2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Sevda SERİN
Psikolog - İstanbul

Sevda SERİN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sevda SERİN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

11
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sevda SERİN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sevda SERİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Burcu MUŞDAL ÇELEBİUzm.Psk.Burcu MUŞDAL ÇELEBİ
Burcu Muşdal, profosyonel yaşantısında kendisini sürekli geliştiren, danışanlarına daha çok yarar sağlamak için mesleği ile ilgili gelişmeleri yakında...
Gonca BİLGİÇUzm.Psk.Gonca BİLGİÇ
Sevgili Gonca ile yüksek lisans eğitimim sırasında tanıştım ve insanın hayatında olmasından mutlu olduğu, güven duyduğu birisi olmasından dolayı halen...
Gülsen SÜSLÜUzm.Psk.Gülsen SÜSLÜ
Gülsen ile tanışıklığımız üniversite yıllarına dayanmaktadır. Kendisi enerjik, içten, samimi birisi olmakla birlikte iyi bir dinleyici, yenilikçi ve ...

 
Sevda SERİN'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi İncirli Apartmanı Numara: 21 Daire:4 Bakırköy / İstanbul (İncirli Caddesi Üzeri, Deniz Bank Karşısı)
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (2007 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sevda SERİN Özgeçmis CV Psk.Sevda SERİN'in Özgeçmişi
10/2011- Devam Bilişsel ve Davranış Terapileri Eğitimi (Dr. Mehmet SUNGUR)

2010 – Devam Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri A.B.D. Ruhsal Travma Yüksek Lisans Proğramı

09/201 1- 12/2011 Oyun Terapisi Eğitimi ( Doç Dr. Alif AKDAĞ GÖCEK)

09/2008 - 06/2011 Rorschach Testi (Doç.Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz)

02/2010 - 03/2010 EMDR Birinci Düzey Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)

09/ 2009 -10/2009 WISC-R ( Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği) Testi Uygulayıcı Sertifikası (TPD)

10/2009 Çocuk Değerlendirme Paketi (Doç Dr.Gülsen Erden)
-Bender Gestalt Motor Algı Testi, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Resim Çizme Testleri,Cümle Tamamlama Testi, Duygu Durumu Ölçekleri

01/2009 Denver II Gelişimsel Tarama Testi
...[Devamı...]

Sevda SERİN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Psk.Ayşegül KUŞKU
9.Nisan.2015
TavsiyeNo: 77867
Sevda Serin ile birlikte aynı üniversiteden mezun olduk. Kendisi öncelikle benim çok değerli dostumdur. Birlikte gerek mesleki, gerekse kişisel anlamda çok değerli paylaşımlarımız oldu. Öğrenciliğimizden itibaren süregelen dostluğumuz, bana kişisel anlamda birçok şey kattı. Sevgili dostumun benim için en öne çıkan özelliği her zaman kabul ediciliği olmuştur. Bunu yanı sıra mesleki gelişim ve etik değerler onun için hep ön planda olmuştur. Mezun olduğumuzdan beri aktif olarak psikoterapi yapmaktadır. Bu alanda bilgi, beceri ve donanımını sonuna kadar kullanmakta olduğuna eminim. Kabul ediciliği, çok iyi bir dinleyici olması ve analitik düşünme yeteneği ile danışanları için önemli olmaya devam etmektedir. Arkadaşımı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Burcu MUŞDAL ÇELEBİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
26.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61546
Sevda Serin ile Yüksek Lisans eğitimimizde tanıştık ve ayrıca aynı eğitim programına devam etmekteyiz. Sürekli kendini geliştiren, alandaki gelişmeleri takip eden, etik ilkelere önem veren, danışanlarına yüksek fayda sağlayan, deneyimli bir uzmandır. Çalışmalarında bir çok terapi yaklaşımlarını uygulayabilecek yetkinliğe sahiptir ve danışanın ihtiyacına göre bu teknikleri uygulamaktadır. Kendisini danışmanlık almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    
Handan Noyan
31.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57631
Sevda, bir dönem aynı iş yerinde çalıştığım meslektaşım ve iyi ki tanımışım dediğim en önemli, değerli dostlarımdan biridir. Kendisi aynı zamanda iş arkadaşım da olduğu için; onun mesleğini oldukça ciddiye almasına, düzenli, disiplinli çalışmasına, iş arkadaşlarıyla kurduğu iyi iletişime, mesafesini korumasının yanında samimiyetini göstermesine, danışanlarının sorunlarına duyarlılığına yakından tanık oldum. Sevda mesleğini çok sevmekte, bu alanda kendini geliştirmeye önem vermektedir. Kendisini tanıdığımda ‘psikolog’ mesleğine ne kadar uygun olduğunu düşünmüştüm; özellikle karşındakini çok iyi dinlemesi, karşısındakine yardımcı olmak için gösterdiği duyarlılık, problemlerle baş etme becerileri ve bu konuda karşısındakine yol göstermeyi ustaca yapması, objektif olabilme gibi niteliklerinden dolayı.. Tıkandığımda, sorunlarla baş etmede güçlük çektiğimde, ne yapacağımı bilemediğim zamanlarda kesinlikle ona danışırım. Beni çok iyi dinler, olayları çok iyi irdeler, değerlendirir, benim yerime karar vermeden, yargılamadan yol gösterir; aynı zamanda çok iyi bir sırdaştır, karşısındakine güven verir ve karşısındakine yardımcı olma isteği, ilgisi nedeniyle kişiyi kendisine iyi hissettirir. Ayrıca kendisi olayları, kişiyi dinamik açıdan da iyi değerlendirebilmekte ve yorumlayabilmektedir. Onunla analitik sohbetlerimiz çok olmuştur. Sevda,tüm bu saydığım nitelikleriyle, gerek iş deneyimleri, gerekse kendisini geliştirdiği alanlar nedeniyle psikolojik destek almak isteyen herkese önerebileceğim meslektaşlarımın arasındadır. Aynı zamanda ‘travma’ üzerine uzmanlaşmaktadır.Onunla istismara uğrayan kadınlar ile birlikte çalışmıştık. Bu alandaki deneyimlerini pratiğe oldukça iyi dökmektedir. ‘Travma’ konusunda da öncelikli olarak tavsiye edeceğim psikologlar arasındadır. Yani Sevda, mesleğine olan ilgisi, duyarlılığı, iş disiplini, olumlu iletişim özellikleri, sorunları çok boyutlu irdelemesi, değerlendirmesi gibi tüm saydığım nitelikleriyle iyi ki ‘psikolog’ olmuş dediğim, mesleğinin hakkını çok iyi veren psikolog arkadaşlarımın başında gelir ve onu psikolojik destek almak isteyen herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
Gonca BİLGİÇ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57417
Sevgili arkadaşım Sevda Serin ile yüksek lisans döneminden tanışıyoruz. Kendisinin mesleki etik konularında titiz ve dikkatli olması, büyük bir özveri ve çabayla terapi eğitimlerine devam etmesi, mesleki ve kişisel gelişime önem vermesi, mesleki açıdan sürekli kendini geliştirmeye çalışması ile çok değerli bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Bunların yanısıra, kişilik özellikleri ve insan ilişkileri itibariyle güleryüzlü, anlayışlı, sıcakkanlı, güvenilir ve samimi yaklaşımlarıyla da kendisini tanımaktan çok mutlu olduğum arkadaşım ve meslektaşımı bireysel psikoterapi almak isteyen herkese içtenlikle tavsiye ederim..
     Beğenin    
Gülsen SÜSLÜ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
13.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57063
Sevda İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde aynı sıralarda oturduğum değerli bir meslektaşım aynı zamanda yakın bir arkadaşımdır. Üniversite yıllarında ve daha sonra yüksek lisansını yaptığı dönemlerde mesleğine olan aşkı her zaman takdir edilesidir. Sosyal hizmetlerde uzun zamanlar verdiği emekler asla gözardı edilemez, bunun yanında bireysel danışmanlıkta da kendini geliştirdiği, aldığı eğitimlerle mesleki gelişmeleri de yakın takip ettiği görülmektedir. kendisine meslek hayatında başarılar diliyorum.
     Beğenin    
Psk.Ferihan YANCI
2.Mart.2012
TavsiyeNo: 48940
Sevda Hanım’ı birlikte yürüttüğümüz çalışmalar vesilesi ile tanımaktayım. Kendisinin mesleğini seven, gelişmeleri takip eden, eleştirel bakabilen, araştırıp, incelemeyi ve sorgulamayı asla bırakmayacak nitelikte bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Şahsi yaşantısındaki sıcak ve dostane tavrını mesleki alanda da koruyabilen, danışanları ile sıcak ve samimi bir iletişim içerisinde olan, paylaşımı ve yardımseverliği yüksek bir meslektaşımdır. Özellikle travma öyküsü bulunan ergen ve yetişkinler, şiddete maruz kalan kadınlar ve bilişsel terapi desteği arayanlar için kendisini tavsiye ediyorum. Kararlılığı, azmi ve sorgulamalarının hiç eksilmemesi temennilerimle. Herkese sevgi ve barış dolu günler dilerim..
     1 Beğeni    
Psk.İsmail SALMAN
10.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48184
Sevda Hanım ile yüksek lisans eğitimimiz dolayısıyla tanıştık. Her zaman güler yüzlü, sempatik yapısı ile çalışmalarımıza neşe katmıştır. Bunun yanında mesleki deneyimi ve donanımı ile eğitimlerden kazandıklarımızı zenginleştirmiştir. Çalışmalarında mesleki etik ilkelerini her şeyin önünde tutar. Sürek gelişime inanır ve bunun için birçok mesleki eğitimi takip eder. Yüksek lisans eğitimimiz dışında beraber aldığımız eğitimlerde de onunla olmak bu eğitimlerin niteliğini artırmaktadır. Sevda Hanımı ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim. Kendisi danışanları için her zaman en yüksek yararı gözeten bir psikologdur.
     1 Beğeni    
Deniz D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47801
Sevda Hanım ile kendisinin çalıştığı danışmanlık merkezinde tanıştık. Trafik kazası geçirmiştim ve kazada kendim hafif yaralanmama rağmen ikiz kardeşim ağır yaralanmıştı. kaza geçirdiğimiz aracı ben kullandığım için ciddi bir suçluluk hissediyordum. kendimi eve kapatmıştım. araba kullanamıyordum. sonra ablam beni Sevda Hanım'a götmeye ikna etti. kendisinin uyguladığı EMDR tekniğini ona gitmeden önce hiç duymamıştım. başlarda bana garip gelse de bir müddet sonra alıştım ve kendim de evde uygulamaya çalıştım. sonuçta artık arabaya bindiğim zaman daha az rahatsızlık hissediyorum. kendim kullanmaya başlasam da hala çok zorunda kalmadıkça araba kullanmıyorum. sevda hanım bu sorunu da zamanla ve birlikte aşabileceğimizi söyledi. kendisine güveniyorum. ayrıca kardeşim de hayata döndü. kendisi kardeşimin kritik zamanlarında benim acımı paylaştı. böyle bir uzman desteği olmasa ne yapardım bilemiyorum. bence alanında yetkin ve anlayışlı birisi.kendisini tavsiye ediyorum. bence kendine ağır gelen problemleri olan herkes destek almalı. bazı şeyleri yalnız başımıza çözemeyebiliyoruz. Sevda hanıma da teşekküğr ediyorum. daha katecek biraz daha yolumuz var. onları da kendisinin desteği ve yardımı ile aşabileceğime inanıyorum. Tekrar teşekkürler...
     1 Beğeni    
Psk.Güldane SALMAN
20.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47450
Sevda ile yüksek lisans eğitimimiz sırasında tanıştık. Birlikte eğitim aldığımız süre boyunca hem mesleğindeki gelişmelere olan ilgisi, hem de mesleki başarısında onu bir adım öne çıkaran kişilik özellikleri ile dikkat çekti. Birlikte içerisinde bulunduğumuz projelerde ve süpervizyon çalışmalarında etik anlayışı ve çözüm odaklı düşünceleriyle çalışmalarımızın niteliğini arttırdı. Şu anda da birlikte çalışmalarımıza devam ettiğimiz Sevda'nın mesleki kanaatine özel çalışmalarımda da güveniyorum ve onunla birlikte çalışmaktan büyük keyif alıyorum.
     1 Beğeni    
Neslihan BeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46776
SEVDA hanımla sosyal hizmetlerin BEYOĞLU 75.YIL ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ´nde tanıştım.Eşim ve ben ergenlik dönemini çok zor ve sancılı bir şekilde geçiren oğlumuza yardımcı olamıyorduk öyle bir duruma gelmiştikki oğlumuzu kaybetme korkusuyla karşı karşıya kalmıştık.Oğlumuzla iletişim kuramıyorduk.Tam bu noktada karşımıza SEVDA Hanım çıktı.Güleryüzlülüğü ,içtenliği,canayakınlılığı ve tabiki mesleki bilgileriyle aramızda uçurumlar olan oğlumuzla iletişim kurmamızı ve onu tekrar geri kazanmamızı sağladı.SEVDA Hanım sayesinde doğru bildiğimiz yanlışları öğrenmiş olduk.Oğlumuza bu süreci atlatmasında yardımcı olduğu gibi bana ve eşimede aile içerisinde sağlıklı bir iletişim kurabilmek için birçok aydınlatıcı bilgiler verdi.Kendisine oğlum eşim ve kendim adına çok teşekkür ederim. SAYGILARIMLA,NESLİHAN BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     Beğenin    

Sevda SERİN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

Sevda SERİN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sevda SERİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Burcu MUŞDAL ÇELEBİ
Uzm.Psk.Burcu MUŞDAL ÇELEBİ
Burcu Muşdal, profosyonel yaşantısında kendisini sürekli geliştiren, danışanlarına daha çok yarar sağlamak için mesleği ile ilgili gelişmeleri yakında...
Gonca BİLGİÇ
Uzm.Psk.Gonca BİLGİÇ
Sevgili Gonca ile yüksek lisans eğitimim sırasında tanıştım ve insanın hayatında olmasından mutlu olduğu, güven duyduğu birisi olmasından dolayı halen...
Gülsen SÜSLÜ
Uzm.Psk.Gülsen SÜSLÜ
Gülsen ile tanışıklığımız üniversite yıllarına dayanmaktadır. Kendisi enerjik, içten, samimi birisi olmakla birlikte iyi bir dinleyici, yenilikçi ve ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi İncirli Apartmanı Numara: 21 Daire:4 Bakırköy / İstanbul (İncirli Caddesi Üzeri, Deniz Bank Karşısı)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(555) 272 98 66
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2007
(17 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Sevda SERİN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Sevda SERİN Mesleki Videolar Videoları
-

22:03
Top