2007'den Bugüne 92,577 Tavsiye, 28,263 Uzman ve 20,024 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ
Uzman Psikolojik Danışman - İstanbul
Psikanalitik Psikoterapist

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi26 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

26

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

11
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Selen SARIOĞLU AKTÜRKUzm.Psk.Selen SARIOĞLU AKTÜRK
Terapiye başlama kararı çoğumuz için birçok kez ertelenen ama sonunda o ya da bu sebepten 'artık zamanı' diyerek başlayan bir süreçtir... Terapi ise k...

 
Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikiyatri&psikoterapi Merkezi
Teşvikiye Mah., Acıbadem Fulya Hastanesi Karşısı.
İstanbul
(Detaylı Adres Bilgisi İçin Arayınız.)
Uzm.Psk.Dnş.Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Klinik Randevu Hattı)
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel facebook hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1984 (40 yaşında)
Yabancı Dil : İleri Düzey İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2008 Mezunu)
Yüksek Lisans
Selçuk Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ Özgeçmis CV Uzm.Psk.Dnş.Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Özgeçmişi
Doğu Akdeniz Üniversitesi' nde Psikolojik Danışmanlık Lisansımı tamamladıktan sonra yüksek lisans için Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü' nde Aile Danışmanlığı programına devam ettim. Bu süreçte klinik çalışmalarıma katkı sağlayan aynı zamanda yön veren birçok mesleki eğitime katılma şansını yakalayarak, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünde poliklinik stajı yaptım. Geldiğim noktada uzmanlık alanlarım Çift Terapisi ve Duygudurum Bozuklukları başlıkları altında gelişse de son zamanlarda özellikle Bipolar Bozukluk ve İş yaşamı ekseni etrafındaki eğitimlerde daha çok görev alıyor, bu alanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisansı bünyesinde yürütülen akademik çalışmalarda yer alıyorum. Birçok farklı psikoterapi eğitimine katıldıktan sonra Psikanaliz ve Zihinselleştirmeye Dayalı Terapi, klinik olarak benimsediğim kuramsal yaklaşımlar arasında bulunmakla birlikte mesleki olarak da tercih ettiğim yönelimler...[Devamı...]

Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gulsum
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99566
Zeynep Hanıma site üzerinden ulaştım. Psikanalitik terapi uzun zamandır ilgimi çekiyordu ve kendisini özellikle bu yöneliminden ötürü seçtim. Onunla tanışmadan önce uzun zamandır ağır psikiyatrik ilaçlar kullanıyordum ve hala kullanıyorum, tek farkı terapi ile birlikte artık hayata daha olumlu bakabiliyorum. Hayatımda uzun zamandır üzerini örttüğüm ne varsa teker teker ele alıyor, kayıp parçaları buluyor ve birleştiriyorum. Kısacası kendimi baştan inşa ediyor gibiyim. Kendisi güler yüzlü, samimi ve en önemlisi işini severek yaptığı çok belli. Sadece kurallar konusunda biraz katı olduğunu düşünüyorum, onun haricinde memnunum. Kendimi güvende ve huzurlu bir ortamda hissediyorum. Yeri de evime yakın olduğu için gitmek çok kolay. Haftada birde olsa kendimle baş başa geçen seanslar ruhuma iyi geldi. Bana ayna olan Zeynep Hanıma gönülden teşekkür ederim. Hayatında zorluk çeken herkese kendisini öneririm.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
H.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98258
Zeynep Hanıma buradan ulaştım. Kendim için zor bir dönemden geçerken işleri daha karmaşık hale getirmemek adına bir terapist arayışına girmiştim. Daha önce panik atak tanısı aldım ve ataklarım günlük hayatımı zorlaştırmaya başladı. Evimden dışarı çıkmaya korkar oldum, işimden de olmak üzereyken artık adım atmam gerektiğini anladım. Zeynep hanımı doktora yapıyor olmasından ötürü mesleğine karşı devam eden ilgisinden, özeninden ötürü tercih ettim. Yanılmadığımı anlamaya başlamam uzun sürmedi, kendisi güler yüzlü ve güvenilir bir uzman. Anlattıklarımı bir arkadaşıma anlatıyor güvenilirliğini hissetsem de aldığım cevaplar hiçbir arkadaşımdan almadığım kadar profesyoneldi. Çalıştığı yer oldukça merkezi ve ulaşımı kolay, ofisi de danışan gizliliği açısından tam aradığım gibi bir yerdi. Tüm bu özelliklerinin dışında süreç benim için hala devam ediyor ve eminim iyi de gidecek. Kendisini tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Z.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95901
Merhaba, Zeynep hanımla ilk seansı dün gerçekleştirdik. Tavsiye yazmak için erken olabilir fakat daha ilk seansta beni o kadar kendime getirdi ki düşüncelerimi şimdiden paylaşmak istedim. Öncelikle benim kendisine başvurma sebebim okula yeni başlayan kızım için olmuştu, kızım okula gitmek istemiyor ve ev içinde saldırganlaşmıştı. Zeynep hanımı öncelikle bu site aracılığıyla buldum ve ulaşım kolay olduğu için tercih ettim. İlk görüşmemizde beni sadece dinleyen değil, kafamdaki anlayamadığım noktalara ışık tutarak benim anlamamı da sağladığı için teşekkür ederim. Oldukça yetkin ve bilgili bir uzman olduğunu gördüm, ben çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
N.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89404
Merhaba, aslında bu yazıyı çok önceden yazmam gerekiyordu fakat ne yazacağımı nasıl yazacağımı bir türlü bilemedim. Hayatınızın en korkunç döneminde sizi o karanlıktan çıkaran kişiye ne diyebilirim diye çok düşündüm. O benim için o kadar kıymetli, o kadar başka ki... Kendisine güvendiğim bir arkadaşım aracılığı ile ulaştım. Arkadaşım da psikolog olduğu için bu zamanda gerçekten uzman birini ararken ona danıştım. 'Gözün kapalı git, çok iyi bir terapist' dedikten sonra benim için karar verilmişti. İlk görüşmeden son görüşmeye kadar her seansta kendime geldiğimi fark ettim. Sorunlarımın çoğu halloldu ve ben artık hayata başka bir pencereden bakıyorum. Bu da kendisinin açık fikirli yorumları ve sağlam duruşundan kaynaklanmaktadır. Kendisinden terapi alırsanız karşınızda ayakları yere basan, özü sözü bir, tam bir profesyonel göreceksiniz. Ofisine ulaşım çok kolay ve gizliliğe oldukça önem veriyor. Bence çok düşünmeyin, kendisi bir numaradır.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Melek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89403
Zeynep hanıma site aracılığı ile ulaştım. Eşimle şiddetli geçimsizlik yaşıyordum ve boşanma konusunda kararsızdım. Ayrıca uyuyamıyordum ve neredeyse her gün devam eden şiddetli baş ağrım vardı. Sağ olsun birkaç görüşme sonrası şuan daha iyi hissediyorum diyebilirim. Boşanma konusunda eşimle birlikte kendisinden yardım alıyoruz. Aslında eşim gelmeyi hiç istemiyordu ama bir şekilde ikna ettik ve terapilere birlikte geliyoruz. Sadece kendim için başladığım süreçte de kendisinden çok fayda gördüm ayrıca çift terapisinde de çok başarılı. Zaman zaman oluşan gerginliklerimizi ustaca bertaraf etti ve ilişkimizde daha önce fark edemediğimiz yönlerimizi bize gösterdi. Kendisini 3 kelimeyle tanımlarsam; başarılı, zeki ve samimi derdim. Çalıştığı yer de çok şık ve ulaşımı çok kolay, kısacası terapist arayışında olanlara tavsiyemdir.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Y.İ.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89388
Merhaba, Zeynep hanımla uzun zamandır çalışıyorum. Yalnız kalmaktan, tek başıma bir yere gitmekten korkuyordum ve bu benim günlük hayatımı kabusa çeviriyordu. Çok yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisinden randevu aldım. İlk görüşmemizde kendisinin güven verici sözleri bana cesaret verdi ve 3 aydır düzenli olarak her hafta terapiye gelmemi sağladı. Yavaş yavaş kısa mesafelere yalnız gidebiliyorum ama hala evde yalnız kalamıyorum. Biliyorum ki zamanla bunun da üstesinden geleceğim. Ben uzman ararken en çok samimi olmasını bekledim, diplomaları ve eğitimleri tabi önemli ama karşınızda hiç tanımadığınız biri var ve rahat olabilmeniz en önemli şey bence. Bana asla 'şunu yap' demeyen ama nasıl oluyorsa bir şekilde her seans sonrası ciddi kararlar alarak çıkarken iyi hissettiğim ve zamanla hayatımı yoluna koyabileceğimi bana inandırdığı, mütevazılığı ve gerçekliği için kendisini herkese gönülden tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
T.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89384
Herkese Merhaba, bu sıcak yaz gününde İstanbul' un en karmaşık ve yoğun bölgesinde yaşarken bir psikologa ihtiyacım olduğunu hissettim fakat çevremde tanıdık bir psikolog bilen yoktu. Ben de internetten bu site aracılığı ile kendisine ulaştım ve telefonla randevu aldım. Daha önce de birçok terapist denemiştim ve açıkcası sadece bir kere gider içimi dökerim diye düşünerek kapısını çaldım. ilk randevudan itibaren ne kadar bilgili olduğunu anladım ve samimiyeti beni seanslara devam ettirdi. Hayatımda ailem de dahil ilk defa her şeyi apaçık anlatırken başımı öne eğmiyorum. Anlattıkça hafiflediğimi hissederken karşımdaki güler yüzlü, sakin tavır bana oldukça iyi geldi. İş yeri de evime çok yakın ve yürüyerek kolaylıkla ulaşabiliyorum. Herkese tavsiye derim, çok profesyonel bir uzman.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
C.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Mart.2016
TavsiyeNo: 86367
Herkese Merhaba, Zeynep hanıma kendisinden daha önce psikolojik danışmanlık almış bir arkadaşım aracılığı ile ulaştım. Yaklaşık bir yıldır devam eden panik atak hastayım, hastaneye son kontrole gittiğimde doktorum ilaç tedavisiyle birlikte terapi almamın çok iyi olacağını söyleyince ben de terapist arayışına girdim. Arkadaşımın da önerisiyle kendisini arayarak randevu aldım. İlk seansta çok gergindim ve bunu kendisine de yansıttığımı biliyorum. Ancak karşımda o kadar sakin ve sağlam durdu ki kendimi güvende hissettim. Kendisiyle yaklaşık 5 seans geçirdik ve bu sürede dışarıdan bakan gözlerin de aktardığı 'çok daha iyiyim'. Henüz tüm sıkıntılarım bitmese de en azından kendi başıma dışarı çıkabiliyorum. Samimiyet benim için ayrıca çok önemli bir özelliktir ve kendisinin de samimi olması kendimi anlatırken rahat olmamı sağladı diyebilirim. Çalıştığı ofis oldukça merkezi ve tüm toplu ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde. Eğer sizin de benim gibi sıkıntılarınız varsa ve kendi başınıza yol almakta zorlanıyorsanız terapiye başlayın derim, çok faydasını göreceksiniz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
D.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85149
Zeynep hanımı katıldığı bir televizyon programında izledim. Tartışılan konu boşanmanın aile üzerindeki etkileriydi. Hiç unutmuyorum çok güzel bir cümle kurdu bu konuyla ilgili 'Acıdan kaçayım derken hayatı kaçırıyorsun' dedi. Bu cümle zaten uzun zamandır düşündüğüm ama 'çocuklarım için' diye hep ertelediğim kendimi hatırlattı bana. İşe önce terapiden başlamaya karar verdim çünkü kendimi boşanmaya ruhsal olarak da hazırlamak istiyordum.Terapiye başladığım ilk günden itibaren hayatımda bir şeylerin değiştiğini hissedebiliyorum. Evet her şey toz pembe değil ama hissetmezsek de iyileşemeyiz bunu öğrendim. Zeynep hanım, daha önce gittiğim diğer terapistler gibi tanıdık sorunlara bilindik tepkiler vermek yerine, yeni ve alışılmadık cevaplar verme becerimi geliştirmek için bana yardımcı oldu. Kendisini oldukça güvenilir, mesleki açıdan bilgisi yüksek ve deneyimli bir psikolog olarak görüyorum. Çalıştığı yer oldukça merkezi ve ulaşım çok kolay, kendisini herkese canı gönülden tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
F.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84710
Herkese Merhaba, hayatım çıkmaz bir yola girmişti ve bir psikolog arayışındaydım. Zeynep hanıma bu site üzerinden ulaştım. Telefonda ilk randevumu aldım ve ofisine gittim. İlk görüşmede beni çok iyi dinlediğini hissettim, anlattıklarım üzerine benim daha önce bakmadığım bir pencereden baktı. O kadar uzun zamandır aynı şeyleri düşünüyorken şimdi olanlara farklı bakmak bana ilginç geldi. Tarafsız olduğunu bildiğiniz, sizi ve çevrenizdekileri daha önce tanımayan birinin, dahası bir uzmanın hayatınıza bakması, sizin de bunu görmeniz farklı bir rahatlama getiriyor. Çevremde sorunlarıyla savaşmakta olan birçok kişi var ve baktığımda kendi başlarına ne kadar zorlandıklarını, hayat kalitelerinin ne kadar düştüğünü görebiliyorum çünkü bir zamanlar ben de onlar gibi kendi kendime çözmeye çalışıyordum. Şimdi geriye dönüp baktığımda kendime haksızlık ettiğimi düşünüyorum, keşke daha önce terapiye başlasaydım. Zeynep hanım kesinlikle içten, samimi ve güvenilir bir terapist. Ona her şeyi rahatlıkla anlatabiliyorum, kullandığı terapi tekniklerini de oldukça etkin buluyorum. Çalıştığı yer çok merkezi ve toplu ulaşıma çok yakın bu da benim için ayrıca önemli. Terapiye giderken eyvah trafik demiyorum. Gerçekten bir uzman psikolog arayışındaysanız kendisini tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
S.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84098
Zeynep hanıma site aracılığı ile ulaştım. 3 yıldır evliyiz ve kavgalarımız bizi boşanmaya doğru sürüklüyordu. Artık neredeyse birbirimizi duymuyor gibiydik, bir arkadaşımın tavsiyesiyle çift terapisini denemeye karar verdik. Aslında daha çok ben istedim, eşimi ikna etmek epey zor oldu. Bu sebeple ilk seansa yalnız gittim, eşimi sadece bir seans olsun gel diyerek ikna edebildim ve sonra o da her seans gelmeyi kabul etti. Zeynep hanım bizi dinlemenin yanında eğitimini aldığı bir terapi ekolü ile bizimle çalıştı. Seans içinde eşimle birbirimizi daha iyi dinleyebilmeyi ve duyabilmeyi öğrendik. 8 seans sonunda artık kavgalarımız azalmıştı. Boşanmayı artık düşünmüyoruz bile, her çiftin boşanmadan önce terapiyi denemesini öneririm. Zeynep hanımı terapist arayışındaki herkese tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
A.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84008
Uzun zamandır devam eden kaygılarımla ilgili bir uzman arayışındaydım. Aslında dışarı çıkacak kadar güçlü bile hissetmiyordum diyebilirim. Benim için her şeyin zorlaştığı bu dönemde terapiye başlamak büyük bir adımdı. Kendisine telefonla ulaştığımda kısaca sorunumdan bahsettim ve randevu aldım. Telefonla randevu sürecinden başlayan güven, tahmin ettiğim gibi seanslarda da devam etti. Bu zamana kadar kendime bile söylemeye cesaret edemediğim birçok şeyle yüzleştim. Bu yüzleşmeler kolay olmadı ama Zeynep hanım sayesinde daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim. Dışarı çıkamayacak kadar güçsüz hissediyorken artık işe gidebiliyorum ve seanslarıma aksatmadan devam ediyorum. Beni hayatımla tekrar barıştırdığı için kendisine teşekkür ederim, uzman arayışındaki herkese kendisini öneririm.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Gizem
2.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83796
Zeynep yaklasik 16 yillik arkadasim, sirdasim. Bircok kisinin arkadasliklarini uzun surduremedigi bu zamanda eger bir insana bu kadar zamandir arkadasim diyebiliyorsaniz dogru insani arkadas olarak secmissinizdir. Zeynep anlayisli, onyargisiz, pozitif, enerjik ve ayni zamanda da sakin bir kisilige sahiptir. Ayrica dikkatli bir dinleyici ve mukemmel bir sorun cozucudur. Meslegine verdigi onem, zaman, heyecan ve baglilikta takdire sayan. Zeynep'i danismaniniz olarak secmekten kesinlikle pisman olmazsiniz.
     3 Beğeni    
H.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83777
Zeynep Hanım'a bu site aracılığıyla ile ulaştım. Uzmanlık alanları ne kadar donanımlı olduğunu gösteriyordu ve hakkında okuduğum yorumlar da beni olumlu etkiledi. Randevu için aradığımda karşımda nihayet beni anlayan biri var dedim, çünkü oldukça paniktim ve herşeyin bir an önce bitmesini istiyordum. Kısacık telefon konuşmamızda bile beni sakinleştirip en kısa zamanda seansa aldı. Benim için hayatımın çok önemli bir noktasında hatta dönüm noktası diye tarif edebileceğim bir zamanda karşıma çıkması benim için büyük şans oldu. Henüz seansların başında olmamıza rağmen aşama kaydettiğimi düşünüyorum ve geleceğe dair umutluyum. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum, kesinlikle tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Zuhal Anaforoğlu
2.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83773
Merhaba, Zeynep mesleğini severek yapan uzmanlığını tamamlamış bir profesyoneldir. Ablam olarak yıllarca mesleği için ne kadar çalıştığını ve emek verdiğine tanık oldum. Danışan olarak kendisine başvuranlardan aldığı olumlu geri dönüşlerden de bunu anlayabiliyorum. Mesleki etiğe önem veren biridir ve danışanlarının anlattıkları sadece onda kalır. Mesleği ile ilgili yurt dışındaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eder, akademik olarak uluslararası araştırmalar yapar ve yayına hazırlar. Güvenilir, deneyimli ve profesyonel birini arıyorsanız Zeynep aradığınız terapist olabilir.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Mert AYTAÇ
27.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83624
Zeynep arkadaşımla lisans eğitimini beraber tamamladık. Lisans eğitimi sırasında güler yüzü, sabrı ve mesleğe bakış açısı her zaman pozitif bir yaklaşımı vardır. Zeynep'le yıllar sonra doktora programı mülakatında karşılaşılıp aynı dönem içresinde tekrar sınıf arkadaşı olmayı başardık. Zeynep işini seven, etik kurallara bağlı olarak çalışan bir arkadaşım. Birçok ders ve akran süpervizyonlarında empatik yaklaşımı danışmanlık işini ne kadar iyi yaptığını göstermektedir. Çeşitli eğitimlerinin yanı sıra akademik çalışmalarda emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum..
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Zehra Anaforoğlu
26.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83592
(Uzm.Psk.Dnş.Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Selen SARIOĞLU AKTÜRK Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
22.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78916
Zeynep'le tanışmamız çok ilginç olmuştu.Bir iş görüşmesinde toplu mülakatta tanışmıştık ve işe alınmıştık.O görüşme çıkışında Zeynep'in etik değerlere ne kadar bağlı bir psikolog olduğunu anlamıştım.Daha sonra ne kadar fedakar ve işini seven bir psikolog olduğunu da anladım.Çalıştığımız yer ile Zeynep'in geldiği yer arasına oldukça fazla mesafe varı ama buna rağmen Zeynep "of" demeden geliyordu ve seans alacağı için hep heyecanla geliyordu "of" demeden gidiyordu.Akran süpervizyonlarında danışanlarına ne kadar empatik ve içten yaklaştığını gözlemledim. Çoğu zaman tek hipotez ile çalışır ve o hipotez onu sonuca ulaştırırdı. İçtendi ve sabırlıydı. Araştırmacı yanı onu durdurmadı, yoğunluğuna rağmeen eğitimleri ve eğitimini bir arada götürmeye çalıştı.Özverisinden dolayı Zeynep'i tavsiye eiyorum
     3 Beğeni    
Fikriye ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78665
Merhaba ben Zeynep hanımla çalışarak onunla birlikte hayatımın başarısını elde etmiş bir danışanım.tekrar teşekkür ediyorum. hala şaşkınım değişim nasıl bukadar çabuk olabiliyor...biz insanların yerin üstündeki kadar yerin altında da (tıpkı buzdağının görünmeyen kısmı gibi) bir okadar var olduğumuzu düşünüyorum.ama durum bu boyutta pek içaçıcı değil..karamsarlıklar,öfkeler,ümitsizlikler,korkular,kinler,acılar,benlik kayıpları ve daha bir sürü şey var orada...Bunlardan kurtulup huzuru yakalamaya talip iseniz Zeynep hanım gibi sizi en kolay şekilde oradan çekip çıkarıp gül bahçesine atıveren bir dostunuz olmalı...
     3 Beğeni    
Soner Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78513
Uzman seçmenin ne kadar zor olduğunu söylemekle başlamak istiyorum. Bu yüzden güvendiğim kişilere sorarak, Zeynep Hanıma arkadaş tavsiyesi üzerine ulaştım. Tanıştığımızda kendisinin sıcak kanlı ve ılımlı yaklaşımları beni güvende hissettirdi. Ayrıca alanında doktora yapıyor olması olumlu düşünmeme yardımcı oldu. Terapide ayrıntılı ve titiz düşünerek hiç bir detay atlamadan yargısızca dinlenildiğimi hissedebiliyorum. Sıkıntı yaşadığım konu hakkında deneyimi ve çalışmalarıyla kendimde faydalı değişiklikler görüyorum. Artık korkularından kaçmayan, kendi ile barışık, öz güven sahibi biri haline geldim. Yardım almaya devam etmeyi düşünüyorum. Kendisine buradan da çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Nilay Ş.
27.Nisan.2015
TavsiyeNo: 78323
Akademik çalışmalardaki araştırma ve başladığı işi bitirme azmine hayranım. Azimlidir, fikirlerinin arkasında durur, iletişim becerisi ile karşısına çıkan engellerin üstesinden gelir. İletişim becerileri, doğallığı, insanı yürekten dinlemesi, bulduğu yaratıcı çözümler bir terapist olarak ta kendisine güven duymamın sebebidir. Danışanlarımla ilgili kendisinin bilgi birikimine ve bakış açısına başvurum. Sorunlara bakış açısı, hiç bir konuyu atlamayıp enine boyuna değerlendirmesi, bilgisini sınayarak sürekli yeni bilgiler eklemesi onu iyi bir terapist yapmaktadır. Psikolojik Danışman Nilay Ş.
     2 Beğeni    
Binnur ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2015
TavsiyeNo: 77912
(Uzm.Psk.Dnş.Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     Beğenin    
Soner
20.Mart.2015
TavsiyeNo: 77274
Tanıdığımdan beri işine gösterdiği titizliği ve hassasiyeti takdir ediyorum. Araştırmacı yanıyla da kendisini sürekli bir gelişim içerisinde görüyorum. Bilgi birikimi ve terapötik yaklaşımının yanı sıra hoşgörülü, dikkatli ve sakin yapısıyla da psikoterapistliğe oldukça uygun olduğunu düşünüyorum. Kendi tecrübelerimden yola çıkarsam, günümüzde iyi bir terapiste denk gelmek gerçekten kolay değil. Hem karşılıklı uyumunuzun olduğu, hem de ona güvenip en özel sorunlarınızdan, hayata dair ilişkilerinizden bahsedeceğiniz birisine denk gelemiyorsunuz. Zeynep'in bu özelliklerinin olduğunu görüyorum ve daha da başarılı olacağından eminim. Sevgiyle kalman dileğiyle...
     2 Beğeni    
Pelin Çalışkan
24.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 62010
Zeynep Hanım ile yaklaşık 1 yıl kadar beraber çalışma olanağımız oldu. Alanında başarılı, azimlidir. Kendisini yeterli kılabilmek adına alanında olan gelişmeleri yakından takip eder ve sürekli eğitim alarak kendini geliştirmeye ara vermez. Ben şuan Okul Psikolojik Danışmanlığı yapmaktayım, Zeynep hanim Klinik alanda ve Aile Danışmanlığı alanında ilerliyor. Okulda sınırlı bir danışma ortamı olabildiğinden ve sınırlarımı aşan bazı durumlarda kendisine danışan yönlendirerek, işbirliği içinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Özellikle aldığı eğitimler sayesinde, yönlendirdiğim danışanlarıma, faydalı ve güvenilir bir danışma ortamı sağlamakta ve danışanları ile başarılı sonuçlar elde etmektedir. Bilgisine, tekniğine ve güvenilirliğine güvenim yüksektir. Okul Psikolojik Danışmanı Pelin Çalışkan
     5 Beğeni    
Bilge Ç.
24.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61524
Zeynep Hanımla iş başvurusu sırasında yaptığımız mülakat sırasında tanıştık. İlk tanıştığımız andan itibaren gerek geçmiş başarıları gerekse yumuşak kişiliği ile oldukça etkileyici olduğunu düşünmüştüm. Mesleğinin ciddiyetinin farkında olan ve mesleki becerisi yüksek olan bir kişidir. Yumuşak ve güven verici uslubuyla pek çok kişinin arasından sıyrılmayı başarmıştır. Meraklı ve azimlidir. Ayeıca danışanları için düşünüp bulduğu yaratıcı tekniklerinden etkilensiğimi söylemeliyim. Birçok kişiye önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Ayhan ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61513
Zeynep hanımla arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisine başvurdum. Boşanmak üzereyim ve bu zor dönemde özgüvenimi nasıl geri kazanacağımı ve neler yapmam gerektiği hakkında bana danışmanlık yaptı. Bunları yaparken bana şunu yap bunu yap gibi tavsiyelerde bulunmadan profesyonelce yaklaşımlarda bulunduğu için kendimi keşfetmeme yardımcı oldu. Hayatımda yeni bir sayfa açmamda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim. Zeynep hanımı profesyonel, dinamik ve güler yüzlü olarak tanımlayabilirim. Danışmanlık aldığım ortam insanın kendini rahat hissedebileceği bir yer. İlk bir kaç seansta çekingendim yavaş yavaş diğer seanslarda daha rahat sorunlarımı dile getirmemde yardımcı oldu. Hayatımdan zevk almamda yardımları için kendisine çok teşekkür ederim.
     5 Beğeni    

Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Kitap ve Yayinlari Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Yetişkin Bağlanma Stillerinin, Bireylerin Umutsuzluk Düzeyi ve Evlilik Uyumu Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi 18. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi, Kongre Kitabı, 2013, İzmir.

Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Bipolar Yaşam Derneği

Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Selen SARIOĞLU AKTÜRK
Uzm.Psk.Selen SARIOĞLU AKTÜRK
Terapiye başlama kararı çoğumuz için birçok kez ertelenen ama sonunda o ya da bu sebepten 'artık zamanı' diyerek başlayan bir süreçtir... Terapi ise k...
Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Mesleki Anilari Mesleki Anilari
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikiyatri&psikoterapi Merkezi
Teşvikiye Mah., Acıbadem Fulya Hastanesi Karşısı.
İstanbul
(Detaylı Adres Bilgisi İçin Arayınız.)
Uzm.Psk.Dnş.Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 233 06 66
(Klinik Randevu Hattı)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1984
(40 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2008
(16 yıl önce)
Yüksek Lisans
Selçuk Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Uzm.Psk.Dnş.Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İleri Düzey İngilizce

Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ'ın Mesleki Anilari Mesleki Anilari
Zeynep ANAFOROĞLU BIKMAZ Mesleki Videolar Videoları
-

08:25
Top