2007'den Bugüne 89,850 Tavsiye, 27,680 Uzman ve 19,689 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hilal BUĞAN
Biyoloji Öğretmeni - Ankara
PROFESYONEL EĞİTİM KOÇU

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi35 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

35

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hilal BUĞAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hilal BUĞAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hilal BUĞAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
MERHABA HEPİMİZİN HAYATINDA İZ BIRAKMIŞ ÖĞRETMENLER VAR. BEN DE ÖĞRENCİLERİMİN KALBİNE DOKUNARAK ONLARIN HAYATINDA GÜZEL BİR İZ BIRAKAN BİR EĞİTİMCİ OLMAYI HEDEFLİYORUM. BUNDAN DOLAYI MESLEĞİMLE ÇOK ÖRTÜŞEN EĞİTİM KOÇLUĞU ALANINDA DA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. BU SAYFADAKİ PAYLAŞIMLARIM, KOÇLUK DENEYİMLERİMLE İLGİLİ OLACAK. SİZE DE KATKIDA BULUNMASI UMUDUYLA... SAYFAMA HOŞGELDİNİZ:)
 
Hilal BUĞAN'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1977 (45 yaşında)
Doğum Yeri : Almanya
Yabancı Dil : İngilizce (İyi Düzeyde)
Mezun Olduğu Üniversite
Selçuk Ünv. Biyoloji Öğretmenliği (2000 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hilal BUĞAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ÖĞRENME YAKLAŞIMLARI
ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ
ÖĞRENME SÜREÇLERİ
BÜTÜNSEL ÖĞRENME
DENEYİMSEL ÖĞRENME
YAYGIN EĞİTİM TEKNİKLERİ
KAVRAM ÖĞRETİMİ VE KAVRAM YANILGILARI
PROJE DÖNGÜSÜ VE PROJE YÖNETİMİ
DEĞERLER EĞİTİMİ PROJELERİ (İLKOKUL-ORTAOKUL VE LİSE DÜZEYİNDE)
NLP TEKNİKLERİ
EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ)
EĞİTİM KOÇLUĞU MODELLERİ
ŞEMATİK DÜZENLEYİCİLER
ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ ÖĞRENME STRATEJİLERİ
DİSLEKSİYE YÖNELİK OKUDUĞUNU ANLAMA VE İFADE ETME EĞİTİMLERİ
DİSGRAFİYE YÖNELİK HARFLERİ TANIMA VE MEKANİK YAZMA ÇALIŞMALARI
DİSKALKULİ (İLKOKUL DÜZEYİ) İÇİN MATEMATİK SEMBOLLERİNİ ANLAMA,KULLANMA VE ARİTMETİK İŞLEM BECERİLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Hilal BUĞAN Özgeçmis CV Hilal BUĞAN'ın Özgeçmişi
1977 ALMANYA DOĞUMLU.
2000 YILINDA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNİ BİTİRDİKTEN SONRA 2004-2005 YILLARINDA İNGİLTERE ESSEX ÜNİVERSİTESİNDE DENEYİMSEL ÖĞRENME ÜZERİNE ÇALIŞMALAR YAPTI.
TÜRKİYE'YE DÖNDÜKTEN SONRA BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNİN YANI SIRA PROJE EĞİTMENLİĞİ VE PROJE DANIŞMANLIĞI YAPARAK ÇOK SAYIDA PROJEYE KATKIDA BULUNDU.
2010 YILINDAN İTİBAREN DEĞERLER EĞİTİMİ EĞİTMENİ OLARAK BİRÇOK OKULDA EĞİTİM VE SEMİNER VERDİ.
2021 YILINDA HARVARD ÜNİVERSİTESİ EĞİTİMDE AİLE KATILIMI (FAMILY ENGAGEMENT IN EDUCATION) SERTİFİKA PROGRAMINI BAŞARIYLA TAMAMLAYARAK SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI.
2015 YILINDAN İTİBAREN EĞİTİM KOÇU OLARAK DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.
ÇALIŞMA SÜREÇLERİNDE KENDİSİNE YOL ARKADAŞLIĞI YAPTIĞI ÖĞRENCİLER ARASINDA;
2018 AYT YABANCI DİL TÜRKİYE 153.SÜ
2019 AYT SAYISAL TÜRKİYE 57.Sİ
2019 AYT SÖZEL TÜRKİYE 80.Sİ
İLK 5000
İLK 10.000...[Devamı...]

Hilal BUĞAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Hatice KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
YENİ5.Ağustos.2022
TavsiyeNo: 124144
Biri LGS diğeri üniversite sınavı olmak üzere iki çocuğumun da sınava girdiği zorlu bir seneydi.birimiz yorulduğunda diğer iki kişi onu omuzluyordu. bu bir aile için olmazsa olmaz zaten fakat bazen öyle zaman oluyor ki üçümüzün birlikte pili bitiyor .işte o anda Hilal hoca'mın enerjisi üçümüzün de ayağa kalkmasına yetiyor şu an büyük oğlum hayalini kurduğu dalda tercihlerini yaptı sonuçları sevinç içinde bekliyor. diğeri LGS'de tek yanlışla derece yaptı bu hayalimizin de üstündeydi .aslında Hilal hocamın verdiği enerjiyi 8 sınıftaki oğlumun yıl içinde kullandığı tek cümle özetlemeye yeter "anne Hilal hocamın sesini duymak bile çalışma gayretimi arttırıyor"
     Beğenin    
Rahime
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
YENİ2.Ağustos.2022
TavsiyeNo: 124127
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine hocamın ilk kitabı( Öğretmen ödev vermedi ) ile tanıştım.Sosyal medya hesaplarından da takip ediyordum.Tercih dönemi özellikle hedefi netleşmemiş gençler ve aileleri için gergin,stresli bir süreç.Kariyer danışmanlığı ve tercih rehberliği konusunda destek olabileceğini öğrenince kızım için randevu aldım.Verimli ve doyurucu bir seans oldu, kafasındaki belirsizlik gitti,daha net bir tercih listesi ile ayrılmış olduk.İşinde son derece profesyonel olduğunu gördüm. Yardım ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum
     3 Beğeni    
Fnt
25.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115293
Hilal hocam, bana çok zor durumda olduğum bir süreçte yardım elini uzattı. Sorunlarıma profesyonel bir yaklaşımla yaklaşarak onlarla baş etmeme yardımcı oldu. Bana sorular sorarak iç dünyama yolculuk yapmamı sağladı ve içimdeki önyargıları bulup çıkararak bunların öyle olmadığını görmeme yardımcı oldu. Onun sayesinde kendime güvenim arttı ve sorunlar karşısında daha olgun davranabilmeyi öğrendim. Her zaman bana karşı rahatlatıcı bir tavırla yaklaştı. Bana karşı olan tutumu davranışları sayesinde ona güven duymamı sağladı.
     8 Beğeni    
Emre
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
14.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115183
Öncelikle merhabalar; Sayın Hilal buğan hocamız gerçekten alanında çok farklı iyi bir eğitmen olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim. Bizim oğlumuz Cüneyt YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı derslerinde gerçekten sorun yaşıyorduk ve bu bizim için artık sinirleri bozacak şekilde sorun olmaya başladı.ailemizle konuşurken bir tanıdığımız hocamızı tavsiye etti bunun üzerine kendisi ile görüşmek için randevu talebimiz oldu ve görüşmeler başladı kendisi ile.Net bir şekilde şunu söylemeliyimki bu görüşmelerimiz sonunda oğlumuz artık ders ve kurallar konusunda daha dikkatli olmaya başladı.bizim için büyük sorun ve korku olan bu huylarından vazgeçip sorumluluk sahibi olma hissetmesi bizim istediğimiz en önemli özelliklerden biriydi.ben bu konuda hocamızı kesinlikle tavsiye ediyorum.ve burdan kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
Sadiye
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
31.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 115002
Hilal hocam gercekten benimde hyaatima cok olumlu yönde etkisi olmuş,sınava hazirlanma aşamasinda bana ilham kaynağı olmuş bir öğretmenimdimdir .Burda benim yol arkadaşımdır .Hatta hiç abartısız hayatımın dönüm noktası olmuş bir insandır.Ben tam yılmışken bir anda beni cesaretlendiren elimden tutup beni ayağa kaldıran bir insan oldu.O benim ilham kaynağım.Onu tanığım için gerçekten şanslıyım .Şu an eczacılık okumamdaki en büyük etken ve hayatım boyunca da onu örnek almaya devam edeceğim.İyiki varsınız hilal hocam. ♥️
     4 Beğeni    
Melek A.
6.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114678
Hilal Hocam benim için çocukluğumdan gelen bir dost bir abla belki o vakitler adı konmamıştı fakat gönüllü eğitim koçu yaşam koçu idi görüşemediğimiz vakitlerde uzaktan mektuplarla küçük notlarla ilgi, alaka, sevgisi ve tavsiyelerine bize danışman olmuş. O zamandan belli imiş nasıl güçlü bir eğitim neferi olacağı velhasıl bazıları öğretmen olmak eğitimci olmak için özel donanımlarla yaratılmışsa bana göre bunun ete kemiğe bürünmüş hali Hilal Hocahanımdır. var olan yeteneğine ve fıtratına ilaveten almış olduğu eğitimlerle kendisini daimi geliştiren ve geliştirmeye devam eden Hocama şimdi çocuklarıma verdiği destek için teşekkür ediyorum. Lise 3 ve de 8. Sınıfa giden çocuklarım ile profesyonel destek almaya devam ediyoruz. Derslerinde başarılı olmasına rağmen kaygıları tavan yapmış, sınav zamanı karın ağrıları bulantılar yaşayan kızım ve lgs hazırlık sürecimizde ele avuca sığmayan bir türlü taban tutturamayan nasıl çalışırsa daha verimli olacağını bilemeyen oğlumun yapılan proğramlar, kişisel terapiler kişiliklerine uygun ders çalışma şekillerinin tespiti ile ve de Hilal hoca hanımın gerek öğretmenlikten gelen gerekse koçluk eğitiminden tecrübeleri ve ilgi, alakasıyla ebeveyn olarak rahat bir sürece girdik çok şükür. Velhasıl şiddetle tavsiye ediyorum...
     4 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
11.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114411
Hilal Hanım dan destek alan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık.Samimi ve sıcak kanlı bir hanım.Eşimle birlikte 8 yaşındaki oğlumuz için başvurduk kendisine dersler konusunda bize çok yardımcı oldu sadece dersler değil özel hayatımızda yaşadığımız sıkıntılarımızdan dolayıda Hilal Hanımın yönlendirmesiyle ve desteğiyle sıkıntılarımızdan da kurtulduk.Kendisine tekrar çok çok teşekkür ederim.Hilal Hanım güler yüzlü,konuşkan,cana yakın bir bayan tanışmanızı tavsiye ederim mutlaka faydasını göreceksiniz.
     5 Beğeni    
Bekir YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
10.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114396
Hilal Buğan hocamıza yine bir öğretmenimiz aracılığıyla ulaştık .Sekizinci sınıfa giden ve LGS sınavına girecek olan kızıma hem adakademik alanda hem de psikolojik anlamda danışman koçluk yapıyor.Güler yüzlü ve işine saygı duyan bir hocamız .Çalıştığı yer gayet sakin ,temiz ,düzenli ,dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak bir yer . Çocuğum , hilal hocayla görüştükten sonra daha motive olmuş ve rahatlamış hissettiğini söylüyor .Sınav stresininizi sıfıra indirebilir hatta .Çocuğuna her alanda yardıma ihtiyaç duyan velilere hilal hocamızı tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Sadiye
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
16.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 111049
Hilal hocam gercekten cok donanımlı profesyönel ve isinde 10 numara 5 yildiz bi insan😊kendisi hem cok iyi kalpli ve cok iyi niyetli bi insan ayrica .Kendimi calisma yontemimi cok iyi anladim kendisi sayesinde . Cok ilgili ve kesinlikle disiplinli bi insan dersleri calismalari asla aksatmaz o kadar yogunluguna ragmen .Hangi dersten hangi konudan ne kadar eksigim var cok oyi belirledim bu sayede .Üniversitedede bu yontemleri kullanmaya kesinlikle dewam edicem .Bn cok cok memnun kaldim ve iyiki tanimisim Hilal hocayı😊❤ .
     4 Beğeni    
Bahadır
7.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 110975
Hilal hocam sayesinde şu anda tobb iktisat %100 burslu kazandım. Üzerimde emeği çoktur. İyi günümde kötü günümde bana hep moral verip destek oldu. Yaptığı programlarla, verdiği taktiklerle benim hedeflerime ulaşmama yardımcı oldu. Sınava hazırlanma sürecimde manevi olarak onu yanımda hissetmem motivasyonumu çok kuvvetlendirmiştir. Çok teşekkür ederim her şey için. Üniversitede de görüşmeye devam edeceğiz. Hocamın bilgisinden ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğim. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
     8 Beğeni    
Tuğçe
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
12.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109685
Hilal hocayla tavsiye üzerine tanışdım öncelikle söylemeliyim ki iyi ki tanıştık beni bana inandırdı yapabileceğime inandım İNANIYORUM da;) aramızdaki mesafelerin engel olmadığı sürekli yanımdaymış gibi hissettiren iyi gelen çok sevdiğim bir hocam oldu. Hayata karşı bakış açım değişti kendime bir türlü olmayan o güven geldi.Çok şey değişti hayatımda tabi ki öncelikle ders ama kesinlikle belirtmeliyim ki bu çalışmamızın kişiliğime iyi geldiğini ve hayata bakış açımı bazı olaylara daha net bakmayı öğrendim. Bu kadar az zaman kala aslında neler yapılabileceğini esas bu zamanın çok kıymetli olduğunu anladım.KIRILMA NOKTAMDA TANIŞTIK mezunum sınava sadece haftalar var kısıtlı zaman ve ben hala nasıl ders çalışmam gerektiğini bilmeyen nasıl biri olduğumu bile bilmeyen biriysiydim ve sanki hep böyle çalışmayan motivasyonu olmayan biri olarak kalacağımı düşünüyordum taa ki hilal hocayla tanışana kadar ;) Hilal hocayla yaptığımız çalışmalar plan ve programlarla hedefin ulaşılmaz olmayıp yakın olduğunu çok net gördüm ve öğrendim.En önemlisi ise çalışmaya karşı olan sevgim oldu bunu çok güzel başardık beraber ve bu çalışmayla gelen motivasyonda;) Sınava 4 hafta kala bu kadar huzurlu sakin disiplinli bi şekilde çalışıyorsam sizin sayenizde hocam;) sizi seviyorum ve gönül rahatlığıyla herkese ÖNERİYORUM 😊💕
     8 Beğeni    
Elçin
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
9.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109642
Bence ders çalışmak için bir eğitim danışmanına ihtiyacınız yok.eksik konularınızı belirleyin ve o konulara yoğunlaşın.yok hayır illaha ben eğitim koçu istiyorum diyorsanız. Sizlere hilal hanımı öneririm. Bu konuda yeterince bilgi sahibi bir insan. 12.sınıf veya herhangi bir sınava hazırlık süreci zor bir süreç bunu hepimiz biliyoruz. Çalışanın ya da şöyle söyleyeyim düzenli çalışanın kazandığı bir eğitim sistemi. Bazı şeylerden fedakarlık yapmanız lazım bu süreçte. Eğer zamanı doğru ayarlayamıyorsanız hilal hanım sizin yerinize ayarlar. Bunlar dışında doğru meslek seçimi, en güzel nasıl anlarsınız nasıl bir karakteriniz var tarzı testlerden geçersiniz.
     4 Beğeni    
Ayça
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
19.Mart.2019
TavsiyeNo: 108883
Hilal hocam bana yaklaşık 2 senedir eğitim koçluğu yapıyor ve kendisi işinde çok deneyimli , bilgili ve özgün biri. Üniversite sınavına hazırlanırken birçok kaygım vardı. Bunlardan benim için en önemlisi sınav stresiydi ve hocam sayesinde bunun üstesinden gelmeyi başardım. Sınava çok rahat bir şekilde girdim ve kendimden emindim. Aynı zamanda ders çalışma düzenini oturtmam da ve eksiklerimi belirlemem de bana çok yardımcı oldu.KENDİSİNİ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TAVSİYE EDİYORUM.
     6 Beğeni    
Dilek USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
2.Mart.2019
TavsiyeNo: 108605
Hilal hanımla oğlumun sınıf öğretmeni olması münasebetiyle tanışmıştık.Eşimin vefatından sonra da adeta başka bir bağla tekrar iletişime geçtik. Akademik geçmişi ve uzmanlık alanları dolayısıyla oğlumun üniversiteye hazırlık aşamasında hep yanımızda oldu.Kendisi o kadar güler yüzlü ve içten bir insandır ki; çok yoğun olan iş yaşamında bile bize zaman ayırmayı ihmal etmemiştir. Etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde kendisinden çok faydalandık.Hem öğrenci hem de veli memnuniyetini sağlayarak görüş açımızı genişletme konusunda üstün başarı göstermiştir.Öğrencisine verdiği destek sonrasında sergilediği takipçilikle birebir görüşmelerimiz fazlasıyla oğlumun başarısına yansımıştır. Oğluma ve bana zorlandığımız bu süreçte gösterdiği destekten dolayı sonsuz minnettarız.Başarıları hep daim olsun inşaalah.
     8 Beğeni    
Ayhan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
1.Mart.2019
TavsiyeNo: 108594
Hilal Hanımla yıllar önce tanışmıştım. Biyolojide sorun yaşayan bir yakınıma yardımcı olmuştu. İki yıl önce sınava hazırlanan ailesi ile bu süreci yürütemeyen bir tanıdığımın çocuğuna da yardımcı olduğunu duyunca çok sevindim. Görüşmemizde kendisini çok geliştirdiğini ve çocuklarımızı gönül rahatlığı ile teslim edebileceğimiz bir uzmanlığa ulaştığını gördüm. Belli aralıklarla kendisini rahatsız edip tavsiyeler alıyorum. Çalışmaktan ve öğrenip öğretmekten yılmayan bir enerjiden dolayı kutluyorum Hilal Hocam. Emekleriniz için teşeklürler...
     7 Beğeni    
Elif Erdogan
1.Mart.2019
TavsiyeNo: 108579
Çok iyi yetişmiş ve mesleğine aşık bir danışman. Uzun yıllardır yaptığı öğretmenlik mesleğinde standart bir öğretmen profilinin ötesinde bir performans sergileyen hocamız yaşam koçluğunda da çok iddialı. Yakın ilgisi ve öğrenme - sizi anlama çabası en önemli noktalardan biri. Çok yönlü ve kendisini iyi donatmış . Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Kendi öğrencilerimden ve çevredeki deneyimlerden biliyorum. günümüzde başarı için profesyonel destek şart. Doğru tercih
     10 Beğeni    
Saliha NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
27.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106907
Hilal hocamla üniversite sınavına hazırlanma sürecinde tanıştım , danışanı oldum. O zamanı tanımlamam gerekirse ; lisenin tamamını açıköğretimden bitirmiştim üzerinden iki yıl geçmişti . (Açıktan liseyi okurken öğrenmeden sınav geçerek bitirmemiz mümkündür zira hem sınavları basit hem de çıkan sorular kendilerini tekrar etmektedir.Benim dönemimde öyleydi ) örgün eğitim almamış olmanın dolayısıyla hem bilgi olarak hem de özgüven olarak yetersizliğini yaşıyordum iç dünyamda. İlgimi çektiğini düşündüğüm bir çok meslek dalı vardı ve çok da kararsızdım .Bir öğretmenimin 'alanında yetkin' tavsiyesi üzerine tanıştık. İyi ki de tanışmışım <3 .Bana, beni tanımamda çok yardımcı oldu ki bu ömrüm boyunca faydalanabilecegim, öngörüde bulunabilecegim ve pek çok kazanımı olan bir durumdu benim için . Daha önce yaptığım programlara benzemiyordu Hilal hocamla yaptığım. Daha uygulanılası, gerçekçi , samimi , profosyonel ve uzun süreli bir programı. Bunu yaparken sürekli nasihat vermiyordu . Kendimin ulaşabileceği bir konumda sorularıyla , benim ulaşmamı sağlıyordu ki bu aldığım en büyük derslerdendir.Kendisine teşekkürü borç bilirim . Yeri geldiğinde çok yoğun olmasına rağmen görüşme talebimi reddetmeyip bir koçdan çok daha fazla , öğretmen hatta abla gibi içtenliğiyle ilgilenen canım hocam ; şuan üniversitede kendimi ait hissettiğim bir bölümdeyim ve hala irtibattayız. Bundan sonra hayatımın kalan kısmında desteğini hissedeceğimi düşündüğüm koçumu özellikle yetkin eğitimi , önerileriyle , kendini daima güncelleyen yönüyle tavsiye ediyorum. :)
     9 Beğeni    
Aslıhan
19.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106763
Üstesinden gelemediğim kaygılarım vardı ve bu kaygılar aile ve ilkokul çağındaki oğlumla olan iletişimimize zarar veriyordu. Sabırla beni dinleyen Hilal Hocam'ın analizleri sonucu kaliteli bir yaşam tavsiyeleriyle çok şükür zorlukları aştık.Konuşmalarımız sırasında ondan çok şey öğrendim ve hayata geçirip uyguladım. Bulanık olan zihnim şimdi daha emin ve güçlü iletişim içerisinde. Eksiklerimi görmemi sağlayıp, güçlü yönlerimi hatırlatıp, psikolojik olarak beni güçlendiren Hilal Hocam'a sonsuz teşekkür ediyorum.
     14 Beğeni    
Hüseyin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
20.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106194
Hilal Hocayla okul rehber öğretmenimizin tavsiyesi sonucu tanıştık. 9. sınıf öğrencisi olan Oğlumun disleksi olduğunu öğrendiğim zaman rehber hocamıza gidip ne yapabileceğimizi öğrenmek istedim. Öğretmenimiz; Hilal Hocanın bu alanda kendini geliştirdiğini ve çok farklı teknikler kullandığını söyleyerek bizi Hilal Hocaya yönlendirdi. Geçen yıl nisan ayında oğlum Hilal Hocayla çalışmaya başladı. Çalışmaya başlamadan önce 20-30 olan ders notları, oğlumun öğrendiği teknikleri kullanarak çalışmaya başlamasıyla birlikte 70-80'lere çıkmaya başladı. Geçen dönemi güzel bir karneyle kapattık ve bu yıl da oğlum Hilal Hocayla çalışmaya devam ediyor. Tüm kalbiyle ve gerçekten sıra dışı teknikleriyle hem oğlumun hem de bizim yanımızda olduğu için Hilal Hocaya teşekkür ediyorum.
     13 Beğeni    
E.A.
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
5.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103633
Hilal Hoca'yla bir tavsiye üzerine önce ablam sonra ben görüşmeye başladık. Meslek secimi konusunda danışmıştım ona fakat görüşmelerimiz, mesleğime karar vermekle kalmayıp kendimi tanımami ve hayatımda uzun zamandan beri var olan sorunları anlayıp çözüme kavusturmami sagladi. 4 haftalık bir sürecin sonunda hayatımın en önemli kararlarından birini verdim ve Hilal Hoca sayesinde bu karar tamamen icimden gelerek verildi. Kendisinin de vurguladığı gibi çalışmamızin amaci bağımlılık yaratmak veya dış etkilerle bir yöne sürüklenmek değil, kendi ayaklarım üzerinde durarak kendi kararlarimi verebilmemi sağlamaktı. Bu süreçte Hilal Hoca'nin yönlendirmeleri ve benim hakkımda yaptığı -benim bile şaşırdığım- tespitlerlerle kendimi daha iyi anladim. Bu kısa zamanda senelerdir tanıdığım birçok öğretmenimden daha fazla şey kattı bana. Kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     14 Beğeni    
E. A
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
25.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103468
Hilal hocamla arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Lise mezunu olan 2.kez sınava hazırlanan kızımın yaşadığı motivasyon ve kafa karışıklığı sorunu için görüşmeye başladık. Kızıma sadece eğitim koçluğu değil adeta yaşam koçluğu yapıyor kendisi. İlk görüşmeden itibaren kızımın gözlerindeki ışıltıyı görebiliyordum. Öncelikle kendine güvenmeye başladı, başarabileceğine inancı arttı ve bu da ders çalışma ve hayatını planlama konusunda motivasyon sağladı. Hilal hocamın bilgi birikimi ve özgüvenli sakin duruşu sayesinde, kızımı hiç tereddüt etmeden onun rehberliğine bırakabildim. Büyük kızımda gördüğüm olumlu gelişmelerden sonra şimdide 11. Sınıfta olan küçük kızıma rehberlik etmeye başladı. İyiki tanımışım hilal hocamı çocuklarıma kattıkların için sonsuz teşekkürler 🌸
     14 Beğeni    
Türkan BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
22.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103427
Emekli öğretmenim . Bir öğrencimin tavsiyesi üzerine tanıştım.Üniversiteye hazırlanan bir kızım var. Derslere konsantire olma, stres ve zaman kullanımı konusunda sıkıntılarımız vardı.üç görüşmeden sonra önemli gelişmeler gözlemledim.Beş aydır görüşüyoruz , sadece derslerinde değil; uyku ve beslenme konusunda da olumlu gelişmelere şahit oldum. Ders harici kitap okuması beni çok memnun ediyor.Sınava kadar değil hayatı boyunca devam ettireceği alışkanlıklar edineceğini ümit etmekteyim kendisine teşekkür eder, hayatında başarılar dilerim.
     14 Beğeni    
Zeynep GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
14.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103279
Ben ZSite Editörleri Tarafından Kapatıldı. Bir çok şeyi bir arada yurutmeye calışan 18 yaşında bir lise öğrencisiyim. Hafız ve boksörüm.Ayni zamanda şiir deneme yarışmalarina katiliyorum. Arapca ve türkçe siir yarismalarinda birinciligim var. Ve daha ekstradan birçok şey. Ben bi çok yükün altında bazen güçlü durup bazen piskolojik olarak yorulurken Hilal Buğan çok kiymetli hocam benim elimden tuttu. Ben kendime zaman ayirmayan eziyet eden bi insanken değerli hocam piskolojik olarak beni çok guclendirip hayatimi yoluna koymayi her şeyi zamanina göre ve verimli hızlı bir şekilde nasıl yapmam gerektigini bana gösterdi. Kendini çok gelistirmis bi insan onunla gorusmekten mutlu oluyorum. Kendi hayat tecrubeleri olsun başka konularda olsun her zaman her konuya bi çözümü var. Aile hayati olsun kendi kişiliği olsun gercekten cok takdir ettigim ve örnek aldigim bi insan. Her zaman enerji dolu hayat dolu yüzünden tebessumu eksik olmayan beni her zaman kendine hayran bırakan bir insan. Eskiden aynı okuldaydik. Benim biyoloji hocamdi. Diğer hocalardan çok farkli bir bakış açısı vardi ogrencilere karşı. Bi dönem beraberdik sonra okuldan ayrildiginda da biz görüşmeye devam ettik. Yine bütün enerjisini kendini geliştirme yolunda devam ettiriyor her zaman. Biz de yararlananmaya devam ediyoruz.
     15 Beğeni    
S.A.
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
12.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103245
Hilal Hocam ile hayatımın oldukça kritik bir döneminde tanıştık. Mezuna kalmıştım ve sınava aylar kala ders çalışma ve motivasyon konusunda hala sıkıntılar yaşıyordum. O durumdan hiç çıkamayacakmış gibi hissettiğim oldukça zor bir dönemimdi. Hilal Hoca ile tanıştıktan sonra bunun hiç de öyle olmadığını anladım. Birlikte yaptığımız güçlü yönleri ve zayıf yönleri belirleme çalışmalarıyla, plan ve programlarla, öğrenme yöntemleriyle hedefin ne kadar yakında ve ulaşılabilir olduğunu farkettim. Ancak bana kattığı en büyük şey, öğrenme sevgisi oldu ve motivasyon da onu takip etti. Şimdi geriye baktığımda aradaki büyük değişimi görebiliyorum ve kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Hilal Hoca kendini sürekli gelştiren bir insan ve bu konuşmalarına da yansıyor. Aynı zamanda dersi etkileyen ders dışı her şeyle de ilgilendiğinden dolayı bir nevi yaşam koçluğu da yapıyor. Bu bütünsel yaklaşımın oldukça faydasını gördüm. Sınava iki ay gibi bir süre kalmışken bu kadar sakin ve disiplinli bir şekilde devam edebiliyorsam sizin sayenizdedir hocam, çok teşekkür ederim💕
     15 Beğeni    
Bünyamin BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
18.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101007
Hayatımın dönüm noktalarından birisi. Bana matematikte fizikte biyolojide 1. Olmayı değil içerisinde bulunduğumuz hayatta yaptığım iş ne olursa olsun en iyisi olmam gerektiğini öğretti. O benim için hep bir öğretmenden fazlasıydı ve o şekilde olmaya devam ediyor. Hayatındaki tecrübeleriyle öğrencilerine ışık tutmaya çalışan ve bu konuda ciddi anlamda fayda sağlayan bir insan ve "anne". Onun gibi bir insanla tanısmanin şerefini yaşıyorum. Iyi ki varsin güzel insan ❤
     17 Beğeni    
Selma
13.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100892
Kıymetli hocamız ile önceden tanışıklığımız vardı.Bir vesile ile kızımla birlikte ziyaretine gittik.Hayatımıza yepyeni bir pencere açtı.Görüşmeler ile tıkandığımız nefes alamadığımız noktalarda büyük desteğini gördük.Farkında olmadan söylediğimiz sözler bazı davranışlarımız nelere yol açabiliyormuş meğer..Kendisi adım adım problem çözmede yol göstermede mesleğinin zirvesinde..Hocamız daha nice hayatlara dokunacak güzellikler getirecek..Güleryüzlü sıcak tavsiyeleri gençlere ışık tutacak..Tüm kalbimle teşekkürler
     14 Beğeni    
S.S.
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
30.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100579
yasadigim sinav kaygisi tanistirdi beni hilal hocayla. egitim kocu ile ne yapilir? sorusunun cevabini merak ediyordum. ve buldum cevabini. konustuk bol bol. kimine gore basit bir eylem olan konusmak aslinda cok sorun dile getirdi ve cok cozum buldu hilal hoca ile. sorunuma yonelik cesitli yontemler ogrendim ve uyguladim. kitap onerileri aldim. kisacasi bir cok klasik uygulamalardan farkli seyler yaptik. kendisi gayet guler yuzlu ve insani kesinlikle yargilamadan olabildigince sakinlik ve samimiyet icinde. boyle olunca da gayet verimli ve etkili calismalar cikiyor ortaya.
     14 Beğeni    
Fahriye
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
29.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100556
Ders çalışma konusunda en büyük desteğim. Anlattıkları ve bana gösterdiği yol sayesinde çok güzel ilerlemeler kaydettik. Kişik analizleri, dersleri nasıl anlayıp anlayamayacağımız, nasıl daha iyi sonuçlara varabileceğimiz, nasıl daha kaliteli vakit geçirebileceğimiz, nasıl daha iyi bir hayata ve düzene sahip olabileceğimiz gibi buna benzer bir çok konuda yanınızda tam destek oluyor. Beraber geçirdiğimiz süre içinde ondan bi çok şey öğreniyor ve hayatıma geçirmeye çalışıyorum. Şuana kadar gördüğüm hocalardan öğrencilerini gözlemleyen, iyi olup olup olmadığını anlayan ve konuları nasıl anlayıp anlamayacağımızı bilen, yani öğrencilerine çokça değer veren biri. Ben baştan beri seviyordum. 3 senedir tanıyorum. Daha öncesinde biyoloji öğretmenimken şuan eğitim koçum. Ve beraber çok güzel ilerliyoruz
     13 Beğeni    
A.Kılıç
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
2.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100023
hilal hocamız geçmişten bu günüme gelen bir dost sesiydi benim için. lakin zaman içinde kızımın yaşadığı kaygı bozukluğu sürecinde bir şifa sesi oldu bu sefer. hoşgörüsü, kendini geliştirmeye inovasyona yeniliğe ve ileri hep daha ileriye adayan kişiliği ile bize her anlamda destek olmak için elinden geleni yaptı ve yapıyorda. kızımın 8. sınıf teog öğrenciliği sürecinde başlayan mide bulantıları için bütün doktorları gezerken dost sohbetinde acaba kaygıdanmı söylemi ortaya çıkınca hilal hocamızla başladı görüşmelerimiz. bu sene 9. sınıf olan kızım cok şükür çok daha iyi durumda. en azından yaşadıklarının anlamını biliyor ve kendiyle mücadele ediyor. bu yaşam boyu sürecek bir mücadele bakalım hilal hocam bize kaç yıl daha sabredecek :))))
     16 Beğeni    
Mehmet CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
1.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100009
Ben Hilal hocayla bir hocamın aracılığıyla tanıştım ve tanıştım süre boyunca hayatımda farkında olmadığım birçok yönümü gösterdi. Sayesinde kendimi yeniden tanıdım “ben buymuşum dedim” iyi yönlerimi,zayıf yönlerimi öğrendim...Hilal hocadan öğrendiğim en önemli şey hiç bir zaman pes etmemek oldu. Hayat sana çembe takabilir,yoluna taşlar koyabilir,bazen herşey ters gidiyordur bir çıkmazdasındır ama gülümseyip gülümsememek,ayağa kalkıp kalkmamak senin elindedir.Pes etmek kolaydır ben kolay yolu seçtim ama farkettimki aslında sadece kendime kötülük yapıyordum.Hilal hoca elimden tuttu bana pes etmemem gerektiğini mutlu olmak için savaşmam gerektiğini,ayakta dimdik durmam gerektiğini öğretti, haketmediğimi düşündüğüm mutluluğa kavuşmamı sağladı.Ben artık daha güçlü bir insanım ve öğrendimki bu dünyaya bir kere gelicem en iyisini,en güzelini yaşamalıyım,ben bunu hakediyorum çünkü ben özelim..Bana özel olduğumu hissettiren Hilal hocama çok teşekkür ederim umarım sizde bu duyguyu tadarsınız. 🙂
     15 Beğeni    
Egemen
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
1.Kasım.2017
TavsiyeNo: 99994
Bir öğretmenim vasıtasıyla görüşmeye başladık. Güler yüzlü,cana yakın,anlayışlı,bir kişiliği var. Verimli ders çalışma konusunda yardım aldım çok kısa bir süre içerisinde büyük katkı sağladı. Eksiklerimi görmemi sağlayıp düzeltmemde yardımcı oldu. Gerçek anlamda katkısını gördüm herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim. Kuvvetli yönleri empati kurabilmesi karşısındakini anlayabilmesi içtenlikle sizinle ilgilenmesidir. Meslektaşlarından farklı olarak bu işi severek yaptığını kesinlikle söyleyebilirim. Çok teşekkürler
     16 Beğeni    
Fatiha Ot
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
31.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99986
öncelikle söze canım HİLAL hocam diye başlamak istiyorum .canım HİLAL hocam diyorum çünkü yeniden başarabileceğimi,yapabileceğimi hatırlattı. kendimce sorunlarım vardı ve ders çalışmama engeldi ders çalışmaktan ziyade hayat enerjim kalmamıştı diyebilirim .ve tam o anda HİLAL hocayla tanıştım . beni yeniden kendime getirdi . bana umut ışığı oldu ve şimdi tam istikamet hedeflerime giden yolda yürüyorum HİLAL hocayla konuşmadan önce zihnim bir bulanıklık içindeydi . onunla pürüzsüz bir hal aldı. bu yolda nasıl bir yol almam gerektiğini öğretti . derslerden nasıl en iyi şekilde verim alabileceğimi, bu konuda ne yapmam gerektiğini öğretti . ister tekrar defteri olsun , ister soru defteri ve diğer yöntemlerle çok yol kattettim . gerçek öğrenim şeklimi öğrendim ve bunu uygulayınca gerçekten çok verim alıyorum . HİLAL hocam o kadar samimi ve candandı ki kendime bile itiraf edemediğim şeyleri ona anlattım ve kendimi şimdi daha iyi tanıyorum TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM .
     17 Beğeni    
Beyza SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
21.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99777
Liseye başladıktan sonra bende büyük bir her şeyi boşverme ve hem derslere hem de sosyal konulara karşı isteksizlik başlamıştı. Bu sorunun hiçbir şekilde üstesinden gelemiyordum. Ki Hilal Hocam ile karşılaştım. Sınıf öğretmenimiz olduktan kısa bir süre sonra beni yanına çağırdı ve liseye nasıl başarıyla girdiğimi ve şu an bulunduğum durumun neden kaynaklandığını ama her ne olursa olsun bunu birlikte aşabileceğimizi söyledi. Ardından bana sıkı sıkı sarıldı. Bu kadar kalabalık bir okulda ve sınıfta bir öğretmenimin ''Son zamanlarda durgunluğun ve isteksizliğin dikkatimi çekiyor.'' diyerek yanıma gelmesi ve bana ne kadar inandığını ve güvendiğini hissettirmesi aslında ihtiyacım olan tek şeymiş diye düşünüyorum. Bize rehberlik etmesinin yanında derslere her zaman hazırlıklı gelirdi. Her derse farklı etkinliklerle, şemalarla, zihin haritalarıyla gelir, derse ilgimizi arttırırdı. Ben şu an istediğim üniversitede istediğim bölümde okuyorum. Bana ilk üniversite sınavını hatırlatan ve sınava hazırlanma sürecimin psikolojik anlamda ve eğitim anlamında zeminini hazırlayan kişi Hilal Hocam'dır. Eğitimden konu açılan her ortamda mutlaka kendisinden bahsettiğim ilmiyle de övündüğüm bir idoldür benim için... Hilal Hoca eğitim hayatımın dönüm noktasıdır...
     14 Beğeni    
Beyza Nur ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
21.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99775
Hilal Hocayla lise 2. sınıfta dersime girdiğinde tanıştım. Hem biyoloji öğretmenim hem de sınıf öğretmenim oldu. Gerçekten onunla tanıştığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Sınıf öğretmenimiz olduğu dönemde sınıf öğretmenliği görevini alışıldık kalıpların ötesine taşıyıp sıradışı yapmak için her türlü çabayı gösterdi. Motive edici ve alışılageldik kalıpların dışındaki tavsiyeleriyle benim ve diğer sınıf arkadaşlarımın gönlünde yer edindi kısa sürede... Biyoloji dersini bana sevdiren öğretmenim Hilal Hocam oldu. Bıkmadan üşenmeden o dersi anlayalım diye kocaman kartonlara notlar yazıyor, onları renklendiriyor, süslüyor, bize dersi en iyi şekilde anlatmak için elinden gelen her şeyi yapıyordu. Her zaman ona ve işine olan sevgisine hayranlıkla bakmışımdır. Ertesi sene ne yazık ki dersime girmedi. Beni bu kadar motive eden, programlayan, hoş sohbet, güler yüzlü öğretmenimi kaybetmek tabii ki de istemedim ve yanına gidip ondan bir ders çalışma programı yapmamda bana yardımcı olur musunuz diye sordum. Güler yüzüyle kabul edip bana yardımcı oldu sağolsun. Öyle ezber, saatleri belli, katı bir program yapmadı kesinlikle. Ne çalışmalıyım, neden çalışmalıyım öncelikle buna karar verdik beraber sonra da karşılıklı istişare ederek hayatımda her zaman uyabilceğim bir program yaptık. Ben ders programı yapacağımızı düşünmüştüm ama içinde yürüyüş bile olan bir program yapmıştık beraber. Şu an üniversite öğrencisiyim ve hala ara ara geri dönüş yapıyorum bu programa. Hep psikolojik hem sosyal hem akademik anlamda başarıya ulaşmam için her türlü yardımda bulundu bana. Her haftalık buluşmamızda güler yüzle ve samimiyetle karşıladı beni. Hakkını asla ödeyemem sanırım. Teşekkür ederim canım öğretmenim :)
     15 Beğeni    
Bilal
Profesyonel Hizmet Alan Müşteri
21.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99763
Arkadaşlar merhaba ben Bilal . Yaklaşık 5 aydır Hilal hocam bana eğitim Koçluğu yapmakta ve gerçekten beni bambaşka bir kimlikten alıp asıl kimliğime kavuşturdu. Gerek tavsiyeleriyle gerek de yönlendirmeleri bana ''BEN BENİM!!'' dedirtti. 11.sınıf öğrencisiyim ve Hilal hocayla tanışmadan hayatımı harbiden boşa çıkartmıştım yani hayatı gelişine bırakmıştım. Hiç çalışmıyor ve geleceği hiç düşünmüyordum. Ta ki Hilal hocayla tanıştığım güne kadar . Daha ilk seansta nerede olduğumun farkına vardım ve geleceğim için yavaş yavaş da olsa bir şeyler yapmaya karar verdim. Hilal hocamın tabiri yerindeyse 'ödevleriyle' daha da hırslandım ve şimdi o hiç çalışmayan geleceği akışına bırakan Bilal'in yerine her zaman ne yaparsa yapsın geleceğini düşünen planlı programlı ders çalışan uğraşan çabalayan bir hırs küpü yani geleceği için savaşan bir Bilal geldi ve ''BEN BENİM'' dedi . Arkadaşlarım ve ev ahalisi bendeki bu değişimi görünce gözlerine inanamıyorlar. Arkadaşlar gerçekten Hilal hoca belkide bu dünyada görüp görebileceğiniz en iyi insanlardan biri. Ben de bu yazıyı sizin de böyle iyi bir insan tanımanız için yazdım . Siz de bendeki bu değişimi okudunuz ve kendinizde de böyle değişimler istiyorsanız işte karşınızda Hilal hoca. Kendiniz için seçebileceğiniz en iyi seçim.
     16 Beğeni    

Hilal BUĞAN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : EĞİTİM İÇERİKLİ İNGİLİZCE VE TÜRKÇE MAKALELER OKUMAK, YENİ ÖĞRETİM TEKNİKLERİNİ TAKİP ETMEK, KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI OKUMAK, ŞİİR VE DENEMELER

Sevdigi Yazarlar : ÖZGÜR BOLAT, ÜSTÜN DÖKMEN,DOĞAN CÜCELOĞLU, KEMAL SAYAR, FATMA BARBARASOĞLU, CAHİT ZARİFOĞLU, SEZAİ KARAKOÇ, NURİ PAKDİL

Sevdigi Muzikler : TÜRK SANAT MÜZİĞİ, ENSTRÜMANTAL MÜZİK, FON MÜZİKLERİ

Sevdigi Filmler : ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ, ÜÇ APTAL, HER ÇOCUK ÖZELDİR,V FOR VENDETTA

Sevdigi Sözler : HAYATINIZI BAHANELER ÜSTÜNE BİNA ETMEYİNİZ.


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 526 63 60
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1977
(45 yaşında)
Doğum Yeri
Almanya
Mezun Olduğu Üniversite
Selçuk Ünv. Biyoloji Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
2000
(22 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Hilal BUĞAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İyi Düzeyde)

Hilal BUĞAN Mesleki Videolar Videoları
-
öğretmen, motivasyon, test çözme teknikleri, yaygın eğitim teknikleri, öğrenci, iç motivasyon, öğrenme yöntemleri, eğitim koçu, motivasyonu artırma, deneyimsel öğrenme, öğrenci koçu, sosyal ortam fobisi, nlp teknikleri, koçluk, fobiler, swot analizi, lise giriş sınavı, dikkat egzersizleri, kişilik testleri, gelecek kaygısı, ders çalışmama, ezberlememek, öz güven eksikliği, hedef belirleme, öğrenme şekli, zaman yönetimi, konsantrasyon, öğrenmek, öncelik sıralaması, konsantrasyon eksikliği, tyt ayt, özgül öğrenme güçlüğü, disleksi, disgrafi, diskalkuli, öğrenme stratejileri, sınav kaygısı, verimli ders çalışma, şematik düzenleyiciler, şemalar, ders çalışma programı, ders programı, çalışma programı, özgüven eksikliği, stresle başa çıkma, sınav, sınav stresi, ebeveyn koçluğu, başarılı olmak, üniversite sınavı

12:43
Top