2007'den Bugüne 78,267 Tavsiye, 25,286 Uzman ve 17,533 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diğer
İsim

Hilal BUĞAN

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Biyoloji Öğretmeni

Tavsiye ve Teşekkürler

19

[Hilal BUĞAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hilal BUĞAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarHilal BUĞAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Hilal BUĞAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
MERHABA HEPİMİZİN HAYATINDA İZ BIRAKMIŞ ÖĞRETMENLER VAR. BEN DE ÖĞRENCİLERİMİN KALBİNE DOKUNARAK ONLARIN HAYATINDA GÜZEL BİR İZ BIRAKAN BİR EĞİTİMCİ OLMAYI HEDEFLİYORUM. BUNDAN DOLAYI MESLEĞİMLE ÇOK ÖRTÜŞEN EĞİTİM KOÇLUĞU ALANINDA DA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. BU SAYFADAKİ PAYLAŞIMLARIM, KOÇLUK DENEYİMLERİMLE İLGİLİ OLACAK. SİZE DE KATKIDA BULUNMASI UMUDUYLA... SAYFAMA HOŞGELDİNİZ:)

Hilal BUĞAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ÖĞRENME YAKLAŞIMLARI
ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ
ÖĞRENME SÜREÇLERİ
BÜTÜNSEL ÖĞRENME
DENEYİMSEL ÖĞRENME
YAYGIN EĞİTİM TEKNİKLERİ
KAVRAM ÖĞRETİMİ VE KAVRAM YANILGILARI
PROJE DÖNGÜSÜ VE PROJE YÖNETİMİ
DEĞERLER EĞİTİMİ PROJELERİ (İLKOKUL-ORTAOKUL VE LİSE DÜZEYİNDE)
NLP TEKNİKLERİ
EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ)
EĞİTİM KOÇLUĞU MODELLERİ
ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ ÖĞRENME STRATEJİLERİ
DİSLEKSİYE YÖNELİK OKUDUĞUNU ANLAMA VE İFADE ETME EĞİTİMLERİ
DİSGRAFİYE YÖNELİK HARFLERİ TANIMA VE MEKANİK YAZMA ÇALIŞMALARI
DİSKALKULİ (İLKOKUL DÜZEYİ) İÇİN MATEMATİK SEMBOLLERİNİ ANLAMA,KULLANMA VE ARİTMETİK İŞLEM BECERİLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Hilal BUĞAN'ın Makaleleri Hilal BUĞAN'ın Makale ve Yazıları
4 Yazı/Döküman
◊ Anne-Baba Gülümseyince ÇOK OKUNUYOR

Hilal BUĞAN Özgeçmiş CV Hilal BUĞAN'ın Özgeçmişi
1977 ALMANYA DOĞUMLU.
2000 YILINDA SELÇUK ÜNV. BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNİ BİTİRDİKTEN SONRA 2004-2005 YILLARINDA İNGİLTERE ESSEX ÜNİVERSİTESİNDE DENEYİMSEL ÖĞRENME ÜZERİNE ÇALIŞMALAR YAPTI.
2010 YILINDAN İTİBAREN BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNİN YANI SIRA DEĞERLER EĞİTİMİ EĞİTMENİ OLARAK BİRÇOK OKULDA SEMİNER VERDİ.
2015 YILINDAN İTİBAREN EĞİTİM KOÇU OLARAK DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

Hilal BUĞAN Tavsiye Yazıları Hilal BUĞAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Saliha NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 95.65.214.ZYZ

27-11-2018
 TavsiyeNo: 106907
Hilal hocamla üniversite sınavına hazırlanma sürecinde tanıştım , danışanı oldum. O zamanı tanımlamam gerekirse ; lisenin tamamını açıköğretimden bitirmiştim üzerinden iki yıl geçmişti . (Açıktan liseyi okurken öğrenmeden sınav geçerek bitirmemiz mümkündür zira hem sınavları basit hem de çıkan sorular kendilerini tekrar etmektedir.Benim dönemimde öyleydi ) örgün eğitim almamış olmanın dolayısıyla hem bilgi olarak hem de özgüven olarak yetersizliğini yaşıyordum iç dünyamda. İlgimi çektiğini düşündüğüm bir çok meslek dalı vardı ve çok da kararsızdım .Bir öğretmenimin 'alanında yetkin' tavsiyesi üzerine tanıştık. İyi ki de tanışmışım <3 .Bana, beni tanımamda çok yardımcı oldu ki bu ömrüm boyunca faydalanabilecegim, öngörüde bulunabilecegim ve pek çok kazanımı olan bir durumdu benim için . Daha önce yaptığım programlara benzemiyordu Hilal hocamla yaptığım. Daha uygulanılası, gerçekçi , samimi , profosyonel ve uzun süreli bir programı. Bunu yaparken sürekli nasihat vermiyordu . Kendimin ulaşabileceği bir konumda sorularıyla , benim ulaşmamı sağlıyordu ki bu aldığım en büyük derslerdendir.Kendisine teşekkürü borç bilirim . Yeri geldiğinde çok yoğun olmasına rağmen görüşme talebimi reddetmeyip bir koçdan çok daha fazla , öğretmen hatta abla gibi içtenliğiyle ilgilenen canım hocam ; şuan üniversitede kendimi ait hissettiğim bir bölümdeyim ve hala irtibattayız. Bundan sonra hayatımın kalan kısmında desteğini hissedeceğimi düşündüğüm koçumu özellikle yetkin eğitimi , önerileriyle , kendini daima güncelleyen yönüyle tavsiye ediyorum. :)
     2 Beğeni    

 Aslıhan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.110.202.YJZ

19-11-2018
 TavsiyeNo: 106763
Üstesinden gelemediğim kaygılarım vardı ve bu kaygılar aile ve ilkokul çağındaki oğlumla olan iletişimimize zarar veriyordu. Sabırla beni dinleyen Hilal Hocam'ın analizleri sonucu kaliteli bir yaşam tavsiyeleriyle çok şükür zorlukları aştık.Konuşmalarımız sırasında ondan çok şey öğrendim ve hayata geçirip uyguladım. Bulanık olan zihnim şimdi daha emin ve güçlü iletişim içerisinde. Eksiklerimi görmemi sağlayıp, güçlü yönlerimi hatırlatıp, psikolojik olarak beni güçlendiren Hilal Hocam'a sonsuz teşekkür ediyorum.
     7 Beğeni    

 Hüseyin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 5.46.58.YDF

20-10-2018
 TavsiyeNo: 106194
Hilal Hocayla okul rehber öğretmenimizin tavsiyesi sonucu tanıştık. 9. sınıf öğrencisi olan Oğlumun disleksi olduğunu öğrendiğim zaman rehber hocamıza gidip ne yapabileceğimizi öğrenmek istedim. Öğretmenimiz; Hilal Hocanın bu alanda kendini geliştirdiğini ve çok farklı teknikler kullandığını söyleyerek bizi Hilal Hocaya yönlendirdi. Geçen yıl nisan ayında oğlum Hilal Hocayla çalışmaya başladı. Çalışmaya başlamadan önce 20-30 olan ders notları, oğlumun öğrendiği teknikleri kullanarak çalışmaya başlamasıyla birlikte 70-80'lere çıkmaya başladı. Geçen dönemi güzel bir karneyle kapattık ve bu yıl da oğlum Hilal Hocayla çalışmaya devam ediyor. Tüm kalbiyle ve gerçekten sıra dışı teknikleriyle hem oğlumun hem de bizim yanımızda olduğu için Hilal Hocaya teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    

 E.A. (Müşteri)
 IP: 78.161.163.YDZ

06-05-2018
 TavsiyeNo: 103633
Hilal Hoca'yla bir tavsiye üzerine önce ablam sonra ben görüşmeye başladık. Meslek secimi konusunda danışmıştım ona fakat görüşmelerimiz, mesleğime karar vermekle kalmayıp kendimi tanımami ve hayatımda uzun zamandan beri var olan sorunları anlayıp çözüme kavusturmami sagladi. 4 haftalık bir sürecin sonunda hayatımın en önemli kararlarından birini verdim ve Hilal Hoca sayesinde bu karar tamamen icimden gelerek verildi. Kendisinin de vurguladığı gibi çalışmamızin amaci bağımlılık yaratmak veya dış etkilerle bir yöne sürüklenmek değil, kendi ayaklarım üzerinde durarak kendi kararlarimi verebilmemi sağlamaktı. Bu süreçte Hilal Hoca'nin yönlendirmeleri ve benim hakkımda yaptığı -benim bile şaşırdığım- tespitlerlerle kendimi daha iyi anladim. Bu kısa zamanda senelerdir tanıdığım birçok öğretmenimden daha fazla şey kattı bana. Kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    

 E. A (Müşteri)
 IP: 78.161.163.YDZ

25-04-2018
 TavsiyeNo: 103468
Hilal hocamla arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Lise mezunu olan 2.kez sınava hazırlanan kızımın yaşadığı motivasyon ve kafa karışıklığı sorunu için görüşmeye başladık. Kızıma sadece eğitim koçluğu değil adeta yaşam koçluğu yapıyor kendisi. İlk görüşmeden itibaren kızımın gözlerindeki ışıltıyı görebiliyordum. Öncelikle kendine güvenmeye başladı, başarabileceğine inancı arttı ve bu da ders çalışma ve hayatını planlama konusunda motivasyon sağladı. Hilal hocamın bilgi birikimi ve özgüvenli sakin duruşu sayesinde, kızımı hiç tereddüt etmeden onun rehberliğine bırakabildim. Büyük kızımda gördüğüm olumlu gelişmelerden sonra şimdide 11. Sınıfta olan küçük kızıma rehberlik etmeye başladı. İyiki tanımışım hilal hocamı çocuklarıma kattıkların için sonsuz teşekkürler 🌸
     7 Beğeni    

 Türkan BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 178.170.158.WJ

22-04-2018
 TavsiyeNo: 103427
Emekli öğretmenim . Bir öğrencimin tavsiyesi üzerine tanıştım.Üniversiteye hazırlanan bir kızım var. Derslere konsantire olma, stres ve zaman kullanımı konusunda sıkıntılarımız vardı.üç görüşmeden sonra önemli gelişmeler gözlemledim.Beş aydır görüşüyoruz , sadece derslerinde değil; uyku ve beslenme konusunda da olumlu gelişmelere şahit oldum. Ders harici kitap okuması beni çok memnun ediyor.Sınava kadar değil hayatı boyunca devam ettireceği alışkanlıklar edineceğini ümit etmekteyim kendisine teşekkür eder, hayatında başarılar dilerim.
     7 Beğeni    

 Zeynep GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 5.176.191.YBB

14-04-2018
 TavsiyeNo: 103279
Ben ZSite Editörleri Tarafından Kapatıldı. Bir çok şeyi bir arada yurutmeye calışan 18 yaşında bir lise öğrencisiyim. Hafız ve boksörüm.Ayni zamanda şiir deneme yarışmalarina katiliyorum. Arapca ve türkçe siir yarismalarinda birinciligim var. Ve daha ekstradan birçok şey. Ben bi çok yükün altında bazen güçlü durup bazen piskolojik olarak yorulurken Hilal Buğan çok kiymetli hocam benim elimden tuttu. Ben kendime zaman ayirmayan eziyet eden bi insanken değerli hocam piskolojik olarak beni çok guclendirip hayatimi yoluna koymayi her şeyi zamanina göre ve verimli hızlı bir şekilde nasıl yapmam gerektigini bana gösterdi. Kendini çok gelistirmis bi insan onunla gorusmekten mutlu oluyorum. Kendi hayat tecrubeleri olsun başka konularda olsun her zaman her konuya bi çözümü var. Aile hayati olsun kendi kişiliği olsun gercekten cok takdir ettigim ve örnek aldigim bi insan. Her zaman enerji dolu hayat dolu yüzünden tebessumu eksik olmayan beni her zaman kendine hayran bırakan bir insan. Eskiden aynı okuldaydik. Benim biyoloji hocamdi. Diğer hocalardan çok farkli bir bakış açısı vardi ogrencilere karşı. Bi dönem beraberdik sonra okuldan ayrildiginda da biz görüşmeye devam ettik. Yine bütün enerjisini kendini geliştirme yolunda devam ettiriyor her zaman. Biz de yararlananmaya devam ediyoruz.
     8 Beğeni    

 S.A. (Müşteri)
 IP: 162.243.66.YYD

12-04-2018
 TavsiyeNo: 103245
Hilal Hocam ile hayatımın oldukça kritik bir döneminde tanıştık. Mezuna kalmıştım ve sınava aylar kala ders çalışma ve motivasyon konusunda hala sıkıntılar yaşıyordum. O durumdan hiç çıkamayacakmış gibi hissettiğim oldukça zor bir dönemimdi. Hilal Hoca ile tanıştıktan sonra bunun hiç de öyle olmadığını anladım. Birlikte yaptığımız güçlü yönleri ve zayıf yönleri belirleme çalışmalarıyla, plan ve programlarla, öğrenme yöntemleriyle hedefin ne kadar yakında ve ulaşılabilir olduğunu farkettim. Ancak bana kattığı en büyük şey, öğrenme sevgisi oldu ve motivasyon da onu takip etti. Şimdi geriye baktığımda aradaki büyük değişimi görebiliyorum ve kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Hilal Hoca kendini sürekli gelştiren bir insan ve bu konuşmalarına da yansıyor. Aynı zamanda dersi etkileyen ders dışı her şeyle de ilgilendiğinden dolayı bir nevi yaşam koçluğu da yapıyor. Bu bütünsel yaklaşımın oldukça faydasını gördüm. Sınava iki ay gibi bir süre kalmışken bu kadar sakin ve disiplinli bir şekilde devam edebiliyorsam sizin sayenizdedir hocam, çok teşekkür ederim💕
     8 Beğeni    

 Bünyamin BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 78.181.77.YLW

18-12-2017
 TavsiyeNo: 101007
Hayatımın dönüm noktalarından birisi. Bana matematikte fizikte biyolojide 1. Olmayı değil içerisinde bulunduğumuz hayatta yaptığım iş ne olursa olsun en iyisi olmam gerektiğini öğretti. O benim için hep bir öğretmenden fazlasıydı ve o şekilde olmaya devam ediyor. Hayatındaki tecrübeleriyle öğrencilerine ışık tutmaya çalışan ve bu konuda ciddi anlamda fayda sağlayan bir insan ve "anne". Onun gibi bir insanla tanısmanin şerefini yaşıyorum. Iyi ki varsin güzel insan ❤
     9 Beğeni    

 Selma (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.186.158.ZZB

13-12-2017
 TavsiyeNo: 100892
Kıymetli hocamız ile önceden tanışıklığımız vardı.Bir vesile ile kızımla birlikte ziyaretine gittik.Hayatımıza yepyeni bir pencere açtı.Görüşmeler ile tıkandığımız nefes alamadığımız noktalarda büyük desteğini gördük.Farkında olmadan söylediğimiz sözler bazı davranışlarımız nelere yol açabiliyormuş meğer..Kendisi adım adım problem çözmede yol göstermede mesleğinin zirvesinde..Hocamız daha nice hayatlara dokunacak güzellikler getirecek..Güleryüzlü sıcak tavsiyeleri gençlere ışık tutacak..Tüm kalbimle teşekkürler
     7 Beğeni    

 s.s. (Müşteri)
 IP: 176.88.57.DJ

30-11-2017
 TavsiyeNo: 100579
yasadigim sinav kaygisi tanistirdi beni hilal hocayla. egitim kocu ile ne yapilir? sorusunun cevabini merak ediyordum. ve buldum cevabini. konustuk bol bol. kimine gore basit bir eylem olan konusmak aslinda cok sorun dile getirdi ve cok cozum buldu hilal hoca ile. sorunuma yonelik cesitli yontemler ogrendim ve uyguladim. kitap onerileri aldim. kisacasi bir cok klasik uygulamalardan farkli seyler yaptik. kendisi gayet guler yuzlu ve insani kesinlikle yargilamadan olabildigince sakinlik ve samimiyet icinde. boyle olunca da gayet verimli ve etkili calismalar cikiyor ortaya.
     6 Beğeni    

 Fahriye (Müşteri)
 IP: 178.241.89.ZZY

29-11-2017
 TavsiyeNo: 100556
Ders çalışma konusunda en büyük desteğim. Anlattıkları ve bana gösterdiği yol sayesinde çok güzel ilerlemeler kaydettik. Kişik analizleri, dersleri nasıl anlayıp anlayamayacağımız, nasıl daha iyi sonuçlara varabileceğimiz, nasıl daha kaliteli vakit geçirebileceğimiz, nasıl daha iyi bir hayata ve düzene sahip olabileceğimiz gibi buna benzer bir çok konuda yanınızda tam destek oluyor. Beraber geçirdiğimiz süre içinde ondan bi çok şey öğreniyor ve hayatıma geçirmeye çalışıyorum. Şuana kadar gördüğüm hocalardan öğrencilerini gözlemleyen, iyi olup olup olmadığını anlayan ve konuları nasıl anlayıp anlamayacağımızı bilen, yani öğrencilerine çokça değer veren biri. Ben baştan beri seviyordum. 3 senedir tanıyorum. Daha öncesinde biyoloji öğretmenimken şuan eğitim koçum. Ve beraber çok güzel ilerliyoruz
     6 Beğeni    

 a.kılıç (Müşteri)
 IP: 78.178.60.BC

02-11-2017
 TavsiyeNo: 100023
hilal hocamız geçmişten bu günüme gelen bir dost sesiydi benim için. lakin zaman içinde kızımın yaşadığı kaygı bozukluğu sürecinde bir şifa sesi oldu bu sefer. hoşgörüsü, kendini geliştirmeye inovasyona yeniliğe ve ileri hep daha ileriye adayan kişiliği ile bize her anlamda destek olmak için elinden geleni yaptı ve yapıyorda. kızımın 8. sınıf teog öğrenciliği sürecinde başlayan mide bulantıları için bütün doktorları gezerken dost sohbetinde acaba kaygıdanmı söylemi ortaya çıkınca hilal hocamızla başladı görüşmelerimiz. bu sene 9. sınıf olan kızım cok şükür çok daha iyi durumda. en azından yaşadıklarının anlamını biliyor ve kendiyle mücadele ediyor. bu yaşam boyu sürecek bir mücadele bakalım hilal hocam bize kaç yıl daha sabredecek :))))
     8 Beğeni    

 Mehmet CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 217.131.254.YDB

02-11-2017
 TavsiyeNo: 100009
Ben Hilal hocayla bir hocamın aracılığıyla tanıştım ve tanıştım süre boyunca hayatımda farkında olmadığım birçok yönümü gösterdi. Sayesinde kendimi yeniden tanıdım “ben buymuşum dedim” iyi yönlerimi,zayıf yönlerimi öğrendim...Hilal hocadan öğrendiğim en önemli şey hiç bir zaman pes etmemek oldu. Hayat sana çembe takabilir,yoluna taşlar koyabilir,bazen herşey ters gidiyordur bir çıkmazdasındır ama gülümseyip gülümsememek,ayağa kalkıp kalkmamak senin elindedir.Pes etmek kolaydır ben kolay yolu seçtim ama farkettimki aslında sadece kendime kötülük yapıyordum.Hilal hoca elimden tuttu bana pes etmemem gerektiğini mutlu olmak için savaşmam gerektiğini,ayakta dimdik durmam gerektiğini öğretti, haketmediğimi düşündüğüm mutluluğa kavuşmamı sağladı.Ben artık daha güçlü bir insanım ve öğrendimki bu dünyaya bir kere gelicem en iyisini,en güzelini yaşamalıyım,ben bunu hakediyorum çünkü ben özelim..Bana özel olduğumu hissettiren Hilal hocama çok teşekkür ederim umarım sizde bu duyguyu tadarsınız. 🙂
     8 Beğeni    

 Egemen (Müşteri)
 IP: 37.155.155.LL

01-11-2017
 TavsiyeNo: 99994
Bir öğretmenim vasıtasıyla görüşmeye başladık. Güler yüzlü,cana yakın,anlayışlı,bir kişiliği var. Verimli ders çalışma konusunda yardım aldım çok kısa bir süre içerisinde büyük katkı sağladı. Eksiklerimi görmemi sağlayıp düzeltmemde yardımcı oldu. Gerçek anlamda katkısını gördüm herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim. Kuvvetli yönleri empati kurabilmesi karşısındakini anlayabilmesi içtenlikle sizinle ilgilenmesidir. Meslektaşlarından farklı olarak bu işi severek yaptığını kesinlikle söyleyebilirim. Çok teşekkürler
     7 Beğeni    

 fatiha ot (Müşteri)
 IP: 95.1.5.YYZ

31-10-2017
 TavsiyeNo: 99986
öncelikle söze canım HİLAL hocam diye başlamak istiyorum .canım HİLAL hocam diyorum çünkü yeniden başarabileceğimi,yapabileceğimi hatırlattı. kendimce sorunlarım vardı ve ders çalışmama engeldi ders çalışmaktan ziyade hayat enerjim kalmamıştı diyebilirim .ve tam o anda HİLAL hocayla tanıştım . beni yeniden kendime getirdi . bana umut ışığı oldu ve şimdi tam istikamet hedeflerime giden yolda yürüyorum HİLAL hocayla konuşmadan önce zihnim bir bulanıklık içindeydi . onunla pürüzsüz bir hal aldı. bu yolda nasıl bir yol almam gerektiğini öğretti . derslerden nasıl en iyi şekilde verim alabileceğimi, bu konuda ne yapmam gerektiğini öğretti . ister tekrar defteri olsun , ister soru defteri ve diğer yöntemlerle çok yol kattettim . gerçek öğrenim şeklimi öğrendim ve bunu uygulayınca gerçekten çok verim alıyorum . HİLAL hocam o kadar samimi ve candandı ki kendime bile itiraf edemediğim şeyleri ona anlattım ve kendimi şimdi daha iyi tanıyorum TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM .
     9 Beğeni    

 Beyza SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 31.206.138.ZC

21-10-2017
 TavsiyeNo: 99777
Liseye başladıktan sonra bende büyük bir her şeyi boşverme ve hem derslere hem de sosyal konulara karşı isteksizlik başlamıştı. Bu sorunun hiçbir şekilde üstesinden gelemiyordum. Ki Hilal Hocam ile karşılaştım. Sınıf öğretmenimiz olduktan kısa bir süre sonra beni yanına çağırdı ve liseye nasıl başarıyla girdiğimi ve şu an bulunduğum durumun neden kaynaklandığını ama her ne olursa olsun bunu birlikte aşabileceğimizi söyledi. Ardından bana sıkı sıkı sarıldı. Bu kadar kalabalık bir okulda ve sınıfta bir öğretmenimin ''Son zamanlarda durgunluğun ve isteksizliğin dikkatimi çekiyor.'' diyerek yanıma gelmesi ve bana ne kadar inandığını ve güvendiğini hissettirmesi aslında ihtiyacım olan tek şeymiş diye düşünüyorum. Bize rehberlik etmesinin yanında derslere her zaman hazırlıklı gelirdi. Her derse farklı etkinliklerle, şemalarla, zihin haritalarıyla gelir, derse ilgimizi arttırırdı. Ben şu an istediğim üniversitede istediğim bölümde okuyorum. Bana ilk üniversite sınavını hatırlatan ve sınava hazırlanma sürecimin psikolojik anlamda ve eğitim anlamında zeminini hazırlayan kişi Hilal Hocam'dır. Eğitimden konu açılan her ortamda mutlaka kendisinden bahsettiğim ilmiyle de övündüğüm bir idoldür benim için... Hilal Hoca eğitim hayatımın dönüm noktasıdır...
     7 Beğeni    

 Beyza Nur ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Müşteri)
 IP: 88.234.4.F

21-10-2017
 TavsiyeNo: 99775
Hilal Hocayla lise 2. sınıfta dersime girdiğinde tanıştım. Hem biyoloji öğretmenim hem de sınıf öğretmenim oldu. Gerçekten onunla tanıştığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Sınıf öğretmenimiz olduğu dönemde sınıf öğretmenliği görevini alışıldık kalıpların ötesine taşıyıp sıradışı yapmak için her türlü çabayı gösterdi. Motive edici ve alışılageldik kalıpların dışındaki tavsiyeleriyle benim ve diğer sınıf arkadaşlarımın gönlünde yer edindi kısa sürede... Biyoloji dersini bana sevdiren öğretmenim Hilal Hocam oldu. Bıkmadan üşenmeden o dersi anlayalım diye kocaman kartonlara notlar yazıyor, onları renklendiriyor, süslüyor, bize dersi en iyi şekilde anlatmak için elinden gelen her şeyi yapıyordu. Her zaman ona ve işine olan sevgisine hayranlıkla bakmışımdır. Ertesi sene ne yazık ki dersime girmedi. Beni bu kadar motive eden, programlayan, hoş sohbet, güler yüzlü öğretmenimi kaybetmek tabii ki de istemedim ve yanına gidip ondan bir ders çalışma programı yapmamda bana yardımcı olur musunuz diye sordum. Güler yüzüyle kabul edip bana yardımcı oldu sağolsun. Öyle ezber, saatleri belli, katı bir program yapmadı kesinlikle. Ne çalışmalıyım, neden çalışmalıyım öncelikle buna karar verdik beraber sonra da karşılıklı istişare ederek hayatımda her zaman uyabilceğim bir program yaptık. Ben ders programı yapacağımızı düşünmüştüm ama içinde yürüyüş bile olan bir program yapmıştık beraber. Şu an üniversite öğrencisiyim ve hala ara ara geri dönüş yapıyorum bu programa. Hep psikolojik hem sosyal hem akademik anlamda başarıya ulaşmam için her türlü yardımda bulundu bana. Her haftalık buluşmamızda güler yüzle ve samimiyetle karşıladı beni. Hakkını asla ödeyemem sanırım. Teşekkür ederim canım öğretmenim :)
     7 Beğeni    

 Bilal (Müşteri)
 IP: 81.213.198.YDD

21-10-2017
 TavsiyeNo: 99763
Arkadaşlar merhaba ben Bilal . Yaklaşık 5 aydır Hilal hocam bana eğitim Koçluğu yapmakta ve gerçekten beni bambaşka bir kimlikten alıp asıl kimliğime kavuşturdu. Gerek tavsiyeleriyle gerek de yönlendirmeleri bana ''BEN BENİM!!'' dedirtti. 11.sınıf öğrencisiyim ve Hilal hocayla tanışmadan hayatımı harbiden boşa çıkartmıştım yani hayatı gelişine bırakmıştım. Hiç çalışmıyor ve geleceği hiç düşünmüyordum. Ta ki Hilal hocayla tanıştığım güne kadar . Daha ilk seansta nerede olduğumun farkına vardım ve geleceğim için yavaş yavaş da olsa bir şeyler yapmaya karar verdim. Hilal hocamın tabiri yerindeyse 'ödevleriyle' daha da hırslandım ve şimdi o hiç çalışmayan geleceği akışına bırakan Bilal'in yerine her zaman ne yaparsa yapsın geleceğini düşünen planlı programlı ders çalışan uğraşan çabalayan bir hırs küpü yani geleceği için savaşan bir Bilal geldi ve ''BEN BENİM'' dedi . Arkadaşlarım ve ev ahalisi bendeki bu değişimi görünce gözlerine inanamıyorlar. Arkadaşlar gerçekten Hilal hoca belkide bu dünyada görüp görebileceğiniz en iyi insanlardan biri. Ben de bu yazıyı sizin de böyle iyi bir insan tanımanız için yazdım . Siz de bendeki bu değişimi okudunuz ve kendinizde de böyle değişimler istiyorsanız işte karşınızda Hilal hoca. Kendiniz için seçebileceğiniz en iyi seçim.
     7 Beğeni    

Hilal BUĞAN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : EĞİTİM İÇERİKLİ İNGİLİZCE VE TÜRKÇE MAKALELER OKUMAK, YENİ ÖĞRETİM TEKNİKLERİNİ TAKİP ETMEK, KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI OKUMAK, ŞİİR VE DENEMELER

Sevdiği Yazarlar : ÖZGÜR BOLAT, ÜSTÜN DÖKMEN,DOĞAN CÜCELOĞLU, KEMAL SAYAR, FATMA BARBARASOĞLU, CAHİT ZARİFOĞLU, SEZAİ KARAKOÇ, NURİ PAKDİL

Sevdiği Muzikler : TÜRK SANAT MÜZİĞİ, ENSTRÜMANTAL MÜZİK, FON MÜZİKLERİ

Sevdiği Filmler : ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ, ÜÇ APTAL, HER ÇOCUK ÖZELDİR,V FOR VENDETTA

Sevdiği Sözler : HAYATINIZI BAHANELER ÜSTÜNE BİNA ETMEYİNİZ.» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(505) 526 63 60
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1977
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Almanya
Mezun Olduğu Üniversite
Selçuk Ünv. Biyoloji Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
2000
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Hilal BUĞAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İyi Düzeyde)


Hilal BUĞAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Hilal BUĞAN Mesleki Videolar Videoları
-00:43
Top