenize yardımcı olması bence en öne çıkan özelliğidir.
     1 Beğeni    
Nail
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38673
Hayatımızdaki ilk uymamız gereken diyet listesini gösterince biraz kızdık, sonra haftalık değiştirilen diyet programlarıyla sağlığımızı kaybetmeden ve açlık hissetmeden 2 ayda 11 kilo verince kendilerini cok sevdik. Diyet listeleri, günlük yaşam ve çalışma koşullarımıza uygun şekilde hazırlanmış, durum ve koşullara göre haftalık olarak değiştirilip, uygulanırlığı en üst seviyeye çıkartılmıştır. Verilemeyecek kilo olmadığını kendilerinden ogrenmiş olduk. Fazla kilolarını verip, sağlıklarına kavuşmak isteyenlere Canan Hn. ı tavsiye ederim.
     Beğenin    
Ayşe Aydan DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38466
Tavsiye üzerine tanıştım Canan Hn'la. Son 4 yılda yavaş yavaş 10 kilo aldım, çok rahatsız etmesine rağmen veremedim bir türlü. Yaşım 41, çok zor görünüyordu nedense. Canan Hn'ın takibine gireli 2,5 ay oldu, 8 kilo verdim. Sıkılmadan, sürekli ot yiyormuş gibi bir hissiyata girmeden. Yağ mı yaktım, kas mı kaybettim bilerek. O kadar mutlu ve odaklanmış durumdayım ki hedeflediğim kilodan 4 kilo daha fazla vereceğim sanırım, Canan Hn'ın tavsiyesi böyle çünkü :) Daha önce de diyetisyen gözetiminde kilo verdim ve şansıma çok uzun yıllar almadan koruyabilmiştim. Bu sefer de koruyacağıma eminim. Canan Hn insana değer veren, bunu hissettiren, bilgili ve çok ilgili. Herkese yürekten tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Yeliz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37554
canan hanımla 2 ay önce tanıştım öncelikle müthiş pozitif bir insan ilk randevumuz çok uzun sürdü,beni ve yemek yeme alışkanlıklarımı tanımaya çalıştı vücudumun bilimsel bütün dökümanlarını çıkarttı konuştuk ve bana uygun diyet programını çıkarttı.çok fazla seyahat ettiğim için bütün listelerimi benim hayatıma ve yoğunluğuma göre ayarladı.ilk günden itibaren bir doktordan ziyade arkadaş gibi yaklaşımı,herşeyimle ilgilenmesi ve samimiyeti beni dahada hırslandırdı,teşvik etti.sanki diyet değilde aç kalmadan,yemek yeme alışkanlığımı değiştirirek bana kilo kaybettirdi...şuan olmam gereken kilodan sadece 2 kilo uzaklıktayım ve bu 2 kiloyuda vermeyi başarıp canan hanımı kesinlikle hayatımın her döneminde tutmak istiyorum,ideal kiloma ulaştıktan sonrada hayatımda yaşam koçu gibi bana her daim yardımcı olacağını biliyorum,bu yüzden iyiki tanımısım canan hanımı...herşey için çok teşekkürler:))
     1 Beğeni    
Yeşim TÜNAL GÜZEY Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
2.Eylül.2010
TavsiyeNo: 35576
Canan hanımı bir hastam vasıtasıyla tanıdım. Üniversite yıllarında 50 kilo iken gecen 15 sene üzerime 10 kilo eklemişti. Dogum kilolariyla beraber tekrar eski günlerime dönebilmek ise hayal gibiydi. Sevgili hastamın tavsiyesi ile(ümitsizce) Canan Hanim ile tanıştım. Hacettepe Üniversitesi mezunu olması güven veren ilk asamaydi. Yaklaşımı , kararlılığı ve sonsuz desteğiyle çok kısa zamanda 6 kilo verdim. Okuduğum sinir bozucu diyetler yerine sonsuz seçeneklerle verdigi beslenme sistemi ile bunları başarmam harika bir duygu. Beni tekrar forma sokan Canan Hanimi herkese tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Caner VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Eylül.2010
TavsiyeNo: 35544
Canan Hanım hakkında sadece birkaç şey söyleyebilirimi kişiye o kadar özel ve doğru yaklaşıyor ki kendinizi adeta arkadaşı gibi hissediyorsunuz fakat profosyenelliği elden bırakmaması işinde uzman olduğunu size sıkça hatırlatıyor. Birkaç diyetisyen ve diyet uzmanı ile görüşmüş olduğumu ve Canan Hanım ı samimi, rahatlatan ve en önemlisi yaptığı işe sizi en başından inandırarak başarı sağlayan bir uzman olarak tanımlayabilirim. Bu arada diyetisyen ve diyet uzmanı arasında ki farkı da bilmiyordum. Diyetisyen olarak 4 yıl eğitim aldıktan sonra 2 yıl da master yapıyor ve uzmanlık alıyorlarmış sayesinde bu bilgiyi de öğrenmiş oldum. Görüşmelerimizde, entellektüel çizgisi ile son derece keyifli bir üç ay geçirdik hem öğrendim hem eğlendim hemde kilo kaybettim. Görüştükten sonra beni daha iyi anlayacaksınız :)
     5 Beğeni    
Ergin ve Nilay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 35460
Merhaba,doğal yollardan çocuk sahibi olamayacağımızı öğrendikten sonra tüp bebek tedavisi için özel bir hastanede tedaviye karar verdik! Nerede ise 3 yıla yakın süren tedavimiz, olumsuzlukla sonuçlanırken ,eşim Nilay, hem tedavi sırasında kullandığı ilaçlardan hemde sonrası moral bozukluğu-stresten fazla ve düzensiz yemekten dolayı,34 kilo aldı:( Bu kilolar belli bir zamandan sonrada kalıcı olmaya başladı. Kendi kafasına göre yapmış olduğu diyetler,sporlar hiçbir yarar sağlamadı..Evde bulunan kıyafetleri gün geçtikçe olmamaya başlayınca kendini daha da koyverdi ve eskisinden daha dikkatsiz özensizce yemeye yöneldi.Evlilik hayatımız fazlası ile etkilenmeye başlayınca,bu gidişe bir dur demek gerek dedim,karşıma aldım ,konuştum,çaresiz ve geç kalınmış bir sorununun olmadıgını, yardım alması gerktiğini benimde kendisine destek olacağımı söyleyip,bir diyetisyene gitmeye ikna ettim.İnternette araştırmalar,arkadaşlarımıza danışmalarımızın akabinde Canan hanım hakkında verilen olumlu tavsiyeleri de göz önüne alarak,mayısta ilk görüşmemizi yaptık.Canan hanımdan gördüğümüz muamale okadar içten ve güven verici idi ki eşim tedavi olmaya karar verdi.Canan hanımla ilk görüşmemizden sonra anladık ki,sorun sadece kilo almak ve verememek değil!Kilo vermeyi istemek,bu isteği beyinde bitirmek yanı sıra,yanınızda size inanan yardımcı olacak,destek verecek biri-leri-nin olmasıda cok ama cok önemli!Canan hanım sadece kilo konusunda değil,bir psikiyatris gibide eşime desteğini esirgemedi. Mayısta başlayan program sayesinde ,eşim 17 kilo verdi. Kilolarından kurtulmaya başladığından beri,özgüveni arttı,daha mutlu daha pozitif. Bu değişmeler evliliğimizede olumlu yansıdı.Eşim diyet programına büyük bir sadakatla devam etmekte.Bende programı yakından takip ettiğim için beslenme konusunda oldukça bilgilendim. Mayıstan itibaren eşimde ve aile hayatımızda olumlu gelişmelere neden olan,bizleri sadece fizik olarak değil beyin ve ruh olarakta kendimizi sevmek,kendimize güvenmek konusunda da bir nevi eğiten Canan hanıma tesekkur kelımesi kifayetsız kalır.
     7 Beğeni    
Taner VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 35148
Canan Hanımla bu yaz tanıştım.Günde 6 öğün beslenerek zayıflanabileceğini hiç düşünmemiştim. Çok az yiyerek, bazen tüm gün hiç yemiyerek, çok sıkı diyetler yaparak kilo vermeye çalışıyordum ancak verdiğim kiloları fazlasıyla geri alıyordum .Bu nedenle vücuduma daha fazla zarar vermemek için bir uzman sayesinde kilo vermem gerektiğini anladım. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu Canan Hanım hakkında güzel yorumlar okudum ve aynı gün randevu alarak Canan Hanımla tanıştım. İlk görüşme için sizden para talep etmiyor. Bu görüşme daha çok programı anlamanıza ve yaşamınızda ne tür değişiklikler yapacağınızı anlamanıza yönelik bir seans. Eğer isterseniz programa başlıyorsunuz. 3 ay 6 ay gibi paket programlar da var. Canan Hanım size uygun olan 2 alternatif diyet programı sunuyor seçiminizi yaparak başlıyorsunuz. 2 ayda günde 6 öğün beslenerek 8 kilo verdim. Şu an ideal kiloma ulaşmama 1 ay kaldı. İdeal kiloma ulaştıktan sonra 2 haftalık koruma programını uygulayacağım. Düzenli beslenme tarzını hayatımın bir parçası haline getirdiği ve hedeflediğim kiloya ulaşma yolunda verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. Kilo sorunu yaşayan herkesin en kısa zamanda Canan Hanımla tanışmalarını öneririm.
     9 Beğeni    
Sinem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33997
Oldukça yoğun seyahat ederek çalışıyorum. İşim gereği çok hareketli bir yaşantım olmasına rağmen,düzensiz ve çok yemekten ve son bir yıldır sigarayı bırakmış olmamdan dolayı kontrol edilemez bir biçimde kilo almaya başlamıştım. Bir akşam,güzel bir resturant masasında,hem afiyetle yerken hemde kilo konusunda şikayet ederken, arkadaşlarımızdan birinin yeğeninin gittiği diyetisyenden olumlu şekilde bahsetmesi üzerine,iletişim detaylarını isteyip,Canan Hanımla kontağa geçtim.Bağdat Caddesinde,oldukca merkezi konumdaki ofisine adım atarken , hakkında da iyi referans almış olmama rağmen ,yine de pek işe yarayacağını düşündüğümü söylemeleyemem. Ama hoş şekilde karşılayan Canan Hanımla konuştuktan , bazı aletlerle yağ oranımı vs. ölctükten ve beni bir çok kontrolden geçirdikten sonra,kilolarımdan kurtulacağıma inandım.Kontrollerinden, sonra,bana detaylıca anlatıp,uygulamakta zorlanmayacağıma inandığım program sayesinde kilolarımı kontrol etmeyi başardım. Benim gibi,fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken şey,makul, kolay uygulanabilir bir diyet programını takip etmesi. Diyet yapıyor olsanız bile diyet yapmıyormuş gibi hissediyor olmakta psikolojik olarak insana yardımcı oluyor. Bu psikolojik yardım yanı sıra daha bilinçli beslenmem, kilolarımdan her geçen ay sağlıklı şekilde kurtulmama yardımcı oldu. Bazen de ofis harici,gerek duyup aradığımda,telefonla bile destek veren ve kendim hakkında daha iyi hissetmeme yardımcı olan Canan Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
     12 Beğeni    
Gulsen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33613
Canan Hanım ile tanışmam oğlum sayesinde gerçekleşti. Canan Hanım’ın okullarında verdiği bir konferansdan çok etkilenmişti ve diyete başlama konusunda çok ısrarlıydı. Randevu alarak gittik. Canan Hanım bize uzun uzun 15 yaş grubu çocukların beslenme alışkanlıkları ve yanlış beslenme modellerinden bahsetti. Oğluma diyet yaptırmayacağını doğru beslenme alışkanlığı kazandıracağını anlattı. Yaklaşık 1 aydır her hafta ziyaret ediyoruz, oğlumun beslenme tarzı değişmeye başladı daha az pizza, hamburger, tüketiyor, kola ve gazoz içmeyi bıraktı yaklaşık 2,5 kilo kaybetti ama herhangi bir diyet listesi kullanmıyor. Yıllardır beni dinlemeyen oğlum onun tavsiyelerini dikkate aldı ve inanılmazı başardık. Canan Hanım hem bir psikolog hem de bir Diyet uzmanı gibi çalışıyor. Bazı seansları oğlumla tek başına yapıyor beni almıyor. Gerçekten çok başarılı
     16 Beğeni    
Nalan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33604
Canan hanımla tanışıklığımız Londra'da öğrenciyken başladı.Uzun yıllar lisanslı sporcuydum fakat yurt dışında okul ve iş hayatı temposunda maalesef spor hayatımdan çıktı.Tabii dikkatsiz beslenmeyle birlikte de sağlıksız kilolar beni son derece mutsuz ediyordu.Kendimi tanıyamaz haldeydim,depresyona girmiştim. Canan hanımla tanıştıktan sonra yaşam kalitem değişti,beslenme düzenim, uyku düzenim, gün içinde yiyeceğimden alacağım sıvılara kadar beni hep kontrol etti. Şimdi 48 yaşındayım,kilom hala 50. Yani kısaca 20 yıldır aynı kilodayım son derece sağlıklıyım,Canan hanıma minnettarım. Zira beni önce kişi olarak çok iyi tahlil etti, ne kadar doğru bir yol izlemişki ve uyguladığı beslenme programıyla beni yakın takip etmişki yıllar sonra bile fiziğim aynı. Tabii biz kilo problemi olan kişilerde uzmanlarımızın uyguladığı beslenme programına sadık kalmalıyız, çünkü bu tek taraflı yürüyen bir şey değil. Önce beslenme danışmanım yaşam koçum olarak hayatıma girdi, şimdi çok saygı duyduğum yakın dostum Canan hanımı Istanbul da muayenehane açarak bir çok insanı benim gibi hayatla barıştıracağı için yürekten destekliyorum,ve ona çok inanıyorum.Saygılar Nalan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     14 Beğeni    
Hakan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33603
Ben bir türlü kilo alamamaktan dolayı şikayetim olduğu için tavsiye üzerine Diyet Uzmanı Canan Hanım ın hastası oldum. Vucut analizimi yaparak bana uygun beslenme programı hazırladı.Önerdiği program doğrultusunda sağlıklı ve kontrollü bir biçimde kilo aldım. Boyuma uygun ideal kiloya ulaştım ve şu an canan Hanım ın verdiği programı takip ediyor ve ulaştığım kiloyu koruyorum. Sadece kilo vermek değil almakta sorun olabiliyor. Böyle bir sorununuz varsa önereceğim ilk isim Canan Doğan dır.
     11 Beğeni    
Nurhayat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33602
Canan Hanım ile Mart ayında bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Hamilelik döneminde çok kilo almamış olmama rağmen emzirme döneminde kilo aldım ve bunları nasıl vereceğim diye düşünürken, canan hanım gibi pozitif bir insan ile tanıştım ve beni kilo vereceğime ilk gün inandırdı. Bu inançla şu ana kadar toplam 5 kilo verdim. Ayrıca ilaç sektöründe olduğum için doktor arkadaşlarıma da tavsiye ettim ve onlarda başladılar ve sonuçtan çok memnunlar. Canan Hanım ı herkese tavsiye ediyorum,asla veremem kilolarımı demeden önce kapısını çalmanızı öneririm.
     12 Beğeni    
Hulya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33587
Ben diyetisyene gitmektense spor yaplarak zayiflayabilecegimi uman baliketi civarlarina gelebilmek icin cabalayip duruyordum ama vucudumun alistigi kilodan bir turlu asagi indiremiyordum spor yapmama ragmen. Hedefim hamile kalabilecek kilolara inebilmek idi sonunda arkadaslarimin ancak bir diyetisyene giderek bu isi basarabilecegimi soylediler ve boylece Canan Hanimla tanistim. Canan hanimin beslenme konusundaki profosyonel bilgisi, ikna kabiliyeti ve is disiplini ile su anda olmam gereken kiloya nerdeyse ulastim ve hic zorlanmadim. Yan yatinca gobegim yataga degmiyor artik . Canan hanim bana bu duyguyu tattirdigi icin ne kadar tesekkur etsem az kalir. Simdi hamilelikte de Canan Hanimin uzmanligindan faydalanacagim fikri beni cok rahatlatiyor. Cok tesekkurler Canan iyiki seni tanidim..
     11 Beğeni    
GülnSite Editörleri Tarafından Kapatıldı İnSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Haziran.2010
TavsiyeNo: 33508
Canan Hm.’dan önce 2 “popüler” diyetisyene gitmiştim. Biri insanlara hakaret ederek motive ettiğini sanıyordu, diğeri ise soru sorduğumda ( herhalde vakit kaybı olmasın diye) - “listede her şey yazıyor, oradan okuyun” deyip beni geçiştiriyordu. Tabii her ikisine de direnç gösterdim, zaten çok kısa süre sonra da bıraktım. Uzun bir süre kendim zayıflamaya çalıştım, ama 2-3 kilo verip tekrar aynı yere dönüyordum.Tavsiye üzerine Canan Hm. ile tanıştım ve her şey kontrol altına alındı. Canan Hm. her şeyden önce inanılmaz güven veren, sabırla dinleyen, anlatan ve samimi. Beslenme ile ilgili ömür boyu yararlanacağım bilgiler verdi bana. Yemek konusunda neden-sonuç ilişkisini anlattı ve beni bilinçlendirerek motive etti. Üçüncü haftadan sonra bende öyle bir iç motivasyon oluştu ki kalori hesabına uysa bile vücuduma zararlı olabilecek yiyecek ve miktarları kabul etmemeye başladım. Daha önceki diyetlerimde yüzüm çöker, bitkin hissederdim. Oysa ki şimdi kendimi inanılmaz zinde, formda ve güzel hissediyorum (o enerji ve motivasyonla tekrar spora başladım – üstelik 6 yıllık aradan sonra). Canan Hm.’a çok teşekkür ediyorum; sağlıklı ve kalıcı zayıflamak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    
Sofi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32650
Canan Hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Daha önce tanıştığım diyetisyenlerden çok farklı ve samimi bir yaklaşımı var. Herbir hastasına saatlerce vakit ayırıp, bilimsel bir yaklaşım ile neyin, nasıl yapılması gerektiğini ve doğru bildiğimiz yanlışları açıklıyor. Sanırım başarısının anahtarı da bu olsa gerek. 2 ay gibi kısa bir sürede ve sevdiğim yiyecekleri yiyerek zayıfladım. Şimdi ise koruma tedavisindeyiz ve hala kilo almadım. Zaten en önemliside bu, verilen kiloları kısa zamanda tekrar almama. Ofisi bağdat caddesinde çok merkezi bir konumda ve aracınızı park edebileceğiz bir otoparkı bulunan apartmant katında. Ayrıca ofisi yine kendisi gibi çok hoş bir dişçi bayan ile paylaşıyor. Sanırım onunla da diş tedavisine başlayacağım.
     13 Beğeni    
Cihangul
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32607
Canan Hanımla tanışmam tamamen tesadüf oldu.Fazla kilolarımdan çok rahatsız olmaya başlamıştım ve bir diyetisyen arayışı içine girmiştim.Bir arkadaşım Canan Hanımı tavsiye etti ve bir randevu aldım ve şimdi daha iyi anlıyorumki o gün çok doğru bir iş yapmışım.Randevuya gider gitmez ilk dakikadan itibaren kendimi çok rahat hissettim çünkü Canan hanım beni son derece sıcak ve samimi karşıladı. Ölçümlerim alındıktan sonra biraz umutsuzluğa kapılmıştım insülin direncim vardı ve kilo vermemi zorlaştıracaktı. Ayrıca obez sınıfında yer alıyordum. Canan Hanım herşeyi o kadar bilimsel açıkladı ki o anda hemen başlamaya karar verdim. Tavsiyelerine uyarak 2 ayda 9 kilo verdim. Canan Hanımı o kadar çok seviyorum ki herkese tereddütsüz tavsiye edebilirim. Beni hiç ama hiç aç kalmadan zayıflatmaya devam ediyor. Randevumuzu sabırsızlıkla bekliyorum.
     13 Beğeni    
Sevinç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32604
Uzun yıllardır kilo vermeye çalışıyorum bugüne kadar 4 kez diyetisyene gittim her birinin farklı yöntemlerini deneyerek kilo kaybetmeye çalıştım . Kiminde sıkılarak diyeti bıraktım kimi ile hasta-uzman ilişkisini profesyonel bulmadığım için sonlandırdım. Kilo verme hayalini bıraktığım sırada Canan Hanım ile tanıştım ve beni yeniden diyet yapmaya ikna etti. Yaklaşık 3 aydır Canan Hanım'ın hastasıyım ve düzenli kilo vermeyi başardım. Canan Hanım sayesinde, diyet yapmaktan ilk defa keyif alıyorum. Kendisine çok teşekkür ederim.
     10 Beğeni    
A K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32588
Canan Hanım, konusuna son derece hakim ve bilimsel yaklaşımda olan bir kişi.Sadece kilo verme değil, sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo verme ve verilen kiloyu koruma konularında da uzman. Kendisinden kilo verme ve çocuk beslenmesi konularında destek aldım. Konusuna bilimsel yaklaşımını başarılı buldum. Canan Hanımı güleryüzlü, bilimsel ve sıcakkanlı bir kişi olarak tanımlayabilirim. Her ailenin çocuk beslenmesi ve sağlıklı beslenme konusunda böyle uzman bir kişiden yararlanması gerektiğine inananlardanım. Hastalarını kabul ettiği merkez son derece temiz ve merkezi konumda.
     14 Beğeni    

Canan DOĞAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Canan DOĞAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ferin BATMAN
Dyt.Ferin BATMAN
Ferin'le Hacettepe Üniversitesi'nde beraber okuduk.Üniversite yıllarından beri Ferin i tanıyan bir meslektaşı olarak onu çalışkan, disiplinli, araştır...
Yeşim TÜNAL GÜZEY
Dt.Yeşim TÜNAL GÜZEY
İstanbul
Diş Hekimi
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 689 41 01
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü
Mezuniyet Yılı
1984
(40 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dyt.Canan DOĞAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Canan DOĞAN Mesleki Videolar Videoları
-

08:23
Top