2007'den Bugüne 92,429 Tavsiye, 28,232 Uzman ve 19,994 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Ebru ZORLUTUNA
Uzman Psikolog - İzmir
Yazar

Ebru ZORLUTUNA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ebru ZORLUTUNA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

30
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ebru ZORLUTUNA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ebru ZORLUTUNA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Ebru ZORLUTUNA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Şehitler Bulvarı No:59 D:1 Özkalender Apt. Bostanlı
İzmir
Adres 2:
Yalı Mah. 6497 Sok. No:3 D:3 Mavişehir/Karşıyaka 0553 890 54 65
İzmir
Uzm.Psk.Ebru ZORLUTUNA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kurumsal whatsapp hesabı Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1986 (38 yaşında)
Doğum Yeri : Soma
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi/Psikoloji (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ebru ZORLUTUNA Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bağlanma Problemleri, 0-3 Yaş Dönemi Travmaları, Çocukluk Dönemi Travmaları, Kaygı Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Okul Öncesi Uyum Sorunları, Dürtü Kontrol Bozuklukları.

Ebru ZORLUTUNA Özgeçmis CV Uzm.Psk.Ebru ZORLUTUNA'nın Özgeçmişi
Psikoloji Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini Maltepe Üniversitesinde tamamlamıştır. Çalışma hayatı boyunca okul öncesi çocuklarla çalışıp ailelerine danışmanlık yapmaktadır.

Aynı zamanda Çocuk EMDR Terapisti olup gönüllü çalışmalara da katılmaktadır. 2014 yılında meydana gelen “Soma Maden Faciası” sonrasında yapılan psikolojik destek çalışmalarında gönüllü çocuk terapisti olarak görev almıştır. 2017 yılında Çanakkale/Ayvacık deprem bölgesinde, 2020 yılında İzmir Deprem’inden etkilenen çocuklara bireysel terapiler ve grup terapileri yaparak gönüllü psikolojik destek sağlamıştır.
...[Devamı...]

Ebru ZORLUTUNA'nın Makaleleri Ebru ZORLUTUNA'nın Makale ve Yazıları
77 Makale
8 Yazı/Döküman

Ebru ZORLUTUNA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ceylan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2021
TavsiyeNo: 119361
Ebru hanımla arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Telefonda oğlumun yaşadığı sorunları anlattım. Beni dikkatle dinledi, yaklaşık 35 dakika konuştuk. Pek çok şey önerdi, belki gelmeden çözebiliriz diyerek pek çok yöntem önerdi. Etik konusundaki hassasiyeti, hiç tanımadığı bir çocuk İçin aile için samimi önerisi ayırdığı zaman ve dilerseniz bu yöntemlerin işe yarayıp yaramama durumuna göre yine aynı şekilde danışabilirsiniz dedi. Bu noktada daha kendisinden terapi almadan bile bize iyileştirici bir yol önerdi. İlk yüzümüze tanışmamızdan bu güne kadar her zaman samimi güvenilir net bir çizgi izlemiştir. Çocuklarla kurduğu güven ilişkisi samimiyeti anlamlı müdaheleleri ve titizliği onu diğer meslektaşlarından ayırmaktadır. Her konuda zaman planlaması dahilinde özverili bir şekilde yardımcı olur. Unutmaz ertelemez, geri bildirim gecikince konuşur. Çocuğunuzu bütüncül olarak tanır, çabuk keşfeder. Oğlumun Ebru ablası tüm neşesiyle umut dolu heyecanlı halleriyle tüm çocukların tanışmasını dilediğim bir psikologtur. Çocuğunuzla bir saat oyun terapi yapar yetmez sizinle de kırk dakika telefonla görüşür. Sadece oğluma değil bize aile ilişkilerimize evimize çevremize kattığı pozitif değer için müteşekkiriz. İyi ki varsınız Ebru hanım. Harika bir deneyim oldu bizim için. Ayrıca asistan Hazal hn hoş sohbeti misafirperverliği ve ikramları İçin de ayrıca teşekkür ederiz. Güzel bir arka bahçe hoş sade döşenmiş bir bekleme alanında lezzetli kahveler ve sohbet eşliğinde içeriden oğlunuzun kahkahalarını işiterek ve süreç içindeki olumlu değişimleri -ki bazıları devrim niteliğinde oldu bizim için - izleyerek harika zamanlar geçirdik. Çok teşekkür ederim, ederiz.
     Beğenin    
Mehmet SeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118799
Ebru hanımdan dört yaşındaki çocuğumun Korkuları için yardım aldık EMDR ve oyum Terapisi yöntemlerini birlikte kullanarak kısa sürede karanlık ve kaybetme korkuları temizlendi bu iki yöntemi aynı anda kullanmasinin olumlu etkilerini çocuğumuzun üzerinde gözlemledik kendisinin çocuklarla kolay ve sıcak iletişim kurması ve ailelere ihtiyacı doğrultusunda yönlendirmesi bizim için çok faydalı oldu okul öncesi alanında deneyim ve çalışmalarıyla bize ışık oldu kendisine çok teşekkür ederiz
     1 Beğeni    
A.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118580
Ebru Hanımdan kızımın 2.5 yaşındaki kaka tutma problemi döneminde destek aldık. Oyun terapisi ve emdr ile problemimiz çözüme kavuştu. Her zaman bize destek oldu ve ne zaman ihtiyacımız olsa hep yanımızdaydı. Anne ve babayı yargılamayan, daima destek olan, her şeyden once insan yönü çok çok iyi biri. Iyi ki tanımışız dediğim bir uzman. Çocuk büyütmek zor zanaatmış. Bu yolculuğumuzda bize destek olacağını bildiğimiz biriyle tanıştığımız için kendimizi şanslı sayıyoruz. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.
     Beğenin    
Kıymet ŞiSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mart.2019
TavsiyeNo: 108870
Ebru hanım oldukça güleryüzlü ,enerjisi yüksek sürekli kendini ileriye taşıyan bir psikolog ,çocuklarla onların seviyesine inerek en az onlar kadar çocuk olabilip kendisine güven duygusunu oluşturduktan sonra iletişimini abla kadar yakın hissettirerek sağlıyor.Kurduğu bu ilişki çocukların O’na olan hislerini pekiştiriyor .kendisini ailesine bile nadir açan çocuk dayanamıyor bu sıcak ilgiye ....bu ilgi ve tecrübeleri doğrultusunda biz oldukça net çözümler bulduk uyguladığı Emdr terapisi ile...klasik terapiden daha kısa sürede ilerlediğimizi düşünüyorum.Güzel bir birliktelik oldu bizim için teşekkür ederiz ve herkese tavsiye ederiz Kızımın Ebru ablasını.
     Beğenin    
Güldem ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90375
Ebru Hanım ile Bornova Küçük Seyler Anaokulu'nda çalıştığı dönemden bu yana tanıyorum. Tanışmamızın hayatımızda bir dönüm noktası olduğunu belirtmeliyim. Hani çocuğunuzu tanırsınız ama ifade edemezsiniz ya, daha ilk görüşmenizde o size çocuğunuzu anlatacaktır. Sonrasında da bir profesyonelle değil bir dostla, aileden biriyle konuşuyor gibi hissedeceksiniz. Okul öncesi dönemi çocuk gelişimi konusunda destek almak istediğinizde, özellikle de çevresinden çokça şikayet alan, kolayca etiketlenen bir çocuğunuz varsa, doğru isimle görüşüyorsunuz demektir. Sorun tespiti ve buna uygun terapi yöntemi uygulaması sayesinde kısa zamanda değişimi ve gelişimi fark edeceğinizden şüpheniz olmasın. Kendisiyle o kadar barışık ki, gerekli gördüğünde sizi profesyonel destek alabileceğiniz doğru isimlere yönlendireceğinden emin olabilirsiniz. Başarısının arkasında çok nadir bulunan bazı etkenler olduğunu düşünüyorum: 1. Çocukları sevmesi, samimiyeti, pozitif enerjisi ile kısa sürede onların güvenini kazanması, 2. İşini heyecan ve tutkuyla yapması, 3. Profesyonel gelişimi ve sürekli öğrenmeyi önemsemesi. Beni şaşırtan ve çok etkileyen bir yönü de toplumsal konulara duyarlılığıdır. Soma Maden Faciası sonrasında yürütülen psikolojik destek çalışmalarında çocuk terapisti olarak gönüllü çalıştığını duyduğumda kedisine saygım daha da arttı. Kısaca, iyi ki var..
     2 Beğeni    
Mert AYTAÇ
10.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83999
Ebru arkadaşımla 6 yıldır tanışıyoruz. Ebru ilk günlü aşkla mesleğinde emin adımlarla yürüyor. Ebru arkadaşım çocuk psikoloji alanında farklı eğitimleri tamamlayarak sürekli gelişim ve değişim peşindedir. İnsanlara yaklaşım tarzı güler yüzlü, cana yakınlığı, samimiyeti, pozitifliği büyük ihtimal terapi ortamında danışanlarına da yansıyacaktır. Ebru arkadaşımın farklı yaklaşım tarzından ve güveninden bütün ebeveynlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Birsen Şentürk Pilan
8.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83964
Ebru Hanım ile Dokuz Eylül Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi'ndeki stajı sırasında tanıştık. O zaman da sıcak, öğrenmeye istekli, samimi bir öğrenci olan Ebru Hanım ile sonra da iletişimimiz devam etti. Pozitif enerjisi, çocuklara yaklaşımı, yaratıcılığı,eğitimlerle sürekli kendini geliştirmesi olumlu özelliklerinden bazıları.Çocuklara çok faydalı olduğunu ve olacağını düşündüğüm, eğitimlerle sürekli bilgilerini tazeleyen, kendini geliştiren biri, herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Harun Yazıcı
13.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83181
Ebru ile yüksek lisans eğitiminden bu yana tanışıyoruz. İşini tutkuyla yapan Ebru, sürekli gelişim ve değişim peşinde ve bunu büyük bir heyecanla yapıyor. İşini yaparken sergilediği güler yüzü, samimiyeti, kendine güveni, azmi, titizliği ve danışanları için yarattığı pozitif atmosfer ile mesleki karakterini doğuştan getirdiğini gösteriyor. Çocukluk çağı sorunları ile ilgili yetkinlikleri ve ulaşmayı arzuladığı mesleki geleceği, kendisine danışan yönlendirmem için yeterli güveni veriyor bana. Alanda varlığını güçlü bir şekilde hissettiren Ebru’ya mesleki paylaşımları olduğu kadar dostça paylaşımları, güler yüzü, içtenliği ile de hayatıma kattığı artı değer için teşekkürler.
     2 Beğeni    
Banu YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83180
Ebru Hanım'la oğlumun okula başladığı sene tanıştık. 3 yaşındaydı ve 3 sene boyunca mezun olana kadar yanimizda ydi. Okulumuzun (bornova küçük seyler) psikologu idi. Aynı anda okula başlayıp aynı anda ayrıldık . Bu yüzden kendimi çok sansli hissediyorum. Ebru hanımı tanımış olmak. 3 sene boyunca her an oğlumun yanında olduğunu bilmek ondan tavsiyeler almak gerçekten büyük bir ayrıcalık. Bir psikolog güler yüzüyle kendinizi rahat hissettiren bir dost adeta. Tanışan anlar ;)
     Beğenin    
Osman Mert Akgüç
12.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83151
Ebru Hanım çocuk gelişimi ve pedagojisi alanındaki bilgi birikimi gerçekten çok iyi. kendine başvurmasını sağladığım bir vakadaki göstermiş olduğu yaklaşım ve uyguladığı terapi yöntemi ile her zaman yakın çevresinden şikayet alan ve derslerinde başarısız olan bir öğrencinin, ailesinin de şaşırdığı değişim ve başarı öyküsünde Ebru Hanım'ın payı çok büyüktü. Bu nedenle, problem çocuk olarak okullarda davranış bozukluğu gösteren öğrencilerin velilerinin bir sefer olsa dahi Ebru Hanım ile iletişime geçmelerini önemle vurgulamak istiyorum.
     Beğenin    
Ebru ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83146
Ebru hanımı çocuğumun halen devam ettiği Bornova Küçükşeyler Anaokulu'nda tanıma fırsatı buldum. Çocuklara olan sevgisi, güler yüzü ve alanındaki yetkinliği ile tüm anne-babaların kalbine taht kurmuştu. Çocuğumla ilgili birebir etkileşimlerimizde de yaşadığımız sorunlara yönelik yaptıkları çalışmalardan hep olumlu sonuç aldık. Bunun kişisel özelliklerinin yanında işine olan sevgisinden de kaynaklandığını düşünüyorum. Bu alanda böyle güzel insanların çalıştığını bilmek umut verici..Şiddetle tavsiye ediyorum:)
     Beğenin    

Ebru ZORLUTUNA'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Kürek, Yunan Dansları


Ebru ZORLUTUNA'nın Kitap ve Yayinlari Ebru ZORLUTUNA'nın Basılı Kitap ve Yayınları
OKUL ÖNCESİ PSİKOLOĞUNA SORULAN 100 SORU 100 CEVAP, Sola Yayınları, 2018.

KENDİMLİK ZAMANLARI, Sola Yayınları, 2020.

Ebru ZORLUTUNA'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
EMDR TRAVMA İYİLEŞTİRME GRUBU, PSİKOLOGLAR DERNEĞİ, EMDR DERNEĞİ

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Şehitler Bulvarı No:59 D:1 Özkalender Apt. Bostanlı
İzmir
Adres 2:
Yalı Mah. 6497 Sok. No:3 D:3 Mavişehir/Karşıyaka 0553 890 54 65
İzmir
Uzm.Psk.Ebru ZORLUTUNA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 176 64 72
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(38 yaşında)
Doğum Yeri
Soma
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi/Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(15 yıl önce)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kurumsal whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Ebru ZORLUTUNA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Ebru ZORLUTUNA Mesleki Videolar Videoları
8 Mesleki ve Kişisel Video
çocuk psikoloğu, okul öncesi, 0-6 yaş dönemi, çocuk psikolojisi, okul öncesi sorunlar, bağlanma sorunları, psikolojik destek, okul öncesi psikoloğu, izmir psikolog, psikolog, kaygı bozukluğu, öfke problemi, okul olgunluğu, çocuklarda korkular, emdr terapisi, çocuk emdr, oyun terapisi, travma, çocukluk travması, emdr hap, alt ıslatma, travma terapisi, parmak emme, frostig, çocuklarda emdr terapisi, 0-3 travma, louisa duss testi, çocuk testleri, marmara okul olgunluğu, çocuk danışmanlığı, çocukluk korkuları, anne-baba, öneriler, öfke kasırgası, lunanın parkı, sihirli safari, anaokuluna uyum, oryanstasyon, okul değişimi, öfke oyunları, çocuğunuza sınır koyma, dürtü kontrol bozukluğu, gece korkuları, gündüz korkuları, öfke kontrolü, kaygıyla baş etme, davranış bozuklukları, duygusal problemler, kaygı oyunları, ayrılma kaygısı

22:56
Top