2007'den Bugüne 92,571 Tavsiye, 28,260 Uzman ve 20,019 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Aysen ARICAN ÖZ
Uzman Diyetisyen - Aydın

Aysen ARICAN ÖZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi21 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

21

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Aysen ARICAN ÖZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

333
(%90.1 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Aysen ARICAN ÖZ'ün Tavsiye Ettigi Uzmanlar Aysen ARICAN ÖZ'ün Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Psk.Ayşegül GÜNEŞ KUMANLI
Ayşegül tanıdığım en iyi psikologtur. Ortak danışanlarımız oldu ve yaklaşımı ile bireylere yardımcı olduğu yetmiyor gibi diyette başarının yükselmesin...
Zeynep Funda KORKMAZGİLDyt.Zeynep Funda KORKMAZGİL
Sevgili meslektaşım sınıf arkadaşım Zeynep Funda Koç Korkmazgil her zaman insancıl yaklaşımıyla olaylara kolaycı çözümler bulur. Eğer doğru kişiden d...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Yaşamın her anını dolu dolu geçirmek ve sağlığınızdan da olmak istemiyorsanız sağlıklı beslenin. Bunun için yasak koymanıza gerek yok, bazı bilgileri biz diyetisyenlerden öğrenmeniz yeterli. Hamile misiniz? Kilo almak ya da vermek mi istiyorsunuz? Sporla mı uğraşıyorsunuz? Özel durumunuza göre özel beslenme planı yada diyet gereken herkes bir diyetisyenden yardım almalı. Kurumunuzda çalışanlarınıza vereceğiniz yemeklerin planlanması, menü dizaynı ve sağlıklı çalışanlar için sağlıklı beslen...
 
Aysen ARICAN ÖZ'ün İletişim Bilgileri
Adres 1:
Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Kuşadası Belediyesi Kapalı Spor Salonu Yönetim Binası güvercin Masa Üzerinden Talep Oluşturularak Görüşme Yapılıyor 
Aydın
(Kuşadası)
Telefon 1 :
(2216)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1978 (46 yaşında)
Doğum Yeri : Isparta
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (1999 Mezunu)
Yüksek Lisans
Yeditepe Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans (2014 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Aysen ARICAN ÖZ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kilo yönetimi programları, kilo alma-kilo vermek için beslenme danışmanlığı,
gebelik ve emzirme döneminde beslenme,

sporcu beslenmesi, yüzücülerin beslenmesi, voleybol ve basketbolcuların beslenmesi,

bebek ve çocuk beslenmesi,
Özel sağlık durumlarında beslenme ve diyet (Şeker hastalığı, kalp hastalığı, hipertansiyon, obezite, çölyak vb), kurumsal beslenme danışmanlığı, beslenme konusunda içerik hazırlama ve pazarlamaya destek olacak içeriklerin hazırlığı

Aysen ARICAN ÖZ Özgeçmis CV Uzm.Dyt.Aysen ARICAN ÖZ'ün Özgeçmişi
1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan ARICAN ÖZ, sırasıyla özel diyet merkezlerinde, eğitim ve araştırma hastanesinde ve Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde klinik diyetisyen, yönetici diyetisyen ve okutman olarak çalıştı.

ARICAN ÖZ, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını 2014 yılında tamamladı.

ARICAN ÖZ, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde 2010 ile 2014 yılları arasında Sporcu Beslenmesi dersini verdi.

Halen serbest diyetisyenlik faaliyetine İstanbul ve Kuşadası’nda devam eden ARICAN ÖZ, yetişkin beslenmesi ve kilo yönetimi yanında sporcu, çocuk ve hamile beslenmesi alanlarında çalışmasını sürdürüyor. Bireylere ve kurumlara menü ve mutfak planlaması konularında da danışmanlık yapıyor. Ayrıca gıda firmalarına ürün danışmanlığı yapıyor.
...[Devamı...]

Aysen ARICAN ÖZ'ün Makaleleri Aysen ARICAN ÖZ'ün Makale ve Yazıları
63 Makale

Aysen ARICAN ÖZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Serpil SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68729
Kendisi titizliği, samimiyeti bir yana profesyonel anlamda yaklaşım farklılığı ile sonucun istenilen seviyede olmasını sağlıyor. Kişinin günlük yaşamına, alışkanlıklarına inip, size özel taktiklerle kilo vermenizi sağlarken aynı zamanda beslenme hakkında kalıcı bilgilerle hayatınıza devam etmenizi sağlar. Elinize liste tutuşturmaz. Kendisi de hayatınızda arkadaşlığı ile kalmaya devam eder. Kilo vermek sadece yaza girerken akla gelir. Aysen Hanımla tanıştıktan sonra sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı ile mevsimlik durumlardan kurtulur her zaman doğru kilonuzda ya da küçük sapmalar ile devam edersiniz.
     Beğenin    
Alperen HASKÖYLÜ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
27.Eylül.2013
TavsiyeNo: 63144
Aysen Arıcan'ı ilk olarak Yeditepe Üniversitesi'nde verdiği seminerle tanıma fırsatım oldu. Daha sonra sporcu beslenmesi dersinde hocam oldu. Kendisinin yanında staj da yaptım benim için hocadan ziyade bir abla gibidir. Ancak sadece benim ile değil insan ilişkileri mükemmeldir. Bana çok şey kattığı için her zaman kendisine teşekkürü borç bilirim. Aysen Hocam'a danışanların çok farklı bir diyetisyenle karşılaşacaklarına; çok şey öğreneceklerine kefil olabilirim.
     3 Beğeni    
Fatma Gül ÖZTÜRK Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
21.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36740
(Uzm.Dyt.Aysen ARICAN ÖZ bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     6 Beğeni    
Esin Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Kasım.2009
TavsiyeNo: 27826
Merhabalar.. 13 yaşında kızım Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Klübü Yüzme takımında. Çalışmaları ilerledikçe antrenörlerinden beslenmesi ile ilgili uyarılar aldıkça evde karşılıklı sorunlar yaşamaya başladık. Çocukluğundan beri yeme problemi olan et ürünleri yemeyen bir çocuktu. Benim yaptığım tavsiyelere inanmıyor inanmadığı içinde yerine getirmiyordu. Antremanlarda kaybettiği enerjiyi doğru ve eksiksiz yerine koymak,performansını artırmak ve vücudunu bu hızlı tempoya karşı kuvvetlendirmek adına profesyonel bir yardım almaya karar verdim.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine; internettede biraz araştırdıktan sonra kızımı Aysen Hanım'a götürdüm. Daha ilk dakikalardaki sıcak ortam ve karşılaştığımız güler yüz bize iyice güven verdi. Hiç beklemediğim bir ilgiyle, sabırla üç saate yakın bir görüşme yaptık. Neyi neden yemesi gerektiğini, yediğinde ya da yemediğinde nelerle karşılaşacağını onun anlayabileceği, ilgisini çekecek mükemmel örneklerle anlattı. Doğru beslenmeyi öğretmekle kalmayıp ruhsal açıdanda onu çözüp özgüven ve motivasyon eksikliklerini giderdi. İlerleyen günlerde yavaş yavaş yediklerinin etkisini antremanlarda ve yarışlarda gördükçe güveni ve saygısı daha da perçinlendi. Aramızda ki tartışmalar sona erdi. Artık sıkıştığında bir telefon uzağında ki Aysen ablasını arıyor ortak bir kararla ne yemesi gerektiğine karar veriyorlardı. Biz sayesinde o kadar rahatlamıştık ki klübümüzdeki diğer çocuklarlada tanıştırdık. Artık her ihtiyacı olan Aysen Ablasının kapısını çalıyor. Böylece annelerde mutlu çocuklarda. Burdan bir kere daha güler yüzüne, sıcaklığına, ilgisine ve özelliklede ülkemizde malesef fazla önemsenmeyen sporcu beslenmesine verdiği önemle, harcadığı emeklere sonsuz teşekkürler ediyorum.
     22 Beğeni    
Müge Şener
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27397
Aysen Arıcan’ın ablasıyım. Hamile kalana kadar ona fazla soru sormazdım. Ama ne zamanki hamile kaldım eşim ve ben sık sık arar olduk. Aysen'in sayesinde çok rahat bir hamilelik geçirdim. Çalıştığım için öğlenleri dengesiz besleniyordum. Bu durumu önlemek için çevremdeki restoranların listesini isteyip bana her gün nerede ne yiyeceğimi söylüyordu. Bu sayede bugün ne yesem derdinden kurtulduğum gibi akşama ne pişireceğim derdim de kalmadı. En önemlisi de gebelikte şeker sorunum çıkmıştı kardeşim sayesinde onu da kısa zamanda yendik. Sağlıklı bir bebeğim oldu ve sonrasında da benim yerime yeğenine diyetisyenlik yapmaya başladı. Ek besine nasıl başlayacağız? muhallebisini nasıl pişireyim ? gibi sorularımın cevaplarını ve 3 yıldır bir çocuğun beslenmesi için ne gerekiyorsa öğrendim Hamileliğim boyunca sorduğum soruları kaydetmiş, birçok gebe danışanının da sorularını biriktirmiş ve gebelik ve emzirme ilgili kitap yazmaya karar vermiş. Sonunda da çok güzel rehber bir kitap çıkardı. Eğer hamile kalmayı düşünüyorsanız kitabını alın derim, başucu kitabınız olacağından eminim. Şu an oğlum 3 yaşına girecek teyzesi ile de çok iyi anlaşıyorlar, Ege hiç yemek seçmedi ve sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Her zaman beslenme ile ilgili takıldığımız yerde arıyoruz. Diyetisyen Aysen Arıcan’ı 7’den77’ye herkese tavsiye ederim.
     12 Beğeni    
Esra Erguven
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2009
TavsiyeNo: 24868
Tesadüfen tanıtıgım Aysen'i şimdi iyki tanımışım diyorum... Şu ana kadar beslenme ile ilgili bildigim tum yanlışları, öğretene ve doğrusunu uygulayana kadar sabırla ve tum pozitifliği ile düzelltti. Üstelik şu ana ne kadar hipoglesimi oalrak ne doktorlara ve diyetisyenelre gitmiştim... Tam doğru beslenmeyi ve sekerimi dengede tutmayı ogrenmişken, hayatıma guzel bir surpriz daha girdi ve hamile oldugumu ogrendim... Şu anda da Aysen'in yonlendirmeleri ve motivesiyle cok guzel ve saglıklı bir hamilelik geçiriyorum... Elinde bir kalem ve genel bir liste olmadan kişi ozelliklerine gore beslenme takvimi çıkarması diğer diyetisyenlerden ayıran en buyuk artısı bence... Sadece zayıflamak değil, doğru beslenmeyi ogrenmek icin herkese tavsiye ederim kendisini.. Zaten zayıflama da kendiliginden geliyor :))
     3 Beğeni    
Nida Şen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Temmuz.2009
TavsiyeNo: 24843
Ofisten içeri girdiğimde karşılaştığım sıcacık ortamla beraber aysen ablamı gördüğüm anda zaten ona ve kendime inandım ve yaklaşık 6aydır beraberiz.Diğer sevimsiz ve katı asık suratlı diyetisyenlerin hiçbirine benzemiyordu kendisi ve inanılmaz motive ediciydi her konuda.İlk başta zorlandım ama onun motiveleriyle beraber ve bana inancıyla beraber herşey yoluna girdi.Bir kere herşeyden önce bana yemek yemenin asilliğini ve en önemlisi gerçekliğini öğretti.Ablacım sana çok teşekkür ederim.
     7 Beğeni    
Ece B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23617
Aysen ile yaklaşık 1 sene önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım.Benim hayatımda o tanışma dönüm noktası oldu diyebilirim. Artık zayıflama konusunda tamamen vazgeçtiğim ve hiç ümidimin kalmadığı bir dönemdi.Aysenden önce Zayıflamak için açmı kalmadım, boş yere paralarmı harcamadım...Zayıflama konusunda aklınıza gelebilicek herşeyi denedim ama olmadı.Sonra hayatıma Aysen girdi.Bana yemelisin diyen tek diyetisyendi.Ben beslenme konusunda gerçekten cahildim, devamlı dışardan yemeğe dayalı bir beslenmem vardı.Aysen bana evde yemek yapmayı sevirdi , lezzetli tarifleri ile mutfağıma girdi.İlk tanıştığım zamanlarda dedikleri hayal gibi geliyordu.Çünkü ona göre yasak yoktu.Herşeyi yiyebilirdin.Kendi kendime nasıl yani bu kadar şeyi yiyerek kilomu vericem dediğim çok oldu.Onu tanıdıkça ve dediklerini yaptıkça gerçekten doğru olanın dedıklerı olduğuna inandım.Canımın her istediğini yasaksız olarak yiyordum.Kendi yediklerimi kendim seçiyordum.Sizin diyetinizde asla sizi yanlız bırakmayan, sizi sonuna kadar destekleyen, sizinle beraber azmeden birisi.Artık Aysen`nin güleryüzlülü,destek verici kişiliği ile kilolarımı kafanıza takmıyor, Sıcaklığı ile kilolarım bir bir eriyordu.Aysen sayesinde 15 kilo verdim ve dahada yola devam ediyoruz.Onu tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum ve iyiki varsın AYSEN diyorum.
     4 Beğeni    
Ayşegül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2009
TavsiyeNo: 22119
sevgili aysen'le 2.5 sene önce kadar bir dr arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğimde tanışmıştım. hem tiroid azlığı hemde şeker iniş çıkışlarımın dengesizliğinden dolayı zor kilo ve yavaş kilo verdiğim için dr arkakadışım özellikle aysen hanıma gitmemi söylemişti. iyiki de gitmişim. inanılmaz derecede motivasyonu yüksek tutan, sizin şişmanlıkla veya zayıflamayla ilgili sıkıntılarınızı hiç kulak arkası etmeden dinleyip üstünede bir dolu destekleyici konuşmalarda bulunan ve tamamıyla sağlıklı beslenmeyi ve iyi bir yaşamı kucaklayan bir beden algısını doğrulamanızı sağlayan kocaman yüreği olan gerçek bir profesyonel. dietimin sonlarına doğru hamile kaldığım için verdiğim kiloları keyifle geri aldımsada o süreç arkadaşlığımızı pekiştirdi. şimdilerde ise ne o benim yakamı ne de ben onun yakasını bırakmıyoruz ve yerine iyice yerleşen hamilelik kilolarımla birlikte neredeyse 20 kilo verdim. ehh daha ne demeli bence aysenin sloganı "gelsin yemekler gitsin kilolar" olmalı:)
     7 Beğeni    
İrem Didem Köksal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Mart.2009
TavsiyeNo: 21406
Aysen Hanım kesinlikle başka hiçbir diyetisyene benzemeyen, mesleki yönü ve kişiliği ile apayrı bir kişi.. Çocukluğumdan beri süregelen beslenme alışkanlığım ve kilo problemim sebebiyle kendisi ile tanışana kadar 2-3 farklı diyetisyene gittim ancak hiçbiri Aysen Hanım kadar ikna edici ve pozitif yaklaşmadı. Çok iyi bir beslenme uzmanı olmasının yanı sıra içten ve samimi kişiliği ile kendinizi çok daha rahat hissetmenizi ve kilo almanıza sebep olacak çoğu diyetisyene anlatamayacağınız sorunları da paylaşmanızı sağlıyor. Kesinlikle insanı sıkan, boğan diyetler uygulamıyor aksine insan kendi kendine diyet listesini yapmayı başarıyor. Tanışalı 4 ay kadar oldu. Bu süre zarfında 12 kilo kadar kaybettim, inşallah bundan sonra da böyle güzel devam edecek. Açıkçası hedeflediğim kiloya ulaşsam dahi tüm hayat boyu kendisinden ara ara da olsa tavsiyelerini isteyeceğim.
     5 Beğeni    
Dyt.Pınar AKKUZU
20.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17276
Değerli meslektaşım Aysen Arıcan'la 2004 yılında tanıştım. Arkadaşlığından öte mesleki açıdan da bana kattıkları için kendisine çok teşekkür ediyorum. Onun mesleğine olan düşkünlüğü, sevgisi, mesleğini benimsemesi ve etik değerleri bana çok şey öğretti. Ayrıca dinamizmi ve güler yüzü sosyal ilişkilerinde en takdir ettiğim özelliklerinden bir kaçı. Kısacası sevgili meslektaşım Aysen Arıcan'ı tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum. Danışanı olduğunuzda zaten ne demek istediğimi ve hayatınızda yaratacağı değişiklikleri çok daha yakından anlayabileceksiniz.
     5 Beğeni    
Zeynep Funda KORKMAZGİL Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
17.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17187
Çok değerli arkadaşım ve bir o kadarda değerli meslektaşım.İşine çok düşkünlüğü ve her ayrıntının üzerinde ayrı ayrı uğraşması mesleğini uygularken onu ayrıcalıklı kılmıştır.Özellikle son yıllarda yaptığı çalışmalar, kitabı, diyetisyenlere mal olmuş internet sitesi, yazdığı makaleler, danışmanlıklar hep başarılı çalışmaları üzerine inşa edilmiştir. Hem eğitim alanında hem klinik alanda başarılarına başarı katarak ilerlemeye devam etmekte.Yeri gelince çok iyi bir diyetisyen yeri gelince en yakın arkadaşınız gibi olucak bir diyetisyen arıyorsanız Dyt.Aysen Arıcan ı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.Yanılmadığımızı görüceksiniz.Sağlıklı günler.
     2 Beğeni    
Nour Babaki
9.Kasım.2008
TavsiyeNo: 16914
Merhaba, Aysen hanimi iyi tanirim. teyzesiyim, onu ; devamli guler yuzlu. atilgan, caliskan, meslegini cok seven ve her firsatta meslegi ile ilgili yorumlari ansalilir bicimde anlatan biri olarak tanirim. Birkac defa toplantilarina katildim, sorulara en kisa yoldan ama akillica cevap verdi. Aysencigim, sen hic degisme, oldugun gibi kal, sana, ailenin, arkadaslarinin, meslekdaslarinin ve hastalarinin ihtiyaci var. Sizin gibi uzmanlar var oldukca, tibbin ilerlemesi ve gelisen teknologi ile sanirim bircok hastaliklarin ustesinden rahatlikla gelinebilirve halkin saglik problemleri azalir.
     5 Beğeni    
Öznur A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2008
TavsiyeNo: 15164
Aysen Arıcanın eski stajyerlerındenım yaklasık yanında 1 yıla yakın staj gördüm, kendisi işini o kadar seven bir dıyetısyendırkı işini sevmesının mükafatıdır bu basarısı,bu kadar güler yüzlü olmasıda onun başarısının bir parcası,sadece kılolarıyla bası dertte olanlara degıl saglklı yasamak ısteyen herkeze hocamı tavsıye edıyorum.Cunku onun ne kadar basarılı oldugunu hastalarının onu ne kadar sevdıgını odasına gelen hedıyelerden hıc tukenmeyen zıyaretlerınden bılıyorum.
     16 Beğeni    
Mehmet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2008
TavsiyeNo: 11795
10 yıl önce yavaş yavaş almaya başladığım kilolarımdan bir türlü kurtulamayacağımı anladığım gün,bilgisayarımı açıp googleye diyetisyen yazdım.Bütün macera böyle başladı.Diyetisyenler sıralandı,yorumlarıda okuyarak Mecidiyeköyde işyerime yakın bir diyetisyen buldum sonunda.Önce telefonla aradım,genel bilgi alayaım diye ama sekreter hanım bana diyetisyenimizle görüşebilirsiniz dedi.Ben heyecanlanarak meşgul etmesem yoğundur doktorlar telefonda pek konuşmaz diye tereddüt ettim.Telefona Aysen hanım çıktı o kadar sıcak konuştuki inanamadım,hemde sorduklarıma cevaplar verdi diyet hakkında.Hatta bana tüyolar verdi,inananamadım.Ben diyetisyenleri para kaygısı olan insanlar olarak tanırdım.Aysen hanımla konuşunca gercekten niyeti insanlara yardım etmek olduğunu ve samimi olduğunu anladım.Hatta bana telefonda bana gelmeseniz bile yedikleriniz yemekleri yazmalısınız dedi.Bu çok ilginç ve motive edici başarılı bir yöntemdi.Daha sonra yemeklerimi yazmaya başladım.3 gün sonra yüzyüze konuşmaya karara verdim ve görüşütüm yaklaşık 30 dk kouştuk diyet ve sağlık hakkında.Bundan sonra kesinlikle Aysen hanımdan destek almam gerektiğini anladım.Hani hep deriz ya ben kursa gitmeden ingilizceyi evde öğrenebiliriz derler ya.Ama bir türlü kursa gitmeden beceremez kimse.İşte diyetisyenlerde böyle olduğuna inandım.Aysen hanımın tavsiyelerine uymaya başladım insanlar beni yemek alırken "ya mehmet sen nasıl diyet yapıyorsun böyle diyet olurmu yemediğin yemek kalmadı diyerek dalga bile gçtiler".Ama ben aldırmadım biryandanda yemek yiyerek diyet yapmanın nasıl olacağını düşünmedim değil.Sonunda 4 seans sonra yaklaşık 1 ay da 4 kilo gibi kilo kaybı ile Aysen hanımın ne derece haklı olduğunu görmüş oldum.Ben Aysen hanıma doktorum demiyorum. Öğretmenim diyorum ona artık.Çünkü o benim beslenme öğretmenim bundan sonra.
     19 Beğeni    
Hijran Şen
1.Mayıs.2008
TavsiyeNo: 11538
Aysen Hanım ile beraber çalışıyoruz. Öncelikle kendisinden sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda çok şeyler öğrendim. Ayrıca kendisinden çok daha önemli şeylerde öğrendim. Yemek tarifleri, mutfakta püf noktalar, alışveriş yaparken nelere dikkat edilir? Hangi yemek ne ile yenir? Kısacası beslenme konusunda derin ve daha doğru bilgiler öğrendim. Aysen Hanım çok deneyimli ve çok işine odaklı bir uzman. Aysen Hanımla aynı ekipte olmaktan çok mutluyum. İşini çok seven ve pozitif enerjisini etrafına yansıtan bir kişi olduğu için diyetisyene ihtiyacı olan herkese Aysen Arıcan'ı tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     8 Beğeni    
T.Çiçek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2008
TavsiyeNo: 11093
Merhaba.. Aysen hanımla tanışalı 4 ay oldu ve hala sağlıklı beslenme programına devam ediyorum. Hamilelikte aldığım fazla kilolarımı vermek için görüşmeye gittiğimde güleryüzlülüğü ve arkadaşça yaklaşımı benim kendisini tercih etmemdeki en büyük etkenlerdendir. Kilo verme serüvenime 18kg fazlalıkla başladım ve 4.ayın sonunda 16kg'nı verdim. Hemde hiç aç kalmadan ve her türlü besini yiyerek. Canım istediğinde hamburger bile yiyebiliyorum. En önemlisi bebeğim 1 yaşında olmasına rağmen sütüm hiç kesilmeden emzirmeye devam ediyorum. Sadece bana değil bebeğimin beslenmesi ile ilgili her konuda da yardımcı oldu. Kendisine bana destek olduğu, sağlıklı beslenmeyi öğrettiği ve eski formuma kavuşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Kilo vermek ve sağlıklı beslenmek isteyenlere Aysen Arıcan'ı şiddetle tavsiye ediyorum. T.Çiçek
     13 Beğeni    
Naz Serter
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mart.2008
TavsiyeNo: 10742
"aysen sen bizim herseyimizsin saglıklı yasat bizi aysen!!!" benim kendisi icin urettigim bir slogandır bu o yuzden bununla baslamak ıstedım. kendisi benım hayatıma "diyetisyenım" olarak girdi bana bahanelerın bı ıse yarmıyacagını beslenmenın duzenlenmesının hayatla beraber olacagını gosterdı. Kendısının ısıne olan sevgısı ve saygısı, karsısındakı ınsana (danısanına) sıcak ve sempatık tavırlarıyla kisilerin beslenme alıskanlıklarını kokten "saglıklandırabılmistir." ayrıca ben sahsen kendım bunların hepsını gordukten sonra kendısının profesyonel sıfatlarının ustune hayatımı degistiren bir arkadas olmustur=)). Artık sadece diyetisyenım ve arkadasım değıl aynı zamanda sayesınde de meslektasımdır. Basarıların ve bol bilgi dolu kıtaplarının devamlarını beklıyorum..
     8 Beğeni    
İpek AĞACA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
17.Eylül.2007
TavsiyeNo: 1599
Aysen Hanım; işinde olduğu kadar yaşamında da mutluluğu ve başarıyı yakalamış bir Diyetisyen! Bu önemli bir nokta ki; mutluluğu yakalayamamış bir kişi karşı tarafı da mutlu edemez, dolayısıyla işini de iyi yapamaz bence. Diyetistanbul'da staj yaptığım dönemde, danışanlarıyla olan görüşmelerine çok kez giren ve gözlemleyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki; kişilere o kadar özel ve doğru yaklaşıyor ki; onlara adeta arkadaşı olduğunu hissettiriyor (bunu kendisi de hissediyor). Aynı zamanda da mesleğini en profesyonel biçimde icra ediyor. Etik çalışıyor. Aysen Hanım'dan mesleğe ve hayata dair pek çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Aynı ekipte olmak gerçekten güzel. Çok iyi bir dinleyici, çok güler yüzlü, konuşkan, ikna kabiliyeti çok kuvvetli olmasının yanında; beslenme danışmanlığını yaptığı kişileri hiç sıkmıyor. Görüşmeler, eğlenceli ve son derece verimli geçiyor. Aysen Arıcan doğru tercih! Görüştükten sonra beni daha iyi anlayacaksınız :)
     7 Beğeni    
Ceren Erturan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Eylül.2007
TavsiyeNo: 1598
Aysen Hanım'a hamilelik sonrasında aldığım fazla kilolardan kurtulmak için tesadüfen gittim. İlk görüşmede kendisinin konuyla ilgili görüşlerini çok beğendim, benim hayatımda anlık bir değişimden öte kalıcı bir değişim yaratacağına inandım. Gerçekten de 6 ay sonunda hem makul kiloma ulaştım, hem de beslenme alışkanlığımda ciddi bir değişiklik oldu ve bu şekilde yaşamanın daha keyifli olduğunu gördüm. Kendisine çoook teşekkür ederim ve bu işi bilinçli yapmak isteyen herkese kendisini tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    
A.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2007
TavsiyeNo: 550
Diyetisyenlere yıllardır giderim, Aysen Arıcan'la tanıştıktan sonra hayatım değişti. Kendimle barıştım, doğum sonrası yavaş ama sağlıklı bir şekilde kilo verdim, bebeğimin beslenmesi ile ilgili devamlı bana yardım etti. Sayesinde hiç sütüm azalmadı, sağlığım bozulmadı. Bana doğru yeme davranışı kazandırdı, her şeyi yiyebiliyorum ve kilo veriyorum. Tarzı çok farklı diyet listesi vermiyor, azarlamıyor, her hafta randevu saatimizi iple çekiyorum. Hayatımdaki bir çok insanı onun yönlendirmeleri sayesinde eğitiyorum ve doğru beslenmeye ikna ediyorum. Siz de eğer geçici değil kalıcı bir çözüm ve gerçek bir danışman arıyorsanız doğru adres. Çok sevecen, dost canlısı. Seanslarında saat işlemiyor en az bir saat vakit ayırıyor, hiç sıkılmadan her sorumu yanıtlıyor. Çok sıcak bir ofisi var, evimde gibi hissediyorum.
     11 Beğeni    

Aysen ARICAN ÖZ'ün Kitap ve Yayinlari Aysen ARICAN ÖZ'ün Basılı Kitap ve Yayınları
"Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme" Ocak 2008 de piyasaya çıkmıştır.

www.aysenarican.com.tr adlı web sitesi bulunmaktadır.
Halen zayıflama ve sporcu beslenmesi ile ilgili iki kitabının yayına hazırlığı sürmektedir.

Aysen ARICAN ÖZ'ün Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği
Türkiye Diyetisyenler Derneği
Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği

Aysen ARICAN ÖZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Aysen ARICAN ÖZ'ün Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ayşegül GÜNEŞ KUMANLI
Psk.Ayşegül GÜNEŞ KUMANLI
Ayşegül tanıdığım en iyi psikologtur. Ortak danışanlarımız oldu ve yaklaşımı ile bireylere yardımcı olduğu yetmiyor gibi diyette başarının yükselmesin...
Zeynep Funda KORKMAZGİL
Dyt.Zeynep Funda KORKMAZGİL
Sevgili meslektaşım sınıf arkadaşım Zeynep Funda Koç Korkmazgil her zaman insancıl yaklaşımıyla olaylara kolaycı çözümler bulur. Eğer doğru kişiden d...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Kuşadası Belediyesi Kapalı Spor Salonu Yönetim Binası güvercin Masa Üzerinden Talep Oluşturularak Görüşme Yapılıyor 
Aydın
(Kuşadası)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(256) 460 40 00  
(2216)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1978
(46 yaşında)
Doğum Yeri
Isparta
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1999
(25 yıl önce)
Yüksek Lisans
Yeditepe Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Dyt.Aysen ARICAN ÖZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Aysen ARICAN ÖZ Mesleki Videolar Videoları
-

15:23
Top