2007'den Bugüne 83,070 Tavsiye, 26,198 Uzman ve 18,430 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Ebru ZORLUTUNA

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Uzm.Psk.Ebru ZORLUTUNA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ebru ZORLUTUNA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

16
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Ebru ZORLUTUNA'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Ebru ZORLUTUNA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Ebru ZORLUTUNA Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bağlanma Problemleri, 0-3 Yaş Dönemi Travmaları, Çocukluk Dönemi Travmaları, Kaygı Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Okul Öncesi Uyum Sorunları, Dürtü Kontrol Bozuklukları.

Ebru ZORLUTUNA'nın Makaleleri Ebru ZORLUTUNA'nın Makale ve Yazıları
72 Makale
7 Yazı/Döküman

Ebru ZORLUTUNA Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Ebru ZORLUTUNA'nın Özgeçmişi
Psikoloji Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini Maltepe Üniversitesinde tamamlamıştır. Çalışma hayatı boyunca okul öncesi çocuklarla çalışıp ailelerine danışmanlık yapmaktadır.

Aynı zamanda Çocuk EMDR Terapisti olup gönüllü çalışmalara da katılmaktadır. 2014 yılında meydana gelen “Soma Maden Faciası” sonrasında yapılan psikolojik destek çalışmalarında gönüllü çocuk terapisti olarak görev almıştır. 2017 yılında Çanakkale/Ayvacık deprem bölgesinde depremden etkilenen çocuklara bireysel terapiler ve grup terapileri yaparak gönüllü psikolojik destek sağlamıştır.
...[Devamı...]

Ebru ZORLUTUNA Tavsiye Yazıları Ebru ZORLUTUNA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Kıymet ŞiSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 91.93.95.ZJW

19-03-2019
 TavsiyeNo: 108870
Ebru hanım oldukça güleryüzlü ,enerjisi yüksek sürekli kendini ileriye taşıyan bir psikolog ,çocuklarla onların seviyesine inerek en az onlar kadar çocuk olabilip kendisine güven duygusunu oluşturduktan sonra iletişimini abla kadar yakın hissettirerek sağlıyor.Kurduğu bu ilişki çocukların O’na olan hislerini pekiştiriyor .kendisini ailesine bile nadir açan çocuk dayanamıyor bu sıcak ilgiye ....bu ilgi ve tecrübeleri doğrultusunda biz oldukça net çözümler bulduk uyguladığı Emdr terapisi ile...klasik terapiden daha kısa sürede ilerlediğimizi düşünüyorum.Güzel bir birliktelik oldu bizim için teşekkür ederiz ve herkese tavsiye ederiz Kızımın Ebru ablasını.
     Beğenin    

 Güldem ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 195.214.190.ZBC

21-09-2016
 TavsiyeNo: 90375
Ebru Hanım ile Bornova Küçük Seyler Anaokulu'nda çalıştığı dönemden bu yana tanıyorum. Tanışmamızın hayatımızda bir dönüm noktası olduğunu belirtmeliyim. Hani çocuğunuzu tanırsınız ama ifade edemezsiniz ya, daha ilk görüşmenizde o size çocuğunuzu anlatacaktır. Sonrasında da bir profesyonelle değil bir dostla, aileden biriyle konuşuyor gibi hissedeceksiniz. Okul öncesi dönemi çocuk gelişimi konusunda destek almak istediğinizde, özellikle de çevresinden çokça şikayet alan, kolayca etiketlenen bir çocuğunuz varsa, doğru isimle görüşüyorsunuz demektir. Sorun tespiti ve buna uygun terapi yöntemi uygulaması sayesinde kısa zamanda değişimi ve gelişimi fark edeceğinizden şüpheniz olmasın. Kendisiyle o kadar barışık ki, gerekli gördüğünde sizi profesyonel destek alabileceğiniz doğru isimlere yönlendireceğinden emin olabilirsiniz. Başarısının arkasında çok nadir bulunan bazı etkenler olduğunu düşünüyorum: 1. Çocukları sevmesi, samimiyeti, pozitif enerjisi ile kısa sürede onların güvenini kazanması, 2. İşini heyecan ve tutkuyla yapması, 3. Profesyonel gelişimi ve sürekli öğrenmeyi önemsemesi. Beni şaşırtan ve çok etkileyen bir yönü de toplumsal konulara duyarlılığıdır. Soma Maden Faciası sonrasında yürütülen psikolojik destek çalışmalarında çocuk terapisti olarak gönüllü çalıştığını duyduğumda kedisine saygım daha da arttı. Kısaca, iyi ki var..
     1 Beğeni    

 Mert AYTAÇ
İstanbul - Psikolog / Psk.Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

10-12-2015
 TavsiyeNo: 83999
Ebru arkadaşımla 6 yıldır tanışıyoruz. Ebru ilk günlü aşkla mesleğinde emin adımlarla yürüyor. Ebru arkadaşım çocuk psikoloji alanında farklı eğitimleri tamamlayarak sürekli gelişim ve değişim peşindedir. İnsanlara yaklaşım tarzı güler yüzlü, cana yakınlığı, samimiyeti, pozitifliği büyük ihtimal terapi ortamında danışanlarına da yansıyacaktır. Ebru arkadaşımın farklı yaklaşım tarzından ve güveninden bütün ebeveynlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Birsen Şentürk Pilan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.240.163.ZZ

08-12-2015
 TavsiyeNo: 83964
Ebru Hanım ile Dokuz Eylül Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi'ndeki stajı sırasında tanıştık. O zaman da sıcak, öğrenmeye istekli, samimi bir öğrenci olan Ebru Hanım ile sonra da iletişimimiz devam etti. Pozitif enerjisi, çocuklara yaklaşımı, yaratıcılığı,eğitimlerle sürekli kendini geliştirmesi olumlu özelliklerinden bazıları.Çocuklara çok faydalı olduğunu ve olacağını düşündüğüm, eğitimlerle sürekli bilgilerini tazeleyen, kendini geliştiren biri, herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Harun YAZICI (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.225.74.YCW

13-11-2015
 TavsiyeNo: 83181
Ebru ile yüksek lisans eğitiminden bu yana tanışıyoruz. İşini tutkuyla yapan Ebru, sürekli gelişim ve değişim peşinde ve bunu büyük bir heyecanla yapıyor. İşini yaparken sergilediği güler yüzü, samimiyeti, kendine güveni, azmi, titizliği ve danışanları için yarattığı pozitif atmosfer ile mesleki karakterini doğuştan getirdiğini gösteriyor. Çocukluk çağı sorunları ile ilgili yetkinlikleri ve ulaşmayı arzuladığı mesleki geleceği, kendisine danışan yönlendirmem için yeterli güveni veriyor bana. Alanda varlığını güçlü bir şekilde hissettiren Ebru’ya mesleki paylaşımları olduğu kadar dostça paylaşımları, güler yüzü, içtenliği ile de hayatıma kattığı artı değer için teşekkürler.
     2 Beğeni    

 Banu YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.47.20.ZJJ

13-11-2015
 TavsiyeNo: 83180
Ebru Hanım'la oğlumun okula başladığı sene tanıştık. 3 yaşındaydı ve 3 sene boyunca mezun olana kadar yanimizda ydi. Okulumuzun (bornova küçük seyler) psikologu idi. Aynı anda okula başlayıp aynı anda ayrıldık . Bu yüzden kendimi çok sansli hissediyorum. Ebru hanımı tanımış olmak. 3 sene boyunca her an oğlumun yanında olduğunu bilmek ondan tavsiyeler almak gerçekten büyük bir ayrıcalık. Bir psikolog güler yüzüyle kendinizi rahat hissettiren bir dost adeta. Tanışan anlar ;)
     Beğenin    

 osman mert akgüç (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.164.184.DF

12-11-2015
 TavsiyeNo: 83151
Ebru Hanım çocuk gelişimi ve pedagojisi alanındaki bilgi birikimi gerçekten çok iyi. kendine başvurmasını sağladığım bir vakadaki göstermiş olduğu yaklaşım ve uyguladığı terapi yöntemi ile her zaman yakın çevresinden şikayet alan ve derslerinde başarısız olan bir öğrencinin, ailesinin de şaşırdığı değişim ve başarı öyküsünde Ebru Hanım'ın payı çok büyüktü. Bu nedenle, problem çocuk olarak okullarda davranış bozukluğu gösteren öğrencilerin velilerinin bir sefer olsa dahi Ebru Hanım ile iletişime geçmelerini önemle vurgulamak istiyorum.
     Beğenin    

 Ebru ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.24.FD

12-11-2015
 TavsiyeNo: 83146
Ebru hanımı çocuğumun halen devam ettiği Bornova Küçükşeyler Anaokulu'nda tanıma fırsatı buldum. Çocuklara olan sevgisi, güler yüzü ve alanındaki yetkinliği ile tüm anne-babaların kalbine taht kurmuştu. Çocuğumla ilgili birebir etkileşimlerimizde de yaşadığımız sorunlara yönelik yaptıkları çalışmalardan hep olumlu sonuç aldık. Bunun kişisel özelliklerinin yanında işine olan sevgisinden de kaynaklandığını düşünüyorum. Bu alanda böyle güzel insanların çalıştığını bilmek umut verici..Şiddetle tavsiye ediyorum:)
     Beğenin    

Ebru ZORLUTUNA'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Kürek, Yunan Dansları


Ebru ZORLUTUNA'nın Kitap ve Yayınları Ebru ZORLUTUNA'nın Basılı Kitap ve Yayınları
OKUL ÖNCESİ PSİKOLOĞUNA SORULAN 100 SORU 100 CEVAP, Sola Yayıncılık, 2018.

Ebru ZORLUTUNA'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
EMDR TRAVMA İYİLEŞTİRME GRUBU, PSİKOLOGLAR DERNEĞİ, EMDR DERNEĞİ


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(543) 279 26 66
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(34 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi/Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (2012 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Ebru ZORLUTUNA'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Ebru ZORLUTUNA'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Ebru ZORLUTUNA Mesleki Videolar Videoları
8 Mesleki ve Kişisel Video

çocuk psikoloğu, okul öncesi, 0-6 yaş dönemi, çocuk psikolojisi, okul öncesi sorunlar, bağlanma sorunları, psikolojik destek, okul öncesi psikoloğu, izmir psikolog, psikolog, kaygı bozukluğu, öfke problemi, okul olgunluğu, çocuklarda korkular, emdr terapisi, çocuk emdr, oyun terapisi, travma, çocukluk travması, emdr hap, alt ıslatma, travma terapisi, parmak emme, frostig, çocuklarda emdr terapisi, 0-3 travma, louisa duss testi, çocuk testleri, marmara okul olgunluğu, çocuk danışmanlığı, çocukluk korkuları, anne-baba, öneriler, öfke kasırgası, lunanın parkı, sihirli safari, anaokuluna uyum, oryanstasyon, okul değişimi, öfke oyunları, çocuğunuza sınır koyma, dürtü kontrol bozukluğu, gece korkuları, gündüz korkuları, öfke kontrolü, kaygıyla baş etme, davranış bozuklukları, duygusal problemler, kaygı oyunları, ayrılma kaygısı


21:29
Top