2007'den Bugüne 92,558 Tavsiye, 28,255 Uzman ve 20,012 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Çiğdem KINIK
Uzman Psikolog - İstanbul

Çiğdem KINIK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi43 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

43

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Çiğdem KINIK Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

21
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Çiğdem KINIK'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Çiğdem KINIK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sümeyye BALCIUzm.Psk.Sümeyye BALCI
Merhabalar, Yüksek lisans eğitimi esnasında tanıştığım Sümeyye'nin araştırmayı, kendini geliştirmeyi seven ve etik ilkelere (ahlaki değerlere) önem ve...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"İnsan sahip olduklarının toplamı değil, henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır." Jean-Paul Sartre
 
Çiğdem KINIK'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Akasya Danışmanlık Merkezi
Acıbadem Cd. No:85 D:7 Kat:3 Kadıköy
İstanbul
(Acıbadem Metro Durağına 1dk Yürüme Mesafesi)
Uzm.Psk.Çiğdem KINIK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel skype hesabı Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce (İyi Derecede), Almanca (Başlangıç), İspanyolca (Başlangıç)
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Sağlık Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Çiğdem KINIK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
EMDR, Şema Terapi ve Bilişsel davranışçı terapi yöntemlerini kullanarak sosyal kaygı bozukluğu, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, sınav kaygısı, fobiler, yeme bozuklukları, panik bozukluk, kilo verme, stresle başetme, öfke yönetimi, kişilerarası ilişkilerde problemler, ergenlerde davranış bozuklukları ve aile çatışmaları konularında çalışmaktadır.
Ayrıca kanser hastalarında ruhsal problemler (depresyon, anksiyete bozukluğu gibi), ölüm kaygısı, hasta yakınlarına ruhsal destek, yas süreci alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Çiğdem KINIK Özgeçmis CV Uzm.Psk.Çiğdem KINIK'ın Özgeçmişi
2009 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden sonra 2013 yılında Sağlık Psikolojisi yüksek lisansını yapmıştır. Okan Üniversitesi'nde Psikoloji Doktorası devam etmektedir.

Şu anda özel bir danışmanlık merkezinde online ve yüz yüze olarak yurtiçi ve yurt dışındaki danışanlarıyla bireysel ve çift terapilerine devam etmektedir. Bir yandan da bir vakıf üniversitesinde part time ders vermektedir.

Mayıs 2010 yılında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Polikliniği'nde göreve başlamış ve Bezmi Alem Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı'na bağlı Psikiyatri Kliniği'nde Ekim 2016'ya kadar görevine devam etmiştir.
...[Devamı...]

Çiğdem KINIK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
F.E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2022
TavsiyeNo: 123142
Gecmisten gelen ve yurtdisina yerleştikten sonraki süreçte yasadıklarıma da bağlı olarak artarak devam eden sikintilarim dolayisiyla terapist arayısına giriştim ve arkadas tavsiyesi uzerine Cigdem hanımla çalısmaya başladım. Online olarak yaklaşık iki yıl kadar düzenli olarak seanslar yaptık. Bu surecin bana birçok katikisi oldu diyebilirim. Herseyden once kendimi tanımama yardimci oldu. Cigdem hanimin iletişim dili ve tarzı çok iyiydi. Ben gayet memnun kaldım. Son derece guleryuzlu anlayisli ve pozitif bir insan oldugunu düşünüyorum.
     Beğenin    
H.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Şubat.2022
TavsiyeNo: 122998
Cigdem Hanim ile gorusmeye bir tanidigimin tavsiyesi uzerine basladim. Yaklasik bir yildir duzenli olarak seans yapiyoruz ve cok memnunum. Gorusmelerimiz hayatimda verdigim kararlari cok olumlu yonde etkiledi. Yurtdisinda yasiyorum ve hem gecmisten gelen hem de guncel yasadigim bazi sorunlar nedeni ile kaygi bozuklugu yasiyorum. Kendisi ile online olarak gorusme yapabiliyor olmam buyuk bir sans. Kullandigi methodlari ve yaklasimini cok guncel buluyorum.
     Beğenin    
T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Şubat.2022
TavsiyeNo: 122991
Çiğdem hanım gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz, son derece samimi, sizi yargılamayan ve mesleğini hakkıyla yapan ender terapistlerden birisi. Kendisiyle tanıştığım için çok şanslı hissediyorum. Hiç aşamayacağımı sandığım kaygılarımdan beni kurtardı ve hayatta zorluklarla nasıl baş edebileceğim konusunda bana çok yardım etti. Onun sayesinde hayatımda birçok şeyi yoluna koyabildim. Çok zorlandığım süreçlerde kendisi gibi bir terapistin desteği olmasa nasıl atlatırdım bilemiyorum. Hastalarını gerçekten önemseyen ve elinden gelenin en iyisini yapan bir terapist. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum.
     Beğenin    
Canan Çelebi
10.Haziran.2021
TavsiyeNo: 120583
Çiğdem hn ile bir kaç yıldır aynı kurumda birlikte çalışmaktayız. Kendisi işinde oldukça başarılı ve danışanlarıyla bir bütün olabilen, etik çalışma prensiplerine çok önem veren, terapist kimliğiyle de insan olarak da oldukça empatik, anlayışlı, güler yüzlü ve tarafsız kalabilen bir uzmandır. Bireysel terapide de çift terapisinde de danışanlarının ihtiyaçlarını iyi analiz eden ve güvenilir bir terapisttir. Terapiyi bir yolculuk olarak adlandırırsak sürecinizin sonuna kadar yolculuğunuza eşlik edecek ve birlikteyken güvende hissedeceğiniz, işini bilen, iyi gözlemleyen, kendini geliştirmekten hiç vazgeçmeyen, bilgi aktarmayı çok seven ve onlarca stajere eğitmenlik yapmış bir ruh sağlığı uzmanıdır. Kendisini içtenlikle tüm danışanlara tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Çağla DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114377
Çiğdem hanıma, 2020'nin başında panik atak şikayetiyle gittim. İlk seanstan sonra bile içten bi değişime, iyileşmeye yardımcı oldu. Daha önce sonuç alamadığım bir terapi yaşamış, yıpranmıştım. Doğru kişi ile karşılaşmak her tedavi için çok önemli hele de böyle hassas konularda. bence kendisi hem güçlü. hem de çok anlayışlı bir terapist. Benim deneyimim ve terapim beklediğimden çok daha hızlı ve iyi sonuç verdi. kendisine ne kadar teşekkür etsem az. umarım ihtiyacı olanlara da temas eder.
     1 Beğeni    
Seren KuSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107072
Çiğdem Hanım'dan bir arkadaşımın önerisi üzerine danışmanlık almaya başladım. Açık söylemek gerekirse, önceki ufak tecrübelerimden, psikolog / danışmanların kişiliğinizi, geçmişinizi ve karakterinizi yeterince analiz etmeden yargılarda bulunduklarına dair bir önyargım bulunmaktaydı. Ancak Çiğdem Hanım ile yaklaşık 15-20 seans görüştük ve kendisi bu konudaki önyargılarımı kırdı. Zira benimle ilgili bir yargıda ve çıkarsamada bulunmadan önce geçmişimi derinlemesine analiz etti ve bu sırada da sadece benden veri almakla kalmayıp, bunları nasıl yorumlayabileceğime dair beni çok olumlu şekilde yönlendirdi. Ardından devam ettiğimiz görüşmelerde, yaşadığım sıkıntıların nedenleri ve bu konuda yapabileceğim pratikler konusunda gayet iyi bir rehberlik aldım. Kendisi hem psikoloji biliminin kökenleri hem de güncel bilimsel yöntemler konusunda gayet bilgili ve kendini güncelleyen bir danışman. Aynı zamanda çok da sıcak ve iyi bir insan. Bundan sonra bendeki yeri ayrı olacak.
     1 Beğeni    
Ahmet Kaan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106848
Annem bir yerden tavsiye almış.Ben de annem aracılığıyla Çiğdem Hanımla tanıştım. Orta derece depresyon geçiriyordum. Depresyonu atlatma ve hayata karşı olan bakış açımı düzeltmemde çok yardımcı oldu. Analizi oldukça kuvvetli birisidir. Ayrıntılar gözünden kaçmaz, dikkkatlidir. Gayet güler yüzlü, samimi ve sıcakkanlı birisi. İletişim kurması kolay. Çalıştığı yere ilk geldiğimde çok beğenmiştim. İnsanı iyi hisstettiren bir atmosferi var. Oradaki diğer çalışanlar da çok nazik ve kibar insanlar.
     Beğenin    
Hatice
20.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106191
Çiğdem hanim ile yaklaşık 1bucuk yıldır aynı kurumda beraber calismaktayiz. Özverili, danışanlarını birinci planda tutana, onlarin hayatlarina dokunup mutlu olmanin yollarini bulmalarina yardimci olan cok tecrubeli ve deneyimli bir uzman. Ayrica cok da iyi bir calisma arkadasi. Gerek pozitif enerjisi, guler yuzu samimiyeti ile sevilen gerekse etik calismasi ve herkese onyargisiz, saygıyla yaklasmasi ile takdir toplamaktadir. Kurumda danisanlarla calismanin yani sira stajer ve meslege yeni baslayan uzmanlara supervizyon verecek mesleki tecrube ve klinik bilgiye sahiptir. Cigdem hn ile her zaman her daim psikoloji hakkinda konusabilirsiniz, hic bir sorunuzu cevapsiz birakmayacaktir cunku meslegini cok seviyor (: Ozetle, Cigdem hn., icinden cikamadiginiz bir catisma yasiyocatisma psikiyatrik tani aldiginiz bir ruhsal bozuklugunuz varsa iciniz rahat bir sekilde gidebileceginiz dogru uzman olacaktir.
     Beğenin    
S. C.
4.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105006
Çiğdem hem insana deger veren, sagduyulu, dinleyen, anlamaya calisan, deger verdigini hissetiren tavri ile hem de ilgili, sevgi dolu, sefkatli ve sakin kisiligiyle onemli biri oldu hayatimizda. İhtiyac duydugumuzda cekinmeden tum sorunlarimizi anlatabildik. İletisim kurmada yasadigimiz sorunlarin farkina varmamizi saglayip aile icindeki iliskilerin degisimine donusumune yol actigi icin kendisine cok minnettarim. Hem aileden biri olarak hem bir uzman olarak iyi hayatimizda var. Kendisine guvenle gidebilirsiniz, sizinle ilgileneceginden, uzmanligindan faydalanacaginizdan emin olarak kendisini tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Hazal Nazlı
19.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 97985
Çiğdem Hanım, samimi, güleryüzlü ve önyargısız duruşuyla danışanlarına rahat bir kişisel alan oluşturmaktadır. Kendisini tanımaktan ziyadesiyle memnunum. Profesyonel yaşantısında kendisini alanındaki güncel gelişmelerle besleyen, danışanlarına daha iyi hizmet verebilmek adına birçok eğitim almış, alanında uzman, deneyimli bir psikologtur. Özellikle yetişkin sağlık psikolojisinde kendisinden danışmanlık hizmeti alınması danışan açısından oldukça verimli olacaktır.
     1 Beğeni    
M.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 97982
Öfke nöbetleri yaşadığım bir dönemde, bir psikolog arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım. Belirli bir süre destek aldım, aslında hayatımızda önemi yokmuş gibi görülen birçok rutinin, hayatımızı yaşanmaz hale getiren sorunların kaynağı olduğunu fark etmemi sağladı. Kendi hareketlerim üzerinde kontrol kurmamı ve öfkemi kontrol edebilmemi sağladı. İlk tanıştığım günü düşününce, hayatımda çok şeyin değiştiğini rahatlıkla görebiliyorum. İşinde çok ciddi ve duruma çok hakim oluşu kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor.
     Beğenin    
Çağlar CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 97971
Kendisi alanında uzman tespitleri yerinde ve hastasına değer veren bir yapısı var. Sakin tavrı sizin rahatlamınzla beraber sorunları çözmede oldukça uzman. İstanbul gibi bir yerde stres dolu bir şehirde böyle rahatlıkla güvenebilceğiniz bir uzman olması çok mutlu edici. Kendisinden son derece menunum ve herkese öneriyorum. Stres kaygınızı üzerinden alıyor, danışanına ulaşıp sıkıntısını çözüp nokta yönlendirmelerle yerinde müdahele ile durumu çözüyor. Şuan herşeyi daha sakin karşılıyorum sayesinde. Teşekkürler
     Beğenin    
Mhd Amer ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96755
Beş yıl önce TÜRKİYE'ye geldim ve buraya geldiğimde her şeyin farklı ve zor olduğunu hissediyordum. Fakat adım adım her şey daha iyi oldu. İSTANBUL'da yaşamla ilgili çok şey öğrendim. Üniversitemize girdim, işte buldum da bunlarla birlikte ÇİĞDEM bana destek oldu ve bana karşı gelen her sorun yüzünden bana yardım ettim. Arkamda duruyor. Beni dinledi. İlk defa yalnız olmadığım hissine kapıldım. En büyük sorun benim için göç oldu. Gerçekten travmatik ve üstesinden gelmek çok zor oldu. Şimdi, oturumumuz bitti. Ona anlayış, empati ve hassasiyet için çok teşekkür ediyorum. I came to TURKEY before five years and when i came to here i felt everything is different and difficult . but step by step everything became better. I learned a lot of things about life here in ISTANBUL. I entered to the university I found work also with all of this things and else ÇİĞDEM was supported me and help me with every problem face me. She stand behind me. She listened to me. For the first time I had this feeling that I am not alone. The biggest problem was immigration for me. It was really traumatic and hard to overcome. Now, we are in the end of our session. I thank to her very much for her understanding, empathy and sensitivity.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Heidi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95918
Hayatıma girdiği günden beri Allaha şükürler ediyorum. Böylesine harika bir uzman ile mükemmel bir psikolog ile çalışma şansını yakaladığım için. Tanıştığımız ilk günden beri hayatımda mucizeler yaratmaya başladı. Kendisi ile çok zor dediğim aşabilir miyim dediğim bir çoğunun farkına bile varmadigim ama canımı yakan birçok sorunu onun sayesinde tespit edip büyük bir kolaylıkla aştım ve aşmayada devam ediyorum. Paniklemeden ki bu benim belkide en büyük dezavantajimdı gerçekleşen olumsuz olaylara artık daha güçlü daha kontrollü ve minimum zarar göreceğim şekilde yaklaşabiliyorum. Çiğdem Hanım ile kendi kendime ördüğüm kendimi perişan ettiğim o duvarları yıktım yikmayada devam ediyorum. Duygularımı özgürce yaşamayı öğreniyorum. Gerçeklerle beni tanıştırdığı için beni bana tanıttığı için kendisine ayrıca minnettarım. Bu kadar hızla birşeylerin değişeceğine asla inanmazdım. O kadar güzel tespitlerle can damarı diyebileceğim şeylere dokundu ve mükemmel yönlendirmeleri ile birçok kaygımı aştım. Duygularımı düşüncelerimi sayesinde daha kolay yönetiyor ve artık canım yanmıyor Çiğdem Hanımla bu mucizeye de şahit oldum. Eğer Çiğdem Hanım ı tanımışsanız kendinizi şanslı ve mutlu olma adına kocaman bir adım attığınızı düşünebilirsiniz. Sevgiler
     Beğenin    
U A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92997
Çiğdem Hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım, tanıştığıma da çok memnun olduğumu kolaylıkla söyleyebilirim. Günlük hayattaki sorunları kaale almayıp normal diyip geçerken sebep sonuç ilişkilerini kurmama yardım ederek ufkumu açtığı için ve bu bağlantıları görebilmeyi öğretme konusundaki çabası için ayrıca teşekkür ederim. Basitçe özetlemek gerekirse bir mühendis olarak inanmadığım psikolojiye ve psikologlara inanmamı sağladı :) Her seans sonrasında kendisine içtenlikle teşekkür ediyorum, ama yeniden teşekkürler. UA
     Beğenin    
H.B.T.
28.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91508
Biri bana gelip işini iyi yapan bir psikolog tavsiye etmemi istese aklıma gelen ilk isimlerden biri Çiğdem Hoca olur. Hele bu kişi yetişkin veya ergense. Kendisi ile staj ve hastanede ders görme zamanlarından tanışıyoruz. Ben de bir psikoloğum ve Çiğdem Hoca genç olmasına rağmen (alanda hem genç hem yetkin birileriyle karşılaşmak zor oluyor) bizim alanda tanıdığım, mesleki hayatım için kendime idol olarak gördüğüm belirli hocalarımdan biridir. Kendisiyle bir arada bulunduğumuz süre boyunca Çiğdem Hoca bize hep içten, sıcak kanlı ve yardımsever davrandı ki sadece bize değil diğer çalışanlara, hastalara, danışanlara karşı da hep öyleydi. Bize elinden geldiğince yardımcı oldu ve bir şeyler katma çabasında oldu. Ayrıca hastanede staj zamanımızda kendisini bireysel terapilerde, grup terapilerinde, servisteki çalışmalarında gözlemleme fırsatımız oldu. Gerçekten işine hakim, ne yaptığını bilen ve işini iyi yapma çabasında olan biri. Ayrıca hastanenin yatılı servisinde çalışması sebebiyle kendisi psikolojik yönden ağır hastalarla da yoğun çalışmış biridir. Çiğdem Hocanın etik anlayışını da takdir ediyorum. Karşısındaki her insana değer verir ve kimseyi hor görmez, arkasından farklı yüzüne farklı davranmaz ve her insanın hayata bakış açısına, yaşam tarzına saygı duyar. Kişisel hayatını iş hayatına aksettirmez. Kendisinin yoğun ve zor zamanlarında dahi yaptığı görüşmelerinde bunları nasıl kapının ardında tutabildiğine bizzat ben ve arkadaşlarım şahit olduk. Özetle, Çiğdem Hoca terapiyi nasıl yürüteceğini, danışana nasıl ulaşacağını bilen bir psikologtur.
     2 Beğeni    
Saime ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91028
Çiğdem hanımı bir doktor bey aracılığıyla tanıdım. Bir süredir kendisinden destek alıyorum. Anlattıklarımı dinlerken sabırlı, tüm aceleciğime rağmen sakinliğiyle olanı daha net, doğru algılamamı sağlıyor. Keşke daha sık seans yapabilsek. Biraz daha iyi görmemi sağlar bu. Meslek sevgisi çok belli. Işığı benin ve ailemin yolunu aydınlattı. Aydınlatmayada devam ediyor. İşine olan özverili bağlılığı takdire değer. Yaklaşımı, sakin duruşu kendimi daha iyi hissetmeme sebeb oluyor. Teşekkürler.
     2 Beğeni    
D.U.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91018
Merhabalar. Psikiyatristimin yönlendirmesi üzerine Çiğdem hanımdan randevu almaya karar verdim. Kullandığım ilaç yeterli gelmiyordu ve doktorum terapi de almam gerektiğini söylemişti yaklaşık 3-4 ay önce. Seanslarımızın sonuna geldik sayılır. İlk günü hatırlıyorm da evden çıkmayı bırakın yataktan kalkmanın bile zor geldiği günlerdi.. Kimseyle görüşmek istemiyordum. Tüm bunların başlangıcı sevgilimle yaşadığım ciddi sorunlar oldu. Öfke problemleri temizlik takıntım üstüne bir de ilişkimdeki sorunlar.. İçinden çıkamayacak gibiydim, umutsuzdum. Şimdi daha mutlu, iyimser ve umutluyum. Daha sabırlıyım, tekrar arkadaşlarımla görüşmeye kendime bakmaya başladım. Yavas ilerliyorum, fakat bi yerde en iyi terapinin uzun olan oldugunu okumustum. Cigdem hanima da gercekten guveniyorum. Size de tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
İ.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91005
Çiğdem hanıma kardeşimin davranış problemleri için gittik. Yaklaşık 1sene ilaç kullanmasına rağmen öfke nöbetleri, kavgalar, uzun saatler bilgisayar kullanımı devam ediyordu. Sadece ilaçla olmadığını anladım. Çiğdem hanım çok ilgili ve güvenilirdi, sadece kardeşimle değil anne ve babamla da görüşüp aile içi ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmemize ve bazı yanlışları düzeltmemize yardımcı oldu. Anne çocuk çatışmasının bu kadar olumsuz etkisinin olduğunun farkında bile değildik. Şimdi ev daha sakin ve huzurlu, çünkü kavgalar nerdeyse hiç yok, kardeşim de gerçekten başka biri gibi. Tekrar teşekkür ederiz kendisine.
     1 Beğeni    
Gizem ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90994
Seanslarda önceleri iyileşmekten korktuğumu hissettim. Çelişki ve korku içinde olmak uzun zamandır içinde yaşadığım bir durumdu ve bunun değişmesini istemiyordum. Zeminin kayganlaştığını hissetmek beni daha çok ürkütüyordu. Bu yüzden seanslarda konuşmak beni zorluyor ve hoşnutsuzluğumu arttırıyordu fakat zamanla bu durum değişti ve konuşmalarımızın sonunda büyük bir haz hissetmeye başladım sıkıntımdan gerginliğimden kurtulmuş hafiflemiş sokakta yürüdüğümü farkediyordum. Kendimdeki değişiklikleri farketmeye başladım ve bu duygu Çiğdem hanım ile devam etmemi sağladı. Konuşmalarımız içimde bir yerde sıkışmış olan duyguyu keşfetmemi sağladı, hatta bu içe dönük konuşmalarımız sayesinde yeniden ufak ufak yazmaya bile başladım. Bazen karanlık bir labirentin içinde yürüdüğümü sıkıştığımı yolu hiçbir zaman bulamayacağımı ve kaçmak istediğimi hissediyordum ama Çiğdem'in orada olduğunu hissediyordum. Kendimi çıplak hissettiğim zamanlarda beni rahatlatmayı bazı durumlarda beni kızdırmayı ve o her neyse beni rahatsız edeni bulup çıkarmamı ve yeniden yorumlamamı sağlıyordu. Çiğdem hanım biraz olsun nefes almamda bana yardımcı olan ve aramızdaki güveni sorgulamadığım nadir insanlardan biridir benim için. Yüksek enerjisi, bana karşı olan dikkati ve şeker gibi gülüşüyle hala sorun yaşadığımda konuşmalarımızın aklıma geldiği bana o dönemde en iyi gelen şeydi, tavsiye ederim. Gizem ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     Beğenin    
C.Ö.M.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90984
Çiğdem Hanım'ın profesyonel yetkinliği, insancı yaklaşımı, pozitif enerjisi ve güleryüzlü olması bana, ilk seansımdan itibaren doğru psikoloğu bulduğumu hissettirdi. Kendisi olaylara farklı bakış açısından bakmamı sağlayarak, hayatımın her alanında ihtiyacım olan değişikliğe temel oluşturdu. İlk psikolog deneyimimi Çiğdem Hanım'la yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyor ve hiç tereddütsüz bir şekilde kendisini herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Ö.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90975
Yaşadığım sorunları artık kafamda çözmem gerektiğine karar verdiğimde profosyonel yardım alabilmek adına bir doktor arayışına girdim. İşten eve dönerken kliniğin önünden geçiyordum ve içeri girdim. Sekreter Aysel hanım karşıladı beni. Kısmi olarak hangi konuda yardım almak istediğimi sordu ve Çiğdem hanımı tavsiye etti. Hemen randevu aldım. İyiki de almışım. Yaklaşık 10 seanstır kendisinden yardım alıyorum. Seans sırasında benimle ağladığı da oldu birlikte kahkaha attığımızda. Empati yeteneğine hayranım. Bir doktorun size yardımcı olabilmesi için sizi anlayabilmesi şart bence. Sizi dinlerken anladığını hissediyorsunuz ve harcadığınız zaman ve paranın karşılığını alabileceğinizi görüyorsunuz. Seanslara başladığımdan beri çevremdeki birçok kişi bendeki değişimi fark etti. Çok olumlu dönüşler aldım. Kendi içimdeyse daha önce tatmadığım bir mutluluk hissi var. Artık mutlu olmak için insanlara veya olaylara ihtiyaç duymadığımı hissediyorum. Kendimi sevmeyi öğrendim kendime acımak yerine. Kendisine teşekkür ederim. Buradan herkese tavsiye ediyorum. Gittiğinizde anlayacaksınız.
     Beğenin    
Melike
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90972
Dünya tatlısını bir psikolog. Hayatımdan vazgecmeyi düşündüğüm anda beni hayata bağlayan,hayata karşı bakış açımı değiştiren,takıntılarımı ortadan kaldıran harika biri :) En başta çok ilgili,güler yüzlü,sıcak kanlı,sanki 40 yıllık arkadaşınızla dertleşiyormuşsunuz hissiyatı veriyor ama arkadaşlarınız gibi "üzülme geçer" demiyor sorunlarınıza hiç sizin bakmadığınız yerden bakıyor,görmediklerinizi görüyor ve çözüyor.Ben özel muayenehanesine gitmiştim seanslarım bitti ve çok iyiyim çiğdem hanım sayesinde yine kendimi boşlukta hissetsem düşünmeden kendimi teslim ederim kendisine bana kendime tekrar güvenmemi sağladığı için,yaşama sevincini tekrardan aşıladığı için,saçma sapan sorunlarıma bile gülerek çözüm bulduğu için teşekkür ederim
     2 Beğeni    
Zeynep TEMİZER ATALAR
12.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90969
Çiğdem hanım, meslek etiğine dikkat eden, mesleki gelişimine oldukça özen gösteren ve danışanlarına da aynı özen ve profesyonellikle yaklaşan çok değerli bir uzmandır. Birlikte çalışma fırsatı da bulduğum Çiğdem hanımı, gerek kişisel gelişimi gerekse yaşadığı zorlukların üstesinden gelmeye çalışırken duyduğu destek ihtiyacı için bir uzman arayanlara, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Doğru uzmanı bulmanın çok daha sıkıntılı olduğu bu günlerde, bence kendisi oldukça doğru bir adres olacaktır.
     Beğenin    
Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Mart.2016
TavsiyeNo: 86568
Çiğdem Hanım'a giden bir aile yakınımız yönlendirdi. Çok güler yüzlü, sıcak ve oldukça ilgili biri. Dikkat bozukluğu ve karanlık korkusu yaşadığım için kendisine başvurdum. Tedaviye başladıktan kısa süre kendimdeki değişiklikleri fark ettim ve iyiye gittiğimi gördüm. İşlerimle daha fazla ilgileniyorum ve daha aktifim. Çiğdem Hanım sayesinde karanlık korkularımı bırakmaya başlayınca gerginliğim azaldı ve uykularımda düzeldi. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
E.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Mart.2016
TavsiyeNo: 86555
"Herkese merhaba. Bir univ hastanesinin psikiyatri polikliniginde kaygi bozuklugu tedavisi gormeme ragmen bir turlu gecmeyen gelecek endiselerim ve guven sorunum vardi. Doktorumun yonlendirmesi ile gittim Cigdem hn'a. Baslangicta gecmeyecek sanip caresizlikle birakmak istedim terapiyi. Fakat zamanla ve sabirla daha iyiye gittigini fark ettim. Hala devam ediyor seanslarimiz ama ben sona yaklastigimizi artik.tek basima devam edebilecegimi, guclendigimi hissediyorum. Kendisne tesekkur etme sansim oldu bir kez daha burdan. Guvenle gorusmeye gidebilrsiniz"
     3 Beğeni    
Ahmet Bingöl
15.Mart.2016
TavsiyeNo: 86551
Psikolog Çiğdem KINIK ile uzun zaman önce bir arkadaşım vesilesiyle tanıştım ve kendisi de arkadaşım olur. Genel olarak iç dinamikleri kuvvetli, enerji potansiyeli yüksek ve kesinlikle göz temasını esirgemeyen bir hanımefendidir. Karakter olarak asla pes etmeyen, mücadeleyi seven bir yapısı vardır ve bunun kesintisiz güleryüzle etkileşince oldukça etkili iletişimler doğuracağına inanıyorum. Etkin dinleme konusunda ve yapıcı çözümler üretmekte de biz arkadaşları başta olmak üzere gayet başarılıdır.
     Beğenin    
Gönül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2016
TavsiyeNo: 86437
Benim Çiğdem hanımla tanışmam bundan iki sene öncesine dayanıyor. Yoğun iş temposu, ailevi problemler ve birikimler psikolojik olarak çökme noktasına getirmişti beni. Açıkçası psikologlara karşı büyük ön yargım vardı Çiğdem Hnmla karşılaşana kadar. Bir arkadaşım aracılığıyla kendisine danışan olarak gitmeye karar verdim. Pozitif enerjisi, sıcakkanlılığı, hayat enerjisi, size hasta olarak değilde arkadaş olarak yaklaşması kendinizi iyi hissetmenize neden oluyor. Zamanla benim de hayata bakışım değişti. Şuan da psikolojik olarak gayet iyi durumdayım. Bana yeniden yaşama heyecanı, hayat sevinci verdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca çıkmazda olduğunu hisseden herkese Çiğdem Hnm a danışan olarak gitmesini 'Tavsiye Ediyorum' :)
     4 Beğeni    
Nisa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86099
Her insan hayatında en az bir kez çaresizliği tadar. Kimileri kendi yolunu cizip guçlu bir sekilde devam edebilirken benim gibileri de bir yol arkadaşına ihtiyaç duyar. Hassas kalpleriz biz ne de olsa. Kırılır, savruluruz. Ve birilerinin ruzgarina ihtiyac duyariz. Yeniden donebilmek icin savruldugumuz yere. Inceldigimiz yerden guclenmeye. Cigdem Kinik, ondan cigdem abla diye bahsedeyim, cok yakin arkadasimin da tavsiyesiyle gittigim cok sevgili yol arkadasimdir benim. Ilk psikologum ve muhtemelen son da olacak :) 80 yaşındaymışım gibi hissettiğimde yakın gozlügum ya da uzak, yahut bastonum oldu benim. Zor zamanlar gecirdim. Herkes gibi çaremin olmadigini düsundum. Ama onda careler hic bitmedi. Biz bir sure daha birlikte careler aramaya devam edecegiz. Ama ben bir seyi cok iyi biliyorum, ona ömrüm boyunca minnet duyacağım.
     2 Beğeni    
Merve SUMA
25.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86086
Çiğdem Hanım mesleğini çok seven ve daha iyi yapabilmek için yayınları, eğitimleri takip eden bir psikologtur. Sevecen, güleryüzlü,disiplinli, araştırmacı ve gözlemci karakteriyle birleştirdiği mesleğini başarıyla yapmaktadır.Kendisiyle uzun bir süre aynı kurumda çalıştım. Gerçekleştirdiğimiz intervizyonlarda danışanı değerlenirme şeklini, terapi yaklaşımını begenmiştim ve fikirlerini faydalı bulmuşumdur.Eğer terapi sürecine başlamak istiyorsanız Çiğdem Hanım'ı tavsiye ediyorum. Sevgiler.
     1 Beğeni    
Zeynep GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86071
Çiğdem ablayla terapi seanslarına başlamadan önce sosyal anksiyetem epeyce ilerlemişti. Kendimi bildim bileli bu bozukluğun içine hapsolmuş bir insan olarak; yolda rahatça yürüyebileceğimi, dışarıda herhangi bir yerde kaygısızca yemek yiyebileceğimi, yeni insanlarla iletişim kurabileceğimi, şuan olduğu gibi farklı bir şehirde tek başıma yaşayabileceğimi hayal bile edemezdim. Her şeyi adım adım başarmama yardım etti. Ve başardıklarıma da en az benim kadar sevindiğini gördüm. Danışan ilişkisinin getirdiği resmiyetin yanında bir abla, arkadaş sıcaklığı ile bakan gözleri her şeyi daha çabuk kavramama ve uygulamama çok yardımcı oldu. Bu zamana kadar yaşamadığımı fark ettim sayesinde. Evimin dışında da bir hayat olduğunu gösterdi bana. Daha kat edecek çok yolum var belki ama yanımda böyle profesyonel aynı zamanda sevgi dolu bir insan varken çok daha rahatım. Kendisini ve tatlı gülüşünü çok seviyorum. Her şey için teşekkürler Çiğdem Abla :)
     1 Beğeni    
A.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86059
Çiğden hanımla 2 sene önce terapi seanslarına başladığımızda kendimi mutsuz, huzursuz, umutsuz hissediyordum. Bir arkadaşım vasıtasıyla Çiğdem hanımla tanıştım. Endokrinden takipli obezite hastasıyım. Fazla kilolarım hem yaşam kalitemi düşürüyor hem de depresyona sokuyordu. Sadece kilolarıma odaklanmıştım. Terapide dışarıdan nasıl göründüğüm değil benim nasıl düşündüğümün daha önemli olduğunu keşfettik. İçimdeki huzursuzluğun ve mutsuzluğun azalmasıyla beraber kilolarım da yavaş yavaş azaldı. Kendisine çok teşekkür ediyorum bana tekrar yaşama enerjisi kazandırdığı için :)
     Beğenin    
Tuba K.
24.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86053
Kendisini 5 senelik iş arkadaşlığımız süresince tanıyıp bir çok hasta yönlendirdiğimden terapi sürecinde bir doktor olarak hastalarımdaki gelişmeyi yakından gözlemledim. Çiğdem benim için iyi bir çalışma arkadaşı olmanın yanı sıra hastalarına saygı duyan ve kendi mesleki gelişimi için çaba gösteren bir psikologdur. İyi bir dinleyicidir, yargılamaz ve doğru yanıtları bulmanız, kendinizi güçlendirmeniz için profesyonel bilgisini kullanarak sorunların çözümünü kolaylaştırır. Zorlandığınız süreçte size yardımcı olacağından şüpheniz olmasın.
     Beğenin    
F.P.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86049
Cigdem Hanim'a daha once danisan olarak giden bir arkadasimin yonlendirmesiyle 2 sene once gitmistim. Icinde bulundugum zor durumdan cikamayacagimi dusunup karamsar dusuncelerle bogusurken once biraz nefes alabilmeme sonrasinda ise goremedigim gelecegimi daha iyi gorebilmeme yardim etti. Kendisi gercekten karsisindakinin ne hissettigine ne dusundugune onem veren, insancil ve tarafsiz bir uzman. Her seyden onemlisi de hicbir zaman yargilanmamis olmak bana daha da iyi hissettirmisti. Her sey yavas yavas geride kaldi ve ben artik kendi yolumda ilerliyorum. Kendisine her sey icin cok tesekkur ederim, sizlere de kendisini tavsiye ederim. Herkese iyi gunler
     Beğenin    
Psk.Canan AYKANAT
23.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86033
Çiğdem, benim en güvendiğim dostlarımdan biri. Keşke dost olmak yerine danışanı olabilseydim diyorum bazen. En zor zamanlarımda bana hem bir dost sıcaklığı ile hemde profesyonel bakış açısıyla destek olduğu için çok mutluyum. Bu mesleğe aynı çizgiden başladık, yan yana aynı sınavları verdik ancak şu anda Çiğdem o kadar yol kat etti ki, benim akıl hocam konumunda. Enerjisi hiç tükenmeyen, coşkusuyla insanı canlandıran ender pozitif insanlardandır Çiğdem. Bu enerjiyle kendini devamlı geliştiren mesleki açıdan devamlı çalışan çabalayan biridir. Böyle bir dosta sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi :)
     Beğenin    
Elif KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86032
Çiğdem Abla, (abla diyorum çünkü hayatımdaki yeri aynen öyle :) şimdiye kadar bir çok psikologla tanışmama rağmen bende en derin ve güzel izleri bırakan kişidir. Sizi çoğu zaman daha siz anlatmadan anlayabilen birini düşünün, bunun insana verdiği huzur ve rahatlık gerçekten pahabiçilemez. Çiğdem Abla hastalarıyla ilişkilerindeki dengeyi çok iyi ayarlayabilen bir uzman bence. Ben bunun bu meslekte epey önemli olduğunu düşünüyorum. Benim için çok önemli bir diğer konu ise kafamdaki bütün endişelere ve sorulara en ince ayrıntısına kadar inerek oldukça detaylı şekilde açıklamalar yapmasıydı. Bu gerçekten çok rahatlatıcı bir duygu. Çok zor günler geçirmeme rağmen terapilerim bittiğinde üzüldüysem ve gözlerim dolduysa bunun üzerine başka bir tavsiye cümlesine gerek yoktur bence :)
     Beğenin    
Sezgi Yıkılmazçınar
8.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73917
Uzun yıllardır arkadaşım. Ortak arkadaş çevresi sayesinde tanıştık. Arkadaş çevremdeki olumlu psikolojik etkisini çok rahat gözlemleyebiliyorum. Aslında arkadaş çevresinde de kısmen mesai yapıyor diyebiliriz. Karakteri, tutumu ve anlayışı açısından kefilim. Tanıdığım diğer uzmanlara nazaran, daha cana yakın ve anlayışlı olduğunun altını çizmem gerekiyor. Problemlere yaklaşımı oldukça olumlu ve çözme üzerine kurulu. Şimdiye kadar hiç bir şeyi sadece yapmış olmak için yaptığını görmedim. Özenli, dikkatli ve yaptığı işe önem verir. Aynı çevrede olmaktan ötürü gayet mutluyum.
     Beğenin    
H.H.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73669
bir sene önce, kendisine ilişkimde yaşadığım problemler nedeniyle gitmiştim. çok karmaşık ve içinden çıkamadığım bir dönemde bazı soruları cevaplamama çok yardımcı oldu. katıldığım terapi seansları sırasında kendime dair çok fazla farkında olmadığım özelliklerimi keşfetmemi sağladı. bu farkındalıklar sayesinde, ilişkimde girdiğimiz kısır döngülerden kurtulduk. geçirdiğimiz zor süreci atlatmamıza çok büyük katkı sağladı. kendisine teşekkür ederiz.
     4 Beğeni    
Cemil Özçelik
21.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73470
Selamlar öncelikle.. Bakırköyde Kişisel atölyemde, güzel sanatlar fakültesine öğrenci hazırlamaktayım. Sınav kaygısı yaşayan iki öğrencimi farklı zamanlarda Çiğdem KINIK hanımefendiye yönlendirdim. Sınav öncesinde yapılan terapi sürecinde "Başarısız olacağım" "Kazanamazsam çok kötü şeyler olacak", "Zaten yapamayacağım biliyorum, en iyisi kursu bırakmak" gibi sorun yaratan düşünceleri çalıştılar. İki öğrencimin de kaygısının zamanla azaldığını dolayısıyla kendilerine daha fazla güvendiklerini ve çalışma performanslarının arttığını bizzat gözlemledim. Sonuç olarak bu iki öğrencim şu an farklı üniversitelerin güzel sanatlar fakültesini kazandılar. Bundan dolayı çok mutluyum, Çiğdem hanıma teşekkür ederim..
     Beğenin    
G Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73186
Çiğdem hanım ile 2013 yılında ona daha önce danışan olarak giden bir yakınım sayesinde tanıştım. Özel hayatımın getirdiği sıkıntıların depresyona dönüştüğünü yakınım fark edip beni kendisine yönlendirdi. Benim için hayatın o dayanılmaz safhalarında çıkışı gösteren bir ışık oldu. 6 aylık terapi sonucunda yeniden doğmuş gibiydim. Daha ilk seansta enerjisi ile birşeylerin değişebileceğini farkettiriyor. Artık yeni bir hayata sahibim. Tüm bunlar için kendisine teşekkür ediyorum
     5 Beğeni    
Sümeyye BALCI Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73160
Yüksek lisans eğitimim sırasında tanıştığım Çiğdem hanımın mesleki tecrübesine, aldığı eğitimlere ve bilgi birikimine son derece güvenirim. Kendisi klinik ve sağlık psikolojisi alanındaki güncel araştırmaları ve uygulamaları takip eden ve mesleki etik ilkelere bağlı ve kendini sürekli yenileyen hem ulusal hemde uluslararası alanda yetkin bir uzmandır. Profesyonel alanda tavsiyelerine ve yönlendirmelerine güvenim tamdır. Kendisini psikolojik destek almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
M.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73154
çiğdem hanım ile bundan birkaç yıl önce kanser tedavisi süren annem aracılığı ile tanıştım.Hastası olarak yaklaşık 2 yıllık bir süreci geride bıraktım.Hasta olan annemin kaybetmem benim yaşadığım sorunların başlangıcı oldu.6 ay kadar ciddi bir depresyon yaşadım,ailemin yoğun baskılarıyla bir psikologla görüşme kararı aldım ve annemi de tanıyor olması nedeniyle çiğdem hanımın uygun olabileceğini düşünerek kendisine ulaşıp, görüşmek istediğimi belirttim ve seanslara başladık. henüz 4 seans görüşmüştük yanılmıyorsam, ben başka bir sevdiğimi, yeğenimi genç yaşında kaybettim ve tüm bu süreçleri çiğdem hanımın son derece profesyonel, bir o kadar da özverili katkılarıyla atlatmayı başardım. teşekkürederim çiğdem hnm.
     5 Beğeni    
Haluk SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73148
Çiğdem Hanima bir arkadaşin tavsiyesiyle ulastim.Depresyon ve bir takim sikintilarim vardi, daha ilk seansta cigdem hanimin; gittigim diger psikologlardan farkli olarak, cok ilgili ve rahat hissettirmesiyle cok olumlu sonuclar aldim. Sizi dinlerken cok pozitif , acikcasi daha onceki psikologum dinlerken sanki sıkılmış ve bir anca bitsede gitsek gibi bir enerji hissettirmisti bu yuzden cigdem hanim bana cok iyi geldi,enerjik ve konusunda cok iyi,her on gunde bir olmak uzere hala devam ediyoruz.kesinlikle tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    

Çiğdem KINIK'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği-TPD
Doğal Hayatı Koruma Vakfı-WWF
Pozitif Yaşam Derneği

Çiğdem KINIK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Çiğdem KINIK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sümeyye BALCI
Uzm.Psk.Sümeyye BALCI
Merhabalar, Yüksek lisans eğitimi esnasında tanıştığım Sümeyye'nin araştırmayı, kendini geliştirmeyi seven ve etik ilkelere (ahlaki değerlere) önem ve...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Akasya Danışmanlık Merkezi
Acıbadem Cd. No:85 D:7 Kat:3 Kadıköy
İstanbul
(Acıbadem Metro Durağına 1dk Yürüme Mesafesi)
Uzm.Psk.Çiğdem KINIK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(545) 402 21 22
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2009
(15 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Sağlık Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel skype hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Çiğdem KINIK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İyi Derecede), Almanca (Başlangıç), İspanyolca (Başlangıç)

Çiğdem KINIK Mesleki Videolar Videoları
-

09:27
Top